UIT DE PROVINCIE BelasSingraoeilijkheiJem voor getroffenen door oorlogsgeweld. Het bestuur van de Stichting „Getrof fenen door Oorlogsgeweld" schrijft ons het volgende Vele getroffenen door oorlogsgeweld is de schrik om het hart geslagen toen ze hun aanslagbiljet in de inkomstenbelasting thuis kregen. Hoezeer het volledig en vlot betalen der belastingen tot een der eerste vaderlandsche plichten behoort, thans moe ten vele gedupeerden helaas constateeren dat ze daartoe niet bij machte zijn. Ten opzichte van dc inkomstenbelasting en de schoolgelden kan op grond van des kundige informaties en bestaande moge lijkheden het volgende worden aangeraden. Wie weinig gedupeerd of toch in staat is, zonder zijn gezin of bedrijf in ernstige moeilijkheden te brengen, volledig en op tijd zijn belasting te voldoen, kome die verplichting als een goed burger na. Hij wachte verder rustig de latere beslissing omtrent schadeherstel af. Wie wel behoorlijk bij machte is het vol ledige bedrag te betalen, maar alleen in tijdelijke betalingsmoeilijkheden verkeert, vrage den Inspecteur der Directe Belastin gen in een gewone brief met behoorlijke toelichting zijner omstandigheden om uit stel van betaling tot het tijdstip waarop hem dat beter past. Op 31 Mei is van het ministerie van financiën een rondschrijven uitgegaan aan de afdeelingen der directe belastingen waarin opdracht gegeven is aan redelijke verzoeken om uitstel van be taling gevolg te geven. Dit uitstel kan het geheele of gedeeltelijke bedrag betreffen. Het bedrag waarvoor uitstel verleend is en ook de termijn is zoo noodig later nog voor wijziging vatbaar. Rente wordt voor dit uitstel van betaling niet gevorderd. Het is intusschen duidelijk, dat de zwaar gedupeerden met betalingsuitstel niet ge baat zijn. Wie dan ook een zeer groot deel van zijn bezit verloor en misschien daarboven nog achteruitging in inkomsten wende zich, na het ontvangen van zijn aanslag, met een schrijven tot den Inspecteur der Directe Belastingen met verzoek hem voor den aanslag 1940-'41 geheele of gedeeltelijke ontheffing te verleenen. De mogelijkheid daartoe is aanwezig op grond van art. 17 van de wet op de invordering. Er kan ge heele of gedeeltelijke afschrijving worden verleend. Elk bepale zelf in verband met zijn finaricieele omstandigheden, of ge heele of gedeeltelijke en zoo ja voor welk procent afschrijving zal worden gevraagd. Het is gewenscht het verzoek van een korte duidelijke toelichting te voorzien, waarin de volgende gegevens van betee- kenis zijn. a. Hoeveel en welk percentage van het totale bezit door het oorlogsgeweld verlo ren ging. b. Met welk bedrag het inkomen in 1940 waarschijnlijk achteruit zal gaan te genover 1939. c. In hoeverre de noodzakelijke uitgaven, wegens het verlies van onmisbare levens behoeften (kleeding, schoeisel, meubilair, enz.) of van 'bedrijfsmiddelen (werktuigen, vee, enz.voor het levensonderhoud of het op gang brengen van arbeid of zaken, zijn gestegen. Bedoeld wordt dus dat hier aan nemelijk wordt gemaakt, dat het geheele inkomen dringend noodig is voor huisves ting, onmisbare levensbehoeften en op gang brengen van zaak of bedrijf. Deze drie gegevens samen moeten be slissen over de mate waarin men afschrij ving meent te kunnen vragen. Waar de aanslag voor het schoolgeld aan die voor de inkomstenbelasting ge bonden is, verdient het overweging hier mede te rekenen. Uitstel van betaling hiervan kan men aan het gemeentebestuur zijner inwoning vragen. Geheele of gedeeltelijke kwijtschelding vrage men eerst aan wanneer de beslis sing omtrent de inkomstenbelasting be kend is. Men kan dan om een gelijksoor tige kwijtschelding verzoeken. Br mag worden aangenomen dat de be lastingautoriteiten in ruime mate met de moeilijkheden der oorlogsgeweldslachtof- fers zullen willen rekening houden. De ge dupeerden zelf mogen beseffen dat bij re delijke mogelijkheden tot betaling, het correct nakomen van deze burgerplicht het moreel recht op een later 100 herstel der oorlogsgeweldschade helpt versterken. GED. STATEN VINDEN, DAT DE HEER GOOSSENS MOET AANBLIJVEN. Op de vragen van het lid van Prov. Staten den heer J. A. Dekker te Goes, met betrekking tot het lid van Gedeputeer de Staten, den heer G. J. L. Goossens, heb ben Ged. Staten het volgende geantwoord. De laatste vergadering vóór den oorlog, die de heer Goossens medemaakte, was die, welke gehouden werd op Vrijdag 3 Mei j.l. Op 10 Mei d.a.v. den dag, waarop de oorlog uitbrak berichtte hij ons, dat het hem onmogelijk was, de Schelde over te steken in verband met de van militaire zijde genomen maatregelen. Op Maandag 3 Juni of, zoo men wil, op Vrijdag 7 Juni den dag van de gewone wekeltjksche vergadering van ons College was derhalve do in de wet genoemde termijn van een maand verstreken, gedu rende welke de heer Goossens do vergade ringen niet had bijgewoond. Ons College had zich toen te beraden, of artikel 58 dor Provinciale wet ten aanzien van den heer Goossens al dan niet toepassing be hoorde te vinden. Aangezien ons inmiddels bekend was geworden, dat de heer Goossens zich in Frankrijk, bevond en het ons eveneens hekend was, dat het toen voor Nederlan dera, die zich in Frankrijk bevonden, on mogelijk was* naar het vaderland terug te keeren, zijn wij tot de slotsom gekomen, dat hier inderdaad van een „geldige reden" tot afwezigheid in den zin der wet gespro ken kon worden, zoolang het den heer Goossens feitelijk onmogelijk was, zich naar Middelburg te begeven. Aangezien de heer Goossens,. zoodra die mogelijkheid weer open stond, daarvan gebruik heeft gemaakt, zijn wij van oor deel, dat er noch voor schorsing door ons College, noch voor vervallenverklaring door de vergadering der Prov. Staten sprake kon of kan zijn. Walcheren OPNIEUW BOMMEN BIJ 'VEERE. VEERE. Hoewel de nacht iets x-ustiger was dan gisteren, hebben wij hier toch weer bezoek gehad van vliegtuigen, waar uit een zestal bommen afgeworpen werden, die alle op de dreef of op het omringende land van de hofstedé Wulpenburg, aan den Kanaalweg naar Kleverskerke te recht kwamen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Collecte. VEER§?. De dezer dagen alhier gehou den inzameling ten bate van het Christe lijk Blindentehuis „Sonneheerdt" te Erme- lo heeft een bedrag van ruim 7 opge bracht. VERKEERSONGEVAL. OOSTKAPELLE. Dinsdagmiddag reed de landbouwer J. A. B. met een met twee paarden bespannen wagen langs den weg. Een Duitsche auto die voorbij wilde rijden kwam in aanraking met een der paarden, welke zoodanig gewond werd, dat het moest worden afgemaakt. Commandant brigade marechaussee. WESTKAPELLE. De opperwachtmeester van het wapen der marechaussee, brigade commandant alhier, de heer C. van Nug- teren, is met ingang van 16 September overgeplaatst naar Arnhem. Het commando over de brigade wordt thans voorloopig waargenomen door wachtmeester P. Franke. Zuid-Beveland Deel van een granaat op een woning gevallen. BORSSELE. Hedennacht tusschen twee en half drie, terwijl het geronk van vlieg machines boven het dorp en het aanhou dend geschut van mitrailleurvuur do meeste menschen wakker hield, hoorde de smid G. Smit in zijn woning midden in de Dorpsstraat, een vreeseljjken slag en gekraak. By onderzoek bleek de dop van een granaat door het dak te zijn geslagen en op den zolder terecht te zjjn gekomen. Eenige pannen zjjn verbrijzeld. Een dakdeel is doorboord en over een groote oppervlakte versplinterd. Een plank van den zolder is ten deele ook versplin terd doch niet doorboord. Het laatste is te danken aan het feit dat het projec tiel vlak bij een balk neerkwam. De dop heeft een middellijn van 4c.M. en weegt, terwjjl een deel van de onderzijde er reeds was afgeslagen, nog acht ons. Persoonlijke ongeluken hebben zich ge lukkig niet voorgedaan. Het Dorus Rijkersfonds. KLOETINGE. De alhier gehouden col lecte ten bate van het Dorus Rijkersfonds bracht ruim 24 op. Yerseksehe damclub gaat weer oefenen. YERSEKE. Maandagavond kwam de Yerseksehe damclub „I.D.C." in algemeene vergadering bijeen in café van Strjen, na enkele maanden op non-actief te hebben gestaan. Besloten werd, dat het vereenigingsleven weer zal worden hervat en dat onder alle omstandigheden toch geoefend zal worden. Met algemeene stemmen werd als be stuur gekozen de heeren A. .Goeman, voor zitter A. van Sparrentak, secretaris P. Hoogstrate, penningmeester en A. Oom en F. van den Boomgaai'd, commissarissen. De oefenavond werd vastgesteld op Don derdag. Voor de getroffenen. YERSEKE. Een aantal getroffenen werd gisteren weer ontboden om ander maal goederen in ontvangst te nemen. Het comité kon ditmaal wel bijzonder goed doen, daar alles wat kon worden uit gereikt nieuw was. Vele dekens, lakens en kussensloopen verhuisden naar de getrof fen huismoedex's, die alles dankbaar ixx ontvangst namen. GETIJEN WEMELDINGE. September. Hoogwater Laagwater. Woensd. IS s 5.51 18.04 11.14 23.35 Dond.d. 19 6.24 18.33 12.25 24.09 Vrjjdag 20 0.54 19.01 12.21 24.41 Zaterd. 21 7.29 19.30 12.54 25.13 zondag 22 7.50 x9.59 13.29 Maand. 23 8.23 20.34 1.46 14.04 Noord-Beveland DE RAAD VAN COLIJNSPLAAT VERGADERDE. Afscheid van den secretaris-ontvanger. COLIJNSPLAAT. Maandagmiddag ver gaderde de gemeenteraad voltallig onder leiding van den loco-bui'gemeester, wet houder J. F. Dees. Ingekomen was een schrijven betref fende toetreding tot het Borgstellings-, fonds voor den Middenstand. De heer CONTANT gevoelde veel voor aansluiting, Mocht het ongeluk zich voor doen, dat de zaak van een middenstander in deze tijden getroffen wordt, dan kan. zoo iemand geholpen worden. De andere leden bleken van hetzelfde gevoelen als het vorige jaar, toen het adres voor ken nisgeving is aangenomen. Het voorstel' van B. en W. om afwijzend te beschikken, werd aangenomen met 6 tegen 1, (de heer Contant) Luchtbescherming. Ingekomen was een schreven van de commissie van het luchtbeschenxxingsge- bied op Zuid- en Noord-Beveland aan gaande de bevoegdheid van de commissie tot het opnemen o.a. van een geldleening." Met algemeene stemmen werd hét voor stel van B. en W. om deze wijziging goed te keuren, aangenomen, Ingekomen was een schrijven van de zelfde commissie -betreffende het inscha kelen van den Opbouwdienst voor het toe- zicht houden öp het verduisteren en het waai'schuwen, wanneer eventueele lucht aanvallen mochten plaats hebben. De kos ten zullen bedragen van 13 tot 18 cent per inwoner, per - jaar. Met algemeene stèixxmen werd besloten tot deze regeling toetetx'eden, ixxdien de kosten niet meer zullen bedragen dan 15 cent per inwoner. Enkele leden waren in het begin huiverig 1 voor inschakeling van militairen, doch na flinke verdediging van het voorstel door den voorzitter, bleken zjj toch over die bezwaren heen gestapt te zijn. De voorloopige .vaststelling van de uit gaven voor het openbaar lager onderwijs werd bepaald op 13.16 per leerling. De voorloopige vaststelling van de ge- meentei-ekening ovex- 1939 werd aldus be paald Gewone dienstOntvangsten 56251.80. Uitgaven 51853.39. Kapitaals- dienst in ontvang en uitgaaf 25741.45. De heer CONTANT adviseerde namens de commissie van onderzoek tot goedkeu ring, waarna dit rnet algemeene stemmen plaats vond. De VOORZ. las een schrijven voor van den heer I. P. van Breda, secretaris en ontvanger alhiex*. De heer Van Breda heeft thans ziekenverlof en durft er niet meer op hopen, dat hij voor zijn ontslag (8 No vember a.s.) zijn werkzaamheden zal kun nen hervatten. Hij heeft daax'om besloten schriftelijk afscheid van den raad te ne men. Op 17 October 1904 ontving hij zijn tijdelijke aanstelling als secretaris-ont vanger, waarna op 3 Februari 1905 zijn vaste aanstelling volgde. Gedux-ende 36 jaar heeft hij zijn beste krachten in dienst van de gemeente besteed. Hij hoopt, dat de raadsleden op een nader te bepalen dag te zijnen huize persoonlijk afscheid van hem en zijn echtgenoote zullen willen ko men nemen. De leden verklaarden zich hiertoe bereid. De VOORZ. sprak hierna nog enkele waardeerende woorden naar aanleiding van dezen afscheidsbrief. Hij zei, dat de heer Van Bx-eda een man is geweest van een zeer nauwgezette plichtsbetrachting, die steeds het welzijn van de gemeente, op het oog had. De omgang met de raads leden en met de ambtenax-en was altijd zeer hartelijk. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer HARTOG naar. de betaling van de kaste leins voor de inkwartiering. De VOORZ. antwoordde dat zij voor de maand Juli hun vergoeding hebben ont vangen. Elke maand zal in het vex-volg het bedrag' worden vastgesteld, zoodat zij in deze maand mogen rekenen op de uit- keering voor de maand Augustus. De heer HARTOG inforaxeerde vervol gens naar het herstellen van den ingang van de haven. De VOORZ. deelde mede, dat de toe stemming tot herstel thans is afgekomen. De kosten zullen nu wel hooger zijn dan bij de aanbesteding, doch het rijk ver goedt geheel het vernieuwen van het ha venhoofd. De heer Dourleijn overgeplaatst. COLIJNSPLAAT. De heer P: Pom-leijn, kantoorhouder der P.T.T. alhier, vertrekt een dezer dagen naar Berkel (Z.H.), waaf de heer Dourleijn in gelijke betrekking be noemd is. Zijn heengaan wordt ongetwijfeld door de bevolking betreurd, gezien zijn steeds humane en loyale houding tegenover het publiek, gedurende zijn ruim 9-jaxig vex-blijf op Colijnsplaat. Maar ook naast zijn ambtelijk werk heeft de heer Dourleijn op velex-lei gebied zich gegeven aan het so ciaal en maatschappelijk werk. Vele func ties heeft hij bekleed. De heer Dourleijn was voorzitter van het Nat. Crisiscomité afdeeling Colijnsplaat, voorzitter van de Coöp. Kolenvereeniging en voorzitter en oprichter van het comité tot het organisee- ren van autotochten voor ouden van dagen te Colijnsplaat en Kats. Verder was de heer Dourleijn voorzitter van de afdeeling Goes van den ring Zee land van de Chr. Prot. vakbeweging. Zeeuwsch-V laanderen Bommen op Terneuzen. Het A.N.P. meldt, dat Engelsche vliegers in den afgeloopen nacht bommen hebben geworpen op Terneuzen, TWeo woningen werden vernield, waardoor twee dames licht gewond werden. BOMMEN GEVALLEN. IJZENDlJKE. In den nacht van Zondag op Maandag werden drie brisantbommen afgeworpen die neerkwamen in het land van den heer E. Wijffels nabij de wjfk Ti- voli. Behoudens enkele gebroken ruiten was er geen schade. Ook werd niemand ver wond. Drukte in de tuintjes. AXEL. Nu de drukte van de oogst- werkzaamheden' in déze streek achter den rug is en men wachtende is op' de a.s. bietencampagne, loopén momenteel nog al veel arbeiders zonder werk. Dat wil echter niet zeggen, dat men werkloos bij de pak ken xxeerzit. Men benut dezen tijd nu om in eigen tuintjes den oogst binnen te halen, zooals aardappelen en boonen, die dit jaar buitengewoon veel vei-bouwd zijn voor eigen provisie. Overal is men dan ook doende in de tuintjes om het gewas voor zoover dit mogelijk is, binnen te halen om dan verder den vrijkomenden gx'ond weel een andere nuttige bestemming te geven. Zoowelhet goede gewas van de witte kool als de boonen maakt het mogelijk dit jaar een flinke voox-raad in te maken. Veel „kwade" aardappelen. AXEL. Thans, nu het aardappelx-ooien nog in vollen gang is, blijkt steeds duide- „lijkex-, dat op de meeste- perceelen veel zieke, zgn.„kwade" aardappelen voorkwa- men. Dit blijkt ook het geval te zijn in de kleine tuintjes, waar aardappels geteeld zijn voor eigen gebruik en wintei-proviste. Veel knollen eix meestal de grootste, blijken voor consumptie ongeschikt. Natuurlijk is dit een tegenvaller voor talrijke landar beiders, die andex's steeds door eigen aard appelteelt in hun behoefte voor den winter konden voorzien, of zelfs nog. een gedeelte konden vexkoopen. Vele zullen nu zelf nog partijtjes ter aanvulling van hun winter provisie moeten lioopen, hetgeen nog zelden is voorgekomen in deze streek, Chauffeurs-diploma van den A.N.W.B. Belooning voor 12% en 35 jaar trouwon dienst. De A.N.W.B. deelt ons mede Ook dit jaar zal de A.N.W.B. aan de chauffeurs, die 12% of 25 jaar bij een. en denzelfden patroon in dienst zijn geweest, het bekende diploma en insigne uitreiken. Dit zal geschieden op de afdeelingsverga- deringen van den A.N.W.B., die in de maan den October en November in alle provinciën worden gehouden. Chauffeurs, die voor deze onderscheiding in aanmerking komen, moe ten vóór 31 December a.s. 12% of 25 jaar in dienst van den patroon zijn. Een door den werkgever onderteekende verklaring, waarin het bovenstaande wordt bevestigd, moet worden ingezonden, terwijl de patroon lid moet zijn van den A.NW-B. Het is gewenscht den volledigen naam met voox-namen op te geven en het jaar (liefst met juisten datum) van indienst treding. Ongetwijfeld zullen de chauffeurs, die een zoo lange arbeidsperiode achter den rug hebben, dit bewijs van waardeering voor hun langdurige trouwe dienstbetrach- ting zeer op prijs stellen. NIEUWE DAGINDEELING VOOR DEN BELASTINGDIENST. Voorschot op tijdverlies. Het departement van financiën heeft voor de wintex-maanden een nieuwe dag- indeeling voor de belastingdiensten vast gesteld. Deze komt, volgens het Vad„ hierop neer, dat in de maanden Novem ber en Februari zal worden gewerkt van 9 uur tot 4 uur 30 en Zaterdags van 9 tot 1 uur en in de maanden December en Januari van 9 uur tot 4 uur en Zaterdags van 9 tot 1 uur. Hierdoor ontstaat echter een vrij belangrijk tijdverlies dat in de maanden October, Maart, April en Mei zal moeten worden ingehaald. Hiervoor is de regeling nog niet precies vastgesteld, doch vermoedelijk worden in die maanden de werkuren van 8 uur tot 12 uur en van 1 uur 30 tot 5 uur 30. Rechtszaken Hooger beroep. Door S. J. de W., 27 jaar, koopman te Goes is hooger beroep aang-eteelcend tegen liet vonnis van den politierechter te Mid delburg van 3 September, waax-bij hij we gens heling is veroordeeld tot 1 maand gevaxxgenisstraf. DE ROOFOVERVAL TE HOLTEN. Het openbaar ministerie bij de recht bank te Almelo is tegen het vrijsprekend vonnis, gewezen tegen G. V., klompen maker, en H. H. Th. D., koopman, resp, woonachtig te Apeldoorn en Deventer in hooger beroep gegaan. Zooals bekend, werden beiden vex'dacht den roofoverval onder Holten te hebben gepleegd, waarbij de bejaarde landbouwer Leetink tengevolge van de ondervonden mishandeling het leven liet, terwijl zijn echtgenoote ernstig werd gewond. De officier van justitie eischte tegen beide vex-dachten levenslange gevangenis straf. Inlichtingen omtrent militaire opstellingen aan een bxiitenstaander verschaft. Wegens het als militair opzettelijk be kendmaken van de opstelling der Grebbe- linie, in Januari jl. aan een bezoeker van een restaurant te Utrecht, welke gegevens, naar hij meende, aan Engeland zouden wor den doorgegeven, werd de dienstplichtige soldaat M. A. P. gisteren door het hoog militair gerechtshof te Den Haag vex'oor- deeld tot vijf jaar gevangenisstraf met ont slag uit den dienst en met ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De advocaat-fiscaal had bevestiging van het vonnis van den krijgsraad te 's-Graveh- hage (drie jaar gevangenisstraf met ont slag en ontzetting) geëischt. Het drama te Tilburg. Het hoog militair gerechtshof te Den Haag veroordeelde gisteren den 26-jarigen soldaat-ziekenvex-pleger J. K., die in den nacht van 19 op 20 November jl. den bios coop-directeur van der W. in diens woning te Tilbui'g op hoogst ernstige wijze met een zware ijzeren staaf had geslagen, wegens poging tot moord tot drie jaar gevange nisstraf, met aftrek van preventief en ont slag uit den militaix-en dienst, overeenkom stig het vonnis vaxx den krijgsraad te 's-Gravenhage. De advocaat-fiscaal had verhooging van de straf tot vijf jaar gevorderd. SPORT VOETBAL Het wedstrydverbod. Hoewel thans nog niet is komen vast te staan, of het bestuur van den N.V.B. het verbod voor het spelen van competitie- en vriendschappelijke wedstrijden ook nog voor a.s. Zondag zal moeten laten voortduren, verneemt het A.N.P., dat stappen worden ondernomen om zoo spoedig mogelijk te komen tot opheffing van dit verbod. Van de zijde van den N.V.B. heeft men het als een onbillijkheid aangevoeld, dat de voet balwedstrijden moesten worden afgelast, terwijl andere takken van sport rustig hun programmas' hebben mogen afwerken. Het ligt in de bedoeling van de wedstrijd leiding om voor den komenden Zondag, in dien mag woeden gespëeld, het programma van Zondag 15 September vast te stellen, behoudens enkele kleine wijzigingen, afhan kelijk van het al -f niet doorgaaix van sei'le- wedstrijden. Voor goec' DRUKWERK Fa. F, VAN DE VELDE Jr. WALSTRAAT VLISS1NGEN Marktberichten yiSCHMIJN VLISSINGEN, Dinsdag 17 September. Aanvoer van 4 vaartuigen. Garnalen, kleinhandel 20—25 ct. per k.g. Zoodjes 0.60—2.20. GEM. VISCHMLJN BRESKENS, 17 September. Aaxxgevoerd door 17 vaartuigen 780 kg. garnalen. Export 31—36 ct. per kg. MIDDELBURG, 17 Sept. Fruitveiling. Appels Tx'ansp. de Croncels 820, Tuin- zoet S—12, Bloemzoet 6—11, Jacq. Lebel 68, Notaris 68, Bismarck 7, Fram boosappel 5, Enkhuizeraagt 1012, Roode Ribbing 411, Boumansreinette 67, Oranjereinette 712, Manks Codlin 68, Codlin Keswick 7, Groninger Kroon 78, Fransche Schijven 8—12, Bramley Seedling 6, Frederich van Baden 910, Dantziger- kant 14, Val en Kroet 2—4%. Peren3 Maagdepeer 712, Williams Duchesse 4—= 11, Triumph de Vienne 820, Soldat La- boureur 610, Seigneur d'Esperen 1218, Bonne Louise d'Avranches 723, Confe rence 319, Legipont 612,Doyenne du Commice 22, Conseiller a la Cour 473 Margarie Marillat 816, Jutten 12, Perzik peer 68, Bon Cretien Williams 513, Diamantpeer 8—9, Scharlaken 67, Br. Bureandeau 48, Br. Clairgeau 810, Br. Hardy 922, Br. Merode 57, Br. v. d. Ham 59, Br. Antoinette 59, Br, Alex. Lucas 7—11. Diversen: Franckenthaler 32 40, Black Alicante 3540, Aardbeien 50100, Noten 62, Tomaten 715, Mo- narchpruim 78, Jefferson 3, Kirkes 8 9, Eiex'pi'uim 610, Reine Victoria 68„ Bramen 1215, alles per kg. Meloenen; Ananas 7—22, Net 13—25, Suiker 12—13, Perziken 17, alles per stuk. Aardappelen: Zeeuwsche Blauwe 95105, idem poters 45, Bintjes, groote 90100, idem bonken 85, idem poters 50, Bevelanders, gx'oote 110, alles per 25 kg. Veilingsvereenging Zuid-Beveland. GOES, 17 Sept. Groote veiling Dubb. Princesseboonen 69.30, zure Kroetappels 4.80—5 per 100 k.g. Kleine veiling appels Transp. de Cron- sel, Extra 17—22, A 1621, B 14—17, C 9.5013, Cox's Orange Pippin Extra 28 31, A 26—31, B 23—24, C 14—18, Ster appels, extra 1626, A 1420, B 1217, C 8.5013, Bauman's Reinette 48.50, Bramley Seedling 410, Bismarck 4 9.50, Eron. Kroon 4.508, Glorie y. Hol land 519, Golden Noble 4.507, Goud- reinetten 4.5014, Lady Henniker. 57, Fr. Goudx'einetten 414, Ellisons Orange 1331, Const, de Groote 4.50S, Lanes Prince Albert 4.509, Jac. Lebel 610, Striepelingen 67, Princesse Noble 4.50 11, Paarskoppen 56, Present van Lunte- ren 9—12, Peasgood Nonsuck 56.50, Oranje Reinette 412, Lindenappels 5 7, Mancks Codlin 5.5015, Notarisappel 512, Lemoenappels 415, Dubb. Belle fleur 512, Pomme d' Orange 4.5013, Tuinzoet 59. Warnersktng 6.509, Zoete Ribbeling 4.50S, Kroet en valappels 2 7.60, per 100 k.g. Peren: Conférence extra 1617, A 14 18, B 1316, C 10—12, Br. Hardy extra 20—23, A 22, B 1420, C 14, Louise Bonne d' Avr. Extx-a 2531, A 2429. B 1422, C 14, Maagdeperen, extra 1213,. A 12 12.10, B 11.20, Herzogin Elsa, extra 13 14, A 13—14, B 11—12, C 8.50, Triumph de Vienne, extra 17.22. A 22—23, B 20, C 1315, Doyenné du Cornice 1328, Dubb. Bergamotten 79, Br. de Mérode 4 9, Br. Lebrun 59, Br. Wilhelmina 6 9.50, Br. Clairgeau 4.5015, Br. Duran- deau 4.5034, Br. d' Aremberg 511, Rond: Pex-zikperen 35, Seïgn. d' Esperen 618, Schellebellen 78.50, Soldat La- bourexir 516, Spaansche Wijnperen 6 16, Marg. Marillat 814, Marseprjnperen 3.507.50, Marie Louise 9.5012, Nou veau Poiteau 510, Legipont 8.5019, Bei-gamotten 34.50, Will. Duchesse 5—15, Eva Baltet 11—19. St. Remy 6— 7.50, Pondsperen 5.509, Lange Perzik- peer 4.5012, Fertility 7. Diamantperen 48.50, Cons. la Cour 3.507.50, Comp- tesse de Fai'is 12, Callebasse Carafon 7 10, Zwijndr. Wijnperen 7.5010, Kroet en val peren 27, per 100 k.g. Pruimen Abrilcoospruimen 211, Bur- bank Giant 514. Monarchpruimen 7 18, Rademakerspxnimen 49, Jefferson- pruimen 2.509, Gele Eierpruimen 415, per 100 k.g. Diversen Blauwe Druiven 2035, Witte Druiven 43. Tomaten 7.5011, Gi'oene Noten 7.5017, per 100 k.g. Perziken 26 per 100 stuks. Radioprogramma Donderdag 19 September 1940. JAARSVELD. 414.4 M. A.V.R.O.-UITZ. 8.00 Nieuwsber. A.N.P., gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble „De Aether-Virtu- ozen" (11.0011.20 Huishoudelijke wen ken). 12.00 Bei'., gram. 12.45 Nieuws- en economische bei'. A.N.P., gram. 1.00 A.V.R.O.-Amusementsork. en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroepork. (opn.), 3.15 Cyclus. 3.30 Ensemble Joxmy Kroon en gram. 5.15 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 5.30 De Vagebonden-solisten^ 6.30 V.P.R.O.: Cyclus. 6.45 Ber. 6.50 Gram. 7.00 Vi-agen van den dag A.N.P. 7.15 Gram. 7,20 Piano. 7.35 Reportage. 8.00 Bei-., event, gram. 8.15 Omroepork. en so- KOOTWIJK. 1875 M. V.A.R.A.- UITZ. 7.00 Ber. (Duitsch)7.15 Ber. (En- gelsch), 7.30 Gram. 8.00 Nieuwsber. A.N.P,, 10.0b Zang, piano en gram. 10.30 Orgel spel. 11.15 Ber. (Enge.sch). 11.30 Gram< 12.00 Esmeralda en solist. 12.30 Bex\i (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 1.00 V.A.R.A.-ork. 2.00 Ber* (Duitsch). 2.15 Eerste, 2e en 3e acte opera „La damnation de Faust" (gT. pl.)< 3.15 Gram. 3.30 Ber. (Engelsclx) ,3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gi'am. 4.20 Keuken praatje. 4.50 Gram. 5.00 Bex\ (Duitsch 5.15 Nieuws- en economische bex\ A.N.P„ 5.30 Esmeralda. 6.15 "Ier. (Engelsch)« 6.30 Orgelspel. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 V.A.R.A.-ork. 7.30 Repor tage.'7.35 V.A.R.A.-ork, 8.00 Bei'. Duitsch, 8.15 Bex-, event. Gram. 8.30 Ber. Engelsclx, S.45 Gram, S.559.00 Ber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3