STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE f Hoe lang Is het licht Zonsondergang hedenavond 20.00 Zonsopkomst morgenochtend 7.12 Gedurende den tusschenliggenden tftd moet verduisterd worden. HET PRIESTER JUBILEUM. Het zilveren jubileum van pastoor Nie- veen van Dijkum, werd ook op de scholen gevierd, 'en daar bleken leerlingen en per soneel er zich extra op voorbereid te hebben. In de Zusterschool, die door den Deken het eerst bezocht werd, had men het lokaal der bewaarschool op feestelijke wijze voor de viering ingericht. De meisjes voerden een rozen-rei-dans uit, matroosjes en kabouters traden op, er werd gezongen, en daarvan moet vooral de dank- en bede zang van de U.L.O.-leerlingen genoemd worden. Tenslotte werd een cadeau onder enveloppe aangeboden, een bijdrage voor de altaar-paramenten. Op hartelijke wijze betuigde de Deken Zijn dank aan kinderen en personeel, waar na gedenkplaatjes en versnaperingen uit gedeeld werden. Vervolgens had een huldiging in de jon gensschool aan den Westwal plaats, waar men het gymnastieklokaal voor déze plech tigheid feestelijk versierd had. Ook hier werden feestliederen gezongen, terwijl het hoofd der school, de heer Dogge, den De ken op waardeerende wijze toesprak en "hem gelukwenschte. Spr. besloot met de hoop te uiten, dat de jongelui ook het gouden priesterfeest van den Dekeh mee zouden vieren. Ook hier werd den jubilaris, onder een geestige voordracht, een geldelijke bgdrage voor het „gouden stel" aangeboden. De Deken beantwoordde de huldiging weer met hartelijke woorden van dank en een tractatie, die op geestdriftige wijze ont vangen werd. Ook het kerkbestuur woonde deze feest viering bij. OM TIEN UUR BINNEN I En anders in hechtenis. Ieder in Zeeland weet thans wel, dat men zich in deze provincie na 10 uur 's avonds niet meer buitenshuis mag bege ven. Maar iedereen schijnt nog niet te weten, dat er straf op overtreding van deze verordening staat. Velen denken mo gelijk ook, dat men eerst wel eens ge waarschuwd zal worden, of dat men er af zal komen met een reprimande of een niet te groote boete. Dat het anders is, ondervonden gisteren J. P. B. en P. J. H., beiden wonende te Boskoop, die zich ook des avonds na 10 uur op straat bevonden. Beiden werden in hechtenis genomen, konden den nacht in een cel op het politiebureau doorbrengen, en werden bovendien verbaliseerd. Men zij dus gewaarschuwd! LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Th. Briefjes, chauf feur, Li. P. v. d. Spieghelstraat 9, van Zaandam; C. Traas, landarbeider, Keizers- dftk 18, van Heinkenszand; E. M. Ronkel, liefdezuster, Kloetingsche weg 5a, van Maastricht; A. van Liere, zonder beroep, Grenadierstraat 5, van Renesse; P. R. J. van Bergen, winkeljuffrouw, Piccardt- straat 76, van' Auderghem; M. J. W. de Lint en gezin, ingenieur, Stationsweg 20, van Rotterdam; M. E. Vissenberg, onder wijzer, Oude Vischmarkt 2, van Breda; J. Kaaisteker en gezin, groentehandelaar, 's-H. Hendrikskinderenstraat 61, van Rot terdam; A. Hulshoff, zonder beroep, Oost singel 22, van Oostkapelle; C. J. Overwee, adsp. rijksveldwachter, Plccardtstraat 59, van Maastricht; H. Q. Pak, adsp. rijks veldwachter, Piccardtstraat 59, van Rot terdam; C. de Smit, dienstbode, Wilhel- minastraat 30, van Oudelande; S. Sinke, dienstbode, Voorstad 80, van 's H. Arends- kerlce; J. Berting en gezin, zonder beroep, a.b. „Jeanr.e", van Vlissingen; J. P. M. H. van Bers, zonder beroep, Oostsingel 52, van Halsteren; Wed. L. Fritz, werkvrouw, 's H. Hendrikskinderendijk 24B, van Vlis singen; S. van der Bliek, dienstbode, Wil- helminastraat 78, van 's-Gravenhage; A. Tempelaars, dienstbode, Rommerswalestr. 12, van Wassenaar; S. J. Wiskerke, zonder beroep, Wijngaardstraat 13, van Terneu- zen; J. H. J. 'Wiskerke, zonder beroep, Wijngaardstraat 13, van Temeuzen; C. S. A. van Asperen Vervenne, zonder beroep, Groote Kade 40, van Vlissingen; M. G. Leendertse, dienstbode, Leliestraat 46, van Wemeldinge; W. M. Bosman, dienstbode, 's H. Hendrikskinderenstraat 19, van Wol- phaartsdftk; M. G. van Noort, zonder be roep, Kamperfoeliestraat 2a, van Driewe gen; C, H. Pieterse, dienstbode, Nieuw- straat 11, van Yerseke; U. L. J. M. Plou- visr, winkeljuffrouw, Ganzepoortstraat 21, van Bergen op Zoom; C. Meulpolder, dienstbode, Groote Markt 34, van Driewe gen; J. P. Herselman, drukker, Vogel- zangsweg 15, van Dinteloord; F. J. S. van der Peijl en gezin, boekdrukker, Vogel- zangsweg 8, van Kruiningen; J. Mulder en gezin, vertegenwoordiger, Lange Kerk straat 38, van Middelburg; C. Israël, wa terbouwkundige, Oostsingel 92, van Am sterdam; Wed. T. Rluftmert, zonder be roep, Piccardtstraat 36, van Dordrecht; P. A. Hofstra, zonder beroep, Wilhelmina straat 16b, van Zeist; P. H. van der Weele, zonder beroep, Voorstad 12, van Colijns- plaat; P. G. van der Weele, zonder be roep, Kamperfoeliestraat 8, van Colijns- plaat; Wed. C. P. van Dalsen, zonder be roep, Leliestraat 50, van Vlissingen; A. Scheffers en gezin, monteur, R. B. v. d. Boschstraat 3, van Souburg; G. J. Renc- kens, controleur, Groote Markt 1, van Merkelbeek; W. Sinke, dienstbode, Nicuw- straat 59, van 's H. Arendskerke; H. Pfeijs, zonder beroep, Vogelzangsweg 50, van Zeist; F. Hordijk, zonder beroep, Mid- delburgsche straat 8, van Dordrecht; C. D. 't Hooft, techniker, Oostsingel 164, van Axel; K. van Espen, onderwijzer, Lelie straat 34, van Waarde; H. G. J. H. Cra mers en gezin, winkelchef, Geraniumstraat 10, van .Vlissingen; E. Magielse, huis- Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Willem Jan, zoon van A. Ver- sluijs en J. de Rooij; Engelina Cornelia, dochter van J. van Loo en J. J; Leijnse; Wilma Jacoba Chelli, dochter van N. M. Hoencamp en M. Petièt. Overleden: Elisabeth de Liefde, 68 jr.; Maria Minderhoud, 54 jr., vrouw van J. Kaland. Ondertrouwd: J. M. Leijnse, 27 jr. en J. M, C. de Looff, 23 jr.; A. P. de Noofter, 34 jr. en A. Willems, 27 jr.; G. Zee, 56 jr. en W. de Hondt, 46 jr.; P. Ventevogel, 26 jr. en M. Malgo, 25 jr.; C. R. Louws, 36 jr. en J. Dingemanse, 36 jr.; M. Mol hoek, 28 jr. en A. Marijs, 23 jr.; K. Mulder, 39 jr. en M. P. van Djjck, 44 jr.; J. Hoogesteger, 21 jr. en C. A. Boogaard, 20 jr. Getrouwd: J. de Kubber, 22 jr. en F. M. Cosijn, 20 jr.; J. Adrïaanse, 23 jr. en C. S. den Hollander, 22 jr.; J. Allewijn, 26 jr. en J. C. Sanders, 25 jr. KOUDEKERKE. Over de maand Augustus. OndertrouwdJ. J. van Rck> 27 j. en W. P. Boone, 20 j. Getrouwd P. Chr. Smeets, 25 j. en A. A. Pantus, 26 j. J. J. van Roo, 27 j. en W. P. Boone, 20 jaar. GeborenAdriana Johanna, d. v. I. Vinke en J. J. van Damme. Johanna Cornelia, d. v. J. Dingemanse en P. Rie- mens. Overleden C. Baaijens, 50 j. J. Haaij, '83 j., wed. van M, van Soelen. P. S. Bergers, 19 j., z. A. Schout, 67 jaar, wed. van A. Abrahamse. GOES. Geboren: William Marion, z. v. Hui- bregt Marinus Slabbekoorn en Pieternella Francina Bruè'I. Ondertrouwd: Cornelis Frans van der Peijl, 28 j. jm. en Metje Wilhelmina Schuilwerve, 25 j. jd. Liza Jan Ber- revoet, 24 j. jm. en Krina Johanna de Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tholen J. Batelaan te Sta- Geref. Kerken. De heer G. v. Doornik, theol. cand. te Delft, voorheen hulpprediker te Oost kapelle, is benoemd tot hulpprediker bij de Geref. kerk van Winschoten. houdster, St. Jacobstraat 54, van Kx-om- menie; A. van Bendegem, winkelbediende, Blaaubeenstraat 3, van Kloetinge; Chr. Vader en vrouw, electricien, Schengestraat 5, van Vlissingen; Wed. F. P. M. van den Berg, zonder beroep, Schengestraat 5, van Vlissingen; A. C. Murk en gezin, winkel bediende, J. A. Blancksti-aat 14, van Vlis singen;. K. M. Meerman, zonder beroep, Oostsingel 114, van Vlissingen; T. L. Tor- bijn-Tazelaar, zonder beroep, Ganzepoort- straat 22, van Wolphaartsdyk; T. C. Ku- zee, dienstbode, Groote Markt 1, van Am sterdam; P. Geldex-blom, monteur, Pic cardtstraat 28, van Dordrecht; G. Blok, dienstbode, Kleine Kade 15, van Souburg J- Hugense, slager, Korte Kerkstraat 7, van Aagtekerke. Vertrokken: A. J. van Ballegoft- en de Jong, zonder beroep, van Oostsingel 64 naar Rilland-Bath; F. Ci'ucq en gezin, kantoorbediende, van 's H. Hendrikskin derendijk 24B naar Fijnaart c.a.; J. W. Schipper, tijd. schrijver Dir. Bel., van 's H. Hendrikskinderendijk 16 naar Haarlem; J. F. van Riet, zonder bex-oep, van 's H. Hendrikskinderenstx-aat 10 naar Bei-gen op Zoom; P. Dekkei", kantoorbediende, van Couwervestraat 25 naar Serooskerke (W.); W. J. van Heel, zonder beroep, van Vi olenstraat 44 naar Amsterdam; J. F. Da- men, beambte N.S., van Piccardtstraat 46 naar Woerden; C. Duvekot, zonder beroep, van Groote Kade 20 naar Melissant; W. P. Dieleman en vrouw, arbeider, van Schengestraat 20 naar Kloetinge; W. J. Braam, leeraar, van Wilhelminastraat 46 naar Middelburg; E. Kole, boekhoudster, van Vlasmarkt 5 naar Krabbendijke; C. S. L. Flohil, landbouwer, van Leliestraat 83 naar Wissenkerke; G. Koole, dienst bode, van L. Kerkstraat 2 naar Borssele; A. van Strien, zonder beroep, van Vogel zangsweg 12 naar Haarlem; L. A. Snoek, zonder beroep, van Wijngaardstraat 51 naar 's-Hertogenbosch; J. C. Snoek, zon der beroep, van Wijngaardstraat 51 naar St. Laui'ens; G. Hamelink, verpleegster, van Oostwal 31 naar Rotterdam; C. Left's, dienstbode, van L. Kerkstraat 30 naar Eorssele; W. Mol, liefdezuster, van Kloe tingsche weg 5a naar Maasti'icht; W. Riet bergen en gezin, stoker, van Ad. v. Wes- terwftksbuurt 6 naar Vlissingen; J. Aren- se, huishoudster, van Wilhelminastraat 30 naar Middelburg; G. A. van Otterloo, in strumentmaker P.T.T., van Westsingel 15E naar Hulst; J. A. Remftn, zonder bei-oep, van Scheldestraat 102 naar Yerseke; H. Wolterman, zonder beroep, van Leliestx-aat 34 naar 's-Hex-togenbosch; J. P. Heijdens en gezin? zonder beroep, van Piccardt straat 24 naar Kloetinge; A. P. M. Bex-- naert, onderwijzer,van Blaaubeenstraat 10 naar Rotteidam; J. F. de Nfts en gezin, winkelier, van Ganzepoortstraat 12 naar Amsterdam; M. C. Giljam, dienstbode, van Groote Markt 38 naar IJzendftke; I. En- gers, venter, van Bocht van Guinea 6 naar Terneuzen; H. D. M. Verwer, zonder beroep, van Groote Markt 17 naar Roo sendaal; W, C. Rovers, zonder beroep, van Violenstraat 10 naar Huftbergen: Th. Du vekot, zonder beroep, van Groote Kade 20 naar Eindhoven; M. A. Koole, dienstbode, van Nieuwstraat 62 naar Yerseke; H. P. Joosse, zonder beroep, van Lange Vorst- straat 53 naar Enschede; A. H. Nijssen, dienstbode, van Groote Markt 34 naar Yerseke; J. M. Jellema, zonder beroep, van Willem Zelleweg 1 naar Bergen op Zoom. SECRETARIAT N.U. Gistermiddag is alhier het gewestelijke secretariaat van de „Nederlandsclxe Unie" geopend. Het kantoor we? tl voorloopig gevestigd in een pand aan de Tux-fkadc. Walcheren Moeilijkheden by het geven van onderwys. WESTKAPELLE. Daar de beide school gebouwen alhier nog steeds voor andere doeleinden in gebruik genomen zijn, wer den de lessen aan de scholen in deze ge meente na een vacantieverlenging van een paar weken thans in andere gebou wen weder hervat. De leerlingen van de Openbare School zijn daartoe in een tweetal lokaliteiten waaronder de Nederlandsch Hervormde Kerk ondergebracht. Hierdoor is het mogelftk dat het onderwijs, zij het met een beperkt rouleersysteem, gedurende het grootste gedeelte van de daarvoor aange wezen schooltijden voortgang kan vinden. De leerlingen van de School met den Bijbel krijgen thans les in de consistorie kamer van de Oud Gereformeerde Kerk. Daar de beschikbare ruimte hier echter gering is, moest daarbij in dezen geest een rouleersysteem worden toegepast, dat elke klas gedurende één dag in de week onder- wfts ontvangt, terwijl de kinderen verder huiswerk mede krijgen. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE. Een doublé dames- annbandhorloge. Inlichtingen te verkrij gen bij den gemeenteveldwachter. Een zil veren armband, te bevragen bij Kees van Breda, Noordstraat B 144, De varkenspest breidt zich uit. WESTKAPELLE. De gevreesde var kenspest breidt zich alhier nog steeds uit. Het geheele dorp door vindt men de aan kondigingen van besmet verklaard gebied aangeplakt, terwijl reeds ongeveer 45 dieren aan de ziekte gestorven zijn en nog dagelijks meer aangiften van gestor ven varkens worden gedaan. Overeenkomstig het in de laatst ge houden vergadering van de varkenshou- dersvereeniging „Draagt elkanders las ten" genomen besluit, zijn thans alle var kens van de bij genoemde vereeniging aangesloten varkenshouders tweemaal met het serum tegen de vax-kenspest ingespo ten. Hoewel uiteraard de resultaten lxier- van nog niet waarneembaar zftn bestaat de kans, gezien de met de inspuitingen in een vroeger ziekte-jaar bereikte resul taten, dat de ziekte tot staan wordt ge bracht, hetgeen te hopen is, daar deze voor de varkenshouders, bij de vereeni ging aangesloten of daarbuiten, steeds in meer of mindere mate een schadepost be- teekent. Gevonden voorwerpen. AAGTEKERKE. Gevonden 1 rftwielbelas- tingmerk. Inlichtingen te verkrijgen ge meente-veldwachter Aagtekerke. LOOP DER BEVOLKING» KOUDEKERKE. Ingekomen Chr. W. Wakkee, vliegtuigbouwer, E 342, van Middelburg A. Prins, winkelier, D 66, van Middelburg (met gezin) Th. Pels, filiaal chef, E 216, van Middelburg (met gezin) E. J. v. d. Voorde, zonder, E 36, van Mid delburg E. J. de Groot, dienstbode A 64, van Middelburg; F. S. Boone, zonder, E 153, van Middelburg P. Koekoek, agent van politie, E 40, van Helmond J. J. Hellinga, ambtenaar N. L., B 355, van Vlissingen (met gezin) G. K. Spox-tel, zonder, B 357, van Groningen A. J. Elfrink, bankwerker, B 349, van Vlissingen J. Baaijens, zonder, E 101, van Arnemuiden J. M. Ova, gereed schap-teekenaar, B 275, van Vlissingen (met gezin) K. van den Anker, smid, A 99, van Vlissingen F. Laroes, gasfitter, B 32, van Vlissingen (met gezin) P. Brouwer, kan- tooi-bediende, E 342, van Vlissingen (met gezin)G. van Rooften,. zonder, Wilhelmina- laan 7, van Middelburg M. M. Brackx, zonder, E 291, van Oostende (België) Th. Wijtman, ambt. Pro v.. Griffie, Wilhelmina- laan 2, van Middelburg J. Brokschmidt, bankwerker, A 71, van Vlissingen A. van Buuren, zonder, A 71, van Hoogezand J. Geschiere, werkman, B 394, van Vlissingen (met gezin) W. de Ruijter, zonder, B 394, van Vlissingen A. Leeuwesteijn, stoker K.M., C 4, van Vlissingen C, J. Schoe, werkster, E 123, van Middelburg; A. Blazer, zonder, C 38a, van MiddelburgA. A, Geuze, zonder, E 199, van Breda; W. F. Geldof, meubelmaker. B 325a, van Vlissin gen (met gezin) M. de Ruftter, zonder, E 40, van Vlissingen A. C. M. Somers, zon der, E 205, van Middelbug M. van Belzen, zondei', B 6, van Vlissingen; A. de Ridder, schippersknecht, B 6, van Vlissingen J. A. Smits, machine teekenaar, B 297, van Vlissingen D. van Bel, zonder, B 297, van Vlissingen A. A. Schreij, zondei-, B 297, van Vlissingen; A. A. van der Hage, onderwijzeres, E 19, van O. en W. Souburg; C. Wielemaker, stoker electr. centrale, E 245, van O. en W. Souburg (met gezin) T. C. Klaassen, zonder, E 140, van Rotter dam L. Sturm, meubelmaker, E 153, van Aagtekerke C.' Hannema, zonder, A 72b, van Hengelo; A. E. Huftskes, zonder, E 72, van Vlissingen (met gezin)Chr. J. Laroes, zonder, E 398, van Middelburg M. C. Chr. Maas, vliegtuigbouwer, E 171, van Vlissin gen A. Everaars, onderwijzer, 8, van Vlissingen (met gezin) A. Suurmond, radio tel., E 8, van Vlissingen (met gezin) E. T. Francois, kantoorbediende, E 246, van Vlissingen (met gezin). Vertrokken: J. E. De Wolf, zon der, van E 198 naar Ermeloo C. Joosse, dienstbode, van E 14 naar N. en St. Joos- land W. de Witte, banketbakker, van B 472 naar Leiderdorp (met gezin) A. van Iren, onderwijzer, van E 40 naar Kruinin gen (met gezin) B. J. Kramer-, portier, van B 297 naar Haarlem J. Huijsman, tim nierman, van A 221 naar Vlissingen (met gezin) J. Smits, zonder, van B 325a naar St. Laurens; H. G. Postma, stuurmansleerl., van E 358 naar Miinchen (Dl.)J. L. C. van Agthoven, schilder, van B 298 naar 's Gra- venhage L. Dekker, dienstbode, van A 103 naar Westkapelle N. B. C. van der Ven, monteur, van A 65 naar O. en W. Souburg (met gezin) A. J. C. Refters, zonder, van B 275 naar Dordrecht (met gezin) F. H. Bregonje, stoker Loodswezen, van B 361 naar Hellevoetsluis (met gezin) W. J. M. van Hertum, luitenant infanterie, van E 8 naar Wassenaar (met gezin) J. H. Bru- melow, stuurman, van E 70 naar Oegst- geest (met gezin) W. C. Davidse, rftks- klerk, van E 70 naar MiddelburgC. G. Wisse, zonder, van E 70 naar Middelburg M. E. Pagegaaft, zonder, van E 5 naar Mid delburg P. A. Visser, zonder, van E 187 naar Bergen op Zoom (met gezin) J. A. Marfts, zonder, van A 72b naar O. en W. Souburg (met gezin) A. J. de Visser, ass. dienst kleine tuinbouwers, van E 246 naar O. en W. Souburg (met gezin) F. A. Wa terreus, teekenaar, van E 264 naar Vlissin gen. Zuid-Beveland HET GEVAAR VAN TIJDBOMMEN. BORSSELE. De burgemeester dezer ge meente achtte het gisteren wenschelijlc bij de plaats waar dien nacht bommen waren neergekomen, een bord te plaatsen, met het oog op de mogelijkheid dat een in den grond ingedrongen bom niet was ont ploft. De commandant van de alhier gelegen Duitsche kustwacht heeft zich daarop in verbinding gesteld met den militairen com mandant te Vlissingen, waarna men op bevel van dezen een waarschuwingsbord heeft geplaatst. Dat dit geen overbodige maatregel was, bleek hedennacht. Te half één ontplofte een bom, die geen groot gat had gemaakt, doch ver in den grond was gedrongen, zoodat hij niet kon worden opgemerkt. De knal was hevig en de nabijwonenden schrikten natuurlftk geweldig, doch geluk kig is wederom totaal geen schade aan gericht. Er is dus minstens één tijdbom bij de ingeslagen projectielen geweest. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat nog meer dere tot ontploffing komen. Daarom heeft de burgemeester zich wederom in verbin ding gesteld met de militaire kommandan- tur te Vlissingen. Aangezien echter het projectiel, dat he dennacht tot ontploffing kwam, het dichtst bij den weg lag en geen gevaar voor het wegverkeer opleverde, wordt voorloopig van afsluiting van den weg afgezien. Vergadering „Unitas". KLOETINGE. Gisteravond kwam de Sportvereeniging „Unitas" onder voorzit terschap van den heer P. Hoogstrate, in haar 9e jaarvergadering bijeen. In zftn openingswoord memoreerde de voorzitter de bijzonder moeilijke omstan digheden in het afgeloopen jaar. Hoewel vele zustervereenigingen het loodje moes ten leggen, mag Unitas dankbaar zijn, dat zij, dank zij de energieke volharding van bestuur en leden, thans als een flinke, ge zonde vereeniging is staande gebleven. Doorzetten juist nu, moet het parool zijn. Het jaarverslag van den secretaris was wel wat somber gestemd, doch gaf blijk van goeden wil en doorzettingsvermogen juist in deze omstandigheden. Het leden tal bedraagt momenteel 46. Het financieel verslag is gunstig te noemen, dank zij de medewerking van donateurs en gemeente. Dit verslag sluit met een batig saldo. Tot bestuursleden werden ge- of herko zen J. Behage, F. Duynhouwer en J. Kole. Nu de vereeniging ook lid is van den Ned. Voetbalbond mag wel op een grooter aan tal wedstrijden in het komende jaar wor den gerekend. De voorzitter pleitte voor de toekomst, de sportbeoefening op Zaterdag vol te houden. Mazelen geweken. ELLEWOUTSDIJK. Daar het heerschen der mazelen voor het grootste gedeelte ge weken is, zal de openbare lagere school alhier a.s. Maandag weer heropend worden. GETIJEN WEMELDINGE. September. Hoogwater Laagwater. Vrijdag 13 "\02 14.55 8.17 20.40 Zaterd. 14 3.21 15.43 9.07 21.26 Zondag 15 4.05 16,21 9.47 22.01 Maand. 16 V.M. 4.42 16.17 10.18 22.34 Dinsdag 17 5.18 17.33 10.48 23.04 Noord-Beveland DE RAAD VAN KATS VERGADERDE. KATS. Woensdagavond vergaderde de Raad, onder voorzittex-schap van loco-bur gemeester, wethouder F. Klaassen, voltal lig. In verband met de plannen tot reorga nisatie van den luchtbeschermingsdienst, n.l. om sommige van deze diensten te doen geschieden door den opbouwdienst, stelden B. en W. voor daartoe te besluiten en 15 cent per inwoner beschikbaar te stellen. Dit werd met algemeene stemmen aan genomen. Een schrijven was ingekomen van het bestuur der coöperatieve suikerfabriek te Dinteloord, om schepen van 250 ton bin nen te laten in de haven. B. en W. stel den den Raad voor om geen grootere schepen toe te laten dan van 150 ton. Dit werd door den Raad goedgekeurd. De gemeenterekening over 1939 werd voorloopig vastgesteld wat den gewonen dienst betreft op 23386,52 in ontvang en 20872,36 in uitgaaf, alzoo met een batig saldo van 2514,16, en den kapitaaldienst op 8627,40 in ontvang en 8473,82 in uitgaaf, batig saldo 153,58. Bij de rondvraag vroeg P. de Regt om vei-betering van de goot onder den dijk, daar verschillende menschen veel last van het water hebben. Deze zaak zal nagezien worden en zoo noodig zal verbetering aan gebracht worden. De heer J. Ecklxardt vroeg om de rioleering te vex-beteren. Dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld, die met den gemeente-opzichter deze zaak zullen bespreken. Zeeuwsch-Vlaanderen Benoeming pastoor. SCHOONDIJKE. De bisschop van Breda heeft den zeereerw, heer C. Vermunt be noemd tot pastoor alhier. SCHOOLJONGEN BEDWINGT EEN GIER. In een Macedonisch dorpje heeft een tienjarige schooljongen een gevecht gele verd met een reusachtigen gier, die een lam uit een kudde wilde rooven. Met een sikkel wist de jongen den aanvaller te dooden. De gier had een vlucht van drie meter en woog 20 kilogram. Vorderingen van de Duitsche weermacht. Horecaf meldt ons: Hotel-, restaurant- en pension-houders worden er nogmaals aan herinnerd, dat verschillende vorderingen, geschied na 29 Mei 1940, 12 uur, ten behoeve van de Duitsche weermacht, niet behandeld kun nen worden op grond van verordening 50/ 1940 (inkwartiering), doch gebracht kun nen worden onder verordening 49/1940 r- verrichtingen). Derhalve dienen zij hun rekeningen te splitsen in die voor logies en voor overige gevallen. Deze overige gevallen kunnen o.a. betreffen vordei'ingen van voeding, keuken, garage, parkeerplaats, enz. De nota's betreffende r-verrichtingen moeten uiterlijk vóór den 15en van iedere maand bft de gemeentebesturen worden in geleverd. Nadien kunjxen zij niet meer in behandeling genomen worden. GENERAAL SCHUMANN INSPEC TEERDE DE UTRECHTSCHE POLITIE. De Befehlshaber der Ordnungspolizei, ge neraal Schumann, heeft gistermiddag zftn inspectiereis voortgezet en de politie te Utrecht bezocht. De opleidingsschool der onlangs nieuw benoemde agenten van poli tie had de bijzondere belangstelling van den Marktberichten Gem. VischmftnBreskens. 12 September. Aangevoerd door 21 vaartuigen: 1389 kg. garnalen, kleinhandel 2427 ct. per kg., export 2128 ct. per kg., .jü Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". GOES, 11 Sept. Groote veiling Dubb. princesseboonen 9.30, zure kroetappels 3.60. Kleine veiling. Appels: Mancks Codlin extra 16—17, A 14—16, B 7—15, C 9.50, Transp. dé Cx-oncel ëxtra 1519, A 14.80 —19, B 13.1016, C 13, Cox's Orange Pippin extra 28—31, A 23—26, B 18—20. C 13, Hugenappel 4.5010, Jac. Lebel 2.50 12, James Grive 1020, Kaiser Alexaxx- der 26.50, Notax-isappel 3.5014, Nel sons Glox-ie 58, Oranje Reinette 310, Paradijsappel 46.50, Allington Pippin 13, Bauman's Reinette 35.50, Bramley Seed ling 39, Present van Luntei-en 46.50, Lemoenappels 613, Princesse Noble 6 14, Signe Tillish 710, Lanes Prince Al bert 410, Tuinzoet 3.509.50, Sterappels 820, Pomme, d'Orange 37.50, Ellisons Orange 316, Clasieappels 46, Const, de Groote 410, Dubb. Bellefleur 37, Guï- derling 3.50, Zomer Court Pendu 47, Zoete Ribbeling 38.50, Glorie van Hol land 410, Kroet- en valappels 26.60. Peren: Louise Bonne d'Avr. extra 20 30, A 22—29, B 14—21, C 15—17, Tri umph de Vienne extra 1920, A 1921, B 18, C 15, Br. Hardy extra. 1821, A 2021, B 17, C 7, Pondsperen 48, Pres. Roosevelt 7, Ronde Perzikperen 47, Seign. d'Esperen 417, Lange Perzikperen 36, Maagdeperen 411, Marg. Marillat 313, Marsepijnperen 3.50, Br. Clairgeau 46, Br. Durandeau 512, Br. d'Arem- berg 212, Br. de Mei-ode 39, Bi\ Le brun 613, Br. de Mei-ode 39, Br. Doy- enné du Cornice 4.5032, Dubb. Bergamot ten 48.50, Duch. d'Angouleme 57, Ber gamotten 34, Blanke Jutten 45, Her- zogin Elsa 413, Groentjesperen 2.505, Limb. Chaumontel 14.50. Dorothea Roy- a. 68, Diamantperen 47, Br. Alex. Lu cas 610, Br. v. d. Ham 39.50, Confe- rece 417, Br. d'Amanlis 49, Clapps Favorite 5—11, Souvenir Mad. Treyve 10, Scliellebellen 67, Soldat Laboureur 5 8.50, Spaansche Wijnperen 411, Will. Du- chesse 415, Zwijndr. Wjjnperen 7.5012, Kroet- en valperen 14. Pruimen: Abrikoospruimen 312, Bur- bank Giant 2.5014, Cataloniepruimen 2.506, Reine Claude Violette 8.50, Zoete L v/etsen 10.15, Monarchpruimen 4—-20, Jeffersonpruimen 1019. Alles per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 2" -36, witte druiven 34, groene 812 per 100 kg. Me loenen 6.50, perziken 2.50 per 100 stuks. MIDDELBURG. Eierveiling. Aanvoer 22000 stuks. Eieren 4042 kg. 3, 50—52 kg. 4.50, 54—56 kg. 5.20, 56—58 kg. 5.70—5.90, 5860 kg. 6—6.15, 60— 62 kg. 5.65—6, 6264 kg. 66.05, 6668 kg. 6.256.35. Eendeieren 4.90. Aardappelen Blauwe eigenheimers (groote) 95105, bonken 8090. Zeeuw- sche blauwe (groote) 95110, poters 45 60, Bevelandex-s (groote) 105120. FruitAppels grauwzoet 2—10, Prin cesse Noble 12, Transparante 415, Bis marck 46, Keswick 35, Bordaanappel 6—8, Manks Codlin 6 Vs, Oranjereinet 79, tuinzoet 611, dr. Cornelis 410, blomzoet 5, Fransche schijven 6, Kaiser Wilhelm 4 6, President Rosevelt 6, Cox Pomona 4 6, Bramley Seedling 34, Enkhuizer Aart 59. Peren Triumph 822, Beurrê Lebrun 3—9, Karbonkel 57, Beurré Har dy 57.10, Beurré Aremberg 610, Belle de Louvain 27, Conference iys5, Soldat Laboureur 211, Maagdepeer 49, Jutte 39, Bergamotten 36, scharlaken 34, Herzogin Elsa 45, perziken 36, Souve nir de Congres 68, Beurré Duramdeau 37. Pruimen roode eierpruimen 6, Reine Victoria 411, Kirkuspruimen 816, Reine Claude 419, gele pruimen 4, blauwe prui men 6S, Frankenthalers 1542, Black Alicante 1534, tomaten 614, bramen 720, alles per kg. Netmeloenen 1215, suikermeloenen 615, ananasmeloenen 8 20, oranjeananas 1012, perziken 16, alles per stuk. Kroetappels 3 per 100 kg. AGENDA VLISSINGEN. „Alhambra"-tlxeater. Van Vrftdag 13 tot en met Dinsdag 17 September „Con- go-express". GOES. Grand-theater. Vrftdag 13, Zaterdag 14, Zondag 15 en Dinsdag 17 September „Kermisgasten". MIDDELBURG. „Electro"-bioscoop. Van Vrijdag 13 tot en met Donderdag 19 September „Drieen Christine" en „Ruzie driehoog achter".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3