Hoe maken en bereiden wij zuurkool Onder de vatgroenten, welke in het Ne- derlandsche huisgezin nog altijd een groote populariteit genieten, neemt de zuurkool een afzonderlijke plaats in. Tegen vatgroen ten in het algemeen kan ,uit voedingsoog punt het bezwaar worden aangevoerd, dat het zoutingsproces en.de omzouting bij het koken er toe leiden, dat de voedingswaarde van het gerecht in belangrijke mate vermin dert. Anders is het evenwel gesteld met de zuurkool. Deze levert ons niet alleen een smakelijk, maar ook een aanbevelenswaar dig gerecht. Bij het inleggen van zuurkool wordt namelijk verhoudingsgewijs zeer wei nig zout gebezigd. De hoeveelheid bedraagt niet meer dan hoogstens een vijftiende van de bij andere vatgroenten gebruikelijke. Be scherming tegen bacteriewerking geeft deze kleine hoeveelheid zout uiteraard niet. In het vat ontstaat melkzure gisting, welke juist als een welkome gast wordt be schouwd, daar zij aan de kool haar aange- namen smaak verleent. Mineralen en vita mines blijven grootendeels behouden. Het gehalte aan vitamine C loopt weliswaar wat terug naarmate de winter vordert en de kool ouder wordt, maar ook na zeven maanden, dus bij het einde van het win terseizoen werd in zuurkool een niet te vei> waarloozen hoeveelheid vitamine C aange- troffèn. Het inmaken van zuurkool. Men kan zuurkool ingemaakt koopen, dan wel haar zelf in het vat leggen. Wie dit laatste wil doen, neme witte en savoye kool, gewoonlijk in de verhouding van twee kilo witte kool op één kilo savoye kool. Hoewel minder gebruikelijk, kan men met voordeel ook uitsluitend witte kool nemen. De kool wordt in fijne snippers geschaafd. Per kilo gram kool kunnen 112 afgestreken eet lepels (10 20 g.) zout worden genomen. Met dit zout wordt de kool zoolang ge kneed totdat vocht vrij komt. Dan wordt de kool in den pot of het vat (men koope het vat hiertoe met zorg bij een vertrouwd adres) flink aangestampt, met hier en daar wat peperkorrels en misschien wat jenever bessen er tusschen. Op de zuurkool wordt een schoon doekje gelegd met een daarop passend plankje en een zwaren steen, zóó dat de kool onder het vocht komt te staan. De pot wordt op een frissche, maar vorst- vrije plaats weggezet en aanvankelijk eenige malen per week, later kan dit wekelijks ge schieden, nagezien. De kim wordt dan ver wijderd en doekje, plankje, steen en rand van den pot worden met heet water schoon gemaakt. Soms voegt men wel tijdens het kneden een kleine hoeveelheid karnemelk toe om het zuur worden te bevorderen. Wanneer men niet over een frissche vorst- vrije bewaarplaats beschikt, kan men zich beter van het zelf inmaken onthouden, ten einde teleurstelling te voorkomen. Deze zelf ingemaakte zuurkool heeft het voordeel, dat men haar voor de bereiding van het middagmaal niet behoeft te was- schen. Zoodoende gaan dan geen voedings stoffen verloren en ook de smaak blijft vol ler. Uiteraard is het van belang, dat men een niet te groote hoeveelheid inlegt, ten einde te voorkomen, dat tegen het einde van den winter een minder gewaardeerd restant overblijft. Daar na het inleggen 6 a 8 weken moeten verloopen voor en aleer de 'zuurkool den goeden smaak heeft om te worden genuttigd, komt voor het verbruik van thans ingelegde zuurkool een tijdvak van ongeveer 5 maanden in aanmerking. Brengt men de zuurkool eenmaal per 14 dagen op tafel, dan heeft men dus een hoe veelheid noodig, welke toereikend is voor 12 maaltijden. Voor den inleg is dan een hoeveelheid van plm. 16 kg. kool (rauw ge wicht) toereikend voor een gezin van 4 per- De bereiding. Bij de bereiding wordt nogal eens gezon digd door een veel te langen kooktijd te nemen. Sommige huisvrouwen laten de kool uren lang smoren in de meening, dat het gerecht daardoor bjjzonder smakelijk wordt. Zuurkool mag echter gerust nog wat „knap pen" en een kooktijd van ongeveer een half uur is zeker voldoende. Dit bespaart brand stof en voorkomt noodelooze vernietiging van vitamines. Men moet echter- op enkele kleinigheden letten. Gesmoorde zuurkool vordert wel de eenvoudigste bereidingswijze. De kool wordt met een bodempje water en de helft van de hoeveelheid vet, welke wjj er voor bestemd hebben, opgezet. Na een half uur koken wordt de rest van het vet er door geroerd en het gerecht is klaar om te worden opge diend. Wie een stuk spek wil laten meekoken, heeft geen vet van noode. Het spek gaat in het bodempje water en de zuurkool wordt er omheen en erop gelegd. Af en toe oplet ten, dat de bodem van de pan niet droog- kookt Bij stamppot van zuurkool moet men er aan denken, dat het zuur een remmenden invloed heeft op het gaar worden van de aardappelen. Nu staan er twee wegen open. Men kan de aardappelen en de zuurkool afzonderlijk bereiden en voor het opdienen dooreen mengen. In dit geval kan de ge bruikelijke korte kooktijd (van belang voor het vitamine-behoud worden aangehou den. Geeft men de voorkeur aan de een- pansbereiding, dan is een langere kooktijd noodig. Wij doen dan de zuurkool onder in de pan met de in vieren of achten gesneden aardappelen er boven op. Zij komen aldus minder in aanraking met het zuurkoolwa- N ter. Zuurkool en aardappelen worden ten slotte met het vet door elkaar gestampt. Bij een bereiding met spek wordt het spek aan stonds op de zuurkool en onder de aardap pelen gelegd. Het spek kookt dan in onge veer denzelfden tijd gaar als de overige bestanddeelen. Stamppot met rauwe zuurkool. Minder bekend, maar niet minder aanbe velenswaardig is een stamppot met rauwe zuurkool, waarvoor men de hoeveelheid zuurkool per persoon kan verminderen van een half pond tot l^j 2 ons. De aardappe len worden in vieren of in achten gesneden. Opzetten met een bodempje water. Als zij gaar zijn, wordt er zooveel melk over ge goten, dat de aardappelen half onder staan. Nadat de melk is opgekomen, worden de aardappelen fijngestampt, waarbij het vet er doorheen wordt geroerd. Nu gaat inmid dels de fijn gesneden rauwe zuurkool er doorheen, men laat alles goed heet worden en het gerecht, dat naar veler oordeel een bijzonder, smakelijke stamppot mag heeten, is-gereed om te worden opgediend. Rechtszaken VECHTPAKTIJ IN DE RECHTZAAL. De bekende rechercheur Blonk krijgt de klappen. Een zeldzaam voorkomend incident bracht gisteren opschudding in de kleine zaal, waar tegenwoordig de Amsterdam- sche rechtbank wegens de kolennood zit ting houdt. Een inbreker met een zekere reputatie in de Amsterdamsche onderwereld, wiens naam in die kringen glans verkreeg, toen hij een rol speelde als „verhuizer" in de Nijenrode-zaak, zekere Van B„ werd op 4 Maart van dit jaar in de Bilderdjjkstraat gearresteerd wegens poging tot inbraak, samen met zijn vriend Ferri K., gepleegd. Zij werden ieder tot twee jaar veroordeeld. Kort nadat zij waren gearresteerd kreeg rechercheur Blonk een geheimzinnig ano niem briefje: het gearresteerde tweetal zou aan den broer van den tweeden verdachte, aan Joop K., en diens vriend Frits B. op zekeren avond een zakje hebben gegeven met gestolen kostbaarheden. Joop kreeg 30 en Frits 2.—. Dit tweetal nam daar voor op zich het zakje met inhoud spoor loos te laten verdwijnen. In het nachtelijk uur zouden zij het in de Brouwersgracht hebben „geplompt". Gisteren stonden zij voor de rechtbank te recht, verdacht van heling. Eerst werd de zaak tegen Joop K. behandeld. Nauwe lijks waren zij en de getuigen in de zaal of het incident bracht afwisseling in den gewonen dagelijkschen gang van zaken. Ferri K. heeft nog een wrok tegen re chercheur B., die nu weer het vuur na aan de schenen van zijn broer legt, maar die ook het noodige heeft bijgedragen aan zijn eigen veroordeeling. Reeds in de wacht kamer en in de gang begon hij zijn oor deel over den rechercheur wereldkundig te maken en in het rechtzaaltje, waar op de tribune vele buurtgenooten, vrienden en kennissen een plaatsje hadden gevonden, werd hij blijkbaar dusdanig door de vele bekende gezichten aangemoedigd, dat hjj zich niet langer kon beheerschen, en hij zich met een wilde sprong op rechercheur Blonk wierp: „Ik zal je krijgen als ik er uit ben, ik zit onschuldig, je hebt in mijn zaak een meineed afgelegd" schreeuwde hij. De veldwachter „greep in", maar ook de „ver huizer" van B. liet'zich althans met z(jn mond niet onbetuigd en Joop K. huilde: „blijf van mijn broer af". De stampvolle publieke tribune betuigde luidruchtig mede, zoodat het een oogen- blik een stevig tumult was. Binnen en kele minuten kon de rust worden hersteld. De officier van justitie eischte tegen Joop vier maanden gevangenisstraf. De verdediger concludeerde tot vrij spraak. Vervolgens werd de zaak tegen Frits B. behandeld. Hij gaf toe, een paar gulden te hebben gekregen. Frits is als militair bij den Ophouw- dienst en namens den comp.-commandant verklaarde een vaandrig, dat verd. zijn dienst uitstekend verricht. De officier eischte wegens schuldheling een maand gevangenisstraf. Gedurende drie kwartier ging de recht bank in raadkamer. Na heropening deelde de president mede, dat get. Ferri K. zal worden vervolgd we gens bedreiging van een ambtenaai', belee- diging en mishandeling. De rechtbank zal 31 October vonnis''wij zen. Vrouw veroordeeld. De rechtbank te Groningen heeft giste ren een pl.m. 40-jarige vrouw veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De vrouw was ten laste gelegd dat zij veroorzaakt heeft, dat haar man in strijd met de waarheid in een geboorte akte heeft doen opnemen, dat zij het leven had geschonken aan een zoon. Dit feit heeft zich zelfs twee keer voorgedaan. Het O. M. had een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden geëischt, met een proeftijd van drie jaar, benevens een onvoorwaardelijke boete van 20, subs 20 dagen hechtenis. Predikant wegens verduistering veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft gisteren een predikant uit een dorpje aan den rand van het Gooi wegens verduiste ring meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk werden opgelegd. De predikant had 478 verduisterd uit het verbouwingsfonds van de kleuterschool en het vereenigingsgebouw der diaconie. Ook had hjj in een tijdsverloop van acht jaar een bedrag van 752 ten eigen bate aangewend, bijeen gebracht dooi de oudejaarsavondcollectes en bestemd voor het weduwen- en weezenfonds van emeritus-predikanten. Het O.M. had een jaar gevangenisstraf geëischt en ontzetting uit het predikants ambt. DE DOODSLAG OP DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK TE ROTTERDAM. Jeugdige dader tot vyf jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De ^Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak tegen den 19-jarigen P. J. K. te Rotterdam, die op 11 December mejuffrouw M. E. C. aan den Schiedamschen dijk om het leven heeft gebracht en van eenig geld en snuisterden beroofd. De officier van justitie, mr. J. C. V. Meisclike, lieeft op de zitting van 3 October zes jaar ge vangenisstraf geëischt. K. werd gisteren veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. STARING-TENTOONSTELLING TE ARNHEM GEOPEND. Dit jaar is het een eeuw geleden, dat de dichter A. C. W. Staring is gestorven. Tet herdenking van dit feit is op initia tief van de besturen der openbare biblio theek en der leeszaal te Arnhem een Sta ring-tentoonstelling ingericht, welke gis termiddag in een der zalen van genoemde bibliotheek is geopend. De tentoonstelling bevat een interessante collectie oude boek werken, platen, manuscripten en teekenin- gen, welke een vrjj volledig beeld geven van leven en arbeid van den dichter. Distributie- vraagstukken. Een zeer belangrijke mededeeling voor zieken. Sedert het inwerking treden van de dis tributie is er voor ieder consumptie-arti kel een speciale regeling getroffen voor de extra verstrekking van levensmiddelen ten behoeve van zieken, die daaraan op dok tersvoorschrift bijzondere behoefte had den. Kort geleden konden wij melden, dat deze extra-toewijzingen in het vervolg niet meer op een gewoon recept zouden worden, verstrekt, doch dat de artsen in het bezit waren gesteld van speciale daar voor bestemde aanvraagformulieren, op welke aanvrage door een controleerend geneesheer een beslissing werd genomen. Deze nieuwe regeling van de ziekenvoed- seldistributie is ingegaan op 8 September j.l. "Vele zieken waren echter voor dezen datum reeds in het bezit van extra-rant soenen. Thans .wordt door het Centraal Distributiekantoor bekend gemaakt, dat alle toewijzigingen van extra-voedsel direct in gaande als vervallen moeten worden be schouwd. Dit komt dus hierop neer, dat alle aanvragen, die indertijd met een ge woon doktersrecept zijn aangevraagd, van af heden vervallen zijn, ook al zijn deze nadien nog verlengd. Alléén de extra-toewijzingen die verleend zijn na 8 September op de speciale witte formulieren blijven dus van kracht. Alle zieken, die extra voedsel ontvan gen, moeten zich derhalve onmiddellijk tot hun huisartsen wenden met het verzoek om een nieuw aanvraagformulier aan den controleerend geneesheer te willen door zenden. Dit geldt vanzelfsprekend ook voor patiënten, die reeds van den aanvang der distributie extra-rantsoenen ontvangen. De extra wol voor baby's. Zooals reeds bekend is gemaakt kunnen gezinshoofden, die minder dan 3000, per jaar inkomen hebben, voor hun kin deren beneden de 3 jaar een speciale ver gunning aanvragen voor den verkoop van een hoeveelheid wol of halfwol. Minder be kend is echter, dat voor gezinnen waaraan toeslagkaarten voor textiel zijn uitgereikt, geen dergelijke speciale vergunningen mo gen worden verstrekt. Aanvragen uit deze groep zijn dus overbodig. De datum dei- leeftijdgrens is gesteld op 5 Augustus 1940, hetgeen beteekent, dat alle. kinderen die geen textielkaart bezitten, ook al zijn zij momenteel iets ouder dan 3 jaar, een extra hoeveelheid wol kunnen ontvangen. Het vorderen van zeep door de Duitsche weermacht is niet ge oorloofd. In overleg met de daartoe bevoegde Duitsche instanties is bepaald, dat door de verschillende onderdeelen van de Duitsche weermacht géén zeep zal kunnen worden gevorderd op de gebruikelijke vorderings- bewijzen of op andere wijze. Nu schijnt het voorgekomen te zijn, dat sommige commandanten 'rechtstreeks zeep hebben betrokken van handelaren op vorderings formulieren van uiteenloopenden aard. De ze winkeliers hebben zulks volkomen te goeder trouw gedaan en zouden ernstig gedupeerd worden, als de distributiedien sten zouden weigeren deze vorderings- bewijzen te accepteeren. Daarom is door het Centraal Distributiekantoor bepaald, dat dergelijke vorderingspapieren alsnog bij de plaatselijke distributiediensten kun nen worden ingeleverd, mits deze gedateerd zijn vóór den I3en October 1940. Vorde- ringsbewyzen, welke na 13 October zijn afgegeven zullen onder geen voorwaarde meer kunnen worden ingenomen, zoodat opletten de boodschap is. Mocht het mis schien toch nog voorkomen, dat getracht wordt zeep te vorderen, dan kan men het beste de plaatselijke distributiediensten daarmede in kennis stellen, zonder even wel tot levering over te gaan. De kolendistributie. Nu vrijwel iedereen in het bezit is van zijn kolenbonnenkaart kan het nuttig zijn nog een en ander over deze distributie mede te deelen. De eerste periode, waarin de'bonnen 1, 2 en 3 geldig verklaard zijn, duurt de geheele maand October1940. Zeer waarschijnlijk zullen dus voor de maand November wederom eenige num mers worden aangewezen als tweede pe riode, en zoo vervolgens. Bij de hoofden .van gezinnen, die voorraad 'bezaten, zijn in verhouding de laagste nummers van de kolenkaart verwijderd, zoodat deze eerst hun voorraad moeten aanspreken. Overi gens is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat na deze bonnenkaart t.z.t. nog nieuwe kolenkaarten zullen worden uitgereikt. Dit houdt natuurlijk verband met den winter, of deze streng wordt hetzij van langen duur. De vóór 30 September gebruikte afle- veringsbewijzen behoeven thans niet meer te worden geteelcend. Men kan gewoon, evenals bij de levensmiddelen, tegen af gifte van een kolenbonnetje, de kolen in ontvangst nemen. De kolenhandelaren moeten de bonnen opplakken op de gewone opplakvellen MD 18, welke bij alle distributiediensten ver krijgbaar zijn. Toeslagkaarten textiel voor de Duitsche weermacht. Tot dusverre konden leden van de Duit sche weermacht sinds de invoering van de textieldistributie geen textielgoederen koo pen, tenzij waren voorzien van een wit gedrukt vorderingsbewijs. Ten gerieve van de manufacturiers kunnen wij mededeelen, dat door de Duitsche legerleiding aan de leden van de Duitsche weermacht thans toeslagkaarten voor textielproducten zijn uitgereikt. Deze toeslagkaarten zijn dezelf de gi-yze kaarten als die, welke zijn uit gereikt aan Nederiandsche rechthebbenden, waarop gedrukt staat „textiel-extra". Alle leden der Duitsche weermacht hebben 50 punten extra ontvangen en deze kunnen dus worden geaccepteerd. Niet geldig zyn echter Duitsche textielpunten, zooals die van de zgn, „Kleiderkarte". Buiten de „Wehrmachtbezugsclieine" zijn derhalve al leen Nederiandsche punten geldig. Ingezonden Stukken VERSTOORDERS VAN HET VERKEER. Mijnheer de Redacteur Ruim 25 jaren geleden reed ik vele malen per auto de weg van Vlissingen via Koudekerke naar Middelburg en mopperde ik over de moeilijkheden van auto contra fietsers waarvan de weg-zonder-fietspad wel de hoofdschuldige was. Verleden week heb ik op dezelfde route op een avond kennis gemaakt met de nu bestaanden prachtigen weg- met-fietspad, en ofschoon ik den auto niet zelf bestuurde, heb in in stilte mij geërgerd over dezelfde onaangenaamheden als hierboven genoemd, maar waarvan nu de fietsers de hoofd schuldigen waren. Deze negeerden de aan wezigheid van een fietspad door op het middenwegdek te rijden, en velen boven dien zonder brandend achterlicht, daarbij zoowel zichzelf als de automobilist aan een groot gevaar blootstellende. Rest mij de vraag Moet hun eerst via een ziekenhuis of een rechter bijgebracht worden, de op zet of bedoelingen van bepalingen op ge bied van het verkeer. En dezen leergang vind ik duur, dwaas en soms misdadig. Hoogachtend, W. VIJGEBOOM. Den Haag, October 1940. HET GOESCHE WEESHUIS. Geachte Heer Redacteur, Met groote instemming las ik het inge zonden stuk in uw blad van een „Kinder vriend" dd. 10 October jl., naar aanleiding van de herinneringen aan het Weeshuis te Goes en gingen mijn gedachten uit naar de bijdrage tot de geschiedenis van dat wees huis, bij de herdenking van het 300-jarig bestaan op 6 Januari 1928, van de hand van den bekwamen en ijverigen archivaris van Goes, den heer J. de Kruijter. Het voorwoord van zijn bijdrage vangt hij aan met een tweetal regelen van Samuel Ampsig, luidende „Wel is met recht en van naturen wegen, Het menschelijke hert tot sijne stad genegen". En inderdaad, als iemand zich met hart en ziel aan Goes had verpand, dan was het de heer J. de Kruijter, archivaris van Goes, van wiens uitgebreide kennis van al wat Goes betrof ik, als burgemeester dier ge- gemeente, zoo dikwijls heb mogen gebruik maken. De bijdrage van den heer De Kruijter, geschreven Kerstmis 1927, eindigt aldus „Moge het Goesche weeshuis, dat zoo veel moeilijke dagen doormaakte, maar dat toch ook zooveel zegen heeft gebracht, onder de krachtige leiding van het tegen woordige bestuur, zijn arbeid blijven voort zetten, als een werk van ontferming en barmhartigheid". Helaas is zijn aan het slot uitgesproken wensch niet in vervulling gegaan. Toen ik uit Uw courant van het verdwijnen van het Goesche Weeshuis kennis nam, was mijn eerste gedachte wat gelukkig, dat de heer J. de Kruijter dit niet meer beleefd heeft. Hoogachtend, Uw Dw. G. A. HAJENIUS, Oud-burgemeester van Goes en oud-Regent van het Goesche Weeshuis. Radioprogramma ZATERDAG 19 OCTOBER 1940. JAARSVELD. 414,4 m. K.R.O.-Uitz. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Wij beginnen den dag. S,30 Gram. 11,30 Godsdienstige cau serie. 12,00 Gram. 12,15 Rococo-octet. 12,45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1,00 Gram. 1,15 Musiquette en gram. 2,00 Voor de jeugd. 3,00 Bont programma (4,004,30 Gram.) 5,15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5,30 Reportage. 6,00 Gram. 6,30 VPRO: Bijbelvertellingen. 6,45 Actueele reportag of gram. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Propaganda-toespraak. 7,25 Gram. 7,45 Sportpraatje. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Overpeinzing met muzikale om lijsting. 8,30 Gram. 8,45 Voordracht. S,55 W\j sluiten den dag. 9,00 Ber. ANP, slui ting. KOOTWIJK. 1875 m. A.V.R.O.-Uitz. 7,00 Ber. (Duitsch). 7,15 Ber. (En- gelsch). 7,30 Gram. (Om 8,00 Ber. ANP. 9,009,15 Ber. (Duitsch). 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gram. 10,30 Omroepork. 11,1511,30 Ber. (Engelsch). 12,00 Ber. en gram. 12,15 Gram. (12,30 Ber. - Duitsch). 12,45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1,00 AVRO-Amusementsork. 2,00 Ber. (Duitsch). 2,15 Verkorte opera „Don Pasquale" (gr.pl.), 3,00 Gram. 3,10. Radiotooneel. 3,30 Ber. (Engelsch). 3,45 Concertgebouw-ork. en solist (opn.). 5,00 Ber. (Duitsch). 5,15 Nieuws- en economi sche ber. ANP. 5,30 Omroepork. (6,15 6,30 Ber. - Engelsch). 6,45 Ber. 7,00 Vra gen van den dag (ANP). 7,15 Gram. (7,30 7,45 Ber. - Engelsch). 8,00 Ber. - (Duitsch). 8,15 Ber. ANP. 8,25 Gram. 8,30 Ber. (Engelsch). 8,45 Gram. 9,00 Ber. ANP, sluiting. AGENDA GOES. Grand-Theater. Vrijdag 18, Zaterdag 19, Zondag 20 en Dinsdag 22 October „Vivere". VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Vrijdag' 18, Zater dag 19 en Zondag 20 October.: „Een schot viel". „Luxor"-tlieater. Van Vrijdag 18 tot en met Zondag 20 Octobers „Pension gasten". MIDDELBURG. „Electro"-bioscoop. Van Vrijdag 18 tot en met Donderdag 24 October a „De ster van Rio" en „Butterfly". DOODELIJK ONGEVAL TE ZEVENHUIZEN. Gistermorgen is de 20-jarige' Wielrijder K. Smilde, wonende te Zevenhuizen, al daar op de brug aangereden door een vrachtauto van de Gebrs. Vogel. Het on geluk gebeurde doordat de aanhangwagen plotseling los schoot. De jongen was op slag dood. Staatsloterij. Trekking van Woensdag 16 October. 5e Klas 13e Lijst 1000 nummers. PRIJZEN VAN 70.—: 1223 1471 1473 1560 1589 1634 1638 1656 1766 1789 2316 2517 2546 2553 2669 2804 2949 3062 3146 3158 3189 3255 3432 3478 3610 3662 3860 3869 3960 4051 4079 4202 4231 4266 4281 4365 4417 4431 4445 4485 4592 4744 5050 5137 5226 5380 5413 5433 5736 5782 5790.5844 5852 5920 5981 6070 6304 6310 6317 6476 6488 6626 6637 6603 6665 6694 7019 7020 7062 7064 7118 7270 7294 7431 7660 7665 7874 8036 8067 8266 8328 8444 8509 8565 8566 8569 8882 8901 9127 9199 9238 9241 9323 9435 9453 9489 9504 9544 9558 9645 10008 1037110389 10495 10563 10657 10759 10825 11112 11262 11326 11351 11571 11829 11976 12130 12263 12285 12312 12378 12477 12489 12671 12677 12802 12804 12889 12970 13020 13104 13366 13432 13455 13528 13530 13640 13693 13799 13831 13852 13879 13894 14035 14114 14152 14242 ,14245 14301 14660 14753 14844 15105 15113 15259 15294 15351 15387 1546S 15555 15656 15686 15779 15805 15809 15827 15854 15899 15926 16224 16309 16372 16376 16548 16635 16806 16836 16867 16906 17037 17169 17614 17716 17816 17885 17908 17943 18000 18141 18242 18287 18330 18396 18456 18546 18589 18652 18724 18752 18803 18806 19052 19138 19291 19377 19399 19628 19676 19681 19810 19871 19944 20000 20014 20073 20116 20389 20636 20720 20758 20975 21001 21097 21226 21294 21482 21504 21593 21630 21695 21881 21894 21901 21959 21970 22269 22477 22633 22724 22794 22853 22909 22935 22953 23018 23107 23280 23557 23686 23766 239S6 23998 24132 24152 24179 24275 24289 24304 24335 24514 24614 24718 24821 24843 24854 NIETEN: 1216 1221 1222 1300 1303 1358 1391 1408 1430 1445 1455 1460 1482 1495 1590 1643 1778 1779 1787 1792 1801 1804 1S19 1834 1S46 1924 1952 1985 2045 2070 2093 2105 2128 2129 2130 2156 2179 223S 2240 2242 2256 2304 2335 2366 2412 2505 2511 2532 2584 2646 2710 2711 2721 2754 2755 2815 2864 2868 2871 3005 3010 3014 3020 2045 3177 3180 3187 3331 3350 3357 3449 3487 3496 3576 3677 3757 3762 379S 3838 3861 3864 3931 3937 3950 4005 4016 4060 4066 4087 4112 4133 4191 4219 4259 4291 4386 4508 4518 4599 4601 4628 4644 4683 4705 4706 4747 4770 4839 48S3 4887 5052 5120 5123 5144 5169 5223 5229 5279 5286 5304 5327 5347 5359 5411 5413 5436 5491 5544 5588 5591 5606 5618 5657 5694 5746 5778 5810 5821 5842 5851 5916 5939 5971 6019 6042 6044 6046 6047 6060 6081 6092 6094 6151 6215 6251 6264 6276 6295 6342 6344 6359 6369 6469 6498 6529 6563 6571 6572 6620 6630 6670 6690 6765 6772 6782 6783 6838 6854 6889 6890 6938 6952 7034 7114 7161 7220 7242 7250 7321 7333 7334 7358 7362 7366 7392 7451 7503 7564 7578 7582 7603 7620 7653 7667 7699 7716 7730 7741 7762 7794 7795 7840 7872 7915 7928 7934 8046 8065 8069 8117 8181 8191 8298 8304 8375 8419 8420 S424 8425 842S S465 8470 8481 8556 85S6 8808 8697 8707 8711 8720 8736 8780 87S9 8797 8810 8863 8876 8923 9036 9075 9161 9202 9224 9331 9350 9452 9463 95S4 9638 9681 9698 9749 9758 9764 9863 9948 9951 10032 10035 10078 10156 10264 10292 10300 10312 10316 10338 10381 10425 10458 10474 1050S 10514 10545 10562 10575 10655 10679 10715 10797 10799 10829 10879 108S0 10964 10987 10996 11005 11034 11052 11183 11186 11192 11247 11267 11276 11278 11286 1Ï338 11359 11426 1142S 11447 11474 11479 11562 115S3 11602 11617 11684 11721 11759 11776 11845 11865 11952 1109S 12006 12046 12079 12108 12136 12171 12200 12212 12250 122S7 12290 12296 12307 12326 12342 12348 12376 12379 12^01 12453 12498 12500 12504 12518 12520 12533 12538 12609 12644 12712 12713 12728 12756 12794 12803 12852 12866 12906 1290S 12937 12961 12963 12967 12980 13039 13089 13149 13172 13200 13217 13254 13269 13359 13378 13391 13463 13495 13501 13509 13513 13517 13621 13634 13665 13691 13797 13841 13849 13S99 13901 13947 13951 14000 14008 14107 14129 14251 14272 14287 14316 14371 14529 14540 14572 14582 14614 14616 14618 14626 14694 14749 14776 14780 14870 14877 14898 14926 14956 14994 15000 15039 15056 15091 15108 15136 15139 15215 15273 15356 15359 15460 15484 "15500 15572 15576 15703 15712 15729 15737 15764 15839 15846 15875 15894 15922 15931 15940 15998 16006 16034 16071 16176 161S2 16221 16265 16275 16294 16306 16323 16387 16407 16413 16461 16488 16497 16504 1653S 16583 16600 16616 16634 16654 16678 16718 16739 16749 16837 16846 16849 16865 16874 16S95 16896 16S9S 16919 16978 17060 17109 17111 17124 17154 1716S 17229 17244 17296 17307 17311 17322 17326 17347 17359 17370 17379 17476 17501 17513 17581 17587 17629 17672 17678 17763 17776 17810 17815 17823 17S61 17872 17890 17914 17918 17931 17993 18033 18040 1S044 1S095 18143 18305 1S411 18465 18491 18655 18710 1S731 18740 18741 18755 18763 18777 18S13 18980 19063 19078 19219 19292 19295 19300 19332 19335 19374 19385 19397 19405 19412 19465 19500 19501 19525 19554 19594 19609 19691 19703 19822 19832 19837 19841 19S4S 19925 20001 20099 20144 20167 20227 20233 20236 20260 20275 20282 20315 20350 20367 20412 20465 20492 20504 20521 20530 20534 20587 20638 20640 20673 20712 20714 20740 20757 20763 20766 20795 20804 20S22 20900 20980 21030 21031 21042 21087 21216 21220 21233 21252 21292 21297 21359 21412 21442 21467 21510 21513 215S6 21722 21796 21830 21854 21S72 21879 21920 21934 21957 22040 22054 22099 22166 22190 22199 22208 2223S 22261 22334 22345 22347 22348 22387 22414 22436 22445 22448 22463 22532 22573 225S0 22609 22639 22643 22657 22740 227S6 22803 22838 22932 22951 22957 23053 23067 23110 23190 23365 234S0 23503 23506 23509 23568 23586 236S8 23695 23722 23807 23874 23887 23947 24001 24037 24065 24135 2416S 24171 24260 24284 24384 a 24403 24570 24603 24617 24685 24752 24764 24767 24781 24904 24916 24983 Geen order te groot Geen order te klein drukkerij Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7