STADSNIEUWS Vlissingen. «ZEELAND». STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Leipzig - Utrecht Witkam's Gesdienkenfiuis Uit onze couranten van 50 jaar geleden. Vleeschdistributie op komst. Allerwege worden thans de voorberei dende maatregelen voor de vleeschdistri butie getroffen. In verschillende gemeenten wordt volgende week aangevangen met het uitreiken van de vleeschkaarten, welke op vrijwel gelijke wijze zfn ingericht als de broodkaarten. Zij zijn genummerd van 1 tot en met 20, terwijl er voor elke periode vijf gelijk .genummerde bonnen zijn waarvan er vier bestemd zijn voor vleesch en een voor worst of vleeschwaren. Uit dit laatste blijkt dat dus ook de fijne vleeschwaren op den bon komen. De kaarten worden verstrekt aan per sonen boven.4 jaar beneden dezen leeftijd ontvangt men een halve vleeschkaart. Ar beiders die zwaren lichanielijken faxfeeid verrichten, krijgen naar wij vernemen een extra-rantsoen van 50 en zij die zeer zwai'en Iichamelfken arbeid verrichten 150 extra. VEREENIGING ZÏEKENHUIS- VERPLEGING GEVESTIGD TE VLISSINGEN. Aan het jaaiverslag van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, gevestigd te Vlissingen, uitgebracht door den secreta ris-penningmeester, den heer A. Korteweg, is het volgende ontleend Naar uit de balans en verlies- en winst rekening over 1939 blijkt, draagt het ver slagjaar het kenmerk „gunstig", zoowel ten aanzien van het aantal opnamen als wat aangaat het financieel resultaat. In 193S vorderden 434 opnamen met 6531 dagen 23.066.60 tegen 378 opnamen met 5895 dagen en 20.680.17 in 1939. In 1939 werd dus minder aan verpleegkosteh uitgegeven 2386.43, wat voornamelijk is toe te schrijven aan het geringe aantal opnamen, daar de gemiddelde verpleeg- duur in 1939 was 1'5.6 dag tegen 15 dagen in 1938. Voor arbritrage inzake meeningsver- schillen over al dan niet noodzakelijke op namen, meldde zich ook dit jaar niemand aan, evenmin als klachten het bestuur be reikten. De invoering van de klinische kosten- verzekering, waarmede het bestuur zich reeds jaren heeft bezig gehouden, is dit jaar, dank zij de coöperatie met de zus- tervereeniging te Middelburg, een feit ge worden. Reeds direct op 1 October konden' 455 volwassenen en 103 kinderen voor deze verzekering worden ingeschreven onder de beide verzekeringsklassen B en C, waarbf resp. 100 en 200 voor specialistenlcosten bij opnamen in de ziekenhuizen verzekerd wordt. De reglementswijziging, waarbij op de algemeene vergadering d.d. 17 Juli 1939 de vereeniging uitkeering uitsloot bij op namen, tengevolge van oorlog, burger oorlog en dergelijke calamiteiten, ter be oordeeling van het bestuur, geschiedde omdat een massa-uitkeering bij opname van gewonden enz., niet door onze ver eeniging', doch door de overheid alleen kan worden gedragen. Deze wijziging werd door vele vereeni- gingen aangebracht. Met de gemeente, zoomede de besturen der beide ziekenhuizen werd weer in goede overeenstemming samengewerkt, terwijl dokter Van der Bijl de medische controle verrichtte. De winst- en verliesrekening over 1939 toont aan baten 29.428.91, w.o. 28.968.90 aan premiën. Het voordeelig saldo be droeg 5300.78. In „Bethesda" werden opgenomen 159 patiënten met 2519 verpleegdagen St. Joseph ziekenhuis resp. 188 en 2869 in Amsterdam werden verpleegd 3 patiënten met 60 verpleegdagen Arnhem resp. 1 en 16 Leiden 10 en 216 Middelburg 2 en 23.5 Rotterdam 1 en 57 Terneuzen 1 en 16 Utrecht 12 en 98 Woerden 1 en 2. Het totaal bedrag aan ziekenhuisver pleging uitgekeerd over 1939 was 20.680.17. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1940 9611 volwassenen en 3101 kinderen, totaal 12.712, tegen op 1 Jan. 1939 9338 volwas senen en 3051 kinderen, totaal 12.389. Bijgekomen in 1939 273 volwassenen en 50 kinderen, totaal 323. De heer Korteweg eindigt zijn verslag met de hoop uit te spreken, dat de oorlog den regelmatigen -groei en gunstige ver houdingen van het aantal opnamen tot de premiën niet mag verstoren. ALHAMBRA-THEATER. Congo-Expres is de hoofdfilm die deze week in het Al- hambra draait en die zich nagenoeg geheel afspeelt in het mysterieuze Afrika. Hoewel Afrika een geliefd filmdécor levert, gaat het in deze film toch meer om het spel zelf. Het mag een groote verdienste van Ed. von Borsody genoemd worden dat hij het oerwoud, dat al zoo vaak als hoofdmo tief in films van allerlei aard is opgetreden, hier buiten beschouwing heeft gelaten. Deze film vereenigt in zich spanning en avontuur, romantiek en een tikje sentimen taliteit. De romantiek begint in den trein, waaraan de titel is ontleend en de span ning eindigt er in en er boven. Renate Brinltmann (Marianne Hoppe) is verloofd met den vliegenier Gaston Thi- bault (René Deltgen). Deze laatste is in Afrika en raakt door een misverstand zijn vliegbrevet kwijt. Dat is voor hem aanlei ding om zijn verloving te verbreken. Renate neemt daarmede echter geen genoegen en na een dramatische familiescène besluit zij naar Afrika te reizen. In den trein in Afri ka maakt zij kennis met den onweerstaan- baren Viktor Hartmann (Willy Birgel), die onmiddellijk smoor verliefd op haar wordt. Spoedig blijkt dat Viktor en Gaston dikke vrienden zijn. Viktor wil nu van Renate afzien, doch Gaston heeft reeds argwaan gekregen. Renate besluit nu naar Europa terug te keeren. Door een misverstand wordt een extra-trein op hetzelfde spoor waar de Congo-expres rijdt, vrijgegeven. Viktor komt op de hoogte van het dreigen de ongeluk. Hij snelt naar Gaston, waar hij met de revolver wordt ontvangen. Hij weet zijn vriend en mededinger echter te over meesteren, nadat deze hem een schotwond STOOMWASSCHERIJ TELEFOON 637 MippELBÜR(^; Het adres voor beter werkt' De luchtoorlog tegen Engeland. DUITSCHERS BEHEERSCHEN HET BRITSCHE LUCHTRUIM. De tegenwoordige phase van den lucht oorlog tegen Engeland wordt op grond van waarnemingen tijdens de jongste ge vechten J?ll.-PP—grond van de bekende Duitsche maatregelen, waarvan in de Duitsche officieele berichten gesproken wordt, gekenmerkt als een strijd op groote schaal, die niet tot een paar grootscheep- sche aanvallen beperkt blijft, zoo meldt het A.N.P. uit Berlijn. Als beslissend beschouwt men in welingelichte Duitsche kringen de volgende feiten 1) De leiding van de grootscheepsche aanvallen door rijksmaarschalk Göring bewijst, dat het hier niet gaat om op zich zelf staande acties, doch om aanvallen, die even krachtig als van langen duur zijn. Zoo wordt in het weermachtsbericht van Maandag gezegd, dat de aanvallen on danks het slechte weer zijn voortgezet. Men houdt derhalve te Berlijn- rekening met een stelselmatige voortzetting van deze aanvallen, waarvan men weet, dat zij zich in een Jagende lijn kunnen hewegen. 2) Het luchtruim hoven Londen wordt, naar uit de Duitsche waarnemingen ge bleken is, hoe langer hoe meer door de Duitsche luchtmacht beheerscht. Er is bijv. geconstateerd, dat de Duitsche jacht vliegtuigen in ruime mate er in geslaagd zijn, de Engelsche jagers van de Duitsche gevechtsvliegtuigen verre te houden. Van de 26 Duitsche vliegtuigen, die Zaterdag verloren zijn gegaan, waren ondanks het groote aantal der deelnemende vliegtui gen slechts vier gevechtsvliegtuigen. Het gebruik van jachtvliegtuigen voor de bescherming der bommenwerpers heeft weliswaar tot vez-liezen onder de Duitsche jachtvliegtuigen geleid, doch het beoogde doel, de bommenwerpers te beschermen, werd bereikt 3) De Engelsche afweer, vooral door jachtvliegers, werd in toenemende mate zwakker. Volgens de Duitsche waarnemin gen moesten de Engelschen reeds niet volledig opgeleide, vliegtuigbemanningen naar het front zenden. Ook is herscholing van gevechtsvliegers tot jachtvliegers ge constateerd. Daarbij bomt de afmatting van het Engelsche personeel. Men heeft van Duitsche zijde sterk den indruk, dat de Engelsche jagers trachten ernstige gevechten uit den weg te gaan. In hoe verre het gebruik van Poolsche en Tsjechi sche vliegers, waarop van Engelsche zijde in het bijzonder gewezen is, een gevolg is van zwakke plekken in de Engelsche luchtmacht, kan van Duitsche zijde moei lijk beoordeeld worden, aldus besluit het A.N.P. Weer huisslachtingen Volgens het orgaan van den Limburg- schen Land- en Tuinbouwbond staat het vrijwel vast, dat per 1 October a.s. de huis slachtingen weer worden toegestaan vol gens vast te stellen regelen. heeft bezorgd. Hoewel dronken, dringt het toch tot Gaston door dat het meisje, waar op zij beiden verliefd zijn, in levensgevaar verkeert. Samen gaan zij nu in de vlieg machine om te trachten de treinen tot stil stand te brengen. Hun teekens worden echter niet begrepen, waarop Viktor met de parachute uit het vliegtuig springt. Hf komt echter in een boom terecht, te ver van de spoorbaan om het gevaar te kun nen keeren. Gaston ziet dit en besluit daar om zfn eigen leven op te offeren voor dat zfner geliefde. Hij daalt midden op de spoorlijn en moet zijn heldendaad met den dood bekoopen. Zijn doel is echter bereikt, het gevaar wordt bezworen. Ook in deze film ontbreekt niet het happy end, daar Renate met Viktor naar Europa terugkeert. Het geheel is een film van sterk spel, die boeit van het begin tot het einde* Het voorprogramma brengt naast het Polygoon-nieuws, een leerzaam en een ko misch filmpje. EEN NIEUWE WERKTIJDREGELING BIJ „DE SCHELDE". In verband met het zooveel mogelijk werken bij daglicht, wordt bij de N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde" met ingang van Maandag a.s. een nieuwe werktijdregeling ingevoerd. Gewerkt zal nu worden 's morgens van 8 tot 12 uur en 's middags van 1.15 tot 5.45 Vrfdagsmiddags tot 6.15 uur, 's Za terdags zal worden gewerkt van 8 tot 1 uur. De werktijd blijft dus normaal 48 uur per week. Deze regeling "blijft, naar wij vernemen, voorloopig gehandhaafd tot en met Zater dag 12 October a.s. DE CAFÉ'S OM 10 UUR DICHT» Met ingang van morgen zullen de café's des avonds om 10 uur voor het publiek gesloten moeten zfn. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 15 September is de apotheek ge opend van de fa. S. J. Engering, Nieuw- straat. Getijen. September. Hoogwater Laagwater. Maand. 16 N.M. 2.53 15.— 9.10 21.39 Dinsdag 17 3.25 5.32 9.41 22.12 Woensd. 18 3.54 16.02 10.09 22.42 Dond.d. 19" 4.09 16.35 10.40 23.11 Vrijdag 20 5.— 17.06 11.11 23.41 Zaterd. 21 5.26 17.38 11.44 Westkapelle is 28 'min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. 8 Springtij» - - DE VERDUISTERD'G, DE WINKELS EN DE ZATERDAGMARKT. Reeds een paar weken geleden, wekten wij de kooplustigen op er rekening mede te houden, dat de winkeliers ook gebon den zijn aan het verbod om 'na zonsonder gang licht uit hun winkels te doen uit stralen. Dit zal vanavond dus reeds zijn van 8 uur af, vooral als men geen verduis teringsmaatregelen heeft genomen. Wij wekken daarom nog eens met klem allen op, zoo vroeg mogelijk de Zaterdag- boodschappen te doen. Maar ook zij, die gaarne op de Zater- dagmarkt koopen, zullen er rekening mede .moeten houden, dat men ook daar ver plicht is, om 8 uur te gaan inpakken om nog voor het invallen van de duisternis de markt te kunnen hebben opgeruimd. Het publiek kan hier veel doen- om de winkeliers en kooplieden te helpen. DRONKEN MAN AANGEHOUDEN. De politie heeft gisteren een dronken man gearresteerd, die in dezen toestand ruzie met zijn echtgenoote maakte. ELECTRO. Ruzie drie-hoog achter. Wat enkele "briketten al niet te weeg kunnen brengen! Ruzie in alle toonaarden en een proces in optima forma. Het drama in zakformaat speelt zich af in een der vele huurkazernes van Berlijn. Het zou echter evengoed in Amsterdam of waar dan ook hebben kunnen plaats vin den. Waar zooveel menschen samenwonen is er licht herrie. De minste aanleiding- wordt aangegrepen om de buren te be kladden. Zoo ook hier, waar de weduwe Bock het slachtoffer dreigt te worden van de insinuaties van den dictatorialen huisbewaarder. Er worden n.l. regelmatig briketten ge stolen en de weduwe Bock wordt als de dievegge aangeduid. Vrouw Bock is het beu en zal haar eigen recht zoeken, hetgeen zij op een listige wijze doet. De bom barst echter in een niet gedachte richting. De verdachtmakingen rondstroo iend e huisbewaarder blfkt er meer van af te weten dan goed voor hem is. Het heele gezelschap verschijnt voor den le venswijzen rechter, waaraan een vermake lijke zitting te danken is,- die heel wat qpenbaar maakt, wat voor de betrokkene heter verborgen had kunhen blfven. De genoeglijke comedie, waardoorheen enkele amourettes geweven zijn, wordt door tal van bekwame auteurs, stuk voor stuk gave typen, opgevoerd. De eens zoo groote Henny Porten speelt de be scheiden weduwerol. Een film vol van de goede volkshumor, die weldadig aandoet. Drie. en Christine. In de wondermooie omlijsting van een wintersch berglandschap ergens in Duiisch- land speelt zich de geschiedenis af van het eenvoudige onderwf zeresje Christine, die zich in de plaats van een ziek gewor den onderwijzer de opvoeding van de dorps jeugd ziet toegewezen. Haars ondank s wordt zij het voorwerp der liefde van den burgemeester-weduwnaar, mitsgaders diens nauw de kiriderschoenen ontgroeiden zoon. Doch. ziet, een derde, de Jonge prof. Eg- gert voelt zich eveneens tot het meisje aangetrokken en ondanks veel onheil stich tend geïntrigeer van een jaloersche „dame" worden heiden het eens. Een onopgesmukt verhaal met Maria Andergast en Hans Söhnker. DE NIEUWE TOONZALEN VAN DE FIRMA KONRAAD EN ZOON. Vrijdagmiddag bezochten wij de nieuwe toonzalen van den ijzerhandel firma J. Konraad en Zoon, Zandstraat 6a alhier, welke heden, Zaterdag, in gebruik zullen worden genomen. Een der heeren Konraad leidde ons rond door het nieuwe gebouw, dat door den architect Ir. Rothuyzen ont worpen is. In de benedenzaal is een uitgebreide col lectie haarden en kachels ten toon gesteld, benevens eenige waschmachines. In de groote boven-toonzaal vinden wf keukenuitrustingen, vaste waschtafels en sanitaire inrichtingen. Er is een model-* badkamer aangebracht, die aangesloten is op gas en waterleiding. Alle apparaten werden voor ons gedemonstreerd. Verder namen wij nog een kijkje in de magazijnen, zoowel onder als boven den grond, en in de kantoren, die alle op practische en mo derne wijze zijn ingericht. De heer Konraad vertelde ons, dat de plannen tot opening van de toonzalen reeds in het voorjaar bestonden, maar door de vele moeilijkheden, die men onder vonden heeft en nog ondervindt, ia men eerst heden er toe kunnen komen. Temperatuur van het water. 0 De temperatuur van het water in het kanaal was heden 62 graden. Geslaagd. Geslaagd voor het diploma voor sociale verzekering de heer D. Geuze te Koudeker- ke, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Middelburg. APOTHEKEN. Van Zaterdag 14 September te 9 uur ïs des nachts en ook Zondag geopend de apo- teek Nonhebei, Langedelft. Kerknieuws ONVOLDOENDE VERDUISTERD. De heer C. van S. werd verbaliseerd we gens het onvoldoende verduisteren van zfn pand. Een niet goed werkende scha kelaar zou de oorzaak geweest zfn, dat het uitgedraaide licht in een werkplaats weer aangegaan was. Het kan ter waar schuwing dienen de schakelaars in niet verduisterde vertrekken goed te contro leeren! WIELRIJDERS, LICHT OP! De politie vestigt er onze aandacht op, dat nog talrijke wielrijders na het tijdstip, dat de lantaarns moeten branden, met geheel onverlicht rfwiel blfven rfden. Dit mag niet. Lantaarn en achterlicht moeten volgens de voorschriften afge schermd zijn, maar op den bepaalden tf d moet de verlichting ontstoken worden. Men wake dus voor een proces-verbaal! In deze steden werden de groote internatio nale jaarbeurzen gehouden. Op beide beur zen heeft 't Geschenkenhuis in Goes flinke orders geplaatst zoodat het verzekerd is, z'n toonaangevende collectie op peil te hou den, en ook in dit oorlogsjaar nog het nieuwste naar voren te brengen op gebied van Tafel-, Thee- en Ontbijtserviezen, Damestasschen, Glaswerk, Uurwerken, Schemerlampen, Kunstvoorwerpen, Klein- meubelen, Bijouterieën en honderden aparte, aardige cadeautjes, LANGE KERKSTRAAT GOES. Emeritaatsverzoek De classis Tholen der Gereformeerde Kerken heeft in haar laatste vergadering het verzoek van dr. C. Veltenaar, predikant te Tholen, om eervol emeritaat afgewezen. Tenzij hij alsnog een doktersverklaring kan overleggen zal dr. Veltenaar derhalve tot April 1942 aan de Gereformeerde kerk te Tholen verbonden moeten blijven» GRAND THEATER. Kermisgasten. Deze Nederlandsche film is een eigen aardig product. Ze Is ongetwffeld op ge raffineerde wijze in elkaar gezet, en dit, evenals de behandeling der stof, newfst, dat men bij het buitenland in de Jeer is geweest, Anderzfds is er echter óolt veel, dat deze film weer een echt Nederlandsch karakter geeft, zelfs buiten beschouwing gelaten, dat er onze taal in gesproken wordt en er de bekendste Nederlandsche actrices en acteurs in optreden. De algemeene indruk wordt door den titel goed weergegeven. Het is dc geschiedenis van een aantal kermisgasten, waarvan er gen paar bij een ver.darhte geschiedenis, een gefingeerden diefstal, betrokken wordt. We werpen eerst een blik op het gewone, HoJ- landsche kermisleven. In één der tenten maken We een voorstelling mee en daar neemt het eigenlfke „drama" een aanvang. Twee artisten worden ontslagen en trekken dan weg, zoekend naar een ander engage ment. Vermoeid vinden ze onderdak in een (naar ze rneenen) leegstaande villa. De villa is echter, bewoond en door de bewoners worden ze gehouden voor de bedrijvers van een met hen afgesproken juweelen-diefstai. Het tweetal wordt goed onthaald en krfgt bij het afscheid een koffertje met juweelen mede. Veel begrijpen de twee er niet van, maar wel snappen ze, dat de zaak niet ge heel in orde is. Ze probeereri de juweelen weer kwijt te raken, maar dat gelukt niet Verder zoekend naar een engagement ko men ze aan een theater, dat twee „sisters"' wachtende ist doch daar het met die „sis ters" misgeloopen is moeten de twee ker misgasten er maar voor fungeeren. Intus- schen is de juweelendiefstal in handen ge geven, van een detective-bureau en is dat een wat ingewikkelde zaak geworden, om dat de juweelen nu tenslotte toch echt ver dwenen zfn. De verdere geschiedenis toont het theaterleven, het optreden der kermis gasten-sisters, benevens de „jacht op de juweelen". Bijwijlen, in het begin, is men geneigd de situaties soms als wat „gezocht" te be schouwen, maar naarmate het duidelfker wordt, dat deze overdrfving welbewust volgehouden is, dat in de onderdeelen, en naarmate men ook meer geboeid wordt door het uitstekende spel van een Heintje Davids, Joh'an Kaart, Sylvain Poons, e.a., gaat men het geheel ook hooger waardee- ren. Als geheel is het een werk met kos- telfke momenten, belangwekkende glimpen van cabaret-scènes, en uitstekend van regie en fotografie. Burgerlijke Stand Geboren-: Marius Leo, zoon van Frans Koeyers en Krina Thoolenaar. KRABBENDIJKE. Geboren: Johannes, z. van Joost Nieu- wenhuyse en Maria Lobbezoo Cornelia Maatje, d. van Johannes Cornelis Snoep en Leuntje Schrijver. Getrouwd K. van Pelt, 31 j. en S. W. Polderman, 30 j. J. M. Griep, 35 j. en K. v. Bemden, 28 j>J. Hirdes, 27 j. en A, J. Nieuwenhuyse, 30 j. Overleden C. van 't Leven, 64 j., echtg. van C. G.- Zuidweg. |(D.Z.) HOOFDPLAAT. Geboren: Frits zoon van Rudolf Lecluy- ze en Julia Weynen; Jan, zoon van Jan Martens .en Elisabeth Cammaert. Getrouwd: Pieter Jo%-»n van de Ameele, 27 jaar en Neeltje Maria de Koster, 27 j. VROUWENPOLDER. Van 8 t/m 14 September 1940. Geboren: Fransina Elizabeth, dochter van Hendrik van Leerzem en van Eliza beth Jobse; Jacobus, zoon van Jan Vermeu len en van Maria Johanna van Riemens. Overleden: Suzanna Broerse, 68 jaar, gehuwd met Leln Blaas. YERSEKE. Geboren: Jacobus Julien z. v, Johannes Pieter Hollebrandsen en Neeltje van Boven. Overleden: Rijk Rfkse 65 j. echtg. van Wilhelmina de Witte, 57e week 1890. Onze Belgische buren br- enze stad met hare badplaats tegenwoordig niet al leen des Zondags, maar ook in de week een bezoek. Zoo vervoerde de Provinciale stoomboot „Walcheren" op 10 en 11 Sep tember telkens 200 personen naar Vlissin gen, die te Ostende, Blankenbcrge en om streken thuis behooren. Z. M. de Koning heeft benoemd tot sub stituut-griffier bf do arr.-rechtbank te Rotterdam, mr. J. F, van der Leis de Cleroq, thans rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank, advocaat en gemeente-se cretaris te Zierikzee. s=: Te Terneuzen zal binnenkort een ruime loskade aan het spoorwegstation worden ingericht. Zij krfgt een lengte van 2041 meter en zal 70.000 kosten. s» s s> De nieuwe cursus aan de R.H.B.S. te Middelburg is. aangevangen met 93 leer lingen. Het houwen van een R.K. Weeshuis enz. te Vlissingen is gegund aan den laagsten inschrfver den heer A. Goedeniondt te Hansweert voor 19.400. Officiëele publicaties BEKENDMAKING. R.H.B.S. te Vlissingen. De lessen vangen aan op Maandag 16 September te 9 uur in het schoolgebouw aan de Wagenaarstraat, ingang Klolne Kerkstraat. De Directeur, Dr. H. DE NOO Bzn. Uitreiking Vleeschkaarten. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat in verband met de a.s. vleeschdis tributie Vleeschkaarten zullen worden uitgereikt. Ter bevordering van een vlotte uitgifte moéten alle distributiestamkaarten voor één gezin of samenwoning tegelfk voor de verkrijging van de vleeschkaarten worden aangeboden. De uitreiking zal geschieden aan loket Nr. 7 en Nr. S in het Distributiegebouw, Wilhelminastraat, des voormiddags tus- schen 9 en 12 uur en des middags tus- schen 1,30 uur en 4 uur in alphabetische volgorde, uitgaande van den familienaam van het hoofd van het gezin of de samen woning, waartoe de houder van een Dis tributiestamkaart behoort en wel: Op Maandag 16 September, A. B. C. D. en E. Op Dinsdag 17 September F. G. H. I. J. Op Woensdag 18 September, K. L. M. N. Op Donderdag 19 September, O. P. Q. Op Vrfdag 20 September, T. U. V. W. X. Y. Z. Omtrent de verdere uitreiking van extra vleeschkaarten aan arbeiders, die zwaren of zeer zwaren lichamelfken arbeid ver richten zal een nadere publicatie volgen. Vlissingen, 14 September 1940. - SLUITINGSUUR CAFÉ'S. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat met ingang van Zondag, 15 Sep tember a.s. do café's voor het publiek om 10 uui' des avonds gesloten moeten zfn. Vlissingen, 14 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend; dat vrijwillige opname in den Opbouw- diensfc niet kan plaats hebben indien blfkt, dat ontslag uit loongevenden arbeid is ge vraagd of uitgelokt, met de bedoeling zich door plaatsing bij den Opbouwdlenst een hooger inkomen te verschaffen. Middelburg, 12 September 1940. De loco-Burgemeester van Middelburg, J. W. KöGELER. AFGIFTE IDENTITEITSBEWIJZEN. De Burgemeester van Goes maakt be kend: dat ieder ingezetene der gemeente, die den leeftfd van 15 jaren heeft bereikt, per 1 October a.s. in het bezit moet zfn van een door hem af te geven identiteits bewijs, voorzien van een goedgelijkende foto. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar de op de aanplakborden aangebrach te publicaties. De aandacht wordt er in het bf'Zonder op gevestigd, dat alle personen, die den leeftfd van 15 jaren hebben bereikt, zich met een foto persoonlffc moeten aanmel den. Dit geldt zoowel voor hen, die een distributiestamkaart of een bewfs van Nederlandschap geldig willen laten maken als voor hen, die een afzonderlijk iden titeitsbewijs wenschen te ontvangen. Aanmelding moet geschieden op de se cretarie (Bureau Bevolking) op de hierna volgende dagen tusschen half twee en vff uur voor hen, wier gt-lachtsnaam begint met: Dinsdag, 17 September A. B. Woensdag, 18 September C. D. E, F, Donderdag, 19 September G. H. Vrfdag, 20 September I. J. K. Maandag, 21 September L. M. Dinsdag, 24 September N. O. P. Q, Woensdag, 25 September R. S. Donderdag, 26 September T, U. V. Vrfdag, 27 September W. Z. (Voor gehuwde vrouwen, wordt de naam van den man als geslachtsnaam be schouwd). Goes, 13 September 1940. De Burgemeester voornoemd, W. C. TEN KATE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2