SPORT t$> Ds. A, VERHAGEN JUBILEERT. Op 19 September a.s. viert ds. A. Ver hagen, predikant der Geref. Gemeente le Middelburg zijn 25-jarig ambtsjubileum. Het is echter reeds 32 jaar geleden, dat de jubilaris op 21-jarigen Ifeeftijd, na het schoenmakersberoep uitgeoefend te heb ben, geroepen werd tot evangeliebediening- in de Geref. Gemeenten in Nederland. In de eerste gemeente, Westzaan, werd hij als leerend-ouderling bevestigd door ds. D. C. Overduin van Amsterdam. Ds. Verhagen diende deze gemeente 6 jaar en deze tijd is voor hem onvergetelijk geworden. Na. veel beroepen verhuisde hij eindelijk als leerend-oudei'ling naar Meliskerke. Gedurende zijn 1%-jaiig ver blijf aldaar ontving hij eenige opleiding tot het leeraarsambt vaii ds. G. A. Ker sten. Op de particuliere Synode der Geref. Gemeenten, gehouden te Middelburg, werd de predikant geëxamineerd en beroep baar gesteld. Het beroep naar Leiden werd door hem opgevolgd en hij deed aldaar zijn intrede met de tekst: Jesaia 62, vers 1. Daarna volgde de roeping naar Dirks- land op Flakkee. In Middelburg werd ds. Verhagen, na 3 maal beroepen te zijn, bevestigd door ds. R. Kok. Hij deed in deze gemeente zijn intx-ede sprekende uit Psalm 71 vers 16. Zijn tegenwoordige gemeente dient ds. Vex'hagen 19 jaax\ In dezen tijd is er veel vex-anderd en tot stand gekomen. Het kerkgebouw werd 2 keer vei'groot en ook werd het eex-ste oi-gel in de gemeente geplaatst. Er kwam een eigen kex-kelijke school tot stand, alsmede een meisjes- véx-eeniging en een jongelingsvereeniging. Ds. Vex'hagen ontving veel beroepen in Middelburg o.a. 3 naar Amex'ika. Hij kon deze echter niet opvolgen. Naast zijn predikantenambt bekleedt de jubilaris nog verschillende andere functies. Hij is o.a. deputaat bij de Hooge Over heid van de keilt bij de Gerefox'ineei'de Gemeenten; voorzitter van den Bond van Jongelingenvei'eenigingen in Nedexland; heeft zitting in het hoofdbestuur van den Scholenbond der Geref. Gemeenten en is lid van den Ax-menraad te Middelburg. Als bijzondei'heid kan gemeld worden, dat ds. Vex'hagen gedurende 10 jaar al leen leei'aar was in den classis Walche ren. Ds. Verhagen hoopt het feit in huise- lijkén kring met de gemeente eenvoudig te hei'denken. Zondagmorgen a.s. zal hij een gedachtenisrede uitspreken. Centralisatie bij het N.V.V. EEN NADERE TOELICHTING VAN DEN HEER WOUDENBERG. De benoeming van den heer H. J. Wou denberg tot commissaris van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen. diende, zooals destijds vex-klaard, om het werk door de arbeiders verricht in stand te houden en de mogelijkheid te openen tot verdere ontplooiing. Hierbij stuitte- men echter op moeilijk heden, doordat in de leiding van het N.V. V. bepaalde personen zaten, die geen hechte en loyale samenwerking met de nieuwe leiding konden waax-borgen daar- - om heeft de commissaris verschillende 'maatregelen moeten nemen, die de belan gen der georganiseerde ai'beiders in de nieuwe vei'houdingen konden dienen. De heer Woudenberg heeft te dier zake een nadere toelichting gegeven. In de eex-ste plaats bleek het noodig dat er een sterke centi'alisatie in de lei ding kwam. Vroeger voi'mden de aangeslo ten organisaties ieder voor zich een af gesloten geheel. Thans is het N.V.V. de landelijke vakorganisatie, waarin ver schillende „vakgroepen" vereenigd zijn. ■Door de centralisatie en de daaruit voortgevloeidemaatregelen bereikte men, dat het N.V.V. op tal van arbeidsvx-aag- stukken meer invloed kan uitoefenen en thans is de basis gelegd waarop ook de overheid met de vakorganisatie zeer nauw kan samenwex-ken. Vooral in een tijd als deze is zulks van de gx-ootste beteekenis gebleken het N.V. V. heeft voor de Nedexlandsche arbeiders een grootsche taak te veiTiclxten, niet meer op politiek terrein, doch uitsluitend op sociaal en cultureel gebied. Bij loon regelingen, ontslagregelingen, bij het slui ten van collectieve arbeidscontracten, zal het N.V.V. een belangi'ijke functie kunnen vex-richten en juist daai'in ligt de beteeke nis van de oi-garxisatie voor de arbeiders. Daarnaast ligt, aldus de heer Wouden- bei'g, op sociaal tex-rein nog zeer veel werk voor het N.V.V. gereed. Men denke aan het verzorgen der volksgezondheid, waar de organisatie door de ai'beiders-sanatoria enz., mede een taak heeft. Aan de vak opleiding, aan het sociale jeugdwex-k en zoovele andex-e bemoeiingen op sociaal ter rein. Het cultureele werk voor de Nederland- sche ai-beiders mag zeker niet op den ach tergrond staan. Ontwikkeling in den uit- gebreidsten zin des woords is ook een taak der vakorganisatie. Daaraan zal men dan ook alle aandacht besteden. Uit dit alles concludeerde de heer Wou denberg, dat er geen sprake is van stop zetten of belemmeren van de vakbewe ging, integendeel men zal door centrali satie meer resultaten bereiken, Stille handel op de Amsterdamsche beurs. Op den eersten beursdag der nieuwe week had de handel op de Amsterdamsche Effectenbeui'S al heel weinig te beteeke- nen. Met enkele uitzonderingen, zooals Aku, Philips en Duitsche obligaties, was de affaire van zeer geringen omvang. Toch maakte het een goeden indruk, dat over het algemeen de kooporders ovenvogen, hetgeen de markt een gunstig voox-komen gaf. Zooals reeds gezegd, ondervonden binnenlandsche industx-ieele aandeelen eenige belangstelling. Niet alleen de. lei dende fondsen in deze afdeeling, maar ook de minder courante soorten kwamen per saldo eenige punten hooger te liggen. Nog steeds is er goede vi'aag voor aandeelen Aku aanwezig. Ook aandeelen Philips konden in koex'S aantrekken. Van de cul- tuuraandeeien ondervonden Amsterdam rubber goede vraag. Ook de incourante waarden waren vast en konden eveneens vrij aanzienlijke koerswinsten boeken. Van de Suikeraandeelen lagen H.V.A. volko men veronachtzaamd in de markt, maar ook hier overwogen de koopordei's zoodot ook ten opzichte van dit fonds per saldo een flinke koersstijging aanwezig was. Ta bakswaarden lagen loom in de mai'kt, echter met meerendeels fractioneel be tere pryzen. Scheepvaartaandeelen wai'en vrij gun stig gedisponeex'd, maar ook hier klaagde men over een gebrek aan belangstelling. In olies ging eveneens slechts weinig om. De Amei'ikaansche afdeeling had een-stil vei-loop. Van beleggingen waren Nedei'- landsche Staatsfondsen met uitzondeiing van de gestaffelde leening over het alge meen goed px'ijshoudend. Wederom bestond eenige vraag ten opzichte van Duitsche obligaties. De Young-leening werd vrij le vendig vex-lxandeld. Amstex'dam 1936 3*4 81% Bat. Petr. Mij. Obl. 3% 78% Ned. le lng. 1940 4 98 98% Ned. 2e lng 1940 4 92 92%—% Ned. m. bel. fac. 1940 4 98 98% Ned. a 1000 193S (3%) 3 81% Sl%— Indië a 1000 1937 3 78% A Koloniale Bank 147% A Ned. Ind. Handelsb. 96 96 C Ned. Handel Mij. 79% 79% A VaTx Berkels Pat. 37% 38 C Calvé Delft 64% 64% A Lever Bx-os en Unil. 82% 8384 A Philips Gl. G. Bez. 150% 152—54 C Am. Car Foundry 20% 20%—% C Anaconda Copper 21% 21% C Bethlehem Steel 67%. 67 C General Motor 41% 41% C Kennec. Copper 28 28 C North Am. Aviation 14% 13 C Rep. Steel 16 16—% C Un. States Steel 47 47 A Kon. Petroleum Mij. 216% 21822 C Contin. Oil Cy. 16% 16% C Philips Petrol 29% C Shell Union 8% 8%—% C Tide Water Ass. Oil 8% 8%—% A Ned. Scheepv. Unie 127% 128%—29% A Handelsver. A'dam 359% 36468 A Ned. Ind. Suiker U. 210 211% A Deli Batavia Mij. 137 C Deli Mij. a 1000 192% 194—96 A Senembah My. 160% C Pennsylv. Rr. 18%—19 C A'dam Rubb. 191% 194%—98 A Deli Bat. Rubb. Mij. 139 145 A Sei'badjadi Sum Rubb. 86 Bommen op Goeree. In den afgeloopen nacht is' nabij de ge meente Ouddorp op het eiland Goeree een aantal bommen in de duinen terecht ge komen. Aan enkele boerdei'ijen in de om geving werd schade aangericht. De Nederlandsche Unie, Van de Nedei'landsche Unie ontvingen wij de volgende mededeeling: Hardnekkig blijft in de pei'S het gerecht aanhouden, dat het di'iemanschap van plan zou zijn, zich op de Veluwe te ves tigen, om zich daar in afzondering aan de zaak van het Nedei'landsche volk te wijden. Wij hadden gemeend, dit gerucht aan vankelijk niet te hoeves tegenspx-eken, daar het al te naïef is. Nu het echter blijft aanhouden, verklaren wij met de meeste stelligheid, dat het plan nooit heeft bestaan en niet bestaan kan. Ge heel buiten ons om is het bericht destijds in de Nedex'landsche pers gekomen. Goering in Normandië. Van hieruit leidt hij de luchtaan vallen en de luchtverdediging. Een nachtvlucht boven Londen. Zooals bekend, leidt rijksmaarschalk Goering pex-soonlijk de actie van de lucht macht tegen Engeland van zijn kwartier in Nooi'd-Frankrijk uit. Van een hoog officier uit den engeren kring van Goerings mede- werkei's verneemt het D.N.B. de volgende bijzonderheden. Het hoofdkwartier van Hermann Goei'ing bevindt zich in een klein plaatsje in Nor mandië. Het is volmaakt bij de omgeving aangepast en kan van een vliegtuig uit nauwelijks hex-kend worden. Van hier geeft de opperbevelhebber der Duitsche lucht macht bevelen voor aanvallen op Engeland en voor de luchtverdediging in het Duitsche rijk en het bezette gebied. Besprekingen met hooggeplaatste commandanten en offi cieren van den staf, bezoeken aan troepen- ondei'deelen en nu en dan vliegtochten vor men het progx-amma van den dag. Vaak grijpt de Rijksmaarschalk persoonlijk in voor de leiding van bijzonder belangrijke afdeelingen en geeft hij raadgevingen en aanwijzingen. Zondagavond is Goering. opgestegen voor een nachtvlucht boven Londen. Hij maakte daarvoor gebruik van het nieuwe type der Duitsche bommenwerpers, de Ju 88. Hij bestuurde het toestel zelf. Hjj wees een sterk escorte af en liet zich slechts bege leiden door twee vernielingstoestellen, die links en rechts achter hem vlogen. Na zijn terugkeer was hij zeer onder den indruk van de groote uitwex-king der bomaanval len. Hij zeide woordelijk „Ik ben blij, dat ik van mijn luchtmacht een zoo stex-k wa pen heb gemaakt. Zij heeft in Polen en Noorwegen en bij den veldtocht in liet wes ten de beslissing gebracht en zal ook in den strijd tegen Engeland ons scherpste zwaard Sijn," PI i RIJtCSKOLEN-ÏURl Ir. 'IDENTITEITSKAART VOOR VERSRUtKERS BEHOORENDE TOT OBOE PB,,O, O OP E ©ROEPLETTER EN. CODENUMMER NUMMER...; msrk'.'K^mG NAAM STRAAT PLAATS -S "-frill 'AFGEGEVEN DÖOR DE SRANDSTOPFENCXXt^KSSlE. TB KOSTEN h— V f AANTAL EENHEDEN PER' PERIODE BRANDS TOEFEN lE 2E'. 3 e 4E 5E- "6E PERIODE; PERIOÖE PERIODE PERIODE. pEtuööe. PERIODE, 'NT BON K. A A R T DIST R1B (J 'J" i E WLEESCH..^ 1§" j4" 3S1 Jo M, 20" 1$ Ms. ;17 ,17 J7 w TÖ/ ■je" J8 JIT; J5s JL JË.IÏC H; v,M*. J.6- ■ijT 3® jF jl: 31" 4Ï. 211 31 3111 121 3T jr If *il" T Jif' 1 31 31," •$T jjjT lil. oW SS "MMMx Sï, 10 w.ït lo 1ï; "W Jo' 07 w SlrilR jf w oi' SF 05 or W-'W 05' >;06. 06 #-• 'of' -"os m vof' vt.jUDi-vim™ k- m Jl 'M, .04 Hf- iff hof 0? Of 01 31 02 02 02 02 Het identiteitsbewijs voor, de kolendistributie. (Foto Pax Holland). De vleescli-distributiekaart, zooals deze zal worden uitgereikt. (Foto Pax Holland). DE RIJKSMIDDELEN OP ULTIMO AUGUSTUS. DE DIRECTE BELASTINGEN BRACHTEN MEER EN DE OVERIGE MIDDELEN MINDER DAN DE RAMING OP. Aan het overzicht van den stand der i'jjksmiddelen op ultimo Augustus j.l. wox'dt het volgende ontleend: In vei'gelijking met het voi'ig jaar is het tot en met Augustus ten kohiere ge brachte bedrag der dix-ecte belastingen met ruim 4 ton gestegen en wel van 109.365.831,48 tot 109.785.285,35. Deze vermeei'dei'ing is hoofdzakelijk te danken aan de nieuwe opcenten op de gemeentefondsbelasting. Daax-naast toonde de grondbelasting een gunstig beeld, dooi de opbx-engst van het vorig jaar met 141.575,te overschx-ijden. De andere tot deze groep behoorende be lastingen gaven een beduidenden achtex-- uitgang te zien, welke zich het ergst open- baai'de bij de inkomstenbelasting', welke 12.66g.068,onder het bedrag van ulti mo Augustus 1939 bleef. Verder levex'de het x-'esultaat van de vermogensbelasting een teruggang op van 2.466.566,en dat van de vex-dedigingsbelasting een be drag van 2.393.959,—. De opbx-engst van de overige middelen is over de maand Augustus betrekkelijk wei nig beneden de x-amiijg gebleven. Bij 'een maandelijksche raming van 57.541.666,68 was nl. deze opbrengst 34.805.632,01 te genover 37.371.952,61 over Augustus van het vorig' jaar. Bij een raming van 300.333.333,was de opbx-engst tot en met Aug. 284.488.551,— of 15.844.782,— minder. De lagere opbrengst over Augustus is voornamelijk te wijten aan de rechten op den invoer, de dividend- en tantiemebe- lasting, het statistiekrecht, de accijns op wijn, de accijns op bier en de couponbe lasting die allen beneden de x-aming bleven. Als vanzelfspx-ekend konden ook de loodsgelden slechts een zeer laag bedx-ag boeken en wel van 983,68 teg'enover een raming van 66.666, Hooger in opbrengst in vergelijking met de raming waren o.m. de accijns op het geslacht (raming 600.000,en opbrengst 1.208.800,de accijns op het gedistil- leex-d (raming 2.416.666,— en opbrengst 3.666.345,en de accijns op tabak (raming 3 millioen en opbrengst 4.855.995,—). De omzetbelasting bleef slechts x-uim 12.000 gulden beneden de raming, doch overtrof daarmede het x-esultaat van Aug. van het vorig jaar met x-uim 1,2 millioen. Eerste kindertrein uit de Oostmark terug. Maandagavond is de eerste trein met kindex-en, welke door de zorgen van de Kinderaktion eenige maanden in de Oost mark hebben doorgebracht, teruggekeerd. Omstreeks half tien aiTiveerde de trein op het station D.P. te Rotterdam. In dezen trein zaten ongeveer 800 kinderen, waar van een hondei'dtal te Rotterdam thuis hoorden. De ovex-ige kinderen waren af komstig uit vei'schillende plaatsen in Zuid en Nooi'd-Holland, Zeeland, Bi'abant en Limbui-g. Dezen avond konden deze kinderen hun woonplaats niet i meer bereiken. De spoox-- wegen hadden evenwel gezox-gd, dat een verwarmde trein klaar stond, waarin de kinderen den nacht konden doorbrengen. Ip den trein hebben de kinderen nog ge geten. Woensdag a.s. komt de tweede trein met kinderen uit de Oostmark terug, daarna zullen de treinen om den anderen dag aan komen, de laatste op 30 September. Roosevelt onderteekent het dienstplichtontwerp. Px-esident'Roosevelt heeft het ontwex-p op den militairen dienstplicht gisteren onder teekend. Hij heeft bepaald, dat de 16e October geldt als datum van inschrijving der bui-gers, die onder de wet vallen. Een eerste contingent van 75.000 man zal vier weken na de inschrijving worden opge- x-oepen. Aan het einde van het jaar zal het aantal recx-uten 400.000, in het voorjaar 900.000 bedx-agen. Gehuwden zullen voor- loopig niet worden opgeroepen. Bij de 400.000 man aan het einde van 1940 zullen 36.000 negers zijn, die afzondex'lijke regi menten zullen vox-men. Ook voor de lucht macht zullen in het vex-volg kleurlingen worden opgex-oepen. Bij de onderteekening van het ontwex-p heeft Roosevelt een fox-meele vex-klaring afgelegd, waaiin hij de invoex'ing van den algemeenen dienstplicht een vemjking van het Amerikaansche bui-gerrecht noemde. De legerberichten van gisteren. HET DUITSCHE. Het oppex-bevel van de Duitsche weer- macht maakte gistex-en bekend: Den vijftienden September en in den nacht van 15 op 16 September zijn onder zeer moeilijke meteorologische omstandig heden de vei'geldingsvluchten tegen Lon den voortgezet. Gevecljtsvliegers vielen „docks" en haveninstallaties aan, troffen met een bom vari zwaar kaliber de gas- fabx-iek van Bromley, staken een opslag plaats van peti'oleum in brand' en plaat sten ti'effei's op stations alsmede voor den ooi-log belangrijke industx-ieele installaties in Woolwich en andex-e deelen van de stad. Ook de haveninstallaties van Dover en Portland, waar een petx-oleumopslagplaats in brand geschoten werd, alsmede de vlieg tuigfabrieken te Southampton wei-den met bommen bestookt. Aan de Iersche alsmede aan de Schot- sche en Engelsche oostkust slaagde men er bij den aanval op vex-scheiden konvooien in twee koopvaai'dijschepen van in totaal 18.000 bx-.r.t. tot zinken te brengen, een in brand te schieten en een zwaar te be schadigen. Een ander koopvaax-dijschip van 8000 br.x-.t. wex-d 's nachts in het kanaal tot zinken gebracht. Formaties gevechtsvliegers ondernamen nachtelijke aanvallen op Livex-pool en Bir mingham. Ook hier ontstonden talx-ijke branden.' Het leggen van mijnen voor Engelsche havens is voortgezet. Pogingen van Bx-itsche vliegtuigen om in den afgeloopen nacht de Rijkshoofdstad aan te vallen mislukten. In enkele steden van West-Duitschland vielen bommen op woonwijken. Daax-bij werden in een plaats vex-scheiden huizen vernield en een school in bx-knd geschoten. Twee burgex-s zijn ge dood, vex-scheidene gekwest. Luchtdoelar tillerie en nachtjagers schoten elk een vliegtuig neer. Patx-ouillebooten en vaartuigen ter be scherming van havens, die deel uitmaken van de max-ine, slaagden er aan de Ka- naalkust in drie vijandelijke vliegtuigen neer te schieten. De totale verliezen van den vijand bedx-oegen gistex-en 79 vliegtui gen. 43 eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE In z(jn legex-bericht no. 101 deelt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende mede: Onze voorposten hebben Solloem bezet en gepasseex-d. Een vijftigtal gevechts wagens en pantserauto's van den vijand wex-d vernield. Vijandelijke afdeelingen hebben op hun aftocht talrijke opslag plaatsen in brand gestoken en zeer zware vex-liezen geleden onder het zeer hevige optx-eden van onze luchtmacht. Een van onze luchtfox-maties heeft met duikbom menwerpers een aanval ondernomen op de luchthaven van Halfar (Malta) waarbij inx-ichtingen van het afweex-geschut en hangars werden getroffen. Men kon een gx-oote ontploffing waarnemen en een bi-and van gx-oote afmetingen. De vijandelijke ja gers vermeden een gevecht met onze ver- gezellende jachtvliegtuigen, doch deden daarentegen een aanval op onze „picchia- telli" (duikbommenwex-pex-s) die tot een tegenaanval ovex-gingen, een vijandelijk toestel neex-haalden en een ander toestel ernstig raakten. Al deze vliegtuigen zijn op hun basis teruggekeerd. In het oostelijke bekken van de Mid- dellandsche zee hebben onze „Mas" (mo- tortox-pedobooten) een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Een vijandelijke krui ser die was aangevallen door een. Italiaan sche luchtfox-matie, werd midscheeps door een bom van 'middelzwaar kaliber gestrof- fen. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen kampen in het gebied van Gozregeb (Soe dan) gebombardeerd. Vijandelijke luchtaanvallen op Assab en Massaoea, debax-ca, Asmara en Gura ver oorzaakten zeer lichte schade. Vier per sonen wei-den gewond. Te Matemma heb ben gewapende boex-en bij vex-rassing een karavaan op de vlucht gedreven die onder bevel stond van een Australischen kapitein en die poogde ons gebied binnen te dringen. 10.000 Bulgaren onder de wapenen geroepen. Uit Sofia meldt het D.N.B. Tienduizend man van verschillende lichtingen uit ge heel Bulgarije zijn voor een militaire oplei ding van 75 dagen opgeroepen, IN HET KUSSEN GESTIKT. In een woning op den Nieuwendijk te Amsterdam heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan. Een kindje van drie maanden is in een bed voorover in de kussens geval len. Toen de moeder ex-bü kwam, moest zij constateeren, dat de kleine in zeer benauw den toestand verkeerde. Kort daarop is het I kind overleden. Rechtszaken In den nacht van 23 op 24 Mei heeft een zekex-e G. H. van. M. uit Maasbracht, tex-wijl de bewonei's zich in de schuil kelder bevonden, zich toegang vex-schaft tot een boex-enhofstede te Montfort (L.) en daar een aantal kippen gestolen, welke hij in een zak had gedaan. Op het oogen- blik dat hij niet zijn buit vertx-ok, werd hij door de buren betrapt. Toen de politie een inval in de woning van Van M. deed was hij juist bezig eenige kippen te bra den. Van M. bleek reeds elf maal vex-ooi-- deeld te zijn. De rechtbank heeft van M. wegens den kippendiefstal te Montfort, vex-oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, doch de officier van justitie, die vier jaar had geëischt, teekende tegen dit vonnis appèl aan. In hooger beroep kwam de zaak gisteren voor het hof te Den Bosch. De advocaat- genei-aal eischte nu tegen van M. drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien VOETBAL SluisGroedo 54. Zondagmiddag wex-d alhier een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Sluis I en Groede I, welke eindigde in een 5-4 overwinning voor Sluis I. ZWEMMEN 'f De schoonspringster Georgia Coleman overleden. De schoonspringster en Olympisch kam pioene in het schoonspx-ingen in de Olym pische Spelen te Los Angelos in 1932, Geox-gia Coleman, overleed een dezer dagen op 2 9-jarigen leeftijd in een ziekenhuis te Los Angelos, waar zij ter verpleging was opgenomen. Recordverbeteringen van Ragnhild Hveger. De Deensche zwemster en wex-eldkam- pioene Ragnhild Hveger heeft te Kopen hagen twee van haar eigen wex-eldrecox-ds vei-betei-d. De 300 meter legde zij thans af in 3 min. 24.5 sec., dat is dus 22.4 se- .conde sneller, dan op 23 Jdnuari 1938, toen zij dit wex-eldrecord bi-acht op 3 min. 46.9 sec. Op de 400 meter maakte zij den fan- tastischen tijd van 5 min. 0.1 sec., waax-- mede zij haar nauwelijks een week geleden gevestigde x-ecord van 5 min. 5.5 sec. wederom aanmex-kelijk vex-betex-de. Radioprogramma Woensdag 18 September 1940. JAARSVELD. 414.4 M. V.A.R.A.-UITZ. 8.00 Nieuwsber. A.N.P., gx-am. 10.00 V.P.R.O.: Morgenwijding. 30.15 Gram. 10.45 Declamatie. 11.00 Bónt progx-amma (opn.)j 12.00 Ber. 12.05 V.A.R.A.-orkest. (12.45— 1.00 Nieuws- en economische bei\ A.N.P. I.001.15 Gram. 2.00 Esmeralda en solist. 2.45 Zang en piano. 3.15 Gram. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 5.30 Orgelspel. 6.00 V.A.R.A.- orkest. 6.30 Letterk. ovex-zicht. 6.45 Ber, 6.50 Gx-am. 7.00 Vragen van den dag A.N.P. 7.15 Gx-am. 7.20 Felicitaties. 7.25 Volkszang. 7.45 Propagandatoespraak. 7.50 Gram. 8.00 Nieuwsber. A.N.P. 8.10 Radiotooneel met muziek. 8.559.00 Nieuwsber. A.N.P. KOOTWIJK. 1875 M. A.V.R.O.-U1TZ. 7.00 Bei-. (Duitsch). 7.15 Bex-. (Engelsch)* 7.30 Gx-am. (8.00 Nieuwsbex*. A.N.P.). 8.30 Ox-gelspel. 8.50 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. (11.1511.30 Ber. Engelsch). II.45 Stefanescu's Roemeensch ox-k. 12.30 Bex-. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econo mische ber. A.N.P., event, gx-am. 1.00 Stefanescu's Roemeensch ox-k. en gram'. 2.00 Bex-. (Duitsch). 2.15 Omroepork. 3.15 Orgelspel (3.30—3.45 Ber. Engelsch). 4.00 A.V.R.O.-Amusementsorlc. (opn.). 4.30 Pi ano. 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 5.30 Ondenvijs- fonds Scheepvaart Taalles en causerie de vaai-wegen in West-Europa. 6.00 Omr.- orkest (6.156.30 bei-. Engelsch). 7.00 Vragen van den dag A.N.P. 7.15 Gram. met toelichting. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Nieuws ber. A.N.P., event. Gram. 8.30 Ber. En gelsch. 8.45 Gram. 8.559.00 Nieuwsbei-. A.N.P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6