STADSNIEUWS Middelburg. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Vlissingen. OFFICIEELE PUBLICATIES. rt Kerknieuws DEKKING ZOEKEN ALS ER GESCHOTEN WORDT. Gistermiddag hebben zeven jongelui verwondingen opge- ioopen. Toen gisterenmiddag hort voor één uur het afweergeschut zijn spektakel begon, gingen, nog voordat het alarmsignaal was gegeven, zij, die hun verstand goed ge bruikten, eigener beweging zich door dek king te zoeken, zoo veilig mogelijk stellen. Anderen zijn er, die er „iets" van wilden zien en onder hen waren ook eenige leer lingen van het gymnasium, die uit de La- tijnsche Schoolstraat blijkbaar naar de Groenmarkt zijn gegaan en de waar schuwing van personeel van Van Gend en Loos om in de garage dekking te zoeken in den wind sloegen. Zij gingen de Burgemeester Takstraat in, toen ongeveer halverwege een stuk van een granaat tusschen hen in viel en zes hun ner aan hun beenen door scherven ver wond. werden. Het waren de leerlingen A. A. van den Berg, A. Berkhout, A. J. Ecit- hardt, J. G. C. Gieben, F. H. Jonkers en S. A. Wisse. Bovendien werd een zevende jongeling, E. Graaf huis, ook door scherven getroffen. Hjj bekwam niet alleen aan een zjjner beenen, maar tevens aan het hoofd een bloedende wond. Ten spoedigste werden de gewonden, voorzoover zij er zelf niet heen konden gaan, naar de garage van Van Gend Loos overgebracht. Hier was het mevrouw Verweij, de echtgenoote van den directeur der expeditieondei'neming, die haar op den cursus voor E.H.B.O. opgedane kennis, ten dienste der jongelui stelde en onmiddellijk met verbinden begon. Daar de inhoud van haar verbanddoos voor zulk een groot aan tal patiënten echter niet voldoende was, nam zij een kloek besluit en deed als twee de verband strooken van stuk getrokken lakens er rond. Toen de inmiddels telefo nisch opgeroepen dokter Peeck ter plaatse kwam, had de kranige helpster reeds vijf jongelui verbonden. Nadat de arts bij een der twee anderen een stukje scherf uit een wond had verwij derd, heeft zij haar zorgen ook aan de beide anderen besteed en daarna zijn de zes gymnasiasten door de colonne van den wachtpost Heerengracht afgehaald en per brancard of per auto voor verdere behan deling naar die post overgebracht. Later zijn allen naar huis kunnen terugkeeren. De zevende gewonde is aanvankelijk op medisch advies naar het gasthuis vervoerd doch kon korten tijd daarna weder naar de ouderlijke woning worden overgebracht. Het is nu nog goed afgeloopen, maar wij moeten wederom iedereen op het hart druk ken bij luchtgevechten of het in werking treden van afweergeschut nabij de stad, on middellijk dekking te zoeken, ook al heeft men nog geen luchtalarm gehoord. Men begeve zich niet weer naar buiten voordat men absoluut zeker weet, dat het directe gevaar voorbij is. DE UITGIFTE DER IDENTITEITS BEWIJZEN. Het was wat meer verdeeld gisteren bij de komst van Middelburgers voor het ver krijgen van een identiteitsbewijs de mor genuren waren nu drukker dan die van Maandag. Ook 's middags liep het steeds door en zoo kon men gisteren 1077 perso nen helpen tegen Maandag 989 en toch nog een minuut of tien eerder zijn afgewerkt. Trouwens toen wij om 5 uur weer een kijkje gingen nemen, stonden er minder personen in den gang te wachten dan Maandag op datzelfde uur. Het gemiddelde per uur en per groep ambtenaren was voor den gehee- len Dinsdag 37 en voor den geheelen Maan dag 34, het gisteren genoemde cijfer van 40 was alleen voor den Maandagmiddag. Als iedereen zorgt, volkomen op de hoogte te zijn, om viug te antwoorden in zake niet op de stamkaart staande gege vens, zooals de voornamen, het al of niet hebben van bijzondere kenteékenen enz. en met stamkaart en foto in de hand bp de tafel komt, dan kan dit het vlugge afwerken slechts ten goede komen. Het wachten geschiedt geduldig en voor oudere personen of voor gebrekkigen staan in den gang enkele stoelen. DE AANBESTEDING VAN HET PUINRUIMEN. Het bericht betreffende het puinruimen in het nummer van gisteren kan wat be treft de te houden aanbesteding nog wor den aangevuld met de mededeeling, dat de loonen, die moeten worden betaald, zijn vastgesteld door den commissaris voor den wederopbouw, ir. Ringers en den rijks inspecteur voor de werkverschaffing ir. M. de Vink. De aanbesteding omvat alleen die pan den, die van gemeentewege moeten worden opgeruimd, omdat zij onteigend zijn. De kort geleden vrij gegeven panden val len daar buiten, doch de eigenaren, die toch gaarne op dezelfde wijze van het puin 'af zouden willen komen, kunnen zich ter zake met gemeentewerken verstaan. De temperatuur van het water. De temperatuur van het water in het kanaal was heden 60 graden. WESTKAPELLE. Van 814 September. GetrouwdJoost Boogaard, 25 j. en Willemina Roelse, 24 j.; Willem Hui- bregtse, 24 j. en Kornelia Huibregtse, 24 j.; Jakobus Minderhoud, 25 j. en Adriana Cjj- souw, 24 j. Geboren Neeltje Jacoba, dochter van Jan Louwerse en Anthonia Johanna Cjj- souw. OOSTKAPELLE. Van 7 tot 14 September 1940. Geboren: een levenlooze zoon van An~ dries de Visser en Johanna Cornelia Lou werse. Ondertrouwd: Clement Moeijleker jm. 29 jaar en Jacoba Stouten jd. 26 jaar. Getrouwd: Abraham. Brand jm» 28 jaar O. A. DUVEKOT. Gisteren is te Middelburg plotseling overleden de heer C. A. Duvekot, in le ven directeur der Veilings-Vereeniging Zuid-Beveland. Slechts enkele dagen was de heer Du vekot ongesteld en gisteren volgde zijn opname in het ziekenhuis te Middelburg, doch medische hulp mocht niet meer ba ten. Allen die den heer Duvekot gekend heb- 'ben, zullen dit bericht met ontsteltenis vernemen. Ongeveer 15. jaar was de overledene di recteur der V.V.Z.B. en mede onder zijn leiding is deze veiling tot grooteren bloei gekomen. Dag en nacht stond hij voor de belangen zijner veiling op den bres en midden in zijn drukken arbeid is hij ook heengegaan. Doch de heer Duvekot was niet alleen een zeer werkzaam man, maar ook een buitengewoon prettig mensch in zijn omgang. Wie den heer Duvekot ken den, hielden van hem en met warme ge negenheid en achting -.uilen zij hem blij ven gedenken. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Augustus werd aan het kantoor alhier op spaarbankboek jes ingelegd 51972,53 en terugbetaald 206065,05. Derhalve minder ingelegd dan 154092,52. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 24. RIJWIELEN VERWISSELD. De L. J. P., te 's Heerenhoelc, deed bij de politie aangifte van de vermissing van zijn rijwiel dat eenigen tijd aan den Westsingel onbeheerd had gestaan. Later bleek, dat er een ander rijwiel van dezelf de kwaliteit voor achtergelaten was, zoo dat hier waarschijnlijk een verwisseling heeft plaats gevonden. INLEVERING SLACHTVEE. Door de Nederlandsche Veehouderij- centrale is Goes voor Zuid- en Noord-Be veland aangewezen als de plaats waar des Dinsdags het voor de slacht bestemde rundvee moet worden ingeleverd. DE MARKTDAG. Het is gisteren een kalme marktdag geweest. Er waren vrij veel bezoekers van buiten, maar daar er op de markt heel wat minder kooplieden dan andere Dins dagen waren, was men daar nogal spoedig uitgekeken. Eenerzijds was dit ongetwij feld te wijten aan het weer, dat zich aan vankelijk niet gunstig liet aanzien en dan blijft steeds een deel der kooplieden thuis, en anderzijds zal het parool „tien uur bin nen", ook wel eenige der boven den Moerdijk wonende kooplieden weerhouden hebben naar Goes te komen. DE HEER J. A. PIETERSE OVERGEPLAATST NAAK MIDDELBURG De heer J. A. Pieterse, inspecteur der registratie en domeinen alhier, is bij be schikking van den secretaris-generaal, w.n. hoofd van het departement van fi nanciën, overgeplaatst naar Middelburg. De heer J. A. Pieterse is o.a. lid van het bestuur van het Gasthuis Oostwal en hij trad ook in diverse andere functies op den voorgrond, o.a. bij het organiseeren van de steun-actie voor Finland en daarna als voorzitter van de comité's die de inza meling organiseerden voor ingezetenen, die onder het oorlogsgeweld leden en ver volgens van die voor het Nationale Hulp comité. Met den heer Pieterse gaat een stad genoot heen, die bewees, ten bate der ge meenschap, en vooral der lijdenden, gaar ne zijn persoon en tijd beschikbaar te wil len stellen en die daarnaast blijk gaf, een goed organisator te zijn. DE IDENTITEITSBEWIJZEN. Vlotte uitreiking. Gisteren werden ten stadhuize de inwo ners wier geslachtsnaam met A en B be gint van een geldig identiteitsbewijs voor zien. Een viertal ambtenaren zorgde voor een snelle bediening, waarbij elk steeds dezelfde handeling verrichtte. Er werd dus volgens systeem „loopende band" gewerkt. Gevolg was, dat de „klanten" regelmatig verder konden stappen en niemand be hoefde te wachten. Voor nakomers. Intusschen heeft men er rekening mede willen houden, dat de tijd van voorberei ding voor de ingezetenen wier namen met de eerste letters van het alphabet begin nen betrekkelijk kort is geweest. Waar schijnlijk hebben bijv. verscheidene hunner niet op tijd een pasfoto volgens de laatste voorschriften gei-eed gehad. Deze nako- mers zullen alsnog op Maandag 30 Sept. a.s. geholpen worden. HAD IEMAND HAAST? Het rijwiel van den heer J. C. H. H., dat ontvreemd werd, tenvijl het eenigen tijd onbeheerd in de Leliesti-aat stond, is bij het ziekenhuis „St. Joanna" teruggevon den. Waarschijnlijk heeft dus iemand, die haast had daar te komen, er ongevraagd gebruik van gemaakt. Ook dat is men wachtende nu ieder om tien uur binnen moet zijn OOK VREEMDELINGEN MOETEN EEN IDENTITEITSBEWIJS HEBBEN. De inspecteur van politie maakt bekend dat voor vreemdelingen, geen Rijksduit- schers zijnde, die geen of geen geldig pas poort hebben, geldt dat zij ter vervulling van hun legitimatieplicht het identiteits bewijs bij zich moeten dragen dat daarvoor in de plaats komt. Deze vreemdelingen dienen, voor zoover zij niet in het bezit zijn van een verblijfs vergunning, zich aan zijn bureau té ver voegen met medebrenging van hun identi teitsbewijs, teneinde een dergelijke vex-gun- ning te bekomen. en Elizabeth de Feijtcr jd. 24 jaar. Overleden: Pieter Meulblok 81 jaar we duwnaar van Charlotte Bertel. KORTGENE. Geboren: Lena Cathax-ina, d. v. Daniel van Gemert en Oatharina Verhage, beiden wonenden te Vlissingen. (N.B.), STEEDS OPNIEUW BOMMEN OP VLISSINGEN. Het verblijf in Vlissingen is den laatsten tijd vei-re van aangenaam. Nagenoeg geen nacht gaat voox-bij van ongestoorde x-ust, tex-wijl men ook op den dag niet ver schoond blijft vaxx bezoekéxx van Engel- sche vliegtuigen. Gisteravond werd weder om alarm gemaakt, daar één of meer Engelsche vliegtuigen boven de stad vex-- schenen. Het afweergeschut trad in wex'- king en vooi-loopig kwam van slapen niets. Tegen middernacht was het gevaar weer geweken, zoodat de bevolking zich ter ruste kon begeven. Van rustig slapen is vanzelfsprekend, onder deze omstandig- hedexx geen spx-ake. In den loop van den nacht werd op nieuw alarm gemaakt, waardoor de nacht- x-ust weer werd onderbroken. Gelukkig was het ongewensehte bezoek nu van kox-- teren duux*. Het dreunen van de kanonnen, het knet- tex-en vaxx het mitrailleux-vuur, waaxtus- schen het ontploffen van de uitgeworpen bommen, is intusschen niet bevordelijk voor het bewaren van de kalmte onder de bevolking, die meer en méér in een nerveuze, overspannen toestand gaat vex-- keeren. Tot op heden heeft deze bommen- werpei'U in onze gemeente onder de burger bevolking gelukkig weinig slachtoffers ge- eischt, doch wie zal zeggen dat het zoo blijft? Ook in den afgeloopen nacht is slechts matex-ieele schade aangericht. Zoo werd het hotel „Zeeland" aan de achtex-zijde getx-offen. De schade is hier niet bijzon der groot, zoodat het hotel kan geopend blijven. In de Beatx-ixlaan kwam een bom te recht in het straatdek, waarin een gx-oote trechter ontstond. Van de omliggende huizen, die grootendeels onbewoond wax-en, werden de x-uiten vernield, tex-wijl ook aan de daken schade werd aangelicht. De bevolking is hardleersclx. Vex-keex 1 de bevolking door deze bom bardementen, zooals hierboven reeds ver meldt, dus in een ietwat overspannen toe stand, aan de anderen kant zou men de meening krijgen dat de meeste menschen het gevaar onderschatten. Tot deze mee ning kwam men gistei-middag toen om 12.50 luchtalarm werd gemaakt. Nauwe lijks zweeg het afweergeschut of velen begaven zich, hoewel het signaal veilig nog niet was gegeven, weer op straat. Zelfs begaven de kinderen zich naar school. Nu was liét weliswaar voor velen op dit speruur zeer moeiljjk om thuis te blijven in verband met het zich naar het werk begeven, doch dit mag in dezen tijd geen excuus zijn. De voorschriften zijn dat bij luchtalax-m een ieder binnenshuis moet blijven, zoolang het gevaar aanwezig is. Dit gevaar nu bleek gistermiddag niet denkbeeldig, want nauwelijks 10 minuten nadat het signaal veilig had geklonken, moest opnieuw de alarmsix-ene in werking tx-eden. - De politie kende toen geen pardon meer en posteerde zich op diverse punten van de stad om de menschen, die zich toch op straat wilden begeven, onverbiddelijk terug te wijzen. Voorschriften zijn er om nageleefd te worden en speciaal bij luchtgevaar telt dit dubbel, zulks in het belang van het publiek zelf. De identiteitsbewijzen. Vx-ijdag a.s. zal met de uitreiking der identiteitsbewijzen worden begonnen. In een gemeentelijke publicatie elders in dit nummer worden nog verschillende aanwij zingen gegeven. De prijs van de identiteitsbewijzen is laag gesteld, nl. vijf cent. Voorts wordt ex- nog de aandacht op gevestigd, dat distri- butiestamkaarten niet ter aanvulling kun nen wox-den aangegeven. Voor iederen in woner is thans x-eeds een identiteitsbewijs geschx-even, zoodat het aanvullen van dis- tx-ibutiestamkaarten wéér onnoodig werk zou opleveren. Voor een vlot verloop van de uitreiking der bewijzen wox-dt het pu bliek vex-zocht met gepast geld te betalen. Getijen. September. Hoogwater Laagwater. Woensd. 18 3.54 16.02 10.09 22.42 Dond.d. 19 4,09 16.35 10.40 23.11 Vrijdag 20 5.— 17.06 11.11 23.41 Zaterd. 21 5,26 17.38 11.44 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. Nog steeds worden brandplaatjes gevonden. Het A.N.P. meldt, dat in de omgeving van Dedemsvaart en Balkbrug nog steeds braxxdplaatjes worden gevonden, die vo- x-ige week door Engelsche vliegtuigen zijn uitgewox-pen. Te Balkbrug lag zoo'n plaatje vlak bij een boerderij. Het had groot onheil kunnen stichten als de be woners een begin van brand niet terstond ontdekt hadden en gebluscht. Nu werd er slechts geringe schade aangericht. In Den Hulst bij Dedemsvaart liepen verschillende pex-sonen die een plaatje hadden gevonden, uit onwetendheid brand wonden en schade aan hun kleeding op. DE DOOD VAN LUIT.-KOLONEL H. L. MUSSERT. Binnenkort behandeling voor den krijgsraad te '-Gravenhage. Naar wij venemen is thans het zeer uit- voei*ige voorbereidende onderzoek gesloten in de zaak tegen den x-eserve-kapitein B. en den reserve lef luitenant K., die beiden beschuldigd worden van muiterij met doo- delijk gevolg in tijd van oorlog, nl. op Maandag 13 Mei jl. te Sliedrecht, bij welke muiterij de luitenant-kolonel der ponton niers en torpedisten H. L. Mussex-t, bx-oeder van den leider der N.S.B., is doodgeschoten. Binnenkort zal de openbax-e behandeling van deze zaak voor den krijgsraad plaats hebben. INLEVERING VAN BROODBONNEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat in verband mét de verkorting van de inwisselbaarheid van de broodbonnen tot en met den Dinsdag van de volgende week, de bakkers verplicht zijn hun bonnen iede ren Donderdag, des middags tusschen 2 on 4 uur aan loket No. 3, in het Distributiege bouw in te leveren. De aandacht wordt er nogmaals met nadruk op gevestigd, dat, indien bij con trole blijkt, dat minder bonnen zijn inge leverd, dan het benoodigde aantal, dan wel, dat bonnen zijn ingeleverd, waax-voor de inleveringstermijn reeds was gesloten, een strafvervolging tegen den betrokkene zal moeten worden ingesteld, waarvan zwax-e stx-affen het gevolg zullen kunnen zijn. Vissingen, 17 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. VLEESCHDISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat ingevolge de cix'culaire van het Cen traal Distributiekantoor d.d. 14 September 1940 No. 11891Ö/A5/doss. 3103, betx-effende de distributie van vleesch en vleeschwaren, de winkeliers, die vleeschwaren verkoopen, de opplakvellen op de voor ben volgens codenummer vastgestelde inleveringsdagen bij den Distx'ibutiedienst dienen in te leve ren. Hiertoe is wekelijks gelegenheid! De bonnen dienen te worden ingeleverd bjj veelvouden van 10 stuks, met een minimum van 40 stuks. De overgebleven bonnen, maximaal 9 stuks, kunnen de volgende week, tezamen met de voor die week geldig vex-klaardc bonnen wox-den ingeleverd. Voor do slagers zal een nadere publicatie volgen. Vlissingen, 18 September 1940. Do burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. UITREIKING EXTRA VLEESCHKAARTEN. De Bux-gemeester van Vlissingen maakt bekend; dat Vrijdag, 20 September a.s., des mor gens tus&chen 9 en 12 uur en des middags tusschen 1.30 en 4 uur aan loket No. 3 in het Distributiegebouw extra vleesch- kaax'ten zullen worden uitgex-eikt. Hiex-voor komen in aanmerking ax-'oei- dei-s, die zwaren of zeer zwaren lichame- 1 jjken arbeid vex-richten. Dit zijn dus de ax-beiders, welke ook in het bezit zijn van extx-a broodkaarten. Vlissingen, 18 September 1940. De Bui'gemeester vooxnoemd, VAN WOELDEREN. UITGIFTE EN GELDIG MAKEN VAN IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester der gemeente Vlis singen maakt bekend: dat binnen afzienbaren tijd aan iederen Nedex-lander of Nederlandsch onderdaan, die den leeftijd van 15 jaren heeft bex-eikt en in het bezette Nederlandsche gebied woont of verblijf houdt, een eenvormige identiteitskaart zal worden uitgereikt. Vanaf 1 October a.s. tot aan het tijdstip der uitx-eiking van de eenvoudige identi teitskaart is ieder Nedex-lander of Neder landsch onderdaan, die den leeftijd van 15 jaar beeft bereikt, verplicht steeds een van overheidswege uitgereikt identiteits bewijs, voox-zlen van een foto, bij zich te dragen, door middel waarvan hij zich te allen tijde behoorlijk kan identificeeren. Als identiteitsbewijs is geldig: a. een geldig Nederlandsch paspoort, afgegeven door de bevoegde Nedex-landsche autoriteiten; b. een niet langer dan een jaar geleden, door de bevoegde Nederlandsche autoxdtei- ten uitgereikt geldig bewijs van Nederlan derschap, voorzien van een goedgel\jkend, XTiet den gemeentestempel gewaarmerkt portret; c. een distributiestamkaart voor een Nedex-landex-, voorzien van een met een gemeentestempel gewaarmerkt goed ge lijkend portret; d. een identiteitsbewijs, afgegeven door den Burgemeester der woonplaats; e. een door of namens den Commandant van den Nederlandschen Opbouwdienst uit sluitend aan personeel van dien Dienst af gegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaax-merkt goed gelijkend portret; f. een door of namens den Directeur- Generaal der Posterijen, Telegx-afie en Te lefonie, uitsluitend aan het personeel der P.T.T. afgegeven identiteitsbewijs, voor zien van een met den dienststempel gewaax-- mex-kt goed gelijkend portret; de ingezete ne, die niet in het bezit is van een der onder a, b, e of f genoemd bewijs moet zich p e r s o o n 1 ij k vervoegen ter gemeente- secretai-ie (trouwzaal) op datum en uur, vermeld volgens onderstaande volgorde, voor het afhalen van het identiteitsbewijs. Degene, die in het "bezit is van een be wijs genoemd onder a., b. en f., moet dit be wijs persoonlijk ter aanvulling aanbieden. Een foto moet worden overgelegd (for maat 3% c.m. breed, bjj 4]/2 c.m. hoog). Met nadruk wordt verzocht de foto ge knipt op het aangegeven formaat aan te bieden. Zij, wier geslachtsnaam begint met de letter: (de gehuwde vrouw is gerangschikt volgens haar eigen geslachtsnaam): A, Vx-ijdag, 20 Sept. B, Zaterdag, 21 Sept. C, Maandag, 23 Sept. D, Maandag, 23 Sept. E, Maandag, 23 Sept. F, Maandag, 23 Sept. G, Maandag, 23 Sept. H, Dinsdag, 24 Sept. I, Dinsdag, 24 Sept. J, Dinsdag, 24 Sept. K; Dinsdag, 24 Sept. L, Woensdag, 25 Sept. M, Woensdag, 25 Sept. N, Donderdag, 26 Sèpt. O, Dondex-dag, 26 Sept. P, Dondex-dag, 26 Sept. Q, Donderdag, 26 Sept. R, Donderdag, 26 Sept. 2—5 uur. 9—4 9 —10% 10i/2—12% 12%— 2% 21/2— 3% 31/2— 5% 9 —11% 11%—12/2 12/2- 2 2 5% 9 121/2 12%— 5% 9 —10% 10%—12 12—3 3 3% 3%5% S, Vrijdag, 27 Sept. 9 3/2 T, Vrijdag, 27 SepL S%— 5% a U, Zaterdag, 28 Sept. 9 10 V, Zaterdag, 28 Sept. 10 12% W, X, Y, Z, Maandag, 30 Sept. 9—5% Slechts één uitzondering wordt gemaakt n.l. voor arbeiders, die door hun werk zaamheden beslist verhinderd zijp om op de gestelde uren te verschijnen. Deze per sonen kunnen op den voor hen gestelden datum komen tusschen 12 en 2 uur. De prijs der identiteitsbewijzen is be paald op vijf cent. Dx-ingend wordt ver zocht met gepast geld te betalen. Vlissingen, 12 September 19401 De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders, van Vlis singen Gelet op het voorschrift volgens hetwelk tijdens luchtaJann niemand zich op straat mag bevinden Brengen ter kennis van de ouders van schoolgaande kinderen, dat zij derhalve him kinderen, zoolang het luchtalarm voortduurt, niet naar school mogen zen den doch binnenshuis moeten houden. Den ouders wordt vex-zocht hieraan streng de hand te houden. Vlissingen, 18 September 1940. Bux-g. en Weth, voornoemd, VAN WOELDEREN, De Secretai-is, F. BISSCHOP. INLEVERING VAN MILITAIRE GOEDEREN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de inlevering van x-ijksgoederen weder voort gang zal vinden te Veere vanaf 27 Sep tember 1940. Omtrent dag en uur waarop de inleve ring moet plaats hebben, wordt verwezen naar de persoonlijke kennisgeving, welke zoo spoedig mogelijk zal wox-den toege zonden. Vlissingen, 18 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Ondergeteekende bx-engt ter kennis van belanghebbenden, dat hoewel de Herstel- dienst is belast met de schatting vr de geleden schade, ook belanghebbenden zelf. evenals dit vroeger is geschied, een opgave hebben te doen van de schade tjjdens de laatste bombardementen toegebracht aan hun onroerend goed. - Zjj zullen er wel aan doen indien zij hun ne opgaven doen opmaken door een des kundige, dan wel zich door dezen laten voorlichten. Vlissingen, 18 Sept. C. OUWEHAND. Voorzitter Hersteldienst. GEMEENTE BRESKENS. Vanaf 1 October 1940 dienen de ingeze tenen boven de 15 jaar steeds een identi teitsbewijs bjj zich te dragen. Als identi teitsbewijs kan dienen de distributiestam kaart, indien de houder daarop een góed- gelijkend portret (pasfoto) met gemeente stempel laat plaatsen. Hiex-voor zal op on derstaande dagen van 912 en van 25 uur in de Bewaarschool gelegenheid wor den gegeven en wel voor de bewoners van de Dorpsstraat op Maandag 23 September 1940 Vogelenzang, Kijkuit, Achterweg, Max-kt, Steenoven, Molenwater op Dinsdag 24 September 1940Boulevard, Haven Westzijde, Oesterput op Woensdag 25 Sep tember 1940 Zandstraten, Scheldestraat, Duinstraat, Spuiplein op Donderdag 26 September 1940 Havenfort op Vrijdag 27 September 1940 Nieuwe Sluis, Weg naar Nieuwe Sluis, Langeweg op Zaterdag 28 September 1940 de Hullustraten, Papen dracht, Wijk Oost, Groote Kade, Schelde- kade op Maandag 30 September 1940. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat ieder zich persoonlijk moet melden. 16 September 1940. De Burgemeester van Breskens, J. P. DROST. WEEST ALLEN RUSTIG DE POLITIE MOET OP VACANTIE. In enkele deelen van Noorwegen is de goede oude tijd nog niet dood. Ixx een ad vertentie heeft de bux-gemeester van het stadje Risor bekend gemaakt, dat het we gens den nood der tijden niet mogelijk is den ordebewaax-der, die drie weken met vacantie gaat, te vervangen, zoo vertelt de Zaanl. Dit neemt niet weg. dat de bx-ave beambte zijn verlof broodnoodig heeft. Daarom verzoekt de magistraat den be woners, aan zijn hoede toevertrouwd, zich in die di-ie weken x-ustig te houden, in de herbergen geen x-uzie te maken en den alcohol zooveel mogelijk te vermijden. Ds. A. M. Brouwer. Ds. A. M. Brouwer, Ned. Herv. predikant te Vledder, secr. van de redactie van „Het Gemeenebest" is naar hij in het Nat. Dagblad mededeelt, toegetreden tot Natio naal Front, de beweging van den heer Arnold Meyex\ Geref. Kerken. Beroepen te Baarland W. J. de Ruiter, cand. en hulppred. te Axel. PASTOOR SCHOENMAKER GAAT HEEN. HANSWEERT. Pastoor D. Schoenma ker is door den Bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor te Ouderkerk aan den Amstel. In zrjn plaats is benoemd ka pelaan A. J. van Oudehove, thans ka pelaan te 's-Gravenhage. Pastoor Schoenmaker heeft met zyn parochie, die zwaar onder het oorlogsge weld te lijden had, juist eenige moeilijke maanden achter zich, temeer omdat ook zijn eigen pastorie niet gespaard werd. Vooral deze maanden bewees pastoor Schoenmaker een waar herder te zijn en deed hij al wat in zijn vermogen was om het leed van zijn getroffen parochianen te verzachten. Ook het oprichten van de school voor schipperskinderen in deze gemeente, is aan het initiatief van pastoor Schoenma ker te danken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2