STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vliss'mflsn STADSNIEUWS Goes De Qoesche Tliidza - bonnen zün maarde-bomen r RIJWIEL VERMIST. By de politie is aangifte gedaan van vermissing van een rijwiel. VERKEERSOVERTREDING. Wederom maakte de politie gisteren ver schillende processen-verbaal op wegens het rijden in verboden richting; het niet aan geven van richting en het rijden zonder bel. WOONSCHEPEN. Het gebrek aan woningen, vooral in plaatsen als de onze, waar zooveel vernie tigd is, heeft zoekende menschen op het idee gebracht zich een woonschip aan te schaffen. Thans ligt de „Hawea" nabij de Bellinkbrug aan de Bierkade' gemeerd en zal daar de nieuwe eigenaars tot woning dienen. Het woonschip maakt een gezelli- gen indruk en heeft het aanzien van een mooi drijvend landhuis. Ook by de Konings- brug ligt nu al eenige jaren een woon schip van een bekenden Zeeuw. Aan de Turfkade achter de noodwinkels ligt even eens een boot van de Kon. Mij. de Schelde, aan boord waarvan verschillende "werk lieden van elders bij thuiskomst een warm maal en een slaapgelegenheid vinden. NOG MEER NOODWINKELS. Naar wij vernemen bestaan er plannen tot den bouw aan de Turfkade van nog een café en één of twee noodwinkels. Van de noodwinkels, die op den Dam nog niet bezet waren, zullen twee binnen zeer korten tijd in gebruik worden genomen. De rijwielstalling leverde voor den huur der geen bestaan. Hjj is van de huur ontslagen. Thans zal het kantoortje als winkel worden verhuurd aan iemand, die dan ook de rijwielstalling zal bedienen. WIJ HEBBEN KERELS NOODIG! TJit ons hoofdartikel van gisteren onder dit opschrift heeft de lezer wellicht den indruk opgedaan, als zou in de dagen, voorafgaande aan het bombardement van Middelburg, in de provinciale hoofdstad een volslagen paniek hebben geheerscht. Wanneer wij ongewild dezen indruk hebben gevestigd, dan haasten wij ons te ver klaren, dat van een paniek in den strikten zin des woords geen sprake is geweest. De bevolking van Middelburg bewaarde haar gemoedsi'ust, voor zoover dat onder de gegeven omstandigheden mogelijk was. Niettemin hebben wij Middelburg als voor beeld aangehaald, omdat, wat zich in de dagen voor-afgaande aan het bombar dement in de stad heeft afgespeeld, zoo duidelijk illustreert, wat er kan ge schieden, wanneer paniekverwekkers die men overal en vooral in de geschetste omstandigheden aantreft een bevolking tot overijlde en onverantwoorde daden prikkelen. Dat een paniek in Middelburg niet heeft geleid tot een slachting onder de burgerbevolking is mede te danken geweest aan het kalmeerende en bezadigde optreden van de overheid. Gerekend naar de stemming, welke onder de bevolking heerschte zou het ontbreken van deze leiding de ramp, die Middelburg trof, onge twijfeld nog hebben verergerd. TRAMDIEN ST VLISSINGEN—MIDDELBURG. Met ingang van heden vertrekt de eerste tram te 7 uur voorm. van de Remise naar Middelburg en te 7.20 uur voorm. van Mid delburg, daarna een van Vlissingen (Betje Wolffplein) te 7.15 uur voorm. en te 8 uur voorm. van Middelburg en vervolgens op de tot heden gebruikelijke tijdstippen. Op de lijn VlissingenStad/Station ver trekt thans de laatste tram te 21 uur van het Station. Aanvang lessen school D. In een publicatie deelen B. en W. van Vlissingen mede, dat de lessen aan school D, hoofd de heer J. Q. Brand, voor alle klassen morgenmiddag half twee aanvan gen in de Oranjeschool aan de Bloemen- laan. EEN BENOEMING. Bij beschikking van den Directeur-Ge neraal is met ingang van 1 November a.s. aangewezen als beheerder van het bijp. T. en T.-kantoor te Haarlem, Tempeliers straat, onze vroegere stadgenoot, de heer J. B. F. van Linschoten, commies bij den P.T.T.-dienst, thans beheerder van het bijp. T. en T.-kantoor te Rotterdam, bur gemeester ten Roosstraat. Getijen. October Hoogwater Laagwater. Donderd. 3 S. 5.44 18.02 11.04 23.32 Vrijdag 4 6.29 18.45 11.53 0.21 OPENBARE VERKOOPJNG. Dinsdag werd alhier door mr. M. R. Krans waarnemend notaris te Goes, pu bliek verkocht: Een woonhuis met erf en tuin aan de Piccardstraat, groot ongeveer 2 aren 70 centiaren, aan Pieter Johannes van Maa- ren te Hansweert voor 4320. Een woonhuis met erf en tuin aldaar, groot ongeveer 1 are 60 centiaren, aan Jacobus Johannes Lagaaij te Vlissingen voor 4850. Een dubbele garage met werkplaats en erf en uitgang aldaar, groot ongeveer 4 aren 60 centiaren, aan Adriaan Schrij ver, Jan Willem Schrijver en Marinus Schrijver, allen te Goes voor f 3860. Een .woonhuis met werkplaats, erf en tuin aan de Voorstad, groot ongeveer 2 aren 20 centiaren, aan Simon Johan de Witte te Goes voor 4860. Een woonhuis met erf en tuin aan de Voorstad groot ong. 1 are 80 centiaren, aan Adriaan Overbeke te Goes voor 4370. Tuin met schuurtje aldaar, groot on geveer 1 are 90 centiaren, aan Adriaan Overbeeke voornoemd, voor 830. 1 Geslaagd. Te Leiden is geslaagd voor het cand. examen geneeskunde de heer C. J. van Riet, alhier. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Weinig animo. Zooals we bekend achten, wordt thans de luchtbeschermingsdienst georganiseerd en zal aan de burgers, die dezen dienst waarnemen, een vergoeding van plm. 40 ct. per uur gegeven worden. Een en ander is gepubliceerd en daarbij kregen de huidige „luchtbeschermers" gelegenheid om op te geven of ze onder deze voorwaarden „in functie" willen blijven, of dat ze er liever van ontslagen worden. Naar wij vernemen hebben bijna allen te kennen gegeven, dat ze liever van hun taak ontslagen willen worden. Anderzijds hebben er zich echter ook nieuwe liefheb bers voor aangemeld, maar een belangrijk deel dezer adspiranten worden niet geschikt geacht om de diensten waar te nemen. Zoo zal het er dU3 op neerkomen, dat het hoofd van den luchtbeschermingsdienst de functionnarissen moet blijven aanwijzen. Anderzijds zal echter de vergoeding, al is die niet groot, het „offer" voor velen toch lichter maken. De Arbeidswet. Er wordt weer regelmatig contröle uit geoefend op het naleven van de bepalingen der arbeidswet, gelijk reeds eer onder het Goesche stadsnieuws bleek. Thans werd weer de winkelier J. K. verbaliseerd we gens het niet aanwezig zijn der arbeids lijst. Het kan anderen ter waarschuwing dienen. EEN VALSCHE RIJKSDAALDER. Opletten! Gisteren werd aan het postkantoor een valsche rijksdaalder aangeboden. De be ambte ontdekte echter dat het geldstuk niet goed was, en deed aangifte bij de politie, die het in beslag nam en een onder zoek instelt. Degene die den rijksdaalder ter betaling aanbood, schijnt te goeder trouw te zijn. De herkomst moet verder nog in het duister liggen. De rijksdaalder draagt het jaartal 1931 en is goed nagemaakt. De klank is slechts iets doffer dan van een goede. Alleen ont breekt het randschrift en is het gewicht een weinig lichter. Daar er mogelijk nog meer van deze valsche rijksdaalders in omloop zijn is opletten geboden! OPENBARE DRONKENSCHAP. K. M. te Schore werd hier verbaliseerd wegens openbare dronkenschap. Tevens kreeg hij op het politiebureau gelegenheid om zijn roes uit te slapen. DE BRANDWEER GEËERD. Door bemiddeling van den hoofdcom mandant van de brandweer te Middelburg, den heer H. Bierman, ontving de bur gemeester van Goes twaalf penningen en twaalf bijbehoorende oorkonden, waarin aan de twaalf Goesche brandweerlieden den dank der gemeente Middelburg betuigd wordt voor de wijze waarop zij de Mid- delburgsche brandweer terzijde stonden bij de bestrijding van den noodlettigen brand in de oorlogsdagen. De penningen en oorkonden, die door burgemeester Walré de Bordes ondertee kend waren, werden door burgemeester Ten Cate met een kleine toespraak aan den heer J. ,W. v. d. Weert, commandant van de Goesche brandweer overhandigd. De heer v. d. Weert heeft de bescheiden vervolgens met een uiteenzetting aan de betrokken Goesche brandweerlieden uitge reikt, die dit Middelburgsche blijk van waardeering zeer op prijs bleken te stellen. Midza-bonnen worden U ongevraagd door alle Midza-zaken verstrekt. Zy geven U wekelijks recht op een mooie premie. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cadzand (toez.) J. Schoch, cand. te 's-Gravenhage. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 1500.— 6138 1000.— 15269 17282 18628 20744 400.— 19396 19540 22265 24921 200.— 1664 13963 16735 16877 20360 21524 22781 100,— 2634 3710 4012 4855 6211 10757 14764 15585 16693 18078 19516 21190 22022 22125 17662 Hoe de reorganisatie der Nederlandlsclie politie zal geschieden. Van bevoegde zijde wordt ons o.m. het navolgende medegedeeld: Naar menigeen zal hebben bemerkt, zijn sinds eenigen tijd enkele maatregelen in een stadium van uitvoering gekomen, welke liggen op het gebied van reorganisatie der politie in Nederland. Enkele benoemingen, welke ongètwrjfeld in breeden kring aan dacht hebben getrokken, houden hiermede verband. In de eerste plaats werd, gezien de dringende behoefte aan versterking van de centrale leiding van het departement van justitie over de politie en tevens met het oog op verdere concentratie van bepaalde diensten een directeur-generaal van politie aan dat departement verbon den. Tot deze hooge leidende functie werd mr. A. Brants, tot dusver procureur-gene raal, fungeerend directeur van politie, te 's-Gravenhage, geroepen. Van groot gewicht zijn voorts eenige maatregelen op het gebied van de samen stelling en de organisatie der politiecorp- Onder de vraagstukken, welke zich in den nieuwen toestand, waarin ons land zich na de bezetting bevind, voordeden, was een der eerste welk het lot moest zijn van het wapen der marchechaussee, een korps,.dat weliswaar bestemd was voor politiedienst, doch militair was georganiseerd en deel uitmaakte van de Nederlandsche landmacht. Geheel in overeenstemming met de hou ding van het Duitsche militaire gezag, werd door de burgerlijke bezettingsoverheid beslist, dat het corps geheel in tact zou worden gelaten en zijn politiediensten zou voortzetten. Slechts werd het wapen ge licht uit het verband der Nederlandsche weermacht en verkreeg het het karakter van een burgerlijk rijkspolitiecorps. Bij deze beslissing bleef het niet. Ge leid door het inzicht, dat in het algemeen in Nederland de politie numeriek te zwak was, besloot de hoogere S.S. en politieleider den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, in nauw overleg met den secretaris-generaal van het de partement van justitie, dat zou worden overgegaan tot een zeer aanmerkelijke versterking van de Nederlandsche rijks- en gemeentepolitie, waarbij de organieke sterkte van de marechaussee zou worden gebracht op 4000, die van de rijksveld- wacht op 2200 man. Tevens deed zich hiermede de gelegenheid voor om uitvoe ring te geven aan den wensch der Duitsche autoriteiten om het beroepspersoneel der ontbonden Nederlandsche weermacht in an dere betrekkingen onder te brengen. Hoewel het resultaat der selectie iets beneden de verwachtingen was gebleven, kon in het begin van Augustus van dit jaar met de feitelijke uitvoering der verster king worden aangevangen. DE DISLOCATIE. Bij deze nieuwe regeling kwam uit den aard der zaak het oude vraagstuk van de dislocatie der beide rijkspolitiecorpsen op nieuw aan de orde. Dit vraagstuk is thans in beginsel in dezen zin opgelost, dat het grondgebied des rijks verdeeld is in een gedeelte, waarin als rijkspolitie uitsluitend marechaussee wordt ingezet, en een ge deelte, dat behoudens in het geval dat bijstand van grooter omvang noodig is, bij uitsluitng voor de rijksveldwacht be stemd is. Het Marechaussee-gebied omvatnoord westelijk en noordelijk Friesland, het over- groote deel van Groningen, Drenthe en Overijssel, de Geldersche Achterhoek, de Overbetuwe, het grensgebied nabij Arn hem en Nijmegen, geheel Limburg, Noord brabant met uitzondering van het noord westelijk gedeelte, oostelijk Zuidbeveland, de gemeente Vlissingen en Zeeuwsch Vlaanderen en ten slotte eenige gebieden in het binnenland, t.w. de vier grootste steden met hun omstreken. Dit laatste vormt een afwijking van de reeds vroeger tot stand gebrachte disloca tieplannen. Het is gedaan op dezen grond, dat de marechaussee bij uitstek geschikt geacht moet worden voor optreden in groot verband ter voorkoming en beteu geling van roerigheden. Het ligt in de bedoeling in die groo- te steden veel grooterè eenheden der ma rechaussee te concentreeren dan tot dus ver bij ons bekend waren. "Uit overeenkomstige overwegingen is tevens besloten de marechaussee ook el ders desnoods ook in het rijksveld- wachtgebied -te bestemmen voor het verleenen van eventueel noodigen bijstand van grooten omvang. Met het oog hierop zullen er grootere eenheden komen in alle divisiehoofdplaatsen. Het aantal divisies wordt gebracht van 4 op 8, de hoofdplaatsen zullen zijn Am sterdam, 's-Gravenhage, Bergen op Zoom, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Arnhem; Zwolle en Groningen. Uiteraard worden ook de nieuwe divi sies weder onderverdeeld in districten. Het officierscorps der marechaussee ondergaat mede een hierbij passende uitbreiding. Evenals ook voor de overige politiecorpsen is hiertoe een aantal beroepsofficieren voor de hoogere functies aangetrokken. De Rijksveldwacht. Obk bij de rijksveldwacht worden thans divisies ingevoerd en wel ten getale van 4, t.w. 's-Gravenhage, Amsterdam, Arn- henf en Leeuwarden. Deze 4 divisies vor men tezamen 10 districten. Het zal duidelijk zijn, dat deze re organisatie een groote hoeveelheid arbeid vergt en eenigen tijd zal kosten. Mede ter bevordering van een vlotte afwikkeling van dezen arbeid zijn de beide rijkspoli tiecorpsen geplaatst onder een gemeen- schappelijken chef, den inspecteur-generaal der Nederlandsche politie, voor de uit oefening van welke functie de kolonel A. W. de Koningh, tot dusver inspecteur der marechaussee werd aangewezen. Deze zal bij de feitelijke uitvoering der reorgani satie leiding hebben te geven en hebben zorg te dragen voor eenheid in de .uitvoe ring der politietaak door beide corpsen. Voorts zal het in het bijzonder tot zijn competentie behooren het noodige te doen voor de opleiding en vorming van het po litiepersoneel, waarbij mede gelet zal wor den op het militaire element terwijl hem tenslotte mede een zeker toezicht op de plaatselijke politie is toegedacht, ten einde ook met betrekking tot deze, zoo- DE WEDEROPBOUW VAN BELG1E. Maatregelen van den heer Ver wilghen. Het commissariaat-generaal voor den wederopbouw van België heeft in een pers conferentie een overzicht gegeven van de Stappen, welke ondernomen zijn om aan de werkwillige bevolking des lands werkgele genheid te verschaffen door den wederop bouw van de gewesten, die onder de ver nielzucht van de Fransche en Britsche le gers geleden hebben, zoo meldt Belgapress uit Brussel. Aangemoedigd door de Duitsche overheid heeft de commissaris-generaal, de heer Verwilghen, op energieke wijze, volkomeh onafhankelijk en de oude bureaucratische werkwijzen over het hoofd ziende, de hem toevertrouwde taak aanvaard. Reeds zijn besluiten'genomen ten bate van verschillen de gemeenten, welke hem gelden toekennen voor het uitvoeren van werken, waarvan de kosten tezamen meer dan 76 millioen frank bedragen, welke verdeeld zullen wor den over het wegherstel, de rioleering, de waterwegen, het'onderwijs, het herstel van kerken enz, In verschillende streken welke door het oorlogsgeweld ernstig ge teisterd zijn, heeft het commissariaat zelf terstond de leiding in handen genomen, teneinde de grootst mogelijke spoed aan den wederopbouw bij te zetten. De dienst der waterwegen bestudeert op het oogenblik plannen, welke het moge lijk moeten maken duizenden hectaren grónd vruchtbaar te maken, vooral in het Noorden van Oost-Vlaanderen, Limburg en Luxemburg, zoodat deze gronden in cul tuur zullen kunnen worden genomen. Alle gemeenten zijn uitgenoodigd om plannen voor te verrichten werken in te dienen. Reeds zijn 1100 plannen aan het eerste sta dium van den wederopbouw, dat van het te werk stellen van een zoo groot mogelijk aantal werklieden, stond onder leiding van prof. dr. Reyntjes die deze vraagstukken met groote werklust en energie heeft aan gepakt. Een redelijk minimumloon is voor den ongeschoolden arbeider vastgesteld. Dit Joon zal hem in staat stellen ten volle in zijn eerste levensbehoeften te voorzien. Thans zal de werkverschaffing in een tweede stadium treden, doordat meer be langrijke werken hij openbare inschrijving aan den persoonlijken ondernemingsgeest zullen worden toevertrouwd. Dit alles vormt nog slechts een eerste begin van een veel grootere en weldoordachte orga nisatie, welke op grooten schaal een zeer uitgebreid plan moet opstellen, dat de ge- heele Belgische samenleving op een tot nu toe ongekend peil van welvaart-moet bren gen. Al deze werken vragen zeer veel werk volk, zoodat het niet te verwonderen valt, dat het aantal werkloozen dat sedert den oorlog tot boven de 600.000 gestegen was snel daalt. Aan de meest dringende werken hebben reeds ruim 20.000 arbeiders werk gevonden. Onder de weldoordachte leiding van den heer Verwilghen heeft het commissariaat- generaal den materieelen en economischen wederopbouw van België met grooten ijver en doortastendheid ter hand genomen. De Italiaan als wegenbouwer en soldaat. Als soldaat is hij opgewassen tegen de vermoeienissen der woestijn. Een medewerker uit Rome schrijft: In het Lyblsche woestijngebied bestaan slechts weinige karavaanwegen, die den meesten tijd nog door r'e winden verwaaid en met zand overdekt zijn. Zij voeren van de kust naar het binnenland. De Italiaan- sche opmarsch vindt derhalve plaats langs den eenigen straatweg, die de Egyptenaren in de laatste jaren langs de kust hebben aangelegd en wel door zuiver woestijnge bied. De Italianen nu verdienen ten volle den roep van uitstekende wegenbouwers. Reeds tijdens den Abessijnschen oorlog wa ren terwijl de hoofdmacht nog tegen den vijand optrok, reeds speciale arbeidstroepen bezig om, terwijl de strijd nog voortduurde, nieuwe straatwegen aan te leggen, waar langs de gemotoriseerde troepen konden oprukken. Italië volgt thans het voorbeeld van «het Romeinsche Keizerrijk. Even als dit overal straatwegen aanlegde, ten einde het bezit van het door hen veroverde land te ver zekeren, zoo is thans ook het fascistische Italië overal aan het werk, om onmiddel lijk in het Afrikaansche gebied wegen aan te leggen, waarlangs de gemotoriseerde troepen kunnen oprukken om het nieuwe Italiaansche bezit te beveiligen. Doch in Lybië, zooals overal, is het in de eerste 'plaats de soldaat die met onver moeibaar elan voorwaarts dringt en de overwinning weet te bevechten. Li dezen Affikaanschen woestijnoorlog heeft de Ita liaansche soldaat opnieuw blijken gegeven van zijn groot aanpassingsvermogen aan de vermoeienissen en de ontberingen, wel ke hij hier moet doorstaan. Het zijn vooral de afdeelingen, die uit Zuid-Itallë en Sici lië komen, welke hier goede diensten be wijzen. Onze Bureaux zijn gevestigd iWIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie Tel. 269. Administratie Tel. 139 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) O GOES Redactie en Adm. J Turfkade 15 Telefoon 2863 O SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 "N v OOSTBURG Breedestraat 45, Telefoon 102. Rechtszaken wel op zichzelve als ook in haar verhou ding tot de rijkspolitie meerdere eenheid te bevorderen. De inspecteur-generaal is daarbij uiteraard ondergeschikt aan den secretaris-generaal van het departement van justitie. Aan den inspecteur-generaal wordt een staf toegevoegd, waarin zoowel de beide rijkspolitiecorpsen als de plaatselijk poli tie zullen zijn vertegenwoordigd. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: P. B. H., Mid delburg, 2 of 2 d. h.; N. D., Middel burg, 3 of 2 d. h.; J, W,, Middelburg, 2 of 2 d. h.; W. B., Middelburg, 3 of 2 d. h.; A. J. v. d. E., Borssele, 4 of 2 d. h.; J. d. W., Kdudekerke, f 2 of 2 d. h.; P. v. Z., Koudekerke, 1 of 1 d. h.; Th. H., Hansweert, 2 of 2 d. h.; P. H., 's-Gravenpolder, 3 of 2 d. h.; D. v. H., 's-H. Arèndskerke, 3 of 3 d. h.; P. V., O.' en W. Souburg, 10 of 5 d. h. L. H. N. B., Goes, 2 of 2 d. h.; C. G. B., Heinkenszand, 4 of 2 d. h.; A. v. d. D., Goes, 3 of 3 d. h.; J. I. E., Vlissingen, 1 of 1 d. h.; E. v. d. V., Biervliet, 10 of 10 d. h.; J. L. F. L., Vlissingen, 2 of 1 d. h.; J. D„ Vlissingen, 2, 10 en 2 of 2, 5 en 2 d. h. J. J. v. V., Middelburg, 1 of 1 d. h.; F. Z., Oost- kapelle, 3 of 2 d. h.; J. J., Goes, 5 of 5 d. h.,* J. d. H., Middelburg, f 5 en f 3 of 2 en 3 d. h. Overtreding verduisteringsverordening: J. v. d. V. en F. H., beiden te Kapellé, ieder 5 of 1 w. tuehtsch.; L. H., Mid delburg, 5 of 3 d. h.; J. v. S., Yerseke, J. v. d. P., Schore en W. R., Schore, ieder 5 of 3 d. h.; J. K. K., Goes, 5' of 1 w. tuchtsch.; W. F. p., Middelburg, en J. v. L., Middelburg, ieder 3 of 2 d. h.; J. G., Middelburg, 5 of 3 d. h.; W. B. en J. H., beiden te Middelburg, ieder 3 of 2 d. h.; S. P., Arnemuiden, 1 of 1 d. h.; A. D. en A. B., beiden te Katten- dfke, ieder 5 of 3 d. h.; J. B., Yerseke, 1 of 1 d. h.; P. J. v. H., 's-Heerenhoek, 3 en 2 of 2 en 2 d. h.; P. M., Oude- lande, 3 of 2 d. h.; D, H,, Ovezande, 3 en 2 of 2 en 2 d. h.; J. K., Mid delburg 2 of 1 d. h.; P. W., Seroos- kerke, 2 of 2 d. h.; A. K., Goes, 3 en 2 of 2 en 2 d. h.; F. M. v. Z., Vlis singen, 3 of 2 d. h.; R. P., .Vlissingen, 3, 3 en 2 of 3 x 2 d. h, Dronkenschap: A. L en J. M., heiden te Vlissingen en J. v. d. B., Middelburg, ieder 15 of 10 d. h.; J. Z., Kapelle, 3 d. h.; W. d. B., O. en W. Souburg, 15 of 10 d. h. Overtreding visscherijwet: J. P., Ove zande, 10 of 5 d. h.; P. S., 's Heeren- hoek, 1 of 1 d. h. Overtreding vleeschkeuringswet: J. V., Goes, 12 of 6 d. h. Overtreding consumptieijsbesluitF. J. v. H., Goes, 20 of 10 d. h. Overtreding Politieverordening: J. T., A. T. en H. K., allen te Heinkenszand, ieder 2 of 1 d. h.; J. E., Kapelle, 0.50 of 1 d. h.; J. C., Middelburg, 2 of 2 d. h.; J. P., Biervliet, en C. P., Vlissingen, ieder 3 of d. h.; J. F., Kruiningen, 2.50 of 2 d. h. Het niet bezitten van een register als bedoeld in' art; 437 W. v. S.: P. W., We- meldinge, 7.50 of 5 d. h. Verstoren van nachtrust P, G., JJ. J. G. K., beiden Colijnsplaat, 5 óf 5 d. h. D. H., Wissenkerke, 3 of 3 d. h. De voedselvoorziening van België. Belga meldt uit Brussel: De heer de Wihter, secretaris-generaal bij het Belgi-, sche ministerie van landbouw, heeft voor de radio een oproep gericht tot de Bel gische landbouwers, waarin hij erop wijst, dat nu het land verstoken blijft van de goederen welke gewoonlijk uit den vreem de werden ingevoerd, van de hoeren een bijzondere krachtsinspanning gevergd wordt om het levensonderhoud van de me deburgers te verzekeren. Deze krachtsin spanning bestaat daarin, de voedingspro ducten van den oogst 1940 in sneller tem po af te leveren dan gewoonlijk, opdat vooral de groote steden niet verstoken zullen blijven van voorraden bij eventueele vertraging of tijdelijke bemoeilijking van het vervoer. In gewone tijden voerde het land belangrijke hoeveelheden tarwe in uit overzeesche landen. Thans kan het land slechts rekenen op zijn eigen oogst van tarwe en rogge. Deze oogst moet dus in een sneller tempo op de markt gebracht en aan de maalderijen geleverd worden als «dekking voor het tekort aan buiten- landsche tarwe, welke normaal tot 75 pro cent in de samenstelling der granen voor de maalderijen voorkomen. De boer dient thans onverwijld te dorschen opdat de maalderijen de belangrijke hoeveelheden broodgraan welke ze noodig hebben, kun nen ontvangen. Het wachtwoord zij dus, zoo besloot de heer de Winter„onmid dellijk dorschen en zonder vertraging leve- WALSTRAAT VLISSINGEN Voor goet5 DRUKWERK Fa. F, VAN DE VELDE Jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2