UIT DE PROVINCIE Advertentiën pmeÉleei'rf huis AANBESTEDING. AANBESTEDING. WAAROM een BRUYHZËEL KOKSMAAT? Hoe lang is het licht Zonsondergang hedenavond Zonsopkomst morgenochtend 18.42 8.10 Gedurende den tusschenliggenden -tjjd moet verduisterd worden. TWEEDE ZITTING PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Ged. Staten van Zeeland hebben de ope ning van de tweede gewone zitting der Sta ten van dit gewest in 1940, vastgesteld op Dinsdag 17 December a.s., des voormid dags te 11 uur. De plaats van samenkomst zal nader worden medegedeeld. Het ligt in de bedoeling om de verslagen der afdeelingen betreffende de ingediende voorstellen te behandelen in een verga dering op Dinsdag 21 Januari 1941, des voormiddags te 11 uur. DE SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN, ïn het bericht omtrent saménvoeging van gemeenten, opgenomen in ons blad van gisteren, schreven wij ook omtrent soort gelijke plannen ten aanzien van Kloetinge en Goes. De lezers die deze kwestie geregeld gevolgd hebben, zullen begrijpen dat het hier eigenlijk ging over de 's-Gravenpol- dersche straat, Kloetingsche' weg, Patijn- weg en een deel van den Heernisseweg. Deze gedeelten van Kloetinge zullen, naar ons van betrouwbare zijde wordt gemeld, zoo goed als zeker bij Goes worden gevoegd. Walcheren GEVONDEN VOORWERPEN. O.- EN W.-SOUBURG. Damesvest (don ker blauw) en - kinderportemonnaie by Koch, Ritthemsche straat 41. Zuid-Beveland GEMEENTERAAD VAN 'S HEERENHOEK BIJEEN. 's HEERENHOEK. De gemeenteraad van 's-Heerenhoek vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van den burge meester, den heer C. F. A. M. van Hor- sigh. De heer P. Raas. was met kennis geving afwezig. De voorzitter feliciteerde den wethouder J. Martens en het raadslid J. Remyn met hun herstel na een zware ziekte. Na een uiteenzetting van den voorzitter betreffende opbouwdienst en luchtbescher ming, waarin tot uiting kwam, dat hierin in korten tijd veel veranderingen zijn aan gebracht, werden B. en W. de noodige volmachten gegeven om te handelen zoo als zij het in dezen noodig achten met een crediet van 0,18 per inwoner. De voorzitter kon bijna de verzekering geven dat dit bedrag niet noodig zal zijn. Als spreker hiervoor goedkeuring verkrijgt voelt hij het meest voor het instellen van een nachtwacht door één persoon per nacht uit te oefenen k 0,40 per uur; het nachtwakerssysteem zooals vroeger met zoonoodig contröle. Op voorstel van den Burgemeester werd art. 26 van de Algemeene Politieverorde ning in- dier voege gewijzigd, dat oojc be zoekers van café's enz. strafbaar zyn wanneer zij niet door den caféhouder na het sluitingsuur gewaarschuwd zijn. Voorts werd het colportage-verbod uit de veror dening gelicht. Ten behoeve van een uitweg voor eenige bewoners van de Kerkstraat werden eenige m2. grond aangekocht voor totaal 35, De gemeente-rekening 1939 werd voor- loopig vastgesteld. Uitgaven gewone dienst 62719,19; inkomsten gewpne dienst 62184,89, alzoo een nadeelig saldo van 534,30. De uitgaven kapitaal dienst 110617,40 en de inkomsten kapitaal dienst 106325,37, alzoo een nadeelig saldo van 4292,03. De rekening 1939 van het Burgerlijk Az-mbestuur werd in haar geheel goed- gekeurd. De jaai-wedde van den gemeente-bode werd wegens vermeerdez-ing van werk zaamheden verhoogd met 25,en alzoo gebracht op 75,behoudens goed- keuring. Aan de schoonmaakster van het ge meentehuis wez-d met het oog op de vele werkzaamheden bij evacuatie, distz-ibutie en luchtbescherming over 1940 een gratifi catie vez-leend van 40,Daar de schoonmaakster met ingang van 1 Januari 1941 als zoodanig ontslag heeft genomen, werden burgemeester en wethouders ge machtigd in de oproeping te vez-melden, dat aan deze betrekking een jaazwedde verbonden is van 120,— met verplichting tot leverantie der noodige matez-ialen. De begrooting 1940 werd gewijzigd. De ï-ijksbijdrage in de kosten der gemeente- huishouding voor 1940 werd voorloopig be paald op 5200, en werd verleend izz den voi'm van een bijdrage fonds perdu. Blijkens schrijven van Gedeputeerde Sta ten heeft namens dat college opname van boeken en kas van den ontvanger plaats gehad. Mededeeling werd gedaan dat de con tröle der administratie geen aanleiding tot het maken van opmerkingen van i betee- kenis heeft gegeven. De voorzitter deed tevens mededeeling van het proces-verbaal van de opneming van de boeken en kas van den Ontvanger dezer gemeente dd. 4 September 1940 vanwege het Centraal Bureau woor verificatie en financieels ad viezen der Vereezziging van Nederlandsche Gemeenten. Aan de Commissie van het Luchtbe- schermingsgebied „Zuid- en Noord-Beve land" werd met algemeene. stemmen znachtiging verleend tot het dekken van hare kosten door middel van een geld- leening. Met algemeene stemmen wérd besloten de door de gemeente van de opbrengst van effecten verschuldigde couponbelasting by de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbenden af te houden. Verschillende vergoedingen uit de ge meentekas werden toegekend ingevolge az-t. 13 der Lager-Onderwijswet 1920. Vastgesteld werd de vergoeding 1939 als bedoeld in artikel 101 der L.O.-wet 1920 op 414 X 8 is 3312,Daar het voorschot' óver 1939 3318,heeft be dragen, moet door het R.K. Schoolbestuur 6,worden terugbetaald. Over het jaar 1939 komen voor vergoeding in aanmer king 3368,12. Het lid Ver donk wilde B. en W. wijzen op den slechten toestand waaz-in sommige gedeelten van de Hoofdstraat vezkeeren. De voorzitter antwoordde dat dit bij de begrooting van 1941 zal worden be handeld. De heer Faes vroeg of dit jaar aan de werkloözen ook de B-steun wordt uit betaald. De .voorzitter antwoordde be vestigend. Daar meerdere leden klaagden over den slechten toestand van sommige voetpaden, werd besloten hiezwoor 15 ton koolasch vn te koopen. Verkooping. NIEUWDORP. Woensdag werd alhier door mr. M. R. Krans, waarnemend-nota- ris, publiek, verkocht 1. Bouwland in den Nieuwen West- Crayert groot 1.19.80 HA. aan mej. Chris tina Maatje Sonke te Krabbendijke voor 4298.42 2. Bouwland in den Noord-Crayert groot 1.31.50 HA. aan Willem Hendz'ik van Gorsel te Lewedorp voor 4589.35 3. Bouwland in den West-Crayert groot 0.89.50 HA. aan Genges Calle te Stekene voor 3186.20 4. Een woonhuis met schuur, varkens hok, kippenhok, boomgaard en bouwland samen groot 0.50.20 HA. aan Jan Polderdijk Arieszoon te Nieuwdoz-p voor 6225. Overplaatsing. WEMELDINGE. Met ingang van 21 dezer wordt de rijksveldwachter J. Overgauw alhier, overgeplaatst naar Hilversum, ter verdere opleiding iiz die functie. Gevonden voorwerpen. WEMELDINGE. Gevonden een zilveren damesbroche en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen verstrekt de gemeente-veld wachter. Getjjen Wemeldinge. Oct. (Zomertijd) Hoogwater. Laagwater Donderd. 17 S 4.22 16.32 9.51 22.05 Vrijdag 18 4.54 17.04 10.18 22.35 Zaterdag 19 5.25 17.32 10.53 23.10 Zondag' 20 5.55 18.00 11.29 23.45 Zeeuwsch-Vlaanderen NOG STEEDS GROOTE DRUKTE IN DE AARDAPPELEN. AXEL. Ofschoon reeds vergevorderd in het seizoen, heez'sclrt nog steeds, groote drukte in het rooien, kappen en sorteeren der aardappelen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vorige jaren waren deze werkzaamheden omtrent dezen tijd reeds lang achter den rug en bestond er alleen nog werkgelegen heid bij de bietencampagne. Thans is er nog zoowel bij het een als het ander volop werkgelegenheid. Officiëele publicaties HINDERWET. Burgenzeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. Joziasse en Zn. c.c. P. Toussaint om vergunning tot het oprichten van een broodbakkerij in perceel Veez-sehe Singel no. 234, kadastraal bekend in Sectie F, nr. 2519. Op Dinsdag 29 October a.s., des voor- middags 11 uuz-, zal gelegenheid bestaan om bezwaz'en tegen inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secre tarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet ovez-eenkomstig az-t. 7 der Hindez-wet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lich ten. Middelburg, 15 October 1940. Burg', en Weth. voornoemd, De Buz-gemeester, DE BORDES. De Secz-etaris, M. VAN DER VEUR. OPGAVE RUBBERBANDEN. De Diz-ecteur van den distzibutiedienst te Goes maakt bekend, dat alle bezitters van z-ubberbanden hier van opgave moeten doen op formulieren R.B.R. 164, welke in het Distributiege bouw ter afhaling gereed liggen. Onder rubberbanden worden verstaan motoz-rijwiel- en autobanden, vliegtuigban den (zoowel binnen- als buitenbanden) vooz-zoover zij bruikbaar zijn of geweest zijn. Deze formulieren moeten in triplo, uitez-- lijk 19 October a.s. wederom zijn terug- bezoz-gd. Goes, 16 October 1940. De Directeur vooz-noemd, H. KOOPS. ZEEPDISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat ingevolge de ciz-culaire van het Centraal Distributiekantoor, d.d. 10 Octo ber 1940 de commandanten van de ver schillende onderdeelen van de Duitschi Weez-macht de benoodigde zeep bij de RUstungs-Inspektion dienen aan te vragen. De winkeliers mogen dus in geen geval zeep op orderlngsbewvjzen afleveren. Teneinde de winkeliez-s niet te dupeez-en, is bepaald, dat de door de commandanten afgegeven vorderingspapieren, die geda teerd zjjn vóór 13 October 1940, door de detaillistezz by den plaatselijken Distribu- tiedienst kunnen worden ingeleverd. Vlissingen, 17 October 1940.. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De omwenteling in het verkeer. En de vacantle-beweglng. Waar vroeger autobanden over het as falt suisden, slaan nu paardenhoeven. Tal van automobilisten hebben de cardan-as voor de trapas moeten verwisselen. Het aantal fietsers is belangrijk toegenomen, recente schattingen stellen één fiets op ieder tweetal Nederlanders, zoodat in ons land 4 millioen rijwielen loopen. Het auto verkeer izz de groote steden is sterk ver minderd, doch men bemez-kt het' nauwelijks door de toeneming van het rywielverkeer en het groote aantal auto's van de Dzzit- sche weermacht. De cijfers, waarin de bedrijvigheid van onze nationale toeristische organisatie, den A.N.W.B., is vastgelegd, geven een merkwaardig inzicht in de verkeersomwen- teling, welke zich sedert 10 Mei heeft, vol trokken. Het best komt dit tot uitdrukking in de cijfers der reisplannen. Het aantal reis plannen, dat ten behoeve van automobilis ten werd vez-strekt in de maanden Januari tot en met September 1940 bedroeg nog geen 25 van dat in de overeenkomstige maanden van 1939. De aanvragen door motorrijders in de eerste 9 maanden van 1940 beliepen slechts 12 y2 van het aan tal, dat in 1939 werd behandeld. Daartegenover staat een toeneming van het aantal reisplannen voor wielrijders van 75 hetgeen te denken geeft over het aantal auto- en motorrijders uit 1939, dat zich thans per fiets langs den weg be weegt. In 1940 wendden zich 20.250 automobilis ten minder tot den A.N.W.B. dan in 1939. Deze menschen zijn echter lang niet allen wielrijders geworden, want velen, behel pen" zich blijkens de cijfez-s met den trein. In September van dit jaar stelde de bond vijf maal zooveel plannen voor treinreizen sanzen dan in September 1939. Naast de verschuiving in de vez-keers- sooz-ten geven de cijfez-s ook een beeld van de behoefte om de dagelijlcsche zoz-gen te ontvluchten, welke in dezen tijd sterker dan ooit gevoeld worden. De verstrekte plannen voor tochten op het water, waarbij uiteraard iedere utiliteitsoverweging ont breekt en die louter tot ontspanning wor den ondez-nomen, spreken in dit opzicht een duidelijke taal in September 1939 werden slechts 4 aanvragen voor water tochten behandeld tegen 155 in September van dit jaaz\ Dat de reislust en de noodzaak tot rei zen in het algemeen eer toe dan afgenomen zijn, blijkt wel uit het totaal van 30.009 reisinlichtingen en reisplannen, die wy van Januaz-i tot October 1940 vinden onder de hoofden „Trein", „Diversen" en „Algemee ne infoz-maties", waartegenover in 1939 slechts een totaal van 18.288 staat. Bezien wij het aantal personen, dat om reisinlichtingen en plannen vroeg, dan leidt dit tot dezelfde conclusie. De sterke stij ging, die de znaanden Januari en Februari te zien geven ten opzichte van het voz-ige jaar, heeft met de tijdsomstandigheden niets te maken en moet geboekt worden op de rekening van denstrengen winter, die een stz-oom van aanvragen voor ijs tochten en inlichtingen over den toestand van wegen vez-oorzaalcte. Maart en April zijn ongeveer stationnair gebleven, waaz-uit misschien mag woz-den afgeleid, dat de Nedez-landez-s zich door den ooz-log, die toen nog buiteiz hun grenzen woedde, niet van de wijs lieten bz-engen. De ongeluksmaand Mei 1940 toont slechts een gez-inge daling ten opzichte van haar zuster in 1939, hetgeen waaz-schijnlijk toe te schrijven is aan de talz-yke men schen, die in de oorlogsmaand bij den A.N. W.B. kwaizzen om inlichtingen over bin- nenlandsche vez-bindingen om aldus con tact te krijgen met vez-loz-en familieleden of vrienden. In Juni kz-eeg men slechts bezoek van plm. 30 van het aantal inlichtingen- vz-agez-s, dat zich in Juli 1939 tot den bond wendde. Dit is de diepste inzinking, welke de cijfez-s toonen. In Juli begint het publiek zich te herstellen er worden weer zaken reizen ondez-noizien en vacantietochten ge maakt het aantal aanvragers van reis plannen en inlichtingen stijgt tot ongeveer het niveau van Juli 1939. In Augustus voornamelijk begint ,de behoefte aan ont spanning zich te doen gevoelen. Zij, die gewoon waren in Mei of Juni vacantie te nemen, komen nu in den nazomer opda gen. Het aantal van hen, die in Augustus 1940 om inlichtingen vroegen is 50 hooger dan in 1939. De voorzichtigste kat- uit-den-boom-kykers trekken er pas in September op uit en doen het aantal aan vragers ten opzichte van Septeznber 1939 met 300 stygen. Nemen wij het bijzoizder groote aantal ijsinlichtingen in bet begin van dit jaar in aanmez-lting, dan is het totaal van hen, die reisinlichtingen vroegen in de eerste 9 maanden van 1940 ozigeveer gelijk aan dat van 1939. Er zijn geen cijfers noodig om aan te toonen, dat het overgroote deel van de ver- stz-ekte plannen ezz inlichtingen betrekking had op reizen in het binnenland. Kerknieuws Doopsgezinde Gemeente. Ds. A. Mulder, predikant te Aardenburg, is beroepen te Giethoorn. Evang. Lutlz. Gemeente. Aangezien den laatsten tijd vele inwo ners van Vlissingen zich tijdelyk te Goes hebben gevestigd, hoopt ds. C. F. Nolte, Luthez'sch predikant te MiddelburgVlis singen, op Zondag 20 October a.s., 's mor gens te kwart over tien voor hen, die tot de Luth. Kerk behooren, een godsdienst oefening te houden. De Doopsgezinde Ge meente heeft daartoe haar kerkgebom geheel belangeloos afgestaan. SPECIALE VOEDSELVOORZIENING. Naar wij vernemen is een algemeene re geling in voorbereiding, waarbij een speciale afdeeling van het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd belast zal wor den met de verdeeling van voedselvoorraden voor speciale doeleinden, als bijvoorbeeld het verstrekken van warme maaltijden. De gemeentebesturen, die dergelijke acties zou den willen ondernemen, zullen zich tot deze afdeeling moeten wenden voor het verkrij gen van de noodige ingrediënten. De samenstelling van het brood zal verbeterd worden. Naar het Vad. vernam komt er een ver andering in de samenstelling van het brood, die, naar werd verzekerd, aan de voedings waarde ten goede zal komen. Binnenkort zal hierover een officieele publicatie verschijnen. Het blad kon ech ter hiervan geen bevestiging van officieele instanties vez-krijgen. Tuindorp-Oostzaan te Amsterdam evacueert. Na het bombardement in den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de bevolking van Tuindorp-Oostzaan te Amsterdam, be staande uit meer dan 2000 gezinnen, bijna in haar geheel de wijk genomen, bevreesd voor nieuwe Engelsche luchtaanvallen. Enkele honderden huizen, zoowel van de gemeente als van de algemeene woning- bouwvereeniging werden vernieldof zeer zwaar beschadigd. Van dit aantal moeten vele huizen gesloopt worden, daar herstel zziet meer mogelijk is. Voor duizenden guldens huisz-aad is bo vendien verloren gegaan. DE PRIJS VAN VLEESCH IN BLIK. Het vez-handelen en afleveren van vleeschconsez-ven in blik aan verbruikers is voortaan, blijkens een in de Staatscou rant opgenomen beschilckiizg, slechts toe gestaan tegen prijzen, welke niet hooger zijn dan die, welke de vei-kooper vóór 13 Juli 1940 bij den verkoop van gelijke soor ten en kwaliteiten berekende. Zooals be kend, geldt een sooz-tgelijlce regeling reeds voor een heele reeks vleeschsoorten en vleeschwaren, waarbij echter de datum 16 September 1940 als cz-itiek punt wordt genomen. Ten aanzien van vleesch in blik geldt niet de bepaling dat een aan bepaalde eischen voldoende prijslijst in den winkel van den verkooper moet zijn opgehangen. HET ALGEMEEN CONGRES VAN DE A.N.V.V. GAAT NIET DOOR. Het hoofdbestuur van de Algemeene Nedez-landsche vereeniging voor vreemde- lingenverkeer (A.N.V.V.) heeft besloten het algemeen congres, dat op 8 Novembez- a.s. te Amsterdam zou worden gehouden, wegens de tijdsomstandigheden niet te la ten doorgaan. Inleiding tot het beursoverzlcht. Na langen tijd stez-k verwaaz-loosd in de markt te hebben gelegen, kon men vooral tegen het einde der vorige week, een toe genomen belangstelling op de Amster- damsche Effectenbeurs voor Indische fond sen waarnemen. Gedurende de jongste hausse, die zich weliswaar de laatste da gen niet meer verder voortzette, kwamen de binnenlandsche industrieele foizdsen op een dusdanig hoog niveau, dat geleidel'yk de aandacht werd gevestigd op waarden, die na de hez'opening van de beurs nog niet noemenswaardig waren opgeloopen. In de eerste plaats ging de attentie uit naar Rubber- en Suikeraandeelen. In de eerste twee weken van deze maand kwa men de goudgerande waarden in de rub- berafdeeling gemiddeld 20 a 30 procent hooger te liggen. Ook de minder couz-ante soorten konden aanzienlijk in koez-s. aan trekken. Zoo stegen aandeelen Hessa-rubber in vooz-noemd tijdvak van even beneden pari tot boven de 120 procent. Rotterdam Ta- panoeli van 115 tot 130 pz-ocent, de Zuid- Pz-eanger rubber van 60 procent tot om streeks 80 procent, om maar eenige voor beelden te noemen. Daaz-bij werden flinke posten van eigenaar verwisseld hetgeen de dagelijksche publicatie der omzetten duide lijk deed uitkomen. Alhoewel in ons land op het oogenblik geen betrouwbare berichten omtrent den gang van zaken in ï'ubbercultuur in Ne- derlandsch Indië aanwezig zijn, toch kan men uit de prijzen, die voor dit product op de goederenmaz-kt der Vereenigde Sta ten besteed worden, opmaken, dat de on dernemingen tegen de thans geldende no- teez-ingen ongetwijfeld fraaie winsten be halen. Een compensatie voor den onge twijfeld gestegen kostprijs is de aanzien lijke uitbreiding van de productie, die door het Internationaal Rubber-coznité voor de rest van het loopende jaar van 85 procent tot 90 procent der standaaz-dquota wez-d verhoogd. De rubberondernemingen werken dus bijna op volle capaciteit, terwijl een vz-ij- wel algeheele afzet van het pz-oduct gezien de gz-oote vraag van de zijde der Ver eenigde Staten, verzekerd is. Zozzder meer mag znen derhalve aannemen, dat zeer gunstige resultaten over het loopenö boek jaar zullen woz-den behaald. Ten aanzien vaiz de Suikez-aandeelen kan worden gezegd, dat ook deze op een be langrijk hooger peil zijn gekomen. Aan deelen H.V.A. stegen in de eerste helft van deze maand met een veertigtal punten tot flink boven de 400 pz-ocent-gz-ens. De hoogste noteering van 405 procent kon zich evenwel niet handhaven, aangezien de snelle stijging winstnemingen naar voren deed treden. Aaizzienlijk liepen verder Ver. Vorstenlanden op, die van 90 tot 115 pro cent verbeterden. Maar ook hier bleef de hoogste koers niet 'behouden. Ten aanzien van den toestand in de suikerindustrie staan nog minder gegevens ter beschik king dan over de z-ubbercultuz-es. Zooals men weet gaat het ovez-gröote deel van de lederland-Indische suiker in noz-male om- itandigheden naar het verre oosten als mede naar Bz-itsch-Indië. -In ieder geval kan worden gezegd, dat de export in ver band met den oorlogstoestand zoowel in Europa als ook in China groote moeilijk heden ondervindt. TWEEJARIG MEISJE VERDRONKEN. Gistez-middag is in een onbewaakt oogen blik het tweejarig dochtertje van den land bouwer K., wonende aan de Veuz-schelaan te Voorburg, in een sloot geraakt eiz ver- dz-onken. Het faillissement van DINA HOEFKENS, Weduwe G. A. WES. SELS, pensionhoudster te Vlis singen, is geëindigd door het ver bindend worden der eenige uit- deelingslijst. De Curator r Mr. F. W. ADRIAANSE. Middelburg, 17 October 1940. BIEDT ZICH AAN HULP IN DE KEUKEN. Kookt zeer zuinig en smakelijk. Werkt geheel zelfstandig, zonder toezicht. Prettig en gemakkelijk in den omgang. Loon wordt niet verlangd. Te bevragen bij A. VAN R00N, Langeviele 62, Middelburg. Te huur gevraagd lil de omgeving van Oostkapelle. Brieven onder No. 486, Bu reau v. d. blad, Middelburg. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenpolder zullen op Woensdag 30 October 1940, des nam. 3 uur (W.T.), ten Ge- meentehuize aanbesteden Het uitvoeren van bestra- tingswerk aan de Kaaidam te 's-Gravenpolder. Het bestek is verkrijgbaar ter Secretarie ad f 0,75. Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland zal op Woensdag 30 October 1940 te 11 uur, te Mid delburg, in het gebouw der voor malige S.D.O.A. worden aanbe steed Het aanleggen van een rij wielpad langs een gedeelte van den Provincialen weg TholenScherpenisse, weg no. 4 van het Provinciaal wegenplan, met bijkomen de werken. Het bestek ligt van ten minste veertien dagen voor den dag der aanbesteding ter lezing ter' Pro vinciale Griffie van Zeeland te Middelburg, Koepoortstraat 6, en bij den Hoofdingenieur, den Inge nieur en den Technisch ambtenaar van den Provincialen Waterstaat, onderscheidenlijk te Middelburg (gebouw der voormalige S.D.O. A.), Zierikzee en Tholen. Het is van gelijk tijdstip, zoo lang de voorraad strekt, ter Pro vinciale Griffie verkrijgbaar voor ƒ2.-. Aanwijzing ter plaatse zal ge schieden op Vrijdag 25 October 1940 te 14.00 uur. Samenkomst aan het begin van het werk. De Nota van inlichtingen ligt van Maandag 28 October 1940 af ter inzage bij den Ingenieur en in afschrift bij den Technisch amb tenaar voornoemd. Middelburg, den 11 October 1940, Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Vlsscherij. VERPAKKING VAN MENG VOEDER Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de tot dusvez- voor mengvoederfabrieken geldende ver plichting, om de verpakking van mengvoeder te sluiten met een lood of plombe, is komen te vervallen, voor zoover het mengvoeder be stemd is om door den fabrikant te worden afgeleverd rechtstreeks aan veehouders, derhalve voor zoover het mengvoeder door den fabri kant wordt afgeleverd tegen in ontvangstneming van witte bestel bonnen. Omdat de Bruynzeel koksmaat sierlijk van vorm en Jceurig ge lakt is. Het is echt een „meubel stuk" in uw keuken, dat U niet ergens hoeft weg te moffelen en dat U later nog voor tal van andere doeleinden kunt gebruiken, A. VAN RQ0N, Langeviele '62, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3