STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen zal geen gebrek lijden. Voorstellen van B. en W. (Voor de eerstvolgende raadsvergadering TER VOORKOMING- VAN VERKEBRS- EN VERDRINKINGSGEVAAR.. Ten verzoeke van het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst werd onlangs een groot aantal trottoirbanden en andere voorwerpen op hoeken van straten en tegenover straten alsook van bruggen wit geschilderd, zulks ter vergemakkelijking van het verkeer bij duisternis, nu de straatverlichting niet mag worden ontsto ken. De desbetreffende maatregelen zullen evenwel nog meer effect sorteeren, wan neer zij kunnen worden uitgebreid, op de trottoirbanden meer witte streepen worden aangebracht, het onderste gedeelte der ïantaarnpalén een witte kleur krijgt, de daarvoor in aanmerking komende boomen van witte banden worden voorzien en wit geschilderde hekken geplaatst worden langs den waterkant tegenover straten, alwaar men te water zou kunnen geraken. Op deze wijze zal veel verkeers- en ver drinkingsgevaar worden voorkomen. De kosten worden geraamd op 700. Burg. en Weth, verzoeken den Raad een crediet tot dat bedrag, maar voegen daar aan toe, dat zij spoedshalve, vooruitloopen- de op de beslissing, gemeend hebben den directeur van gemeentewerken reeds op dracht te moeten geven om tot uitvoe ring der bedoelde maatregelen over të gaan en zulks te doen in over-leg met den direc teur der gemeentebedrijven, daar de mo gelijkheid- dat binnenkort eenige straat verlichting mag worden ontstoken niet uitgesloten is. VERHURING WONING KUIPERS POORT. Het pand Kuiperspoort 10, hetwelk des tijds door de gemeente van C. Geensen werd aangekocht, is thans zoodanig her steld, dat het weder goed bewoonbaar is. Voor de huur van bedoeld pand meldden zich verschillende gegadigden aan, onder welke de door oorlogsgeweld getroffene P. Kasteleijn, die vroeger een slagersbedrijf aan den Darn uitoefende en thans tijdelijk b(j familie inwoont. Genoemde persoon komt Burg. en Weth. als huurder zeer ge schikt voor en is tot huur tegen een som van 3.25 bereid. Gemeld bedrag komt Burg. en Weth. alleszins aannemelijk voor en zij stellen daarom voor het bedoelde pand aan Kasteleijn te verhuren, en wel van 16 September 1940 tot 15 September 1943. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den Zaterdag ingeschreven geheel werk loos 363 mannen en 35 vrouwen, gedeelte lijk werkloos 29 mannen, in werkverschaf fing 45 mannen, in herscholing 10 mannen, niet werkloos 6 mannen en 2 vrouwen. Algemeen totaal vorige week 456, bijge komen 221, afgegaan 187, totaal over 490. HET BROKKENHUIS GESLOTEN. Zooals wij Zaterdag meldden is door het bezetten van de lokalen in het schoolge bouw aan de Nieuwe Haven, het Brokken- huis met ingang van heden gesloten. Er was voor ons alle aanleiding er den laatsten middag eens een kijkje te gaan nemen. Wij troffen er o.a. de drie dames, die indertijd op verzoek van den voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, mr. F. B. Evers, bereid waren het dagelijksch be stuur te vormen en die dit tot nu toe ble ven doen, namelijk mej. J. Ermerins, voor zitster, mevr. V. M. V. Schliiter-de Nijs, secretaresse en mevr. M. Huizinga-Bijlenga, penningmeesteresse. Zij hebben gedurende de achter ons liggende jaren met medewer king van verschillende andere dames en hun assistent zeer velen tegen den laagst mogelijken prijs geholpen aan allerlei za ken als kleeding, meubelen enz. De eerste verkoop vond plaats op 8 December 1936. Ook Zaterdag zagen wij nog verschillende grootere en kleinere zaken voor een „krats" weggaan. Gedurende de jaren van werken is dit geschied o$ een kaartregister, waarin voor een maximum van 437 gezinnen stonden opgeschreven, die door den armenraad wa ren aangewezen als vallende in de termen om te mogen koopen. Bij vertoon van de aan die gezinnen afgegeven kaart, werd hen dan gelegenheid gegeven uit te zoeken en op de registerkaarten werd van den aankoop aanteekening gemaakt, zoodat men van ieder gezin wist wat gekocht was, opdat niet steeds dezelfden aan be paalde dingen geholpen zouden worden. In Mei j.l, is voor de eerste hulp aan getroffenen nog over artikelen uit het Brokkenhuis beschikt. Het is zeker wel jammer, dat deze in stelling, zeker voorloopig, en juist in de huidige tijdsomstandigheden tot het verle den behoort. WEDER EEN BRANDBRON IN DE ABDIJ AANGEBOORD. De derde brandbron, voor het voormalige hotel, is in de Abdij aangebracht. Men is nu begonnen met een vierde en wel by de Ba lanspoort en het torentje, dat toegang gaf tot het Rijksarchief. DE BRANDSTOFFENKAARTEN. In de afgeloopen week waren alle per sonen, die een brandstoffenformulier A hadden te brengen en in te ruilen voor een brandstoffenkaart opgeroepen voor een be zoek aan het distributiebureau. Echter zijn er vrij velen, die niet zijn geweest of die kwamen op dagen, dat zjj niet aan de beurt waren, of die hun stamkaart, die men naar het distributiekantoor toch steeds dient mede te nemen, hadden thuis gelaten. Al deze personen moeten goed ohthouden, dat zij nu deze week beslist moeten gaan op den dag, die voor hen in de publicatie in ons blad van Zaterdag is aangegeven. Het uitgeven van deze kaar ten was eenigszins omslachtiger dan van sommige anderen. Men moest eerst van ieder het eerder ingevulde biljet met het aantal kamers enz. opzoeken, nagaan hoe veel de voorraad was en dan de kaart daarmede in overeenstemming brengen VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat verzoeken om vergoeding voor z.g. R-verrichtingen, welke in de maand September 1940 zijn geschied, vóór 16 October a.s. moeten worden ingediend by de afdeeling „Vergoeding voor verrichtin gen ten behoeve van de Duitsche weer macht", kamer No. 7 van het Raadhuis (tijdelijk Zeevaartschool). Met nadruk wordt er op gewezen, dat verzoeken, welke na 15 October a.s. worden ingediend, niet in behandeling kunnen worden genomen. Onder R-verrichtingen zijn te verstaan leveringen en verrichtingen, welke op vor dering van en rechtstreeks voor de Duit sche weermacht in Nederland geschieden. Nogmaals wordt onder de aandacht ge bracht, dat geen rekeningen rechtstreeks aan het bureau van den Hoofdintendant moeten worden toegezonden, aangezien hierdoor noodelooze vertraging in de afdoe ning ontstaat. Voor een vlotte afwikkeling van de aanvragen verdient het aanbe veling, dat de rekeningen, welke ten Stad- huize worden ingediend, vergezeld zyn van het door den vorderenden militair afge geven ontvangstbewijs c.q. voor ontvangst zijn afgeteekend door dengene, die de goederen heeft aangenomen. DE AVONDDIENST IN DE NED. HERV. KERK VERVROEGD. In verband met de duisternis is met ingang van gisteren de avonddienst in de Ned. Hen'. Kerk enkele uren vemroegd. De kerkdienst in de St. Jacobskerk wordt nu niet meer des avonds om.half zes doch des middags om 3 uur gehouden. 1 BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT. Gedurende de week van 30 Sept. tot 5 October werden bij het badhuis 921 baden genomen en wel 840 door heeren 73 door dames en 8 door kinderen. Getjjen, October Hoogwater Laagwater. Zondag 6 5.55 18.24 12.32 14.55 Maand. 7 6.47 19.17 13.23 Dinsd. 8 E.K. 7.41 20.20 1.48 14.13 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. EEN DRUKKE ZATERDAG. Het is vooral des Zaterdags in de Goesche straten te merken, dat er hier en in de om geving heel wat vrijwillig uit Walcheren geëvacueerden gezinnen woonachtig zijn. Het is des Zaterdags altyd druk te Goes; velen uit de omliggende gemeenten komen hier dan hun inkoopen doen of zoeken uit verzet de Ganzestad op. Maar Zaterdag was het zoo druk, als in den regel slechts op feestdagen het geval is. Daarbij gaf een straatorgel, dat vroolijke deuntjes spelend door de Goesche winkelstraten trok, aan het geheel werkelijk een feestelijk karakter. Intusschen bleek ons wel, dat ook de Goesche winkeliers van dé groote drukte profiteerden, want in verscheidene zaken kon men nauwelijks geholpen worden. Jammerdat ook deze „medaille" een keerzijde heeft, al ziet men die te Goes niet! VERKEERSOVERTREDINGEN. B. alhier werd verbaliseerd wegens het links van den weg fietsen op den West- al. Tegen mej. A. J. te 's-Gravenpolder werd proces-verbaal opgemaakt wegens het in verboden richting berijden van de Kleine Kerkstraat. MEISJE VERMIST. En weer terecht. Uit één der gemeenten elders op Zuid- Beveland werd een zestienjarig meisje ver mist, doch het politioneele onderzoek bracht aan het licht, dat zy niet ver op avontuur uitgegaan was en te Goes intusschen een dienstbetrekking „voor dag- en nacht" ge vonden had. De ouders werden van een en ander op de hoogte gesteld. BEHEER VAN VIJANDELIJK VERMOGEN. Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied betreffende de behande ling van vijandelijk vermogen van den 24sten Juni 1914 heeft de commissaris- generaal voor financiën en economische zaken, centrale beheerders benoemd van alle in het district van de gemeenten Rot terdam, Haarlem, 's-Gravenhage en Am sterdam liggende onroerende goederen, voor zoover deze als vijandelijk vermogen in den zin van artikel 3 van genoemde ver ordening zijn aan te merken. Dit geldt slechts in zoover het departement van han del, nijverheid en scheepvaart het beheer van de onroerende goederen op zich heeft genomen en geen speciale beheerder door den commissaris-generaal is of wordt aan gesteld. en dan tenslotte de stamkaart afteekeüen. Vlugger als de met het werk belaste amb tenaren het deden, kan het o.i. niet. Heden en morgen kwamen de brand stoffen groepen B, C en D aan de orde en zooals boven reeds gemeld, de overige da gen van de week weer de achterblijvers van groep A. Hun aantal zal geringer zijn dan verleden week en wellicht zullen zij daardoor minder lang moeten wachten, dan zij, die op tijd waren. Zij verdienen dit echter niet. OP PETROLEUM MOET MEN NIET MEER REKENEN. MEN DOET GOED NAAR EEN VERVANGINGSPRODUCT UIT TE ZIEN. Uit den Haag meldt het A.N.P. Wan neer een vreemdeling cijfers hoort van het verbruik van petroleum in ons land, staat hij steeds weer verbaasd over het groote aantal liters petroleum, dat jaar- lyksch verkocht wordt voor kook-, ver- warmings- en verlichtingsdoeleinden. In het buitenland is een dergelijk verbruik, dat jaarlijks eenige honderden millioenen liters bedraagt, iets geheel onbekends. Al die millioenen liters petroleum moe ten uit het buitenland komén. Zooals men begrijpen zal .is dit thans uit. Elke petroleumverbruiker moet er daar om van doordrongen zijn, dat van een noemenswaai'digen aanvoer in de komende maanden geen sprake kan zyn. Het rijks bureau voor aardolieproducten tracht in samenwerking met het departement van handel, nijverheid en scheepvaart den aanwezigen voorraad zoo rechtvaardig mo gelijk teverdeelen. Bij deze verdeeling wordt het algemeen belang gesteld boven het persoonlijk belang. Iedereen zal be grijpen, dat men geen petroleum krijgt om koffie of thee te zetten, indien gas of een kolenformuis aanwezig is. Er zijn sommige industrieën en bedrijven, zooals b.v. de spoorwegen, welke het product een voudig niet kunnen missen. Dat aan deze ondernemingen petroleum toegewezen wordt, is immers in een ieders belang. Daarom wordt den petroleumverbruikers op het hart gedrukt te .doen, alsof zij niets meer zullen ontvangen. Er komt nog wel wat in de eerstvolgende maanden, in het bijzonder voor verlichting, maar een ieder doet goed naar een product uit te zien, dat de petroleum kan vervangen. Hoe eerder, hoe beter. Gas, electriciteit, kolen, turf, carbid en spiritus kunnen petroleum gedeeltelijk ver vangen. Voor hen, die in de steden wonen, is het x .agstuk van de vervanging van petroleum niet zoo moeilijk. Lastiger wordt het voor hen, die op het platteland hun woonplaats hebben. Hun wordt aangeraden, als het maar even kan, zich voor de ver lichting te laten aansluiten aan een elec- triciteitsnet. Is aansluiting op een be staand net niet mogelijk, zoo is het te overwegen, zelf electrisch licht op te wek ken door een windkracht-installatie. Het instituut voor landbouwwerktuigen en ge bouwen te Wageningen nam met verschil lende modellen molens reeds vele geslaag de proefnemingen. Ook zal de ouderwet- sche carbidlamp weer in eere komen. Voor verlichtingsdocleinden is zij zeer goed te gebruiken. Hetzelfde geldt voor de spiri- tuslamp. Kolen, turf en als aanvulling spiritus zullen voor verwarming en voor kookdoei- einden moeten dienen. Nog eens, op petroleum moet men niet meer rekenen. In het eigen belang wordt aangeraden zoo spoedig mogelijk te handelen. De economische voorlichtingsdienst, Rijnstraat 24, Den Haag is bereid verdere inlichtingen te verstrekken. Zuinig met bindtouw voor tomaten en boonen. Het rijksbureau voor de' voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt het volgende bekend Het volkomen ontbreken van den aan voer der gewone grondstoffen, waaruit z.g. tomatentouw (d.i. bindtouw, dat in den tuinbouw gebruikt wordt voor het aanbin den van tomaten en ook wel van boonen) wordt gemaakt, is oorzaak, dat de uiterste zuinigheid in het gebruik van dit bindmid del door de tuinders geboden is. Om deze reden wordt den tuinders drin gend aangeraden dit, na het oogsten van hun producten, vrijkomende bindtouw niet te laten verloren gaan, doch zorgvuldig in te zamelen en te bewaren. T.z.t. zal nader aangegeven worden, wat met dit gebruikte bindtouw moet gebeuren, doch er kan reeds op gerekend worden, dat de hoeveelheid gebruikt tomatentouw mede als maatstaf zal dienen voor het verkregen van nieuw tomatentouw in het komende seizoen. Het ligt in de bedoeling voor het inge zamelde touw een redelijke vergoeding te geven. Ook hieromtrent zullen later nadere mededeelingen volgen. Voedselpositie in het algemeen gunstig beoordeeld. BEPERKING VAN SPOORWEGVERKEER IN FRANKRIJK. De Fransche spoorwegen deelen mede, dat zij wegens gebrek aan brandstoffen ge noodzaakt zijn het reizigersverkeer met ingang van 6 October sterk in te krimpen. Tijdens een onderhoud, dat wij j.l. Za terdag mochten hebben met den direc teur-generaal van de voedselvoorziening, if. J. L. Louwes, na beëindiging van zijn inspectietocht door Zeeuwsch-Vlaande ren, gaf deze als zijn algemeenen indruk weer, dat de voedselpositie van dit afge zonderde deel van ons gewest in het al gemeen geen reden tot ongerustheid geeft. Bijzondere voorzieningen zijn, naar ir. Louwes ons mededeelde, in voorbereiding om tegemoet te komen aan de moeilijk heden, welke door de verkeersbelemme- ringen met betrekking tot de geregelde voorziening kunnen optreden. Vooral voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal een zoodanige regeling van beteekenis zijn. Hoogspanning in het Zeeuwsch-Vlaam- sche land. De bietenoogst is in vollen gang en geeft nu deze zich als rijkelijk laat aan zien, aan vele handen werk. Geheel andei's, dan in voorafgaande jaren toen de vracht auto een groote rol speelde by de bieten campagne. Maar dit jaar is Zeeuwsch- Vlaanderen arm aan groote vrachtauto's; de oorlog heeft ook dit welvarende land niet onberoerd gelaten. De bietenoogst ver loopt nu minder jachtig misschien, de blon de paarden van het Zeeuwsche land, stoer en zwaar, trekken twee aan twee de hoog- opgetaste vrachten van de landen naar de wegen. Hier in Zeeuwsch-Vlaanderen merkt men thans maar weinig van het oorlogsgerucht, het leven gaat er naar het schijnt, zyn ge wonen gang in de stage doening van iede- ren dag. Men hervindt er in het wijde land zijn gemoedsrust En toch, ook Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zyn zorgen, het is maar niet een op zich zelf gebleven gebied. De zorgen drukken op Zeeuwsch-Vlaanderen misschien nog zwaarder dan op andere gebieden van ons land, waarover de oorlog als een wervel storm is heengetrokken. Zorgen om het dagelijksch brood, die te grooter worden, nu dit gedeelte van Zeeland, anders dan vroeger, geen achterland heeft, waarop het zich in geval van nood kan verlaten. Het is afhankelijk van den overkant en tenge volge daïrvan ziet men zich in Zeeuwsch- Vlaanderen geplaatst voor bijzondere moei lijkheden om de voorziening van de dage- lyksche behoeften normaal te doen ver- loopen. Maar in Zeeuwsch-Vlaanderen moge men er zich van overtuigd houden, dat het land Sterke koeling van visch. Een firma te Hamburg heeft sensatio- neele resultaten verkregen op het gebied van sterke koeling van levensmiddelen. Een schip van 10.000 ton is verbouwd en met een bemanning van 120 koppen op de vischvangst in volle zee gezonden. Op dit schip, dat eenig in zyn soort is, wordt visch van goede kwaliteit verwerkt en zóó sterk afgekoeld, dat zij in volkomen verschen toestand aan den uiteindelijken verbruiker geleverd kan worden. De koe ling geschiedt tot 18 a 21 graden onder nul, doch men kan tot 40 graden onder nul komen. Visschersvaartuigen, die voor de vangst zorgen, leveren de visch aan het koelschip af. Daar worden de visschen machinaal ontdaan van kop en graat en automatisch verpakt in cellophaan. Opdat het koelschip niet telkens zelf een haven moet aandoen om te lossen, brengen kleinere schepen steeds een deel van de visch naar land, eveneens in koel installaties. Dan wordt de visch in speciale koehvagons naar groote distributiecentra en in koelkisten naar kleinere plaatsen ge bracht. Voor deze behandeling der visch is slechts een zeer geringe prijsverhooging het gevolg, die overigens niet wordt ge dragen door den kleinhandelaar, maar door dm producent en grossier. Dezelfde procedure is een jaar geleden met succes toegepast bij sterke koeling van andere levensmiddelen, zooals fruit en groenten. OVERZICHT AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS. Ter beurze van Amsterdam werd de week op zeer kalme wijze besloten. De han del was Zaterdag van geringe afmetingen en de belangstelling ging in hoofdzaak uit naar enkele specialiteiten, welke door de flinke beweging, welke zij veroorzaakten, op de markt nog een licht cachet van acti viteit drukten. De stemming1 was overigens goed prijshoudend en kon voor enkele fond sen zelfs vast worden genoemd. Er was vrijwel geen aanbod en daarbij stond in enkele rubrieken bescheiden vraag, maar die echter ruimschoots toereikend was om het koerspeil iets naar boven te drukken. De beleggingsafdeeling was kalm. Ter wijl de laatste dagen de attentie zich op de locale markt voornamelyk samentrok op Aku's, waren het Zaterdag Unilevers, die het leeuwendeel van de publieke belang stelling voor zich opeischten. Daarbij wa ren die vast gestemd. Van de petroleum- waarden ontmoetten olie's eenige vraag. De scheepvaartrubriek kenmerkte zich door prijshoudende stemming. De tabaks- afdeeling was stil. Rubberaandeelen lagfen bijna geheel buiten de belangstelling. De handel in de suikerrubriek beperkte zich tot enkele stukken H.V.A.'s, die eenige punten naar boven kwamen. De Amerikaansche markt was stil. niet aan zijn lot wordt overgelaten, maar dat men ook in den Haag een open oog heeft voor de moeilijkheden, welke hier te overwinnen zyn. „Ik behoef U maar te herinneren aan de maatregelen, welke wij in het begin van Juni troffen, toen Zeeuwsch-Vlaanderen, tengevolge van de oorlogshandelingen, ge brek had aan vele van de meest dringende levensbehoeften." Aldus de heer Louwes, de directeur-generaal van de voedselvoor ziening, met wien wij Zatex'dag te Oost burg een kort onderhoud mochten hebben. De levensmiddelencolonne die in Juni via België naar Zeeuwsch-Vlaanderen werd ge dirigeerd, toonde wel duidelijk aan, dat dit gebied en zijn bevolking in de moeilijke omstandigheden niet vergeten werden. En thans heeft de directeur-generaal van de voedselvoorziening zich persoonlijk over tuigd van de voedselpositie in Zeeuwsch- Vlaanderen, waarvan hij zich, vergezeld van enkele hoofdambtenaren, o.w. den districts- voedselcommissaris, ir. J. D. Dorst, ge durende een tweedaagsche tournee op de hoogte heeft gesteld, Ir. Louwes heeft be sprekingen gevoerd met gemeentebesturen in Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen en gevraagd naar zijn algemeenen indruk ant- .woordde de heer Louwes: Over 't algemeen zijn mijn Indrukken geenszins ongunstig en met name in West Zeeuwsch-Vlaanderen zullen zich, naar myn overtuiging geen moeilijkheden met de voedselvoorziening voordoen. Dit wat be treft het algemeen aspect. Moeilijkheden kunnen zich voordoen met betrekking tot de kolenvoorziening. Ik heb daaromtrent hier en daar eenige bezorgd heid opgemerkt. Hoewel ik geen definitieve toezeggingen kan doen, kan ik toch wel verklaren, dat dit vraagstuk ernstig zal. worden bestudeerd en dat naar een be vredigende oplossing van eventueele moei lijkheden zal worden gestreefd. Een andere klacht, die ik opving heeft betrekking op de smokkelarij. Er is een aanzienlijk ver schil in het peil van de voedselvoorziening tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en België. In België is zij aanzienlyk ongunstiger. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen beteekent dit eenerzyds, dat het geen achterland heeft, waarop het zich in geval van nood kan verlaten. Aan "den anderen kant, werkt dit verschil in de voedselpositie de smokkelarij in de hand. Wij zullen echter maatregelen treffen, aldus zeide de heer Louwes met nadruk, om dit euvel den kop in te drukken, Gevraagd naar de boter- en vetvoor- ziening deelde de heer Louwes ons mede, dat daaromtrent voor Zeeuwsch-Vlaanderen geen bezorgdheid behoeft te bestaan, al thans in zooverre, dat de voorraad vol doende is om de rantsoenbehoefte te be vredigen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen doen zich op het oogenblik bezwaren voor bij de vleeschvoorziening. De regeling voor de huisslacbtingen komt echter spoedig af en ik heb gegronde hoop, .aldus ir. Louwes, dat deze moeilykheden dan overwonnen zullen worden.x Echter zou ik erop willen wyzen, dat het clandestiene slachten en het gebruik van tax-we voor veevoeder met kracht zal worden tegengegaan en streng zal worden gestraft Ten aanzien van de broodvoorziening gaf de heer Louwes als zijn opvatting te ken nen, dat deze speciaal wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft, geen gevaar loopt, te meer waar de bloemvoorraad in dit'gebied bevredigend kan worden geacht. Wij vroegen den heer Louwes naar de aanvoermogelykheden. Zeeuwsch-Vlaande ren is daarvoor thans aangewezen op de overzyde en op dat punt kunnen zich door belemmeringen van weer en andere om standigheden stagnaties voordoen, welke, zoo zy van betrekkelijk langen duur zyn ongerief met zich kunnen medebrengen. Op 't oogenblik, aldus antwoordde de heer Louwes, zijn maatregelen in voorbe reiding voor het aanschaffen van gas generatoren, welke ter beschikking van de voedselcomnxissarissen zullen worden ge steld. Wanneer de aanvoer over zee moei lijkheden oplevert, zal op deze wyze, via Antwerpen, Zeeuwsch-Vlaanderen van het noodige kunnen worden voorzien. Het is uit den aard der zaak niet moge lijk voorspellingen te doen, doch in het algemeen kan ik wel zeggen wat Neder land heeft, zal Zeeuwsch-Vlaanderen ook hebben. Deze mededeeling van den directeur- generaal is reeds in de achter ons liggende maanden bevestigd. Zeeuwsch-Vlaanderen zal niet worden achtergesteld en ook al is het een wat afgelegen land, in den Haag weet men waar het ligt. Het bezoek van den directeur-generaal van de voedselvoor ziening heeft daarvoor het tastbare bewijs geleverd Zeeuwsch-Vlaanderen wordt niet vergeten. Verzoek aan Adverteerders. In verband met de beperking der ver- voergelegenheid moet ons blad met in gang van heden vroeger verschij nen. Wij verzoeken met het oog daarop onzen adverteerders, er wel rekening mede te. willen houden, dat de adverten ties uiterlijk om tien uur in ons bezit moe ten zijn, om nog in het nummer van den zelfden dag te kunnen worden opgeno men. De advertenties uit Middelburg dienen aldaar voor kwart voor tien te worden ingezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2