STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes E>e 7Hidza - aclie In hei @@g i@©pmde oootdeelen Voorsteüïïi van B. en W. van Goes. (VOOR DE VERG-ADERINQ V Ail WOENSDAG 23 OCTOBER.), DE WERKEN IN DE ABDIJ EN OMGEVING. In de Abdij schiet het werk van het boren van waterbronnen goed op en men heeft reeds de bokken enz. gezet voor het maken van de vijfde bron. De vierde is by den voormaligen ingang van het Rijks archief, de vijfde juist aan de andere zyde van de Balanspoort, daar waar de Abdij vry sterk helt. Op het Koorkerkhof is een groot aantal gebogen etemietplaten voor dakbedekking aangevoerd. Zy zijn bestemd voor het af dekken van de Koo.rkerk, waarop reeds een houten dak is aangebracht. Boven op de afdekking van wat eens de Lange Jan was werkt men nu met takels en katrollen om de stukken ijzer enz. op te halen om deze dan binnendoor naar be neden te laten. DE EENIGE TWKEVERDIEPINGS- NOODWINKEL GEOPEND. De geheel uit steen gebouwde noodwin- kel tegenover de Molstraat, steekt met zijn tweede verdieping ver boven de omgeving uit en maakt door het passend ontwerp en de goede uitvoering een prettigen in druk. Hedenmiddag is deze winkel voor het publiek geopend. De. lust zou ons be- kruipen iets meer van dit pand te ver tellen, maar dan zouden wjj onbillijk zijn tegenover vele zakenlieden, die in de laat ste 5 maanden openden. Wij willen dan ook volstaan met de verzekering, dat het pand zoowel in- als uitwendig keurig is ingericht en dat een afzonderlek trappen huis is uitgebouwd te samen met W.C.'s en stookplaats voor de eigen centrale ver warming. Boven zijn niet alleen magazij nen, doch ook kantoren, atelier e.d. Gemeentewerken heeft de klinkerbestra ting langs dit pand nu doorgetrokken en het winkelen op den Dam zal er nog zeer door veraangenaamd worden. HUUR CONSULTATIEBUREAU N OORDBOLWERK. Op 14 November zal de huurovereen komst nopens het gebruik van lokaliteiten in het Consultatiebureau aan het Noord- bolwerk alhier, zooals deze voor het tijd vak van 15 November 1938 tot en met 14 November 1940 werd aangegaan, met het bestuur der Godshuizen, een einde nemen. Na overleg met den gemeente- en school arts, dr. Eerelman hebben Burg. en Weth. aan genoemd bestuur verzocht of het tot huurverlengihg onder gelijke voorwaarden als de thans geldende bereid is, met dien verstande evenwel, dat de beschikbaarstel ling reeds des ochtends te 8 uur begint, de huur wordt aangegaan voor 3 jélren en beide partijen bevoegd zijn de huur te doen eindigen tegen den eersten van elk kalen derkwartaal, mits ten minste 6 maanden tevoren daarvan by aangeteekend schryven wordt kennis gegeven aan de wederpartij. Daarop ontvingen Burg. en Weth. een gun stig antwoord, en stellen zy voor in dien geest te besluiten. De lokaliteiten zullen zoo gehuurd wor den, dat zy op Maandag, Dinsdag en Vry- dag van 8 tot 12 en van 14.30 tot 16.30 uur ter beschikking van de gemeente zyn op Woensdag van 8 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op Donderdag en Zaterdag alleen van 8 tot 12 uur. In deze tijdstippen zal tusschentijds na onderling overleg wijziging kunnen worden aangebracht. EEN OPENBARE MUZIEKUITVOERING. Naar men ons mededeelt, zal Vrijdag middag van 16 tot 17 uur op den Dam een uitvoering gegeven worden door een Dult- sche militaire kapel. HULPCOMITÉ. Het plaatselijk hulpcomité deelde ons me de, dat morgenavond van 6.30 tot 7.30 uur uitsluitend heerencostuums doch geen win terjassen zullen worden uitgereikt. JUBILEUM BIJ DE N. S. Heden herdenkt de heer D. Nouse het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen, met standplaats 's- Heer Arendskerke. De jubileumsdag was tevens*het afscheid, daar de heer Nouse, wegens invaliditeit binnenkort den dienst met pensioen zal verlaten. Op het kantoor van den stationschef werd de heer Nouse hedenmorgen gehul digd. De chef complimenteerde hem namens de directie en overhandigde den jubilaris een oorkonde en een geschenk in couvert. Namens het personeel sprak de commies Broekman, die zijn woorden vergezeld deed DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST IS PARAAT. Eenige belangrijke wenken voor het publiek. Hoewel iedereen de vurige hoop heeft, dat de Luchtbeschermingsdienst spoedig zijn taak beëindigd zal zien, is het toch een geruststelling te noemen, dat men weet dat deze gemeentelijke dienst steeds paraat is, om indien dit noodig is, onmid dellijk daadwerkelijk op te treden. Deze dienst, die sinds de eerste oorlogs dagen reeds (helaas) een massa werk heeft moeten verzetten, is zoodanig ingedeeld, dat op ieder uur van den dag en ook des nachts onmiddellijk kan worden uitgerukt ter hulpverleefaing. De hoofdcommando post in de voormalige bierbx-ouwery aan de Hendrikstraat en de brandweercentrale, zijn thans doorloopend overdag en 's nachts bezet, zoodat bij het eerste alarm direct de noodige maatregelen kunnen worden ge nomen. Ook ten aanzien van den genees kundigen dienst en den opruimingsdienst zyn hiertoe voorzieningen getroffen; Wat betreft de brandweer kan worden medegedeeld dat het beschikbare mate riaal met nog twee baby-spuiten is uitge breid. Toen n.l. twee babyspuiten op een sleepboot zyn geplaatst voor het verleenen van assistentie op het water, is direct door het Rijk nog een tweetal van deze spuiten beschikbaar gesteld, zoodat Vlissingen thans naast de twee autospuiten in to taal zes baby-spuiten rijk is. Daar zich by bominslagen wel vergissin gen hebben voorgedaan waardoor wellicht vertraging in de hulpverleening is gekomen, deelen wij mede dat het publiek het ver standigst doet bij een geconstateerden bom inslag of wanneer doktershulp gewenscht wordt overdag van 9.20 uur het telefoon nummer 116 (brandweercentrale) op te bellen en des nachts van 209 uur no. 743 (hoofdcommandopost). Men heeft dan di rect de instanties die in deze gevallen maat regelen kunnen nemen. Mochten deze lynen toevallig bezet zyn, dan wordt aangeraden tel. verbinding te vragen met 20 (het poli- tie-bureau) De openbare schuilplaatsen. Veel verbetering is ook gekomen in de openbare schuilplaatsen. Sinds het uitbre ken van den oorlog is men voortgegaan met het aanleggen en inrichten van .ver schillende schuilplaatsen, zoodat men mo menteel op verschillende plaatsen in de ge- - meente schuilgelegenheden heeft, die in totaal 1500 personen kunnen bergen.- Bo vendien is men thans op den Boulevard Bankert druk bezig met de werkzaamhe den voor het in gereedheid brengen van den onderaardschen gang, die ook aan vele personen by luchtgevaar een veilig onder komen zal kunnen bieden. Voorts zijn in verschillende deelen der stad thans borden geplaatst die den kort- sten weg aangeven naar de dichtstbygele- gen schuilplaats onder opgave van den afstand. Ten gerieve van het publiek geven wy thans hieronder nog de verschillende schuilplaatsen waarvan men gebruik kan maken kelder voorm. brouwerij Hen drikstraat 24 (150 personen), vijf kaze matten naby het Westerhoofd (287 p.), Bomvrije toren, Boulevard de Ruyter (150 p.), de schuilloopgraven Graven straat hoek Hendrikstraat (72 p.), Groote Markt (54 p.), Sottegemstraat (90 p.), Nieuwe Markt tegenover de R.H.B.S. (36 p.), Van Dishoekstraat tegenover brand weercentrale (84 p.), Bloemenlaan (84 p.), drie stuks aan den Spuiboezem (300 p.), Erve van Bok (80 p.), Boulevard Evert- sen (34 p.), en Oude Markt (80 p. nog in aanbouw, doch weldra gereed). Getijen. Oct. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Donderd. 17 2.27 14.34 8.44 21.11 Vrijdag 18 S. 2.56 15.05 9.13 21.40 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. gaan van een stoffelijk blyk van waardee ring. De heer Nouse dankte daarop voor de hem gebrachte hulde. VERHOOGING VERGOEDING VOOR SCHOONHOUDEN GYMNASIUM. De concierge-amanuensis van het Gym nasium heeft aan Burg. en Weth. verzocht te willen bevorderen, dat, onder meer In verband met de prijsstijging van verschil lende schoonmaakartikelen, de jaarlyksche vergoeding ad 300 voor het schoonhouden van het Gymnasium (omvattende 12 loka len, Rectorskamer, gangen en W.C.'s) wordt verhoogd. By vergelijking met andere gemeente lijke vergoedingen voor lokalen-schoon maak, waarbij, zooals in het onderhavige geval de noodige materialen door betrok kenen zelf- moeten worden geleverd, komt Burg. en Weth. een verhooging tot 400 per jaar, ingaande 1 November 1940, alles zins billjjk voor. Burg. en Weth. stellen daarom voor in dien zin te besluiten, waarmede ook het College van Curatoren zich gaarne ver- eenigt. Een overplaatsing. De ontvanger der directe belastingen enz. D. van Dijk is verplaatst van IJsel- monde naar Middelburg. Een strenge winter op komst? Gistermiddag heeft de heer W. de Visser aan de Nadorst alhier de eerste wilde vi-ies-gans geschoten. Volgens inge wijden duidt het zoo vroeg verschijnen van wilde ganzen op een strengen winter. DERTIG PROCESSEN VERBAAL. Houders van motorrijtuigen de dupe. Begin Juli verscheen o.a. ook in ons blad de verordening, dat alle houders van mo torrijtuigen, opleggers en aanhangwagens (geheel of gedeeltelijk ingericht voor vee- of vrachtvervoer) van motorrijtuigen uit sluitend bestemd tot het voortbewegen van opleggers, aanhangwagens of andere voer tuigen en van landbouwtractors, daarvan op de aangeduide wijze aangifte moesten doen. Deze week moest de politie contro leeren of deze verordening door de betrok kenen (houders van blauwe rijvergunnin gen) nagekomen was, en daarbij moesten niet minder dan een dertig nalatigen ver- baliseerd worden. Sommigen hadden de verordening heelemaal niet gelezen, ande ren niet goed en velen waren onwillekeu rig. in verzuim. Deze hadden bijv. gemeend, dat een luxe-auto,die met een paar kleine wijzigingen, -uitnemen der kussens byv., ge deeltelijk voor vrachtvervoer in orde was gemaakt, niet onder de bepalingen viel. En dit is wel het geval. Het moge tjjd vergen, maar het nauw keurig uitpluizen der verordeningen is in deze dagen ieder aangeraden Zuid-Noórd-Beveliand bseen blijvende actie en.DD. gaat onbewogen voort l De wekelijkse Midza-premie- uitkering wekt dan ook ieders bewondering op I De Goese Midza kent geen stilstand. Spaart SWdza-bonnen Laat er niet één verloren gaan HET GRAND THEATER. Mooie jeugdvoorstelling. De bijzondere middag voor de jeugd, gis teren in het Grand Theater" gegeven, trok vele jeugdige en oudere bezoekers, die van hun bezoek zeker geen spijt hadden. Adri van Oorschot, de goochelaar, bleek niet alleen een bekwaam vakman te zijn, die de ongelooflijkste wonderen liet ge beuren, maar zijn programma was ook ge heel op de jeugd afgesteld, die niet alleen met groote oogen toekeek, maar zich ook kostelijk vermaakte om de grappen die met de goocheltoeren gepaard gingen. En niet minder genoten de kleinen van de sprekende pop „Dikkie", die al evenzeer wist, hoe hij de jeugd moest pakken en amuseeren Wat de accordeon-muziek van „Oom Jan" betreft, kon de jeugd mogelijk niet de goede kwaliteit van deze muziek naar waarde schatten, maar er werd niet min der van genoten, vooral als men mocht mede zingen. Het daverde somwijlen! Voorts werden nog een grappige teeken film en een aardige humoristische film vertoond, zoodat er een aangename afwis seling was, en deze kostelijke uurtjes in het „Grand Theater" snel omvlogen. Ook voor de ouderen. Want die leefden al evenzeer mede als de jeugd. AGENDA RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente zal Woensdag 23 October a.s. des namiddags .2 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Punten van behandeling: Vaststelling der notulen van de vergade ring van 21 Augustus 1940. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van de 'örie- vierjaarlyksche afrekening, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. 3. Verzoek van het Bestuur der R.K. Jongensschool om medewerking inzake de aanschaffing van banken. 4. Verzoek van het bestuur der school- vereeniging „Het Mosterdzaad" om mede werking inzake de aanschaffing van leer middelen. 5. Voorstel tot aanvulling der gemeen schappelijke regeling inzake de luchtbe scherming. 6. Voorstel tot schorsing der Toondagen in 1940. 7. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van leges. 8. Wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1940. 9. Adressen van de caféhouders B. Rjjp- stra, A. B. Luijk, H. Th. van Son en J. C. Krijger, houdende verzoek om mede werking, teneinde een verhooging te ver krijgen van het maximum voor het aantal te verleenen vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein. 10. Verzoek van N. T. Duvekot's graanhandel om gemeentegrond in erf pacht. 11. Voorstel tot het treffen van maat regelen in verband met de sluiting van het Weeshuis en het dientengevolge overbodig worden der betrekking van weesvader. 12. Voorstel tot verkoop van op stam staande boomen. 13. Aanbieding der gemeente-rekening over het dienstjaar 1939. 14. Aanbieding der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1941. KOSTEN IDENTITEITSKAART. Thans 1,straks gratis. Krachtens het bepaalde in de „Veror dening op de heffing van leges" enz. is o.m. verschuldigd voor de afgifte van een identiteitskaart een bedrag van 1. Bij besluit van de Secretarissen-generaal van de departementen van Binnenlandsche ^aken en Justitie van 6 September 1940 is voor de geheele bevolking van liet bezette Nederlandsche gebied van 15 jaar en ouder het verplichte bezit van een eenvormige identiteitskaart in uitzicht gesteld. Bij wijze van overgangsmaatregel kan. o.m. de distributiestamkaart als identiteitsbewijs geldig worden gemaakt, hetgeen gratis ge schiedt alleen aan degenen, die uitdruk kelijk een afzonderlijk identiteitsbewijs wenschen, wordt bovengenoemd bedrag van ƒ1.in rekening gebracht. Op een nader te bepalen tijdstip zullen echter de eenvormige identiteitskaarten moeten worden ingevoerd. Voor velen zal, naar B. en W. vreezen, het bovenvermelde bedrag van 1.te veel bezwaar ople veren, reden waarom B. en W. zouden wil len zien, dat deze eveneens gratis ver strekt y/erden. Slechts voor duplicaten, meenen B. en W., dat een gering bedrag in rekening dient te worden gebracht, ten einde een zorgvuldige bewaring der kaar ten te bevorderen en te voorkomen, dat men zich te dikwijls om een nieuw exem plaar komt aanmelden HET AANTAL VERGUNNINGEN. Uitbreiding bepleit. De caféhouders B. .Rijpstra, A. B.' Luijk, H. Th. van Son en J. K. Krijger, verzoeken den Raad medewerking te willen verleenen opdat het krachtens de Drankwet voor deze gemeente vastgestelde maximum voor het toegelaten aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, thans bedragende 24, worde ver hoogd tot 33. Adressanten voegen bij hun verzoek schrift een afschrift van een adres, dat zij terzake op 29 Augustus j.l. gezamenlijk aan B. en W. hebben verzonden, op welk adres B. en W. onder opgave van redenen, afwijzend hebben moeten 'beschikken. Adressanten wenden thans pogingen aan om te komen tot opruiming der hinderpa len, die aan het verleenen aan hen van een vergunning in den weg staan. Naar aanleiding van de in aanhef dezes genoemde adressen deelen B. en W. den Raad het volgende mede „Artikel 17, lid 1 der Drankwet bepaalt o.m., dat de namen van hen, op wier ver zoek om een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein afwijzend moest woi'den beschikt, uitsluitend op grond, dat het vastgestelde maximum be reikt is, op een daartoe in te dienen ver zoekschrift, op een lijst worden geplaatst. Krachtens het bepaalde in art. 18 wordt, zoodra het aantal vergunningen beneden het maximum is gedaald hetgeen door gaans het gevolg is van intrekking of overlyden aan zooveel personen in volgorde van hun rangschikking op de lijst voorkomende als er vergunningen be schikbaar zijn, hiervan bericht gezonden. Degene, - die een dergelijke aanschrijving heeft ontvangen, moet verklaren, of hij by z(jn aanvrage om een vergunning blijft vol harden, waarna, indien er overigens geen wettelijke bezwaren aanwezig zijn, de ver gunning kan worden verleend. Nu bepaalt artikel 5 der wet het maxi mum-aantal vergunningen voor gemeenten met 10.00020.000 inwoners op 1 op 300 inwoners, hetgeen dus voor deze gemeente zou neerkomen op een aantal van 33. Evenwel geeft artikel 6 der wet aan de Kroon de bevoegdheid om, telkens om de 5 jaren, op voorstel van den Gemeente raad o.m. een verlaging van het maximum der vergunningen vast te stellen. Hiervan is door Uwe vergadering voor het eerst gebruik gemaakt in'het jaar 1920 en nog maals in het jaar 1930, tengevolge waar van het maximum voor deze gemeente thans is vastgesteld, niet op 33, zooals krachtens bovenaangehaald art. 5 het ge val zou zyn (kortheidshalve „wettelijk maximum" genaamd), doch op 24 (ook wel „Kroon-maximum" genoemd): Momenteel zijn er in Goes 24 inrichtin gen, waarin een vergunning wordt uitge oefend. Het maximum is derhalve bereikt en zoolang er geen vergunning vrij komt, kan er geen nieuwe worden verleend. Be grijpelijkerwijs is dit voor adressanten, wier namen reeds sedert eenige jaren op de in art. 17 bedoelde lijst voorkomen, niet aangenaam, doch hieraan valt niets te veranderen tenzij en hierop wordt door adressanten een beroep gedaan Uwe vergadering zou besluiten een verzoek in te dienen om het Kroonmaximum te doen vervallen, waardoor automatisch het wet telijk maximum dus 33 weder in wer king zou treden. Er zouden alsdan 9 vergunningen beschikbaar komen en aan elk der adressanten zou behoudens wet telijke, ons thans onbekende bezwaren een vergunning kunnen worden verleend, terwijl er nog 5 voor andere gegadigden beschikbaar zouden komen. Het wil ons voorkomen, dat er aan een uitbreiding van het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in deze gemeente geen behoefte bestaat, reden waarom wij Uwe vergadering in overweging geven, op het verzoek een af wijzende beschikking te nemen". ZIEKE BOOMEN. Ingrijpende veranderingen der beplantingen. De directeur van Gemeentewerken schrijft aan B. en W. o.a.: „Naar aanleiding van de gehouden rond gang door de plantsoenen en langs weg- beplantingen, op Maandag 7 October 1.1., door Uw college met ondergeteekende en met den Chef-tuinman alhier, heb ik de eer U thans nader het volgende mede te dee len en te adviseer en: Wilhelminastraat: In de Wilhelminastraat moeten 4 zieke, nog jonge iepen gerooid en door andere hoo rnen vervangen worden: L. P. v. d. Spie gelstraat 1; Middelburgschestraat 2; Schel- destraat 1; 's-H. H. kinderendijk 4 zware iepen, 1 minder zware; terrein Gem. Rei niging 3 zware; langs het sportterrein 5 minder zware; Westhavendijk en by of tegenover van Noort 6 minder zware; Gan zepoortbrug 3 zware; Kiezersdijkje 2 min der zware; Oostwal 3 zware; Westwal tusschen C., Eversdykstraat en Dammetje 11 zware, 1 minder zware. Het bovenstaande betreft alleen Iepen, waarvan de meeste ziek zyn. Gespecificeerd zyn het: 8 stuks jonge iepen, die geen houtwaarde hebben; 24 zware iepen; 15 minder zware iepen of 47 iepen totaal. Ik moge er op wijzen, dat by de Ganze- poortbrug 3 zware iepen gerooid zullen worden, terwijl er maar 2 ziek zyn; op het Keizersdjjkje 2, terwijl er maar 1 ziek is en op den Westwal 12, terwijl er daar slechts 3 aangetast zijn. Het is echter noodzakelijk de niet zieke boomen 'ook te rooien, omdat zij toch binnenkort wel aangetast zullen worden en voor een nieuwe, regelmatige beplanting het beter is, dl de oude boomen in eens op te rui men. Verder zullen op het Keizersdijkje en op den Oostwal bij de Ganzepoortbrug 7 stuks vrij Kastanjeboomen opgeruimd moe ten worden; deze boomen zijn óf versleten óf ziek (door zwammen aangetast) en moeten ook door een nieuwe aanplanting worden vervangen. De opzet zou zijn langs het Keizersdijkje, vanaf de Ganzepoortbrug tot aan de ma gazijnen van de firma Wed. Massee Zn., een geheel nieuwe rij boomen (plantanen) te planten. Ook komt het mij zeer gewenscht voor, de opgaande wilgen aan den Oostsingel te rooien. Het is Uw College bekend, dat deze in dertijd op advies van den tuinarchitect L. A. Springer, tusschen de kastanjes aldaar geplant zyn, om gedurende de eerste jaren te zorgen, dat de kastanjes zoo recht op mogelijk zouden groeien, doch dat de bedoeling was, dat, zoodra de kastanjes buiten die „geleide boomen" zouden kun nen, de wilgen dan opgeruimd zouden worden. Die tijd is aangebroken. De wilgen gaan thans aan de kastanjeboomen schade berokkenen, doordat zij teveel voedsel aan den grond onttrekken; bovendien gaan zij een behoorlijke uitgroei der kastanjes ook belemmeren. Ik stel Uw College daarom voor, de wilgenboomen aan den Oostsingel allen te doen rooien. Het betreft 79 stuks boomen. DE AUTOBUSRAMP TE GRONINGEN EISCHTE 10 DOODEN. Nader wordt gemeld, dat de autobusramp nabij Baflo gisteren in totaal tien dooden blijkt te hebben geëischt. Omstreeks zeven uur reden negen bussen met arbeiders, die in de slikken te werk waren gesteld, door de duisternis op den Grintweg, waarin zicli de bewuste onbewaakte overweg bevindt. Ofschoon het uitzicht op den onbewaak- ten overweg'goed is, kon men toch slecht om zich heen zien, omdat er een dichte mist hing. Acht bussen passeerden den overweg en omdat alles regelmatig verliep heeft de chauffeur van de negende bus vermoedelijk gedacht dat er geen trein in" aantocht was, daarbij de geboden voorzich tigheid by mistig weer uit het oog verlie zend. Met een geweldigen slag vloog de lokaal- trein op de autobus in, welke vrijwel ge heel vernield nog een eind werd meege sleurd. Onmiddellijk ging men aan het werk om de gewonden uit het wrak te bevrijden, terwijl ondertusschen de geneeskundige dienst te Groningen werd gewaarschuwd. De directeur van hot Academische Zieken huis nam onmiddellijk de leiding van het reddingswerk op zich en spoedde met een aantal dokters en verpleegsters naar de plaats van de ramp. In allerijl werd een aantal ziekenauto's, en particuliere wagens gerequireerd, om dooden en gewonden te vervoeren. De bergingswerkzaamheden ver liepen ondanks de moeilijkheden ên het schemerduister vlot. Toen het ongeluk in de stad bekend werd, spoedden zich vele vrouwen en ver wanten van de slachtoffers naar het Academische Ziekenhuis, teneinde iets te kunnen vernemen omtrent de slachtoffers. De politie moest een groote afzetting ma ken. In totaal werden tien mannen gedood en dertien gewond. Allen zyn, behalve de chauffeur, woonachtig in Groningen en op een na gehuwd. Overleden zijn A. J. Roo- se, H. Schoonbergen, M. Jansma, W. Th. Dijkema, J. de Jong, U. Versluys, A. de Roo en de chauffeur Havers uit Zwolle. Twee lijken konden tot nu toe niet worden geïdentificeerd. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ^ Trekking van heden. 1.000,— 1018 13122 400,— 4493 15985 200,— 4982 6548 15713 19370 21497 100,— 2163 3305 3612 5224 5421 6770 10009 11756 13388 14789 .6293 15758 18130 24316 Deze week keerde de Midza-Middelburg uit; f Koopt daarom UITSLUITEND in M DZ A-Z AKEP3 Het zijn de BESTE Middenstandszaken. Midza-Gombinafie Middelburg Nieuwe plantsoen-aanleg. Er zijn nog eenige andere jonge boomen in de plantsoenen, die dood zijn gegaan en waarvoor vernieuwing noodig is, toch dit aantal is niet groot. De bestaande beplan tingen op den Oostwal en langs de Al- gemeene Begraafplaats moeten hier en daar uitgedund worden; er komen daar door ook verschillende jonge boomen be schikbaar voor nieuwe aanplant. Het spreekt eveneens vanzelf, dat nieu we aanplantingen moeten plaats hebben (behalve op den Oostsingel), overal waar thans gerooid zal worden. Verder zal in den aanstaanden winter een aanvang gemaakt kunnen worden met den- aanleg van een behoorlijk plant soen tusschen het Ravelijn „de Grenadier" en het parkeerterrein; eveneens zou ik gaarne willen verbeteren den aanleg tus schen den Noord-Parallelweg en de nieuwe straat aan de Noordzijde daarvan; ook dit terrein moet van eenige beplanting voor zien worden. Ik vertrouw, dat de kosten der verbete ring van de plantsoenen en het inplanten der plantsoen- of weggedeelten, waar boo men gerooid zullen moeten worden, be streden kunnen worden uit de opbrengst der te verkoopen boomen." B. en W. stellen den Raad voor als bo ven omschreven te besluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2