Mr. Stevens alt Detroit Gemengd Nieuws DE RAMP BIJ BAFLO. Nog een der slachtoffers overleden. In het Academisch ziekenhuis te Gro ningen is nog een der slachtoffers van de noodlottige botsing tusschen autobus en trein op den onbewaakten overweg tus schen Baflo en Winssum aan zijn verwon dingen bezweken. Het is de 3S-jarige ge huwde E. Holtjer, wonende te Groningen. Hiermede is het aantal dooden tot twaalf gestegen. Naar wij vernemen zullen alle slachtof fers, met uitzondering van den chauffeur, K. Havers, wiens st.offelijk overschot naar zyn woonplaats Zwolle wordt overgebracht, Zaterdag van gemeentewege te Groningen worden ter aarde besteld. De rijkscommissaris, rijksminister Seyss- Inquart, heeft door zyn gevolmachtigde in de provincie Groningen, dr. Conring, den burgemeester een bedrag ter hand laten stellen, dat zal worden verdeeld onder de familieleden van de slachtoffers van de ramp bij Baflo, en tegelijkertijd woor den van deelneming laten uitspreken. Ge noemde rijks-commissaris heeft voorts den directeur van het academisch zieken huis eveneens een bedrag ter beschikking doen stellen voor dé verpleging van de twaalf gewonden. BELANGRIJKE SMOKKELAFFAIRE VAN VLEESCH ONTDEKT. De gemeentepolitie te Bodegraven heeft dezer dagen in samenwerking met den plaatselijken vleeschkeuringsdienst, een be langrijke smokkelaffaire ontdekt. Een koopman in Bodegraven hield zich eenigen tijd bezig met het frauduleus slachten van varkens en aangezien het blijkbaar goed ging, breidde hij zijn zaken belangrijk uit. Zaterdag kocht hij te Utrecht elf vette varkens, van gemiddeld driehonderd pond, ter waarde van ongeveer duizend gulden, waarvan hij er Zondag morgen in het boenhok van zijn woning vier slachtte, daarbij door enkele andere personen geholpen. Dinsdag slachtte hij er opnieuw zeven, waarvan het vervoer des middags plaats zou hebben. Dit kwam de politie ter oore, die al eenige dagen in de buurt surveilleerde. Op het oogenblik dat de vrachtauto het terrein van den koopman verliet, werd hij door de politie aangehou den, die in den auto zeven juist geslachte varkens aantrof. Het vleesch, evenals de auto, werden in beslag genomen. De varkens werden ver voerd naar het gemeente slachthuis, waar zij over de vrijbank zullen worden ver kocht. Tegen den koopman en den vervoerder alsmede verschillende personen, die daarbij behulpzaam zijn geweest, is proces-verbaal opgemaakt. Het onderzoek wordt nog voortgezet. VIER PERSONEN DOOR DUISTERNIS MISLEID EN VERDRONKEN. De duisternis brengt helaas vele ramp zalige gevolgen met zich mede. Voort durend geraken menschen te water, doch gelukkig kan in vele gevallen tijdig hulp geboden worden en loopt het incident af met een nat pak. Gisterochtend zijn te Amsterdam niet minder dan vier slachtoffers op het droge gehaald, die dezer dagen, naar alle waar schijnlijkheid misleid door de duisternis, het water ingeloopen en verdronken zijn. Uit de Prinsengracht nabij de Nieuwe Leliestraat werd het lijk van een man opgehaald. Dit slachtoffer kon geïdenti ficeerd worden. De overige lijken, opge haald onderscheidenlijk uit de nieuwe Prinsengracht tegenover perceel 13, den Binnen Amstel nabij Halvemaansteeg en de Haarlemmervaart nabij de begraaf plaats Vredenhof, zijn echter nog niet herkend. LIJKEN VAN VERMISTEN OPGEHAALD. Gistermorgen heeft personeel van de Rotterdamsche rivierpolitie in de Dokhaven het lijk van den 34-jarigen schipper F. Har- tog, die sinds 7 October werd vermist, drijvende gevonden. De man is op dien datum vermoedelijk bij het aan boord gaan te water geraakt. Te Alkmaar is uit het Noord-Hollandsch Kanaal het lijk opgehaald van den 55-jari- gen V., die ongeveer een week geleden werd vermist. Prijshoudende stemming op de Amsterdamsche Effectenbeurs. De omzetten op de Amsterdamsche effectenbeurs waren gisteren weliswaar niet van omvangrijken aard, en aanvanke lijk had de markt zelfs een stil voorkomen, maar later op den middag openbaarde zich voor verscheidene specialiteiten goede be langstelling en nam de handel zienderoogen toe, zoodat de markt ten slotte toch nog een vrij levendig voorkomen kreeg. De stemming was daarbij goed prijshoudend. De koersen waren weliswaar niet veel veranderd maar onder beurstijd viel toch in verscheidene rubrieken een verbetering waar te nemen en vooral later op den middag legden de koersen meerendeels een uitgesproken neiging tot oploopen aan den dag. Het meest ging weer om in indus- triëelen. De Fokkeraandeelen maakten een grooten sprong naar boven, waarbij zij stegen tot 170 Aku's werden geregeld in een open hoek verhandeld en nadat zij waren ingezakt tot 115% procent, kreeg de vraag weer de overhand, zoodat een herstel intrad en de topprijzen van eer gisteren werden overschreden. Unilevers bewogen zich in hoofdzaak rondom 130 procent, waarbij zij later op den middag eenige punten naar boven kwamen. Bij matige omzetten waren de Philips-aan- deelen goed van toon en eenige punten hooger. In Suikerwaarden was niet veel te doen. H.V.A.'s kwamen juist op 400 procent. Vorstenlanden trokken maar weinig attentie, de incourante soorten waren weinig veranderd. De affaire in scheepvaart papieren was van beperkte afmetingen. De stemming werd het dui delijkst weergegeven door Nederlandsche Scheepvaart Unies, die eenige punten naar boven kwamen en tot 145 procent stegen en door Oude booten die tot 140 procent opliepen. Diverse minder gangbare soorten kwamen eveneens hooger te liggen. De tabaksafdeeling was stil en prijshou dend en nauwelijks veranderd; voor rub- beraandeelen bestond een goede tendens, Amsterdam rubbers konden zich echter niet op het hoogste punt handhaven, ver scheidene minder courante soorten werden iets boven de vorige prijzen genoteerd. De petroleumafdeeling was stil. Olies bewogen zich tusschen nauwe grenzen en werden verhandeld tegen prijzen loopende van 235237% procent. De handel op de Duitsche markt was van kalmen aard. De stemming was echter verbeterd. Er was niet veel aanbod en voor zoover er materiaal aan de markt kwam kon dit over het algemeen ge makkelijk worden geabsorbeerd met het gevolg dat in verscheidene gevallen hoogere noteeringen tot stand konden komen. Voor de Amerikaansche fondsen bestond gisteren wat meer belangstelling, dan den laatsten tijd gebruikelijk was. De affaire was niet groot maar eenige soorten gaven toch vrijwel aanhoudend'openlijke handel te zien. Zoo vormden zich hoeken in Republic Steels, U.S. Steels en Anaconda's, over de geheele linie konden koersvsrbeteringen worden opgemerkt. De beleggingsafdeling was rustig. De Nederlandsche staatspapieren hadden een stil verloop en zelfs in de gestaffelde leening ging maar weinig om. De stem ming was prijshoudend, de koersen weinig veranderd; hier en daar een fractie beter. Prov. en Gemeentelijke obligatiën als mede pandbrieven kalm. Prolongatie 2% Amsterdam 1936 3% 89 Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 81% A Amsterdamsche Bank 115 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 403% A K.M. De Schelde N.B. 56% C Kans. City South 4% C Union Pac Rr. 73 Nederland le lng 1940 4 100% Nederland 2e lng 1940 4 96%—97 Nederl. met bel. fac. 1940 4 100% Ned. 1000 1938 (3%) 3 88 Indië a 1000 1937 3 85% A Koloniale Bank 160% A Ned. Ind. Handelsbank 115% C Ned. Handel Mij. 102 A Van Berkels Pat. 50 C Calvé Delft 88 A Lever Bros en Unilev.er 127% A Philips Gloeil. Gem. Bez. 195—97% C Am. Car en Foundry 24%—% C Anaconda Copper 23—22% C Bethlehem Steel 67%—68 C General Motor 42% C Kennec. Copper 29% is een ellendige pijn en kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE" verdrijft ze binnen een kwartier geheeL POLITIEKE RELLETJES ZIJN ONTOELAATBAAR. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage vestigt de Haagsche burgerij er de aandacht op, dat leden van afweer- organisaties van politieke groepen, niet het recht hebben om bewapend te zijn. Evenmin zal worden geduld, dat door het publiek op ontoelaatbare wijze wordt ge reageerd op een toelaatbaar optreden door leden van afweer-organisaties, zooals bijv. het op gepaste wijze colporteeren of het houden van een toegelaten optocht. In al deze gevallen zal door de politie met kracht en indien noodig met ge weld worden opgetreden en zal niet worden geschroomd om de scherpste maatregelen te treffen, teneinde de voor alles ge- wenschte openbare orde en rust te hand haven of te herstellen. VLAAMSCHE FILMS IN BELGIË. Naar het A.N.P. te Brussel verneemt, zijn bij de reorganisatie van het Belgische filmbedrijf de voorwaarden voor een ge zonde ontwikkeling geschapen, zoowel op het gebied van de filmproductie als op dat van het bioscoopbedrijf. Men heeft daai'bij in het bijzonder reke ning gehouden met den volksaard van het publiek. Op het oogenblik zijn in België en Noord-Frankrijk 945 films beschikbaar, en wel 504 Fransche, 344 Duitsche, 32 Bel gische en 35 uit andere landen. Het geringe aantal Belgische films wordt verklaard dooi- liet feit, dat België geen inlieemselie filmnyverheid had en hoofdzakelijk Fran sche films gebruikte. De Vlaamsche filmproducent, Jan Van- derheyden te Antwerpen, die reeds voor den oorlog films naar het Vlaamsche volks karakter vervaardigde, zal dit werk voort zetten met steun der Duitsche autoriteiten. Ook het bioscoopbedrijf heeft zich snel hersteld, eveneens met hulp der Duitsche autoriteiten. In België worden weer geregeld films vertoond in 927 bioscopen, in Noord- Frankrijk in 250. Te Brussel zijn 106, te Antwerpen 62 bioscooptheaters geopend. De leiding der nieuwe vereenigingen van Belgische bioscoopbezitters en filmver huurders berust by Belgische vaklieden. LEIDSLIEDEN IN DONKER. In navolging op de organisatie, welke onder den naam „Uw Leidsman" te Am sterdam in het leven is geroepen, zijn ook in1 Utrecht plannen voorbereid om te komen tot de oprichting van een dei-gelijke orga nisatie. Een staf van beschaafde en be trouwbare jongelui zal dan het uitgaande publiek tegen een kleine vergoeding den weg wijzen door de in het duister gehulde straten. C North Am. Aviation 14% C Rep. Steel 17%—18% C Un. States Steel 51%—% C North Am. Cy. 17 A Kon. Petroleum M. 237%—35 C Contin. Oil Cy. 15% C Philips Petrol. 27% C Shell Union' 8% C Tide Water Ass. Oil. 8%-% A Ned. Scheepvaart Unie 145—44% A Handelsver. Amsterdam 399—400 A Ned; Ind. Suiker U. 220 A Deli Batavia Mij. 14745 C Deli Mij. h 1000 2O61/3—O8 A Senembah Mij. 174 C Pennsylv. Rr. 18% A South Railway 12% C Amsterdam Rubb. 217%—220 A Deli Batavia Rubb. Mij. 169—67% A Serbadjadi Sum Rubb. 110%—12 De legerberichten van gisteren. HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend Het luchtwapen heeft ondanks de ongun stige weersgesteldheid zijn aanvallen op Londen en andere belangrijke militaire doelen in Midden- en Zuid-Engeland voort gezet. Bijzonder succes hadden de bommen, die geworpen werden op een vliegveld ten zuiden van Liverpool. Bij een wapenfabriek van midden-Engeland gelukte het verschei dene hangars en werkplaatsen door zware bommen in brand te steken. Met het inval len van de duisternis namen de vergel- dingsaanvallen op de Engelsche hoofdstad weer grooteren omvang aan. Bommen van allerlei kaliber werden tot het aanbreken van den dag op belangrijke militaire doe len aan beide zijden van de Theems gewor pen. De ontstane branden deden het boven Londen hangende wolkendek tot op groo ten afstand fel verlichten. Andere aanval len waren gericht op steden in midden- en Zuid-Engeland, als Liverpool en Birming ham. Op talrijke plaatsen voor de Britsche kust legden vliegtuigen mijnen. Aan den westelijken uitgang van het Kanaal wer den weer eenige vijandelijke oorlogssche pen, die de kust probeerden te naderen, door het vuur van onze marine-artillerie tot terugkeeren genoopt. Een duikboot bracht drie bewapende schepen van teza men 21.000 b.r.t. uit een konvooi tot zin ken, waaronder een tankboot van 10.000 b.r.t. Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht van 16 op 17 October bommen in het rijksgebied zonder militaire schade te ver oorzaken. Daarentegen werden opnieuw in verscheidene steden woonwijken getroffen, waarbij'o.a. in Kiel een aantal huizen be schadigd werd. Een Britsch vliegtuig werd vannacht nog voordat het de rijksgrens bereikt had, door den afweer neergehaald. Een ander vliegtuig werd in een luchtge vecht neergeschoten. Marine-artillerie schoot een derde vijandelijk toestel neer. Twee eigen machines worden vermist. HET ITALLAANSCHE. In zijn legerbericht no. 132 maakte het Italiaansche hoofdkwartier gisteren het volgende bekend De commandant van de duikboot „Toti", die den vyandelyken onderzeeër van het type „Perseus" tot zinken heeft gebracht, is de coryetten-kapitein Bandino Bandini. De Engelsche kruiser, die door een van onze torpedovliegtuigen is getorpedeerd, waarvan reeds melding is gemaakt, is volgens mededeèling van de Britsche ad miraliteit de kruiser „Liverpool". Deze kruiser heeft een waterverplaatsing van. 9300 ton en is bewapend met twaalf kanonnen van 152 mm., acht kanonnen van 102 mm. en zes torpedolanceerbuizen, als mede drie vliegtuigen, welke per catapult kunnen worden afgeschoten. In Noord-Afrika ontstonden botsingen tusschen verkenningsafdeelingen, waarbij het resultaat in ons voordeel was. Onze vliegtuigen hebben de vijandelyke vliegvel den gebombardeerd van Foeka, Assaba, Daba en de vijandelijke installaties in de gebieden van Maaten-Bagush en Mersa Matroe. Ondanks het hevige afweerge schut werden zeer bevredigende resultaten behaald. Al onze vliegtuigen zijn terug gekeerd. De vijandelijke luchtmacht heeft de stad Tobroek met brisant- en brandbommen hevig gebombardeerd, waarbij schade werd aangericht aan eenige installaties en aan 45 woonhuizen. Bovendien werden negen barakken vernield, er vielen geen slachtoffers. Eenige op Derne uitgeworpen bommen maakten evenmin slachtoffers. Ook werd er geen schade veroorzaakt. In Oost-Afrika heeft een van onze af- deelingen een Engelsche post aangevallen ten zuidoosten van Daga River post. De vyand sloeg overhaast op de vlucht met achterlating van wapens, munitie en voor raden. Onze .vliegtuigen bombardeerden militaire inrichtingen op het eiland Perim alsmede het vliegveld van Ghedaref. In die plaats deed een van onze luchtformaties bovendien een verrassenden aanval, waarbij elf vliegtuigen werden vernietigd, die al daar op den beganen grond stonden. Een munitie-opslagplaats vloog in de lucht en een auto werd vernield. Een andere lucht- formatie deed in de Roode Zee een aanval op twee groote koopvaardijschepen die door Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie Tel. 269. Administratie Tel. 1 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen 1 O GOES Redactie en Adm.Torfkade 15 Telefoon 286S 3 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 85 BRESKENS Dorpsstraat 85, Telefoon 21 OOSTBURG Breedestraat 45, Telefoon 102. Land-- en Tuinbouw DE TEELT VAN TUIN- EN LANDBOUWZADEN. In het persbericht „Teeltplan akkerbouw oogst 1941" van 30 September 1940 wordt een onderscheid gemaakt tusschen ge- wensohte en niet gewenschte gewassen en wordt de teelt van deze laatste zonder meer verboden, een absoluut verbod echter is dit niet, aangezien de provinciale pro ductie-commissarissen onder bepaalde be drijfsomstandigheden van dit verbod vrij stelling kunnen verleenen. Nu slaat dit verbod, zooals ook pit de opsomming van enkele voorbeelden blijkt, op sommige onzer handelsgewassen, waar van de zaden hetzij rechtstreeks, hetzij na een of andere bewerking te hebben on dergaan voor consumptie bestemd zijn. Er is echter ook een belangrijke groep van andere zaden, die mén hier te lande gewoonlijk samenvat onder de aanduiding tuin- en landbouwzaden, om ze van de voorgaande te onderscheiden. Men bedoelt daarmede n.l. die zaden, welke niet als zoodanig, al of niet nabewerking, voor consumptie dienen, maar die uitsluitend gebruikt moeten worden als zaaizaad. Hiertoe behooren bijv. groentezaad, bloe- menzaad, suikerbietenzaad, voederbieten zaad, koolrapenzaad, knollenzaad, gras zaad, klaverzaad en dergelijke. Het spreekt vanzelf, dat het geenszins de bedoeling is de teelt hiervan geheel te verbieden; wel is het noodzakelijk haar binnen bepaalde grenzen te houden. Te zijner tijd zal een regeling worden bekend gemaakt, waarbij de voorwaarden worden gesteld, waaronder de teelt van deze tuin- en landbouwzaden in 1941 kan worden toegestaan. KIND TE WATER GERAAKT. Het tweejarig zoontje van den heer M. Boom te Haastrecht is in een onbewaakt oogenblik achter de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. een oorlogsschip werden vergezeld. Een schip werd zwaar getroffen. Vijandelijke vliegtuigen die wilden optreden, stuitten op tegenstand van onze bommenwerpers, die erin slaagden een toestel van het type Blenheim neer te halen. Bovendien werd vermoedelijk nog een andere machine van het type Gloster omlaag geschoten. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Diradaoea, Decamere, Tessenei, Kassala en Gondar. Alleen in deze laatstgenoemde plaats werd een persoon gedood en werden eenige andere personen gewond. De schade is niet groot. De achtereenvolgende aan vallen op Diredaoe en Harrar werden afge slagen door onze jachttoestellen, die de vij andelijke machines op de vlucht dreven, alvorens zij haar bommen hadden kunnen uitgooien. DOOR R. ARDEN. 19) Hij raapte al zijn Fransch bij elkaar, nam beleefd zijn hoed af maar de gestalte ging er snel vandoor. Was het een man? Een vrouw? Peters had het niet kunnen zien. Het was zeker een man, want vrou wen zouden op dit late uur wel niet meer op straat zijn. „Kaffer zei Peters hardop, .want hij was woedend. Woedend op zichzelf, op Ed na, op den Marokkaan, die niet bleef staan, wanneer men hem aansprak. Had de man het scheldwoord verstaan? Hij bleef op een afstand van tien, twaalf schreden staan. Daarop klonken snel achter elkaar drie schoten. Peters duwde Edna' bliksemsnel in een deuropening. Hij drukte haar met zijn linkerhand tegen de houten deur en met zijn rechterhand trok hy zijn revolver, die hij voorzichtigheids halve had meegenomen. Maar de Marok kaan scheen na den eersten mislukten aan val alle lust verloren te hebben. Hij ver dween snel, alsof de schaduw van een huis hem had opgeslokt. „Is je iets overkomen?" vroeg Peters, zonder de dekking te verlaten. „Neen", zei Edna. „En jou?" „Er is wat langs me heen geschampt", zei Peters woedend. „Wat is dat voor een stad Ik vraag dien vent wat en hij schiet. Zou hy me verstaan hebben?" „Waar is er -iets langs je heen ge schampt?" vroeg Edna heftig. „Gauw, we moeten weg, naar een eerste-hulp-post 1" Peters lachte, ofschoon de schram hevig begon te branden. „Een eerste-hulp-post, die is goed lie verd. Hier, waar ze niet eens een reini gingsdienst hebben. Heb maar geen zorg. Het is maar een schrammetje". „Dat kun je niet wet;en", zei Edna, „mis schien, is het wel een edel orgaan....;." „PstIk geloof, dat zich daar wat be weegt 1" Peters keek ingespannen in de duisternis van de schaduw der huizen. „Ik dacht, dat daar iets was. Ik heb over het algemeen geen edele organen, lieveling." „Je bent een ezel", zei Edna en ze sprak deze woorden met volle overtuiging uit. Peters voelde, hoe het bloed langs zijh been stroomde. Hij lette er echter niet op, want er was nu wel iets belangrijkers te doen. Ergens klonk een scherp fluitje en dadelijk daarop hoorde men het draven van zware spijkerschoenen. Nu wordt het heet, dacht Peters, er komen er nog meer Doch dit keer vergiste hij zich, het waren twee politiebeambten, die in looppas naderbij kwamen. „Wie heeft geschoten? Heeft U gescho ten?" „Neen, maar er heeft wel zooeven iemand op ons geschoten." De beide dienaren van de wet ontdekten Edna en werden zeer beleefd. Hoe kon mon sieur zich met madame op dit uur naar deze wijk begeven Onverantwoordelijk was zulk een onderneming. „Wij zijn van de „Santa Barbara", die in de haven ligt," verklaarde Peters. De politieagenten waren opeens niet verbaasd meer. Amerikanen dus! Amerikanen, die steeds stommiteiten uithaalden, als ze er gens voet aan wal zetten. Een van hen bleef by Peters en Edna, de andere zocht met zijn zaklantaarn en getrokken revol ver het huis af, in welks schaduw de aanvaller verdwenen was. „Geèn spoor meer," stelde hy na een poosje vast. „Die knaap is al lang weg. Heeft monsieur hier vijanden?" „Neen," zei Peters, „ik ben voor het eerst in deze stad." De politieman draaide aan zyn snor retje. „Onbegrijpelijk. Laten we nu maar weg gaan." „Ik moet me laten verbinden," ver klaarde Peters. „Die lummel heeft me haast té pakken gehad." „Dan naar het ziekenhuis, daar heeft altijd een dokter nachtdienst." Geëscorteerd door de beide ordebewaar ders, marcheerden Edna en 'Peters weg. Na tien minuten hadden ze het gewirwar van de inboorlingenwijk achter zich en von den ze een taxi, die hen snel naar het Europeesche ziekenhuis bracht. Een helper werd uit zyn sluimer wakker gerukt, bracht hen naar de behandelkamer, wierp verliefde blikken op Edna en vroeg ten slotte aan Peters, of hy hem zijn broeks pijp mocht knippen. Peters vond dat goed, waarop de medicijnman aan het werk ging, de schram bekeek, de wond glim lachend met alcohol bette en steeds weer verliefde blikken op Edna werpend, ver klaarde, dat het niets van beteekenis was. Monsieur moest alleen het been wat ont zien en niet meer al te veel loopen. Pe ters keek verachtelijk naar zijn verwon ding, zeide „hm"' en dacht er niet aan, de raadgevingen van den man precies op te volgen. Intusschen fluisterden de politie-ambte- naren wat met elkaar. Een van hen toon de Peters een patroonhuls. Monsieur moest met een revolver van een weinig bekend fabrikaat, waarschijnlijk een Duitsch merk, beschoten zijn. Inderdaad, de patroon kwam uit Neurenberg, dat stond er op. Als dat maar een ecli'.e inboorling geweest was! Een wijde Marokkaansche mantel kon iedereen koopen, het was de mooiste ver momming! In ieder geval kon de politie morgen haaronderzoek nog eens voort zetten en als het eenig resultaat, had, waaraan de politiemannen overigens zelf niet geloofden, dan zou monsieur er wel meer van hooren. Eindelijk zaten Peters en Edna weer in de taxi en reden ze naar de haven. Een oogenblik heerschte er een stilzwijgen tusschen hen, dan zei Edna: „Dat was zonder twijfel weer die film ster. Denk eens aan, hij heeft al een paar rollen als Arabisch opperhoofd ge speeld, hij weet hoe hij zich vermommen moet." In Edna's stem was om strijd spot en bezorgdheid te hooren. „Ik wed, dat Don Alvarez het schip in het geheel niet verlaten heeft, hij ligt in zijn hut en neemt pijnstillende tabletten. Je hebt hem werkelijk nogal toegetakeld. Be zou me echter wel kunnen voorstellen, dat deze aanslag met je zakelijke transacties iets te maken heeft. Ze hebben je over boord gegooid en nu hebben ze gepro beerd je dood te schieten. Als die twijfel achtige Marokkaan beter licht had ge had dan zou alles misschien uit geweest zijn. Je moet beslist tegenmaatregelen nemen!" Peters dacht aan Stevens woorden: „Je hebt niets andera te doen, dan op je eigen huid te passen! Je moet je niet in gevaar begeven Zoo, dat was het dus. Waarom ging hij ook des nachts naar de inboor lingenwijk? AIS hij nu in het ziekenhuis zou liggen, dan was dat zijn eigen schuld. Hy behoorde toch op zichzelf te letten. Door deze geschiedenis was het bewijs geleverd, hoezeer het leven van een mr. Stevens gevaar liep. Nogal duidelijk,, dat de man onder deze omstandigheden zijn zaken niet behoorlijk kon afdoen. Overal loerden moordenaars om hem een kaartje naar het hiernamaals te overhandigen. En nu was hij, Peters, mr. Stevens. Vijf honderd dollar werden niet zoo gemakke lijk verdiend hij moest werkelijk wat doen voor 't geld, anders zou hij toch nog het slachtoffer van een aanslag worden. Mocht hij ook Edna in gevaar brengen? Neen, daartoe had hij zeker het recht niet En hoe gemakeklyk kon Edna in gevaar komen, als die akelige tegenstan ders te weten kwamen, dat Edna iets voor mr. Stevens beteekende. „Edna", zei Peters na een oogenblik, „laten we toch maar wachten, totdat we in New York zijn. Dan vertel ik je alles en je zult alles begrijpen en goed vinden. Tot aan New York, of beter-, tot mijr contract is afgeloopen, zullen -we ons niet meer met elkaar bemoeien". Hij nam haar hand. „Je hebt geen. reden, mij eenig ver wijt te maken. Bt doe heusch niets ver keerds". Edna was niet boos meer. Ze legde haar hoofd tegen Peters' schouder. „Ik geloof je, Henry, maar ik geloof nog iets: Je hebt je in een reuzen-dom avon tuur gestoken." „Hoe kóm je daar bij?" „Dat voel ik." „Je gevoelens zyn me absoluut heilig, als het de liefde betreft," zei Petera, „maar in dit geval, lieve kind „Wat wij vrouwen vaak aan logica te kort komen", zei Edna, „wordt in ieder geval vergoed door ons beter ontwikkelde instinct, vergeet dat niet! En mijn instinct waarschuwt me. Als ik maar wist, wat jy weet, dan zou ik ook wel een middel vin den om eruit te komen, maar ik weet niets en kan alleen maar Iets vermoeden." „En wat vermoed je dan?" „Dat zeg ik je niet!" Edna boog zich wat voorover en gaf Peters een zoen. Eindelijk kon hy verder gaan met zijn vragen. „Waarom wil je my je vermoedens niet zeggen „Och, dat wil ik niet. Als ik de waar heid vermoed, dan ben je er kwaad over, dat een meisje de zaak heeft doorzien, en als ik me vergis, dan lach je me uit. Ik wil nu eenmaal niet graag uitgelachen worden en aan den anderen kant wil ik je nu niet kwaad maken. Over één ding al leen ben ik blij!" „Waarover dan?" „Dat die mysterieuse Marokkaan op je geschoten heeft!" „Edna!" Peters stem werd heftig van verontwaardiging. „Ben je gek geworden (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6