STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Officiëele publicaties HOWBPBJM en DUIZELIGHEID BEN AANRIJDING BIJ DE KEERSLUIS. Gistermiddag rond half twee vond een ongeval plaats bij de Keersluis. De 55-jarige bankwerker v. E., alhier, die op de fiets was, is daar aangereden door een vracht auto. De bestuurder yan den wagen ver klaarde den wielrijder niet gezien te heb ben. Vermoedelijk is de man door den rech ter achterkant van den auto gegrepen. Hij werd hierbij aan het achterhoofd en in het gelaat gewond, terwijl vermoedelijk ook en kele ribben zijn gebroken. Nadat dokter Grippeling de eerste hulp had verleend, is de man naar het ziekenhuis Bethesda ver voerd, waar hij ter verpleging is opgeno men. Een onderzoek naar de schuldvraag wordt Ingesteld. VECHTPARTIJ IN EEN CAFÉ. Gisteravond werd politie-assïstentie inge roepen in een café aan het Bellamypark waar tusschen schipper- ruzie was ontstaan, die tot een vechtpartij had geleid. ALHAMBRA-THEATER. „Een schot viel De Ufa-jeugd wint terrein. Zij doet dat met het enthousiasme, der jeugd eigen en met deze proeve van haar kunnen heeft zjj het pleit gewonnen. Want deze ver filmde Kriminalroman is voortreffelijk ge slaagd, qua libretto en regie, maar boven al ook door het spel, dat is van een on tembare vaart, meesleepend en daarbij ar tistiek ten volle verantwoord. Een knap detective-gegeven. Er valt een schot, maar wie heeft dat schot gelost. In flit sende scènes worden wij binnen geleid in een wereld van schijnschittering en tel kens mogen wij een blik slaan achter de coulissen waar de intrige heerscheres is, waar venijn en verraad, haat en afgunst troef zijn. Er valt een schot en wie is er, die door zijn gedrag, door een woord of gebaar, niet een verdenking tegen zich voelt rijzen. In 't kort komt het geval hier op nee: Vera Findteis, een intrigante, die niets en niemand ontziet, wanneer het om haar eigen belang gaat, heeft Rodegger, eigenaar van een theater, zoover gekregen met haar listen, dat zij de hoofdrol in de operette „Katharina" zal spelen. Oorspron kelijk zou Alice Souchy die rol spelen, maar Rodegger, die er gewoonte van maakt de vrouwen, die hem bevallen een hoofdrol in de stukken in zijn theater te geven teneinde de verhouding tusschen hem en de betreffende actrices te kunnen onderhouden, laat Alice Souchy hoe langer hoe meer links liggen. Vera Findteis wordt echter op den avond van de première, wan neer haar tegenspeler met een tooneel- requisiet en schot op haar moet lossen, werkelijk neergeschoten. Er wordt een manchetknoop van Hans Günther in het boudoir van Vera Findteis gevonden het komt vast te staan, dat de pianist Cadoni vroeger een relatie met Vera Findteis heeft onderhouden, het komt uit, dat Alice Souchy door Rodegger volledig opzij is ge schoven terwille van Vera. Het materiaal stapelt zich op, er komen meer verdach ten de politie komt er achter, dat de zangeres Inge Blom zoo goed als verloofd was met Hans Günther, voordat Günther in het net van Vera Findteis verstrikt raakte. Wie heeft geschoten? De figuur, die in de schaduw van de loge bij het too- neel is gezien Wie is dat geweest? Bijna was dr. Cornellsen op het verkeerde spoor geweest, maar wanneer het net der politie zich vaster en vaster om enkele personen sluit en bijna een onschuldige het slacht offer wordt, valt er weer een schotDe politie is te laat gekomenAlice heeft een tweede schot gelost. De Ufa-jeugd heeft onder leiding van Georg Jacoby van deze film iets zeer goeds gemaakt. Ze heeft in Anneliese Uhlig, Hilde Sessak, Gustav Knuth en Rudolf Fernau krachten van eerste grootte, die de toekomst van de Duitsche filmindustrie verzekerd hebben. Wij zien een pracht rol van Alexander Engel, die den aan lager wal geraakten pianist heeft getypeerd op een wijze, die een vergelijking met de grootsten kan doorstaan. En de regisseur heeft de onstuimige vaart in weten te hou den. Inderdaad, een voortreffelijk product. Het bijprogramma is amusant en vooral de bijfilm is er een om eens echt gezond te lachen LUXOR-THEATER. Pensiongasten is weer zoo'n dolkomische film, waarin Carl Schenström en Harold Madsen, beter bekend als Watt en half Watt, den bios coopbezoekers de eene lachbui op de an dere bezorgen. Thans zijn zij verzeild ge raakt in een pension waar de hospita stipt op tijd is om het kostgeld te innen, maar den gasten bijna niets te eten geeft. Het tweetal is echter aan alles gewend en zij weten met aangeboren gemakkelijkheid hier te verblijven. Natuurlijk ontbreekt het hun weer niet aan belevenissen. Zij worden dikke vrienden met een uitvinder van een „wereldverrekijker" die ook in dit pension zijn bivak heeft opgeslagen en twee r'ol- schaatser.rijdstertjes, zonder engagement. Een reeks van dolle scènes spelen zich dan af, waarbij de beide mannen uiteindelijk het slachtoffer dreigen te worden van een stel bandieten en verdacht worden van diefstal der plannen van den uitvinder. In een dolle vluchtpartij tusschen duizen den vaten weten zij den sterken arm te ontkomen en slagen erin de werkelijke die ven te achterhalen en in te rekenen.Op een feest dat hierna volgt demonstreert half-Watt, die ook aan het „uitvinden" was geslagen, zijn buskruit-poeder-ultvln- ding, reuk- en geluidloo's. Wat daarvan het gevqlg is, vormt het einde van deze film, die het publiek eenige gezellige uur tjes geeft. In het voorprogramma draait een inte ressante film over de rol die de radio telegrafist in de vliegwereld spelen, ter wijl een léuk éénactertje „Rose Marie lacht niet meer,, en een Centra-journaal het geheel completeeren. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 20 October is de apotheek ge opend van de fa. Ockenburg, Singelweg. Dr. ir. A. Ringers bezoekt Middelburg. Hedenmorgen heeft dr. ir. J. A. Ringers, gevolmachtigde voor den wederopbouw een bezoek aan Middelburg gebracht. De heer Ringers heeft in gezelschap van burgemeester van Walré de Bordes ver"5- schillende gebouwen en gedeelten der stad bezichtigd en besprekingen over het op- bouwplan gevoerd. OOK 's MORGENS BLIJVEN VERDUISTEREN. Nu de zon al na 8 uur 's morgens op komt, i-: het aantal personen, dat vóór zonsopgang opstaat, zeer groot en zeker ieder, die zijn werk heeft in huis of er buiten, kinderen, die naar schoolgaan enz., moeten, voor dat de zon aan den hemel staat, het bed uit. Daarmede heeft het vraagstuk der ver-, plichte verduistering zich ten deele ver plaatst naar de morgenuren. Daarom komt het ons zeer gewenscht voor om er met klem op te wijzen dat ook tot zonsopgang verduisterd moet worden en geen licht uit een woning mag uitstralen. Men moet dus geen kamers gaan doen met ramen open en licht aan, men moet in de slaapkamer geen licht aansteken voor het aankleeden, als zij niet verduisterd is, enz. Doet men dit toch, dan is de kans op een proces verbaal zeer groot. RIJDT VOORZICHTIG TIJDENS DE DUISTERNIS.. Er is alle reden bestuurders van auto's, rijwielen of andere voertuigen, die tjjifiens de verduistering door de stad rijden, met klem aan te raden, niet hard te rijden en vooral op hoeken van straten de regels van het verkeer juist in acht te nemen en kalm de hoeken te nemen. Men weet niet wat van een andere zijde kan komen. ELECTRO. De Ster van Rio. Van Rio de Janeiro voert deze film ons naar Amsterdam, een niet geringe tegen stelling, die echter allerminst geforceex-d, en logisch is, wanneer men weet dat de handeling zich met diamanten bezighoudt. Een ruwe diamant komt - te eeniger tijd vast en zeker te Amsterdam terecht en zoo vergaat het ook de kolossale steen, gedolven in het oerwoud van Brazilië en door den gelukkigen vinder Vincente naar 's lands wijs aan zijn geliefde, de gevierde danseres Concha geschonken. De steen blijkt echter op terreinen van Don Escoban gevonden te zijn. Zij verhuist van eigenaar en Vincente naar de gevangenis. Concha laat het er echter niet bij zitten. Zij reist den Don en diens steen achterna en dan beleven we in Amstei'dam een span nende geschiedenis, waarbij de steen ver- stoppei-tje speelt en den detective van de diamantti-ust Adriaan handen vol wex-k geeft. De gevoelsovex-wegingen der betrok- kenen, waarmede hij rekening heeft te hou den, belemmeren zijn wex-kzaamheden even wel dusdanig, dat hij zich genoodzaakt ziet zijn naspeui'ingen in Rio de Janeiro, waai de Don en. Concha zijn teruggekeerd, te be ëindigen, met tweeledig succes. „De Ster van Rio" is een zeer aantrekke- lijke film, waar in de begaafde danseres La Janen zich als een niet minder be kwaam actrice leert kennen. Haar exotische dansen, zijn eenig. Te betreuren is slechts dat hieraan niet meer ruimte is gelaten. Gustav Diesel is wederom een Zuid-Ame- rikaansche nabob in optima forma en Max Gülstoi-ff en Fritz Kampers spelen hun rollen tot aller genoegen. Een film waai-van niets dan goeds te zeggen is, al wordt de diamanthandel in Amsterdam dan ook op een wat al te luxueus plan geplaatst. Butterfley. Zooals de titel reeds doet verwachten is deze film geheel aan Puccini's meesterwerk gewijd. De operazangeres Belloni ziet haar leven zich voltrekken overeenkomstig het gegeven, dat aan de opera ten grondslag ligt. Op den avond van de première, als zij als madame Butterfly optreedt, is de vader van haar zoontje aanwezig, doch naast hem in de loge zit een andere vrouw. Een dx-amatische film die een overvloed van goede muziek en de heex-lijke stem van Max-ia Cebotari te genieten geeft. Als bijzonderheid kan nog gemeld worden dat deze Tobis-film in Rome opgenomen Werd. KOMT ER OOK TE MIDDELBURG EEN CENTRALE KEUKEN? Er is ons gevx-aagd of er ook te Middel burg een centx-ale keuken zal komen, zoo als in verschillende plaatsen plannen daar toe zijn. Wij vernemen in verband hier mede, dat, toen van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten een circulaire ter zake bij het gemeentebestuur inkwam, direct verschillende inlichtingen zijn inge wonnen en voorloopige plannen zijn opge maakt, waarvan de uitvoering mede af hankelijk zal zijn van het antwoord op een aan genoemde vereeniging gericht schrij ven. DE GEVAREN VAN OPEN KELDERS EN D.G. Meermalen hebben wij gewaarschuwd voor de gevaren van open kelders e.d. in de verwoeste deelen van onze stad. Het mag zeker een stap in de goede richting worden genoemd, dat thans bij verschü- lende dier gevaax-lijke plaatsen een hekje is geplaatst, dat wit geschildex-d is en dus ook in de duisternis als een waarschu wing geldt. DE IDENTITEITSBEWIJZEN. Het is nu reeds weer een week of drie geleden, dat op het. tijdelijk stadhuis de identiteitsbewijzen werden uitgereikt. Toch schijnen er nog enkele menschen te zijn, die er geen bezitten. Men zij gewaar schuwd, dat binnenkort een strenge con- tröle te wachten is. Zij zullen goed doen zich alsnog met hun distributiestamkaart en een goed gelijkende pasfoto in de mor genuren op de afdeeling bevolking ten stadhuize te vervoegen om een bewijs te krijgen. EEN CONCERT OP DEN DAM. Gistermiddag heeft een Duitsche max-ine- kapel gedux-ende een uur op den Dam bij de klixikerverhooging een concex-t gegeven voor den vertegenwoordiger in Zeeland van den Rijkscommissaris en andere Duitsche autoriteiten, die van uit het pand Dam 6 het concert volgden. Op den Dam waren vele Duitsche militairen en gezien het bij zondere uur en den dreigenden regen ook vrij veel stadgenooten, die met groote aandacht de muziek aanhoorden. Het was een uitstekend kox-ps, dat blijk gaf van goede leiding en ernstige studie. APOTHEKEN. Van Zaterdag 19 October te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek van de Garde, Korte Noordstraat, VOOR HET PLAATSELIJK HULPCOMITÉ. Thans heeft ook de buurtvereeniging Vex-werijstraat, Oostkex-kplein en Nieuwe Oostersche straat, haar kassaldo ten be- drage van 92.07 aan den voox-zitter van het plaatselijk hulpcomité, dén heer J. W. Kögeler, afgedx-agen. BENOEMD. De heer A. van de Kop alhier, adjunct commies ter griffie, wordt met ingang van 1 Januari 1941 bevorderd tot ambtenaar bij den Ontvanger van den Polder Walche- WAAR BEEN NIET MET LICHT MAG RIJDEN. Velen, die des avonds of des nachts rijden met de voorgeschreven verlichting, hebben zich hooren toeroepen door Duit sche soldaten- of politiemannen, dat het licht uit moest worden gedaan. De vraag is echter, waar dat moet ge schieden. Wij vexnemen, dat men zonder licht moet rijden op de Koningsbrug, de Kanaalbrug, de Stationsstraat, langs het kanaal en den Nieuwen Vlissingschen weg van Souburg tot de keex-sluis te Vlissingen. Voorstellen van B. en W. Voor de eerstvolgende raadsvergadering. Eervol ontslag. Onder ovex-legging van de desbetreffende verzoeken van 12 October stellen B. en W. den x-aad voor aan arts L. Weijl eervol ontslag te vex-leenen als lid van' het Be stuur der Godshuizen en als lid van het College van Curatoren over het gymna- Verhuur gemeentegrond „Overwater". Ingaande 1 December 1938 is voor den tijd van 4 jaren verhuurd het-huis „Over water-" met bijbehoorend tuintje en toe gangspad, gelegen aan den Langeviele- singel onder de gemeente Koudekerke, groot ongeveer 250 M2 voor den prijs van 375 per jaar aan J. A. Bakker. Eveneens werd hem met dien datum voor onbepaal- den tijd verhuux-d 5770 M2 gemeentegrond grenzende aan en gelegen nabij voorge noemd perceel voor 125 per jaar en per- hoop. c Tengevolge van den aanleg van het mi litair oefenveld nabij de Griffioen is de aan voormelden grond gelegen zijarm van den Domburgschen watergang en de sloot in het verlengde van dien zijarm gedempt en daarop voor afscheiding langs den Lange- viele Singel een ijzeren hekwerk geplaatst. De grond achter dit hekwerk is daardoor bij die van Bakker- getrokken en wordt als tuingrond door hem gebruikt. Totaal gaat het om ongeveer 250 M2 grond. Nu Bak ker dezen grond gebruikt, is het billijk, dat daarvoor ook eenige huur wordt betaald. Deze huur zou gelijk te stellen zijn met die van den overigen door hem gehuurden gemeentegrond, zijnde 2 cent per M2 per- jaar. Het is voorts gewenscht, dat de tijdsduur van de verhuring gelijk gesteld wordt met die van de aangrenzexrde per- ceelen, en wel ongeveer 75 M2 tot 30 No vember 1942 en ongeveer 175 M2 vpor on- bepaalden tijd. Met die zienswijze, wat huurprijs en huurtermijn betreft, kan Bak ker zich vereenigen. B. en W. stellen voor hem de genoemde perceeltjes te verhuren, gerekend te zijn ingegaan op 1 December 1939 en htegen resp. 1.50 en 3.50 per jaar. De gemeenterekening 19S8. Ter Prov. griffie is de aldaar, met het oog op definitieve vaststelling, berustende rekening 1938 van de gemeente door brand verloren gegaan, terwijl zulks eveneens ge schiedde met de desbetreffende bijlagen. Evenwel werd ten stadhuize het minuut exemplaar dier rekening, aanwezig in de muurkast ten kantore van de gemeente ontvanger gered. Bedoelde minuut is Iirmiddels overge schreven en het nieuwe exemplaar zou der halve alsnog aan Ged. Staten ter defini tieve vaststelling kruinen, worden ingezon den; Het is intusschen noodzakelijk, dat te voren de rekening 1938 alsnog door den raad gewijzigd, voorjoopig wordt vastge steld, om de na te noemen reden. De ge meenterekening 1937 werd destijds door Ged. Staten gewijzigd vastgesteld, o.m. door- toevoeging van een post „Bijdrage aan Hoofdstuk I van den gewonen dienst van '38" ad 14.928.33, waarmede het nadeelig saldo van 1937 werd gebracht op 60.338.15. In de rekening 1938 is echter slechts 45.409.32 als nadeelig saldo 1937 verantwoord. Na de gewijzigde vaststel ling der rekening 1937 had de ontvanger moeten zijn opgedragen onder de ont vangsten in de rekening 1938 14.928.33 op te nemen als bijdrage van 1937 en voorts dien ambtenaar een bevelschrift van betaling ad 60.338.15 (nadeelig saldo 1937) in plaats van het bevelschrift ad 45.404.82 moet zijn afgegeven. Een en ander kon destijds niet meer geschieden omdat de rekening 1938 reeds door den raad was behandeld, toen de gewijzigde rekening 1937 werd terug ontvangen; der halve is het noodzakelijk, nu de rekening 1938 opnieuw aan Ged. Staten zal worden toegezonden, haar alsnog te wijzigen eni mitsdien onder de ontvangsten een post „Bijdrage van hoofdstuk I van den gewo nen dienst van 1937" ad 14.928.33 op te nemen. B. en W. stellen den raad voor in dien zin te hesluiten en dienovereenkomstig de gemeente-rekening 1938 gewijzigd voor- loopig vast te stellen. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 11 tot 16 October zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: Wed. M. L. Janse, geb. Pieterse en 2 kinderen, zonder, Noordweg 90, van Koudekerke; J. Th. Houwelingen, winkelbediende, Koepoort straat 10 van Utrecht mej. A. H. A. Bak ker, privaat docente en predikante, Molen water 79 van Amsterdam J, Braan, echtgen. en 2 kinderen, matroos K.M., Leliestraat 39 van Vlissingen B. Reini- gert, echtgen. en 1 kind, metaaldraaier, Vlasmarkt 28 van Vlissingen M. J. Ver- planke, huishoudster, Blauwendijk 13 van Groede W. C. Meulenberg, zonder, Veer- sche Singel 284 van Bergen op Zoom A. F. S. Wissekerke en echtgen., zónder, Nieuwe Haven 17 van Wissingen jhr. H. L. Boogaert, scheikundig ingenieur, Seis- singel 4 van Den Haag J. VosVleugel, zonder, Breestraat 25 van Den Helder A. J. van Thiel, adj.-distr. comm. R. V., Mo lenwater 135 van Den Haag H. J. Lie- neman en echtgen., adj. distr. comm. R. V., Bierkaai 9 van Den Haag; S. Mulder, zon der, Jasmijnstraat 17 van Zeist M. Lijn- •se, echtgen. en 1 kind, houtzager, Vlas markt 21 vair Ritthem L. A.- van Dalsum, zonder-, Hofplein -9 van Leiden W. A. Behrens en echtgen., a.h. woonschip „Hawca", liggende a.d. Bierkaai van Vlis singen; K. A. Steutel, los werkman, Bo- gardstraat 28 van Keulen (Dtl.) A. B. Ludikhuize, schilder, Ververijstraat 15 van Brussel W. A. Pelle en Zoon, bedrijfsl. oester- cult. Mg., Langeviele 16 van Vlis singen J. M. C. de Looff, echtgen. van J. M. Legnse, zonder, Nieuwe Haven 25 'van Vreeswijk (a.h.). Vertrokken: J. Moerkens én echtgen., chef monteur P.T.T., van Bleek 19 naar Bi'eda, Weerijssingèl '56 L. de Groot, geb. Moens, zonder, van 't Bijltje 19 naar Bergen op Zoom, Moerstraatsche baan 503 K. Boersma, hakker, van Noordweg 19 naar- Grijpskerke, Dorpsplein 55 J. P. v. d. Linde, dienstbode, van Lange Giststraat 35 naar Kortgene, Noord straat 116 E. Wattel, dientsbode, van Stationsstraat 19 naar Koudekerke, A 173; W. L. A. C. van Woerden, echtgen. en 1 kind, van Loskade 9 naar Naarden, Burg. van Hasseltlaan 8 W. Camper en echtgen., kantoorbediende, van Korte Delft 1 naar Koudekerke, Wilhelmina- laan 11 S. Janse, landbouwersknecht, van. Seisweg 191 naar- St. Laurens, A 77 A. M. Schipper en echtgen., los werkman, van Achtersingel 53 naar Domburg, Bad- straat A 75 D. de Graaf, kapster, van Brakstraat 5 naar Schagen (N.H.), Mo lenstraat 33 A. Marijs, dienstbode, van Seisdam 22, naar Blokzijl, Noorderkade, Wijk I no. 32 W. F. de Jong, zonder, van Heerengracht 24 naar Utrecht, Vossegat- schelaan 31b mej. M. L. Jongeneel, zon der, van Korte Noordstraat 7, naar Am sterdam, Gerard Doustraat 711 P. C. van den Berge, chauffeur-monteur, van Dam 39 naar Krabbendrjke, Oostweg A S88 L. Vos, hulp in de huishouding, van Seisweg 150 naar Koudekerke, Nwe. Vlissingsclxe weg 297 mej. C. C. Vermeule, zoirder, van Schuitvlotstraat 26 naar St. Oeden- rode (Eerschot) A 544 C. Sanders en echtgen., bakker, van Varkensmarkt 4 naar Monster, Hoogeweg 135 C. M. de Jager, dienstbode, van Abdij 9' naarHen gelo (O.), Deldenschestraat 198 A. G. Schram de Jong, echtgen. en 1 kind, di recteur P.T.T. van Lange Noordstraat 48 naar Alphen aan den Rijn, Stevinstraat 4 A. H. Schipper, étaleur, van Hoogstraat 9 naar Vlissingen, Molenstraat 61 J. Clir. Wattel, dienstbode, van Markt 3 naar St. Laurens, A 103 H. van Empel, zonder, van Molstraat 1 naar Den Haag, Roelof straat 14 M. Cornelisse, dienstbode, van Veersche weg 211 naar Oostkapelle, Se- rooskerkscheweg B 70 Wed. D. Koen, geb. Ossewaarde, zonder, van Lange Delft 51 naar Dordrecht, Vrieseplein 1 Wed. A. M. Romijn, geb. Koen, zonder, van Lange" Delft 51 naar Dordrecht, Vrieseplein 1 J. C. Steketee en echtgen., agent van politie, van Jasmijnstraat 24 naar Koudekerke, Langevieles. 40 bov. j A. Zijlstra, ver pleegster, van Heerengracht 42 naar Bols- ward, Stoombootkade 2 P. Bakker, dienst bode, van Laan van Nieuwenhove 2 naar St. Laurens, van Citterstraat B 55 J. B. Ludikhuize en echtgen., schilder, van Ver- werijstraat 6 naar Brussel (België) C. van Bloois en echtgen., adj. onderoff. van Noordweg 93 naar Den Haag, Nunspeet- laan 124 C. Vleugel, dienstbode, van Parklaan 2 naar Wemeldinge, Zuid Ach terweg A 84 A. H. van Olm, geb. Leib- brand, zonder, van Korte Geere 6 naar Amersfoort, Vermeerstraat 79 L. J. Lind- hout en echtgen., timmerman, van Molen water 11 naar Stoutenburg (Utr.), Hes senweg C 7 mej. J. Th. P. Francella, zonder, van Wagenaarstr-aat 14 naar Kou dekerke, Tramsingel 236mej. A. van Damme, zonder, van Seisstraat 28 na^r Terneuzen, Noordstraat 26 I. Quist, dienstbode, van Blauwedijk 13' naar Tholen Dalenschestraat 50 T. de Jong, echtgen. en 2 kinderen, adj. onderofficier, van Seis dam 12a naar Den Haag, Eschdoornstraat 135 P. dén Hollander, dienstbode, van Leliestraat 45 naar Hengelo, Leliestraat 15 J. v. d. Berg, kapper, van Varkens- markt 5 naar Serooskerke (W.), Noord weg M. P. Bijl en echtgen., adj. onder officier, van Noordsingel 164 naar Den Haag, Ligusterstraat 33 S. de Vos, rijks veldwachter, van Middelburgsch wegje 4 naar Den Haag, Charlotte de Bourbon straat 35 T. de Vos, geb. Suurmond, zon der, van Noordweg naar Den Haag, Charlotte de Bourbonstraat 35 J. C. Clarijs, metaalslijper, van Wijngaardstraat 9 naar Vlissingen, Hendrikstraat 38i x INLEVERING OPPLAKVELLEN- ZEEPBONNEN DOOR DETAILLISTEN. Inlevering opplakvellen met zeepbonnen No. 104 en „1ste en 2de periode" moet a.s. week geschieden, op den volgens codenum mer vastgestelden dag, .dus Maandag 21 Oct., Dinsdag 22 Oct. of Woensdag 23 Oct. 1940 des voormiddags van 912 uur. Toewijzingen kunnen den volgenden dag na inlevering op het Distributiekantoor, Afd. „Algemeene Zaken" worden afgehaald. Middelburg, 19 October 1940, De Directeur var. den Distributiedienst, Mr. P. S. ADRIAANSE. wijzen er op, clat uw lever niei voldoende LEVER-GAL afscheidt. Als uw organen normaal f functionneeren, voelt u zich opgewekt en prettig - u springt 's morgens uit bed, gereed om bergen te verzetten. Maar zoo lang uw lever niet eiken dag een liter lever-gal in uw ingewanden doet vloeien om uw voedsel behoorlijk te verteren, hebt u last van hoofdpijn en duizeligheid: u raakt verstopt en de giftige stoffen, die zich in uw .lichaam oplioopen zijn oorzaak van rheumatiek en vel6 andere kwalen. Een paar van die kleine, zuiver plantaardige CARTER'S LEVER-PILLETJES zijn voldoende om uw lever aan 't werk te zetten, zoodat de lever-gal uw lichaam van binnen schoon houdt on u zich weer een geheel ander mensch voelt. Vraagt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.7S. 2 NED.-INDISCHE PETROLEUM VOOR JAPAN Naar de New York Times meent te weten zouden het concern der Nederland sche Petroleum Maatschappij en de Standard Oil op het punt staan een con tract af te sluiten voor de levering van petroleum aan Japan. Volgens deze overeenkomst zouden de maatschappijen een vierde gedeelte van de Ned-Indische petroleum producten aan Japan leveren. Het betreft hierbij de le vering van naar raming 7 millioen barrels, waardoor 40 procent van dé behoeften aan petroleum van Japan gedekt zouden kun- ïren worden. WEER NACHTELIJKE AANVALLEN OP LONDEN. Vrijdagavond zijn formaties Duitsche 'bommenwerpers weer opgestegen van alle vliegvelden om over het Kanaal naar En geland te vliegen. Evenals in vorige nach ten gingen zij naar Londen en andere En- gelsche industriesteden om de groote fa brieken, waarin Engeland zijn wapens maakt, te treffen en haar vernietiging voort te zetten. Vrijwillige inkomstenbelasting voor Nederlanders in het buitenland. Naar Transoceaan uit Washington meldt, zullen de Nederlanders, die in het buiten land vertoeven, uitgenoodigd worden tot betaling van een vrijwillige inkomstenbe lasting, naar de zoogenaamde Nederland sche regeering, die te Londen resideert, besloten heeft. De op deze wijze bijeenge brachte gelden zullen besteed wordeh aan voortzetting van de Nederlandsche oorlogs maatregelen tegen Duitschland. Eden naar Griekenland en Turkije. Volgens het Italiaansche persbureau Stefani verluidt te Sofia dat de Britsche minister van oorlog, Eden, zich van Egypte naar Turkije en Griekenland zal begeven, ofn, na het mislukken der Britsche Balkan- politiek, een laatste poging te ondernemen nog iets te redden. Wat Bulgarije betreft, verneemt men, dat Engeland door zijn vertegenwoordiger- te Sofia, die zich naar Istanboel heeft be geven om een bespreking met zrjn ambt genoot in die stad te hebben, uiting heeft gegeven aan zijn érnstige afkeuring voor de houding der Bulgaarsche regeering je gens de spilmogendheden. Hij heeft de be dreiging geuit, dat daarmede rekening zal worden gehouden na de „uiteindelijke over winning van Engeland". De Engelschen verlaten Roemenië. Uit Istanboel meldt liet D.N.B. Met het Roemeensche schip „Transilvania zijn ver scheidene honderden Engelsche staatsbur gers uit Roemenië in Turkye aangekomen. Bovendien komen dagelijks per- trein via Bulgarije groote groepen Engelschen uit Roemenië aan. Daar de mogelijkheden om de reis naar Palestina en Egypte voort te zetten, slechts beperkt zijn, zal een groot gedeelte van de Engelschen in Istanboel, Ankara en Smyrna blijven. FRAUDULEUS SLACHTEN VAN VARKENS. Te Mijdrecht werd een koudslachter door de politie op heeterdaad betrapt wegens het frauduleus slachten van varkens. Be houdens twee geslachte varkens werden ook nog enkele levende heesten gevonden. Tegen den man is proces-verbaal opge maakt. VAN DE TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN. Te Rotterdam is een 89-jarige vrouw in haar woning aan de- Dortschelaan van de trap gevallen. De vrouw bleef ia bewus- teloozen toestand liggen. Zjj werd door buren opgenomen en te bed gelegd, waar na geneeskundige hulp werd ingeroepen. De verwondingen, die de oude vrouw had opgeloopen, waren echter zoo ernstig, dat z'j er aan is overleden. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1000 9240 met premie van 30.000. De premie van 3000 11064 400 7326 100 9179 22411

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2