STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes Uit onze couranten van 5® jaar geleden. HET ONDERWIJS OP DE HANDELS SCHOLEN. Hoewel aan de buitenzijde daarvan niet veel te bespeuren was, had het gebouw van de Handelsschool op den Dam zoo als een paar maanden geleden reeds in het kort is gemeld vrij ernstig geleden. In een belendend huis was een granaat, geslagen, die het trappenhuis vernielde en ook verder een ware ravage aanrichtte. Het bestuur van de Vereeniging voor Han- delsonderwijs heeft met bekwamen spoed het herstel voorbereid en doen uitvoeren, doch door de tijdsomstandigheden heeft alles langer geduurd dan gehoopt werd. Gelukkig nadert thans het einde der werk zaamheden, zoodat spoedig het onderwijs zoowel aan Handelsdag- als Avondschool weer beginnen kan. De regeling van de lessen aan de Han delsavondschool leverde nog moeilijkheden op in verband met den plicht tot verduis teren en de noodzakelijkheid er voor zorg te dragen, dat alle leerlingen vóór 10 uur hun huis kunnen hebben beïeikt. Ten einde dit laatste te bereiken, moesten de aanvangsuren worden vervroegd. Maandag en Vrijdagavond beginnen de lessen om kwart over zes e» Woensdagavond moet reeds om zes uur mirden begonnen. Het bestuur vertrouwt, dat alle patroons hun volle medewerking zullen verleenen om te zorgen dat de leerlingen tijdig op school aanwezig kunnen zijn. DE IDENTITEITSBEWIJZEN. De letter W., die als slot van den op roep gisteren aan de beurt was voor het afhalen van identiteitsbewijzen, heeft een totaal van 951 personen in 7 uur opge leverd of 34 per uur en per groep. Totaal zijn nu 11823 bewijzen tot gister avond toe in11 dagen uitgereikt of ge middeld 1075 per dag. Bij het totaal aantal zijn niet geteld de personen, die kwamen met een in orde te brengen paspoort. Dit aantal kan men on geveer op 100 schatten, zoodat bijna 12.000 personen van een geldig bewijs zijn voor zien. Dit nadert zeer dicht de vooraf ge maakte raming. Als nu de achterblijvers heden en Maandag voor het overgrootste deel ook komen, dan is dit werk vlug en netjes afgewerkt. De chef van de secretarie, de hoofdcom mies de heer J. Ph. Koene, heeft de hulp krachten, voor zoover zij voor Zaterdag en Maandag niet meer terug behoefden te komen, dank gebracht voor de wijze, waar op zjj zich van hun tijdelijke taak hebben gekweten. I DE ABDIJGEBOUWEN. Gisteren bracht het hoofd van den Rijks gebouwendienst, J. C. E. Baron van Lyn- den wederom een bezoek aan Middelburg om zich op de hoogte te stellen van het voortgaan van de werkzaamheden tot be houd van wat van de Abdijgebouwen nog overbleef. Met groote belangstelling werd een en ander in oogenschouw genomen. ALLE BEETJES HELPEN. Al ligt het puinruimen op groote schaal thans voor korten tijd stil, toch ziet men iederen dag boerenwagens op verschillende plaatsen halt houden voor het opladen van fijn puin op door de opzichters der ge meente aangewezen plaatsen. ELECTRO. Roode orchideeën. Als een goed feuilleton weet deze spion- nagefilm van grootsche allure van den aanvang af te boeien. Zonder eenige inlei ding plaatst zjj ons voor de feiten: Zeer geheime plannen van een wapenindustrie zijn in den nacht gefotografeerd. De twee constructeurs, die met de details der tee- keningen op de hoogte zijn en over de sleutels der safe beschikken, kunnen geen deugdelijk alibi opgeven en het doodvonnis wordt over hun uitgesproken. Over een der beiden bij verstek, want hij is intijds naar het buitenland uitgeweken. Hoewel deze vlucht tegen hem pleit is hij zoowel als zijn collega onschuldig. Het toeval brengt hem in contact met de spion- nage centrale, die de teekeningen liet co- pieeren. Hier ligt de kans zijn onschuld te bewijzen en de collega het leven te red den en hij grijpt haar. Een strijd op leven en dood met den machtigen chef der bende die van achter zijn schaakbord een duivelsch spel speelt volgt. De film grijpt alle mogelijkheden, die dit scenario biedt ten volle aan en het resultaat is een boeiend verhaal, dat tot ':et laatst toe de spanning weet te bewaren en met de rehabilitatie der beide veroordeelden ein digt. Olga Tschechowa en Albrecht Schönhals spelen de voornaamste rollen in deze uit stekende film. Ich Heirate meine Frau. De sympathieke Paul Horbiger èn de charmante Lil Dagover vormen in deze film een gelukkig echtpaar. Na 7 harmo nieuze huwelijksjaren komt er echter een dissonant. Het vrouwtje voelt zich door den wel wat al te zeer door zjjn zaken in beslag genomen echtgenoot verwaarloosd en zint op middelen hierin verbetering te brengen. Zooals dikwijls het geval is, is ook hier het middel erger dan de kwaal. Van het een komt het ander en het zou bijna op een scheiding uitloopen als Theo Lingen, die als de vriend Argus, de detec tive, die alles weet, alles ziet en alles hoort 'weer een groteske dwaas is, zijn Zondagsche dinertjes in gevaar ziet, de tor telduifjes weer bij elkander brengt. De wijze waarop hij die doet is moeilijk na te vertellen. Het is verbazend amusant en het drie tal is buitengewoon op dreef. Dit zegt ge noeg nietwaar?, TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in het kanaal was heden 59 graden. OVERTREDING ARBEIDSWET. De politie heeft een bakker verbali- seerd wegens overtreding der Arbeidswet, n.l. het laten wei-ken.van enkele knechts op verboden tijden. GESLAAGD. Te Nijmegen slaagde voor analyst 2e gedeelte A onze stadgenoot J, K. Kraak, volontair aan den keuringsdienst van Waren te Goes. WIELRIJDERS OPGEPAST. Het is de politie gebleken, dat vele wielrijders zich nog maar slecht aan de te hunnen opzichte bestaande bepalingen kunnen aanpassen. Enkele der veel voorkomende overtre dingen zijn het in verkeerde richting rijden van sommige straten, het rijden op voet paden, o.a. het voetpad langs de noodwin- kels en met meer dan twee personen naast elkaar rijden. De politie zal van nu af zeer strenge contróle op al deze overtredingen houden. DE VERDUISTERING. Bij de contróle op de verduistering heeft de politie geconstateerd, dat aan de voor zijde der woningen de verduistering over het algemeen goed is, doch dat er aan de achterzijde der woningen nog vaak veel te veel licht uitstraalt. Men schijnt het doel der maatregelen nog altijd niet vol doende te begrijpen. De stad moet geheel verduisterd zyn. Men zij nogmaals ge waarschuwd. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1926 September zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: J. Kerkhove, dienst bode, Karelsgang 26, van O.- en W.-Sou- burgL. A. de Witte, marinier le kl. K.M., Segeerssingel 130, van Den Helder P. den Hollander, dienstbode, Leliestraat 45, van Hengelo (O.) D. de Klerk, echtg. van W. P. van Tol en 2 kinderen Ch. Goedbloed, zonder, Loskade 29, van Leiden; mej. F. Smit, zonder, Veersche Singel 148, van Dockum K. E. van Griethuijsen, zon der, Park de Griffioen 15, van Koudekerke; A. Leynse, dienstbode, Nieuwstraat 17, van Soest G. L. C. Mercij, winkeljuffrouw, Kalvermarkt 6, van VlissingenN. de Pender, geb. Dam, zonder, Lange Gist- straat 36, van Hilversum L C. van de Klippe, zonder, Spanjaardstraat 19, van Goes B. J. Kouw, agent van politie, Veer sche Singel 104, van Amsterdam C. A. Steketee, geb. Slager, zonder, Jasmijnstraat 24, van Scherpenisse M. J. M. de Hooge, dienstbode, St. Janstraat 38, van Den Hel der mej. P, Peterse, zonder, Molenwater 51, van Rotterdam. Vertrokken: A. Fastenau, dans- leeraar, van Heerengracht 3, naar Hilver sum, Hollandsche laan 3 W. M. H. Meijer, winkeljuffrouw, van Langeviele 51, naar Heerlen, Imstenroede mej. P. C. A. van der Hoek, zonder, van Laan van Nieuwen- hove 76, naar Den Haag, Merkusstraat 76 W. Venderbos, 1.1. verpleegster, van Noord- poortplein 2, naar Beek, Prins Maurits- laan 85 J. Marijs en echtgen., van Dok straat 5, naar Vlissingen, Ravensteijnplein 31 P. C. Dronkers, zonder, van Noordweg 84, naar Rijswijk (Z.H.), Cromvlietkade 16 C. J. Lippens, geb. Verslufis en 1 kind, zonder, van Leerlooierssingel 18, naar Vlis singen, Coosje Buskehstraat 45 boven Th. Rechsteiner, echtgen. en 1 kind, bedrijfs leider, van Lange Giststraat 20, naar Oost- kapelle, Duinbeeksche weg B 33 B. J. Jonker, echtgen. en 4 kinderen, kapitein, van Oude Vlissingsche weg 3, naar Vianen, Voorstraat 4 J. Baurdoux en echtgen., serg.-majoor-adm., van Stationsstraat 8, naar Den Haag, Copemicusstraat 263 mej. E. J. Guiron, zonder, van Oude Veer sche weg-23, naar Maastricht, Vrijthof 12 M. van den Broeke, dienstbode, van Noord- bolwerk 11, naar Serooskerke (W.), Zand- put A 252 W. K. N. Hengeveld, echtgen. en 1 kind, ambtenaar O.M., van Blauwedijk 7, naar Den Haag, Breitnerlaan 39 G. Zee, laborant, van Seisweg 226, naar Vlis singen, Aagje Dekenstraat 39 wed. L. M. Koene, geb. van Overbeeke, van Lange viele 31, naar Tiel, Prinses Beatrixlaan 12 J. A. van Dalen en echtgen. en 2 kinde ren, kwartiermeester K. M., van Potten bakkerssingel 12, naar O. en W. Souburg, Nieuwe Vlissingsche weg 79; U. C. Faggin- ger Auer, zonder, van Nadorstweg 28, naar Leiden, Roodborststraat 51; mej. D. C. M. J. van Dalsum, zonder, van Hof plein 9, naar Leiden, Witte Rozenstraat 16; A. O. van Niel, zonder, van Seissingel 14, naar Dordrecht, Willemsstraat 19; mej. A. J. Klap, zonder, van Zaagmolen polder 3, naar Den Haag, Jozef Israëls- plein 25; A. A. Leenhouts, zonder, van Noordweg 38, naar Amsterdam, Witte de Withstraat 73II; C. M. de Rijcke, dienst bode, van Dam 21, naar Bergen op Zoom W. A. R. Meiwei, echtgen. en 2 kinderen, zonder van Dwarskade 8, naar Rotterdam, Beukelaarsstraat 30; Iz. Versprille en echtgen., schilder, van Segeerstraat 44, naar Leiden, Cobertatraat 87 C. de Regt, echtgenoote en 3 kinderen, varensgezel, van Pijpstraat 3, naar Amsterdam, Uit hoornstraat 21; mej. J, C. de Vogel, dienst bode, van Houtkaai 5, naar Rilland- Bath, A 121 mej. W. G. F. Venninck, zonder, van Dwarskaai 16, naar Zoute- lande, Noordei-vroon 181 J, C. Everaars, echtgen. en 2 kinderen, commies Prov. Griffie, van Qwarskaai 16, naar Oost- kapelle, Het Rijswijksche Huis, Duinweg; mej. D. Maartense, zonder, van Latijnsche Schoolstraat 4, naar Den Haag, de Genes- tetlaan 188 W. Westland, verpleegster, van Noordpoortplein 2, naar Den Haag, Ziekenhuis, Zuidwal; J. Helder, echtgen. en 1 kind, kunstschilder, van Korte Delft 2, naar Koudekerke, Koudekerksche weg C 49; IJ C. Brouwer .en echtgen., serg. roode kruis, van Langeviele 66, naar Den Haag, Sweelinckplein 66; G. J. Driessen, zonder, van Segeerstraat 52, naar Den Haag, Damastraat 176 mej. L. W. Pe tiet, zonder, van Bogardstraat 4, naar Gouda, Gravin Beatrixstraat 15; C. Cal- jouw, dienstbode, van Volderijlaagte 10, naar Koudekerke, Tramsingel 36 H. de Jonge, 1.1. machinist, van Lange Noord straat 4, naar Zierikzee, Breestraat C 547; M. J. de Pagter, echtgen. van P. Keste- Joo, van Molenwater 91, naar Veere, Wage naarsstraat A93a; wed. H. G. van der Eijk, geb. Gillissen, zonder, van Rouaan- sche Kaai 15, naar Vlissingen, Koudekerk sche weg „Bethesda1^ J. de Regt, tim merman, van Pijpstraaj». 3, naar Koude kerke, Dishoek B70; S, M; Groenewegen, dienstbode, van Blindenhoek 5, naar Har- lingen, Llemendijk 10; mej. C. Schuit, zonder, van Heerepgracht 68, naar Veere, Oudestraat 96 mej. M. C. M. Lamber- mont, zonder, van Dam 4, naar Rosmalen, Dorpstraat G 119. APOTHEKEN. Van Zaterdag 28 September te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apo theek van Pienbroek, Langeviele. DE GEMEENTELIJKE AVONDSCHOLEN In elders in dit nummer voorkomende publicaties deelen B. en W. van deze ge meente mede dat de lessen aan de gemeen telijke handelsavondschool en de avond school voor nijverheidsonderwijs resp. Maandag en Dinsdag a.s. aanvangen. De handelsavondschool wordt in het ge bouw van de Openbare Ulo school in de Coosje Buskenstraat gehouden en de avondschool voor nijverheidsonderwijs in de school Bouwen Ewoutstraat. Inspectie directe belastingen. De inspecteur der directe belastingen, enz. S. van den Berg, hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Vlissin gen, is verplaatst naar Almelo en aange wezen als hoofd van de inspectie der in voerrechten en accijnzen aldaar. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 29 September is de apootheek geopend van de fa. Wed. A, J. van Ocken- burg, Badhuisstraat 22. De uitreiking der identiteitsbewijzen. De uitreiking der identiteitsbewijzen schijnt in sommige gemeenten heel wat voeten in de aarde te hebben gehad. Daar iedere inwoner zich van een dei-gelijke kaart moest voorzien en er dientengevolge steeds een groote toeloop bestond, moest men soms meermalen geruimen tijd wach ten voordat men aan de beurt was. Door de grondige voorbereiding is dit echter hier ter stede niet het geval geweest. Vorige week zijn reeds de verschillende kaarten uitgeschreven zoodat toen Maandag met de uitreiking werd begonnen, alles in snel treintempo kon geschieden. In de trouwzaal van het stadhuis waren verschillende tafels opgesteld, waarachter het hulppersoneel, bestaande uit ambtenaren van de Mij. Zee land, plaats had genomen. Na het overhan digen van de stamkaart werd het desbe treffende identiteitsbewijs opgezocht, in- tusschen werden de vijf centen geofferd en nadat de foto met nietjes was bevestigd, moest de handteekenlng gezet worden en klaar was men Door deze werkwijze kon dus alles een vlot verloop hebben, zoodat stagnatie en lang wachten konden worden voorkomen. ALHAMBRA-THEATER. Die Fledermaus. Na een welverzorgd voorprogramma dat reeds ten deele een gang naar de bioscoop waard is, brengt 't programma deze week een film, waarin de onsterfelijke muziek van den walskoning Johan Strauss te be luisteren valt. Het is de Universal-film „Die Fledermaus" naar de gelijknamige wereldberoemde operette waarin Lida Baarova en Hans Söhnker de hoofdrollen vervullen. Verondersteld mag worden dat de inhoud van deze operette voldoende be kend is by het publiek. De operette-tenor Hans Weigel zal voor de 300ste maal de rbl van Eisenstein" zingen in de „Fleder~ maus". Hoewel hij met een knap vrouwtje getrouwd is, heeft hij inspiratie noodig en raakt verliefd op een dame die oogenschijn- lijk een Hongaarsche is. Tal van intriges ontstaan, en het slot is dat Weigel zijn lesje te pakken heeft. Hij ontmoet zijn „Hongaarsche" en smeekt haar heen te gaan en geeft haar de verzekering dat hij uitsluitend van zijn eigen vrouw houdt. Dan neemt de „Hongaarsche" haar sluier af en staat hij van aangezicht tot aangezicht met zjjn eigen vrouw, die hem innig gelukkig omhelst. Het spel der artisten naast de melodieuze muziek en de schittering der costumes en décors hebben van deze film een werk ge maakt dat uitsteekt boven het gewone genre en geen bezoeker teleurgesteld naar huis zal doen gaan. Getijden. September. Hoogwater Laagwater. Zaterd. 28 12.12 0.47 6.07 18.45 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. LUXOR-THEATER. Een hopeloos geval. Een kostelijke amusementsfilm waarin Jenny Jugo als de verwende dochter van. een schatrijken heer, zich van haar beste zijde doet kennen. Een auto-ongeluk brengt haar in een ziekenhuis. Door haar optreden verwerft zij nu niet bepaald de sympathie van het personeel, terwijl professor Brucn- sal (Karl Ludwig Diehl) tot de conclusie komt dat het hier „een hopeloos geval" betreft, een meisje dat voor niets geschikt en totaal onnutteloos is. Totdat zij medicij nen gaat studeeren, eerst „omdat het haar wel interesseert", doch later door 'n repri mande van den professor komt er 'n heele ommekeer in haar leven. Zij laat haar arrogant optreden varen. Grappig zijn in- tusschen de situaties die in het ouderlijk huis ontstaan, doordat Jenny bij' allen diagnoses vaststelt, zoodat de een voor den ander radeloos schijnt te worden. Doch na vele wederwaardigheden komt alles 1bp zijn gootjes terecht. Als de vrouw van een pas geslaagden dokter vertrekt Jenny naar Zuid-Amerika om haar man in zijn moeilijk werk ter zijde te staan. In het voorprogramma gaat een geestig teekenfilmpje en de dolle eenacter „Schoon papa chauffeert". Burgerlijke Stand VROUWENPOLDER. GeborenPieternella, dochter van Ja cobus Louwerse en Dina Melse. Overleden Jacobus Vermeulen, oud 11 dagen, z. v. Jan Vermeulen en Maria Jo hanna Riemens. YEKSEKE. Van 2027 September. Geboren Cornelia, z. v. Albert van der Piasse en Pieternella Cornelia Kosten Maatje Johanna en Chrlstiaan Marinus, tweel. d. en z. van Marinus., z. v. Antho- Anna Maria Sonke Marinus, z. v. Antho nie Kosten en Tannetje van den Berge. „VOLHARDING" VERGADERDE. De vereeniging werkt gewoon door. De Goesche Gymnastiekvereeniging „Vol harding" vergaderde in melksalon „De Landbouw" onder voorzitterschap van den heer M. C. Zandee. Uit het verslag van den secretaris, den heer Weststrate bleek, dat het ledental stationair is en het verslag van den pen ningmeester, den heer Schipper, toonde een gezond financieel beeld. Uit de mededeelingen bleek, dat de oefe ningen gewoon en in vollen omvang door gaan. Alleen heeft men, met het oog op de donkere avonden, de oefenuren van de meisjes van Maandagavond naar Zater dagmiddag van 3 tot 5 uur verplaatst. De oefenstof van juniox-en en senioren blijft ge richt op het geven van de gewone jaax-lyk- sche uitvoering. Voorts zullen dit jaar weer onderlinge wedstrijden plaats vinden en zullen dit na jaar ook weer vaardigheidsproeven afge nomen worden. AANKLACHT WEGENS MISHANDELING. De zeventien jarige K. J. van S. alhier, deed gisteren bij de politie zijn beklag, dat hij Zondag 1.1. door den vierenveertigjarigen M. S., alhiex-, mishandeld zou zijn. Een onderzoek zal ingesteld worden. GRAND THEATER. „De familie van mijn vrouw". Opnieuw draait een Hollandsche film In het Grand Theater en opnieuw constateer den wij, dat de Hollandsche filmkunst in tal van opzichten de beste buitenlandsche producties gaat benaderen, of er reeds aan gelijkwaardig is. Dit treft vooral bij komische films, omdat juist het komische genre den Hollandsche actrices en ac teurs niet goed ligt. Evenmin als onzen Hollandschen schrijvers. Op beidex-lei gebied vond men steeds zijn grootste kracht in het meer dramatische genre. En een enkel wei'kelijk komisch talent, als bijv. een Bu- ziau, is zulk een zeldzaamheid, dat hij tien tallen jaren achtereen door geen der §n- dere adspirant) -komieken zelfs maar be naderd wordt. „De familie van mijn vrouw" is van begin tot einde een komische film, was dus nogal een gewaagde onderneming, die ech ter zeer goed geslaagd mag heeten. Mis schien was uit enkele scènes iets meer te halen geweest, is er een enkele acteur of actrice, wier spel nog iets losser had kunnen zijn, doch als deze kleine feiten er niet gewèest waren, dan had men ook van een „volmaakt meesterwerk" kunnen spre ken. Hieruit blijkt dus wel, dat deze film uitstekende kwaliteiten heeft, en er komen zelfs episodes in voor, die door de beste buitenlandsche films niet overtroffen wor den. Het meest opvallende in deze film is voorts het buitengewoon goede en gave spel van Joh. Kaart. Naast Buziau kun nen we dadelijk dezen Hollandschen komiek als een bijzonder talent noemen. En bij elk optreden van Joh. Kaart constateert de criticus, dat zijn spel van grootscher gehalte wordt. Zoo moet zijn spel in deze film, als dr. Nix, ongetwijfeld zijn tot heden beste prestatie genoemd worden. Het wonderlijke type van dezen reizenden marskramer wordt op knappe en boei ende wijze door hem uitgebeeld en zonder inzinking volgehouden. Over de geschiedenis zelf valt niet zoo heel veel te zeggen en het beschx-yven der vele malle gevallen zou ons te ver voeren en voor de adspirant-bezoekers er een deel van de attractie aan ontnemen. Het is het oude thema van de moeder en schoon moeder, die wat al te bedilzuchtig is, die van een mug een olifant maakt, en wier achterdochtigheid drama's ziet die in wer kelijkheid niets te beteekenen hebben. Van het bijprogramma noemen we in het bijzonder een film geheel gespeeld door apen. Voortdurend verwonderd men zich over wat met dx-essuur te bereiken is. Deze film is ongetwijfeld eexxig in haar soort. Beleg Uw geld in Uw huishouding Meer dan ooit, blijft dan Uw geld waarde vol en U geniet er dagelijks van. 'n Mooi tafelservies, 'n casette tafelzilver, roestvrije tafelmessen, 'n gezellig thee- en ontbijt servies, 'n mooie klok, leeslamp, rooktafel, n' fijn drinkservies en nog veel meer moois hebben wij nog steeds in onze bekende rijke keuze, alles nog van uitmuntende kwaliteit en afwerking en voorloopig nog, tegen zoo goed ais onverhoogde prijzen, WITKAM's Geschenkenhuis LANGE KERKSTRAAT GOES. GEEN RUND- EN KALFSVLEESCH IN AMSTERDAM. De plaatselijke toewijzingscommissie voor Amsterdam heeft besloten geen rund en kalfsvleesch de stad in te zenden. In verband met het feit, dat de aanvoer van het vee eenigszins gestegen is, zijn de runderen en kalveren gisteren geslacht. Het warme vleesch kan niet ongekoeld voor de consumptie beschikbaar worden gesteld. Het vleesch moet minstens eenige dagen gekoeld zijn. Het wordt dus wel Maandag of Dinsdag voordat het beschik baar is De veehouderij centrale heeft een kwan tum zware varkens extra beschikbaar 'ge steld, zoodat de stad niet geheel zonder vleesch behoeft te zijn. De plaatselijke toewijzingscommissie heeft gezorgd, dat er voldoende vleesch voor de ziekenhuizen beschikbaar ls. 38e en 89e week 1890. Viertal te Vlissingen (voor de vacature ds. Klomp) ds. N. Göpner te Harder wijk, ds. P. C. van Oosterzee te Enschedé, ds. L. J. Blanson Henkemans te P\jnacker en ds. P. S. Meex'burg te Kethelviertal te Middelburg ds. N. de Jonge te Brussel, ds. P. J. van Mulle te Njjkerk, ds. J. H. L. Poort te Harmeien en dr. H. Zeijdner te Vollenhove beroepen te Tholen ds. J. F. de Later te Wissenkerke bedankt voor Everdingen door ds. P. Huet te Goes be- roepen te Vlake en Schore ds. D. Meerbucg te Waarde beroepen te Grijpskerke de heer F. Hackebord, cand. te Dokkum. In de omstreken van Vlissingen moet veel wild zitten. By het openen der jacht legden vier jagers behalve een 10-tal pa trijzen, nog 20 hazen neer. Tot hoofdopzichter der domeinen in Zee land is benoemd de heer J. L. van Wuijck- huise, thans-tijdelijk opzichter. Majoor G. L. Langguth, commandant van het garnizoen te Vlissingen, is benoemd tot luitenant-kolonel. Van 13 tot 19 September vervoerden de mailbooterx der Mij. „Zeeland" 1981 passa giers, nl, 856 uit Queenboro en 1125 uit Vlissingen. Te Breskens heeft op de weide van den heer Manneke, voor de eerste maal in dat district lxet Zeeuwsch-Vlaamsche Zendings- feest plaats gehad. De opkomst was bijzon der groot ook uit Walcheren en Zuid-Beve land. Het woord werd gevoerd door ds. W. H. H. Dykman te Breskens als voox'zitter der hoofdcommissie, ds. A. J. van 't Hooft te Vlaardingen, den evangelist C. Geel te Amsterdam, den zendeling A. van Os te Amsterdam, ds. P. van Paassen te Frane- ker, den zendeling onder de Japanneezen C. F. Verbeek, dr. Th. A. Eggenstein te Antwex-pen, den zendeling op Java J. Ver hoeven, den evangelist te Ostende J. Velt- man, ds. Jacs van Belltum te Zierikzee, H. graaf van Bentinck te Middachten, den evangelist te Brugge J. G. Barneyeldt, den heer Sebbinga te Goes, den evangelist te Gent J. H. Weidner en ds. N. de Jonge uit - Brussel. Het muziekgezelschap „Hosanna" uit Goes luisterde het zendingsfeest op. Officiëele publicaties AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS TE VLISSINGEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs aanvangen op Dinsdag, 1 October a.s., des namiddags 6.30 uur in het schoolgebouw aan de Bouwen Ewout straat. De leerlingen moeten geen teekenbor den medebrengen. Vlissingen, 28 September 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. GEMEENTELIJKE HANDELSAVOND SCHOOL TE VLISSINGEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de gemeentelijke Han delsavondschool aanvangen op Maandag, 30 September a.s., des namiddags 6 uur in het schoolgebouw aan de Coosje Bus kenstraat (Openbare U.L.O. school). Vlissingen, 28 September 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. INLEVERING VAN OPPLAKVELLEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat in verband met de beëindiging van de distributie-periode voor Zeep op 24 Sep tember jl., voor Koffie en Thee op 27 Sep tember en voor Suiker op 27 September jl. de data, waarop de detaillisten hun opplak- vellen met consumentenbonnen dienen in te léveren, als volgt zijn samengesteld Voor Code No. 3001 t/m 399Q op Woens dag, 2 October 1940 voor Code No. 4001 t/m 4999 op Donder dag, 3 October 1940 voor Code No. 5001 t/m 5999 op Vrijdag, 4 October 1940. Vlissingen, 28 September 1940, De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. (Vervolg officieele publicaties 2e pag. 2e blad.) LINNEN ZONDER PUNTEN De vlascommissie lanceert een voorstel. Nu het dageljjksche leven stex-k beïn vloed wordt door de waarden aan pro ducten welke het publiek noodig heeft, is sinds eenige tijd o.a. de vraag gere zen, welke rol het vlas speelt in de klee- dingvoorziening van ons volk. Het lijdt geen twijfel, dat het een beteekenende rol is. In dit verband verneemt het Dgbl. v. N.-Br. en Z. dat de studiecommissie van het Rijkstextielbureau tot het bevorderen van het verwerken van linnengarens en de vlascommissie in een vergadex-ing het on- derwerp ter sprake zullen brengen. Zy overwegen aan de betreffende rijksinstan ties voorstellen te doen om de aanschaffing van zuiver linnengoederen geheel buiten de textieldistributie te doen vallen en die zonder punten beschikbaar te doen stellen. Voor half-linnen, half-katoenen producten wordt gedacht aan een beschikbaarstel ling tegen de helft van het aantal pun ten, dat blijkens de textieldistributie voor wollen en katoenen producten benoodigd is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2