Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. Voorstellen voorde eerstvolgende vergadering. n.v. de ruddelburgsche schouwburg. In de eerste jaarlqksche algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. De Middelburgsche Schouwburg, gehouden op Zaterdag in den foyer van den Schouwburg alhier, werden, conform het voorstel van het bestuur, de balans en de winst- en ver liesrekening over het eerste boekjaar der yennootschap vastgesteld en goedgekeurd. Op de balans komen, onder meer, voor In het actief de posten Vastgelegde midde len (gebouw, inrichting en oprichtingskos ten) 46.153.57, Vorderingen 460.62 en in het passief Geplaatst Aandeelenkapi taal 33.650, Hypotheek 12.000, Crediteu ren 481.40. De winst- en verliesrekening sluit met een winstsaldo van 500.43, dat geheel voor afschrijving zal worden aangewend. De nog in partefeuille zijnde aandeelen, ten bedrage van 1350,bleven voor uit gifte bestemd. het oprueyungswerk. Nu de nieuwe regeling van het opruimen van muren en puin weder al twee weken aan den gang is, krijgen wij eenig overzicht van de wijze van werken; Vastgesteld kan worden, dat er werkelijk vooruitgang is te bespeuren. Van groote beteekenis is, dat krachtig wordt toegezien, dat van nu af niets van al het geen nog aanwezig is, wordt verkocht,' doch wordt gesorteerd. Van de steenen zijn aanvankelijk ook klampen gebracht naar wat eenmaal de boterbeurs was, doch daar moet men reke ning houden met het deel, dat in de nieuwe geprojecteerde straat kan vallen. Men bepaalt zich er dan ook nu toe, het fijne puin naar de stortplaats te brengen en het groffere puin en de steenen, die later gebruikt zullen kunnen worden, naar het terrein bij de Griffioen, waar reeds heel wat verzameld is, terwijl daar ook ander materiaal, o.a. ijzer, gesorteerd ligt. eervol ontslag. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen is aan M. van Empel, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als lid van de rijks commissie van advies in zake het biblio theekwezen. GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht voor het candi- daatsexamen rechten, J. L. Nieuwenhuis, wonende te Middelburg. de werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos 122 mannen en 36 Vrouwengedeeltelijk werkloos 7 man nen in werkverschaffing 31 mannen in herscholing 10 mannen niet werkloos: 32 mannen en 2 vrouwen totaal 202 mannen en 38 vrouwen. Algemeen totaal vorige week 344, bij gekomen 87, afgegaan 191, totaal over 240. wanordelijkheden. In den nacht van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag heeft de po litie weer enkele malen moeten optreden in café's, waar de orde werd verstoord of dreigde verstoord te worden. vruchtbare avonden voor de dieven. Ook Zaterdag en Zondagavond zijn we derom meerdere fietsen, welke onbeheerd op straat stonden, gestolen, waarvan aan gifte bij de politie volgde. Zelfs tijdens een luchtalarm werd een rijwiel gestolen dat onbeheerd op straat stond en waarvan de eigenaar in de haast om dekking te zoe ken, vergeten had het met een slot te sluiten, zooals hij anders gewoon was te doen. Een meisje deed voorts aangifte van diefstal van een bankbiljet uit haar porte- monnaie, welke in haar handtasch was ge borgen, dat zij naast haar had neerge legd tijdens een verblijf in een schuilkelder. De politie tracht de dader op te sporen. Verder deed een winkelier bij de politie aangifte dat een etalagekastje, dat buiten aan zijn zaak hing, was opengebroken en de daarin tentoongestelde voorwerpen, o.a. een passerdoos, waren ontvreemd. Het komt ons gewenscht voor, dat winkeliers, die etalagekastjes buiten aan hun pand hangen, deze des avonds af nemen, daar het met de volslagen duisternis gevaarlijk is deze buiten te laten hangen, 2ooals nu is gebleken. badhuis aan de bonedijkstraat. Gedurende de week van 14 tot 19 October werden in het badhuis 1068 baden genomen en wel 965 door heeren, 87 door dames en 16 door kinderen. Getijen. Oct. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Dinsdag 22 5.06 17.28 11.37 23.52 Woensdag 23 5.48 18.21 12.22 Donderd. 24 L.K 6.42 19.24 0.44 13.11 Vrijdag 25 7.52 20.44 1.43 14.28 Zaterdag 26 9.15 22.07 3.11 15.59 Zondag 27 10.35 23.17 4.32 17.14 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S adverteert in dit blad aap. dm 3^7 onbekwaam öp de fiets. c. j. de Lvan Baarland, kwam gister avond met zijn fiets in de Wijngaardstraat te vallen, zonder dat daarvoor een aan wijsbare reden was. Een juist langskomende politieagent constateerde echter, dat de man „onder den invloed" verkeerde en niet bekwaam was om een rijwiel te besturen. Hij werd medegenomen naar het politie bureau en kreeg daar gelegenheid om die bekwaamheid" te herkrijgen. 103 jaar. Zaterdag vierde de oudste Goesenaar, (waarschijnlijk tevens de oudste Nederlan der), de heer P. Vermaas onder groote be langstelling zijn 103en verjaardag. Ook van de zijde der Duitsche autoriteiten werd hem een gelukwensch toegezonden. De heer Vermaas is sedert het vorig jaar, toen hij een been brak, bedlegerig, maar zijn geest vermogens zijn nog helder. Hij wordt door een van zijn dochters verpleegd. Twintig Londensche wijken gebombardeerd. 500.000 kg. bommen neergeworpen. GROOTE SCHADE EN VELE SLACHTOFFERS. De Associated Press meldt uit Londen, dat de hevige Duitsche luchtaanvallen in den nacht van Zaterdag op Zondag groote schade en veel menschenlevens tengevolge heeft gehad. In een hotel is een onbekend aantal gasten omgekomen, toen een bom buiten het hotel ontplofte. Een voltreffer heeft een clubgebouw vernield. Ook hier is het aantal dooden niet bekend gemaakt. Bijna twintig Londensche wijken zijn ern stig geteisterd. Een zeer bekende straat is met brandbommen overzaaid. Het blus- schingswerk werd door daaropvolgende brisantbommen zwaar belemmerd, zoodat de brandweer tijdelijk niets kon doen. De aanval was een der zwaarste, die Londen ooit beleefd heeft. Later was de aanval hoofdzakelijk op de buitenwijken gericht. Twee steden in de Midlands en andere plaatsen in het Zuidoosten van Engeland zijn eveneens zwaar geteisterd. De New- York Times meldt, dat honderden brand bommen op Londen gevallen zijn. Voorts verneemt het D.N.B., dat twee groote gasfabrieken te Greenwich en Ful- ham getroffen zijn. Te Greenwich vielen verscheiden groote branden waar te ne men. Een groote ontploffing reet de in stallaties uiteen. De gasfabriek van Ful- ham werd door bommen van het zwaarste kaliber vernietigd. Volgens het D.N.B. heeft van Zaterdag op Zondag de Duitsche luchtmacht meer dan 500.000 kg. bommen op Engeland la ten vallen. Dit hooge cijfer wordt ver klaard door het feit, dat de Duitsche vlie gers door het buitengewoon heldere zicht en den opmerkelijk geringen afweer door luchtdoelgeschut en jagers volkomen onge hinderd hun bommen konden laten vallen. Bij sommige bemanningen was de geest drift over het succes zoo groot, meldt het D.N.B.dat zij, evenals in den Poolschen veldtocht, steeds weer met nieuwe en grootere bommenlasten van hun bases op stegen om den arbeid der vernietiging te voltooien. OOK ZONDAGMIDDAG BOMMEN OP LONDEN. Zondagmiddag zijn, naar het D.N.B. verneemt, door Duitsche vliegers tref fers geplaatst op onderkomens van een troepenkampement in de omgeving van Londen. Voorts sloegen bommen in pak huizen in, waarop branden uitbraken. Ook ontstonden eenige luchtgevechten, waarbij, naar tot dusver verluidt, vier En- gelsche jagers van het type Hurricane neergeschoten werden. Brltsche luchtaanvallen op Berlijn. Het D.N.B. meldt: Vijandelijke gevechts vliegtuigen hebben in den nacht van 20 op 21 October Berlijn in verscheidene op elkaar volgende golven aangevallen. Het grootste deel der toestellen kon reeds bij het naderen van de hoofdstad door krach tig afweergeschut verdreven worden. Eeni ge vliegtuigen die Berlijn bereikten, wier pen brandbommen op verscheidene woon wijken. Er werden uitsluitend niet-mili- taire doelen getroffen. Een vijandelijk vliegtuig werd boven groot Berlijn, een tweede reeds bij het na deren van de rijkshoofstad door de lucht- doelartillerie neergeschoten. Klelerslot met bommen bestookt. Britsche vliegers hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag het representa tieve, eeuwenoude Kieler slot met bom men bestookt. Het oude monument biedt een beeld der verwoesting. Een brisant bom heeft een deel van een verdieping doen instorten. In het kasteelpark liggen de boeken van de Sleeswijk-Holsteinsche bibliotheek, die hier ondergebracht is, ver spreid. Dit zqn unieke documenten van historische beteekenis. Honderden en hon derden boeken zijn vernietigd. Geheele boekenrekken zijn verwoest. 24 MIDDELBURG. Jij arme, geschonden stad, 'k Wist niet dat ik zóó lief je had, Je mooie, schaduwrijke straten Zijn stuivend puinniets is gelaten Van al de stille innigheden, Geweven door een vroom verleden. 'k Dwaal zoo moe en zielsbedroefd, Als een die bij het graf vertoeft Van haar die dl mijn liefde had; O a/rme, zwaar geschonden stad. Noodslachtingen van varkens en rundvee geregeld' Het vleesch moet aan de Ned. Veehouderijcentrale worden geleverd. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat ten aanzien van noodslachtingen van varkens en rundvee de navolgende regeling is ge troffen. De burgemeesters zullen bjj noodslach tingen namens de Nederlandsche veehou- derycentrale een slachtvergunning ver strekken resp. ontheffing van het slacht verbod verleenen, op voorwaarde, dat het van noodslachtingen afkomstige vleesch, zoowel voorwaardelijk als onvoorwaardelijk goedgekeurd, door dengene, die de nood- slachting Jaat verrichten, ter beschikking van genoemde centrale wordt gesteld. Aan de plaatselijke toewijzingscommis sies, welke uit vertegenwoordigers van sla gers en grossiers zijn gevormd, is opgedra gen den verkoop van het van noodslachtin gen afkomstige vleesch op normale wijze d.w.z. tegen inneming van vleeschhonnen, te bezorgen. Voor wat betreft den verkoop van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch over de vrijbank, welke verkoop eveneens uitsluitend tegen vleeschbonnen mag ge schieden, moeten de toewijzingscommissies gebruik maken van de diensten van hem, die ook in het verleden zich met dezen ver koop hebben beziggehouden. Voor het van noodslachtingen afkom stige onvoorwaardelijk goedgekeurde vleesch gelden uiteraard de normale prij zen, welke de slagers bljjkens de ten ge meentehuize goedgekeurde prijslijsten in rekening mogen brengen. Ten aanzien van de prijzen tegen welke het voorwaardelijk goedgekeurde vleesch moet worden ver kocht is aan de -plaatselijke toewijzings commissies opgedragen deze in overleg 'met de hoofden der gemeentelijke keuringsdien sten voor vee en vleesch vast te stellen. Bovendien is aan deze plaatselijke toewij zingscommissies opgedragen om in plaat sen, waar geen vrijbank aanwezig is, zich terzake van de wijze, waarop de verkoop van het voorwaardelijk goedgekeurde vleesch dient te geschieden, te gedragen naar de aanwijzingen van het hoofd van den keuringsdienst voor vee en vleesch. Na verkoop van het vleesch wordt de opbrengst daarvan onder aftrek der ge maakte kosten door de plaatselijke toewij zingscommissie ter hand gesteld aan den- gene, die de noodslachting heeft laten ver richten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze regeling beperkt blijft tot de nood slachtingen, bedoeld in artikel 3 der vleeschkeuringswet en derhalve niet geldt voor de zgn. spoedgevallen. Deze laatste moeten door de leveranciers op de normale wijze ter levering wórden opgegeven en zullen dan zoo noodig bij voorrang worden afgenomen. Het spreekt vanzelf dat bij de bovenom schreven regeling alle bepalingen van de vleeschkeuringswet volledig van kracht blijven. Rijksmaarschalk Goerlng boven Nederland. Het A.N.P. meldtRijksmaarschalk Goering heeft in verband met de door hem persoonlijk geleide actie van het lucht- wapen tegen Engeland ook boven Neder land gevlogen. Hij heeft niet nagelaten, zelfs bij duister nis enkele beschermingsmaatregelen en speciaal de verduistering in alle gedeelten van Nederland, zoowel vanuit het vlieg tuig als na tusschenlandingen te' onder- Het resultaat van deze onverwachte vliegtocht en tusschenlandingen heeft aan de gestelde eischen voldaan. De houding van de desbetreffende Duitsche en Neder landsche organen had de waardeering van den rijksmaarschalk en den weermachts bevelhebber in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen. De vakman zegtg „0, is 't van Van de Velde"! Deze enkele woorden houden in, dat het druk werk, dat Van de Velde levert, den toets der critiek glansrijk kan doorstaan. Waarom zoudt gjj van dit vakmanschap niet profi- teeren? Walstr. 58-60, Vlissingen. VERKEER RIET DE EILANDEN. Van de Algemeene Nederlandsche Ver- keers Federatie kwam destijds een ver zoek in tot het bijwonen van eene op 24 April te Den Haag te houden vergadering ter bespreking van de verlceersbelangen van de Zuid-Hollandsche Eilanden en Schouwen en Duiveland. Namens de Kamer woonde de "secretaris deze vergadering bij. Na deze vergadering werd een concept-adres aan de regeering- ontworpen, doch door de veranderde om standigheden moest dit verder blijven rus ten. Thans heeft de A.N.V.F. een nader adres ontworpen, hetwelk in-concept ter visie is gelegd. Het was het bureau- niet mogelijk, zooals verzocht werd vóór 1 September een uitspraak^der Kamer uit te lokken en het moest derhalve aan de Federatie verzoeken den naam der Ka mer uit het adres te schrappen. Met de strekking van het adres kan het bureau zich echter wel vereerdgen, en het stelt derhalve voor bij het Departement van Waterstaat eene adhaesiebetuiging uit naam van de Kamer in te zenden. REKENING-COURANT OVEREEN KOMST RIET DE NEDERLAND SCHE BANK. Na de ramp, die de Kamer in Mei j.l. trof, was er geld noodig om in de eerste behoefte te voorzien. In de kas der Ka mer was, achteraf gelukkig, geen specie van beteekenis aanwezig. Slechts ruim 15. De post-giro werkte in de eerste dagen na 17 Mei maar gebrekkig. Ook had de Kamer in de eerste weken geen formulie ren om over haar saldo te beschiken. - Het bureau heeft toen om aan het be- noodigde geld te komen een rekening courant geopend bjj de Nederlandsche Bank tot een maximum crediet van 10.000 en daarvoor in onderpand gegeven: 5000 recipissen Nederland 1940 I en 13000 recipissen Nederland 1940 II. Het bureau heeft hierop onmiddellijk de benoodigde gelden kunnen opnemen, doch de Neder landsche Bank acht en zeker terecht een officieel besluit der Kamer noodig. Het bureau stelt voor met de Nederl. Bank een overeenkomst aan te gaan tot het opnemen van gelden in rekening courant tot een maximum van 10.000, daarvoor de genoemde effecten in onder pand te geven en aan dit besluit terugwer kende kracht te verleenen tot 28 Mei 1940. STICHTING ZEELAND 1940. Enkele dagen na de ramp, die Zee.land en speciaal Middelburg trof, kreeg de voorzitter der Kamer van den Commissa ris in de provincie het verzoek, mede te werken aan de tot standkoming van eene stichting, gelijk die ook in andere provin cies reeds was opgericht. Het doel der Stichting is het herstel der provincie Zee land, zulks in het bijzonder op het gebied Ernstige overstroomingen In het gebied van de Pyreneeën. Overstroomingen hebben in Catalonië groote schade aangericht. Nabij Vichy heeft het water van de Ter, die binnen enkele uren ruim vier meter was gestegen, ont zettende verwoestingen vooral in Torello aangericht. Binnen twintig minuten waren ongeveer 200 huizen vernield. 130 menschen worden vermist. Heele gezinnen zijn met hun have en goed spoorloos verdwenen. Nauw keurige cijfers over het aantal gewonden zijn nog niet beschikbaar. Toen een trein met geringe snelheid over de spoorbrug van de Ter reed, stortte de brug in. Ver scheidene wagons en de locomotief vielen in het water en twee passagiers verdronken. Bij het instorten van een brug te Gerona zijn tien personen omgekomen. Aan de spoorlijn van Gerona naar de Spaansch- Fransche grens is 'n aardstorting ontstaan, waarby een trein bedolven werd. Het aan tal slachtoffers is nog niet bekend. Verte genwoordigers van het provinciale bestuur zjjn naar het geteisterde gebied vertrokken om het reddingswerk te leiden. Generaal Franco heeft het bevel gegeven tot uitgebreide hulpmaatregelen, om den eersten nood te lenigen. De regeering heeft 100.000 peseta's voor dat doel ter beschik king gesteld. Naar uit Vichy gemeld wordt, bedraagt de gezamenlijke schade van de overstroo mingen in het gebied der Pyreneeën, vol gens voorloopige ramingen van de Fran- sche regeering, ruim een milliard francs. In het hotel van de Tet zijn zestig hui zen door het water weggespoeld, waaron der vijf hotels en een sanatorium. Heh strand van Perpignan, Canetplage, is we gens de overstroomingen niet bereikbaar. Een deel der bevolking van Perpignan is geëvacueerd. Nit de ziekenhuizen der stad konden 140 ernstige zieken gered worden. In Amelie-les-Bains zgn 63 huizen ver woest, 25 menschen worden vermist. Arles-sur-Tech is volkomen met den aardbodem gelijk gemaakt. De electrische centrale van Pas-de-Loup is vernield. Het colportageverbod. De secretaris-generaal van het depar tement van justitie heeft, volgens een bui tengewoon politieblad, een rondschrijven gericht aan de procureurs-generaal fgd. directeuren van politie, ter voorkoming van ongeregeldheden bij de colportage van bladen van politieke partijen of bewegin gen. Voorkomen moet worden, dat colpor teurs van verschillende richtingen naast of vlak bij elkaar hun bladen aanbieden. Verzocht wordt maatregelen te nemen, dat bepaalde standplaatsen 'bij uitsluiting worden toegewezen aan de colporteurs van een bepaalde politieke party of beweging zoodat deze colporteurs zich op minstens 300 meter afstand bevinden, waarbij reke ning moet worden gehouden met bestaande usances, welke als een soort verkregen recht kunnen worden aangemerkt, en voor van handel, nijverheid en landbouw. Waan binnen enkele uren, nadat het verzoek was gedaan, de Stichtingsacte moest worden gepasseerd, was overleg, zelfs met de overige leden van het bureau, practisch niet mogelijk. Behalve de provincie en de Kamer was ook de Z.L.M. mede-oprichtster der Stichting; Ieder der oprichters stelde een bedrag van 500 beschikbaar. In de eenige dagen later gehouden vergadering van het bureau deed de voorzitter van een en ander mede- deeling en uiteraard hechtte het bureau gaarne haar sanctie aan de wijze, waarop de voorzitter was opgetreden. Het bureau was toch reeds toen ten volle overtuigd, dat de stichting veel nut zoude kunnen afwerpen en de practyk heeft de juistheid hiervan zeker bewezen. Volgens de wette lijke bepalingen moet echter een dergelijk besluit genomen worden door de Kamer in haar geheel. Het bureau stelt voor om voor de Stich ting Zeeland 1940 een bedrag van f 500 beschikbaar te stellen. stichting getroffenen oor logsgeweld zeeland. Van de Stichting getroffenen Oorlogs geweld Zeeland kwam by de Kamer een verzoek in om als lid toe te treden. Dit is mogelijk, aangezien de Kamer tot de getroffenen behoort. De voormannen der Stichting zullen in de gelegenheid zijn de getroffenen de behulpzame hand te bieden bij het beantwoorden der in meer opzich ten allerminst eenvoudige vragen op de formulieren der Schade-enquête Commis sie, terwijl het voor vele belanghebbenden zeker ook een voordeel is eene instantie te hebben, waar zij hun klachten kunnen uit/m. (Het eerste is reeds geschied. Red.) Het bureau stelt voor als lid der Stich ting toe te treden met een jaarlijksche bijdrage van 25. begrooting 1941. Ten slotte biedt het Bureau de begroo ting 1941 ter vaststelling aan, waarby er op wordt gewezen, dat bq den brand van de Kantoorruimte der Kamer alle be scheiden vernietigd zijn, ook alle stukken op de rekening 1939 betrekking hebbende. In de begrooting voor 1941 konden der halve de ontvangsten en uitgaven over 1939 niet worden opgegeven, zooals ge bruikelijk was. Het bureau vermeldt daar- om de cijfers van 1938. De inkomsten van dat jaar bedroegen 76.917,30, w.<9. f 57.500 voor opbrengst van verkochte effecten, rest dus 19.417,20, de begrootingen voor 1940 en 1941 geven beide een eindcijfer van 15.000. De uit gaven over 1938 waren 72.034,67, waar van 57.212,50 voor aankoop effecten, re3t alzoo 14.818,17. DE BELASTINGDRUK IN ONS LAND STERK GESTEGEN Het centraal bureau voor de statistiek heeft wederom de nieuwste gegevens op belastinggebied vereenigd tot een publica tie, die onder den naam van „Belastingdruk in Nederland 1940—1941" zoo juist het licht heeft gezien. _De tabellen met gegevens betreffende elke belasting, die door het rqk, de pro vinciën of de gemeenten over dit jaar worden geheven, stellen in staat voor eik willekeurig inkomen of vermogen na te gaan, hoeveel belasting hierdoor in elke der 1054 gemeenten verschuldigd is. Het aantal gemeenten, waarin geen opcenten op de gemeentefondsbelasting rechtstreeks worden geheven, is gedaald van 26 over 1936/1937 tot 8 over 1940/ 1941, terwql het aantal gemeenten met het hoogst mogelqke aantal opcenten in dit tqdvak is gestegen van 664 tot 755. Het aantal gemeenten, waarin geen op centen op de vermogensbelasting worden geheven, die rechtstreeks aan de gemeen te ten goede komen, is gedaald van 88 over 1936/1937 tot 42 over 1940/1941. Daarentegen is het a tal gemeenten met het hoogstmogelgke aantal opcenten op deze belasting gestegen van 924 tot 963, In een grafiek wordt over de jaren 1931/ 1932 tot 1940/1941 verder een vergelijking gemaakt tusschen den totalen belasting druk op het inkomen in de verschillende gemeenten. Over eerstgenoemd jaar biykt de laagste druk bij een inkomen van 5.000.nog geen 5 van dit inkomen en de hoogste druk 8 te bedragen, ter wijl over laatstgenoemd jaar de laagste druk 8 en de hoogste druk zelfs bqna 11 van hetzelfde inkomen beloopt. De voor de inkomsten- en de gemeentefondsbe lasting geldende progressie blqkt duidelijk hieruit, dat over 1940/1941 door een ge huwde zonder kinderen bij een inkomen van 800.bjjna 6 en bij een inkomen van 500.000. ruim 71 van dit inkomen moet worden betaald, indien deze inkomens geheel uit vermogen verkregen worden het rendement 4 bedraagt. Tegenover deze sterke progressie valt by een aantal andere belastingen en by de lanbouwcrisisheffingen een degressie waar te nemen, waardoor blijkens in 1939 gemaakte uitvoerige berekeningen voor alle heffingen tezamen voor de inkomens beneden 3.000.van de progressie wei nig overblijft en deze eerst voor hoogere inkomens belang krijgt. het overige het systeem van afwisseling kan worden toegepast. Verboden wordt op een standplaats met meer dan twee perso nen te colporteeren. Een volksoploop om en bij den colporteur moet terstond worden verspreid. Voor zoover dit nog niet is vastgesteld, ïoet de colportage uiterlijk een half uur na zonsondergang zijn beëindigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2