STADSNIEUWS Vlissingen. STAOSNIEUY/S Middelburg. STADSNIEUWS 6©es. nee-zAkkertje w DROEVIG ONGELUK TE ROTTERDAM. In ons nummer van gisteren stond, dat van de twee jongens, die te Rotterdam al. stoeiende uit een raam vielen, direct over leden was de 16-jarige J. Mensink. Dit is niet juist het betreft den 14-ja- rigen J. Eensink, zoon van den voormali- gen directeur van de Stoomvaartmaat- schappij Zeeland, den heer G. J. Bensink. De deelneming met de zoo diep getroffen familie, zal hier en ook verder op Walche ren zeker groot zijn en ook onder de leer lingen van het gymnasium te Middelburg, waax*van de overledene leerling is geweest, zal het heengaan op zulk een jeugdigen leeftijd van hun vriendje zeker met ont steltenis zijn vernomen. DE IDENTITEITSKAARTEN. Het blijkt toch \Vel een goede maatregel te zijn geweest, dat men hier ter stede vrij wel uitsluitend identiteits-kaarten heeft uitgereikt en dat de distributie-stamkaar ten slechts bij uitzondering als identiteits kaarten werden gewaarmerkt. Het is ge bleken, dat daardoor groote moeilijkheden kunnen ontstaan, temeer waar men' ver plicht is, zijn identiteitskaart te allen tijde bij zich te dragen, terwijl voor tal van aan- koopen vertoon van distributiestamkaart vereischfc is. Verlies van deze kaart en hoe licht is dat het geval, vooral wanneer de schoolgaande jeugd de distributiestam kaart als identiteitsbewijs draagt kan onaangename moeilijkheden opleveren. In een dezer dagen verschenen circulaire is er dan ook op gewezen, dat in 't algemeen het gebruik van de stamkaart als identi teitsbewijs niet wenschelijk moet worden geacht. Gelukkig heeft men in Vlissingen terecht ook deze opvatting gehuldigd. DE INRUILING VAN KLEEDING. Het was gisteren de eerste zittingdag van de zgn. Kleeding-Commissie, die is inge steld door den leider van den distributie- dienst tot inname van de gedragen klee- dingstukken. Zooals bekend is het de taak van deze Kleeding-Commissie, waarin ook een drietal Vlissingsche winkeliers zitting hebben, om te beoordeelen of de ingelever de kleedingstukken behoorlijk voldoen aan redelijk te stellen eischen betreffende de bruikbaarheid voor het afdragen van de kleeren of het gebruik van de dekens. Naar wij vernamen hebben gisteren in totaal 118 personen diverse kleedingstukken en de- kens op het Stadhuis aan de Houtkade ter inwisseling aangeboden. Al deze goederen werden voorzien van een bewijsje, waarvan de persoon in kwestie een afschrift ont ving. Het voornemen was om Dinsdagmor gen alle op Maandag ingeleverde goederen aan een onderzoek te onderwerpen. Dins dagmiddag zouden de betrokkenen dan bij accoordbevinding hun officieel bewijs in ontvangst kunnen nemen, waarmede zij dan de begeerde winterjassen of winter mantels kunnen aanschaffen, onder bijbe taling van de noodige contanten natuurlijk. Geconstateerd mag worden, dat nagenoeg alle ingeleverde goederen zich in ordentelij- ken staat bevonden, een enkele uitzonde ring daargelaten. Gezien _de bestemming van de oude jassen, mantels, costumes of dekens behoeft het geen betoog, dat uiter ste zindelijkheid een eerste Vereischte is. Bovendien heeft de Kleeding-Commissie de bevoegdheid om zoo noodig chemische rei niging voor te schrijven. Deze bepaling is echter niet als eisch gesteld om het publiek onnoodige onkosten te besparen. Voor de resultaten van deze inruiling bestaat ook in de winkelierskringen groote belangstelling. Velen van hen hebben im mers gehoopt, dat een meer vrije verkoop van winterjassen en wintermantels zou plaats gehad hebben, in verband waarmede verscheidene zaken niet onbelangrijke voorraden hadden ingekocht. Gezegd mag worden, dat ook het publiek allerminst gerekend heeft op een inruiling van goede ren. Verscheidene hunner hebben hun win- terkleedingstukken reeds weggegeven, naar verre landen soms (Finland), en zg zitten nu met de handen in het haar. De inruiling van kleeding dient te ge schieden in de plaats van inwoning, d.w.z. de plaats waar men gedomicilieerd is. Het is van groot belang het publiek er op te wijzen, dat de inlevering het laatst kan geschieden op Donderdag 10 October aan staande. In het geheele land moet de inrui ling op 13 October beëndigd zgn, na welken datum vermoedelijk geen gelegenheid meer zal worden geboden. Aangezien het ver moeden bestaat, dat weer een zekere cate gorie personen, achteraf kleedingstukken zal komen aanbieden, onder mededeeling van 1001 verontschuldigingen, moge aan den sluitingstermijn nogmaals worden her innerd. EERVOL ONTSLAG. Aan den commies der P.T.T. L. Koster is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De heer Koster was o.m. van 28 Januari 1911 tot 1 Mei 1920 werkzaam als radio- telegrafist op de mailbooten van de Mij. Zeeland alhier. Van Mei 1920 tot 1 April 1922 deed hij vervolgens dienst op het spoorwegpostkantoor no. 2 alhier. Na dien tijd bekleedde hij verschillende functies bjj den P.T.T.-dienst in Den Haag. Een ern stige ziekte is de reden van het indienen van zijn ontslagaanvrage. Voorts heeft eervol aangevraagd de con ducteur le klasse J. B. F. de Geus, alhier. LOOP DER BEVOLKING. In de tweede helft 'der maand September. Ingekomen: M. A. Alewijnse, cal culator, Badhuisstraat 53, van Koudekerke; T. WinkBok, zonder, Van Nispenplein 40, van Utrecht J. J. v. Boven, kraandrij ver, Dortmansstraat 3, van O.- en W.- Souburg C.. I. Colijn, onderwijzer, Glacis- straat 164, van Biervliet A. Bertrums, marechaussee, Bloemenlaan 86, van 's-Her- togenbosch Th. E. H. Derksen, auto-schil der, Dam 7, van Den Helder C. M. van Glabbeek, marechaussee, Bloemenlaan 86, van Utrecht.; I. Meeldijk-Hagoort, zonder, Badhuisstraat 23, van DordrechtH. P. I. de Jonge, marechaussee, Bloemenlaan 86, van ZaamslagJ. Marijs, zonder, Rave steijnplein 31, van Middelburg; C. de Nooijer, schipper, Beursstraat 35, van Rot terdam P. Pattenier, varensgezel, Kou denhoek 2, van O.- en W.-Souburg L. A. Pieterse, wachtgelder K.M., Houtkade 6, van Den HelderC. Vaes, wachtgelder K.M., Bellamypark 34, van Den Helder P. C. Verbeek, metaalbewerker, Van Dis- hoeckstraat 26, van Eindhoven J. P. Wolfevt, marechaussee, Bloemenlaan 86, van Hoek H. de Jongh, ltorp. ziekenver pleger K.M., Korte Zelke 20, van Den Hel der AA. de Jonge, slaper, Rozengracht 18, van O.- en W.-Souburg mej. L. Val, zonder, Koudekerkscheweg 7Sa, van Schie dam P. F. Lantsheer, schipper, Aagje Dekenstraat 101, van Hoek C. Verheden, zonder, Palingstraat 11, van Amsterdam J. Vergouwe, zonder, Reinier Claeszen- straat 5, van Middelburg M. B. C. Ver meulen, bankwerker, Kaaskadestraat 2, van Roosendaal c.a. P. G. Copier, chauf feur, Noordstraat 71, van Amsterdam wed. C. J. Lippens-Versluijs, zonder, Coosje Buskenstraat 45, van MidelburgA. A. Moons, monteur, Lambrechtsenstraat 28, van Harmeien G. Zee, zuivelconsulent, Aagje Dekenstraat 39, van Middelburg. Vertrokken: Th. A. Pennock, zonder, van Koudekerkscheweg O. 2, naar Bergen op Zoom wed. H. W. Velghe Reg mes, zonder, van Scheldestr. 21, .naar Bergen op Zoom; A. Mutsaevs, vligtuig- bouwer, Noordstr. 61 n. Bergen op Zoom; wed. M. K. v. d. Leeuw-v. d. Broek, zonder, St. Jacobsstraat 11, naar Bex'gen op Zoom; W. J. Pirovano, korp. politietroepen, Mari niersplein 6, naar Muntendam wed. M. Kooman-Hendrikse, zonder, Vlamingstraat 2, naar Bergen op Zoom C. A., Boutkan, stoker Ned. Loodswezen, Kanaalstraat 2, naar Nieuw-Helvoet wed. M. F. Ruijten- schild-Pieters, zonder, Koudekerkscheweg 114, naar Amsterdam A. L. Wientjes, rijksveldwachter, Mariniersplein 6, naar Apeldoorn mej. K. M. Meerman, zonder, Koudekerkscheweg W. 19, naar Goes P. Koster, serg. luchtwachtdienst, St. Jacobs straat 31, naar Arnhem wed. C. H. De- haene-Sesee, zonder, Paul Krugerstraat 96, naar Koudekerke A. J. J. Temmerman, pijplegger, Bankertstraat 23, naar Aarden burg; J. Suurmond, mach. ter koopv., P. Heinstraat 14, naar Vrouwenpolder; P. v. Gemert, bankwerker, Oranjesti'aat 29, naar 's-Heer Arendskerke; W. J. Moes, chauffeur, Groenewoud 70, naar Wage- ningen; Chr. J. Kesteloo, zonder, Nieuw- straat 49, naar Vrouwepolder; J. G. v. Wa- geningenBijns, zonder, Nieuwstraat 499, naar V2-ouwenpolder; L. Zurhaar, stoker, Prinsenstraat 26, naar Rotterdam; J. Stroo, matroos N. Ldsw., Anjelierenlaan 79, naar Meliskerke; L. P. van Oppen, matroos N. Ldsw., Bid. Evertsen 54, Ter- neuzen; E. A. Verkleij, marconist, Schuit- vaartgracht 185 naar Hilversum; L. Lupker, loodskweekeling, Bonedijkestraat 118, naar Steenbergen; Chr. A. v. Reeu- wijk, electr. instrumentmaker, Geranium laan 6, Koudekerke; P. J. Bosdijk, korp. monteur K.M., Nijverheidsstr. 27 n. Wisse- kerke; R. V. v. Itallie, werktk. ing., Bid. Bankert 32, naar Middelburg; J. de Boks, klinker, V. d. Spieghelstraat 67, naar Kou dekerke; Van Leerzem, fabrieksarbeider, Arbeidsstraat 15, naar Vrouwenpolder; J. Post, bierbottelaar, .Keizersstraat 12, naar Goes; L. van Eenennaam, schippers knecht, Prinsenstraat 36, naar Middel burg; W. J. Wijnands, kappersbediende, Kalkhokstraat 13, naar Breskens; J. Veen, ma-trooB -Nr- Ldsw., Ravesteijnplein 51, naar Ovezande; mej. A. Laernoes, collectrice b/d Ned. Staatsloterij, Hendrikstraat 42, Zoutelande; wed. O. Kuiper-Velvis, zonder, Badhuisstraat 92, naar Goes; A. Kuiper, machinist, Margrietenlaan 54, naar Vrou wenpolder; M. Korver, zonder, Singelweg 74, naar O. en W. Souburg; J. Koning, sergeant bottelier bij de Kon. Marine, Lampsinsstraat 10, naar Kloetinge; L. J. Elich, bankerker, B. Ewoutstraat 42, naar Goes; J. M. Werner, hulp i/d huish., Nieuwedijk 12, naar Goes; G. W. de Voogdt, zonder, Beursstraat 2, naar Vrou wenpolder; A. B. de Vo'ogdt, zonder, Nieuwstraat 40, naar Vrouwenpolder; wed. A. C. 'Heijdens-Berting, zonder, Ka naalstraat 64, naar Aagtekerke; H. Kievit, mach. bankwerker, Lambrechtsenstraat 14, naar Kruiningen; Th. P. Pijper, onder wijzer, Azaleastraat 19, naar Ginneken; L. C. v. d. Hoek-v. Daele, zonder, Stee- nenbeer 3, naar HeinkenszandF. I. Kamp, schipper, R. Claeszenstraat 7, naar Den Bommel; A. H. Offermans, kapster, Wal- straat 90, naar Kerkerade; wed. T. Hes- selius-Wiersma, zonder, Badhuisstraat 62, naar Voorburg; M. A. M. Neijenbuur- Vollebregt, zonder, Molenstraat 42, naar Goes; J. F. v. Hal, havenmeester, Sluis straat 1, naar Serooskerke; A. v. Belle, metaaldraaier, Anjelierenlaan 32, naar Koudekerke; J. H. Bakker, leeraar M. O. gymnastiek, Koudekerkscheweg 124, naar Koudekerke; J. J. M. Bouman, onderwijze res, Nieuwedijk 35, naar Middelburg; wed. W. H. Verkroost-Bos, zonder, Badhuis straat 27, Kruiningen; M. Wolf Machoel-v. Esso, winkelierster, St. Jacobstraat 10, naar Nijmegen; S. Laurens, zonder, Steen- huisstraat 21, naar Terneuzen; J. Raams- donk, zeilmaker, Badhuisstraat 32, naar Doetinchem; J. F. Gugelot, leeraar zeev. sch., Ieplaan 12, naar St. Laurens; L. Boeima, zonder, Hendrikstraat 42, naar Middelburg; H. A. Mieras, chauffeui', Lampsinsstraat 51, naar 'Goes; G. A. Hoek, zonder, Glacisstraat 161, naar Stavenisse, Th. C. Schot-Peters, huishoudster, Rave- steijnpl. 36 naar Middelburg; M. Branden burg-Koop, zonder, Kasteelstr. 77 n. Vlie land; J. M. Caals-v. Boven, zonder, C. Bus kenstraat 40, naar 's-Gravenhage; T. de Jong, werkman, Ravesteijnplein 20, naar 's-Heer Arendskerke; L. Antheunisse, tim merman, Goudsbloemlaan 37, naar Veere; C. J. Luijk, melkslijter, A. Dekenstraat 161, n. Serooskerke; P. Suurmond, loodskwee keling, Anjelierenlaan 57 n. Serooskerke; A. W. Goedhart, kraandrijver, Boschjes- laan 6, naar Nw. en St. Joosland; J. Kie vit, timmerman, Dijkstraat 135, naar Hein- kenszand; mej. S. Potgieter, officier L. D. H., Gravenstraat 8, naar Schiedam; mej. C. A. v. Dorp, zonder, Hendrikstraat 23, naar Zoutelande; L. Daae, werktuigk. ing., Hendrikstraat 23, naar Zoutelande; L. de Keijzer, bootwerker, Kanaalstraat 92, naar O. en W. Souburg; C. v. d. Ket terij, visscher, Marinestraat 26, naar Ar- nemuiden; M. de Zwarte-Louwei'se, zonder, Palingssti'aat 28, naar Heinkenszand; H. Verhage, hofmeestersbed., P. Heinstraat 8, naar Rilland-Bath; L. T. v. Vlijmen, zonder, V. Speijkstraat 14, naar Sex-oos- kerke; S. M. v. Petegem, winkeljuffrouw. DE INLEVERING VAN JASSEN. Gistermorgen is men op de tweede ver dieping van het tijdelijk gemeentehuis op het Molenwater begonnen met het innemen van kleeding waarna voor het aaxxkoopen van winterjassen of -mantels bewijzen worden afgegeven. Het bleek reeds direct dat nog niet iedereen precies begrepen heeft hoe deze kwestie is geregeld. Wij willen er daarom nog eens in het kort op wijzen, dat men beslist nog draagbare en schoone kleeren of heele en schoone dekens van wol of half-wol moet aanbieden om een bewijs te krijgen. Men levere daarbij ver der bón A van de textielkaart in van hem voor wien het aan te koopen kleedingstuk bestemd is en geve later den bon AA aan den winkelier af. Er waren ook personen die meenden zonder iets in te leveren, ook toestem ming voor aankoop te kunnen krijgen. Zij die niets kunnen inleveren zuilen juist on der de categorie kunnen vallen van hen die later van het ingeleverde tegen afgifte van de bonnen A en AA bij het comité een stuk kunnen bekomen. In het eerste uur kwamen ook reeds verschillende personen die de regeling goed begrepen hadden en dankbaar met hun toestemming weg gingen. Het bleek dat men voor een ingeleverd stuk kleeding van man of kind ook toestemming voor een damesmantel kan bekomen of omgekeerd. Een 50-tal personen is in den loop van den dag op het bureau geweest. HET PUINRUIMEN WEER BEGONNEN. Gisteimorgen ls weer begonnen met het ruimen van puin, voornamelijk in de omge ving van Lange Delft, Segeerstraat en beide Kerkstraten. maakte de Midza weer veel biijde gezichten, want vele inzenders waren weer premie - winnaars. h V. ef o® gende uassefe ook 6"j Dan uitsluitend kopen in Midza-zaken. Midza Combinatie Middelburg HET HOEKHUIS KOORKERKHOF— REIGERSTRAAT. Zooals men zich herinneren zal had in het koffiehuis „de Lange Jan", op den hoek van het Koorlcex-khof en de Reigerstraat, in het voorjaar een verzakking plaats en moest het worden gestut. Men heeft er zich wel over verbaasd, dat dit pand op 17 Mei voor verdere instorting bleef gevrijwaard. - Thans is het pand, dat 116 c.a. gx'oot is, door notaris Terpstra voor afbraak ver kocht en v/el voor 550 aan F. C. A. Hoorninck, aannemer van slooperswerk te Goes. Bommen op Stavoren. Zondagmiddag zijn zes bommen gewor pen op Stavoren. De bommen kwamen in een weiland terecht. Eén schaap en vier kalveren werden gedood. Er is veel schade aangericht aan vensters. Er. vielen geen dooden. Schepeling door bom gedood. Op Texel zijn Zondag verschillende Exxgelsche bommen geworpen, waardoor een Nederlandsche schepeling werd ge dood. De materieele schade is niet groot. Kolenbon voor ondersteunde kleine boeren en tuinbouwers. In een circulaire aan de gemeentebe sturen deelen - de waarnemende secretaris generaal van het departement van sociale zaken en de secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarnemende hoofden dier departementen, mede, dat zij om gelijke redenen als die, welke tot de terzake voor de in zorg zijnde wex'kloozen getroffen regeling heb ben geleid, termen hebben kunnen vinden om goed te keuren, dat aan de onder steunde kleine boeren en tuinbouwers, die in groep B zjjn gerangschikt, onder de zelfde voorwaarden als bij boven bedoelde regeling gelden, een kolenbon wordt ver strekt ter waarde van 5.75. Indien de kleine boeren en tuinbouwers reeds in het bezit zijn van de hun toege stane hoeveelheid brandstoffen, kunnen zij niet meer voor bovenbedoelden bon in aan merking komen. Walstraat 85, naar Colijnsplaat; Chr. M. Kok, zonder, V. Dishoeckstraat 37, naar 's-Gravenhage; wed. S. Slager-Fase, zonder, P. Heinstraat 10, naar Rilland-Bath; J. Marinissen, zonder, Schuitvaartgracht 47, naar Dordrecht. DE IDENTITEITSBEWIJZEN. Nog steeds nakomers. Alle Goesenaars boven 15 jaren moeten thans, zooals ieder wel zal weten, van een identiteitsbewijs voorzien zijn. Dat geldt reeds sinds 1 October en ieder die het niet heeft, is strafbaar. Op het stadhuis heeft men allen, die nog na.l October kwamen, welwillend geholpen. Maarmen schijnt thans van die welwillendheid misbruik te maken. Want het staat vast, dat alle Goe senaars nog niet van een identiteitsbewijs voorzien zgn, en dat de schuld thans ook niet meer aan de fotografen geweten kan worden. Die zgn thans bij, doch nog tal van foto's liggen op hun toekomstige eigenaars te wachten en anderen lieten waarschijnlijk heelemaal nog geen pasfoto maken. Intusschen is men ten stadhuize alsnog lankmoedig. Des middags is thans de secre tarie, gelijk gebruikelijk, weer gesloten, maar des morgens zal.men de nakomers nog helpen. En-wie nog geen pasfoto heeft en in den morgen naar één der Goesche fotografen gaat, heeft uiterlijk twee dagen later zijn foto. Iedere Goesenaar kan dus over enkele dagen in het bezit van-een goed identiteitsbewijs zijn en wie het dan niet heeft, zal dit, zeer bijzondere omstandighe den daargelaten, aan zichzelf te wijten heb ben. En bg het opmaken van een proces verbaal zullen dan ook geen „verzachten de" omstandigheden meer kunnen gelden. Men is dus gewaarschuwd.' Thans werd alleen nog terloops controle uitgeoefend, doch binnenkort kan men verwachten, dat dit „in 't groot" gebeuren zal en dan ieder een zijn identiteitsbewijs zal moeten kun nen toonen De juiste tijd cum grano salis. Als men te Goes den juisten tijd wil weten, dan moet men die van de openbare uurwerken cum gx-ano salis, d.w.z. met een korreltje zout, ofwel, niet al te nauw ne men. Wij wezen er reeds eerder op en op gezette tijden zijn index-daad alle uur- Wex-ken er een aantal minuten „naast". Eind vorige week kwam men ons op ons kantoor vertellen, -dat wij nu „voor de aardigheid" de Goesche klokken eens moesten controleeren. Wij hebben dat ge daan toen de klok op het „Soephuis" op de kade tien uur sloeg en dat ook ongeveer aanwees. Wjj spoedden ons naar de Groote Markt en zagen, dat de torenklok vijf mi nuten voor tien wees. Een groote klok bij een winkelier in de Lange Kerkstraat stond op tien over half tien en een andere klok, bg een winkelier verderop, wees acht minuten voor tienen aan. Dat waren dus vier verschillende tijden en wij zijn toen maar niet naar het station gegaan, er van overtuigd, dat deze wel weer een anderen tijd zou wijzen. Het is n.l. geen zeldzaamheid als de torexxklok en de sta tionsklok ook vijf minuten verschillen. Maar toen wij ons omkeerden, zagen wij dat de klok in de Lange Kerkstraat, die ons eerst verteld had, dat het pas tien op tien minuten voortien stond. Wij haastten ons terug en ontdekten toen plotseling op tien minuten voor tien stond. Wjj ixaastten ons terug, en ontdekten toen dat deze tweezijdige klok twee verschil lende tijden wees, en dat de tijd aan de eene zijde met den tijd aan de andere zijde ongeveer een kwartier verschilde. Maar tenslotte bleek dat men het deze klok niet kwalijk mocht nemen, want er stond wel boven „de juiste tijd", maar daar achter volgde „om onze étalages te be zichtigen". En daar zal het altijd wel de juiste tjjd voor zijn. Tenminste... tusschen zonsop- en Zonsondergang. Intusschen waren de Goesche klokken gisteren weer meer éénsgezind en blijk baar pas bijgesteld. Alleen de klok van het Soephuis had niet meegedaan. Maar geen enkele Goesenaar neemt deze klok ernstig. Als deze klok bijv. om kwart voor vijf half vier aanwijst en dan drie uur slaat, is er niemand die daar dit gezellige klokje kwaad om aankijkt Frauduleus geslacht Naar wij vernemen is tegen de fa. C. K. alhier een onderzoek ingesteld wegens het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch dat vermoedelijk van frauduleus slachten afkomstig is. Daar het voorts vleesch is van een nuchter kalf en de firma dat niet mag verkoopen is zij waarschijnlijk ook in deze in overtreding. Marktberichten Veillngsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 7 October. Pronkboonen 15, dubb. Princesseboonen 1015, Roode kool 3 3.50, Groene Savoye kool 4.506.50, Gele Savoye kool 2.503.50, Witte kool 3.50 4.50, Koalrapen 4.50, Prei 5.506. Spruiten 1718, Uien 14, Breekpeen 3.50, Aard appelen 4, Drielingen 33.50, alles per 100 kg. Kroten 7.50, Rammenas 23.50, Rapen 3.504, Wortelen 9, alles per 100 bos Andijvie, breedblad 11.80, Bloem kool 222 Kropsla 1.503.60, Komkom mers 5, alles per 100 stuks. Blauwe Drui ven 4046, Fazanten 0.93, Patrijzen 0.32. GOES, 8 October. Op de veemarkt waren - aangevoerd 32 biggen. Handelaax-snoteex-ing boter 0.85 per 5 ons. Eieren 7 per 100" stuks. Kleine eieren 5. Noteering Z.L.M.-commissle: fabrieksboter 0. 97% per 5 ons, boereboter 0.87% per 5 ons, 2e kwal 0.82%, afwijkende kwaliteit 0.60. Elerveiling V.V.Z.B. Aanvoer 10.000 stuks. Groote eiereen 7.50 per 100 stuks, kleine eieren 5.00 5.50 per 100 stuks, Eendeieren 6.00 per 100 stuks. Coöp. Veillngsvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 8 October. Spinazie 2 10, Postelein 511, Augurken 318, Wagenaarsboonen 610, Suikei'boonen 10 15, Stoksnijboonen 1230, Stamsnijboo- nen 818, Stokprincesseboonen 1226, Stamprincesseboonen 1020, Spruiten 5 26, Koolrapen 12%, Breekpeen 35, An dijvie 2, Waspeen 4, Kroten 2%, Savoye kool 2%5, Roode kool 3%5, Witte kool 33%, Px-ei 47, alles per kg. Peen 3% Spit.theumatiek? Bwroerliike Stand WESTKAPELLE. Van 29 September tot en -met 5 October. Geboren: Johannes, zoon van' Pieter de Rijke en Johanna Kaland, (uit Vlissingen) Lein, zoon van Jakob Cijsouw en .Wil- lemina Cijsouw. OOSTKAPELLE. GeborenCornelis, z. v. Cornelia de Noog'er en Cornelia Geelhoed Cornelis, z. v. Marinus van Haveren en Jannetje Wille- mina Maria Wessels. Ondertrouwd Jacobus Moens, jm. 21 j. en Elisabeth Pietérnella Lous, jd. 23 j. Overleden Jan Geschiere, 73 j., weduw naar van Martina Wisse Levina Wille- boordse, 20 j., ongehuwd. DOMBURG. Geboren Frans, zoon van PieterJaco bus Maljers en Maatje Willeboordse. Ondex-trouwd Gilles Provoost, jm. 26 j. en Neeltja Passenier, jd. 26 jaar. MELISKERKE. Over de maand September 1940. Geboren Pieter, z. v. ïzaak Dekker en Maatje Koets Louwerens, z. v. Willem Poppe exj Elizabeth Wisse. Ondertx-ouwd: Adriaan Maljars, 30 j. j.m. en Elizabeth Jakobsen, 20 j. jd. Cox-- nelis Daane, 22 j. j.m. en Kornelia Levina Francke, 22 j. jd. VROUWENPOLDER. Van 29 September5 October. Overleden Pieter Caljouw, 64 j., wedn. van Johanna de Bruijne. Pieter Wattel, 82 j., wedn. va.i Johanna de Vos. GOES. GeborenPietex-nella Adriana, d. van Abraham Cornelis Sinke en Johanna van 't Veer Jacobus Petrus, z. van Petrus Johannes Geijsen en Petx-onella Wilhelmina Theodora Maria SinoutAdriana Jdcoba, d. van Foort Felius en Jacoba Wilhelmina de Keijzer. Overleden Johannes Maartense, 54 j., echtgen. van Jacoba Kristina Strijd Janna Wouterse, 86 j., wed. van Jacob Kambier Arnoldus Simons, 50 j., echtgen. van Cor nelia Wilhelmina Hartmans te Roosendaal en Nispen Jacoba Wessel, 59x j., echtgen. van Johannes MulderJanna Lena van der Heijde, 84 j., wed. van Pieter Verburg. KRUININGEN. Van 26 Sept.3 October. Ondertrouwd Marinus de Dreu, 52 j. en Maria Cornelia Dek, 33 j. (I-C.) RILLAND. Over de maand September. Geboren Matthijs Cornelis, zoon van Gerard de Koster en Jacomina Quakke- laar Johanna Paulina, dochter van Jaco bus de Goffau en Pieternella Cornelia Kole. (I.C.) KOLIJNSPLAAT. Geboren Pieter Jan, zoon van Johannis Jan de Wild en Neeltje Korsuize. Getrouwd Marinus Visser, 25 'jaar en Elisabeth Versluis, 21 jaar. (N.A.) KORTGENE. Geboren Jacobus Jacob, zoon van Jacob de Looff en Janna Anna Verburg. (N.A.) KATS. Ovex-leden Hendx-ik van den Hove, 76 jaar, man van Janna Goudswaard. (N.A.) WISSENKERKE. Van 25 Sept.2 October. Geboren Jannetje Cornelia, dochter van Pieter Bouterse en Lena Domina Kempe. Ondertrouwd Anthon Cornelis de Haze, 22 j. en Thona Maria de Ridder, 19 j., bei den wonende te Wissenkerke. Getrouwd Jan Cornelis van de Vreug de, 25 j. en Marie Geertruida Verburg, 24 j., beiden wonende te Wissenkerke. VELDWACHTER TE BUNNIK DEED BELANGRIJKE OUDHEIDKUNDIGE VONDST. De gemeenteveldwachter te Bunnik, de heer F. Meems heeft een belangrijke his- toi-ische vondst gedaan. Het betreft een urn uit den Romeinschen tijd, welke ge deeltelijk met asch, gedeeltelijk met nog gaaf gebeente was gevuld. De urn werd gevonden op ruim 2% meter diepte. Op een plaats, waar onder leiding van de Nedex-landsche Heidemaatschappij, oude fortificaties worden weggeruimd. Aanvankelijk wilde de heer Meems de urn aan het rijksmuseum van oudheden te Leiden ten geschenke geven, maar op Verzoek van dr. van Hoorn, consex-vator van het Oudheidkundig museum te Utrecht, heeft bij zijn vondst aan het provinciaal Utrechtsch genootschap voor kunsten en wetenschappen geschonken. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1000,— 16852 22229 400,— 10606 14167 15319 23408 23491 24376 200,— 5168 8701 9711 10237 15485 18495 23404 100,— 3732 4449 6145 6421 7658 9459 10161 15034 15052 5, Rapen 12%, Kroten 25, Selderie 2 5, Knolselderie 35%, Peterselie 1, Rammenas 2%, alles per bosBloemkool 2 20, Andijvie 1, Kropsla 12, Komkom mers 25, alles per stuk. Amsterdamsche aardappelprijzen. Amsterdam, 7 October. Zeeuwsche bon ten en blauwen 4.40 Zeeuwsche eigen heimers 3.80 Zeeuwsche bevelanders 3.50 Zeeuwsche blauwe eigenheimers 3.80 Zeeuwsche bintjes 3.20 Zeeuw sche pooters 3—3.25 duinzand aardap pels 5.10 Drentsche zandaardappelen 3.40 Muizen 3.50, alles per H.L. Aan voer 1.088.00Q K.G.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2