Fa. F. I i KEI UIT DE PROVINCIE Hoe lang Is het licht Zonsondergang hedenavond 20.07 Zonsopkomst morgenochtend 7.07 Gedurende den tusschenllggenden tijd moet worden verduisterd. Mutaties bij de belastingen. Bij den belastingdienst werd de- tfldelp: schrijver 2e lel. der dir. belastingen enz. G. Jansma, van het kantoor invoerrechten en acc.overgeplaatst naar de inspectie I. en A. 'te Vlissingen. Voorts worden per 1 October overgeplaatst: mej. P. D. Stok- mans, rijksklerk reg. en dom. van Helmond naar kantoor reg. no. 1 en successie te Middelburg; de tyd. schrijver 2e klasse reg. en dom. D. de Ridder van insp. dom. Haarlem naar insp. dom. C'-oes. Mej. M. Marijs, schrijver 2e' kL dir. bel. te Vlissingen, insp. L en A., werd eervol ontslag verleend. Zuid-Beveland Nieuw mosselbedryf. YERSEKE. De fa. Prins gaat thans wel op een heel ongewone plaats een loods zetten voor het inleggen van mosselen. Doordat het vuile water dat hiervan komt niet in de Schelde mag worden ge loost, gaat men nu bouwen tusschen de boomgaarden en akkers, waar men door de daar liggende slöoten het vuile water af kan voeren. Wel een bijzondere plaats voor een mosselbedrijf, maar tenslotte gaat het niet om de plaats maar om de resultaten die kunnen worden bereikt. Nieuwe bijbels en psalmboekjes voor de getroffenen. YERSEKE. De getroffen leden en zij die behooren tot de Ned. Herv. Kerk,' welke door het oorlogsgeweld ook hun bijbels en psalmboek verloren hebben, wor den thans door tusschenkomst van de' kerkeraad weer van nieuwe bijbels en psalmboekjes voorzien. Met de uitdeeling is reeds een aanvang gemaakt, maar de vraag scheen zoo groot te zijn, dat nog meer nieuwe exemplaren moesten worden aangevraagd. Collecte. YERSEKE. De collectes ten bate der restauratie van de Ned. Herv. Kerk brach ten in de maand Augustus 145.67 op. „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke. Bestaat 30 jaar. KATTENDIJKE. Zaterdag gaf het mu ziekgezelschap „Oefening en Uitspanning" alhier,- een concert op de tent, onder di rectie van den heer W. L. Harthoorn te Goes. Het programma, bestond uit een achttal nummers, hoofdzakelijk vroolijke muziek, mede omdat met deze uitvoering het 30-jarig bestaan van „Oefening en Uitspanning" gevierd werd. De eigenlijke datum van oprichting was 31 Augustus, doch, zooals bekend, mochten op dien da tum geen uitvoeringen e.d. gegeven wor den en dus was het concert een week uit gesteld. Uit het verleden. Het was in het café van den heer A. Spruyt-, in de maand Juli van het jaar 1910, dat een groepje jongemannen op de gedachte kwam, om een muziekgezelschap op te richten. En daar was dadelijk animo voor, maarmen begreep er moest meer zyn: goede leiding en geld. De heer Spruyt ried aan eens met den heer P. J. de Wilde (toen wonende te Kattendijke, thans té Middelburg) te gaan praten, zoo dra deze thuis zou zijn. Deze gedachte vond algemeene instem ming en toen men den heer De Wilde polste, gevoelde deze al spoedig voor het plan en was liij zelfs bereid de leiding van het op te richten muziekgezelschap op zich te nemen. Daarna vond, op 31 Augustus 1910, de oprichting plaats. Er waren vijftien leden en in het dagelijksch bestuur werden ge kozen de heeren P. J. de Wilde, voorzitter; I. J. E. Felius, secretaris, en A. Spruyt, penningmeester. Te Goes wist men een aantal tweede- Jiandsche instrumenten te Itoopen en daar vond men ook den directeur, n.l, het Euphpnia-lid, den heer Joh. Keukelaar. Men toog aan het studeeren en al spoedig werd eens medewerking verleend bij een uitvoering van de Rederijkerskamer (die slechts een kort leven beschoren was) en later gaf men regelmatig uitvoeringen op de tent. Want met een paar jaren was men ook al een eigen tent rijk. De voor zitter, de heer De Wilde, had aan „Oefe ning en Uitspanning" n.l. een eigen tent beloofd, als een werk, dat hij had aan genomen, mee zou vallen. En nu Werd dat werk (een polder) wel door het water verstoord en dus vreesde men te Katten dijke, dat daarmede ook de muziektent „in het water zou vallen", maar de tent kwam er toch. Een kostbaar geschenk, dat tus schen zeven- en achttienhonderd gulden kostte! De weg omhoog. IZooals voor vrijwel alle vereenigingen, brachten de oorlogsjaren ook voor „Oefe ning en Uitspanning" moeilijkheden, doch in 1919 toog men weer krachtig aan den arbeid, zij het voorshands met matig suc ces. Op 9 Juni 1924 nam „Oefening en Uitspanning" aan het bondsconcours deèl, dat ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van E.M.M. te Kruiningen gegeven werd en daar behaalde men den derden pry's in de vierde af deeling. Dat was dus een bescheiden begin. Maar het jaar daar op, 1925, op het concours te Goes, nam men twee treden van de ladder naar om hoog tegelijk en behaalde men in de vierde afdeeling den eersten pi-ijs. Ook aan het volgende concours, 1926 te Middelburg, werd deelgenomen, eü. daar werd in de derde afdeeling op een tweeden prijs be slag gelegd. Er volgde nu een periode van stilstand. Er waren wat moeilijkheden, tot men, in 1931, weer aan het concours te Hans- weert deelnam. Daar behaalde men in de derde afdeeling den eersten prijs ën van nu af ging het snel hooger-op. Het vol- gende jaar, 16 Mei 1932, behaalde men te Wemeldinge den eersten prijs in de tweede afdeeling en op 5' Juni 1933 behaalde men. ook - in. de eerste afdeeling den eersten prijs. Dat was dus 3 jaren achtereen een eersten prijs en telkens in een hoogere afdeeling.' Ongetwijfeld was dit bijzondere succes mede té danken aan den toenma- ligen .directeur, den heer' P. J. Goovers, te Goes, die intusschen den heer Keuke laar als directeur opgevolgd was-. Na dit snelle „excelsior" volgde even wel, zooals men vaak ziet, weer een in zinking, maax ook nu kwam „Oefening en Uitspanning" die te boven en toen men in 1938, nu onder directie van den heer W. L. Harthoorn te Goes, te Heinkens- zand in de afdeeling Uitmuntendheid uit kwam, werd daar met een hoog aantal punten éen tweeden prijs behaald. Helaas kwam daarop de oorlog, die nog steeds duürt, zoodat nadien geen „offieieele" re sultaten sneer geboekt konden 'worden, maar in „Oefening en Uitspanning" leeft het volle vertrouwen, dat men onder lei ding van den heer Harthoorn met goede verwachtingen de toekomst tegemoet kan gaan.' Steunpilaren. Dat„Oefening en Uitspanning" dertig jaar lang de stormen destijds weerstond, "is ongetwijfeld in de eerste plaats te dari- .ken aan haar mede-oprichter en eersten voorzitter, den heer P. J. de Wilde, die ook, toen hjj reeds te Middelburg geves tigd was, nog de leiding behield en on geveer een kwart-eeuw voorzitter van het muziekgezelschap was. En evenzoo heeft „Oefening en Uitspanning" veel aan haar eersten secretaris, den heer Felius, te dan ken. Verder vond het gezelschap in den heer L, Pieterse, die den heer De Wilde als voorzitter opvolgde, een toegewijd voorzitter. En ook de heer A. Spruyt, mede-oprichter en'penningmeester van den eersten dag af tot heden, mag in het bijzonder genoemd worden. Zonder meer is het reeds een prestatie om 30 jaar ach tereen penningmeester te zijn, en dan vooral van een muziekgezelschap, dat ge heel van de contributie zijner leden en vrijwillige bijdragen moet bestaan. Niette min wist de heer Spruyt de kas altijd sluitende te houden of sluitend te krijgen. Want uit den aard der zaak zag het er wel eens duister uit, wat de financiën be treft. Zoo moest eenmaal een „rentelooze leening" uitgeschreven worden. Die slaag de en bracht ongeveer 250 op. Men was toen veer uit den brand, maar de aflos sing gaf opnieuw zorgen. Doch als er een paar „obligaties" van 10 uitgeloot wa ren, en de heer Spruyt de „gelukkige" obligatiehouders hun 10 gulden kwam brengen, keek hij zoo zuinig, dat men die 10 dilcwijls niet- aan durfde nemen en ze maar voor goed in de vereenigingskas stortte. Zoo'n penningmeester is heel wat waard Er zijn er meer, die „Oefening en Uit spanning" vaak steunden, als de Am bachtsheer van Kattendijke, en oud-bur gemeester De Graaff, die het gezelschap steeds zeer welwillend gezind was. En het laatst, maar niet het minst, moeten dan de inwoners van Kattendijke genoemd worden, die eigenlijk allemaal donateur zijn en zonder wier eendrachtigën steun Kattendijke in het geheel geen eigen mu ziekgezelschap zou hebben. Tenslotte echter komt een vereeniging niet waar zij zijn moet, al heeft zij nog zulke krachtige steunpilaren als de hier- bovengenoemden, wanneer de leden zelf niet den hechten grondslag van het ver een igingsgebouw vormen. En „Oefening en Uitspanning" heeft vele van die leden, die do muziek met ernst beoefenen en uit stekende muzikanten genoemd mogen worden. Dat bleek ook op de solisten- concoursen, waar steeds leden van „Oefe ning en Uitspanning" aan deelnamen en dan tot de beste behoorden, als b.v. F. Felius en F. Smit, die vorig jaar ieder een eersten pry's behaalden. Zoo is er voor „Oefening en Uitspan ning" niet alleen reden om met voldoening op den afgelegden weg terug te zien, maar ook om met goede hoop het pad naar het volgende jubileum op te gaan. Deelen yry volledigheidshalve, nog mede. dat „Oefening en Uitspanning" thans on geveer dertig werkende leden telt en het bestuur als volgt samengesteld is: W. M. Louwerse, voorzitter; P. van Waarden, secretaris; A. S. Spruyt, penningmeester; A. Felius, F. Geluk, J. van Leeuwen en T.Lezierse, commissarissen. GETIJEN WEMELDINGE. September. Hoogwater Laagwater. Dinsdag j.0 -0.58 /,3.38 4.20 16.54 Woensd. 11 12.26 1.03 5.39 .17,23 Dond.d. 12 13.50 6.09 19.44 Vrjjdag 13 \02 14.55 8.17 20.40 Zaterd. 14 3.21 15.43 9.07 21.26 Zondag 15 4.05 16.21 9.47 22.01 Noord-Beveland Loop der bevolking. KORTGENE. Ingekomen: Leendert den Boer en echtgen., van Vlissingen; Jacob Amperse, van Wlssenkerke; Jacoba de Looff, van Urk; Abraham P. v. d. Hage en gezin, van O.- en W. Souburg; Nicolaas Moerland en gezin, van Leiden. Vertrokken: P. M. en J. P. Bouwense, heiden naar O. en W. Souburg; Paulus Plat- schorre en gezin, naar Den Haag Cornelia P. Schippers, naar Leiden. Loop der bevolking. WISSENKERKE. Ingekomen: Leendert A. Schipper, uit Vlissingen; Janne Zwemer, uit Oostkapelle; Janna U. Begthel' uit Haar lem; Francina M. J. van Slujjs, uit Middel burg. Vertrokken: Pieter A. Bakker, naar Sint Maartensdijk; Elisabeth Th. de Haze, naar Noordwyk; Everhard H. Grolle, naar Maar tensdijk; Jacoba Amperse, naar Kortgene; Adriana C. Versluis, naar Jolijnsplaat. Onvoldoende verduisterd. WISSENKERKE. Een dezer dagen werd door rijks- en gemeentepolitie proces-ver baal opgemaakt wegens het onvoldoend verduisteren van een gebouw dezer ge meente. CONCERT. KAMPERLAND. Zaterdagavond werd alhier door het plaatselijk fanfareko: ps „Ons Genoegen" een concert gegeven .op de muziektent. Mede door het mooie zo merweer was er veel belangstelling. Zeeuwsch- Vlaanderen Loop der bevolking. GROEDE. Ingekomen: Richard O. van Vlierberghe, W 20, van OostburgJacob J. Quaars, W 2, van OostburgAdriana J. Brakman, A 294, van StoutenburgJohan na L. Bliek, O 18a, van Breskens Con- stantinus J. de Poorter, O 137, van Hoofd plaat. VertrokkenGerrit H. Beunlngh, Eliza beth A. de Bruijne en Hans Beuningh, van A 350 naar Sluis, Kade 1Francina Cas- teleijn, van W 4 naar Waterlandkerkje, D 71 Maria S. Boekhoüt, van O 71 naar Souburg, Spoorstraat 46 .Willem A. Ver- planke, van W 106 naar Nieuwvliet, 40 Janna S. Elfrink, van A ,81 naar Veenen- daal, Kerkewijk 37. Eervol ontslag. SLUIS. Aan den heer P. van Overbeeke is op zijn verzoek met ingang van 1 Octo ber eervol ontslag verleend als brievenbe steller by de F.T.T. alhier. Loop der bevolking. SCHOONDIJKE. Ingekomen: Adr. J. de Hulster van Breskens Adr. Suz. Die- leman van BiervlietEliz. A. Filibert van Arnhem. Vertrokken: Jac. Com. Haartsen naar Bodegraven; F. L. Kayser naar Oost burg; Eliz. M. de Visser (wed. van A. Porrey) naar Sint Yxuis; Joh. E. D. Schee- Ie naar Biervliet; Jos. Corn. Brandt naar Kattendijke (Wiihelminadorp). SCHAARSCHTE AAN ROOK- EN PRUIMTABAK. AXEL. De rookers en pruimers moeten dezer dagen veel van hun oude liefhebberij laten varen en speciaal de liefhebbers van een pruimpje tabak zien geen leans meer om alhier nog een pakje pruimtabak op den kop te tikken. Overal in de tabaks winkels ziet men een bordje: „Sigaretten en pruimtabak uitverkocht". Doch ook de rooktabak wordt schaarsch, vooral nu ook de pruimers zich daarmede moeten gaan behelpen. Evenals tijdens den vorigen oorlog trek ken de verstokte pruimers reeds naar de naburige kleine grensgemeenten om te trachten daar nog een of ander merk pruim tabak machtig te worden. Maar veelal wordt een vergeefsche reis gemaakt. Het pruimpje tabak wordt weldra voor hen een weelde-artikel. Goede stand van de bieten. AXEL. De bieten, staan er over het al gemeen zeer goed voor in deze streek, zoo dat een goede opbrengst wordt verwacht. Dit betreft niet alleen de suikerbieten, doch ook de voederbieten, die dit jaar meer dan anders, ook op kleine perceeltjes, zijn verbouwd. Moeilijkheden by het geven van onderwijs. TERNEUZEN. Tengevolge van den bomaanval op Terneuzen werd o.m. het schoolgebouw van de Vér. voor Chr. Volks onderwijs zwaar beschadigd, waardoor het geven van onderwijs tijdelijk gestaakt moest worden. Het bestuur is daardoor voor groote moeilijkheden komen te staan, daar er in Terneuzen geen andere geschik te lokaliteit beschikbaar is. Teneinde het onderwijs toch nog voortgang te doen vin den, zy het dan ook op beperkte wijze, heeft men nu deze regeling getroffen, dat 's morgens de hoogste klassen les krygen, terwijl 's middags de andere klassen aan de beurt komen. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Adriana Johanna, d. van Franciscus Johannes van Hese en Grietje Hage. Overleden: Jacoba Lientje Mullié, 53 j., echtgen. van Jacob Marten van den Berg. DOMBURG. Van 31 Augustus tot 7 September 1940. Geboren: Jacob Lourus, zoon van Lourus Bimmel en Pieternella va:i Rotten; Atze Martinus, zoon "an Martinus Cornells Jelle- ma en Lucia Augusta Jacoba van Dijk. Overleden: Maria Magdalena de Lignie, 82 jaar, echtgenoote van Andries Mauer. 's HEER ARENDSKERKE. Over de maand Augustus. Getrouwd Marinus Joosse, 26 j. en Hendrlka Moerdijk, 23 j. Leendert Burcht Korstanje 25 j. en Gerardina Adriana Bas- tiaanse 30 j. Pieter Mattheus de Baar, 23 j. en Anna Isabella Adriaenssens 26 j. Klaas van Belzen, 46 j. en Cornelia Schip per 46 j. Cornelis Hannewijk 29 j. en Sara Jansens 18 j. Geboren Dina, d. v. Pieter Jansens en Janna Scheele Maria Anna Cornelia, d. v. Cornelis Vermeule en Jacomina Janse Job Jan, z. v. Joos van de Plasse en Johanna Anna van den Boomgaard Ma rinus, z. v. Adriaan Niewenhuyse en Jo hanna Moerdijk Thomas Jan, z. v. Pieter van Gemert en Maria Jannetje Tholenaar, beiden te Vlissingen Johannes Gerardus, z, v. Gillis Joseph van Garsel en Pieter nella Grim David, z. v. Jan Louwerse en Lelntje de Jager Marinus, z. v. Arie Goedegebuure en Pieternella Prina Kors tanje; Augustijn Jan, z. v. Marinus Blan- kenburgh en Johanna Jannetje Fraanje. Overleden Jacomina Korstanje, 55 j., echtgenoote van Adriaan Rottier. D.Z. 's GRAVENPOLDER. Getrouwd Fransinus Nijsse, 28 jr. en Geertruida Minnaar, 26 jr. Geboren Maria Elisabeth, dochter van Jacob Vermue en Matliilde Maria Lippens Overleden Catharina Poortvliet, 75 jr., echtgen, van Abraham Lokerse. (D.Z.) WISSENKERKE. Van 29 Aug. tot en met 4 Sept. 1940. Geboren: Pieter Johannis, z. v. Johannls Kleppe en Elizabeth Rooze; Janna Neeltje, d. v. Jacob Dingehus de Regt en Aartje Magdalena Blazina de Vos Jacobus Ge rard, z. v. jjeendert Welleman en van Eli sabeth Magdalena Brè&s. Overleden: Dina Snoodijk, oud 93 j., wed. van Pieter Sandee. NACHTELIJK BEZOEK AAN EEN DISTRIBUTIELOKAAL. Een groot aantal rantsoenkaarten gestolen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit een lokaal van den gemeentelijken, distributiedienst aan den Laansweg in Am sterdam-Noord een zeer groot aantal dis tributiebescheiden ontvreemd. De dader heeft zich vermoedelijk Zater dag laten insluiten. Hij heeft toen het ge bouw leeg en verlaten was, een kast open gebroken en daaruit een groote hoeveelheid distributiekaarten weggenomen. Hieronder bevindt zich tevens een belangrijk aantal rantsoenkaarten welke afgestempeld, be stemd zijn voor bakkers, caféhouders, kap pers, petroleummaatschappijen enz. Marktberichten VISCHMIJN VLISSINGEN. Ruime aanvoer. Garnalen kleinhandel 29 —24 ct. p. KG. Zoodjes 0.90—2.70. MIDDELBURG, 9 September. Groenten- veiling. Spinazie 812 c., Postelein 10— 16 c., Augurken 230 c., Wagenaarsboo- nen 8 c., Suikerboonen 1014 c.( Stoksnij- boonen 1229 c., Stamsnijboonen 819 c.. Stokprincessenboonen 1216 c., Stamprin- cessenboonen 817 c., Koolrapen 2 c., Breekpeen 46 c., Andijvie 2 c., Waspeën 56 c., Uien 34 c., Kroten 23 c., Sa- voye kool3—8 c., Spitskool 3 c., Roode kool 36 c., Boere kool 1 c., Witte kool 34 c., Prei 710 c., alles per kg. Peën 710 c., Rapen 47 c., Kroten 35 o., Uien 12 c., Selderie 16 c., Knolselderie 45 c., Peterselie 1 c., Radys 2 c., Ram menas 24 c., alles per bos; Bloemkool 435 c., Andijvie 12 c., Kropsla 13 c., Komkommers 27 c. alles per stuk. Fruitveiling: Jeffersons 2026 c., Reine Victoria 420 c., Blauwe Pruimen 11 c., Reine Claude 2026 c., Bramen 20 c. alles per kg. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" GOES, 9 Sept. Augurken 3.50—31; Stok- snijbooneh 625; Pronkboonen 1315; Stokprincesseboonen 1216 Rentegevers 1215; Dubb. Princesseboonen 611; Per- fectboonen 8.50; Groene Boonen 5,50; Roo de kool 2,504,50; Savoye kool 35,50; Postelein 12; Uien 22,50; Breekpeen 2; Aardappels 3.504; Spinazie 9,50; Toma ten 814; Rapen 12,50, per 100 kg. Rammenas 5,50; Rapen 3,50; Kroten 4,50; Selderij 0,50, per 100 kg. Andijvie (breed- blad) 11.90; Andijvie (krul) 1,50; Bloem kool 2,5017; Kropsla 13; Komkommers 22,50, per 100 stuks. Diverse: blauwe druiven 2731; Black- Berry 23, per 100 kg. Meloenen 618 per 100 stuks. V.V.Z.B., GOES. Aanvoer 65000 stuks, Kipeieren 5.50 6.50 poelje-eieren 4.50. Handelaarsnoteering: boter 0,80; kip eieren 5.50 poelje-eieren 4Notee ring Z.L.M.-Comniissiefabrieksboter 0,97%; boerenboter 0,87%; 2e kw. 0.82%; afwijkende kw. 0.60. Aanvoer veemarkt: 14 biggen. Veilingsver. „ICapelle-Biezelinge en Omgeving". KAPELLE 9 Sept. Groote veiling: Zure Kroetappels 3,203,30; Kroetperen 1,10; Dubb. Pr. boonen z. dr. 12.10, alles per 100 kg. Keine veiling Appelen Transparante de Croncels 418; Manks Codlin 514; Zigeunerinnen 818; Cox Orange Pippin 923; Oranjereinetten 410; Ellison's Orange 1226; Present van Engeland 6 13; Jacques Lebel 49; Lanes Prince Al bert 49; Guldelingen 36; Bismarck 4 6; Groothertog Fr. v. Baden 47; Con- stantijn de Groote 37; Reinette Baumann 35%; Reinette 'd Automne 46; Udo- appels 46; Schutters Reinette 35;' Le- moenappels 47; Sterappels 824; Prin- cesse Noble 723; Codlin Keswick 34%; Warnersking 34%; Glorie v. Holland 46%; Bramley's Seedling 68; Bloem zoet 4—6; Zoete Kibbeling 34; Zoete Herfstappels 4S; Tuinzoet 38%; Zoete Kroon 513; Zoete Lantaarnappels 46; Bonne Louisse d'Avranches 526; Triumph' de Vienne 417; Conference 715; Seig neur d' Esperen 411 William Duchessc- 213; Marguerite Marillat 610; Spaan- sche Wijnperen 611; Bon Chretien Wil liams 25; Soldat Laboureur 58%; Maagdeperen 411; Sysjesperen 59; Duifjesperen 25; Dubb. Bergamotten 6 9; Vygenperen 58%; Clapps Favorite 69; Beurré Hardy 518; ld. de Merode 38 ld. d. Amanlis 410 ld. Lebrun 413; ld. Burondeau de Tongrès 59; ld. Wilhelmina 35; Koninginneperen 49; Calleboutsperen 36% Marsepijnperen 2 4, Pruimen: Reine Victoria 626; Belle de Louvain 1116; Jefferson 724; Monarch 1230; Rademakers 1124; Burbank Gi ant 613; Cataloni 817; Abrikoosprui- men 417; Kwetsen 13; Roode Eierprui- men 817; Geele Eierpruimen 69; Reine Claude d'Althan 48. Diversen: Frambozen 55; Bramen 38 48; Blauwe druiven 2431; Witte Drui ven 32; Groene Noten 14IS. Groenten Dubb. Pr. boonen z. dr. 9— 12; Snyboonen 1219; Tomaten 716 al les per kg.; Savoye Kool 3,705; Roode idem 6,beiden per 100 kg; Komkom mers 23; Bloemkool 617; Perziken 15; Meloenen 613 alles per stuks; Kropsla 1—1.80, Andijvie 1.10— 1,90. Kerknieuws Gereformeerde Kerken. Drietal te Baarland: cand. G. J. Graefe, hulpprediker te Roosendaal; eind. L. van der Linde te Wemeldinge; cand. W. J. de Ruiter, hulpprediker te Axel. VALSCHE RIJKSDAALDERS. In enkele dorpen van de Vechtstreek is de laatste dagen valsch geld in omloop ge bracht. Te Vreeland trof men onder een hoeveelheid zilvergeld, dat men van een bankinstelling bad ontvangen, eveneens valsche rijksdaalders aan. Dc geldstukken zijn zeer goed nagèmaakt. Pot punten Zuinigheid met vlijt 0 l l o U is zuinig. Wij zijn vlijtig. Wij maken Uw costuum, man tel ot regenjas weet als nieuw door ze chemisch te reinigen en op te persen. Prijs slechts I 2.50 bij N.V. HOEKSEMA ROTTERDAMSCHE KADE 9 MIDDELBURG - TELEF. 121 Telefonisch aangesloten onder nr. 2409 ADR. KOUSEMAKER, Muziekleeraar, Kamperfoeliestraat 2c Goes. Firma JACQ. FRANK, Juwelier, Londensche Kaai 52, Middelburg, is weer telefonisch aangesloten op het oude nummer; 1 8 8. Inkoop van oud goud en zilver tegen de hoogste koers. voor uitstekend Koffie- en Thee- surrogaat. Alleen zij, die goed zijn ingevoerd bij kruideniers, komen in aanmerking. Voorlopig aanstelifing op hoge provisiebasis. Brieven letters S. E., Bureau „Prov. Z. Courant". Vlissingen. HALITRAN SINATRAN SANOSTOL SCOTT'S EMULSION zoolang de voorraad nog strekt (zonder bon). DROGISTERIJ Korte Noordstraat 44 Middelburg. De DIRECTIE DER N.V. P.Z.EJW. wenscht AAN TE BESTEDEN: Het schilderen v:_i de gebouwen en lantaarn palen in het district Biggekerke. Bestekken zijn te verkrijgen na toezending van 0,25 aan ons kantoor Poelendale te Middel burg. DE DIRECTIE. De Speciaalzaak in Optiek is telefonisch aangesloten onder No. E. TIL ROE Gedipl. Opticien Noodwinkel 64, Turfkade Middelburg. VOOR PASFOTO'S v. d. BOUDT's foto-kinohandeï VEERSCHE SINGEL 98 Middelburg Aanbevelend, JOHN. MERK wim lichtenüahl7~ (gedipl.), Parklaan 6, Middelburg, GEEFT PIANOLES* Aangifte te Goes D, D, v. 'd. Boutstraat 2, Woensdag 1? en Woensdag 18 Sept., van 3—5 uur. GELüBhLEGGIiNG. Te koop gevraagd s 2 Burgerwoningen, Middelburg of omgeving. Aangeboden Bouw- en Wïiland. Brieven No. 357, Bureau Prov. Z. Crt., Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3