Piiiiiciali Zieiwsche Couranl UIT DE PROVINCIE De Raad van Kapelle vérgaderde. BOM Hoe lang is het licht Zonsondergang Zaterdagavond 19,26 Zonsopkomst Zondagochtend 7.37 Zonsondergang Zondagavond 19.24 Zonsopkomst Maandagochtend 7.38 Gedurende den -tusschenliggenden ^tijd moet worden verduisterd. Bond van Boerinnen e.a. Plattelands vrouwen. Als redactrice voor Zeeland van, „de Plattelandsvrouw", orgaan van den Ne- derlandschen Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen, zal,vanaf 1 October, optreden mevrouw H. C. Steketee, Hoog vliet te Baarland. Vrijwillige voldoening van belasting. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvan ger der directe belastingen te Goes 6.80, Heinkenszand 3.50 en Hulst 18. Besmettelijke ziekten.. In de week van 15 tot en met 21 Septem ber kwamen in onze provincie 5 gevallen van roodvonk voor, nl. 2 te Rilland Bath en 1 in elk der gemeenten Krabbendijke, Oost- en West-Souburg en Oud-Vossemeer. Voorts werd te St. Maartensdijk 1 geval van febris typhoïdea geconstateerd. Waar is werk De districts-arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren, N.- en Z.-Beve- land, Schouwen, en Duiveland, te Middel burg, deelt ons mede, dat de volgende aanvragen zyn binnengekomen BinnenlandApeldoorn voor werk tuig- en gereedschappenfabriek, metaal slijper, moet geheel zelfstandig fraisen en ruimers kunnen slijpen op de Universeel Slijpmachine, indiensttreding n.o.t.k., voor onbep. tyd. Arnhem ankerwikkelaar, volslagen vakman indiensttreding, loon en reiskosten n.o.t.k., voor onbep. tijd. Leeuwarden2 bekwame metaalslijpers (polijsters) dad. loon n. o. t. k. voor 2 maanden (voor Chroominrichting). Zutphen werkloos hoofdarbeider, die in het bezit is van diploma Middelbaar Tech nische school, afd. bouwkunde of weg- en waterbouwkunde, voor het vastleggen van de grenzen der zandwegen ter gezamen lijke lengte van 300 K.M. de werk zaamheden zullen worden uitgevoerd in den vorm van werkverruiming. Domburg Man en vrouw voor tuin- en huiswerk. Man moet wat bekend zjjn met groenten- kweek vrouw moet huishoudelijk werk verrichten woning beschikbaar loon n. o. t. k. schoolgaande kinderen geen bezwaar tegen 1 Nov a.s. soli, met afschriften v. getuigschriften ene. Dom burg gedipl. of ongedipl. verpleegster, intern, voor verzorging van 2 "oude men- schen,: loon n. o. t. k., tegen 1 Nov. a.s. Klein en stil' gezin. Aanbiedingen uitsluitend aan de plaat selijke Organen der Arbeidsbemiddeling. Walcheren Verkooping. 0.- EN W.- SOUBURG. Notaris mr. P. Loeff heeft' Vrijdagmiddag in café „De Zwaan" aan den Ouden Vlissingschen weg te Oost-Souburg in het openbaar verkocht: 1. Een huis met schuur, varkenshok, erf en tuin aan den Padweg 92 te Oost-Sou burg en Vlissingen, groot 6 aren 40 e.a. Kooper W. Roelse, timmerman te Vlissin gen voor 1310. 2. Een huis met schuur, erf en tuin aan het Wissel (N. Vliss. weg) no. 53 te West Souburg, groot 1 are 43 e.a. Kooper Adr. Schout Pz. te St. Laurens voor 1720. Het huis aan het Wissel (N. Vliss. weg) no. 45 te West Souburg werd niet geveild. Ernstig ongeval. DOMBURG. Het meisje N. S., vroeger woonachtig te Vlissingen, had gisteren bij het klimmen over een hek het ongeluk te vallen. Een pin van het hek drong haar in het onderlijf. Zij is op medisch advies naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht. De heer De Jonge gaat heen. DOMBURG. Gisteren is benoemd tot hoofd van de Oosterschool te Baarn de heer J. de Jonge, hoofd van de o.l.-school alhier. In breeden kring zal van het a.s. ver trek van den heer De Jong'e met leedwezen worden vernomen. De V.V.V. verliest in hem een volijverig secretaris, terwijl de afd. Domburg van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren haar toegewijden voorzitter ziet heengaan. Zuid-Beveland Verkooping. YERSEKE. Vrijdagmiddag werd door notaris E, C. van Dissel te Goes in café Nolet publiek verkocht, ten verzoeke van de familie M. SinkeWiskerke Een hof stede, bestaande uit woonhuis, schuur, erf, tuin, boomgaard,' bouw- en weilanden ondor Yerseke, Kruiningen en Schore, samen groot 11 H.A. 73 A., 50 c.A. of 29 Gem. 270 R., in diverse perceelen. In pacht bij den heer J. Lutetjn. Perceel I. Hoogste inschrijver P. Knuit te Hansweert voor 6250 (gegund). Perc. n. Hoogste inschrijver C. Sinke, Rotterdam, voor 1400 per gemet(gegund). Perc. m. Hoogste inschrijver Joz. Kostèr, Yerseke, voor 700 per gemet (gegund). Perc. IV. Hoogste inschrijvers J. Polder man en Jac. Prins te Yerseke, voor 1627 per gemet (gegund). Perc. V. Hoogste inschrijver E. J. C.; Poelman te Yerseke, voor 1500 per gemet. Kooper Jac. Prins, Yerseke, voor 1530 per gemet. Perc. VI. Hoogste inschrijver E. J. C. Poelmari, Yerseke; voor 1025 per gemet .(gegund). Perc. VII en VIII. Resp. koppers, Gebrs. Verwijs, Yerseke, voor 1200 per gemet en E. J. C. Poelman, Yerseke, voor 1000 per gemet. Totale opbrengst j; 35.650.33. GETIJEN WE ME LD IN GE. September. Hoogwater Laagwater. Zondag 29 Maand. 30 13.04 25.33 7.10 19.40 13.44 7.58 20.28 Zeeuwsch- V laanderen RAAD VAN CADZAND. CADZAND. De Raad dezer gemeente vergaderde j.l. Donderdagavond onder voor zitterschap, van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving wethouder I. M. de Bruflrie. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op het verzoek der te Sluis gevestigde Zeeuwsch Vlaamsche Gas maatschappij tot verlenging van den ter mijn, waarin bij raadsbesluit van 29 .Augus tus 1938 aari' deze Mij. concessie verleend werd tot levering van gas. Verder werd, eveneens op voorstel van B. en W. besloten om den termijn, waar onder sedert 1 October van het vorige jaar aan de gemeente 's Heerenhoek een kasgeldleening van 8000,tegen 3% rente werd verstrekt te verlengen tot 1 Januari a.s. met-dien verstande, dat met ingang van 1 October e.k. niet 8000 maar 6000,zal worden geleend. Bü een der leden ontmoette dit voor stel in zooverre bedenking, dat hij het 'niet juist achtte steeds maar geld uit te leenen of op de Rijkspostspaarbank te houden waarvoor minder rente ontvangen wordt dan de gemeente zelf voor de te haren laste gesloten leeningen te betalen 'heeft. Afwijzend werd besloten op het ver zoek van de vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland tot invoering van de lichame lijke opvoeding op de lagere school. Hierna bracht de in de vorige vergade ring benoemde commissie tot het nazien der rekening 1939 hieromtrent rapport uit. De rekening werd voorloopig vastgesteld tot een bedrag van 36240,65 in ont vang en 32288,09 in uitgaaf voor wat den gewonen dienst aangaat en 16436, aan ontvangsten en uitgaven voor wat den kapitaaldienst betreft. Reeds veel suikerbieten op de losplaatsen. SCHOONDIJKE. Hoewel de suikerbie tencampagne nog maar enkele dagen aan den gang is, hoopen de bieten zich op de losplaatsen op. Door benzineschaarschte worden maar weinig bieten rechtstreeks naar de fabrieken vervoerd en ook de beide stoomtrammen schijnen niet volledig ingesteld voor een geregeld vervoer. Voor de fabrikanten beteekent dit meerdere on kosten, maar later als het rooiseizoen ten einde is, verschaft dit nog aan vele handen werk en is er zoodoende aan dezen toe stand nog een lichtzijde verbonden. De bietenoogst zelf is in alle opzichten gunstiger dan vorige jaren. Ook is de be- teelde oppervlakte beduidend uitgebreid. Afloop verkooping. ÏJZENDIJKE. Ten overstaan van nota ris Corthals te IJzendijke en ten - ver zoeke van de erven van ,den heer Charles Wyffels werden verkocht a) Een partijbouwland en weiland te IJzendijke aan 'de Kömschestfaat', groot 13.55.30 H.A. of 30 gemeten 190 roeden. Kooper de heer E. Wijffels te IJzendijke voor 44670. b) Een perceel djjk en zijkant weg te IJzendijke, gelegen aan den weg naar Biervliet, groot 91.60 aren of 2 genieten 20 roeden. Kooper werd de heer Aug. Goossens .te IJzendijke voor 1200. TERNEUZÈNAREN BRENGEN DEN NACHT IN NABURIGE DORPEN DOOR. TERNEUZEN. De bomaanval op Ter- neuzen, eenigen tijd geleden, is oorzaak dat nog eiken avond verschillende inwoners de stad verlaten en den nacht gaan door brengen in naburige dorpen als Zaamslag, Hoek of Axel. Anderen zoeken in de bui tenwijken „over de Axelschebrug" beveili ging. Te voet of per fiets trekt men dan 's avonds er op uit bepakt met dekens. De Z.V.T.M. heeft 's avonds meer passa giers dan ooit. In genoemde dorpen is eigenlijk een kleine Terneuzensche kolonie ontstaan. Zoo ziet men bijv. op het dorps plein te Zaamslag 's avonds kleine groepjes Terneuzenaren staan die dan met hun gastheeren genoeglijk staan te praten tot de klok tien uur slaat het onverbiddelijk sein van „huis-toe". Dat ook hier weer uit den nood een deugd geboren wordt is een feit want zoodoende ontstaan er banden van vriendschap die zeker niet zullen eindigen zoodra de oorlog eindigt. Dat intusschen de gasten hopen spoedig niet meer naar hun gastheeren te moeten terugkeeren en deze laatste op hun beurt hopen dat de gasten niet meer hoeven te komen, dit klinkt wel vreemd, maar is toch niets anders dan een gemeenschappe lijk verlangen dat de oorlog spoedig ten einde zal zijn. MET BAKFIETS VAN DEN DIJK GEREDEN. TERNEUZEN. Bij het afrijden van de steile helling bij de noodbx-ug aan de Oost- sluis te Terneuzen vei'loor de bakkers knecht O. de macht over zqn bakfiets met het noodlottig gevolg dat deze van den dijk naast het rijpad reed. De knecht kwam onder de fiets terecht. Een dokter die spoe dig ter plaatse was constateerde een lichte hersenschudding. Vervoermiddel leerlingen B.B.S. en U .L.O .-scholen. AXEL. Donderdagavond werd in „Het Centrum" alhier een vergadering gehou den van ouders van leerlingen, die de H. B.S. en U.L.O.-scholen te Terneuzen be zoeken, ter bespreking van een vervoer middel voor de leerlingen, heen en weer op uren, die aansluiten op de schooluren. Het aantal leerlingen uit deze gemeente bedraagt ongeveer 50, die thans gedeelte lijk per fiets naar school gaan. Tijdens de vergadexing werd een uiteen zetting gegeven door een vertegenwoordi ger van de Z.V.T.M., betreffende de kos ten per tram, doch deze bleken te hoog. Getracht zal nu worden met de directie van de spoorwegmaatschappij Mechelen Temeuzen tot overeenstemming te komen omtrent een geschikte vervoergelegenheid voor de leerlingen tijdens de wintermaan den. De schade aan den toren valt tegen. 1939 sloot met een nadeelig saldo. Er zijn voldoende objecten voor werkverschaffing. KAPELLE. De Raad dézer gemeente kwam Vrijdagmiddag in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Bierens. De heer Zegers is afwezig. Naar de VOORZ. mededeelt, is o.a. be richt ingekomen, dat het lidmaatschap van de N.SJB. voor ambtenaren niet meer ver boden is. Verder kwam een schrijven in der betrokken vereeniging van leeraren, waarin aangedx-ongen werd op het invoe ren van het vak lichamelijke opvoeding op de scholen. Goedkeuring werd verleend tot het herstellen van de ooxiogsschade aan den toren. Een schrijven kwam in, dat nog niet vaststaat, dat en in hoeverre van hoo- gex'hand tegemoet gekomen zal worden in het herstellen van de aangerichte schade aan gemeente-eigendommen. Men kan zich tot de beti'effende instanties richten en deze zullen zooveel mogelijk steun ver- leenen. In enkele gevallen werd reeds 80 vergoed. Spr. deelt verder den uitslag van de aanbesteding der bestratingen mede (reeds door ons vermeld). Het bedx-ag bleef beneden het door den Raad toege stane crediet. Van de bevoegde instanties werd toestemming voor de uitvoering ver kregen. De schade aan den toren. De VOORZ. wijst er verder op, dat het herstellen van dén toren reeds is aange vangen. Het is opgedragen aan de fa. Van de Weert en Zonen te Goes. Het steiger- wex-k voor 1025, en het herstelwerk te gen een winst van 5 Men had het werk gaarne in de gemeente gehouden, doch dit was niet mogelijk. Spr. zal daar in be sloten zitting nog meer mededeelingen over doen. Intusschen zal de fa. De Weert zoo veel mogelijk menschen uit de gemeente te wei'k stellen. Bij ondex'zoek bleek meer beschadigd dan het oög ziet. Zoo is de heele voox-gevel los komen te staan. Met monumentenzoi'g zal over voorzieixing hier in overlegd worden. Gemeenterekenlng 1939. De gemeenterekening 1939 wordt aange boden sluitende met 82.513.26 en een na deelig saldo van 784 en voor den kapi taaldienst sluitende met 48.571 en een nadeelig saldo van 16.945. De VOORZ. zegt, dat deze cijfers den indruk maken, dat zeer onvoordeelig ge boerd is, doch voor den luchtbeschermings dienst werd 1473 meer uitgegeven ver der was er een extra-subsidie aan het B. A. van 2426 vroeg de werkverschaffing 4420 meer en wax-en er voorts nog post jes van enkele honderden guldens voor wegvei'betering, vergrooting woning lcan- .toorhou'der en aankoop Zwarte Wéék"Wa ren. die niet uit de gewone, eigen middelen betaald, dan zou er ook nu weer een batig saldo zijn. Nadat deze rekening' in handen gesteld is van een commissie tot onderzoek, wordt de rekening van bet B. A. over 1939, na advies van de commissie tot onderzoek, goedgekeurd, sluitende met 15.557 en voor den kapitaaldienst met 13.574 w.j. een batig saldo van 4451. In de verordening op de heffing van hondenbelasting wordt een wijziging ge bracht zoodat het niet meer mogelijk zal zijn, dat men voor een hond, die verkocht wordt, gedurende één jaar meer dan één jaar belasting betaald. Voortswordt be sloten tot het afhouden der couponbelasting van de rente van de hieronder vallende leeningen. Naar aanleiding van een verzoek, dat in kwam om toe te treden tot het Borgstel lingsfonds voor den middenstand, mei-ken B. en W. op, dat naar hun meening in deze gemeente daaraan geen behoefte bestaat. In elk geval bleek dit hen nog niet en kan de Boei'enleenbank in alle voorkomende ge vallen voorzien. De Raad gaat hiermede accoord. B. en W. stellen vervolgens voor een wijziging te brengen in de gemeenschappe lijke regeling inzake 't luchtbeschermings- gebied voor Zuid- en Noord-Beveland, zoo dat de commissie een leening aan kan gaan ter dekking der bijzondere uitgaven, die verbonden waren aan het inrichten van eenige hulpziekenhuizen. Na een toelich ting van den voorzitter keurt de Raad de wjjziging goed. De VOORZ. doet verder mededeeling van de plannen om den luchtbeschermings dienst in de toekomst door leden van den opbouwdienst te doen verrichten. De kosten zullen 1318 ct. per inwoner bedragen. Daar thans een groote last aan een deel der bevolking opgelegd wordt, stellen B. en W. voox-, de gemeente bij deze regeling aan te sluiten. Spr. deelt mede, dat na deze voorgestelde regeling wel eenige wijzigin gen kwamen. Er zouden geen leden van den opbouwdienst komen, en men zou dan aan de burgers een vergoeding van 35 45 ct. mogen geven. Daarna zou het wel weer de opbouwdienst zjjn. In elk geval willen B. en W. zich bij deze regeling als die komt, aansluiten. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van een aanvrage om Schouwen en Duiveland De Vluchthaven te Bruiixisse. BRUINISSE. Naar de berichten van het hoofdbestuur der sclxippersvereeniging „Schuttevaêr" melden is een verzoekschrift gericht tot den secretaris-generaal van het departement van waterstaat, waarin de aandacht wprdt gevraagd voor het aan brengen van verschillende verbeteringen in de inrichting van de Vluchthaveix onder Bruiixisse, welke het verblijf van de schip- persbevolking en van de schepen aldaar zou beveiligen en vei-aangenamen. Het feit dat deze haven meermalen de verza melplaats is van een talrijke bevolking en vele schepen wordt naar voren gebracht als motief voor de gewenschte verbeterin- huux-verlaging van de gemeentewoning Kerkplein A 392, merken B. en W. op, dat zij hiertoe geen aanleiding zien. Nu deze woning vry komt, willen zij deze echter bestemmen als ambtswoning voor den ge meente-secretaris, wiens ambtswoning ver brandde. Dit vooral ook omdat een berg plaats voor het gemeente-archief gevonden moet worden. Dit zou dan in deze woning ondergebracht moeten worden. De huur zou dan van 320 op 300 per jaar ge bracht kunnen worden, als tegemoetko ming voor het onderbrengen van het ar chief. B. en W. vinden het jammer, dat dan de bewoner er uit moet, doch nu deze een verlaging van 100 vraagt, in verband met d.e beëindiging van het contract en voorts nog eenige wijzigingen bepleit, als een korteren huurtijd, is er een aanleiding tot beëindiging over te gaan. Vooral omdat er voor den secretaris en de gemeente groote behoefte aan is. Aldus wordt be sloten. Eveneens vroeg de bewoner van de ge meentewoning Biezelingschestraat A 216, verlaging van den huurprijs en verlenging van den huurtjjd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot verlenging van de huur met handhaving van den huurprijs. Geen licht en geen olie aan den Postweg. De heer DE JONGE wijst er bij de rondvx-aag op, dat de Postweg arm is aan licht. En als de menschen om petx-oleum- bonnen komen, krijgen zij er niet. Kan de electrische kabel daarheen niet doorge trokken worden? De VOORZ. wil een prijsopgave aan de P.Z.E.M. vragen. Desnoods kan het moge lijk met een noodleiding. De gemeente zal dan wel een gax-antie moeten stellen, maar als die niet te hoog is kan de gemeente er wel toe overgaan. De heer DE JONGE is voldaan over deze toezegging, maar wil vooi-loopig aan deze menschen toch oliebonnen verstrekken. En deze krijgen ze ook. De VOORZITTER hoopt, dat het spoedig mogelijk zal zijn. Wie thans olie krijgt, krijgt ze voor landbouwdoeleinden en kook- doeleinden. Klagende slagers. De heer VAN DER KUYL hooi-de klach ten van de slagers, dat ze in Goes zoolang op de keuring moeten wachten. De men schen staan voor de deur te schreeuwen. De. VOORZ. merkt op, dat de slagers in dit opzicht samen moeten werken. Elders worden de moeilijkheden zoo ook voor een deel ondervangen. Intusschen zal spr. ook onderzoeken of hier verbetering in te bren gen is. Ongelijke taxatie. De heer VAN' DER KUYL wijst er ver der op, dat de plaatsjes van „Eigen Erf" zoo verschillend getaxeerd worden. Wéét de gemeente hier iets van. Bij gelijke plaatsjes scheelt het soms 200. De VOORZ: zegt, dat de gemeente hier geheel buiten staat. Er schijnt ook geen beroep tegen mogelijk te zijn. De heer VAN DER KUYL zegt. dat deze verschillen ook eldei'S aangetroffen worden. Te Wemeldihge kreeg de een 700 reductie en de ander niets. De VOORZ. wil er eens de aandacht op vestigen. Wegenkwestie en werkverschaffing. De VOORZ. doet dan- mededeeling over een wegenkwestie met de Breede Wate- ring. Van en weg, die men aan de gemeen te overgaf, haalde men eerst de grintput- ten nog leeg. Spr. zeide dit van zulk een lichaam al zeer afkeurenswaard te vinden. Voortaan wil hij de overdracht der wegen geheel volgens de wegemvet doen geschie den. Voox-ts wijst spr. er op, dat het nog steeds niet mogelijk is macadam voor de wegen te krijgen. Voor de werkverschaf fing staat allereerst de Zwarte Weel op het programma. Dit plan zal nader uitge werkt worden. Ook verbetering van de Witte Weel wil spr. bekijken. De wei van het Armbestuur is er ook nog en zoo mee- nen B. en W. dezen winter de menschen uit de gemeente wel te kunnen helpen. Marktberichten MIDDELBURG, 27 Sept. Groentevei ling Spinazie 24, Postelein 36, Au gurken 220, Wagenaarsboonen 6, Sui- kerbóonen 6—8, Stoksnijboonen 620, Stamsnijboonen 616, Stokprincesseboo- neri 612, Stamprincessboonen. 68, Spx-uiten 820, Koolrapen 1%2, Breek- peën 22i/,, Andijvie 2, Waspeën 3, Uien 34, Kroten 2, Savoye kool 2—3, Roode Kool 3—5, Boerekool 1, Witte kool 2—3, prei 25, alles per k.g. Peën 3 Rapen 1—2, Kroten 2—3, Uien 2, Selderie 13, Knolselderie 23, Peterselie 1, Radijs 1% —3, Ramenas 12, alles per bos. Bloem kool 2—20, Andijvie 1—1%, Kropsla 1— 1%, Komkommers 25. MIDDELBURG, 28 Sept. Fruitveiling Transparent 6, Tomaten 210, Bramen 17, Alicante 2240, Frankenthalers 38 41, alles per k.g. Perziken 18, Suiker meloenen 810, Netmeloenen 610, Oranje ananas 815, Ananas meloen 3 14, alles per stuk. ZIERIKZEE, 26 September. Ter graan- beurs was vraag en aanvoer matig. Aardappelen bonte en blauwe 4.30 a. 5, Bevelanders 3.60, Drielingen 2.60, Bin tjes 33.20, alles per 100 k.g. Uien groote bruine en witte 1.50 per 50 k.g., Tarwestroo (geperst) 19 per 1000 k.g., Gerstestroo (geperst) 19 per 1000 k.g., Erwtenstroo (geperst)) 2530 per 50 k.g. Kipeieren 6.106.80 per 100 stuks, Kuikeneieren 4 per 100 stuks, Boterprrjs commissie 0.90 per pond. GOES, 27 Sept. Augurken 632, Stok snijboonen 1030, Pronkboonen 12, Stok- princesseboonen 1221, Reritegevers 19, Dubb. Princesseboonen 615, Wagenaars boonen 7, Groene boonen 9, Roode kool 2.50—4, Savoye kool 2—5.50, Witte kool 2.503, Prei 45, Spruiten 16, Spinazie 212, Tomaten 7—12, Veldsla 3.50, Uien 12.50, Breekpeën 3.50, Aardappels 3 3.50, Idem drielingen 1.503, per 100 k.g. Kroten 5, Rammenas 1.503, Rapen 3 3.50, Selderie 1—2.50, Wortelen 3.50—10, per 100 bos. Andijvie (breedblad) 11.60, Andijvie (krul) 1.10, Bloemkool 220, Kropsla 11.80, Komkommers 23, Knol selderie 24, per 100 stuks. Blauwe druiven 1834, Black Berry 26 per 100 k.g. Meloenen 6.5012 per 100 stuks. Patrijnen 36 per stuk. Veilingsver. „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". KAPELLE, 27 Sept. Groote veiling: Zure Kroetappels 4.604.70, Kroetperen 1.70, dubb. Princesseboonen z. dr. 7.108, alles per 100 kg. Kleine veiling Appels Sterappels 6 26, Goudreinetten 521, Cox Orange Pip pin 830, Ellison's Orange 12—22, Glorie van Holland 625, Fransche Reinetten 8 14, Lemoenappels 514, Notaxisappels 712, Groninger Kroon 413, Transparen te de Croncel 611, Princesse Noble 823, Present v. Lunteren 517, Udn-appels 8 12, Bramley's Seedling 610, Bismarck 49, Lanes Pr. Albert 5—S, Jacques Leb'el 49%; 'Reinette Baumann 58„ Rembour Mortier 4—8%, Hondsmuil 3—6%, Jona than 12. dubbele Bellefleurs 59, Sweden- appels 58, Constatijn de Groote 46, Pomme d'Orgiige 6—16. Ermgaard 411, Roode Ribbeling 611, Zoete appels 510. Peren Bonne Louise d'Avranches 624, Doyenne du Cornice 836, Conference 6 16, Legipont 4—26, Emil d'Heyst 5—15, Zwijndrechtsche Wijnperen 6—14, Soldat Laboui-eur 817, Williams Duchesse 613, Hexlogin Elsa 513, Maagdenperen 510, Nouveau Poiteau 3—10, Jodenperen 210, Dr. Lucius 67, Souvenir de Bouvé 59, Beurré Hardy 6—18, id. Clairgeau 417, id. Durandeau de Tongres 5—10, id. Alex ander Lucas 6—17, id. Van den Ham 5—8, id. Lebrun 59, id. Six 56, Calabasse Cax-afon 710, President Roosevelt 812, Le Curé 38%, Bruine Chaumontel 57, Comtesse de Paris 6—13. Bergamotten 2 5%, Pondsperen 29, Saint Remy 3—9, Gieser Wildeman 38%, Kleiperen 29%. Diversen Bramen 2038, Frambozen 3446, Blauwe Druiven 2135, Groene Noten 1017, Presidentpruim 613. Groenten Dubb. Princesseboonen z. dr. 69, Snijboonen 68, Stokprincessen 10, Rentegevers 11, Spekboonen 9, .Tomaten 715, alles per kg. Savoye kool 24.70, Roode Kool 4.504.90, Witte kool 33.60, alles per 100 kg. Bloemkool 416, Per ziken 16%, beiden per stuk Kropsla 1 1.80, Andijvie 11.30, beiden per 100 krop; Bospeen 8.50 per 100 bos Noten 26—53 per 100 stuks. Uitknippen en opzenden aan een van onze bureaux.. Onderqeteefcende wenscht zich van heden a/ le abonneeren op de Provinaan weekabonne a 18 cent ver week Zeeuwsche Courant als -.■■■-. kwartaalabonne a f 2,30 pet kwartaal Woonplaats Straat en huisnr.: Zij dEe deze bon thans opzenden, ontvangen de tot 1 October verschijnende nummers gratis. Dooinaien wat niet verlangd wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3