UÏT DE PROVINCIE De Raad van WestkapeSle vergaderde. Hoe lang Is het licht Zonsondergang hedenavond 19.00 Zonsopkomst morgenochtend 7.55 Gedurende de tusschenliggende tijden moet worden verduisterd. DE PRIJZEN VAN EIEREN, BOTER EN VLEESCH. Een waarschuwing aan handelaren en publiek. Van officieele zijde meldt men ons: In de laatste dagen is het gebleken, dat in verschillende streken van Zeeland de prijsvoorschriften omtrent eieren, boter en vleesch niet precies worden nagekomen. Het volgende wordt daarom nogmaals met nadruk onder den aandacht van handelaren en publiek gebracht. EIEREN. Bij besluit van 31 Aug. 1940 van het Rijksbureau voor Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd is bepaald, dat de prij zen van verkoop van eieren aan ver bruikers ten hoogste mogen bedragen: 7% ct. per stuk voor versche eieren, Wegende' 55 gram of meer. 6 Yz ct. per stuk voor versche eieren, we gende minder dan 55 gram. 5 ct, per stuk voor kalkeieren. Deze regeling is ingegaan op 2 Septem ber 1940. Onder geen voorwaarde is verkoop te gen een hoogeren prijs toegestaan. Naar vei-luidt, zijn binnenkort nadere maatregelen op het gebied van den eieren- handel te verwachten. BOTER. Bij het Crisiszulvelbesluit 1940 ;(boterprijzen)verschenen in de Nederland- sche Staatscourant van 3 Oct. 1940 nr. 193 en op dien dag in werking getreden, is bepaald, dat de prijs voor den verkoop van boter aan verbruikers niet lxooger mag zijn dan 1.85 per kilogram, dus 0.92 >/2 peii pond. In tegenstelling tot wat men hier en daar schijnt aan te nemen, geldt deze maximumprijs voor alle soorten boter, dus niet alleen voor koelhuisboter maar ook voor versche. Ook deze maximumprijs mag' onder geen voorwendsel worden overschre den, ook niet met een beroep op eventueele transportkosten. VLEESCH. Overschrijding van de maxi mumprijzen, vermeld op de van gemeente wege goedgekeurde prijslijsten, die in elke slagerswinkel moeten zijn opgehangen, is in geenerlei vorm toegelaten. De prijs mag slechts berekend worden over de hoeveelheid werkelijk afgeleverd vleesch (derhalve niet bijv. 4 ons leveren en voor 5 ons laten betalen). Voor even tueel bijgeleverde beenen of zeenen mogen geen vleeschprijzen berekend worden: zij mogen slechts worden verkocht tegen daar voor redelijke prijzen, die uiteraard liggen benedende vleeschprijzen. Aan de politie is opgedragen, op de na- levering dei/prijsvoorschriften, in het bij zonder t.a.v. eieren, boter en vleesch, streng toe te zien. BOMMEN OP RECTHEM EN BRESKENS. Hoegenaamd geen schade aangericht. Gistëravond rond negen uur klonk bo ven Vlissingen en wijde omgeving weer het zware geronk van een Engelsch vlieg tuig, dat met enkele lichtkogels een groot gedeelte van het eiland verlichtte. Het afweergeschut trad in werking en even later gaven de alarmsirenes het sein „luchtgevaar", hetgeen tot tegen elf uur heeft geduurd. Het toestel werd hevig onder vuur ge nomen en tusschen het lawaai van het geschut, dooi' kon eenige malen duidelijk het explodeeren van bommen worden waargenomen. Naar kon worden vastgesteld, is de uitwerking van deze aanvallen gelukkig niet groot geweest. In Vlissingen is geen enkele van deze projectielen neergekomen. Wel zijn er twee op bouwland bjj den Boomdijli aan de Zuidwatering te Ritthem gevallen. Hier werden twee tamelijk groo ts trechters in .den grond geslagen, terwijl scherven van de bommen door de muren van omliggende schuren heendrongen. Een stuk kwam, zelfs bij het betrekkelijk ver ren afstand gelegen gemeentehuis terecht. Ook liepen eenige huizen nog lichte scha de op in den vorm van gebroken ruiten en verschoven dakpannen. Verder kreeg Breskens nog een onge- wenscht bezoek. Een bom, van naar het schjjnt licht kaliber, viel op een stuk bouwland aan den Langeweg zonder scha de aan te richten. Voorts moeten er nabij Nieuwesluis nog twee in het water zjjn geworpen. Machinistenexamens. Voor het machinistendiploma A zijn te 's-Gravenhage geslaagd- de heeren W. Roelofs te Vlissingen; J. de Bree te Mid delburg en M. J. Erancissen te Heinkens- Walcheren Levina Willeboordse ter aarde besteld. OOSTKAPELLE. Maandagmiddag werd onder zeer grootu belangstelling het stof- felijk overschot van Levina Willeboordse, die verleden week door een noodlottig' on geval is overleden, ter aarde besteld. Ds. Hofland sprak aan de groeve naar aanleiding van dit droevig ongeval over Psalm 103 vers 8, waarna hij troostwoor den tot deouders en verdere familie richtte. Een broeder van de overledene dankte voor de gesproken woorden en de groote belangstelling. De kist was gedekt met een viertal kransen, waarvan één van de Duitsche weermacht, waarbfj de overledene in dienstbetrekking was. De postverzending. ARNEMUIDEN. Sèdert Maandag j.I. is des morgens in de postverzending en.aan- komst wijziging gekomen. Werd voordien de post ontvangen resp. verzonden per trein Vlissingen—Roosendaal van 8.37 en RoosendaalVlissingen 8.45, thans ge schiedt dit per trein VlissingenRoosen daal 6.37 en RoosendaalVlissingen 7.01, alzoo een vervroeging van ontvangst en verzending. De buslichtingen op het post kantoor alsmede de bus aan het station geschieden even voor het vertrek der trei nen. De avondverzending te weten Vlissingen Roozendaal van 17.37 en Roosendaal Vlissingen 17.45 is ongewijzigd gebleven. INBRAAK. ARNEMUIDEN. Eenige dagen geleden is er bij een inwoner van het Tuindorp ongewenscht bezoek geweest. De onbe kende indringer(s) hebben ongeveer een be drag van 50.— alsmede eeh .polshorloge mede genomen. De dader of daders hebben gebruik gemaakt van de sleutel, welke op een zekere plaats verborgen was voor de overige huisgenooten. Zij konden zoodoende gemakkelijk binnentreden om hun niet te prijzen werk te volbrengen. Ook eenige kasten moesten het ontgelden. Het is nog niet mogen gelukken de onbekende da der (s) te pakken te krijgen. Zuid-Beveland Eervol ontslag. De waarnemend Commissaris der pro vincie Zeeland, heeft met ingang van 15 October a.s. eervol ontslag verleend aan J. van Oudheusden, als bezoldigd veldwachter der gemeenten Oudelande en Baarland. LOOP DER BEVOLKING. DRIEWEGEN. Loop der bevolking over de maand September 1940. Ingekomen: W. Tromp van Vlissingen naar no. 94; G. Bruin en zoon van Vlis singen naar no. 94; S. J. Bruinoge, van O. en W. Souburg naar no. 58; J. I. de Smit en gezin, van Vlissingen naar no. 160 a. Vertrokken: M. G. van Noort, van no. 30 a naar Goes, Kamperfoeliestraat 2 a; C. Meulpolder van no. 18 naar Goes, Groote Markt 34; P. M. van Waarde, van no. 145 naar Middelburg, Veerscheweg 54; M. J. Leenman, van no. 165 naar Borssele, Monsterweg 4. (D.Z.) LOOP DER BEVOLKING. KRABBENDIJKE. Loop der bevolking over de maand September 1940. Vertrokken: J. P. Verhage naar Wil lemstad; J. M. Cok en C. S. Colc naar 's Gravenhage; A. van den Berge naar Hattum; P. Tramper en C. Tramper, naar 's Gravenhage; J. C. van den Berge naar Utrecht; M. Haverhoek naar Dordrecht; L. Windhorst, A. J. Brandhorst, H. Wind- horst, M. J. Windhorst, W. Windhorst, allen naar Boskoop. Ingekomen: I. M. Joosse van Schore; A. W. van der Endt van Ierseke; E. Kole van Goes; J. Amperse van Kortgene; C. G. Bouwman v. Heinkenszand; M. H. Aert- sen van Tilburg; E. de Voogt van Til burg; D. R. E. Ae.rtsen van Tilburg; M. H. Vissers van Tilburg; A. v, d. Dorpel van Ossendrecht; C. Kok, van Rilland- Bath; M. van der Endt van Rotterdam; C. J. M. van den Brakel van Hilversum. (D.Z.) Benoeming. YERSEKE. Met ingang van Maandag 14 October a.s. wordt onze dorpsgenoot Joz. Staal, geplaatst bjj het wapen der Kon. Marechaussee te Bergen op Zoom. De mosselverzending gaat goed, YERSEKE. De mosselverzending die nog steeds eerste klas is, brengt vanzelfspre kend voor vele handen werk met zich mede. Er zijn ondernemingen die nog nim mer zooveel personeel in dienst hadden als thans. Vooral ook in het' bedrijf der fa. de Leeuw dat pas geheel is vernieuwd werkt thans een' groot aantal personen en de nieuwe fabriek schijnt voor het moment haast te klein te zijn, hetgeen zeker zeer verheugend mag worden genoemd. De moeilijkheid van emballage voorzie ning komt nu reeds kijken, wat vanzelf wel een keerzijde is van de medaille. Voor de getroffenen. YERSEKE. De commissie welke de be langen der getroffenen behartigt, toonde deze week weer haar goede werk, door de uitreiking van talrijke huishoudelijke artikelen. Zoo langzamerhand komen de getrof fenen er zoodoende weer een beetje in. VERKOOPING. KATTENDIJKE. Dinsdag werd alhier, ten overstaan van de notarissen J. L. van der Harst te Middelburg en J. C. Kram te Kapelle in het openbaar verkocht: Perc. I en n. De Hofstede „Veldzicht" aan het Hooge Pad te Kattendijke, be staande uit woonhuis, schuur, varkenshok, erf, tuin en boomgaard, groot ongeveer 1 ha. 22a. 13 ca. Kooper de heer P. Eversdijk Jz. te Ka pelle voor 6430.Accessoir 85. Perc. Hl. Boomgaard, aldaar, groot on geveer 1 ha. 5 a. 36 ca. Kooper de heer J. D. van Doorn te Kloetinge e.a. voor 1267.per 39 a. 24 ca. is voor den hoop 3401.91. Accessoir 50. Pe'rc. IV. Weiland aan het Jan Domus- weegje te Kattendijke, groot ongeveer 1 ha. 78 a. 42 ca. Kooper de heer J. J. de Jonge te Goes, voor 1050.per 39 a. 24 ca, is voor den hoop 6221,15. Acces soir 10. Perc; V. Arbeiderswoning met erf, tuin en boomgaard aan het Hooge Pad te Kat tendijke, groot ongeveer 15 a. 31 ca. Koo per de heer C. Jongepier Gz. te Middel burg q.q., voor 1310. Perc. VI. Weiland, aan het Jan Domus- weegje, in de gemeenten Kattendijke en Kapelle, groot ongeveer 2 ha. 59 a. 70 ca. Kooper de heer J. L. van der Harst te Middelburg q.q., voor 940.per 39 a. 24 ca is voor den hoop 4774.24. Acces soir 10.— Noord-Beveland Openstelling gemeentesecretarie. COLÏJNSPLAAT. Met ingang van Dins dag 8 October zijn de kantooruren ter gemeente-secretarie gewijzigd. In plaats van tusschen 9 en 12, zal de secretarie voortaan geopend z\jn van 10 tot 1 uur wettelijke tijd, terwijl distributieaangele genheden Zullen behandeld worden van 3 tot 4 uur* Maatregelen iri verband met de verduistering. DE SCHOOLTIJDEN VERANDERD. WESTKAPELLE. Maandagavond kwam de Raad in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. A. P. C. de Casembroot. Aanwe zig alle leden. Nieuw raadslid. Na opening door den VOORZ. legde de heer L. Minderhoud Lz -in den" Raad voor de gecombineerde A.R.-C.H.-lijst, op volger van wijlen den heer J. Polderman de vereischte eeden af. Mede namens wethouders en overige raadsleden wenschte de voorzitter den heer Minderhoud geluk met zijn benoe ming en zei ervan overtuigd te zijn, dat steeds van een aangename samenwerking sprake zou zijn. De heer MINDERHOUD bracht dank voor deze woorden. Ingekomen stukken. Van het polderbestuur was bericht bin nengekomen, dat voor de bestrating van den Ouden Zandweg een subsidie zou wor den verleend ten bedrage van 2836.70. Van de vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke oefening in Nederland was een request binnengeko men. Daar de gemeente bij volledige in voering van de lichamelijke oefening op de scholen voor zeer groote uitgaven zou zijn te staan gekomen, werd ook hier, evenals op tal van andere plaatsen, ieder jaar ont heffing gevraagd en verkfegen. De moge lijkheid om ontheffing aan te vragen loopt 1 Januari a.s. af en daar waarschijnlijk Zeeuwsch-Vlaanderen SLEEPSCHIP GELADEN MET SUIKERBIETEN GEZONKEN. BRESKENS. Dezer dagen werd het schip „Pewi" uit Zevenbergen geladen met sui kerbieten uit de haven van Breskens ge sleept met bestemming Dinteloord. Op de Schelde tusschen Breskens en Vlis singen helde het schip door den sterken wind naar een zijde over, waardoor het veel water maakte en het zich na enkele minuten in zinkenden toestand bevond. De opvarende schipper W. van Fessem kreeg met zijn knecht geen gelegenheid meer om naar zwemgordels te grijpen en daar ook de kleine boot kapseisde bleef hun niets anders over dan over boord te springen. Dit was voor beide schippers een hachelijke toestand daar de sleepboot door het zin ken van het schip in een benarde positie verkeerde en hun niet te hulp kon komen. Gelukkig was, in de buurt een marine boot welke zich onmiddellijk naar de plaats des onheils spoedde. Het is dan ook vooral aan het optreden van Oberleutnant Schur- rat te danken dat geen menschenlevens te betreuren waren. Door het spoedig in grijpen n.l. van dezen leutnant konden beide schippers worden opgepikt en aan boord genomen. Het schip was intusschen reeds in de diepte verdwenen. Inmiddels wist de sleepboot zich uit zijn benarde po sitie te herstellen De sleepboot kon langs zij de militaire boot komen waarna beide geredden op de sleepboot overstapten, wel ke naar Vlissingen vertrok. Loop der bevolking. GROEDE. In de maand September zijn ingekomen Sa. Ja. Sa. Bruijnooge en zoon, A 120, van Princenhage, Rijsbergscheweg B 66d P. Cornelis, A 65, van Nieuwvliet, 112; Ma. N. v. d. Wege, A 176, van Vlis singen, Boulevard Evertsen 36 C. C. Ver- hage, A 195, van Rotterdam, Eben Haezer- straat 119c A. P. Bouwens, O 214, van Oostburg, le Hoogendijk 17 Ja. Ma. de Wispelaire, A 166, van Bergen op Zoom, Moerstr. baan 503 C. M. van de Velde, O 187, van Breskens, Kijkuit 3 A. M. de Baets, O 187, van Sluis, H 53. Vertrokken Ma. Ee. van den Hemel, van A 308, naar Dongen, Hooge Ham 25 A. van Uxem en vrouw, van A 236a, naar Goes, Wijngaardstraat 22 C. van Belois, van A 270, naar Zuidzande, M 119, Geslaagd IJZENDIJKE. Aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen rechten, onze dorpsge noot de heer Th. J. W. Hendrikse. Schuur afgebrand. SLUIS. Zondagmorgen brak brand uit in 'een schuur van den arbeider V. aan het kanaal SluisBrugge, juist gelegen op Belgisch grondgebied. De brandweer van Sluis werd gealar meerd en na enkele uren blusschen was men den brand meester. Het aangrenzen de huis bleef behouden. De schuur, die gevuld was met stroo, werd echter een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. STORMSCHADE IN DE BOOMGAARDEN. AXEL. De hevige regen- en stormvlagen van. de laatste dagen en nachten hebben heel wat schade in de boomgaarden aan gericht. Veel trekrijp fruit, dat bestemd was voor winterprovisie, is hierdoor voor dit doel ongeschikt geworden, daar het in groote hoeveelheden is afgevallen en nu nog slechts als afvalfruit tegen veel verminderden prijs van de hand kan wor den gedaan. Voor de verkoopers beteekent dit een aanmerkelijke schadepost, voor de koo- pers daarentegen een betrekkelijk buiten kansje, want onder afvalfruit bevinden zich toch altijd ook nog een vrij groote hoeveelheid goede vruchten. Beducht als men is voor nieuwe storm en. regenvlagen, is men thans overal be gonnen met het trekken van het rijpe fruit, dat er inmiddels zeker niet goed- kooper op zal worden, nu reeds zooveel afgevallen is. Inbraak. WATERLANDKERKJE. Tijdens afwe zigheid van de bewoners hebben dieven bjj den hoefsmid B. een inbraak gepleegd en aldaar twee bakens spek gestolen. Aangifte bjj de politie is gedaan. Men. heeft nog geen spoor van de daders. dienaangaande van hoogerhand voorschrif ten zullen worden gesteld, werd op voor stel van B. en W. het request voor ken nisgeving aangenomen. Van A. Louwerse, gemeente-werkman, was een verzoek binnengekomen om hem een vergoeding voor het gebruik van zijn eigen rijwiel te verleenen, daar hij dit hoofdzakelijk ten behoeve van de gemeente gebruikt. Op voorstel van B. en W. werd besloten een vergoeding van 20 per jaar te ver leenen. Gemeenterekeningen. De in de vorige raadsvergadering inge stelde commissie van onderzoek van de voorloopige gemeenterekening 1939 en de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1939, had deze in orde bevonden, zoo dat beide rekeningen als in de vorige vergadering vastgesteld werden goed gekeurd. De gemeentebegrooting 1941 werd aan geboden in inkomsten en uitgaven ten be drage van S8476.35 en. in lcapitaaldienst ten bedrage van 26516.93. Op voorstel van B. en W. werd de gemeente-begroo ting 1940 ten aanzien van enkele posten in een door Ged. Staten gewenschten geest gewijzigd. Burg. Stand. De voorgestelde wijziging van de veror dening regelende de verdeeling der werk zaamheden der ambtenaren van den Bur gerlijken Stand werd met algemeene stemmen aangenomen. Twee verzoeken. Hetzelfde geschiedde met een verzoek van J. Verhulst en anderen tot onttrek king aan het openbaar verkeer van het voetpad „door den belling", loopende van den Noordweg tot aan den Ouden Zand weg. Ook een voorstel van P. Huijbregsen, gemeente-ontvanger, tot wijziging van zijn pensioengrondslag, werd met algemeene stemmen ingewilligd. Daar van de ter zake bevoegde hoogere instantie nog geen goedkeuring van de voordracht was ontvangen, werd het agendapunt „Benoeming leeraren avond school voor nijverheidsonderwijs, cursus 19401941" aangehouden. De verduistering. Besloten werd in de politieverordening een artikel op te nemen, waarbij het ver boden wordt na zonsondergang fietsen e.d. tegen de glinten te plaatsen. De VOORZ. deelde daarna mede, dat van gemeentewege de boomen, lantaarn palen e.d. van een witten band zullen wor den voorzien, terwijl ook de straten op soortgelijke wijze gemarkeerd zullen wor den. Zulks met oog op het door de ver duistering heerschende donker. De schooltijden. Tenslotte deelde de VOORZ. nog het een en ander mede aangaande de regeling der schooltijden. Na de zomervacantie waren deze aldus gewijzigd, dat 's morgens les werd gegeven van tien uur tot half één en 's middags van half twee tot vier uur. Daar was gebleken, dat deze regeling door het meerendeel van de ouders dei- schoolgaande kinderen onaangenaam werd gevonden, stelden B. en W., mede op aan drang van het onderwijzend personeel de schooltijden thans aldus vast's mor gens van half tien tot twaalf uur en 's middags van één uur tot half vier. Daarmede werd vooral tegemoet geko men aan het verlangen van velen, om het middagmaal om ongeveer twaalf uur te kunnen nuttigen. Mocht echter de zomertijd gedurende den geheelen winter worden gehandhaafd en daardoor blijken dat deze regeling niet is vol te houden, dan zal te zijner tijd teruggekeerd kunnen worden naar de re geling, zooals die na de zomervacantie was. Burgerlijke Stand KRABBENDIJKE. Over de maand September. Geboren: Maatje Machalina d. v. Dinge- nis Wavergn en Maatje Zandee; Elisabeth Dina Maria d. v. Jan Allewijn Hollebranse en Helena Katharina Kamerling; Jan Wil lem Constant z. v. Jan Vader en Adriana Caljouw. 's HEER AREND SKERKE. Over de maand September. Geboren: Pieternella d. v. Jan Koole en -Maria de Jonge; Apollonia Francina d. v. Cornelis Traas en Johanna Balleur; Leuntje d. v. Albertus Sandee en Leuntje van de Guchte; Margaretha Magdalena d. v. Adrianus Willebrordus Remijn en Johanna Beulens; Leintje d. v. Jan Marinus Moer dijk en Catlialina Lena Kallemein; Katha rina d. v. Jan Witte en Dina Walhout. DRIEWEGEN. Geboren*. Leijn Pieter z. v. Pieter Jo hannes de Nooijer en Jacomina Puijpe; Pe ter Erik z. v. George Marinus Cornelis Ort en Charlotte Hanselaar. Overleden: Jacob Hannewijk 74 j., ge huwd met Adriana Westveer. GROEDE. Over de maand September. Geboren: Johannes de Jonge, v. van Jo- zias Jacobus de Jonge en Datharina Pro voost. Cecil Eugenie Marie Dusarduijn, d. van Achiel Johan Marie Dusarduijn en Adelaide Marie DhontJacobus Izaak Brakman, z. van Willem Cornelis Brak man en Johanna Snoep Petrus Francis- cus Leonardus van 't Westeinde, z., van Laurus van 't Westeinde en Irma Emelie van de Martelaere Maria Magdelena van der Lijcke, d. van Willem Adriaan van der Lijcke en Magdalena Adriana Bentschap Knook. Overleden Jacobus Cornelis Overdulve, 4 d., zoon van Marinus Pieter Overdulve en Maria Geertruida van Wage Amelia Ludovica de Meulemeester, 86 j., dochter van Petrus Johannes de Meulemeester en .Ludovica Buijck, beiden overleden. Onze Bureaux zijn gevestigd 5 MIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie Tel. 269. Administratie Tel. 139 VLISSINGEN Redactie en Adm.ï Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 Ijjnen) O GOES Redactie en Adm.Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 85 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 O OOSTBURG Breedestraat 45, Telefoon 102. Officiëele Publicaties. NA-INLEVERING VAN RIJKSGOEDEREN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de na-inlevering van rijksgoederen, (militaire kleeding en uitrusting) voorloopig is uit gesteld. Middelburg, 7 October 1940. De Burgemeester voornoemd* DE BORDES. OPENBARE MEISJESSCHOOL MIDDELBURG. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter kennis van belang hebbenden dat de lessen der le klasse van bovengenoemde school op Zaterdag, 12 Oc tober 1940, des voormiddags 9 uur, zullen aanvangen in het gebouw der Handels school aan den Dam. ober 1940. Middelburg, 9 October 1940. Burgemeester en Wethouders voom., DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Van onze Boekentafel De waarheid marcheert, door Werner Picht. Het voorspel tot den grooten strjjd, door Werner Picht. Ge- illustreerde uitgaven. Uitgave W. J. Ort, 's-Gravenhage. In tijden als deze speelt de propaganda een overwegende rol. Propaganda is een sterk en krachtig wapen, dat evenwel ge makkelijk tot misbruik kan leiden, aldus de aanhef in het voorwoord, dat Werner Picht aan zijn geschriften liet voorafgaan. De schrijver heeft in deze boekjes de veld tochten in Polen en Noorwegen aan de hand van »de officieele Duitsche legerbe- richten samenvattend behandeld. Op zich zelf beteekent zulks niet, dat het overzicht volledig is. Dit was ook niet zijn bedoeling, want daarnaast heeft hij grepen gedaan uit de berichten uit het kamp der gealli eerden en uit neutrale bron. Ook hier is uit den aard der zaak van volledigheid geen sprake, doch dit was evenmin zijn bedoeling. Hij streefde er slechts naar het verschil in berichtgeving' te accentueeren. Of hij daarin geslaagd is, zouden we niet ten volle kunnen beamen. Immers ook hier kan niet gesproken worden van volledigheid. Brokstukken van verslagen en berichten kunnen hoogstens eenig licht wei-pen op de mentaliteit van verslaggevers en bericht gevers. En zoo dit zijn bedoeling was, dan is Werner Picht zeker geslaagd. Zijn ge schriften hebben voor alles propagandis tische waarde, gelijk hij in zijn voorwoord aangeeft. Onze lezers hebben de gebeurtenissen in Polen en Noorwegen aan de hand van be richten uit beide kampen kunnen volgen en zich ongetwijfeld een beeld kunnen vormen, van wat zich op die fronten heeft afgespeeld. Wie thans zijn geheugen nog eens wil opfrisschen kan met deze beide boekjes zijn voordeel doen. Foto's verluch ten het geheel. Rechtszaken ZIJN VROUW LEVENSGEVAARLIJK MISHANDELD. Tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft gister ochtend uitspraak gedaan in de zaak tegen den 59-jarigen G. C. H. uit Oosterbeek, die zijn vrouw ernstig heeft mishandeld, waar door zjj in levensgevaar heeft verkeerd. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3