„De Jonge Jongens" Hoe lang Is het licht Zonsondergang: hedenavond 20.10 Zonsopkomst morgenochtend 7.06 Gedurende den tusschenliggenden tijd moet verduisterd worden. Pachtbureau voor Zeeland. THANS OFFICIEEL ERKEND. By beschikking van den secretaris-gene raal, waarnemend hoofd van het departe ment van landbouw en visschery van 30 Augustus 1940 is de stichting Pachtbureau voor Zeeland als pachtbureau erkend. In het bestuur hebben de volgende personen zitting: mr. dr. A. J. M. Mes, burgemees ter van Heinkenszand; J. Geluk, burge meester van Noordgouwe P. Verkouteren, burgemeester van Nieuw Namen; A. H. Geschiere JHzn, landbouwer te Grypsker- ke; J. Pilaar, oud-notaris te Goes. Als secretaris van het Pachtbureau treedt op mr. A. B. Bouwman te Goes. Pachtcontracten in drievoud kunnen ter goedkeuring worden ingezonden bij den secretaris van het Pachtbureau te Goes, Groote Markt 28. DE NEDERLANDSCHE TJNIE. Dezer dagen is door de Nederlandsche Unie bekend gemaakt de lijst der geweste lijke secretaria :en. Als gewestelijk secretaris voor Zeeland stond daarin benoemd ir. M. de Vink. 'Dit bericht behoeft in zooverre rectificatie, dat ir. de Vink voorloopig de leiding van het secretariaat op zich heeft genomen, totdat de definitieve leiding is aangewezen. Walcheren Gevonden voorwerpen. O.- EN W.-SOUBURG. Gevonden blauwe heeren regenjas, te bevragen by P. van Splunder, Middelburgsche str. 83 slinger van een auto bij Kunst, Wilhelminastr. 15, Loop der bevolking. VROUWENPOLDER. Ingekomen L, P. Inknxan en gezin, horlogemaker, A 5 uit Middelburg ds. A. J. de Bie, Ned. Herv. predikant, A 90, uit Hoensbroek C. J. C. de Bie, geb. jkvr. Quarles van Ufford, zonder beroep, A 90, uit UtrechtA. I. de Visser en gezin, zonder beroep, A 58, uit Vlissingen M. Mesu, dienstbode, Gapinge B 94, uit Westkapelle. Vertrokken Adr. Klap, geb. Mesu, zon der beroep, A 28, naar Middelburg, Zaag molenpolder 3. Gevonden voorwerpen. OOSTKAPELLE. Gevonden zonnebril, te bevragen bij A. Boone, A 200 strand- emmertje by W. Mesu, A 36 mantelband (rood) bij wed. L. Bakker, A 12 gouden trouwring by J. Vader, A 40b damesarm band-horloge by J. de Voogd, A 119. De garnalenvangst. VEERE. Gedurende de week van 2—7 September hebben 19 Veersche en Arne- muid'sche garnalenvisschersvaartuigen tij dens een vischweek van 5 dagen 6738 kg. aan consumptiegarnalen alhier aangevoerd. Uit de cijfers der laatste weken zou men kunnen opmaken, dat er meer consumptie- garnalen ter markt komen. Diamanten bruiloft. ARNEMUIDEN. Op Woensdag 25 dezer hopen de echtelieden Marinus Meulmeester- Gornelia de Nooyer, wonende aan de Nieuwstraat, den dag te herdenken, dat zy 60 jaar geleden in het huwelijk zijn ge treden. Zy hebben beiden den leeftijd van 82 jaar bereikt. De heer Meulmeester is nog kras en gezond, maar den laatsten tijd wat slecht van gezicht. Zijn vrouw is he laas bedlegerig, maar nog helder van geest en stelt steeds veel belang in de dageiyksche dingen. Onder de gegeven omstandigheden leent deze diamanten echtvereeniging zich niet tot een uitbundige viering, maar wij twijfelen er niet aan, of het krasse bruids paar zal van vele zijden toch nog vriende lijke belangstelling ondervinden. Zuid-Beveland Aanbesteding. WEMELDINGE. Bij de Zaterdagmorgen door B. en W. gehouden aanbesteding voor het bouwen van een kluis, werd door de navolgende personen ingëschreven H. J. Meyaard 1800 Adr. Kosten 1715 F. de Bourgraaf 1690 L. P. Korstanje 1600 Jac. Hoogesteger Mz. 1580 C. van Gorp 1330, allen te Wemeldinge. Aan den laagsten inschrijver is, behoudens goed keuring van G. S., het werk gegund. September. GETIJEN WEMELDINGJjJ. Hoogwater Laagwater. Maandag 9 9.52 22.15 3.18 15.43 Dinsdag j.0 1.0.58 23.38 4.20 16.54 Woensd. 11 12.26 L03 5.39 17,23 Dond.d. 12 13.50 6.09 19.44 Vrijdag 13 2.02 14.55 8.17 20.40 Zaterd. 14 3.21 15.43 9.07 21. Zondag 15 4.05 16.21, V47 22.01 Zeeuwsch-Vlaanderen EEN GOEDE OOGST. Hoewel Augustus aan de natte kant was, beeft de oogst vrijwel niets geleden en nu September zulk buitengewoon gunstig oogstweer biedt, .wordt verder alles droog afgewerkt. Ook het dorschen is in vollen gang en de opbrengsten zyn maar weinig minder dan het vorige jaar, dat voor alle gewassen een recordjaar was. Niet alleen de boeren* maar ook de ra- pers zijn dit jaar zeer actief; niet zoozeer om het geldelijke voordeel, doch als voor zorg tegen den naderenden winter. Mo menteel zijn de bruine boonen aan de beurt. Sommige rapers dorschen deze met-, een uit Dit is evenwel verkeerd, daar dit op teleurstelling moet uitloopen; de boo nen gaan dan licht schimmelen. Wel kun nen onze Zeeuwsche granen onbeperkten tjjd worden bewaard, men zij dan evenwel niet te haastig met het dorschen, en be ware het moeizaam verkregene nog een tijdje op een droge plaats,, ZEEUWSOH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ N.V. Zaterdag 7 September j.l. is te Terneu- zen de gewone jaarlyksche algemeene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. houden. Het verslag over 1939 met "de balans, winst- en verliesrekening werd vastgesteld. De heeren mr. P. Dieleman te Middelburg en mr. K. P. van der Man- dele te Rotterdam werden herkozen tot Commissaris. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer dr. J. A. van Loon, werd voorzien door de benoe ming tot Commissaris van den heer mr. B. J. K. Kolff te Rotterdam. ZWEMWEDSTRIJDEN TE BRESKENS. Zaterdagmiddag werden door de zwem- vereeniging „Scheldestroom" te Breskens onderlinge zwemwedstrijden gehouden in het Wilhelminabad. De uitslagen waren als volgt: 50 m. schoolslag meisjesle. M. Caus 1 m. 3 sec.; 2e. M. Erasmus 1 m. 4% sec. 50 m. schoolslag dames B; le H. Maas 48 sec.: 2e Ina Maas 49% sec. en 3e G. Schrier 50 sec. 50 m. schoolslag jongens: le R. van Quekelberghe 59Vb sec.; 2e J. van Luijk 50 ra. schoolslag oudere jongens: le Omer de Witte 48% sec. 50 m. schoolslag heeren B: le Elie Carels 472/b sec. 50 m. Rugslag meisjes: le Ina Maas 54% sec; 2e H. Maas 55 sec. 50 m. Rugslag dames: le N. Manneke 44% sec.; 2e Gré van Melle 49 sec. 50 m. vrije slag heeren B: le Elie Carels 48% sec.; 2e Joh. van de Sande 55 sec. 100 m. schoolslag dames: le Gré van Melle 1 m. 35% sec.; 2e N. Manneke 1. min; 3e J. van Melle 1.45 min. 50 m. vrye slag meisjes B.: le H. Maas 49% sec.; 2e A. Erasmus 50% sec. 50 m. rugslag heeren: le A. van Liere 52 sec.; 2e Th. Cambier 53 sec. 60 m. vrjje slag Dames: le N. Manneke 35 sec.; 2e M. Schrier 47 sec. 100 m. schoolslag heeren: le C. Wesdorp 1.31 min.; 2e P. de Winde 1 min. 59% sec. 3e L. de Vlieger 2 min, 100 m. vrije slag heeren: le L. de Vlie ger 1.31 min.; 2e A. van Liere 1.32 min. 3e Th. Cambier 1.35%. Daarna werd een wedstrijd over 1500 m. in de Haven gehouden. Vooral hiervoor- be stond zeer veel belangstelling. Het aantal deelnemers was 12, waaronder 6 dames en 6 heeren. Van de heeren vielen er 2 uit. De uitslag was als volgt Dames: 1. N. Manneke 30 min. 15 sec., 2. M. Schrier 31 min. 3 sec., 3. Gré van Melle 33 min. 14 3/5 sec., 4. Mary Nier mans 38 min. 49 sec., 5. R. van de Velde min. 491/5 sec., 6. Jos van Melle 39 min. 10 sec. Heeren: 1. Th. Cambier 27 min. 58 sec., 2. C. Wesdorp 29 min. 10 3/5 sec., 3. H. van Melle 32 min. 50 sec., 4. L. de Vlie ger 33 min. 51 sec. Des avonds vond prijsuitreiking plaats in het hotel van S. M. de Vuijst. OOSTBURG. Zondag vierde zuster Thad- dea, wijkverpleegster van het Wit-Gele- Kruis te Oostburg, haar zilveren klooster- feest. Van de gelegenheid tot feliciteeren werd door velen gebruik gemaakt. Des avonds werd een dankmis gehouden in de kapel van het ziekenhuis. Abnonmaal laag water. AXEL. Na slechts een paar weken droogte is thans de stand van het water in de Zeeuwsch-Vlaamsche kreeken en pol- derieidingen abnormaal laag voor dezen tyd van hét jaar. Sedert menschenheugenis heeft men niet zoo'n lagen stand gekend in September. De Groote Kreek onder deze gemeente is op vele plaatsen geheel doorwaadbaar en ook de leidingen in de polders staan vrijwel overal droog. De visschers lyden ook schade door de lage waterstanden, want op verschillende plaat sen wordt het uitzetten der netten hier door zoo goed als onmogelijk gemaakt. De vangsten zijn tegenwoordig dan ook aller minst bevredigend. Vischreigers ziet men thans weer in groote getale langs de wa terkanten. Profiteerend van den lagen wa terstand, verorberen ze daar heel wat kleine visch. De waterputten in de weidén staan ook weer vrijwel droog en bevatten slechts een modderige massa, zoodat men op vele plaatsen met waterbakken in de voorziening voor het vee moet voorzien. BOMMEN OP TERNEUZEN. De aangerichte schade. TERNEUZEN. Naar aanleiding van het gepubliceerde bericht inzake de bomaan vallen op Terneuzen kan nog worden be richt dat de schade toegebracht aan de Ned. Herv. School van dien aard is dat voorloopig geen onderwijs kan worden gegeven. Een leslokaal is totaal ver nield. Het kerkgebouw der Ger. Gemeente dat in de nabijheid stond heeft geringe schade bekomen zoodat de kerkdiensten gewoon doorgang vinden. De materieele schade aan de belendende perceelen is groot. Schouwen en Duiveland ZIERIKZEE. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur werd "brand ontdekt op den zolder van het onlangs in gebruik gestelde Post en Telegraafkantoor. Hoewel veel rook op steeg uit de dakbedekking, tengevolge waarvan de auto-brandspuit was gerequl- reerd, mocht het den heer van Duivendijk,- weesvader van het daarnaast gelegen Bur gerweeshuis met den directeur gelukken, met een brandbluschapparaat den vuur haard spoedig meester te worden. De bo venverdieping kreeg nogal waterschade, doch het inwendige van het kantoor bleef voor schade gespaard. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak. De schade aan de bekapping blijkt niet gering. A. Timmermans overleden. ZIERIKZEE. Alhier is Zaterdag in den ouderdom van 86 jaren overleden de heer A. Timmermans, die van December 1910 tot September 1935 voor de A.R. partij zitting had als gemeenteraadslid, waarvan jfhy 16 jaren lang vanaf 1919 als wethou der fungeerde. De overledene was van 1919 tot 1931 lid van de Prov, Staten van Zeeland, (Een stukje Zuid-Bevelandsche folklore.) Eenige jaren geleden schreef een zeer achtenswaardige Zuid-Bevelander zijn me moires over al hetgeen hij van zyn kinds heid af tot hoogen trap van zyn ouder dom had beleefd in de plaats zijner in woning, een der mooiste dorpen op Zuid- Beveland. Zoo beschreef hij o.m. de dorpsgezellig heid, hoe men in grooter en kleiner ge zelschappen byeen kwam. De mannen, die er lust in hadden, kwamen des Dinsdags avonds na den marktdag van Goes bij elkander in de dorpsherberg, waar de be langen, die aan de orde van den dag wa ren, werden besproken. Ook des Zaterdags avonds had er zulk een bijeenkomst plaats, maar dan maakten de getrouwde mannen om acht uur plaats voor de jongens. Van de genoemde vereeniging „De Jonge Jongens", zoo vervolgde de schrij ver, moet nog iets worden aangestipt. En dan vertelt hij, dat met geringe variaties dergelijke vereenigingen op ieder dorp ge vonden werden, dat bijna alle jongens er lid van werden, zoodra zij 18 jaar waren. Alles was er streng geheim, terwijl bij de opname van een nieuw lid, deze een vast gestelde geheime behandeling onderging, die, zegt de schrijver, is zelf nu nog niet wensch te verklappen, hoewel de vereeni ging reeds lang is opgeheven. Toen de geachte memoiresehrijver zijn jeugdherinneringen schreef kon hij zeker niet vermoeden, dat -schrijver dezes in het bezit was van de reglementen der eeniging en alles wat daarmee in betrek king stond. Uit piëteit jegens den schrijver zyner herinneringen en den laatsten leider van de Vereeniging der „Jonge Jongens", die nu beiden niet meer tot de levenden behooren, is het publiceeren destijds ach terwege gelaten. Thans is er geen bezwaar om over het een en ander iets naders mee te deelen. Men bedenke echter wel, dat alles be schouwd,-moet worden in de lijst van den tyd, waarin diverse gebruiken anders beoor deeld werden dan tegenwoordig geschie den zou. Uit de oude en'vergeelde paperassen dan zien we in het reglementenboek, dat de Vereeniging den naam droeg van „Een dracht maakt Macht", dat ze'bestond uit een onbepaald aantal leden en tot strekking had het bevorderen van vriend schap en plezier onder elkander. De bestuursleden droegen onderscheide- lyk de namen van Baljuw, Burgemeester, Secretaris-penningmeester, terwijl dezen werden bijgestaan door vier Schepenen, twee Advocaten, een Procureur en een Ad judant. Bovendien was er nog een Bode. Om als lid der Vereeniging te worden toegelaten moest men den leeftijd van achttien jaar bereikt hebben. Bij zijn en tree moest hij als z.g. vrygeld betalen 30 cent, voor verteer 25 cent, aan de vlag 25 cent en voor de aardigheid 32^ cent. Door twee versjes té zingen was hij van da betaling af. Dit alles geschiedde onder bepaalde ceremonies. Éénmaal in de maand kwamen de leden bij elkaar in een aparte kamer der Ge- meenteherberg, waar men den avond steeds was dit op Zaterdag amusant onder elkander doorbracht. Gewoonte ge trouw werd menig glaasje gedronken; by die gelegenheid werd vooraf door den Bal juw een schenker benoemd. Alle verterin gen werden betaald uit de kas. De Pro cureur moest aanteekening houden. Er kwamen nog al eens kwesties voor, soms gemeend, soms voorgewend. Par tijen kozen ieder een advocaat en de plei dooien waren soms amusant en geestig. De Baljuw met de Schepenen deden de uitspraak en legden de boeten op, meestal bestaande uit het betalen van een „bakje" jenever. Dit bakje was een tinnen scho teltje met handvatten met een lepel om te scheppen. De leden maakten zich dik wijls verdienstelijk met het versieren van het dorp bij voorkomende gelegenheden, terwyl ze ook -zorgden voor het plaatsen van eerepoorten bij de burgers, die het een of ander jubileum vierden. De z.g. Mei avond de eerste Zaterdagavond ln de maand Mei was een heel bijzondere. Dan toch werd des avonds laat de Mei boom geplant in de „klapbank", die het eigendom der Vereeniging was en waar de lui des Zondagsmiddags bijeen kwamen. Op kermis werden ringryderijen geor ganiseerd, het katknuppelen gespeeld, of wel men ging en club rijtoeren maken enz. Hoe simpel en eenvoudig ook de orga nisatie' mocht zijn, er zat een kern van goeds in. De geheimhouding werd nooit geschonden, samenwerking werd geleerd, terwijl door ongeschreven wetten de om gang van meisjes en jongens geregeld was. Grappig, maar toch interessant waren enkele artikelen der strafbepalingen: Zoo lezen we, dat ieder* die tijdens de vergadering onbetamelijke woorden ge bruikte, daarvoor boetes moest betalen van 15 of 5 cent. Werd er gevochten, dan moest ieder, die aan 't gevecht deelnam 50 cent betalen voor straf. Wie tijdens het voorlezen van het reglement zijn hoofd gedekt hield, betaalde 5 cent, terwijl hy, die vuur van de kaars nam, zoolang er nog zwavelstokken waren, die zonde be talen moest met 3 cent. Wee hem, die driemaal achtereen met de lepel uit de jeneverkom schepte; tien cent was zyn boete. En verder waren diverse boeten voor de leden, die nadat de vergadering was af- geloopen, op het dorp liepen te zingen of gemeenschap onderhielden met de perso nen, die de Vereeniging hadden verlaten. De laatsten konden weer in genade aan genomen worden door het betalen van een gulden. Niet voor de poes waren de straffen, die den leden opgelegd werden, indien ook maar iets zou worden gezegd aan anderen van hetgeen in de vergadering gebeurde of besproken was. En werkelijk, men hoorde daarvan nimmer. Hoe vastgeworteld de belofte van geheimhouding was, moge blij ken uit de bekentenis van den in den be ginne genoemden schrijver zijner beleve nissen, dat hy op zyn ouden dag nog niets wenschte te verklappen van hetgeen hij al3 lid der „Jonge -Jongens-Vereeniging" had beleefd, Afscheid van het hoofd der O.L. school te Souburg. Met den heer de Bruijn gaat een harde werker voor het onderwijs heen. O.- EN W.-SOUBURG. Met ingang van 1 September jl. heeft de Raad der ge meente op de meest eervolle wyze ontslag verleend aan den heer J. J. de Bruijn, hoofd der openbare lagere school, alhier. Naar aanleiding daarvan waren de kinde ren der school Zaterdagmorgen te half elf in twee lokalen bijeengebracht om van him onderwijzer afscheid te nemen. Nadat de heer en mevr. De Bruyn met hun zoon in de lokalen ontvangen waren, werd het scheidende hoofd namens de kin deren toegesproken door den heer H. K. van Duyvenvoorde, het nieuw-benoemde hoofd der school. Spr. .dankte den heer De Bruijn voor het vele, dat hij in het belang der kinderen en de school heeft verricht. Het is niet alleen dat de kinderen dit in woorden wilden zeggen, maar zij wilden er ook van zingen. Hierna zongen alle kinderen onder lei ding van het hoofd der school den heer De Bruyn een lied toe. Daarna bood één der oudste leerlingen aan den vertrekkenden onderwijzer een prachtige rookstandaard als aandenken aan. Het scheidende schoolhoofd dankte zeer hartelijk voor al deze blijken van waar deering en voor de goede woorden tot hem gesproken. Nu' spr. het onderwys ging ver laten, sprak hij den wensch uit, dat de kin deren zich steeds gehoorzaam zullen too- nen tegenover hun ouders en onderwijzers. „Nu ik van school af ga", aldus de heer De Bruijn, „wil ik ook eens met het be kende „zakje" rondgaan en jullie tractee- ren". Hierna gingen de kinderen naar hun klasse terug en werden onthaald. Het scheidende hoofd bleef daarna nog eenige oogenblikken binnen den kring van „zijn kinderen". En met deze oogenblikken werd een periode van ruim 18 jaren afge sloten, welke de heer De Bruijn heeft doorgebracht onder de Souburgsche kin deren. INTIEME BIJEENKOMST MET PERSONEEL EN OUDERS. Des namiddags vond te half drie een samenkomst plaats van ouders der leer lingen, onderwijzend personeel en verdere genoodigden, welke samenkomst was be legd door de oudercommissie om van den heer De Bruijn afscheid te nemen. Deze by eenkomst stond onder leiding van den heer C. Henderikx, die alle aanwezigen welkom heette, inzonderheid de familie De Bruijn, burgemeester en wethouders der gemeente, benevens den gemeente-secreta ris en de raadsleden, het nieuwbenoemde schoolhoofd de heer Van Duijvenvoorde en diens echtgenoote, het onderwijzend perso neel en de ouders. DE BURGEMEESTER SPREEKT. Na opening door den voorzitter werd het woord verleend aan den burgemeester. Burgemeester Stemerding dankte in de eerste plaats voor de uitnoodiging hier te genwoordig te zijn. Het gemeentebestuur gevoelt behoefte thans een woord van waardeering te spreken, aldus spr., voor het vele werk, dat in de voorbijgegane 18 jaar door den heer De Bruijn is ver richt. Spreker vestigde er de aandacht op, dat de heer De Bruyn de beste jaren van zijn leven (4058 jaar) in Souburg heeft mogen doorbrengen en het openbaar la ger onderwijs in onze gemeente heeft daar van ten volle profijt getrokken. Uit de 29 sollicitanten die zich in 1922 hebben aan gediend, werd de heer De Bruijn gekozen en de toenmalige raad deed daarmede een goede keuze. De heer N. Cysouw is het eenigste raadslid van thans, die aan deze benoe ming heeft medegewerkt. Na 5 jaar als onderwijzer te Dubbeldam te hebben ge werkt en na 17 jaar te Rotterdam het onderwys gediend te hebben, ving het scheidende hoofd in 1922 zyn werkkring- te Souburg aan. Onder zijn leiding werd het schoolmateriaal verbeterd en verou derde boekwerken afgeschaft. In dit op zicht kwam menige verbetering tot stand. In 1922 bedroeg het leerlingenaantal 156, wat tot op heden is gestegen tot 215. Deze belangrijke toename van leer lingen is ongetwijfeld ook te danken aan het feit, waarop het openbaar onderwijs te Souburg thans staat. Thans wordt een periode van het leven afgesloten. Een periode, die niet meer terugkeert. Toch kan het scheidende hoofd met voldoening- op deze periode terugzien. Naast de eigen lijke taak van onderwijzer was de heer De Bruijn van 1922/24 hoofd van de vervolgcur sus van 1924 tot heden leeraar aan de avondschool voor Nijverheidsonderwijs; secretaris van de commissie tot wering- van schoolverzuim en lid van de com missie van schooltoezicht. Voorts is de heer De Bruijn voorzitter van de ver eeniging „Het Groene Kruis" en van de afdeeling Souburg van Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies. Voor dit alles verdient de heer De Bruin den dank dei- gemeente Souburg. Het is prettig te mo gen weten, dat ge inwoner van Souburg blijft. Een woord van welkom en com pliment richtte spr. tot het nieuw bepoem- de hoofd den heer H. K. van Duyvenvoor de. Wij kennen U allen en wij weten wat we aan U hebben. Met groot ver trouwen gaan wij dan ook de toekomst in. U wacht een grootsche taaie en roe ping: onderwijzer en opvoeder. Dat ge deze taaie moge volbrengen in goede ge zondheid, met steun van Uw personeel en onder veel zegen. Overige sprekers. Hierna sprak de heer J. de Priester als voorzitter der afdeeling volksonder wijs; mejuffrouw Duvekot namens het personeel, een oud-leerling namens alle oud-leerlingen en de heer C. Hendrikx namens de ouder-commissie. Al deze toe spraken gingen gepaard met het aanbieden van prachtige cadeaux, benevens bloemen voor mevr. De Bruijn. De heer Van Duyvenvoorde richtte woor den van dank tot het gemeentebestuur voor zijn benoeming en den heer De Bruijn voor diens wijze van samenwerking. Een dankwoord. Na deze toespraken werd het woord verleend aan den heer J. J. de Bruyn om een dankwoord te spreken. Het scheidende hoofd richtte zich tot de vele sprekers per soonlijk en dankte hun voor de zeer fraaie cadeaux, waarvan wij noemen een sche merlamp, vierkleurenpotlood, ets van Vee- re, tijdschriftenstandaard. Voor dit alles werd hartelijk dank gezegd. Spr. zal met groote dankbaarheid aan dezen middag terugdenken. In zijn toespraak wees de heer De Bruijn ook op de groote medewerking, welke hy steeds van wijlen den heer J. P. Anker, als secretaris der afd. Volksonder wijs, heeft mogen ontvangen. Vervolgens werd den aanwezigen een verversching aangeboden, waarna allen met een handdruk van de familie De Bruijn afscheid namen. Het is in deze dagen wel zeer duidelijk gebleken, welk een groote plaats de heer De Bruyn in onze gemeente inneemt en wij hopen, dat hij, na eenigen tijd van rust, zich nog aan het sociale werk in onze gemeente wil geven. Marktberichten AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRIJZEN. Zeeuwsche bonten en blauwen 3.80, Zeeuwsche Eigenheimers 3.50, Zeeuwsche Bintjes j 3, Zeeuwsche Poters 2.803, Bonken 2.602.80, alles pér H.L. IJpolder bonten 5, IJpolder blauwen 5.40, Noord-Holl. bl. Eigenheimers 5, Noord-Holl. muizen 4.80, Duinzandaard appelen 5.207, alles per 100 kg. Aan voer 400.000 kg. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". GOES. Veiling van Zaterdag 7 Septemb. Groote veiling Dubb. Princ. boonen 10.50, zure kroetappels 3.10 per 100 k.g. Kleine veiling appels (per 10Ó k.g.) Mancks Codün extra 12, A 910, B 89, C 67.50, Transp. de Cronsel, Extra 8 15, A 14—15, B 11.60—12, C 7.50—8, Cod- lin Keswick 25.50, Clasieappels 24, Cox Pomona 25.50, Ellisons Orange 12 19 Gulderling 2.504, Jac. Lebel 2.506, James Grive 518, Kaiser Alexander 2.50 •3.50, Lanes Prince Albert 5, Present van Lunteren 6, Princesse Noble 34, Sweden- appels 610, Tuinzoet 38.50, Zigeunerin 612, Zomer Courtpendu 46.50, Zoete Ribbeling 3—6. PerenBr. Hardy, Extra 15—17, A 15—16.60, B 13—14, C 9; Triumph de Vienne Extra 1516, A 1415, B 1314, C 5.5011, Bon Clir. Williams 1.505, Br. d' Aremberg 56.50. Br. de Merode 27.50, Br. Lebrun 38, Br. Wilhelmina 3—6.50, Br. d' Amanlis 410, Br. Beuker 5.50, Clapps Favorite 69, Callebouts- peren 1.505, Diamantperen 46, Duif jesperen 1—3, Le Curé 2.505, Louise Bonne d' Avr. 425, Lange Perzikp. 4, Maagdeperen 3—7.50, Marg. Marillat 2.50 7.50, Ronde Perzikperen 2—6, Seign. d' Esperen 612, Souvenir de Congres 4, Schellebellen 46, Scharlakenperen 3 5.50, Vijgeperen 46, Will. Duchesse 3 10.05. Pruimen Abrikoospruimen 2.709, Burbank Giant 3.5014, Burbankpruimen 2.5011, Blauwe Kwetsen 812, Blauwe Eierpruimen 711, Cataloniepruimen 3.50 •7, Gele Eierpruimen 914, Jefferson- pruimen 811, Monarchpruimen 5.50IS, Radiorubriek Dinsdag 10 September 1940. JAARSVELD, 414.4 M. AVRO Uitz. 8.00 Nieuwsber. ANP, gram. 8.30 Orgel spel. 8.50 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensem ble Jonny Kroon. (11.0011.20 Wenken voor de huishouding. Om 12.00 Ber.) 12.15 Putzta-orlc. 12.45 Nieuws- en economische bei-, ANP, gram. 1.00 Omroepork, en so list. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 „De Brug", declamatorium (opn.) 3.05 Gram. 3.45 Philh. kwartet. 4-.30 Disco-causerie. 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 AVRO-Amusementsork. en solist. 6.30 VP RO: Jeugduitz. 6.45 Planosoli. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 Orgel spel. 7.35 „Brandstof", vraaggesprek. 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Omroepork. en so list. 9.00 Gram. 9.35 Toespraak. 9;45 Om roepork. 10.1510.30 Nieuwsber ANP, slui ting. KOOTWIJK, 1875 1VL KRO-uitz. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Engelsch). 7.30 Wij beginnen den dag. 8.00 Nieuwsber. ANP 8.15 Gram. 11.15 Ber. (Engelsch). 11.30 Gram. 12.00 Rococo-octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.00 Gram. 1.15 KRO-ork. 2.00 Ber. (Duitsch). 2.15 KRO-ork. 3.00 Gram. 3.30 Ber. (Engelsch). 3.45 Gram. 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Musiquette. 6.15 Ber. (En gelsch). 6.30 RVU: Cyclus. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gram. 8.00 Ber. (Duitsch). 8.15 Nieuwsber. ANP. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 KRO-Melodisten en solist, 9.15 Ber. (Engelsch). 9.30 Musiquette. 9.55 Wy sluiten den dag. 10.00 Ber. (Duitsch), 10.15 Nieuwsber. A.N.P. 10.3010.45 Ber, (Engelsch), sluiting. 11.1511.30, 0.15—r 0.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch). Reine Victoriapruimen 48, Roode Eier pruimen 2.5015, Reine Claude d' Alton 9, Reine Claude Violette 4, Reine Claude Verte 8.50, Rademakerspruimen 420, Zoete Kwetsen 9.50. Diversen per 100 k.g. Black Berry 20 23. Blauwe Druiven 2935, Tomaten 7.50—16. Diversen per 100 stuksMeloenen 7—11,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3