De installatie -gemeester Schuit als burgeiiiccö<.cr van Kats. UIT DE PROVINCIE Wat de huisvrouw niet in den aschemnier mag werpen. Van goede buur tot eerste burger. HET BEZOEK VAN DR. IR. J. A. RINGERS AAN ZEELAND- In aansluiting op het bericht in ons vo rig nummer dat dr. ir. J. A. Ringers, ge volmachtigde voor den wederopbouw Za terdag een bezoek aan Middelburg heeft gebracht, kan nog worden medegedeeld dat dr. Ringers ook Yerseke en Vlissingen heeft bezocht, In Yerseke had dr. Ringers een uitvoerig onderhoud met burgemeester Gunning. In Middelburg bezocht dr. Rin gers o.a. de noodwinkels waarover hij zijn instemming betuigde, het terrein bij de Griffioen waar de steenen uit het puin ge sorteerd, worden opgeslagen, de in aan bouw zijnde woningen aan de Karelsgang, en de huizen aan de Dampoortvest. Vervolgens voerde hij in de burgemees terskamer besprekingen met burgemeester van Walré de Bordes over den wederop bouw van Middelburg. Mede in verband met deze besprekingen kan thans worden medegedeeld, dat spoedig een begin zal worden gemaakt met de onteigening van de verwoeste gedeelten van de stad en dat de plannen tot verkaveling in een verge vorderd stadium verkeeren. De derde gemeente die dr. Ringers Zater dag bezocht was Vlissingen, waar hij in gezelschap van burgemeester van Woel- deren verschillende beschadigde woonpan- den heeft bezocht. Vervolgens liet dr. Rin gers zich door den heer C. Ouwehand, lei der van den onlangs ingestelden herstel- dienst, over het werk van dezen dienst in lichten. Teneinde de panden van de niet- bemiddelde inwoners van Vlissingen wind en waterdicht te kunnen laten maken, op- datzij niet meer in waarde achteruit zullen gaan, werden rijksvoorschotten toegestaan. Zeeuwsch binnenvaartuig bij Schouwen op een mijn geloopen. TWEE DOODEN. Vrijdagmorgen tusschen elf en twaalf uur is het 173 ton metende klipperschip „Janna Adriana" op ca. 1000 M. N.O. van de haven van Burghsiuis (Schouwen) aan het achterschip onder de roef door een myn geraakt. Er volgden twee explosies waarna het schip binnen enkele oogenblik- Icen was gezonken.' Van de drie opvarenden zijn er twee om het leven gekomen. Het schip dat te Burghsiuis 130 ton tarwe voor Wormerveer had geladen, was een zeilschip met zijschroef en eigendom van de drie gebroeders A., C. en D. van den Berg, die zich allen aan boord bevon den en hoorde thuis te Viane (gem. Ouwerkerk). Betrekkelijk korten tijd nadat het schip de haven had verlaten, vond het ongeluk plaats. In wijden omtrek werden de explosies gehoord en direct snelden van alle zijden visschersschepen, o.a. uit Arne- muiden en een sleepboot naar de plaats van het onheil. Ook voer de reddingboot uit Burghsiuis onmiddellijk ter assistentie uit. Het mocht schipper J. Baaij met zijn vis- schersvaartuig „Tholen 60" gelukken den gewonde C. van den Berg aan boord te nemen, terwijl de reddingboot den onge deerde D. en den reeds overleden A. van den Berg wist te bereiken. De gewonde werd naar het ziekenhuis te Noordgouwe overgebracht, waar hij inmiddels ook aan de bekomen verwondingen is overleden, zoodat dit ongeluk twee slachtoffers heeft geëischt, WAAR IS WERK De Districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Schouwen en Duiveland, deelt mede, dat de volgende aanvragen zijn bin nengekomen i Aanvragen buitenland j DUITSCHLAND. Reuland, 1. Een landarbeidersgezin met 3 of 4 kin deren, waarvan minstens 2 kinderen moe ten kunnen medewerken. Vrije woning, melk, aardappelen, groenten, kolen en een vet varken. Loon van man en vrouw min stens 60 R.M. per week en voor de kinderen naar leeftijd en bekwaamheid. 2. Melkers voor stallen van 1020 koe ien, loon R.M. 1.50 per koe per week plus kost en inwoning. 3. Leerling-paardeknechten; 1419 jaar, loon R.M. 3040 per maand plus kost en inwoning. 4. Melkjongens, 1420 jaar, R.M. 40—50 per maand plus kost en inwoning. 5. Tuinders voor district Mörs, R.M. 60 per maand intern. 6. Boomkweekers 60 tot 70 pf. per uur, 60 uren per week werken. Behoeven niet volledig bekwaam te zijn. 7. Melkersgezinnen voor fokstallen,- dis trict Cleve met 3 of 4 werkkrachten, loon R.M. 1.40 per koe per week plus deputaat (deputaat bestaat gewoonlijk uitvrij wo nen, vuur, licht, groenten, aardappelen, melk, en meestal een vet varken);, Goede woningen beschikbaar. Aanbiedingen liefst zoo spoedig mogelijk aan de Districts-Arbeidsbeurs te Middel burg. Magdeburg. Pim. 2000 arbeiders voor werk op de suikerfabrieken. Het loon zal bedragen 60 pf. per uur, gratis huisvesting. Voor voeding moet worden gerekend op R.M. 1.20 per dag. Er zal 72 tot 84 uur per week worden gewerkt in de fabriek (cam pagne-arbeid). Het werk duurt ongeveer 6 maanden. Aanbiedingen liefst zoo spoedig mogelijk. Walcheren Z. J. t. AFD. „OOSTKAPELLE EN OMSTREKEN'. GRIJPSKERKE. Vrijdagavond hield de afd. Oostkapelle en omstreken der Z. J. L. een algemeene ledenvergadering alhier. De voorzitter, de heer K. de Buck, heette spe ciaal welkom den heer v. U xem uit Goes, jeugdleider der provinciale Z. J. L. Enkele ingekomen stukken werden besproken, waarna, de heer Jan Corré het woord kreeg voor het houden zijner inleiding welke ge titeld was: „Bemesting". Hierop volgde een gedachtenwisseling. Daarna kreeg de heer van Uxem het woord, die sprak over „De landbouw van pim. 1895 tot heden". Ook hierna volgde een discussie. Den spreker werd dank gezegd. De voorzitter gaf hierna het woord aan. den secretaris, voor geven van enkele mededeelingen van de laatstgehouden bestuursvergadering, o.a. dat de C. B. witte boonen voor 32 cent en de Blanca voor 28 cent (welke beiden met goede cijfers zijn goedgekeurd) zullen wor den verkocht. Voorts zeide hij dat dit jaar aftredend zijn de vice-voorzitter J. A. Lous en de secretaris Joos Cevaal. KOTJDEKERKE. De Rood© Kruis col lecte heeft een bedrag opgebracht van 118.21. Zuid-Beveland De suatiegeul. KRUÏNINGEN. Met het herstellen der suatiegeul is een. begin gemaakt. Vrijdag morgen. is een zinkstuk van ongeveer 300 m2 oppervlakte tot zinken gebracht. Nu moet nog volgen grondaanvoer en het leggen van rijbeslag. De grondaanvoer levert nog al moeilijkheden op, maar er wordt hard aangewerkt deze bezwaren uit den weg te ruimen. Het electrlsche gemaal. KRUÏNINGEN. De werkzaamheden aan het Electrisch Gemaal in den polder Krui- ningen hebben een vlot verloop. Zaterdag morgen is de laatste beton gestort in den vorm van een keermuur. Nu rest nog wat grondwerk en het stellen der machines, zoodat de tijd van proefbemalen nadert. Collecte. WEMELDINGE. De alhier gehouden col lecte tm bate van het Nederlandsche Roode Kruis heeft ruim 48,opge bracht, Ongelukkige val. KRUÏNINGEN. Zaterdagmiddag kwam de 73 jarige vrouw van den heer G. zoo ongelukkig te vallen, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk bleek. Zeeuwsch-Vlaanderen VEEL WILDE EENDEN. Op de Zeeuwsch-Vlaamsche ltreeken en polderleidingen komen dit jaar veel meer wilde eenden voor dan andere jaren. Dit blijkt eerst thans, nu langs de boorden der kreeken nog veel riet gesneden wordt, waardoor deze watervogels weinig rust vinden en. in groots vluchten van het eene water naar het andere vliegen. Veel huisslachtingen. GROEDE. Nu de mogelijkheid weer is opengesteld om huisslachtingen te ver richten, tegen inwisseling van de vleesch- kaarten e.d., maken velen daar een dank baar gebruik van, waardoor aan het Distributie-kantoor een groote drukte viel te contrateeren. Zij vormen een kostbare binnenlandsche grondstof. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart) maakt het volgende be kend Op grond van een besluit, dat 19 Octo ber in het Verordeningenblad is verschenen („oude materialen- en afvalstoffenbesluit" js het. verboden, oude materialen en af valstoffen te vernietigen, weg te werpen (waaronder is begrepen het in den asch- emmer werpen of aan den reinigingsdienst medegeven van bedoelde stoffen), dan wel op zoodanige wijze te bewaren, dat zij hun waarde als grondstof voor de industrie geheel of ten deele verliezen. Onder „oude materialen en afvalstoffen" in den zin van genoemd besluit wordt ver staan a. Alle geheel of ten deele uit metaal, papier, karton, linnen, katoen, jute, wol, zijde, kunstzijde of andere vezelstoffen, huiden, vellen, leer, glas, rubber van elk soort, mineralen oliën, celluloid, hoorn, been, kurk, dierlijk haar, borstels of vee- ren bestaande stoffen of voorwerpen, welke niet meer overeenkomstig hun oorspronke lijke stemming gebruikt worden. b. Alle andere door den secretaris-gene raal aan te wijzen stoffen of voorwerpen. De genoemde voorschriften gelden voor alle afvalstoffen als bovenomschreven, wel ke uit de huishouding, alsmede uit indus- trieele en andere bedrijven en instellingen afkomstig zijn. Oude materialen en afvalstoffen in bo venbedoelden zin moeten op de gebruike lijke wijze worden afgeleverd aan den er kenden vakhandel, die daarvoor, naar ge lang van de waarde, een zekere vergoeding zal geven, Voor wat betreft afvalstoffen afkomstig uit de huishouding, zal de ver goeding in overeenstemming zijn met het geen tot nu toe gebruikelijk was. Ingeval geen handelaar te vinden is, dient men zich voor nadere aanwijzingen te wenden tot het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, Paleisstraat 7, 's-Gravenhage. Het rijksbureau is op het oogenblik bezig een regeling te ontwerpen, welke beoogt den geheelen handel in afval- De inlevering van winterkleeding. GROEDE. Naar ons werd meegedeeld heeft de textielcommissie een 64-tal ver gunningen afgegeven voor aankoop van nieuwe kleédingstukken. De afgegeven goederen t.w. 4 heerencostuums, 30 win termantels, 12 winterjassen, 9 wollen de kens, 2 meisjesmantels, 5 kindermanteltjes, 1 kinderjasje en 1 kinderpakje zullen t.z.t. door de commissie aan de daarvoor in aanmerking komenden wórden uitgereikt. Geslaagd. TERNEUZEN, Voor het prodaedeufcisch examen civiel-ingenieur zijn te Delft ge slaagd de heeren J. G. Huineman en C. M. Israël, alhier. E.H.B.O. diploma's uitgereikt. GROEDE. Vrijdagavond heeft ten ge meentehuize burgemeester Wagtho in te genwoordigheid van dr. Jongsma, de E.H. B.O. diploma's uitgereikt, die in de afge- loopen cursusperiode werden behaald. De burgemeester stelde het op hoogen prijs, dat hij deze diploma's mocht uitreiken en feliciteerde de gelukkigen met het door hen behaalde succes. De diploma's werden uitgereikt aan de dames Oct. van Poucke, Mag. de Sutter, M. BrakmanDe Klerck, Cath. Salomé, M. Groothart en S. de Bree- van Kerkvoort en de heeren P. Israël en Chr. de Graaf. EEN ZONDERLING PROTEST. De Amsterdamsche politie zoekt op het oogenblik een man, die op wel zeer zonder linge wijze protesteert tegen het feit, dat wielrijders 's avonds en 's nachts hun rij wielen buiten laten staan. De man heeft nl. de gewoonte om deze fietsen waar hij ze aantreft, aan lantaarnpalen op te hangen. Reeds verscheidene malen zijn hierover klachten ingekomen. Zaterdagavond had hij de Rombout Hoogerbeetsstraat als zijn ope ratieterrein gekozen en deze actie tevoren aangekondigd. Niettegenstaande dat gelukte het hem om twee fietsen op te hangen en ongemerkt te verdwijnen. De politie neemt aan, dat het een wandelaar is, die op de een of andere wijze onaangenaamheden heeft gehad met een langs den weg geparkeerde fiets en nu op deze wijze een actie op touw heeft gezet. Kerknieuws Mej. dr. A. H. A. Bakker bevestigd. Zondagmorgen is de nieuw beroepen predikante van dé Doopsgezinde Gemeen ten te Middelburg en Goes, mej. dr. A. H. A. Bakker, te Middelburg in haar ambt bevestigd door den em. predikant dr. A. K. Kuiper van Amsterdam, die preekte naar aanleiding van Ps'. 25 vers 5 en 6. Daarna deed mej. Bakker haar intrede met een prediking over Math. 6 vers 33: Zoek eerst het koninkrijk Gods. Afge vaardigden van de andere doopsgezinde gemeenten in Zeeland, (van de Vrijz. Hei-vormden en van de Waalsche gemeente in Middelburg) sprak zij aan het slot toe, en bood samenwerking aan. Het kerkgebouw was geheel bezet, en velen maakten van de gelegenheid tot ken nismaking gebruik. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Roordahuizum (Fr.), J. A. Swart te Schoondijke. stoffen op nieuwe grondslagen te organi- seeren. In het kader van deze aanstaande regeling zal ook voor een regelmatige inza meling der afvalstoffen worden zorg ge dragen. Zoodra de bedoelde regeling gereed is, zullen nadere bijzonderheden, alsmede de datum waarop zij zal ingaan, worden be kend gemaakt. Voor bijzondere gevallen kan de direc teur van het rijksbureau aan bedrijven of instellingen, voor een bepaalden termijn of tot wederopzegging toe, geheele of ge deeltelijke ontheffing van de voorschriften van het besluit verleenen. Verzoeken tot ontheffing moeten bij het rijksbureau wor den ingediend. In verband met het bovenstaande wordt ons van bevoegde zijde de volgende toe lichting gegeven Zeer veel waardevol materiaal gaat nog dagelijks verloren hoeveel wordt niet achteloos weggeworpen of vernietigd. In dezen tijd, nu de aanvoer van grondstoffen uit andere landen nagenoeg geheel stil ligt, mag dit niet meer geschieden. Oude ma terialen en afvalstoffen vormen een kost bare binnenlandsche grondstof, waarvan een stelselmatige inzameling door den han del ten behoeve van onze eigen Nederland sche industrie een dringende noodzakelijk heid is geworden Bovendien ontvangt men het oude product in een nieuwen vorm te rug. Iedere Nederlander dient, en uit na tionaal belang en uit eigen belang er toe mede te werken, dat ons land op deze wijze voor zijn grondstoffen minder afhankelijk van het buitenland wordt. Ervaringen, die op dit gebied in andere landen zijn opgedaan, toonen aan, dat in eigen land inderdaad voor millioenen aan nuttige grondstoffen kan worden gewon nen, ivaarmede tevens aan vele menschen werk en-brood wordt verschaft. Een ieder kan en moet hier zijn bijdrage leveren voor het gemeenschappelijke doel. In geen ge val mag in dezen tijd nog ipts verloren gaan. Daarom is het begrijpelijk, dat ver nietiging van oude materialen en afval stoffen thans strafbaar is gesteld en wel met een hechtenis van ten. hoogste 6 maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden, KATS. Zaterdagmiddag had alhier de installatie plaats van burgemeester Schuit als burgemeester dezer gemeente. De plechtigheid had, in verband met de tijds omstandigheden een eenvoudig karakter. Uiterlijk feestbetoon was achterwege gela ten. Nadat de Raad en genoodigden hadden plaats genomen en ook burgemeester Schuit en zijn echtgenoote de vergaderzaal waren binnengeleid, hield de loco-bur gemeester, de heer Fr. Klaassen de in stallatierede. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wensehte dan den heer en mevrouw Schuit, namens de burgers van Kats, geluk met deze benoeming. Het is, aldus spr. voor onze gemeente een ge ruststelling, in deze moeilijke tijden, waarin zooveel wordt gevraagd, ook van de be stuurders der gemeenten, weer een bur gemeester te hebben, die zich ten volle aan dit ambt kan wijden. Ik zelf heb getracht, naast mijn eigen werkzaamheden, het werk van burgemees ter zoo goed mogelijk waar te nemen, doch het is begrijpelijk, dat de uitoefening van die taak, op een dergelijke wijze ge brekkig moet blijven. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat die uitoefening niet zoo danig is geweest, en kon zijn, als voor onze gemeente wenschelijk was. Burgemeester, wij hebben echter de ze- kezheid, dat het besturen van een gemeen te U niet vreemd is, temeer omdat U reeds eenige jaren ervaring hierin hebt opge daan, zoodat U met verschillende moeilijk heden aan dit ambt verbonden, bekend zjjt. Wij kennen U, uw gezin, uw bekwaam heid en uw karakterdat is een voorrecht voor onze gemeente. Burgemeester, ilc kan U de verzekering geven, dat wij allen, wethouders, raadsleden en gemeente-amb tenaren, U met de meest eerlijke onbevan genheid tegemoet zullen treden en trachten te helpen uw moeilijk werk te verlichten. De Katsche burgerij zal U en uw gezin gaarne in hun midden opnemen. Wij ver wachten, dat U Katschenaar tracht te wor den met de Katschenaren, zoodat wij na verloop van tijd U werkelijk als onzen eersten burger zullen kunnen zien. Wij ver trouwen dat U zonder uw eigen beginsel te verzaken het doorzicht zult hebben om te handelen als een burgemeester die begrijpt, dat hij aan het hoofd staat van een ge meente waarin verschillende inwoners, de een meer de ander minder, verschillende inzichten en levensopvattingen zijn toege daan, doch die allen voor zichzelf overtuigd zijn dat de hunne even juist is als dat U dat meent van de uwe. Wij hopen dat God U de gave mag g'even om zooveel mogelijk hierin den juisten weg te vinden. Wij willen U helpen en zijn van onzen kant bereid U op de hoogte te bren gen van alles hetgeen U behoort te weten van de gemeente Kats en U de voorlich ting te geven die U wenscht. Burgemeester ik wil besluiten met de beste wenschen, laten wij hopen, dat U en ons allen de wijsheid, de voorzichtig heid en de kracht worde gegeven om samen te dienen de ware belangen van uwe nieuwe gemeente Kats. De heer Klaassen hing burgemeester Schuit nu de ambtsketen om en verklaarde hem geïnstalleerd als burgemeester van Kats. Rede burgemeester Schuit. Burgemeester Schuit, nu het woord ne mende, dankte allereerst de instanties, die aan deze benoeming medewerkten. U allen zult wel begrijpen, aldus vervolgde spr., dat deze benoeming, die voor mij een promotie beteelcent, mij tot vreugde stemt, temeer daar ik in de aangrenzende ge meente Kortgene het ambt van burge meester reeds ongeveer 3 jaar mocht ver vullen en alzoo met het besturen van een gemeente als de uwe, eenigszins op de hoogte ben. U, wethouder Klaassen, wil ik een woord van hartelijken dank brengen voor de wijze, waarop gij mij en mijn echtgenoote bij den aanvang dezer vergadering hebt welkom geheeten en voor de wijze, waarop gij in de afgeloopen maanden, waarin het ambt van burgemeester vacant was, de gemeente als loco-burgemeester hebt ge diend. Verschillende malen hebben wij den laatsten tijd besprekingen gevoerd en ver gaderingen bijgewoond en steeds trof het mij, dat gij, ondanks het vele werk dat U hebt steeds maar weer bereid waart de belangen van deze thans ook mijn gemeente te helpen bevorderen. Een woord van hartelijken dank namens de ge meente Kats wil ik U dan ook hierbij wel doen toekomen. Zoover wij met elkander in aanraking kwamen hebben wij steeds op de prettigste wijze met elkander omge gaan. Ik dank U daarvoor hartelijk en spreek de hoop uit, dat het U nog vele jaren gegeven mag zijn om in goede ge zondheid de belangen der gemeente te hel pen behartigen. De door mij aan wethouder Klaassen gebrachten dank, geldt ook voor U, wet houder van Arenthals. Ilc weet, dat ook gij U ten volle in samenwerking met wet houder Klaassen voor de belangen van deze gemeente hebt gegeven en ik ben er van overtuigd, dat ook wij op de meest prettige wijze in de toekomst in het be lang der gemeente zullen samenwerken. Ook van U, müne heeren leden van den raad, zijn verschillende mfi niet onbekend. Ook uw raad in zijn geheel en de sfeer uwer vergaderingen was mij als burge meester der aangrenzende gemeente niet onbekend. Ik weet, dat er steeds in uw midden de beste verstandhouding heerschte en dat gjj allen ter vergadering kwam, be zield met den wil om het goede voor uw gemeente te bewerken. Ik hoop, dat dit in de toekomst bestendigd moge blijven. Ik ben voor U geen geheel onbekende en ik hoop, dat U.mij in Uw midden zult willen opnemen met U genietend van de lusten, met U dragend de lasten onzer gemeente. Ik beloof U, dat ik op de meest nauw gezette en eerlijke wijze de belangen dezer gemeente zal behartigen en doe een beroep op U mij daarbij eendrachtelijk te willen terzijde staan. Spr. deed voorts een beroep op de amb tenaren en de bevolking, hem bij zijn ar beid te willen steunen. Met den raad en de inwoners alzoo samenwerkende, aldus spr., zullen wij trachten de gemeente-belangen volgens ons beste weten te behartigen, Spr. zegde dan allen dank voor hun tegen woordigheid, sprak de hoop uit op een durende, goede verstandhouding, en aan vaardde dan, met de bede dat God hem kracht, hulp en wijsheid zou geven, het ambt van burgemeester van Kats. Andere sprekers. Wethouder Van Arenthals, vervolgens het woord voerende, wensehte burgemees ter Schuit en zijn echtgenoote eveneens geluk met deze benoeming. Gij zijt thans, aldus wendde spreker zich in het bijzon der tot den heer Schuit, onze nieuwe bur gemeester, d.w.z. dat op U, in wel zeer bijzondere omstandigheden, de taak is op gelegd, leiding te geven aan den goeden gang van zaken in onze kleine gemeente. Ik ben ervan overtuigd, dat gij hier, wan neer gij de U opgedragen taak nauwgezet vervult, geen bijzondere moeilijkheden zult ondervinden. Onze Katsche bevolking bezit een rustigen en kalmen aard, eigen aan onzen zwaren vruchtbaren grond. Zij is niet gemakkelijk in beweging te brengen, doch wanneer zij tot de overtuiging is ge komen, dat men het goed met haar meent en belang stelt in haar doen en laten, dan kan men ook ten volle op haar medewer king rekenen. Zij is gehecht aan orde en rust! Wanneer gij, burgemeester Schuit, haar in dit lioht wilt zien, zult gij niet veel moeite met haar hebben en zult gij hier een prettigen werkkring vinden. Onze ge meenteraad is gewoon de zaken rustig en zakelijk af te handelen. Ik geef U dan ook de verzekering, dat wij, als gemeenteraads leden, U met de grootste welwillendheid tegemoettreden en dat U, wanneer U de zaken onpartijdig en in het belang van alle gemeentenaren zult behartigen, op onze volle medewerking zult mogen re kenen. Ook op U, mevrouw Schuit, doen wij als Katsenaren een beroep op Uw mede leven. We hebben thans het voorrecht een burgemeestersvrouwe te bezitten. We hopen van ganscher harte, dat wij ook van U niets anders dan een prettige en aan gename belangstelling in het wel en wee van onze gemeente zullen ondervinden. Wij heeten U beiden van harte welkom en hopen, dat wij het samen tot in lengte van dagen goed met elkaar zullen kunnen vinden. Hierop bood het dochtertje van spr., Mies van Arenthals, mevr. Schuit een tuil bloe men aan. Daarna sprak de wnd. secretaris, de heer S. de Pree. Ilc feliciteer U ook, aldus spr., met Uw benoeming tot burgemeester der gemeente Kats. Burgemeester, gij zijt voor deze gemeente geen onbekende, ge boren en opgevoed in de naburige gemeen te Colijnsplaat, opgegroeid in de gemeente administratie en juist daarom hebben wij dan ook alle hoop, dat U ook al hetgene zal doen, voor zoover dit in Uw vermogen ligt, om de belangen der gemeente Kats te behartigen. Ik hoop dat het nauw ver band, waarin wij met elkander komen te staan, in goede banen mag'leiden, waar toe ik in dienst der gemeente Kats dit tracht te bevorderen door nauwgezette ijver en plichtsbetrachting," De plaatselijke predikant, ds. Hansen, verwelkomde de burgemeester en zijn echt genoote namens de Herv. Gemeente. Hij sprak de wensch en tevens de verwachting uit dat de nieuwe burgemeester zijn ambt naar beste weten en kunnen zou mogen vervullen. Daarbij wees hij op de hulp die ook de kerkelijke gemeente kan verleenen. Spr. hoopte, dat de altijd zoo goede ver standhouding en samenwerking met burge meester en wethouders van Kats ook on der dezen nieuwen burgemeester zoo voort duren. Hij richtte eveneens een apart woord tot mevr. Schuit en besloot met de beste wen schen voor den tijd, dat de burgemeester en zijn gezin aan de gemeente Kats zou den verbonden zijn. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester Geuze van Wissenkerke, wet houder A. Verburg van Colijnsplaat; be stuursleden van den Oud- en Nieuw-Noord- Bevelandpolder; en de wethouders Salomé en Wolse van Kortgene. Wethouder Dees, van Colijnsplaat, was verhinderd aanwezig te zijn, terwijl van den oud-secretaris van Breda, die de gemeente 36 jaar diende, een hartelijk schrijven ingekomen was met gelukwensclien. Burgemeester Schuit zegde alle spre kers dank voor hun woorden en wenschen. In het bijzonder bracht spreker dank aan den heer E. C. Briester voor de wijze waarop deze 43 jaar lang de gemeente als raadslid en wethouder diende. Ook van de gelegenheid om burgemees ter Schuit en zijn eschtgenoote persoonlijk te feliciteeren werd nog door velen, als bijv. de bestuursleden der plaatselijke ver- eenigingen, gebruik gemaakt. Rechtszaken IN HOOGER BEROEP. J. C, L., 47 jaar, landarbeider te Krui- ningen heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den politierechter te Middelburg van 1 Oct., waarbij hij wegens diefstal is veroordeeld tot 15 boete of 10 d. h. en 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verder heeft P. B., Iandbouwevsknecht te Kwadendamme hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den politierech- ter van 8 Oct. waarhij hij wegens mishan deling is veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Vernietigingsverbod voor oude materialen en afvalstoffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3