STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goeso ONRUSTIGE NACHTEN. Wederom i bommen in de Joost dè Moorstraat. Ook in den afgeloopen nacht ''is het weer erg onrustig geweest door het be zoek van Engelsche vliegtuigen. Meer malen trad het afweergeschut in werking envan slapen is ook nu niet veel ge komen. Wederom is de omgeving van de Joost de Moorstraat door bommen geteisterd. De daar staande school, evenals flet hoek huis, welke panden eenige dagen terug reeds werden getroffen, kregen ook nu voltreffers, zoodat de vernieling thans is voltooid. De luchtdruk was zoo groot dat zelfs ruiten van huizen aan den Konings weg sprongen. Daar de meeste huizen in dit stadsgedeelte, na het vorige bom bardement, waren ontruimd, bleven per soonlijke ongelukken uit. DE FOTOGRAFEN HEBBEN HET DRUK. De bepaling dat ieder Nederlander bo ven 15 jaar binnenkort in het bezit moet zijn van een identiteitsbewijs, heeft een stormloop naar de ateliers der fotografen doen ontstaan. Zij die nog nimmer een pas foto lieten maken, worden daar nu toe ge dwongen en voor velen is het dan ook een heele gebeurtenis, waaraan men zich nood gedwongen onderwerpt. Wanneer men in deze dagen by' den fotograaf binnen stapt, kan men er zeker van zijn, daar heel wat menschen aan te treffen. De plaatjesmakers doen hun uiterste best om een ieder zoo vlug mogelijk te helpen, doch uiteraard is het onmogelijk de foto's reeds den volgenden dag af te le veren. Dit is dan ook over het algemeen niet noodig, daar hier ter stede de uitreiking der identiteitsbewijzen eerst de volgende week zal plaats hebben. Het publiek kan intussclien zelf mede werking verleenen om een te groote drukte te voorkomen, door zooveel mogelijk al- phabetisch naar den fotograaf te gaan. Zij die hun naam begint met -een letter achter in het alphabet moeten hun identiteitsbe wijs immers later afhalen dan zij die hun naam begint met een letter in het begin van het alphabet. Wij zijn overtuigd dat de fotografen één en ander zeer op prijs zullen stellen. TRAM VLISSINGEN—MIDDELBURG. Met ingang van heden vertrekt de eerste tram naar Middelburg des morgens om 7.32 u. van de Remise en vervolgens om 8 uur van Middelburg eji van Vlissingen (Betje Wolffplein) De laatste tram vertrekt te 20.30 u. van Vlissingen en te 21.00 u. van Middelburg. Voorts is met ingang van heden een nieu we dienstregeling voor de tram Stad— Station in werking getreden. HeijmanBontebal, zonder, van Bonedijke- straat 80 naar Oostburg P. D: Weyei"- mans, kantoorbed., van Riebesstraat 4 naar O. en W. Souburg P. S. Roose, poetser N.S., van Sottegemstraat 83 naar Den BoschA. H. Jonker, sergt.-konst., van Clijverstraat 50 naar Rotterdam A. P. K. Onderdijk, rivierloods, van Badhuisstraat 94 naar Bruinisse H. vanLeeuwen, leeraar, van Koudek. weg 114 naar Amsterdam W. H. van Zadelhoff, luit. ter -zee, van Sin- gelweg 36 naar Den Haag A. H. J. de Klerck, chauffeur, van Lambrechtsenstr. S naar O. en W. Souburg T. Schuurman, spoorwegarb., van Resedalaan 4 naar Den Bosch E. F. Francois, kantoorbed., van Van de Manderestraat 20 naar Koudeker- lce A. Suurmond, radiotelegr., van Paul Krugerstraat 98 naar Koudekei'ke; A. Eve raars, onderwijzer, van Paul Krugerstraat 96 naar Koudekerke J. Louwerier, oog arts, van Badhuisstraat 93 naar Voorburg; M. C. C. Maas, vliegtuigmk., van Callen- felsstraat 2 naar Koudekerke O. Schuur- mans, leeraar, van Badhuisstraat 133 naar Enschedé J. de Rijcke, zonder, van Bad huisstraat 47 naar ZeistJ. P. Contant, korp. marine, van Scheldestraat 44 naar O. en W. Souburg J. G. Boeije, bankwer ker, van Scheldestraat 44 naar O. en W. SouburgP. J. Verbeek, hofmeester, van Verk. Quakltelaarstr. 122 naar Den Haag A. P. Janse, werktuigk., van Verk. Quakke- laarstraat 122 naar Den Haag J. Berting, zonder, van Singelweg naar Goes; C. Rison, segt. kustart., van Kanaalstraat 8 naar OostkapelleA. Huizinga, matroos N.L., van Anjelierenlaan 40 naar Terschelling J. van Melle, machinist, van Kenau Hasse laarstraat 55 naar Schoondykè J. van DalsenBoly'ri, zonder, van Scheldestaat 51 naax Goes J. G. Matzinger, ingenieur, van Singel 142 naar St. Laurens C. J. van Burg', marechaussee, van Bloemenlaan 82 naar Zierikzee F. C. Matzinger, ingenieur, van Badhuisstraat 100 naar St. Laurens H. G. J. H. Cramers, winkelchef, van Sin gelweg 92 naar Goes J. P. Joppen,.smid, van Scheldestraat 33 naar Steenbergen E. Bakker, adj. commiss. N.L., van Singel 182 naar MiddelburgP. Kole, zonder, van Van Nispenplein 42 naar 's Heer Arends- kerke L. E. Doornbos, adj.-dir. gasfabriek, van Boul. Evertsen 20 n. St. Laurens; C. Vader, electricien, van Scheldestr. 69 naar Goes J. C. Groehenberg, onderwijzer, van Van den Spieghelstraat 31 naar O. en W. Souburg; W. J. Bruijnooge, architect van Van Dishoeckstraat 81 naar Schoondijke J. H. Goedmakers, monteur, van Kasteel straat 87 naar Middelburg P. Izeboud, loodgieter, van Crocuslaan 5 n. Bresl-cens; J. Jansen, metselaar, van Glacisstraat 26 naar Terneuzen J. Knuijt, letterzetter, van Nieuwstraat 43 naar 's Heer Arends- kerke G. J. Huijbregtse, zonder, van Boul. de Ruyter 44 naar Middelburg A. C. Murk, bankwerker, van Waaigat 1 naar Goes; G. Admiral, korp.-mach., van Lepel- str. 4, naar Vrouwenpolder;' B. Marys, schoenmaker, van Marinestr. 4, naar Arne- muiden; M^ J. Francissen, machinist, van De Lanoystr 17, naar Heinkenszand; A. Marteyn, lasscher, van W. Bermweg 16, naar Arnemuiden. LOOP DER BEVOLKING. De loop der bevolking in de eerste helft van de maand September was als volgt Ingekomen: P. v. d. Weele, chauf feur, Coosje Buskenstraat 38, van Wol- pliaartsdijk J. J. Rijkmansvan Bel, zon der, Singelweg 66, van Steenwijk J. L. Knuijt, typograaf, Walstraat 13, van 's Heer Arendskerke J. v. d. Peijl, bakker, Spui straat 65, van Huizen M. A. Mastenbroek, rijksveldwachter, Bloemenlaan 18, van Ber gen op Zoom G. Catsman, sluiswachter, Sluiskade 7, van Sas van Gent I. Cats man, zonder, Sluiskade 7, van Sas van GentP. Nieskens, smid, Verkuijl Quakke- laarstraat 7, van O. en W. Souburg P. Steenmejjer, apotheker, Vrijdomweg 14c. van Utrecht A. Varvaroff; scheepsbouwk. ingenieur, Boul. de Ruyter 66, van 's-Gra- venhage P. C. Oostwouder, rijksveldwach ter, Bloemenlaan 18, van Rotterdam F. A.. Waterreus, teekenaar, Koudek. weg 59, van Koudekerke J. P. Knegt, scheepsbouwk-, Boul. Bankert 96, van Rotterdam W. F. Melger, sergt.-mach. K.M., Bonedijkstraat 86, van Den Helder P. C. W. H. Baljon, zonder, Scheldestraat 7, van Koudekerke C. J. van Nahuys, uitvoerder, Scheldestraat 7, van Koudekerke W. Rietbergen, korp.- mach., Savasijnstraat 8, van Goes; H. Stroo, metaalbewerker, Paardenstraat 19, van Rotterdam; L. Delvoije, stoker-olieman, Coosje Buskenstraat 50, van Den Helder Th. v. d. Ploeg, typograaf, Sottegemstraat 89, van Koudekerke J. P. Timmerman, zonder, Bonedijkestraat 4, van Meliskerke; J. Stokx, chauffeur, Glacisstraat 151, van O. en W. Souburg F. P. C. Mijs, directeur haven, Badhuisstraat 116, van Zoutelande P. J. Roos, matroos K.M., Violeniaan 11, van Den Helder T. H. J. Dolleman, koper slager, de Ruyterstraat 7, van Schiedam H. W. J. N. Pijpers, zonder, Wilhelmina- straat 7, van Terschelling J. J. Boele, rondslijper, Eedestraat 18, van Dordrecht H. Kamphuis, stuurman, van den Spieghel straat 57, van Rotterdam A. J. de Graaff, bankwerker, Noordstraat 41, van Waalwijk; A. Louwerse, transportarbeider, Hellebar- dierstraat 8, van Middelburg J. de Lange, machinezetter, Clijverstraat 41, van Dor drecht P. Goedbloed, korp.-schrjjver, Hen drikstraat 4, van Den HelderW. A. Behrens, scheepsbouwk., Boul. Bankei-t 44, van Rotterdam. V e r t r o k k e n G. H. J. v. d. Boo gaard, bankwerker, v. Kenau Hasselaarstr. 37 n. Eindhoven; A. E. Huijskes, zonder, v. Singel 16 naar Koudekerke; W. van As, timmerman, van Dijkstraat 147 naar Wijk by DuurstedeJ. Dillen, plaatwerker, van Weststraat 6 naar Eindhoven P. van Saane, zonder, van Clijverstraat 54 naar Harderwijk J. J. Lipjes, zonder, van Boul. Evertsen 54 naar Middelburg P. Schuute, sigarenmaker, van Bellamypark 1 naar Middelburg W. G. J. Lokerse, agent van politie, van Ravesteijnplein 8 naar Rotter dam H. J. Antonisse, chef-hofmeester, van Gr. Markt 4 naar Den Haag; W. M. M. Korvas, onderwijzeres, van van Dis hoeckstraat 39 naar MeppelH. Le Grand, sergt.-macht., van Steenenbeer 17 naar Den Haag E. de Lange, magazynbed., van Buskènstraat 69 naar Groesbeek; J. Her- C. J. Hendriks, bankwerker, van Coosje Buskenstraat/ ?9 naar Groesbeek J. Her wig, scheepmaker, van Acacialaan 3 naar BiggekerkeS. J. Witst'ein, handelsvert., van Zeilmarkt 1 naar Rotterdam; C. J. De openbare leeszaal tydelyk- gesloten. In verband met bijzondere omstandighe den is de openbare leeszaal en bibliotheek tydelyk gesloten. De datum van heropening zal nader worden bekend gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt, bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: zes zwem vesten; wit kinderschoentje; 2 pakken cou ranten; en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: schroevendraaier bij Mommaas,, Slijkstraat 15; portemonnaie met inhoud bij J. A. Huser, van Hoorn van Burch- straat 7paspoort ten namé van van dei- Laan, Wildervank en trouwboekje ten na me van R. J. B. Schoot te Arnhem bij het Postkantoor; blauwe gabardine regenjas bij Mulder, Coosje Buskenstraat 50; rood lederen beursje met treksluiting en inhoud bij Blinkhof, de Ruyterstraat 12 boven; blauwe band van regenmantel bij van"der Weijde, Bouwen Ewoutstraat 21; bruin wollen speelgoedhondje bij J. M. Ver boom, Noordstraat 70; twee geldstukken bij C. Kokelaar, Bloemenlaan 19; insigne, waarop de letters: B.C.F. bij Timmermans, Groote Markt 7; fotorol bij Pypers, Noord straat 56; bruine kinderschoen bij de Nooijer, Weststraat 4 ben.; Duitsche post zegel van '40 Mark bij van Aken, Verk. Quakkelaarstr. 135; groene portemonnaie met inhoud bij Snijders, Molenstraat 25 boven; rijwielbelastingmerk bij C. Theune, Callenfelsstraat 9; bruin portemonnaietje met inhoud bij G. Pieters, Boul. de- Rurj- ter 62; kosteloos rijwielbelastingmerk bij J. Elcstein, Riebestraat 26; 2 koffer sleuteltjes bij vari der Sande, Keer sluisbrug; huissleutel bij L. A. Smit, Emmastraat 12; zilveren kettinktje bij van de Dood, Papaverlaan 10; paar heerenrijgschoenen en metalen ring bij A. C. Casteleijn, Glacisstraat 28; 2 da- mesparapluies, paar zwarte glacé dames handschoenen bij kantoor P.Z.E.M., Ko ningsweg; rijbewijs ten -name van W. Helmecke bij Hafen Uberwachungsgestelle alhier; kosteloos rijwielbelastingmerk bij van Zalen-Heijdens, Nieuwstraat 31: Getijen. September. Hoog-water Laagwater. Dond.d. 19 4.09 16.35 10.40 23.11 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bolsward (2e predikants plaats) ds. W. ,E. Heyboer te Ouwerkerk Officiëele publicaties DISTRIBUTIE-BEKENDMAKING. Toeslag-kaarten textiel. De Directeur van den Distributiedienst Middelburg maakt bekend, dat na Zaterdag 21 September a.s. geen toeslagkaarten Textiel meer worden uitgereikt. De Directeur, Mr. P. C. ADRIAANSE. WEDER EEN ONRUSTIGE NACHT. Een dak door een scherf beschadigd. De aanwezigheid van vreemde vlieg tuigen boven Walcheren heeft ook in den afgeloopen nacht weder aanleiding ge geven tot groote actie van het afweer geschut. Dat dit niet onschuldig is voor de inwoners van "Middelburg ondervond om ongeveer half vyf de heer P. M. de Kleijn wonende Blauwendijk no. 1. Op 'gemeld uur had hij zich met vrouw en zoon naar beneden gegeven toen hij plot seling op het dak van zyn woning een scherf hoorde neerkomen. Het onderzoek wees uit, dat liet dak van de badkamer getroffen was en dat vier pannen vernield zijn en ten deele pulver zijn geworden, terwijl het dikke houten beschot een flink 'gat vertoont. Overschot van de scherf werd niet ge vonden, wel veel gruis. Vermoedelijk is •het stuk zelf dus ook verpulverd. De scherf is aan de achterzijdë van de woning neergekomen; DE MUZIEKTENT OP DE MARKT VERKOCHT. Op de zeer gehavende Max-kt stond nog steeds de muziektent, die er voor het uit breken van den oorlog was neergezet en waarvan velen zich afvroegen, waarom die nu juist door het vuur gespaard was en nog veel meer waarom men haar liet staan. Wij hebben reeds enkele weken geleden medegedeeld, dat men van gemeentewege krachtige pogingen aanwendde om -de tent te verlcoopen. Men is steeds daarmede voortgegaan- en thans heeft men in de muziekvereeni- ging „Crescendo" te Oostkapelle een koop ster gevonden. De gemeente heeft haar hulp verleend bij den afbraak en thans worden de onderdeelen naar Oostkapelle overgebracht. De Markt heeft door het verdwijnen van de tent een ander aanzien gekregen, meer nog in overeenstemming met de gsheele, triestige omgeving. De tent, die aan op gewekter tyden deed denken, zal intus- scben door weinig Middelburgers woz-den betreurd. DE MEISJESSCHOOL. Nog drie klassen van de meisjesschool, de openbare school G van de Haringplaats wachten op een onderdak om de nieuwe cursus te kunnen beginnen. Thans ver-» nemen wy, dat deze zullen woi-den onder-- gebracht in het gebouw van de Handels school aan den Dam. Deze school was ook ernstig getroffen, doch thans is men zoover met het herstel gevorderd, dat binnen zeer korten tyd de lessen van dp bedoelde klassen der meisjesschool zullen wox-den hervat. De juiste datum wox'dt nog nader bekend gemaakt. ACHILLES KAN WEER GAAN OEFENEN. Het is bekend -.wij schi-even er reeds eerder over dat de gymnastiekvereni ging Achilles ook zeer getroffen' is op li' Mei, omdat haar toestellen en archief ge heel verloren gingen. Het was voor bestuur en leider dan ook een groote vraag hoe weer te beginnen. Thans vernemen wij, dat de vereeniging na heel veel moeilijkheden te hebben overwon nen, in de gelegenheid is gesteld weer met haar lessen een aanvang te nemen, en dat de data binnenkort worden gepublieeex-d. Dank zij de spontane en vriendelijke mede- wex-king van den heer P. D. Middelkoop, directeur van de stichting Kinderzorg, kan de vei-eeniging haar nuttig werk gaan 1 voortzetten. Men kreeg eenige avonden per week de beschikking over het gymnastiek lokaal der stichting, doch toen stond men ring. weer voor het vraagstuk der verduiste- Ook hiervoor- heeft de heer Middelkoop oplossing gebracht en thans wordt voor- loopig Zaterdagmiddag en Maandagavond geoefend. Voor ouderen, die onmogelijk des avonds kunnen komen, is de gelegenheid opengesteld om des Zondagsmorgens voor- loopig te oefenen in het notarishuis. De directeur en het bestuur yertrouwen bij dit alles op de medewerking van de ouders der adspiranten en de leden. De seci-etax-is, tevens directeur, de heer J. A. Bal, is thans bezig uit de. ons ge schonken en te zyner beschikking gestelde jaargangen van de Middelbui-gsche Cou- x-ant de lotgevallen van Achilles te verza melen en zoo een overzicht samen te steK' len. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 nm. tot 8 nm.: vischsnoer; beurs met inhoud; blauwe band van regenmantel; boekje, Eigenhaard (Elck wat wils)stamkaart ten name van Griep; portemonnaie met inhoud; iden titeitsplaatje; dameshandschoen; pet; hee- renrtjwiel; Bij vinders: broche in letters naam Suze, Annie Mandemaker, Zacharias Jansenstr. 38; katoenen hemd, Juff. S. J. Scheers, St. Jorisstraat 8; belastingmerk (los) t/n v. Westende, M. Bosdijk, Beenhouwerssin gel 57; zwarte voetbalschoen, R. Stenhuis, Korte Noordstraat 13; zadeldek, M. van Flierenburg, Volderijstraat 6; groene cein tuur, C. de Vos, Seissingel 190; klein sleu teltje, J. Graafhuis, Bogardstraat 6; be lastingmerk in étui, L. Joosse, Lange Viele 77; snoer kralen, Mej. Leijnse, Oude Vlissingsche weg E 334; knipmes, San- derse, Spuistraat 8; zilveren ring, J. Barendse, Veerscheweg 2; poi'temonnaie met inhoud, J. Roose, Oostkerkplein 7; tompouce, A. Willemse, Heerenstx-aat 13; schop, Joost Marinisse, Max-nixplein 29, Souburg; bankbiljet, C. Houtenen, Nieuwe Vlissingsche weg E 137; huissleutel, Mej. Fondse, Korte Geere 40; ruigharige Schöt- sche terrier, P. L. Lagranze, Veersche Sin- gei 84; blauwe dameshanüschoen, C. A. Bernard, Lange Delft 113; ax-mbandje, P. Ploegard, Nieuw Oosterschestraat 12; bil jet van geldswaarde, F. v. d. Bunder, Nieuwstraat 7; fietstasch met brood en flesch, J. Gx-oenewegen, Blindenhoek 5; belastingmex-k, J. de Witte, Koudekerk- schesti'aat A 5, Biggekerke; rechter dames handschoen (zwart), Oude Vlissingsche- weg E 383; bruine glacé handschoen, P, Burgs, Schoorsteenvegerssingel 64; boe- renpet, M. Kex-khove Jr., Latijnscheschool- stx-aat 15; blauwe ceintuux-, R. de Leeuw, Dwarsstraat 10; halskettinkje, W. H. Har den, Veerscheweg 171; melkbus, J. Schout, Zandstx-aat 23; huissleutel, G. Domrxxisse, Brandex-ijmolengang 4; huissleutel, R. v. d. Broeke, Bogardstraat 10; vulpen, I. Traas, Zacharias Jansenstraat 35; kleine bruine hond, J. Jlllebax-, Nieuwe Vlissingsche weg E 190; textielkaart no. 649, Veersche- singel, J. Hoek, Veerschesingel 198; zilver bon, C. de Koning, Kleine Werfstx-aat 15; vulpen in étui, Kooman, Veerscheweg 153; zakje inhoudende waschgoed, A. J. Ar- noldus, Gravenstraat 78; bewijs van lid maatschap Algemeezxe Nederlandsche Me-- taalbewex-kersbond, A. Reijnhoudt, Kareis- gang no. 8; viilpen, D. Kleinepier, Oude Vlissingscheweg E 380; kinderschoentje (links), J. Vx-eéswy'k, Bogax-dstx-aat 29; kopdoek, L. Hendx-ikse, Korte Giststraat 8; portemonnaie met iixhoud, C. de Boei-, Nieuwe Oosterschestraat 48a. Indien bij één der yinders voox-vverpen wox-den afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. Temperatuur badwater. De temperatuur van het kanaalwater was heden -60 gr. Onrustige Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoe dig weer weldadig kalnx. Buisje 40 en 75 ct. HET UITREIKEN DER IDENTITEITSBEWIJZEN. Terwijl Maandag en Dinsdag, tussehen 12 en 1 uur de toeloop van personen, die een identiteitsbewys kwamen halen, op het gemeentehuis zoo wat tot staan was ge komen, is dit gisteren anders geweest en konden de ploegen ambtenaren htm werk geregeld voortzetten. Dit is mede oorzaak gewórden, dat pre cies te 5 uur do laatste „klanten" van den derden dag konden worden gehol pen. Het waren er 1056 of gemiddeld per ploeg 264 in 7 uur, dus bijna 38 per uur, tegen Dinsdag 37 en Maandag 34. Het aantal personen is nog grooter dan 'het aantal afgegeven bewijzen, omdat er iederen dag een aantal komen, die alleen hun pas inleveren om deze in orde te laten brengen voor het verdere gebruik, waar door een identiteitsbewys achterwege kan blijven. Verder komen er menschen, die alleen inlichtingen komen vragen en o.a. hoe het moet met personen, die hun huis niet kun nen vei-laten. Zij vernemen dan, dat iemand anders met stamkaart en portret van hem of lxaar die huisarrest heeft, kan komen en dat dan een ambtenaar nog vóór 1 October het bewijs zal komen bx-engen, omdat ieder moet teekenen ten overstaan van een amb tenaar. Wij hoorden ook van personen, die do eex-ste dagen niet durfden gaan omdat hun pasfoto nog niet gereed was en die toen nog 'niet wisten, dat zy ook zonder die foto moesten- gaan. Hen herinnex-en wy er aan, dat er op 28 en 30 September gelegenheid is voor den- gene, die op de voor de beginletters van hun naam aangegeven datum niet konden verschynen. Maar men moet er alles op zetten op den juisten dag te verschynen. Als deze regelen de lezex-s onder de oogen komen is het alphabet van A tot en met J afgehandeld. Morgen komen K en L aan de orde en Zaterdag M en O. Voor hen, die Zaterdag moeten komen, zij er aan herinnerd, dat op dien dag evenals op de andere dagen gelegenheid bestaat van 9 tot 1 en van 2 tot 5. Voor hen, die nog moeten komen, zy gemeld, dat alhier de bewijzen g r a- t i s Worden afgegeven. HET WAPENSCHILD GEHEEL AFGENOMEN. Het wapenschild dat boven het trappen huis in het stadhuis wa? aangebracht is nadat het van de kalklagen was ontdaan bij stukken naar beneden gebracht. Zoo als destijds medegedeeld is, ligt het in de bedoeling de afgietsels er van te bewaren om mettertijd het wapenschild weder zoo juist mogelijk terug te krijgen en er een passende plaats., voor te zoeken. WEER EEN GEDEELTE VAN DEN MUUR VAN ST. JORIS INGESTORT. Aan de Haringplaats is een tweede stuk van de nog staande muren van St. Joris uit zichzelf ingestort. Wij herhalen onze waarschuwing zich niet te dicht by die muren te begeven en vooral ook de kinderen te verbieden daar te spelen. De Italiaansche opmarsch in Egypte. DE VEROVERING VAN SALLOEM. Volgens een verslag van het front in de „Popoio di Roma" zyn de Engelsche forten en versterkingen van Solloem reeds den dertienden September in de morgenuren door de Italiaansche troepen veroverd. Aan de inneming van Solloem ging een kort maar hevig artillerieduel vooraf. Daarop braken de Engelschen plotseling het ge schutvuur af en begonnen in groote haast Solloem te ontruimen. Kort daarna ver dwenen de gemotoriseerde Engelsche troe pen in oostelyke richting langs den weg naar Sidi el Bara.ii. Een gemotoi-iseerde compagnie van Ita liaansche Bersaglierl marcheerde Solloem het eerst binnen, gevolgd door een bataljon zwarthemden en yerscheiden batterijen. De in Solloem binnenrukkende Italiaansche troepen troffen de stad volkomen leeg en verlaten aan. Slechts weinig Bedoeinen waren zichtbaar bij den intocht in deze stad, die overigens uitsluitend door in- heemschen bewoond wordt. 120 LOSGESLAGEN BALLONS NEERGESCHOTEN. Van de tallooze Brltsche versperrings ballons, die de boven Engeland woedende storm losgerukt en naar het vasteland gedreven heeft, zijn ei" gistei'en 120 door Duitóche jachtvliegtuigen neergeschoten, voor zij eenige schade konden aanrichten.- DE IDENTITEITSBEWIJZEN. Men kan allen terecht Naar uit een bekendmaking bleek, moes-" ten de inwonex-s alphabetsch-gewijze ten stadhuize voor een identiteitsbewys gaan zorgen. Gisteren meldden, we, dat degenen, wier pasfoto nog niet gereed is op den voor hen bepaalden dag, alsnog op Maan dag 30 September zouden geholpen worden. Men deelt ons thans echter ten stadhuize mede, dat een nog soepeler houding aange nomen zal wox-den. Het bleek nl„ dat de Goesche fotografen nog zoovele pasfoto's af moeten' werken, dat ook nog in de ko mende dagen velen niet op den hen voorge schreven dag- hun foto zullen hebben. Zou den die allen tezamen op 30 Septembei' komen, dan is er kans, dat men het werk ten stadhuize niet af kan, terwijl men nu, zooals we x-eeds meldden, daar iedex-een vlot kan bedienen en hét zelfs nog wel drukker kan hebben. Daarom zal men thans ieder trachten te helpen, die zich met de noodige stukken (stamkaart en goede foto), ten stadhuize aanmeldt, ongeacht of men voor of na den voorgeschi'even dag komt. WÖ raden onze lezex-s duS aan, Zoo ze reeds in het bezit van een goede foto zijn, met deze en hun stamkaart naar het stad huis te gaan. Dan hebben ze hun beschei den zeker vroeg genoeg in orde en helpen Zij mede om stagnatie op de laatste dagen van de maand te voox-komen. Want 1 Oc tober gaat de controle in zooals men we et 5 GÉÉN GROOTERE BAAD. Men 'vroeg- ons of de Raad van Goes niet met twee léden aangeyuld moet wox-den, nu, de gemeente'meer dan 10.000 inwoners telt. Dit zou, onder gewone omstandigheden, in derdaad het geval moeten zyn, maar die aanvulling mag niet geschieden volgens den uitslag der laatstgehouden ver kiezing. Zoo spoedig uitbreiding van het aantal raadsleden noodig is, moet een nieuwe verkiezing van leden voor den ge meenteraad gehouden worden. Maar er mogen thans lxeelemaal geen vex-kiezingeix gehouden worden en dus kan ook geen uitbreiding van het aantal raadsleden plaats vinden. 1 RÏJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL. Tot de eerste klasse der Rykslandbouw- winterschool alhier werden toegelaten C. J. Almekinders, Reti-anchement, P. do Bruïjne, Kats, Jac. Dieleman, Walsoorden, J. Werri, 's-Heerenhoek, A. FriderfchS, Oud-Vossemeer, M. J. van Gastel, Schud- debeurs, M. Geelhoed, Nieuwdox-p, G. Ge- sohiex-e, Borssele, P. op 't Hof, Oudelande, C. Janse, Colynsplaat, F. P. Klaaysen, Bx-eskens, R. Kx-ygex-, Meliskerke, J. D. Lindenbergh, Wilhelminadorp, J. J. van Maldegem, Kortgene, S. Markusse, Kam perland, Jac. Nieuwenhuy'se, 's-H. Ax-ends- kerke, J. Quist, Borssele, J. de Regt, Bie- zelinge, L. RuisSen, Waarde, -L. by de Vaate, Zierikzee, M. H. Vogelaar, Kort gene, G. P. v. d. Weeie, Colynsplaat, I. J. van Wingen, Baai-land, P. Wiskerke, Krui- ningen, J. W. Wisse, Kampei-land, J. Zee vaart, Baarland. Afgewezen 3. AANRIJDING. Hedenmorgen werd voor de kruising aan de Koepoort de melkverkooper C. FV van Giet aangereden door een Duitschen motor met zijspan. G., die per x-ywiel was, werd door den motor geschept en bleef be wusteloos liggen. Hy werd in de tele fooncentrale binnengedragen, waar dr, Looijens hem de eerste hulp verleende. Met enkele kneuzingen en uitwendige blessures heeft G. waarschyniyk een lichte hersenschudding bekomen. Per ziekenauto werd hij naar zyn woning vei-voerd. Het ongeval had plaats doordat G., volgens ooggetuigen onvex-wachts en zonder rich ting aan te geven, dwars den weg over stak. De dadelijk achter henx komende motor met zyspan kon daardoor een aan-. x-yding niet meer voox-komen. De Üuid-Noord-Beveland is een combinatie, waarvan de deelnemers er naar streven de klanten op de juiste wijze en conciuTeerend te bedienen. De wekelijkse Goese premie-uitkering een extratje aan zeer velen KOOPT IN MIDZA-ZAKEN. SPAART DE MIDZA- BONNEN, Burgerlijke Stand OOST- EN WEST SOUBURG. Van 11 t./m. 17 September 1940 Gebox-en: Andries, zoon van L. van dé Berge en M. P. Dellebeke. Oveiieden: Maatje Vreeke, oud 41 jr., dochter van J. Vreeke en C. Janse. Gehuwd: J. G. Strikker, oud 26 jaar en, G. J. E. Leushuis, oud 29 jaar. GOES. Getrouwd Herman van den Berg, 23 j., j.m., te 's-Hertogenbosch en Arma Catha- x-ina de Coninck, 24 j., j.d,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2