KRUSGHEN STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE GRAND THEATER. Vivere. De tenor Tito di Lauro, is een beroemd en rijk man, die door velen verafgood wordt. Hij zelf gaat op in zijn kunst, heeft wat liefdesavonturen, maar in werkelijk heid is er voor hem alleen zrjn kunst en zijn dochter Paola, En Paola verafgoodt haar vader. Het wordt een groot probleem voor den beroemden tenof als zijn dochter op achttienjarigen leeftijd van haar kost school komt! Hij kent het leven en is bang er haar kennis mee te laten maken. En Paola brandt al snel haar vleugels. Een jonge uitgever, Merio Dei, een-vriend van haar vader, wordt op het mooie meisje ver liefd en beide jonge menschen vergeten zich. Mario Dei vraagt Paola ten huwelijk, maar de groote zanger gevoelt er niet veel voor. Hij mag den jongen, energieken Ma rio Dei wel, maar tenslotte... enfin, hij is toch eigenlijk niet goed genoeg voor zijn dochter en van deze zal het wel een kal verliefde zijn. Maar als Tito dan begrijpt, dat hij zijn toestemming wel moet geven, breekt hem dit het hart. Hij wil dochter noch schoonzoon meer zien en neemt een contract aan, dat hem ver van beiden weg voert. En dan, juist als hij in Weenen zingt overkomt Paola een ernstig ongeluk. Als ze ergens binnen gedragen is hoort ze haar vader door de radio zingen. Men krijgt ver binding met haar vader, 2e mag een paar woorden met hem spreken, en ze smeekt hem het voor haar gecomponeerde lied „Keer terug mijn kind" te zingen. De zan ger gaat weer terug naar de concertzaal en hoewel door smart overmand, voldoet hij aan het verlangen van zijn kind... Het dramatische karakter is niet zoo ver doorgevoerd, dat dit ongeluk voor Paola het einde beteekenthet voert al leen tot de verzoeking van den vader en zijn kinderen. En dit bevredigt ook, omdat daarmede het sentiment der toeschouwers gespaard wordt. En meer had deze buiten gewoon knappe film ook niet noodig. Want boven den belangwekkenden inhoud, het zeer knappe spel van allen die in deze film optreden, is er dan nog den mooien zang van den hoofdrolvertolker, de groote tenor Tito Schipa, „Vivere" is een hoogstaand, voornaam kunstwerk, dat men zich lang zal herinne ren, GOESCHE JEUGD. Vrijgevig knaapje. Donderdag verkocht de heer L. J. op de Groote Markt een „ijsco van vijf" aan het 7-jarig knaapje J. van H. Dat is niets bijzonders en zelfs het feit, dat Jantje uit een portemonnaie betaalde, is nog niet be paald „verdacht". Maar toen de knaap even later terug kwam bij de echtgenoote van den heer J., nu met een paar zes- en zevenjarige vriendjes en vriendinnetjes, die hij tracteeren wilde, terwijl mevr. J. in de weer opengemaakte,portemonnaie o.a. een bankbiljet van tien gulden ontdekte, toep werd het geval wel verdacht en ging de tractatie niet door. Mevr. J. waarschuwde haar man, die nu ingreep en de politie van het geval op de hoogte stelde. Intus- schen had Jantje de buit echter verdeeld. Het briefje van tien had hij aan een zes jarig vriendinnetje gegeven, een gulden had hij zelf gehouden en nog wat dubbel tjes en losse centen had hij royaal wegge gooid, voor den komenden en gaanden man. Enfin, het geld kwam tenslotte weer in de portemonnaie terecht en tevens kwam aan het licht, dat de knaap de portemon naie uit een tasch gehaald had, die aan een onbeheerd staand rijwiel hing. Het kostte de politie nog heel wat moeite het geval verder op te lossen, want toen men de eigenaresse van de tasch tenslotte gevon den had, miste deze de portemonnaie niet en was deze ook niet de hare. Later bleek echter, dat de portemonnaie toebehoorde aan het dienstmeisje H. A. G., en dat deze de tasch gebruikt had om een boodschap te doen. Het einde van het drama was, dat Jantje van de politie een duchtige berisping kreeg. Jonge „landverrader". De acht-jarige knaap J. W., kreeg met den eveneens acht-jarigen K. R. woorden, die zoo hoog liepen, dat K. tenslotte J. W. uitschold voor „landverrader". J. W. vond blijkbaar dat dit tever ging, want hij stapte naar de politie en deed aangifte van het geval. De knaap K. R. werd daarna door de politie onderhanden genomen, want „landverrader" staat uitdrukkelijk geboekt bij de woorden op welker beziging straf gesteld is. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer T. Faberij de Jonge benoemd werd tot secretaris-penningmeester van de „Oeconomische spijsuitdeeling". In een dezer dagen gehouden verg. van de „Oeconomische spijsuitdeeling" werd dit jubileum reeds gememoreerd door den voorzittér, den heer H. J. Molhoek, die er op wees, dat de „Oeconomische Spijsuit deeling" zonder den heer Faberij de Jonge niet denkbaar is, en die dankbaar de nauwgezetheid en toewijding memoreerde waarmede de heer Faberij de Jonge deze functie gedurende 25 jaar vervulde. Wij twijfelen niet of talloozen zullen deze woorden gaarne tot de hunne maken, zoowel de velen, die aan de eene zijde van deze instelling staan en die er de vruchten van plukken, als zij, die het hunne doen om deze instelling te steunen. Een kwart eeuw is een lange tijd en heel wat woorden en cijfers zullen door den heer Faberij de Jonge neergeschreven zijn. Ontelbare be zoeken heeft hij afgelegd bij vrijgevige in gezetenen om aan gelden te komen, groote sommen zijn „door zijn handen" gegaan. En voor de wijze, waarop de heer Faberij Zuid-Beveland Drie Zeeuwsche burgemeesters tot de N.S.B. toegetreden. De persdienst van de N.S.B. meldt Naar wij vernemén hebben de burge meesters der aan elkaar grenzende Zeeuw sche gemeenten Oudelande, Driewegen en Ellewoutsdijk zich met een gezamenlijk onderteekend schrijven gewend tot alle bur gemeesters in de provincie Zeeland, alsme de tot de leden der Provinciale en Gedepu teerde Staten dier provincie, waarin zij mededeelen, dat zij, na ernstige overwe ging en grondige bestudeering van het programma en de bronnen der N.S.B., mee- men hun krachten te moeten geven bij denN heropbouw van ons land, door zich aan te sluiten bij deze beweging Zij verklaren nadrukkelijk de in de bron nen van het nationaal-socialisme vastge legde punten (Godsvertrouwen, liefde voor volk en vaderland, eerbied voor den arbeid) te erkennen als den juisten opbouw van den staat. Zij wijzen voorts op het bewezen feit, dat de eenige man, die ons volk in het verleden den waren toestand heeft voorge houden, ir. A. A. Mussert is. De burgemeester van Ellewoutsdijk, die in de oorlogsdagen getuige geweest van het interneeren van 200 N.S.B.-ers in zijn gemeente en de burgemeester van Oudelan de, die gedurende dien tijd met het door zenden van de correspondentie dier volks- genooten was belast, erkennen, dat tegen de bevolkingsgroep der N.S.B. hoon noch laster is gespaard. De drie onderteekenaars verwachten van de N.S.B. een gelukkige toekomst voor volk en vaderland. Het rondschrijven is onderteekend door de heeren A. W. Nieuwenhuize, burgemees ter der gemeente Oudelande, G. M. C. Ort, burgemeester der gemeente Driewegen en P. M. Smallegange, burgemeester der ge meente Ellewoutsdijk. Roode Kruis collecte. RILLAND. De opbrengst van de Roode Kruis collecte alhier bedroeg 38.94. Opbrengst collecte. WAARDE. De Roode Kruis collecte heeft te Waarde opgebracht 20.70. 40 jaar in politiedienst. RILLAND. De rijksveldwachter J. F. van Baal, alhier, was op 16 October jl. 40 jaar in politiedienst. Hjj ving zg'n loopbaan aan als agent in Bergen op Zoom, waar hij later hoofdagent werd. In 1912 werd hij als rijksveldwachter aangesteld met als standplaats Dubbel dam, vanwaar hij in 1917 overgeplaatst werd naar Rilland-Bath. De welbekende ju bilaris is dus reeds 23 jaar in deze ge meente woonachtig en heeft steeds nauw gezet zijn plicht vervuld. Identiteitsbewijzen. RILLAND. In deze gemeente zijn tot nu toe ongeveer 1300 identiteitsbewijzen ter secretarie afgegeven. Aanbesteding noodwoningen. YERSEKE. Uitslag aanbesteding afwer king 16 barakken (noodwoningen). Perceel I. Timmerwerk, leggen van pla fonds en aftimmering schotwerkfa. J. Martejjn, 1019 C. Bruinzeel 1015 J. Luteijn 1015 P. J. Zuijdweg 1010 D. H. v. d. Vrede 999 J. M. Goeman 965 J. C. Waverijn 943. Perceel H. Schilderwerk plus levering van carton H. L. Schipper 1945 A. Ridderhof 1895 C. M. Smit 1865 J. M. Elenbaas 1823 M. Was 1733 P. Dijkwel 1715 M. de Koejjer 1690 L. van Willegen 1672.50. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. Een strop voor' de pannenleggers. YERSEKE. Door het gebrek aan sche pen worden momenteel weinig pannen, welke dit jaar zijn uitgelegd, naar huis ge haald, zoodat dit voor onze pannenleggers de zooveelste strop kan worden. In de mosselen heerscht nog stëeds groote drukte en de afname mag er zijn, terwijl de kwaliteit uitstekend blijft. Ook de inleggerij gaat den goeden kant op en in totaal vindt deze tak van arbeid thans op een vijftal bedrijven plaats, ter wijl weer iets nieuws voor den dag is ge komen door het zouten van mosselen die in vaatjes worden verzonden. Een en an der geeft aan velen weer arbeid. Getijen Wemeldinge. Oct. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Donderd. 17 S 4.22 16.32 9.51 22.05 Vrijdag 18 4.54 17.04 10.18 22135 Zaterdag 19 Zondag 20 5.25 17.32 10.53 23.10 5.55 18.00 11.29 23.45 Verkooping Bouwland. OUDELANDE: Vrijdag werd alhier door mr. M. R. Krans waarnemend notaris te Goes, publiek verkocht: Bouwland in de gemeente Ellewoutsdijk, in Klaashoek, groot 2.00.80 ha. aan de weduwe Abr. Lu- teyn-Burger te 's-Gravenpolder v. 7590.24;, Bouwland in de gemeente Oudelande, in den Oudelandschen polder groot 3.6080 ha. aan Jacobus Cornelis Vleugel q.q. te Oude lande voor 14792,80. Inlevering kleoding. WOLPHAARTSDIJK. Van de gelegen heid tot het inleveren van een gedragen mantel, costuum, jas of deken, ter ver krijging van een nieuw te koopen mantel of winterjas hebben alhier een vijf en twintig tal ingezetenen gebruik gemaakt. de Jonge die vele jaren de belangen van zijn behoeftige stadgenooten behartigde is een woord van dank en hulde zeker op zijn plaats. Onze stadgenoot, de heer B. Rietveld van Eysden slaagde te Utrecht voor het dames- kappersexamen. Tallooze lijders aan iheumatisclie Fijnen zijn trouwe gebruiker» van het beroemde Kruschen Zout dat door z'n aansporende werking op de.bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pijnen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg. Bij olie ipolh. «n drog. 1.62, 1.47. 0.76, 0.41, p. fl. Burgemeester Schuit van Kortgene geïnstalleerd als burgemeester van Colijnsplaat Zeeawsch-Vlaanderen Groote schoonmaak in de polderleldlngen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is men thans overal druk bezig met de groote schoon maak in de polderleidingen, wat ook hard noodig bleek.'Dezen zomer is nog al het een en ander in den steek gelaten bij de reiniging. Sommige kleine leidingen waren gedeeltelijk dicht gegroeid met allerlei waterplanten en dat werkte belemmerend op den waterafvofermaar de hoofdleidingen. Momenteel is de waterstand weer zeer la Ag in de leidingen, zoodat bij het reini gen minder moeilijkheden worden onder vonden, da.i anders bij hoog waterpeil het geval is. Herstel van het gemeentehuis. GROEDE. Gistel-morgen had alhier de gunning plaats van het werk, herstel Ge meentehuis, dat tijdens de oorlogsdagen in de maand Mei door beschieting gedeel telijk was verwoest. Het timmerwerk werd gegund aan H. Kareis en Behage, voor 1495. Het metselwerk aan A. Bentschap Knook voor 835 en het schilderwerk aan A. Schram, voor 256.75. Herstel sanitair, centrale verwarming en electrische ver lichting etc. wordt buiten aanbesteding ge houden. Spelenderwijs onder een fiets geraakt. GROEDE. Het 2-jarig zoontje van den landbouwer A. C. alhier, geraakte spelen derwijs onder een rijwiel. Na bevrijd te zijn, bleek, dat het door den val het linker beentje had gebroken. Van de stoep gevallen. GROEDE. Donderdagmiddag had mej. M. de H. de VI. alhier het ongeluk, dat de trap waarop, z'.j stond om de ramen te zeemen, brak, waardoor zij kwam te val len. Later bleek, dat zij de pols had ge broken. Dame door wielrijder aangereden. GROEDE. Dat de wielrijders niet altijd de noodige voorzichtigheid in acht nemen bleek gisteren wederom ten duidelijkste. Mej. Fr., die een wandeling had gemaakt, werd door een fietser achterop aangereden, waarbij zij kwam te vallen. Gelukkig dat de val geen ernstige gevolgen met zich heeft gebracht. De fietser bood zijn ver ontschuldiging aan door pertinent te ver klaren, dat hij van achter een wagen ko mende de zon precies in het gezicht kreeg en de dame niet had gezien voor het te laat was. Brandhout. GROEDE. Wegens gebrek aan kolen, wordt hier ter plaatse door vele inwoners het hout dat zij kunnen bemachtigen op gekocht. Zooals bijv. koppen van z.g. tronkboomen, die in normale omstandig heden werden weggegooid, worden thans weer gaarne aangenomen. Menige stapel brandhout, waarnaar in jaren niet werd omgekeken, zal thans nog een behoorlijke prijs bedingen. Ned. Herv. Kerk. GROEDE. Herkozen als gemachtigden in het kiescollege, de heeren J. J. Schee- rens, W. C. Leenhouts, A. Leenhouts, W. Salomé-Dhont en gekozen de heeren M. P. Houdersteijn en C. Brakman-Leenhouts. Agent disfributiedlenst. IJZENDIJKE. Tot agent van den dis- tributiedienst alhier werd, mot ingang van 15 dezer, aangesteld de heer J. de Paauw. Marktberichten MIDDELBURG, 18 October. Coöp. Vei lingsver. Walcheren. Veldsla 2 ct., Spinazie 26 ct., pestelein 310 ct., suikerboonen 610 ct., stoksnijboonen 820 ct., stam- snijboonen 615 ct., stokprincesseboonen 1220 ct., stampdincesseboonen 8—15 ct., spruiten 220 ct., witlof 816 ct., schorse- neeren 10 ct., koolrapen 23 ct., wijnpeen 23 ct., andijvie 2 ct., breekpeen 23 ct., uien 34% ct., kroten 2 ct., savojje kool 23 ct., roode kool 25 ct., boerekool 1 ct., witte kool 24 ct., prei 13 ct., alles per kg., peen 3% ct., rapen 12 ct., kroten 1 3 ct., selderie 13 ct., knolselderie 13 ct., peterselie 1 ct., radijs 1 ct., rammenas 1 2% ct., alles per bos, bloemkool 212 ct., andijvie 1 ct., kropsla 12 ct., komkom mers 34 ct., alles per stuk. KAPELLE, 18 October 1940. Groote vei ling zure Kroetappelen 7.30, Kroetperen 2.60 per 100 k.g. Kleine veiling Cox Oranje Pippin 17 53, Present v. Lunteren 2033, Glorie v. Holland 818, Rembour Mortier 1016, Lanes Pr. Albert 1017, Keien 614, Goudreinetten (val) 716, Sterappelen (val) 821, Bellefleur (val) 9—15, Erm- gaard (val) 413. Doyenne du. c. 1618, Conference 1013, Legipont 1123, Zwfjndr. Wijnpeer 8—17, Comt. de Paris 6 21. Nouv. Poiteau 516, Jodenperen 5 9, Groene Chaumontel 611, Bruine Chau- montel 514, Wintersuikerij 49i/2, St. Remy 514, Pondsperen 415, Brederode 7—22, Emil d'Heyst 815, Besy van Schoonauwen 411, Kweeperen 1729, Souv. de Bouvé 10, Beurre A Lucas 821, alles per k.g. Bramen 1732, Frambozen 4351, Druiven 2844, ales per k.g. Groenten Dubb. pr. b. z. dr. 11—16, To maten 1523, Spruiten 823, Prei 34, Ajuin 1, alles per kg; Savoye kool 2.80 3.20 Witte kool 35.10, Roode kool 5.40 5.90 per k.g. Bloemkool 412 per stuk Bospeeën 2/27'/2 per bos Andijvie 1 per stuk; Kropsla 1 per stuk Noten 556Q VEEL BELANGSTELLING. COLIJNSPLAAT. Gistermiddag had de installatie plaats van burgemeester Schuift van Kortgene als burgemeester van Colijnsplaat. In verband met de tijdsom standigheden waren aan deze plechtighe den geen feestelijkheden of eenig uiterlijk vertoon verbonden. INSTALLATIEREDE. De loco-burgemeesteer, de heer Dees, sprak de volgende installatierede uit: Ik heet U allen hartelijk welkom, en breng U namens gemeenteraad en burgerij van Colijnsplaat, onze hartelijke geluk- wenschen met Uw benoeming tot burge meester onzer gemeente. Ik doe dit des te gemakkelijker, omdat U voor ons geen onbekende zijt, want Colijnsplaat is Uw geboorteplaats, U zijt hier opgegroeid om vervolgens als volon tair en ambtenaar ter secretarie, werk zaam te zijn geweest, en daarna eerst tot secretaris en later tot burgemeester van Kortgene te zijn benoemd. Dit burgemeester is wel een mooie pro motie en moge U tot eer, doch ook tot dankbaarheid stemmen. Ik meen dan ook de tolk te zijn van de groote meerderheid der ingezetenen, die Uwe benoeming, welgevallig zijn. Gij komt 'nu aan het hoofd van drie gemeenten te staan, met een inwonertal van 3800 k 4000; dit zal voor U een groote verantwoording mede brengen, en een zware taak, vooral in deze tijden, doch ik vertrouw en weet, dat dit voor U geen bezwaar zal zijn; daarbij kunt gij verzekerd zijn van de steun van de wet houders, de raadsleden, den waarnemend secretaris-ambtenaar ter secretarie; ja van alle gemeente ambtenaren. Het spijt mij zeer dat de secretaris, wegens gezondheidsredenen, hier niet aan wezig kan zijn. Ik wensch hem een spoedig herstel toe. Verder hoop ik en wensch U toe, dat het U gegeven moge zijn, deze eereplaats tot in lengte van dagen te mogen in- Moge ik thans het teeken Uwer waar digheid omhangen? Hiermede, verklaar ik U als burgemees ter der gemeente Colijnsplaat, geïnstal leerd. Ook U, mevrouw Schuit, wensch ik van harte geluk, met de benoeming van Uw echtgenoot als burgemeester onzer gemeenten. REDE BURGEMEESTER SCHUIT. Nu het oogenblik is aangebroken, dat door mij het ambt van burgemeester der gemeente Colijnsplaat aanvaard wordt, past mij in de allereerste plaats een woord van dank te brengen aan hen, die aan mijne benoeming hunne medewerking hebben wil len verleenen. U allen zult wel begrijpen, dat deze benoeming, welke voor mij een promotie beteekent, mij tot vreugde stemt, alhoewel ik geenszins de last, die op mijn schouders wordt gelegd over het hoofd zie. Als geboortig uit en gewerkt hebbend in deze gemeente ben ik met de gemeente en haar inwoners niet ten volle onbekend en mag ik mij dan ook wel als een niet- vreemde tusschen U beschouwen. Ik weet, dat dit niet-vreemdeling zrjn vermoedelijk wel zijn bezwaren zal mede brengen, maar ik weet ook dat daar voor- deelen tegenover zullen staan. Dit alles bijeen genomen en het feit, dat ik in de aangrenzende gemeente Kortgene het ambt van burgemeester reeds ongeveer 3 jaren mocht vervullen, geeft mij de hoop, ook uw gemeente naar mijn beste weten te zullen besturen. U, wethouder Dees, wil ik een woord van hartelijken dank brengen voor de wijze, waarop gij mij en mijn echtgenoote bij den aanvang dezer vergadering hebt willen verwelkomen en de hartelijke woorden, waarmede U ons hebt toegesproken. Bij een dergelijke hartelijke ontvangst voelt men reeds direct, dat ook hier evenals Burgerlijke Stand YERSEKE. Van 1219 October. Getrouwd Bastiaan Pietjouw, 35 j., te Dinteloord en Jannetje Krina van der Jagt, 30 j. Marinui Harinck 34 j. te 's Heer Abtskerke en Jannetje Maatje Boone, 32 j. Geboren Rijnsburgje, d.v. Jan Klos en Wilhelm in a Bustraan. GEM. VISCHMIJN BRESKENS, 18 October 1940. Aangevoerd door 33 vaartuigen 3047 K.G. garnalen. Export 27 37 ct. per K.G., zootjes 13.30. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 18 October. Dubb. Princesseboo- nen 5022, roode kool 4.506, groene savoye kool, witte kool 34, koolrapen 13, prei 3.50.4, spinazie 15, spruiten 1521, sjalotten 10, uien (stek) 0.501, breekpeen 3.3.50, aardappelen 4, alles per 100 kilo. Kroten 5.506, rapen 3.50, wortelen 12, per 100 bos. Andijvie (breedblad) 11.20, andijvie (krul) 1.101.20, bloemkool 2 12, kropsla 12, komkommers 3, knol- seldery 23.50, per 100 stuks. Blauwe druiven 2945, tomaten 21 23, per 100 k.g. Fazanten 0.741.26 per stuk. Chrysanten 0.280.50 per pot, idem 2 per 100 bos. BRESKENS, 17 October. Gem. Visch- mijn. Aangevoerd door 33 vaartuigen 2844 kg. garnalen. Kleinhandel 29 ct. per kg., export 2437 ct. per kg. Zootjes 1.30 9.10. ZIERIKZEE, 17 October. Er was weinig aanvoer en vraag ter graanbeurs. Uien, groote bruine en witte 1.60. per 50 kg., Tarwestroo (geperst) 20 per 1000 kg., Gerstestroo id. 20 per 1000 kg., Erwtenstroo id. 30 per 1000 kg. Coöperatieve VeilingsvereenigingKip eieren 7.50 per 100 stuks, id. kleine 6.50 per 100 stuks. Boterprijs commissie t 0.90 per pond. ik met mijn gezin te Kortgene heb mogen ondervinden vriendschapsbanden gelegd zullen worden. Een woord van dank aan de wethouders. Thans ter zake komend, wil ik U harte lijk dank brengen voor al hetgeen gij in de afgeloopen maanden, waarin het ambt van burgemeester vacant was, voor de gemeen te als loco-burgemeester hebt gedaan. Die dank is des te grooter, omdat ik weet, dat gij dat alles deed, terwijl Uw ge zondheid wel iets te wenschen overliet. Wij hebben elkaar den laatsten tijd dikwijls in het belang der gemeente gesproken en ont moet, en steeds heeft het mij getroffen, dat gij ondanks de drukke werkzaamhe den op uw groot landbouwbedrijf steeds de moeite nam ook de belangen dezer ge meente zooveel mogelijk te helpen bevor deren. Een woord van dank namens de ge meente en haar ingezetenen komt U ook zeker toe. Steeds hebben wij wanneer wij elkan der ontmoetten op de prettigste wijze met elkander omgegaan. Ik dank U daar voor hartelijk en spreek de hoop uit, dat Uw gezondheid U mag toelaten nog vele jaren het algemeen belang te helpen be hartigen. Ook U, wethouder Verburg bent geen on bekende voor mij en töen ik een dezer da gen met U en wethouder Dees officieel kwam kennismaken, stonden wij niet als vreemden tegenover elkander. Wij weten ook wat wij aan elkander hebben en daar ik dat weet, wil ik ook U danken voor hetgeen gij in samenwerking met wet houder Dees voor de belangen der ge meente hebt gedaan. Ik ben er van over tuigd, dat ook wij de toekomst op de meest prettige wijze de belangen der ge meente zullen behartigen. Ook U, mijne heeren leden van den Raad ken ik allen. Ook de sfeer der vergaderin gen van uw college is mij als burgemeester van een aangrenzende, gemeente niet on bekend en ik weet, dat daarin steeds de beste verstandhouding heerschte. Laten wij deze ook in de toekomst be stendigen en laten wij gezamenlijk slechts één doel hebben, namelijk de belangen der gemeente en haar ingezetenen te bevorde ren. Neem mij en mijn gezin in uw midden, op laat mij medehelpen uw lasten te dra gen- en laat ons trachten moeilijkheden, welke zich zullen voordoen, gezamenlijk op te lossen. Ik beloof U, dat ik op de meest nauwgezette en eerlijke wijze de belangen dezer gemeente zal behartigen, doch dan doe ik ook een beroep op U mij als één man daarbij te willen terzijde staan. Verder doe ik een beroep op alle in dienst der ge meente staande ambtenaren, op de ge meenteveldwachter en verder op allen, die op eenigerlei wjjze met de gemeente zijn verbonden. De meesten Uwer ken ik. Ik eisch van U allen, welk ambt of welke be trekking gij ook bekleedt, stipte plichtsbe trachting, doch ik geef u ook de verzeke ring dat uw belangen zoover die rede lijk, billijk en rechtvaardig zijn dan mijn belangen zullen zijn. Een woord van dank wil ik hier van deze plaats brengen aan mijn ambtsvoorganger, burgemeester Stute, voor de prettige wijze waarop wij steeds als collega met elkander hebben omgegaan en de vriendschap, die ik steeds van hem heb mogen ondervinden. Ik spreek mijn spijt uit, dat uw secre- taris, de heer Van Breda die zeer binnen kort den dienst met pensioen gaat verlaten, den laatsten tijd wegens ziekte zijn werk zaamheden niet meer kan verrichten, doch ik hoop, dat hij ten spoedigste geheel her steld met zijn gezin van zijn welverdiende rust zal mogen gemeten. Met den Raad en de inwoners van Co lijnsplaat op wier medewerking ik hier van deze plaats ook een beroep doe in eensgezindheid samenwerkend zullen wij trachten de belangen der gemeente naar ons beste weten te behartigen. Ten slotte breng ik een woord van har telijken dank aan allen, die deze vergade ring met hun tegenwoordigheid hebben wil len vereeren en ik spreek de hoop uit, dat de goede verstandhouding, nabuurschap en samenwerking, die er in het verleden steeds heeft bestaan, in de toekomst zal mogen worden bestendigd en zoo mogelijk nog zal mogen worden verbeterd. En hiermede geachte aanwezigen aan vaard ik het ambt van burgemeester der gemeente Colijnsplaat met de bede, dat Godshulp, -kracht en -wijsheid mij hierbij moge leiden. Verschillende sprekers. Hierna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door wethouder A. Verburg het oudste raadslid, de heer M. J. Contant, die tevens het woord voei-de voor de anti- revolutionnaire fractie het lid P. Janse voor de Christ, hist, fractiehet lid A, Hertog voor de vrijzinnigen en het lid J. BreUre als familielid. Tenslotte sprak nog de wnd. secretaris, de heer S. B. Bree, voor- het secretarie-personeel. Burgemeester Schuit zegde de verschil lende sprekers dank voor hun woorden en heilwenschen en verzekerde al het moge lijke te zullen doen om een goed hur- meester van zijn nieuwe gemeente te zijn. Zooveel het in zijn vermogen ligt zal hjj aanwezig zijn, al kan hij natuurlijk niet anders doen dan zijn tijd tusschen zijn ge meenten verdeelen. Na sluiting der raadsvergadering werd nog gesproken door burgemeester Geuze van Wissenkerke, als collega ds. Veenstra voor de Gereformeerde kerk ds. Kraayen- veld voor de oud Gereformeerde gemeente; ds. Kluiver voor de Ned. Herv. gemeente de heer J. M. Bom als dijkgraaf van het waterschap de „Nieuwe Noord-Beveland- polder" en de heer T. Wolse voor de wet houders van Kortgene. Burgemeester Schuit zegde allen dank voor hun vriendelijke woorden. Hij zegde tot samenwerking met allen gaarne bereid te zijn en uitte de hoop, dat deze steeds in goede harmonie zou kunnen plaats vin den. Hierna was er gelegenheid om burge meester Schuit en zijn echtgenoote per soonlijk te feliciteeren van welke gelegen heid door velen gebruik gemaakt werd. Tenslotte werden de aanwezigen op_ een foto vereeuwigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3