De öersie STADSNIEUWS if,., Middelburg. STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Vlissingen. SPORT POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. m EEN JUBILEUM BIJ DEN REINIGINGSDIENST. Heden herdenkt de heer J. L. de Troye Werkman bij den gemeentelijken reini- gings- en ontsmettingsdienst den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad. Nadat hem hedenmorgen door de amb tenaren en werklieden van den dienst een geschenk was aangeboden werd hij op het kantoor ontvangen door den wethouder van openbare werken en den directeur van gemeentewerken en reinigingsdienst en werd hem dank gebracht voor zijn werk aan den dienst onder overhandiging van de gebruikelijke enveloppe. Het auto-ongeluk op den Nieuwen Vlissingschen weg. In verband met het ongeluk dat verle den week Donderdagmorgen op den Nieu wen Vlissingschen weg plaats vond, ver nemen wij, dat op last van de Justitie heden sectie wordt verricht op het ljjk van den persoon uit Apeldoorn die aan de ge volgen van het ongeluk is overleden. VEEL VERKEERSOVERTREDINGEN. Gisteren zijn weer veel processenverbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen. De meeste er van betreffen het rijden zon- der bel of zonder belastingmerk, het on-, noodig links van den weg rijden, voorna melijk ook op hoeken van straten en het geen richting aangeven op die hoeken of wel bjj het wijzigen van richting. Het zijn dus de algemeen bekend te achten bepalin gen, waar tegen oud en jong dagelijks zon digen, om dan nog maar niet te spreken van het negeeren van de verkeersborden. Ook werden gisteren weer verschillende personen wegens het berijden van een straat in verkeerde richting bekeurd. der wekelijksehe Premietrekkin gen is weer ge beurd. Sen gróót aantal minnaars zijn meer mest dan temeden. Midza-Combinatie Middelburg Benoeming Inspecteur der domeinen. GOES. Bg besluit van den secretaris-ge neraal, wnd. hoofd van het departement van financiën van 28 September 1940 is met ingang van 1 October 1940, benoemd tot inspecteur der domeinen te Goes, M. P. Ringelberg, ontvanger der registratie en domeinen te Zevenbergen. Bevorderd. Onze stadgenoote mej. P. D. Stokmans, rijksklerk der registratie en domeinen, werd met ingang van heden bevorderd tot ad- juct-commies der registratie en domeinen. Overtreding Arbeidswet. De kapper J. van A., 'alhier, werd ver- baliseerd wegens overtreding der Arbeids wet, OM EBN DAMESHOED. Op de bon. In de dameshoedenzaak van P. A. de C. werd Vrijdag, na het bezoek van eenige dames, een hoed vermist. Aangifte bij de politie volgde, die een onderzoek instelde. Bij mej. J. T.-De H. kwam het hoedje, hoewel zij aanvankelijk ontkende er iets van te weten, tenslotte uit een kast te voorschijn. Waarna, uit den aard der zaait: proces-verbaal volgde. En zoo zijn er ook uitzonderingen op den regel, dat dames hoeden nog zonder bon verkrijgbaar zijn! GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand September 1940 zijn aan het bureau van politie alhier onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven Een paar sportkousen, 6 portemonnaies met inh ad, een militaire jekker, een pot gluton, een beursje met inhoud, 2 bonnen voor naaigaren, een moer en een dop van een auto, 2 mutsen, een Belgische franc, 2 huissleutels, 5 ceintuurs, 2 heerenrijwie len, 2 breipriemen, 2 jasjes, een kinder hoedje, 3 rjj'.vielbelastingmerken 1940/1941, een speelgoed auto, een glassnijder, een dekzeiltje, een zilveren armband, 2 notitie boekjes en ongeveer 50 enveloppes, een kindertaschje, een dekzeil, een trainings broek, een bril in étui, een pet, een dames rijwiel, een textielkaart, een ring met sleu tels, 2 paar regenbroekspijpen, een bank biljet van 10 en 2 zilverbons van 1, een schilderskrabber, een kammetje, een kluw touw, een zakdoekje, een dameshor loge en een peluw. Aan het politiebureau zijn nadere in lichtingen betreffende een en ander te be komen. ALG. AFD. ZIEKENFONDS „WALCHEREN". In verband met het feit, dat momenteel vele inwoners elders verblijven, heeft het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds „Wal cheren" verschillende regelingen voor haar leden getroffen. Voor hen die nog te Vlis singen vertoeven wordt de geneeskundige verzorging op den ouden voet voortgezet. Verloskundige hulp wordt door mej. Voor bergen echter uitsluitend in de noodkraam- inriehting te Oostkapelle verleend.. Wordt men in het bevolkingsregister van een andere gemeente ingeschreven, dan kon men in het ziekenfonds in de nieuwe woon plaats worden ingeschreven, wanneer men althans te Vlissingen geheel aan zgn fi nancieels verplichtingen heeft voldaan. Is men tijdelijk in een andere gemeente op Walcheren, Noord- of Zuid-Beveland dan kan men zich voor geneeskundige hulp tot den dokter ter plaatse wenden onder overlegging van de lidmaatschapskaart en de laatste kwitantie, welke niet ouder dan één maand mag zgn. Medicijnen kan men dan verkrijgen bjj den apotheker te Vlissingen öf bij den apotheekhoudend genee.sheer of bij een apotheker te Goes. Voor wat verloskundige hulp betreft, geldt dezelfde regeling als voor de leden die te Vlissingen verblijven. De contributie moet stipt voldaan wor den, hetzij aan de boden, hetzij in het hoofdkantoor van de Mij. de Schelde. Voor wat de uren betreft waarop het verschuldigde in laatstgenoemd kantoor kan geschieden, wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Getijen. October Hoogwater Laagwater. Woensd. 2 4.59 17.17 10.25 22.48 Dondërd. 3 S. .5.44 18.02 11.04 23.32 Vrijdag 4 6.29 18.45 11.53 24.23 Zaterd. 5 5.10 17.29 11.39 0.07 Zondag 6 6.54 19.15 12.35 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. De zomertijd in Duitschiand wórdt voorioopig gehandhaafd. Het D.N.B. meldt uit BerlijnDe zo mertijd heeft zoo goed voldaan, dat hij tot nadere aankondiging gehandhaafd blijft. De desbetreffende verordening van den ministerraad voor de rijksverdediging zal in de komende dagen in het staatsblad gepubliceerd worden. (Hoewel omtrent het behoud van den zomertijd hier te lande niets bekend is, mag men aannemen, dat de in bovenstaand bericht vermelde regeling ook zal gelden voor de door Duitschiand bezette gebie den, dus ook voor Nederland, zoodat het waarschijnlijk is, dat ook wij den zomer tijd behouden. Eenige positieve mededeeling daarom trent is echter nog niet te verstrekken. Red.) HEIDEBRAND OP DE PEEL TENGEVOLGE VAN BRANDPLAATJES. Door het uitwerpen van vele brand plaatjes hebben Engelsche vliegtuigen gisteren brand gesticht op talrijke plaat sen in de Peel tusschen Sevenum en Griendtveen. Op een oppervlakte van on geveer 2000 h.a., welke grootendeels be staan uit moeras, veen, heide en bosch, woedde het vuur, dat, aangewakkerd door den straffen wind, groote plekken heeft verwoest. De burgemeester van Sevenum liet de brandweer uitrukken, terwijl ook arbei ders van werkkampen Amerika en Se venum naar de bedreigde plaatsen trok ken, om bij het blusschingswerk behulp zaam te zijn. Het bleek, dat slechts de heide vlam had gevat, zoodat men door het aanleggen van een tegenvuur den brand bij Sevenum kon stuiten. Omstreeks zeven uur in den avond was men het vuur meester'. De schade bleef beperkt tot een groot oppervlakte heide. Militaire doelen zijn uiteraard nergens aanwezig. ONGELUK MET DOODELÏJKEN AFLOOP. Vrijdagmorgen is in de staatsmijn Wil- helmina den 46-jarigen L. J. van Homme- rig een ongeluk overkomen, waardoor hij ernstig werd gewond. Vanochtend is de man in het ziekenhuis te Heerlen over leden. VOETBAL WEDSTRIJDPROGRAMMA ONDERAFDEELING ZEELAND N. V.B. Programma voor Zondag 7 October 1940. Ie KLASSE A. Cortgene 1Ierseke 1. E.M.M. 2—Middelburg 3. R.C.S. 2Vlissingen 3. Ie KLASSE B. Biervliet 2Aardenburg 2. Breskens 2Oostburg 2. Sluis 1Groedel. Schoondijke 2Sluis 2. Ie KLASSE C. Hontenisse 1Steensche Boys 1. S.V.O. 1—Clinge 1. Rla 1—Hulst 1. 2e KLASSE A. Middelburgsche Boys 1E.M.M.. 3. Zeelandia 3R.C.S. 3. 2e KLASSE B. Clinge 2—Hontenisse 2. Steensche Boys 2Corn. Boys 2. 3e KLASSE A. Vlissingen 4E.M.M. 4; Walcheren 3 Zeeuwen 4. ADSPIR ANTEN. Middelburg ADe Zeeuwen; Middelburg BVlissingen. Zitting van den Politierechter van 1 October. De rol van de zitting van den politie rechter van heden bevatte niet minder dan 25 zaken. RÜwielverdulstei'lng. De 50-jarige kapper H. v. D. te Zierik- zee stond terecht wegens verduistering van een rijwiel van C; Moermond op 21 Juni j.l. Eisch 50 subs. SO d. h., 1 maand gev. straf met 3 jaar proeftijd. Uitspraek 30 subs. 15 d. h.; 1 maand gev. straf met 3 jaar proeftijd. Twee rijwielen verduisterd. De 29-jarige C. C. geb. W. uit Sas van Gent stond terecht wegens verduiste ring van een dames-en een heerenrijwiel in Mei j.l. Eisch 'en uitspraak 25 subs. 10 d. h. Diefstal of verduistering. De 39-jarlge landbouwer D. v. d. A: te Cadzand zou zich volgens de dagvaarding schuldig hebben gemaakt aan diefstal of verduistering van een wollen deken, een werkjas, een paar schoenen en een paar rubberlaarzen, te Cadzand in Mei jl. H\j zou deze goederen van vreemde militairen in bewaring hebben gekregen. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. Diefstal van tarwe. Wegens diefstal van twee zakken tarwe ten nadeele van C. Rijk op 17 Juni had zich te verantwoorden de 47-jarige land arbeider J. C. te Kruiningen. Ensch: 1 week gev. straf. Uitspraak: 14 d. voorw. met proeftijd van 3 jaar en 15 boete. Weer een rjjwieldief. De 24-jari ge varensgezel C. K. uit Souburg zou op den dag van verschrik king, 17 Mei, te Koudekerke een rijwiel hebben ontvreemd. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. Belust op aardbeien. Wegens diefstal van eenige chips met aardbeien op 24 Juni te Kapelle waren ge dagvaard de 20-jarige muzikant A. de K. en de 21-jarige machinist J. A. L. beide te Goes. De diefstal had plaats ten nadeele van J. Hermes. Eisch: 30 of 0 d. h. Uitspraak: 25 of 15 d. h. N Goed ingeslagen. De 30-jarige Chr. H., vrouw van W. v. H. te Breskens heeft zich op 20 Mei toegang verschaft tot den winkel van J. v. d. Velde door inklimming door een gebroken etalageraam en is toen aan het plunderen getrokken. Zij heeft vol gens de dagvaarding weggenomen een klok, drie kop en schotels, 6 borrelglaasjes, en een damestasch of wel heeft zij deze van vreemde militairen gekregen en daarna verduisterd. Eisch en uitspraak: 14 d- gev. straf met proeftijd van 8'jaar^en 20 boete. Diefstal van benzine. De 42-jarige chauffeur J. D. uit Terneu- zen' zou op 25 of 26. Mei een hoeveelheid benzine gestolen hebben van J. M, Polder man. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. Nog zoo een. Ook de 28-jarige chauffeur W. K. uit Terneuzen zou zich aan een zelfde feit als de vorige verdachte hebben schuldig gemaakt, en zulks ook. ten 'nadeele van Polderman op 25 Mei. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. Diefstal van scheepsbeschuit. De 68-jarige gemeentewerkman D. F. uit Cadzand heeft in Juni aldaar een hoe veelheid scheepsbeschuit weggenomen. Eisch en uitspraak: 1 /eek gev. straf. Diefstal van rugzakken. Wederom een inwoner van Cadzand en wel de 30-jarige koopman M. P. v. H. heeft in Mei twee rugzakken gestolen of wel verduisterd. Eisch en uitspraak: 1 week gev. straf. Weder een beleediging. De laatste verdachte uit Cadzand, de 43-jarige visscher en hotelhouder A. B. heeft den rijksveldwachter J. Hoogstrate op 4 Juli beleedigd. Eisch 25 subs. 15 d. h. Uitspraak 20 subs. 10 d. h. Diefstal rijwielen en onderdeelen. In den loop van Juni heeft de 42-jarige metselaar F. L. v. H. uit Sas van Gent eenige rijwielen en rijwielonderdeelen ge stolen of verduisterd. Eisch en uitspraak 14 d. gev. straf. Poging tot verboden uitvoer. De 35-jarige grondwerker P. A. uit Kemseke had zich schuldig gemaakt aan poging tot verboden uitvoer van 3 Ve kg. kaas naar België. Eisch en uitspraak 15. cubs. 10 d. h. met verbeurdverklaring in beslag genomen haas. Mishandeling. Wegens mishandeling van J. Maas op 12 Juni was de 37-jarige landbouwer E. D. uit LJzendijke gedagvaard. Eisch: 10 subs. 10 d. h. Uitspraak: 20 subs. 10 d. h. 1 Schoenen zonder bon gekocht. De 31-jarige werkster Ja. L. uit.Hoede- kenskerke heeft op 23 Juli te Goes een paar damesschoenen gekocht hg J. de Kruijter, zonder afgifte van een daarvoor bestemde bon ingevolge de schoenendistri butie beschikking 1940. Eisch en uitspraak 2 subs. 2 i h. Schoenen zonder bon afgegeven. Wegens het afleveren van schoenen zon der bon aan de verdachte uit de vorige zaak was J. de K. 49 jaar schoenhandelaar te Goes gedagvaard. Eisch en uitspraak 2.50 subs. 2 d. h. Wederom diefstal of heling. De 56-jarig.e C. S. weduwe van P. L. v. d. B. te Groede zou zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 4 heerensohoe- De maatregelen voor de vleeschdistrlbutle. En de bescherming van dieren. De commissie A.L vervoerbelangen van de Nederlandsche vereeniging tot be scherming van dieren, deelt het volgende mede, in verband met de vleeschdistributie, welke door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherft is opgedragen aan de Nederland sche Veehouderij Centrale (N.V.C.) te 's-Gravenhage: De N.V.C. heeft overname-plaatsen in ons land aangewezen. Zoodra de dieren op de verschillende overname-plaatsen (meestal veemarkten) worden aangebo den, worden zij door de N.V.C. geklassifi- ceerd, hierna worden de dieren op stal gezet tot den volgenden morgen, om dan gewogen te worden. In dien tusschentijd mogen de dieren niet gevoederd, doch moeten ze gedrenkt worden. Den volgenden morgen, na de weging, worden de dieren door de N.V.C. overge dragen, via een commissie van toewijzing aan slagers en grossiers in vleesch, die ten spoedigste voor de slachting moeten zor gen. Onzerzijds kan hierbij worden verlangd en dient derhalve er voor te worden zorg le. dat de dieren op een behoorlijken stal worden geplaatst, voorzien van stroo, turfmolm, zaagsel of dergelijke; 2e. dat de dieren vóór het ingaan van den nacht gedrenkt worden; 3e. dat de dieren den volgenden morgen na de weging ten spoedigste worden ge slacht; 4e. dat de dieren, die niet den volgenden dag direct na de weging worden geslacht, voldoende gevoederd en gedrenkt worden. Klachten of opmerkingen zende men ten spoedigste aan het hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging tot bescher ming van dieren, Prinses Mariestraat 40 te 's-Gravenhage. De overnameplaatsen in Zeeland zijn: Vlissingen, Goes, Breskens, Zierikzee en Hulst. DE GERUCHTEN OVER DEN W. A.-MAN TON. Naar aanleiding van verschillende ge ruchten, welke de ronde doen ten aan zien van den W. A.-man Peter Ton, die bij de botsing in de Balistraat te Den Haag op 7 Sept. werd gedood, wordt van officieele zijde het volgende medegedeeld: Met nadruk kan worden gezegd, dat de overleden W. A.-man Ton nimmer gevan genisstraf heeft ondergaan. Alle geruch ten, welke het tegendeel beweren, waar bij zelfs gezegd wordt dat hij recidivist zou zijn, kunnen dus als volkomen onwaar en onnoodig grievend voor de nabestaan den worden aangemerkt. VERVALSOHING VAN DISTRIBUTIEBONNEN. De politie te 's-Hertogenbosch heeft twee personen, een zekere van H. en een zekere van B. gearresteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan vervalsching wan distributiebonnen. Het tweetal stelde zich zooveel mogelijk in .het /bezit van verloopen honnen. Zij knipten de nummers in tweeën en maak ten van de losse cijfers andere bonnen voor de meest gevraagde en gewilde artikelen, zooals voor koffie, thee en suiker. Een zeven werd bijv. naast een drie geplakt en een aldus samengestelde koffiebon werd voor een aardigen prijs verkocht. Het geld dat zij met den verkoop van deze bonnen verdienden, werd aan drank opge maakt. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. EX-GEËVACUEERDEN BIEDEN GESCHENK AAN. De bewoners van het Leusderkwartier hebben als ex-geëvacueerden hun dank baarheid getoond aan het Noord-Holland- sche dorp Heerbugowaard, waar zij een week vertoefden tijdens .de evacuatie der Amersfoortsche bevolking. Een deputatie is naar dit dorp getrok ken om aan het gemeentebestuur voor de raadszaal over te dragen een antieke Wesfefrfesche klok en een schilderij van de Koppelpoort. nen, 2 damesschoenen, 6 jongensschoenen, 1 damespantoffel, 1 vetlederen pantoffel en 1 sandaal, ten nadeele van W. Woittiez in Mei j.l. te Breskens. Eisch; 40 subs. 20 d. h. Uitspraak: 25 subs. 15 d. h. Poging tot verboden LLtvoen Tegen den 3o-jarigen P. S. uit Stekene, werd wegens poging tot verboden uitvoer van 50 liter benzine op 2 Juli, geëischt Eisch: 30 subs. 15 d. h. Uitspraak: 25 subs. 15 d. h. met verbeurdverklaring in beslag genomen benzine. Rijwieldiefstal. De 23-jarige fruitkweekeraknecht C. N. te Krabbendjjke had op 22 Mei een rijwiel ontvreemd, dat toebehoorde aan W. Dron- kers of wel heeft hij dat rijwiel, dat hij van G. van Boven ten gebruike had gekregen, verduisterd. Eisch: 30 subs. 10 d. h. Uitspraak: 25 subs. 10 d. h. Uitspraak. De 38-jarige caféhouder A. L C. uit Sas van Gent heeft ten eerste Th. Over maat op 30 Juni te Aardenburg mishan deld. Ten tweede heeft hij ach schuldig ge maakt aan huisvredebreuk in de woning van M. M. J. L. de Bruijbe. Eisch: 25 subs. 20 d. h. Uitspraak: 15 subs. 10 d. h. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Hooger beroep aangeteekend. Door J. S., 46 jaar, landbouwer te Yerse- ke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Mid delburg van 17 September, waarbij hjj we gens mishandeling is veroordeeld tot 2 maanden is een ellendige pijn en kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE" verdrijft ze binnen een kwartier geheel. J. de J., 38 jaar, werkman te Nieuwdorp. heeft hooger beroep aange teekend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 17 September 1940, waarbij hij wegens „diefstal en ver duistering" tot 1 week gevangenisstraf werd veroordeeld. Welke honnen geldig zijn. (Om uit te knippen). BROOD: De met „8" genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekja zijn geldig van 30 September t. en m. Zondag 6 Oc tober voor totaal 2500 gram rog gebrood of 2000 gram ander brood. De bonnen, welke 6 October nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met Dinsdag 8 October a.s. geldig. BOTER: MARGARINE OF VET Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) geldig tot en met 18 October recht gevende op een half pond boter per bon. Bon 05, 06, 07 (vetkaart) geldig tot en met 18 October, recht gevende op een half pond margarine óf boter per bon. Bon 08 (vetkaart) rechtgevende op een half pond gesmolten spgsvet of sen halfpond boter. Bon 09, 10, 11 en 12 (vetkaart) gel dig tot en met 18 October recht gevende op een half pond boter per oon met tien cent reductie per half oond. BLOEM OF BAKMEEL: Bon 71 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 7 September tot en met 4 October a.s. voor een half pond tar webloem of tarwemeel, of boekweit- meel, of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. THEE OF KOFFIE: Bon 114 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 8 November voor een half pond koffie of ons thee. SUIKER Bon 109 van het alge meen distributieboekje. Geldig tot en met Vrijdag 25 October a.s. voor één kilogram suiker. ZEEP: Bon 104 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot ,en met 18 October voor 150 grani toilet zeep (nieuwe samenstelling), of 120 gr. huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of 125 gram zeepvlokken, of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gram vloeibare zeep. Bon 116, gevoegd bij de textiel kaart van mannen, voor 50 gram scheerzeep, of één tube scheërcrème, of één pot scheerzeep. "VLEESCHBonnen „02 vleesch". Geldig tot en met Zondag 6 October voor 100 gram vleesch, beenen inbe grepen, of een rantsoen vleeschwa- ren. Bon „02 worst, vleeschwaren" voor een rantsoen vleeschwaren. (75 gr. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch en gerookte worstsoorten of 100 gr. -gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, of 125 gr. leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gr. bloedworst). De bonnen, welke 6 October nog niet zijn gebruikt, big ven nog geldig tón Zondag 13 October (niet in hotels, restaurants e.d.). RIJST OF RIJSTEMEEL: Bon 41 van het algemeen Jistributieboekje. Geldig van 7 September tot en met 4 October voor een half pond rgst of rijstemeel öf rijstebloem. HAVERMOUT, HAVERVLOKKEN OF GORT OF GRUTTEN Bon 54 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 7 September tot en met 4 ^October voor een half pond ha vermout, of havervlokken of. gort of grutten. MAÏZENA, GRIESMBEL OF PUD DINGPOEDER Bon 28 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 9 September tot en met 1 No vember voor 1 ons maizena, gries- meel of een hoeveelheid puddingpoe der óf puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. (Puddingpoeders, die niet vervaar digd zijn \an of niet hoofdzakelijk uit producten bereid uit granen, rijst of tapioca zijn vrij van de distribu tieregeling). MACARONI OF VERMICELLI OF SPAGHETTI. Bon 15 van het al gemeen distributieboekje. Geldig van 9 September tot en met 1 Novem ber voor één ons macaroni, vermi celli of spaghetti. PETROLEUM: Zegel gemerkt „Pe riode „6". Geldig tot en met 3 November voor twee liter (alleen voor diegenen die daartoe vergun ning hebben). HET MARNIX-RAAM TE LEIDEN WORDT TIJDELIJK WEGGENOMEN. Naar de Ned. verneemt, zal het j.l. Za terdag onthulde Marnix^raam in de Pie terskerk te Leiden, in verband met de bij zondere tijdsomstandigheden, over eenige dagen tgdelgk worden weggenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2