UIT DE PROVINCIE SEC! Hoe !ang is het licht ionsondergang hedenavond 18.40 ionsopkomst morgenochtend 8.12 Gedurende den tusschenliggenden tijd moet verduisterd worden. v J om een goede put te maken. De heer Jobse betoogde, dat ,er, met het oog op de tegen woordige omstandigheden, toch iets moet gebeuren 'en dan wel goed, kleine puttgn geven niets en het aanleggen van water leiding zal op het oogenblik wel zeer duur zijn en toch niet op korten termijn resul taat geven. Hij achtte de plaats bij den toren het meest geschikt. B. en W. zullen nu zoo spoedig mogelijk een en ander nog nader onderzoeken, een kostenberekening maken en dan zeer binnenkort een nader voorstel doen. DOORTREKKING ELECTRISCH NET. De steekpartij in Baarland- De dader voor de Rechtbank. Dader voor de rechtbank. Zooals we destijds meldden, keerden op Zondagavond 1 September eenige jongens van Kwadendamme terug naar Nisse. Toen zij onder Baarland waren, ontstond een woordenwisseling met de gebrs. Z. uit die plaats. Het liep zoo hoog, dat messen werden getrokken en daarop volgde een steekpartij, waarbij de 24-jarige P. Huige uit Nisse een steek met een mes in de borst kreeg waardoor hij zeer kort daarna tengevolge van een bloeduitstorting is overleden. De beide gebroeders Z. werden aange houden en van hen is de 24-jarige J. M. Z., arbeider te Baarland, in voorloopige hech tenis gehouden. Hy had zich heden voor de rechtbank te Middelburg te verantwoorden. Verd. werd rechtskundig bijgestaan door mr. F. W. Adriaanse te Middelburg. Het getuigenverhoor. Get.. J. Huige deelde mede, dat hij op 1 Sept. des avonds om 11 uur per fiets uit Kwadendamme, in gezelschap van vrienden naar Baarland fietste. In Kwa dendamme waren verschillende café's be zocht. Onder Baarland zag get. onder aan den Zuiddijk gebroeders Z. Deze riepen: komen jullie maar op, we hebben beiden een mes in de hand, en we steken jullie kapot. Toen is een gevecht met de Z.'s ontstaan. Get.'s broer gaf den broer van verd. een schóp. De vechtenden rolden over den grond. Get. werd door P. Z. gebeten. P. Z. had ook een mes in de hand. Get. heeft hem dit afgenomen. Later is geroe pen: Piet Huige is dood. Na het gevecht zijn de gebroeders Z. naar huis geloopen. Get. vond zijn broer hevig bloedend. Hij heeft toen de gebr. Z. gevraagd een pas toor en een dokter te halen. Het antwoord luidde: „Ga er zelf maar om". Vex-d. heeft tot get. wel eens gezegd, dat liij altijd een knipmes bij zich droeg. Op de vraag van den president of er wel eens eerder moeilijkheden met de gebr. Z. waren geweest, antwoordde get. dat dit niet het geval was. De president toonde get. een mes en vroeg of dit het mes was dat hij uit de hand van een der gebr. Z. heeft getrokken. Get. antwoordde bevestigend. Aan de hand van foto's zette get. vervol gens op verzoek van den verdediger uiteen waar het lyk van den verslagene werd ge vonden. Verd. merkte op dat hij niet geweigerd heeft naar den dokter te loopen. Hij heeft alleen gezegd het is beter dat je zelf gaat, dan blijf ik wel hier. Get. F. Huige verklaarde op den bewus- ten avond in het gezelschap van het slacht offer te zijn geweest. Ongeveer ter hoogte Vjjn de ouderlijke woning van verd. is een vechtpartij ontstaan. Geroepen werd „Als je me hebben moet, kom dan maar op." Ook den uitroep „We steken je kapot", zei get. te hebben gehoord. Hij heeft niet gezien, dat vei'd. of zijn broer het slachtoffer heb ben beetgepakt. Wel hoorde hij i'oepen „Piet is vermoord". Daarna heeft get. aan de vechtpartij deelgenomen. Later heeft hij Piet op den gi-ond zien liggen. Hij was toen al heelemaal Slap. Toen de gebi'oeders Z. in huis wax-en ge vlucht hebben get. en anderen de deur van hun woning ingetrapt. Verd. heeft toen ge zegd, dat hij een mes bij zich droeg. Er zijn vroeger nooit onaangenaamheden met de gebr. Z. geweest. Wat de aanleiding tot het gevecht is geweest kon get. niet verklaren. Verdachte merkte oP dat deze get. met vechten is begonnen. Get. ontkende zulks ten stelligste Hierna werd een andere broer van het slachtoffer, L. Huige, gehoord. Zijn verkla ring was ongeveer gelijk aan de overige verklaringen. Het vechten is begonnen toen Z\jn broer een duw kreeg. Get. is met C. Rijke den dokter gaan halen. De vechtpartij is ontstaan omdat de gebr. Z. zijn broei- Piet en De Rijke uitgelachen hebben. Ook de verklaring van den volgenden get. P. Schipper week niet noemenswaard van de eerder gegeven toedrachten af. Get. kon niet zeggen wie met vechten begon nen is. Wel heeft hij het slachtoffer op den grond zien liggen. Hy riep: „Ze ste ken me dood". Toen Piet Huige gestoken was, is hij nog opgestaan, iets verder geloopen en toen neergevallen. Get. verklaarde geen messen te hebben gezien. Verd. heeft later wel toegegeven, dat hij een mes heeft getrokken. Op een vraag van den president, ant woordde get. dat hij niet gezien heeft, dat F. Huige den eersten klap heeft ge geven. Get. A. Geus verklaarde op den bewus- ten avond de vechtpartij te hebben gezien. Hij behoorde niet tot het gezelschap, maar kwam toevallig voorbij. Get. heeft ook nog een klap op het hoofd gekregen. Hij heeft verd., terwjjl deze naast het lyk knielde hooren zeggenEr is nu eenmaal toch niks meer aan te doen, ik heb het gedaan. Verdachte ontkende te hebben gestoken. Vei'dackte herinnerde zich van het laat ste nilts. Hij deelde mede, dat hij op 1 Sep tember naar zoeklichten stond te kIjken. Toen Huige en zijn broers Voorbij fietsten heeft hij gezegd .Dat gaat niet goed. President,; „Waarom zei u dat?" Verdachte „Omdat een zoo raar over zijn stuur hing". Verd. zei vervolgens dat Huige en zijn broers later te voet tex-uggekomen zijn. Zij maakten kabaal, en riepen: „we zullen ze wel uit het nest halen" verd. en zijn broer stonden toen onder aan den dijk. De gebroeders Huige zijn van den dijk af gesprongen, Verd. kreeg een klap en kwam te vallen. ZOMERNACHT Een sterren nacht Vol fonkelend diamant. De maan schijnt zïlver-gacM, Daaronder 't luisterend land. In bange, blauwe steden Kleine menschenharten jagen, Een prevelen van gebeden, Die om bevrijding vragen. O God, toon Uw erbarmen, Verbreek verdelgingswaant Neem ons in Uwe armen, Opdat wij kunnen gaan Met glans weer in de oogen, Het hoofd weer opgericht. Toon, toon Uw mededoogen. Wij smeeken om Uw licht! Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Johanna Cornelia dochter van J. J. Franse en M. Alewijnse; Elizabeth Angenita dochter van J. de Leeuw en M. J. K. Oors; Komelia dochter van J. L. de Witte en D. de Witte; Huibertus Ferdinand zóón van A. C. Schaalje en F. D. Huybregtse; Quidina Elisabeth d. van H. Kampman en J. C. Polderman; Vasterd Paul zoon van P. Vas Visser en M. G. Fleumer, Overleden: Jan Fledderus, 87 jr. man van A. Harder; A. W. J. Schot, 51 jr. vrouw van P. Wakkee; G. van Boven, 78 jr. weduwnaar van A. M. Does. Ondertrouwd: T. C. Ferwerda, 41 jr. en C. J. Klaassen, 52 jr.; M. M. A. Casten- nxiller, 27 jr. en J. P. J. Westerveld, 26 jr.; A. van Soelen, 27 jr. en A. Leijnse, 26 jr.; M. de Leeuw, 23 jr. en W. Coppoolse, 20 jr.; J. van der Hiele, 28 jr. en M. A. Mal- go, 25 jr.. Getrouwd: M. Dillen, 43 jr. en B. de Smet, 42 jr.; S. de Vos, 23 jr. en T. Suur- mond, 22 jr.; C. J. Pluijmers, 20 jr. en C. Schuit, 18 jr. WEMELDINGE. van 317 October. Geboren: Bartheliene, d. v. M. Hooge- steger en J. E. Snoek. Overleden: Jan Krombeen, 86 jr. wedn. van J. Marinusse. Ondertrouwd: P. Bom, 27 jr. jm en A. Vleugel, 23 jr. jd; M. A. Verplanke, 36 jr. jm. en N. J. de Bowgraaf 30 jr. jd. GOES. Ondertrouwd Joseph Nijburg, 64 j. en Johanna Hendrika Daniels van Wijkhuij- zen 54 j.; Cox-nelis la Soe 36 j. en Maria Lauwrina Kriekaarts 38 j. .-Getrouwd Andi-ies Weezepoel, 23 j. jm. en Bastiana Baafjens, 21 j., jd. Overleden Jacob Oom, 63 j., wedn. van Maria Elisabeth van Dullemen. POSTVERKEER MET LANDEN BUITEN EUROPA. Met ingang van 16 October kunnen in het verkeer met Argentinië, Bolivia, Bra zilië, Chili, Kaap Verdische eilanden, Pa raguay, Peru, Rio de Ox-o en Uruquay, behalve brieven en briefkaarten, thans ook weder drukwerken (geen ansichtkaarten), akten, monsters en gemengde zendingen, al dan niet aangeteelcend, tegen verlaagd luchtrecht per luchtdienst ItaliëZuid- Amerika worden vex'zonden. Het luchtrecht is verschuldigd boven het gewone port. Op de stukken moet de aanwijzing „per Italiaanschen luchtdienst" xvorden gesteld. De voor dezen dieast be stemde correspondentie wordt dagelijks via Duitschland verzonden. KIND DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. In de gemeente De Werken en Sïeeuwijk (N.B.) is gisterochtend een 6-jarig kind van den landarbeider Van Someren bij het oversteken van den Merwededijk door een luxe auto gegrepen en oogenblilckelijk ge dood. Vaxx onze Boekentafel Nacht, door Karen Bjerresö. Uit het Deensch vertaald door J. E. Gortex-—Keyser. Uitg. Zuid- Hollandsche Uitgevers Mij. Den Haag. Een 16-jarig Deensch schoolmeisje heeft een boek geschreven over één nacht een enkelen slapelozen nacht van een jeugdige gymnasiaste. Tove heet ze en ze heeft een ziek been. Het is stijf en ze draagt er een verband om. Omdat ze niet slapen kan, wil ze denken. En dan dexxkt zewilde toe komstfantasieën, geschiedenissen, die ze beleefd heeft in het ziekenhuis, op school, in een vacantie. Ze denkt over God en over godsdienst en ze zoekt antwoorden op moeilijke vraagstukken. Ze wordt er moe van, maar slapen kan ze niet. Ze ligt te draaien en te woelen, haar been steekt, brandt en klopt. Ze denkt en ze denktDeze geschiedenis van één nacht is eerlijk en goed aan gevoeld neergeschreven door het wonder kind Karen Bjerresö. MET DE PAARDENBUS VAN DEN! SCHOUWBURG NAAR HUIS. Er is te Amsterdam nog altijd geen oplossing voor het vervoerprobleem na af loop van de schouwburgen. De V.V.V. Am sterdam heeft daaz'om naar middelen ge zocht om het vervoerprobleem op te los sen. Zij heeft contact gezocht met ver scheidene Amsterdamsche transportonder nemingen, teneinde proeven te nemen met transportwagens voor het personenvex-voer. Een eerste zal geschieden op Zaterdag 19 October-, na afloop dei' Voorstelling „School voor vrouwen", een tweede vindt plaats na afloop der voorstelling van „Peer Gynt" op Maandag 21 October, Beide op voeringen worden in den stadsschouwburg gegeven. Deze tx-ansporten zullen den naam dragen van paardenbus en bestaan uit een viertal lijnen. Elke wagen zal zitplaats bieden aan dertig personen. Aan den stadsschouwburg bestaat gele genheid reeds bij het plaatsbespreken, tevens te resei-veeren voor de paardenbus. Als ge leiders op deze paardenbussen zullen jonge lui, van den escox-tedienst „Uw leidsman" opti'eden. Deze jongelui zullen behulpzaam zijn by in- en uitstappen, zoowel als bij de contröle. AARDAPPELEN IN BESLAG GENOMEN. Controleui's van den centvalen cX'isSs- contröledienst, afdeeling algemeene con tröle', hebben gisteren in Den Haag een autobus aangehouden afkomstig uit Dor- di-echt, waarin zakken aardappelen ver voerd werden, een hoeveelheid vertegen woordigende van ruim 2000 kg. De ver voerder was niet in het bezit van een ge- leidebiljet en hij mocht de aardappelen dus niet in het consumptiegebied Den Haag binnen voeren. Marktberichten DE BOTERMARKT. Ook gisteren was het op de botermarkt een verwarring, omdat er bij geringen aan voer een zeer groote kooplust was en men als het ware op de korren aanviel om toch maar niet zonder boter naar huis te moe ten. Dit maakte het de boerinnen niet mo gelijk bestelde boter vast te houden. Daar door waren de kooplieden zonder boteit zoodat geen prijs kon worden opgemaakt van door hen aangebrachte boter. Voor deffi marlctzetter der Z.L.M. was er geen aan leiding een particulieren prijs vast te stel len, want ook nu weer stond de aanvoer- prijs op het wettelijk maximum. De Vlissingsclxe handel maakte ook geen prijs op, doch de Middelburgsche handel dacht er anders over en ging met den par ticulieren boterprijs tot 1, of 7% cent te hoog. Wat de eieren betreft zette men den prys voor kippeneieren op 9.50 of 2 per 100 te hoog. Ook de eendeneieren kwamen met 7.70 tot 20 cent boven wat is toegestaan. MIDDELBURG, 17 October. Coöp. Vei- lingsvereeniging Walchex-en. Goudreinetten 36, Cox Oranje Pippin 735, St. Remy 714, Bismarck S, Transparante de Cron- cel 620, Roode Bakker 16, Notaxis 15 19, Keswick 7S, Jacq Lebel 12,. Le Curé 5—11, Lanes Prince Albert 2021. Peren Doyenne du Commice 2530, Comtesse de Paxis 1117, Nouveau Poiteau 1317, Kleiperen 14, Josephine de Maline 1221, Minister Lucius 6, Pondspeer 11, Zwijndrechtsche Wijnpeer 1720, Gieser Wildeman 417, Legipona 20—29, Maagde peer 1024, Jodenpeer 610, Beurré Clair- geau 825 Bezi van Schonauwen 1013, Black Alicante 304S, Frankenthalers 36, Tomaten 322, Mispels 68, Bi'amen 17, alles per kg. Suikermeloenen 9, Oranje Ananas 1015 Ananas 912, alles per stuk. MIDDELBURG, 17 October. Eierveiling. Aanvoer 9000 stuks. Witte eieren 4042 kg. 4, 42—44 kg. 5, 44—46 kg. 6.30, 4648 kg. 6.90, 48—50 kg. 7.20, 50— 52 kg. 7.10, 52—54 kg. 7.40, 54—56 kg. 7.50, 56—58 kg. 7.70, 5S—60 kg. 9— 9.10, 60—62 kg. 9.10, 62^64 kg. ƒ9, 0406 kg. s.80 bruine eiex'en 5S60 kg. 8.30, 60—62 kg. 8.50, 62—64 kg. 8.70. Èendeieren 6.90, alles per 100 stuks. GEM. VISCHMIJN, BRESKENS. 16 October '40. Aangevoerd door 33 vaar tuigen: 3517 K.G, garnalen. Kleinhandel 2021 ct. per K.G. Expox-t 2025 ct. p. K.G. Zootjes 1,80-r-/ 3,70. MIDDELBURG, 17 October. Aangevoerd door Walchersche boerinnenBoter 0.92^,'Kippeneieren 7.50, Poelje-eieren 6, Eendeneiex-en 7.50. Aangevoerd door kooplieden Kippen- eieren 7.50, Poelje-eieren 6.50. Particuliere prijs van den Middelburg- schen handel Boter 1, Kippeneieren 9.50, Poelje-eieren f 6.40, Eendeneieren 7.70. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", GOES, 17 October. Groote veiling Zure ki'oetappels 7 per 100 kg. Kleine veiling Appels Cox Oranje Pipp. Extra 56—60, A 55, B 43—52, Glorie van Holland 1936, Transp. de Cronsel 14 18, Notarisappel 1332, Lady Henneker 13—22. Pe2-en Doyenné du Comice Extra 38— 45, A 3747, B 3338, Alex. Lucas Extra 18—19, A 19—20, B 15—IS, C 11, Nouv. Poiteau Extra 14—15, A 14—15, B 10— 14, C 12, Zwijndr. Wijnpeer Extra 1720, A 18—20, B 15—16, Brederode 10—16, Comtesse de Paris 1021, Conféx-ence 9.50 —12, Calebasse Tirlemont 68, Winter- louwtjes 7, Wintersuikerijen 411, Joden- peren 5.5014, Kweeperen 10, Kleiperen 7.5012, Bezy v. Schonauwen 5.5011, Bruine Clxaumontel 712, IJzex-peren 10, Maagdeperen 711, Legipont 1122, Pondsperen 6.5013, Groene Clxaumontel 513, Br. Clairgeau 4.5017, Br, Bache- lier 9.50, Gieser Wildeman 8.5022, St. Remy S13, Emile d'Heyst 11, Bergamot d'EspeiTi 5, Kroet- en valperen 2.507, alles per 100 kg. Diversen Blauwe druiven 2041, To maten 1621, Mispels 611, per 100 kg. Noten 0.350.55 per 100 stuks. Hazen 3.50, fazanten 11.30 per stuk. PROV. COMMISSIE ZEELAND VAN HET NED. BIJBEL GENOOTSCHAP. Eergisteren heeft te Goes onder voorzit terschap van ds. v. d. Most van Spijk te Kortgene de provinciale commissie Zee land van het Ned. Bijbelgenootschap met de afgevaardigden der afdeelingen verga derd. Ook was aanwezig ds. D. E. Boeke de secx'etai'is-binnenland van het N.B.G., die de verschillende agenda-punten voor de vergadering der centrale commissie Bin nenland besprak. Deze agenda bevat onder werpen, die intensieven arbeid in deze bij zondere tijden bedoelen te bevorderen. Tot afgevaardigde naar deze vergade ring, welke op 28 November te Amsterdam zal worden gehouden, werd ds. Batelaan te Stavenisse benoemd (secundi ds. Bons te lerseke en ds. Korevaar te Goes). Door zijn vertrek uit Zaamslag moest ds. Korevaar aftreden als lid der prov. com missie. De vergadering stelde echter het behoud van zijn l.dmaatschap zoo op prijs, dat zij besloot de commissie met één lid uit te' breiden en ds. Korevaar er ln te benoemen. Voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen werd ds. Kx-oon te Kloosterzande benoemd. Als lid werd verder hex-kozen ds. Sarra- ber te Burgh en gekozen in plaats van den heer B. C. de Mul te Kruiningen ds. Mor tier aldaar. Ds. Bons te lerseke werd be noemd tot vice-voox-zitter. (N.R.C.) BELASTINGDIENST. Met ingang van 7 October is de schrijver 2e klasse der directe belastingen enz. C. J. Brocaar vex'plaatst van het kantoor der in- voerx'echten te Rotterdam naar het kantoor direchte belastingen enz te Hansweert. De komm. H. J. J. Kessenich is met ingang van 16 October verplaatst van Bath, invo'ex-- rechten en accijnzen naar Zundert. Walcheren Fietsen in bruikleen. O. en W. SOUBURG. Het gemeentebe stuur heeft een goeden maatregel getrof fen voor hen die niet over een rijwiel be schikken en wien de middelen ontbreken er een aan te schaffen. Tijdens de oorlogs dagen is er in deze gemeente een groot aantal fietsen gevonden, waarvan de eige naars zich nog niet hebben aangemeld. Op in een advertentie in dit nummer genoemde uren kunnen zij, die een van deze rijwielen in bruikleen wenschen te ontvangen, zich daartoe op het gemeente huis aanmelden. De Raad van Aagtekerke vergaderde. De begrooting voor 1941 goedgekeurd. Besprekingen over een brandput op het dorp. - Uitbreiding van het electrisch net AAGTEKERKE. Woensdagmiddag kwam de Raad van Aagtekerke in openbare ver gadering voltallig bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Bosselaar. De gemeenterekening werd voorloopig vast gesteld, wat den gewonen dienst betreft, in ontvang op 21.500.72, in uitgaaf op 20.889.02, dus met een goed slot van 611,70; de kapitaaldienst in ontvang op 27.315,30, in uitgaaf op 44.834,21, dus met een nadëelig slot van 17.518.91. Daarna was aan de orde de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1941, Bij den post Begraafplaats zei de heer Wisse, dat een belooning van 25 per jaar voor den grafdelver z.i. te weinig was, gezien ook het soms moeilijke werk dat hij moet doen bij het maken van graven bij strenge vorst en in zeer natte tyden. De heeren Jobse en P. de Visser meenden, dat, waar door den betrokkene geen vei'hooging ge vraagd wordt en hij betrekkelijk kort gele den daarop is aangesteld de gemeente geen reden heeft om zijn jaarwedde te verhoogen. Ook de voorzitter en de heer W. de Visser waren van oordeel, dat er geen reden is om hier ongevraagd verhooging van jaar wedde te verleenen, waartegen de heer Wisse aanvoerde dat, wanneer men over tuigd is dat vei'hooging gegeven dient te worden men dit ook uit eigen beweging kan doen. Nadat nog enkele vragen om trent ondergeschikte punten door den voorzitter werden beantwoord werd de begrooting vastgesteld in ontvang en uit gaaf met een bedrag van 14840.83 en een bedrag aan onvooi-ziene uitgaven van 159.33.. Een brandput. Thans was aan de orde de, reeds in een vorige vergadering besproken kwestie van het maken van een brandput in de kom der gemeente. Door B. en W. waren verschil lende plaatsen onderzocht die daarvoor in de termen kwamen. Aan de Zuidkant van de kom Was een plaats gedacht die echter voor de brandspuit moeilyk bereikbaar zou zijn, terw(jl daar waarschijnlijk des zomers toch niet op genoeg water gerekend zou kunnen worden, aan den Noordkant was een betere plaats gevonden, waar ook vol doende watertoevoer kon worden verwacht en die beter gelegen was. Een uitvoerige discussie ontstond hierover. De heer P. de Visser deelde het bezwaar van B. en W. tegen het moeilijk bereikbaar zyn van de gedachte plaats aan de Zuidzijde, texwijl de heer Kodde ook van oordeel was, dat daar te weinig water te verkrijgen zal zy'n. De heer Wisse vestigde nog eens de aandacht op de mogelijkheid om waterlei ding te krijgen, waardoor deze kwestie op afdoende wijze zou zijn opgelost. De heer P. de Visser meende, dat in plaats van één, meer putten gemaakt zon den kunnen worden. De heer C. de Visser zeide dat, wil men welputten maken, deze ook geregeld goed moeten worden onder houden. De Voorzitter zegde dat wellicht ook bij den toren een geschikte plaats De vooi'zitter deelde mede, dat de P.Z. E.M. plannen heeft gemaakt voor doortrek king van de electrische kabels van Aagte kerke in de x'ichting van Westkapelle, waar door ook electrisch licht gegeven kon wor den aan de inwoners ten westen van de kom, die thans niet aangesloten kunnen worden. Daardoor kan ook het gedeelte van Dom burg,' dat ligt tusschen Aagtekerke en Westkapelle, aangesloten worden. De ge meente Domburg heeft een bedrag van 10Ö0 gegarandeerd, terwijl de P.Z.E.M. nu vraagt of Aagtekex-ke 500 wil garan deerden door betaling van 5 van die som gedurende 15 jaren, in. het tekort, dat die exploitatie zal opleveren. De heer P. de Visser betreurde het, dat niet meer personen zich voor aansluiting opgaven. De heer Jobse wees op het groote nut, vooral tegenwoordig, van electx-isch licht. Met algemeene stemmen werd beslo ten tot het geven van de gevraagde ga rantie van 500 door betaling van 5 van dat bedrag gedurende 15 jaar, wanneer- de exploitatie van dat gedeelte een tekort oplevert. De heer C..de Visser vroeg op verschil lende plaatsen witte banden aan te bren gen, vooi'al op de hoeken der straten. Dit zal geschieden. Tenslotte kwam nog ter sprake het hi'engen van het grind uit de trambaan op de wegen, hetgeen op verschillende plaat sen door de aangelanden nog niet is ge schied en het aankoopen van grind voor den Kloostenveg. Gevonden voorwerpen. O.- EN W.-SOUBURG. Belastingplaatje bij Politiebureau Souburg belastingplaatje by De Broeder-, Bermweg 65. Voorstellen gemeenteraad. WESTKAPELLE. Op de agenda voor de openbax-e vergadering van den raad der gemeente Westkapelle, op Maandag 21 Oc tober, des namiddags 2 uur, komt onder meer voor: Behandeling en vaststelling der gemeen te-begrooting voor het dienstjaar 1941; Vaststelling besluit ingevolge art. 55bis der Lager Onderwijswet 1920; Herziening pensioensgx-ondslag jhr. mi-. A. F. C. de Casembroot als ambtenaar van den burgerlijken stand. Gevonden voorwerpen. KOUDEKERKE. Gevonden zilveren hee ren polshorloge en gouden zegelring. Te bevragen Gem.-veldwachter (dorp). Zuid-Beveland Nieuwe kerkvoogd. WILHELMINADORP. Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk alhier, werd jhr. mr. D. van Doorn gekozen, zulks in de plaats van den heer L. Kranenburg. Getijen Wemeldinge. Oct. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Donderd. 17 S 4.22 16.32 9.51 22.05 Vrijdag 18 4.54 17.04 10.18 22.35 Zaterdag 19 5.25 17.32 10.53 23.10 Zondag 20 5.55 18.00 11.29 23.45 Zeeuwsch-Vlaanderen Onfortuinlijk marktbezoek. AXEL. Toen mej. B. alhier Woensdag van de markt te Terneuzen thuis kwam, miste zij haar poi'temonnaie, waarin behal ve eenig zilvergeld, zich ook nog twee bankbiljetten van 20 bevonden. Of de portemonnaie haar ontrold is, of door een gat in haar mantelzak is kwijt geraakt, zal wel niet opgelieldei-d kunnen worden. Voor de vrouw beteekent het vex-lies echter een geweldig schadepostje. Stilstaande auto door tram aangereden. SLUIS. Woensdagnamiddag wex-d in de Kapellestx-aat een stilstaande militaire auto door een tram gegi'epen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een ter plaatse van de aanrijding staande benzinepomp werd echter zwaar beschadigd. DE HERBOUW VAN MADRID. Onder voorzitterschap van den minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, is te Madrid een bijeenkomst gehouden van de commissie voor den herbouw van Madrid. De plannen voor het nieuw te bouwen Spaansche ministerie van luchtvaart wer den goedgekeurd, alsmede die voor den her bouw van de Madriieensche wyle Usera, waarvoor zeven millioen peseta's beschik baar gesteld zyn. WIJZIGINGEN IN DE SPAANSCHE REGEERING. Suner aan biütenlandsche zaken. Uit Madx-id Volgens een decreet ln het Staatsblad is de minister van buitenland- sche zaken, kolonel Beigbeder, uit de re geering getreden. De minister van binnen landsche zaken, Serrano Suner, wordt tot minister van buitenlandsclxe zaken be noemd. De onderstaatssecx'etaris in het mi nisterie van binnenlandsche zaken Lorente, wordt belast met de leiding der zaken in het ministerie van binnenlandsche zaken. ONTPLOFFING IN ZWEEDSCHE KRUITFABRIEK. In de kruitfabriek van Karlskoga (Zwe den) heeft gisteren een geweldige ontplof fing plaats gehad. Een di'oogkamer, waarin ongeveer 400 kg. ontplofbare stoffen lagen is de lucht gevlogen. T.ot 400 meter in den omtrek sprongen de ruiten. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. De president; „Had je een mes in de hand?" Verd.: „Ja, om den aanval te weren." De president: „Je hebt pok geroepen, dat je een mes had." Verd.: „Ut niet; mijn broer misschien." Verdachte ontkende te hebben gestoken, terwijl hij op den grond lag. Hij is met het open mes in de hand gevallen. Na de vechtpartij heeft hij het mes niet wegge gooid. Verd.: „Ut ltan alleen gezegd hebben dat gestoken had. Geus hem heeft hooren zeggen, dat hy De president wees verdachte er op, dat Piet in het mes gevallen is." Hierna werd de behandeling geschorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3