UIT DE PROVINCIE- Scherpe win® Hoe lang Is het licht Zonsondergang hedenavond 18.47 Zonsopkomst morgenochtend 8.06 Gedurende den 'tusschenliggenden tijd moet verduisterd worden. DE RIJKSPOSTSPAARBANK OVER SEPTEMBER. Te Middelburg werd ingelegd 46950,44, terugbetaald 108154,93, alzoo 61204.49 minder ingelegd. Er werden 33 nieuwe boekjes uitgegeven. Te Vlissingen werd in gelegd 15849,71, terugbetaald 31425,40, alzoo 15575,69 minder ingelegd. Er wer den 9 nieuwe boekjes uitgegeven. Te Goes werd ingelegd 74075,92, terugbetaald 113890,40, alzoo 39814,48 minder inge legd. Er werden 29 nieuwe boekjes uitge geven. Te Breskens werd ingelegd 34068,08, terugbetaald 91072,10, alzoo 57004,02 minder ingelegd. Er werden 16 nieuwe boekjes uitgegeven. Te Oostburg wei'd ingelegd 4366,24, terugbetaald 8448,82, alzoo 4082,58 minder ingelegd. Er werden 3 nieuwe boekjes uitgegeven. Te Yerseke werd ingelegd 2644,86, terug betaald 21215,52, alzoo 18570,66 min der ingelegd. Er werd 1 nieuw boekje uit gegeven. Te Hansweert werd ingelegd 6417,58, terugbetaald 8254,06, alzoo 1836,48 .minder ingelegd. Er werden 2 nieuwe boekjes uitgegeven. Walcheren BRISANT- EN BRANDBOMMEN BIJ WESTKAPELLE. WESTKAPELLE. Zondagavond vloog een Engelsch vliegtuig tot tweemaal toe boven deze gemeente. Bij het zoogenaamde IJzeren Torentje en in de omgeving daar van werden een drietal brisantbommen en een vijftiental brandbommen neergewor pen. De eerste kwamen gelukkig in zee te recht, waar zy ontploften, zonder dat per soonlijke ongelukken zich voordeden of ma- terieele schade werd aangericht. De brand bommen kwamen op weilanden, vroonge- bied en dergelijke terecht en brandden daar uit, ook zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken of noemenswaardige schade aan te richten. Eén brandbom viel op de kruin van den dijk, doch kwam niet tot ontbranding. Tot deze verwijderd zal zijn is aldaar een wachtpost geplaatst. Het verkeer over den dijk, richting Domburg, ondervindt hierdoor echter geen belemme ring. Het mag een wonder genoemd worden, dat geen van de huizen, die in de genoemde omgeving onder aan den dijk staan, ge troffen werden of ook maar eenige schade bekwamen. WESTKAPELLEVrijdag hield een com missie, die wollen goederen inneemt en daarvoor bonnen uitgeeft voor winterjas sen, mantels e.d., zitting ten gemeente huize. Ingenomen werden 23 stuks goede ren, bestaande uit jassen, mantels, wollen dekens enz. Geen personen moesten wor den teruggewezen wegens het aanbieden van minder bruikbaar ruilmateriaal. Gannalenvisscherij. VEERE. Gedurende de week van 712 October hebben 26 garnalenvisschersvaar- tuigen tijdens een vischweek van 5 daggn 11.845 kg. consumptiegarnalen alhier aan gevoerd. VEERE. De Veersche kunstenares, mej. Ina Rahusen, heeft het lofwaardig plan verwezenlijkt om twee klassen meisjes op te richten, die zij rhyhmische en plas tische oefeningen onderwijst. Mej. Ra husen, die zelf cursussen bij Mary Wig man, Gertrud Leistikov, Darja Colin en anderen gevolgd heeft, mag in dezen wel een deskundige genoemd worden. Haar lessen verheugen zich dan ook in een zeer groote belangstelling van de zijde der jeugd, die ze gaarne volgen. Het ligt in de bedoeling van mej. Rahusen om, zoo haar leerlingen genoeg vorderingen maken, te zijner tyd een openbare les, bijvoorbeeld op een ouderavond, te geven. LOOP DER BEVOLKING. O. EN W, SOUBURG. De loop der be volking over de maand September was als volgt Ingekomen: G. J. E. Leushuis, zonder, van Hengelo, Oranjeplein 37 H. B. Mulder, zonder, van Roosendaal, Dykstx-aat 25; J. van de Velde, licht matroos, van. Vlissingen, Braamstraat 63 J. C. Groenenherg, onderwijzer, van Vlis singen, Abeelscheweg W 9 J. Stoelfyorst, metaaldraaier, van Hilversum, Bermweg 31 P. Hoogstrate, timmerman, van Nw.- en St. Joosland, N. Vliss. weg 129 Wed. C. M. v. KogelenbergWestplate, zonder, van Nw.- en St. Joosland, N. Vliss. weg 129 J. S. Adriaanse, landb. knecht, van Koudekerke, Spoorstraat 54 M. Korver, zonder, van Vlissingen, N. Vliss. weg 325a P. J. van Driel, kantoorbed., van Rotterdam, N. Vliss. weg 141 E. A. v. d. Voorde, zonder, van Vlissingen, N. Vliss. weg 325a C. M. Padmos, dienstbode, van Zaandam, N. Vliss. weg 309 G. v. Kalke renDe Visser, zonder, van Zuilen, Mid- delb. straat 4 G. H. Smit, zonder, van Amsterdam, v. Doornlaan 31 F. C. C. Everaart, adj. vliegtuigmaker K.M., van Den Helder, N. Vliss. weg 335 C. den Hamer, zonder, van Hoek, Julianastraat 32 L. de Keizer, bootwerker, van Vlis singen, Vliss. straat 112 M. J. den Broe derSmit, zonder, van Vlissingen, Berm- weg 11 C. J. C. Lucas, teekenaar, van Vlissingen, Burchtstraat 45 J. Korstanje, werkman, van Vlissingen, Ceresstraat 1 D. van den Berg, leerm. vakschool, van Vlissingen, v. Turnhoutstraat 29 S. C. Stam, loodgieter, van Haarlem, Wilhel- minastraat 21 P. Verkaart, los werkman, van Oud-Beijerland, Voorstraat 7 J. A. Tellier, zonder, van Den Helder, N. Vliss. weg 4 J. Tlssink, havenarbeider, van Ritthem, Middelb. straat 2 J. A. van Dalen, zonder, van Middelburg, N. Vliss. weg 79 B. C. A. Hoogesteger, zonder, van Middelburg, Bermweg 61 J, van Veen, zonder, van Den Helder, N. Vliss. weg 17 A. Foudraine, bankwerker, van Goes, N. Vliss. weg 357 A. Wensink, matroos K.M., van Texel, Ritth. str. 88. Vertrokken: M. van de Vrede, besteller v. G. L., Voorstraat 8 naar Ritthem A. Scheffers, monteur, v. Teij- lingenstraat 9 naar Goes P. Maas, zon der, N. Vliss. weg 119 naar Heinkenszand; J. C. Maas, zonder, N. Vliss. weg 119 naar Heinkenszand A. van de Buuse, machi nist Mij. „Zeeland", Vlissingsche str. 126 naar Domburg G. Blok, dienstbode, Burchtstraat 3 naar Goes J. P. Bouwense, werkman, Kanaalstraat 18 naar Kortgene S. Stemerding, zonder, Oranjeplein 47 naar Voorburg N. C. M. Stemerding, zon der, Oranjeplein 47 naar Utrecht M. van de Velde, plaatwerker, v. Turnhoutstraat 11 naar Heinkenszand D. Wjjkstra, ma rinier le kl., Middelb. straat 58 naar Wolphaartsdjjk C. Vermeulen, werkman, Paspoortstraat 38 naar Ritthem, S. Taal, zonder, N. Vliss. weg 129 naar Koude kerke P. de Bree, werkman, Oranjeplein 22 naar Veere J. Stokx, zonder, Vrijburg straat 22.naar Heinkenszand J. Stokx, chauffeur, Vrijburgstraat 22 naar Vlissin gen A. Labeur, dienstbode, Middelb. str. 51 naar Koudekerke J. J. Houtekamer, rijwielhersteller, Nieuwstraat 31 naar Overzande; F. A. de Smit, waterbouwk. op zichter, N. Vliss. weg 381 naar Middel burg R. J. M. Kohier, zonder, N. Vliss. weg 381 naar Terneuzen A. A. C. S. Corveleijn, zonder, Nieuwstraat 17 naar Ovezandc H. B. Bouwman, machinist N. S., Vlissingsche str. 122 naar Middelburg J. J. Bouwman, timmerman, Vlissingsche str. 122 naar Vlissingen B. P. v. d. Vijver, scheepsmaker, Weststraat 2 naar Middel burg j J. Castel, landbouwer, Parklaan 9 naar Koudekerke; C. J. Jansen, zonder, Dijkstraat 34 naar Dordrecht P. Groenen- berg, zonder, Kanaalstraat 26 naar Kou dekerke C. Klaeijsen, zonder, Vlissing sche straat 44 naar Middelburg J. H. van Welt, gewezen korp. kok K.M., de Deckerestraat 20 naar Biggekerke D. v. d. Wekken, kolentremmer, N. Vliss. weg 75 naar Vlissingen G. P. Mientjes, zon der, Bermweg 63 naar Arnhem J. G. Minderhoud, timmerman, de Deckerestraat 32 naar 's-Gravenpolder J. Oderkerk, zonder, Vlissingsche str. 112 naar Am sterdam J. P. Bogaard, electr. monteur, Mamixplein 33 naar Middelbux-g Chr. Schipper, matroos loodswezen, Aldegondc- straat 1 naar Middelburg Wed. N. S. J. v. d. BroekGeelhoedt, zonder, N. Vliss, weg 215 naar Zierikzee J. J. Weststrate, monteur, Tuinstraat 17 naar Vlissingen P. J. Schunselaar, ketelmaker, Aldegonde- straat 18 naar Vlissingen W. Buurmees ter, scheepsbouwer, Beciusstraat 3 naar Brlelle K. van den Berge, gewezen matr. 2e ld. K. M., Aldegondesti-aat 6 naar Mid delburg D. Wielemaker, kok, Tuinstraat 4 naar Middelburg A. Jakobsen, land arbeider, Oranjeplein 22 naar Serooskerke; G. de Vissei-, gi-oentenkoopman, Groote Abeele 22 naar Vlissingen E. J. v. d. Caaij, zonder, Vlissingsche str. 18 naar Roosendaal B. J. Glerum, zonder, Dwars straat 3 naar Goes J. J. Catsman, win keljuffrouw, Ritthemsche straat 67 naar Vlissingen P. A. Hendriks, administra teur, Tuinstraat 13 naar Eindhoven P. C. Boogaart, kwartiermeester K. M., Burcht straat 45 naar Hulst A. W. v. Koevei'inge, ondex-wijzer, Wilhelminastraat 18 naar 's-Hex-togenbosch J. de Rijke, dienstbode, Middelburgsche straat 79 naar Arnemui- den S. J. Bnxijnooge, zonder, Voorstraat 15 naar Driewegen J. H. Ott, korp. mon teur K.M., Middelb. straat 22 naar Den Dolder J. A. H. Abeleven, zonder, Abeel scheweg W 1 naar Heinkenszand C. Veldhuisen, stoker olieman, K.M., Spoor straat 82 naar Yerseke A, K. Kamer mans, zonder, Noordstraat 13 naar Utrecht H. J. Burkhardt, pensionhoud ster, Abeelscheweg W 13 naar Rottex-dam J. A. Boeye, sergt.~mach. K. M., N. Vliss. weg 335 naar Breskens M. A. H. v. d. Ende, radiotelegrafist, N. Vliss. weg la naar 's-Gravenhage Wed. J. v. Over- beekeDubois, zonder, Bermweg 27 naar Breskens M. Louwex-se, zonder, Ritth. straat 49 naar Venlo A. A. 'de Jonge, slijper, N. Vliss. weg 65 naar Vlissingen L. L. van Velzen, zonder, N, Vliss. weg 269 naar 's Heer Arendskei'ke D. Ouds- hoorn, zonder, Spoorstraat 10 naar Zie- rikzee G. P. H. Versleijen, schoenmaker, Braamstraat 45 naar Gilze-Rijen Wed. A. LeeuwenburgOosters, zonder, Kanaal straat 61 naar Ovezande P. van de Vij ver, bootwerker, Weststraat 2 naar Den Haag J. J. van Boven, kraandi'jjver, Nieuwstx-aat 24 naar Vlissingen A. de Vries, zonder, v. Turnhoutstraat 29 naar Den Haag M. H. Hofstede, monteur, Wil helminastraat 6 naar Goes A. J. A. Hop staken, machine-bankwerker, Wilhelmina straat 4 naar Goes A. de Plaa, plaat werker, de Deckerestraat 5 naar Goes H, J. M. van Kaalte, bankdirecteur, Ka- naalstraat 91 naar Goes W. L. M. van Driel, zonder, N. Vliss. weg 141 naar Am sterdam N. Visser, zonder, Zandweg 9 naar Zaandijk J, Kerkhove, dienstbode, Ox'anjeplein 38 naar Middelburg G. M. Brink, banketbakker, Oranjeplein 41 naar 's-Gravenhage W. Dieleman, hulp i. d. huish., Beciusstraat 25 naar Groningen S, W. v. Butselaar, zonder, Dijkstraat 63 naar Zeist P. Pattenier, licht matr., Rit themsche straat 102 naar Vlissingen E. L. v. d. Berg, dienstbode, Zandweg 17 naar 'Poortugaal J. Cijvat, zonder, Vrij- burgstraat 1 naar Serooskex-ke M. Baijens, metaalbewerker, Kanaalstraat 6 naar Kapelle I. de Rijcke, electr. Iasscher, Vlissingsche straat 132 naar Kloetinge J. de Vroe, kantooi'bediende, Vlissingsche straat 138 naar Goes G. A. F. Kessing, bankwerker, Vlissingsche straat 48 naar Driebergen-Rysenburg. Zuid-Beveland DE INLEVERING VAN KLEEDING. KLOETINGE. Dezer dagen vergaderde het Kleedingcomité onder voorzitterschap van Burgemeester Schimmelpenninck van der Ooye. Er waren niet minder dan 55 Weeding-stukken ingelevex-d, t.w. mantels, jassen en dekens. Daar de goederen in zeer goeden toestandvei'keerden, werd ongeveer alles goedgekeurd. AUTO IN DE SLOOT GEREDEN. KLOETINGE. Toen dezer dagen de heer W. v. d. B. met zijn auto uit de richting Kapelle bij den molen kwam, naderde een gx'oote vrachtauto van de tegenoverge stelde zijde, komende van den nieuwen rijksweg. De laatste nam de bocht wat groot, waardoor de heele weg versperd wex-d, en de heer v. d. B. voor de keus kwam óf den wagen aan te rijden, óf in de sloot te lïjden. Het laatste deed hij. Met behulp van W. N. werd de auto er weer uitgehaald. Het mag een wonder heeten, dat bestuurder en auto er zonder letsel afkwamen. Jongen van vrachtauto geslingerd. WOLPHAARTSDIJK. Hoe gevaarlijk het is dat personen in een laadbak van een vrachtauto meerijden, bleek Vrijdag jl,, toen de vrachtauto van den betonhandel Pietersen uit 's Heer Ax-endskerke den hoek HavenstraatOude kaai omreed. Een jon gen had de onvoorzichtigheid hierbij in den laadbak te staan, hij werd er uitgeslingerd en kwam op de steenen terecht. Behalve eenige verwondingen aan het hoofd, had hij door den val een zijner beenen gebroken. Na door dokter Vos verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes vervoerd, Voorstellen voor den gemeenteraad. KRUININGENOp de Raadsagenda voor de vergadering op 22 October komt o.m. voor: Voorloopige vaststelling van de re kening van inkomsten en uitgaven der ge meente over het dienstjaar 1939; goed keuring van de rekening van burgerlijk armbestuur over 1939; voorstel om niet over te gaan tot toetreding tot het borg stellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden; voorstel tot wijziging van de gemeenschap-, peljjke regeling voor het luchtbescher- mingsgebied Zuid- en Noord-Beveland; voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening-courant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandsche gemeenten; voorstel tot het aangaan van een kasgeld- leening; vaststelling van het tarief voor het gebruik van het badlokaal; vooi'stel tot vergoeding van de kosten van vuur en licht voor een te houden naaicursus; vooi' stel om over te gaan tot betegeling van het speeltei'rein bij de bijzondere school te Oostdijk. Brievenbesteller creed hx een sloot. KRUININGEN. Maandagmorgen om half 7 reed de brievenbesteller W. met de post zakken op zijn flets naar het station KruiningenIerseke. Door de duisternis misleid reed hij bij het im-ijden van den Nisseweg in de daarlangs loopende mod dersloot. Onder modder en vuil moest hp als goed postbode zijn weg veiwolgen, wilde hij natuurlijk op tijd aan de trein zijn, wat hij dan ook prompt deed. Pas nadat de postzakken waren' afgeleverd kon hjj zich thuis verkleeden. Een verzoek aan de bewonen» van den Grintweg. KRUININGEN. Het college van B. en W. heeft aan de bewoners van den Grint weg wijk B., een schrijven gericht waarin wordt gevraagd of deze be won ex-s bereid z\jn voor eigen rekening een afscheiding te plaatsen op het midden van de te dem pen sloot. Het dempen en rioleeren zou dan voor rekening van de gemeente ge schieden. Het is te hopen, dat alle bewo ners op' dit voorstel van B. en W. ingaan, want dan is de gemeente een vieze sloot kwijt en den bewoners zal het een op- luchtig zijn. Collecte. KRUININGEN. De Zaterdag gehouden collecte voor het Roode Kruis heeft 53 opgebracht. LOOP DER BEVOLKING. WEMELDINGE. De loop der bevolking over de maand September 1940 was als volgt: Ingekomen: F. Adriaanse, smids knecht, van Sassenheim, J. van Beierlaan 17, naar Wilhelminastraat B 107J. M. van Houdt, zonder bei'oep, van Sint Maartens dijk a. b. „Spes Salutis" naar a. b. „Wala- di'es", Julianasti'aat C lg; K. J. Hoxjteka- mer, zonder beroep, van Hulzen N.H., Amerfoortstr. 80, naar Nleuwendijk C 94; G. en K. de Waardt, schipperskinderen, van Ouderkerk a. d. IJssel, a. b. naar Nieu- wendijk C 84; P, Tolhoek, landarbeidex-, van Yerseke, Damstraat 179, naar Oi'anjeboom- str. B 98b; J. en M. Deurloo, schipperskin deren, van Bei'gen op Zoom, naar Z. Ach- terweg A 52c; C. P. Sex'vaas, dienstbode, van 's-Gravenhage, Roelofsstr. 23 naar Sluisplateau C 75; C. Ovex-gaauw, rijksveld wachter, van Den Heldex-, wachtschip, naar Dorpsstraat B 8; C, van Eeten, rijksveld wachter, van Rotterdam, Rietdijk 88c, naar Oranjeboomstraat B 88; S. de Schipper, dienstbode, van Amsterdam, Nieuwe Kex'k- straat 125hs, naar Kanaaldijk B 125. Vertrokken: M. G. Leendertse, dienstbode, van Hoogeweg A 12, naar Goes, Leliestraat 46; H. Vegter, schipperskind, van Oranjeboomstr. B 88, naar Rotterdam, Maashaven 45; J. de Mul, dienstbode, van W. Kanaalweg C 42, naar Amsterdam, Joh. Verhulststr. 50; J. C. P. Tazelaar, arts, van Dox'pstraat B 38, naar Groningen, St. Jans- str. 4; Wed. W. N. PadmosVan den Ha mer, van Bonzjjweg C 24, naar Veere A 110; H. van Hensbergen en echtgenoote, van Wil helminastraat B 134, naar Huizen N.H. Ate- lierweg 4 (gezagvoerder ter koopvaardij); C. A. Mullex-, zonder beroep, van Dorps straat B 47, naar Veere, Markt A 162; J. v. d. WoestijneCijsouw, van Wilhelmina straat B 158, naar Ridderkerk; J. J. van Houdt en J. van Houdt, schipperskinderen, van Wemeldingsche Zandweg B 2 naar Sint Maartensdijk a. b. „Spes Salutis" Waladres Haven 78; Jannetje Flipse, zonder beroep, van Kanaaldijk C 20, naar Kattendijke A 49; S. Pasveer en geziix, schipper, van a. b. Waladx-es Wilhelminastraat B 119, naar Tei-neuzen, Donzevissex'sstraat 82; J. D. de Vlieger, dienstbode, van O. Kanaalw. C 63, naar Yerseke, Damstraat 122; P. Hooge steger,dienstbode, van Chezeeweg A 62, naar 's-Gravenhage, Jaarsveldstraat 270; P. de Moox-, dienstbode, van Julianasti'aat C 21, naar Goes, V. D. Goeskade 73; M. D. de ZeeuwMinaar, leei'ling verpleegster, van Wilhelminastx-aat B 110, naar Amster dam, Kazernestraat 18hs; J. Schouten, ma rechaussee, van Sluisplateau C 55, naar Til burg, Spoox'dijk 82; J. J. J, Vermerris, dienstbode, van Noordelijken Achterweg B 244g, naar 's-Gravenhage, Stadhouders- laan 38. Veldwachter aangesteld. WEMELDINGE. Als x'ijksvoldwachter is in deze gemeente geplaatst de heer P. Rijken, thans te Hilversum, vroeger inge deeld bij de politietroepen. maakt Uw keel droog en effent den CJ22,'/ weg voor verkoudheden." Verzacht en maak Uw keel vochtig metfêffJ LOOP DER BEVOLKING. YERSEKE. Loop der bevolking over de maand September 1940,. Ingekomen: H. Tjarks, zonder beroep, van Schore naar Kerkhoekstraat 59J. Boone, zonder beroep, van Kruiningen naar Langevielle 48; J. A. Remijn, dienst bode van Goes naar Damstraat 103; D. W. Keuper, onderwijzer, van Gendringen naar Dreef 2; M. Koole, dienstbode, van Goes naar van Randwijckstraat 24; J. van Nieu- wenhuizen, motordrijver, van Utrecht naar Dam 5; J. Vermast, zonder beroep, van Voorburg naar Paardenmarkt 1; J. D. de Vlieger, dienstbode van Werneldinge naar Damstraat 122: A. H. Nijssen, dienstbode, van Goes naar Stoofstraat 6; C. Veldhuizen, stoker-olieman Kon. Marine, van Oost- en West Souburg naar Damstraat 62; M. J. van der Reest, zonder beroep, van Rotter dam naar Olzendepolder la; C. M. Bom, bankwerker, van Apeldoorn naar Dam straat 56; H. A. Ossewaarde, boekhouder, van Arnemuiden naar Grintweg 25. Vertrokken: J. Daane, zonder be- i'oep, naar Vlieland A 124; S. J. Filius, dienstbode, naar 's-Gravenhage, Phloxlaan 10; W. van Zweden, zonder beroep, naar Tholen, Plantagestraat 23; J. J. de Koeijer, zortder beroep, naar Rotterdam, Mathenes- sei'laan 229; G. H. Pieterse, dienstbode, naar Goes, Nieuwstraat 11; A. W. van der Endt, bankwerker, naar Krabbendijke, Zuid- weg 188; J. W. Gunning, zonder beroep, naar Middelbux'g, Noordsingel 78; D. A. van Strien, marechaussee naar Oudenbosch, bri gade marechaussee; J. P. B. V, Pols, zon der beroep, naar Utrecht, Cx-oeselaan 281-bis; F. Mol, dienstbode, naar 's-Gra venhage, Wagenstraat 94; P. Tolhoek, land- ax-beider, naar Werneldinge, Oranjeboom straat B 98b; B. C. de Munck, dienstbode, naar 's-Gravenhage, Laan van N.O. Indië 97; A. C. Genefaas, zonder beroep, naar 's-Gravenhage, Bezuidenhoutscheweg 331; Kinderen Van Kogelenberg, zonder beroep, naar Oost- en West Soubui'g, Nieuwe Vlis- singscheweg; Joh. van Zweden, oesterkwee- ker, naar Tholen, Plantagestraat 23H. van Iwaax'den, los werkman, naar 's-Graven hage, Heerengracht 7a; M, de Wit, zonder beroep, naar Voorburg, Koningin Wilhel- minalaan 115; M. L. A. Verhaart, zonder beroep, naar Delft, Oude Delft 16; C. W. L. Bom, zonder beroep, naar Vlissingen, Hoo geweg 167; J. van Es, marechaussee, naar Hontenisse, Groenendijk B 8; H. Tjarks, dienstbode, naar Kruiningen, Stationsge bouw; C. A. Polderman, marechaussee, naar Steenbei'gen, Marechausseekazerne; M. Re- mijn, zonder beroep, naar Rijswijk, Frans Halskade 8; A. van Stee, dienstbode, naar Amsterdam, Breedeweg 20; C. Meyer, zon der bei'oep, naar 's-Gravenhage, Leuven- schesti'aat 79. (I, C.) Getyen Werneldinge. Oct. (Zomèrtijd) Hoogwater Laagwater Dinsdag 15 3.16 15.27 8.55 20.58 Woensdag 16 V.M. 3.49 16.01 9.22 21.39 Donderd. 17 S 4.22 16.32 9.51 22.05 Vrydag 18 4.54 17.04 10.18 22.35 Zaterdag 19 5.25 17.32 10.53 23.10 Zondag 20 5.55 18.00 11.29 23.45 Z eeuw sch-V laander en NIEUWE BURGEMEESTER VAN - OOSTBURG. Naar wij vernemen is in de vaca ture van burgemeester der gemeente Oostburg de benoeming te verwach ten van mr. K. Hoeksema, thans lei der van den distributiedienst te Maartensdijk (Utrecht). BOMMEN OP HOEK. Twee gewondenéén huis verwoest. Het A.N.P. meldt dat Britsche vliegers gisternacht op verschillende plaatsen en ste den weer bommen hebben uitgeworpen, gelukkig zonder veel schade aan te richten. Slechts in Hoek is een huis verwoest en er zijn drie huizen beschadigd. Bovendien werd één persoon zwaar- en één lichtge wond. SCHAARSCHTE AAN ROOKGEREI. AXEL. Nog steeds is hier groote schaarschte aan tabak, sigaren en siga retten. Af en toe krijgen de winkeliers wel kleine hoeveelheden thuis, doch deze zijn toch lang niet voldoende om alle rookers en pruimers te voorzien. Pruimtabak is heelemaal niet verkrijgbaar en de ver- Stokte pruimers behelpen zich dan ook reeds met allei'lei „Ersatz" of noodge dwongen met kauwgom. Vooral de beken de BZK wordt zeer gemist. Zoodra bekend is dat in een of andere winkel een partijtje tabak of sigaren is gearriveerd, staan de liefhebbers reeds in file te wachten om een pakje machtig te worden. Telkens moeten echter weer velen teleui'gesteld worden. Ook in de omliggen de kleine gemeenten kan men niet meer terecht voor tabak, of sigaren. Een pakje tabak gaat meermalen door verschillende handen, met steeds klimmende prijzen! LOOP DER BEVOLKING OVER SEPTEMBER. IJZENDIJKE. Ingekomen: Ber- nardus Scheir van Biervliet; Alexander de Ridder van Cadzand; Dina de iRdder geb. Wegtveer v. Oudelande; Jozina Israël van A'dam; Maria Giljan v. Goes; Suzanna Strum v. Wat ei-vliet; Aleidav. Staveren v. Tex-neuzenJohan Villevoije van Breda Dirk Quaak van Wieringermeer Adrianus Trouwboi'st van Breda Joanna Heinsdijk van Terneuzen Marie-Louise v. d. Heude van Bouchaute. Rechtszaken A. de Jager op i-jarige C. M. A. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank te Middelburg is fail liet verklaard P. J. V., landbouwer, wonende te Philippine. Rechter-Commis- saris mr. J. H. F. Bloemers; Curator: Mr. P. Groenewegen, advocaat te Oostburg. RECHTBANK MIDDELBURG. Hooper "beroep aangeteekend. Door J. D., 42 jaar, chauffeur te Ter neuzen, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 1 October, waarbij hij we gens „diefstal" is veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de heden gehouden zitting van den politierechter te Middelburg werden 12 zaken behandeld. Beleedigïng. Wegens beleediging x 7 Juli stond terecht de uit Zuiddoi-pe. Eisch en uitspraak 10 b. subs. 5 d. h. Ook autorijden zonder vergun ning. De 27-jarige P. Z. vrachtrijder te Wis- senkerke heeft op 9 Juli motorbrandstof verbruikt in strijd met de motorbrand stofbeschikking 1940 no. 1. Eisch 20 b. s. 10 d. h. Uitspi'aak 15 b. subs. 10 d. h. Heling, De 43-jarige J. Z. geb. Van B. te Goes, heeft volgens de ten lastelegging op 27 Augustus 50 ten geschenke aangenomen van K. J. Zweedijk, wetende, dat dit geld door diefstal verkregen was. Eisch 1 maand gev. -straf. Uitspraak 3 weken gev. stx-af. Beleediging. De volgende 4 zaken betroffen allen be leediging. Tegen den 56-jax'igen werkman F. A. de B. uit Zuiddorpe, die op S September P. de Clercq beleedigde, luidde de eisch 20 b. subs. 10 d. h. De uitspraak was conform. Wegens beleediging van E. J. Tietema op 15 Augustus luidde de eisch tegen den 42-jarige biex'brouwersknecht J. K. uit Westdorpe 15 b. subs. 10 d. h. Uitspraak conform. De 35-jax'ige caféhouder A. R. te Bres kens heeft op 4 September J. Koole be- leedigd. Eisch en uitspraak 20 b. subs. 10 d. h. Op 24 Augustus zou de 39-jarige land bouwer C. A. G. uit Wissenkerke W. Heij- boer aldaar beleedigd hebben. Eisch en uispraak 20 subs. 10 d. h. Diefstal van schapen. De 29-jax-ige J. J. de R. uit 's Heer Abtskei'ke zou uit een weide van J. Hart- hoorn aldaar op 20 September 2, althans 1 schaap hebben weggenomen. Eisch 20 b. subs. 20 d. h. Uitspraak 20 b. subs. 10 d. lx. Nog een beleediging. Op 2 September heeft de 55-jarige B. P. K. geboren B. te Hansweert haar sectegenoote T. v. d. Roest beleedigd. Eisch 15 b. subs, 15 d. h. Uitspraak 10 b. subs. 5 d. h. Verboden verkoop van zeep. Twee zaken betx'offen beide het verkoo- pen op 24 Augustus van twee doozen huis houdzeep en een k.g. zachte zeep. De eei'ste zaak was die tegen den 54- jarlgen winkelbediende H. P. A. de P. uit Goes, die verkocht aan J. Schipper en de tweede tegen de 19-jarige winkeljuf frouw M. J. C. te Kloetinge, die verkocht aan C. Schippers. Beiden, eisch en uitspraak 10 b. subs. 5 d. h. Poging tot verboden uitvoer. De 18-jarige plaatwerker C. G. de V., uit Antwerpen heeft op 3 September be- getracht 1,9 kg. chocolade uit te voeren over een stuk land te Nieuw-Namen doch werd daarbij door commiezen betrapt. Eisch en uitspraak 10 b. subs. 5 d, h. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen chocolade. Kerknieuws Dr. H. W. van der Vaart Smit legt zyn ambt neer. Dr. H. W. van der Vaart Smit te 's-Gra venhage, heeft aan de desbetreffende ker kelijke instanties het volgende schrijven gezonden „Aangezien ik my principieel niet ver eenigen kan met de politieke besluiten, die de synode der Gereformeerde kerken in 1936 te Amsterdam o.m. tegen het natio- naal-socialisme nam en mij thans aan deze besluiten niet meer houden kan, zie ik mij tot myn leedwezen genoopt u te berichten, dat ik mijn predikantsambt in de Gerefor meerde kerken neex-leg en myn gezin en ik u verzoeken ons niet meer als leden der gereformeerde kerk te beschouwen belij- denisvez-schil heb ik inmiddels met u niet." V ertrokken: Albert Plasschaert naar HoofdplaatSamuel Hubregtsen en vrouw naar Watex-landkex-kje Maria Buy- ze naar Waterlandkex-kje; Maria Padmos van Luik naar Tex-neuzen Adri v. d. Linde naar Terneuzen Betsy Rosseel naar Hoorn Lucia du Puy naar Dongen Elvira de Wever naar Schoondijke Arnold Groos- rnan en vrouw naar Terneuzen Elizabeth Bert naar Overslag Abraham de Bruijne naar Wageningen Madeleine v. d. Navoij naar OostburgAgnes Thomaes naai- Don gen Mai'ie de Dobbelaere naar Dongen Jean Batselaere naar Tex-neuzen Jozina Israël naar Kortgene Petrus van Tiggelen naar KerkdrielOdilon Hermans naar Hujjbergen; Maria Giljam naar Goes. &U.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3