Provinciale Zeeuwsche Courant Ingrijpende voorschriften afgekondigd Middélburgsehe, Vlissingsehe, Goesche en Breskensche Courant Met ingang van 1 October algemeene legitimatieplicht voor alle Nederlanders. De groote aanval op Londen begonnen. Zeer ernstige politieke botsing in Den Haag. 183ste JAARGANG NUMMER 208 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1940 waarin opgenomen de Uitgave dei Firma s F. van de Velde Jr en G. W den Boer ABONNEMENTSPRIJS: 18 cent 0ei week of (2.30 per kwartaal. Franco per post t 2-50 p©r kwartaal- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1 -5 regels 11 50. iedere regel meer 30 cent. Bij abonnement speciale prijs.. Kleine advertenties van 1-5 regels 10.50, tedere -egel meer 10 et (max- 8 regels) POSTREKENING 359300 (MIDDELBURG) Dit nummer bestaat uit twee bladen. AANGCSLOTRN BtJ BH.T BUREAU V O O R P U B tl C IT E I T S W A A R D E. INGESTELD DOOR D E V E R E E N I G I N G „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Van heden af o.m. in geheel Zeeland verboden zich tusschen 22 en 4 uur op straat te begeven Beperking van bedrijven van zwervende kooplieden enz. VLIEGERS OPLATEN NIET TOEGESTAAN. Op bevel' van den Commissaris-generaal voor de openbare veiligheid, den hoogeren S.S..- en politieleider,- zijn, zooals \vij Zater dag in het kort meldden, vier verordeningen uitgevaardigd, die in het laatste Verorde ningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied gepubhceerd zijn en die belangrijke en ten deele ingrijpende voorschriften in houden. Alle inwoners hebben den plicht deze voorschriften consciëntieus in acht te nemen ter vermijding van gevoehge straf fen en strenge dwangmaatregelen. Legitimatieplicht voer alle inwoners boven 15 jaar. In de eerste plaats is door de secreta rissen-generaal van de departementen van binnenlandsclie zaken en van justitie voor alle Nederlandsche staatsburgers bo ven 15 jaar, die in Nederland wonen of er verblijven, met ingang van 1 October 1940 een algemeene legitimatieplicht ingevoerd. Dit verplicht iederen Nederlander in het hezette Nederlandsche gebied, steeds een van een foto voorzien officieel identitents- bewijs (officieel fotolegitimatiebewijs) bij zich te hebben, dat hem in staat stelt zich te allen tjjde behoorlijk te legitimeeren. Het bewijs moet worden afgegeven door een Nederlandsche instantie. Het offi- cieele foto-legitimatiebewjjs mag niet wor den uitgegeven voor een langeren tijdsduur dan een jaar een uitzondering is gemaakt voor het paspoort, die naar gelang van zijn geldigheidsduur voor behoorlijke legitima tie kan worden gebruikt. Het identiteits bewijs moet behalve den naam en de voor namen bevatten den geboortedatum, de geboorteplaats, het beroep, de gemeente van inwoning en het adres, zoomede de handteekening van den houder, voorts den datum van uitgifte, het dienstzegel van de instantie, die het bewijs heeft uitgereikt, alsmede de handteekening van den bevoeg den ambtenaar, die het bewijs heeft uitge reikt. Wie niet in het bezit is van een zoodanig officieel bewijs, kan zich er een doen uitreiken door de bevoegde gemeente lijke instanties op het raadhuis. De plicht van de buitenlanders en sta- tenloozen om te allen tijde een geldig- pas poort bij zich te dragen, wordt door deze verordening niet ter zijde gezet. Zooals gezegd, moet iedere inwoner een dergelijk officieel bewijs altijd bij zich dragen. De houder is verplicht het bewijs onverwijld terug te geven aan de instantie, die het uitgegeven heeft, wanneer zijn naam of zijn beroep verandert of wanneer in het algemeen een wezenlijke verande ring in zijn persoonlijke gegevens intreedt. Het bewijs moet voorts ingeleverd worden, wanneer een nieuw bewijs wordt uitge reikt. Tenslotte moet iedere houder het verlies van zijn geldige bewijs onverwijld melden bij de instantie, die het heeft uit gereikt. Wie zjjn legitimatieplicht niet na komt, moet rekening houden naast de algemeene bestraffing, met een voorioo- pige gevangenhouding ter identificatie van zijn persoon. Terwjjl deze verordening over den legi timatieplicht voor het geheele bezette Ne derlandsche gebied geldt, hebben de be voegde secretarissen-generaal nog twee verordeningen uitgevaardigd, die, wat be treft het gebied van hun werking, slechts betrekking hebben op de Wadden-eilanden, zoomede op het kustgebied van het bezette Nederlandsche gebied, dat begrensd wordt door de lijn (met inbegrip van de plaatsen) Den Helder, Noord-Hollandsch kanaal, Alkmaar, Uitgeest, Beverwijk, Velzen, Santpoort, Haarlem, Heemstede, Benne- broek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, War mond, Leiden, Voorschoten, Leidschen- dam, Veenweg, Vlieland, Berkel, Bergschen Hoek, Oudeverlaat, Nieuwerkerk, Schinkel, Capelle, Kinderdijk, Alblasserdam, Papen- drecht, Dordrecht, spoorlijn tot Breda, Ui- venhout en zuidwaarts tot de Belgische grens in de richting van Meerle en van hier langs de Belgisch-Nederlandsche brens tot aan de zee. (Hieronder valt dus de geheele provincie Zeeland. Bed.) Tusschen 22 en 4 uur binnen blijven De voornaamste verordening is die van den Secretaris-generaal van het departe ment van justitie over de beperkingen van het verkeer. Volgens deze verordening is het met in gang van lieden, 9 September 1940 aan allen, die niet Rjjksduitschers zjjn, tot na der order verboden zich tusschen 22 nar en 4 uur buitenshuis te begeven in de bovenomschreven gebieden. Deze verordening vormt een belangrijke uitbreiding van de reeds op 28 Augustus uitgevaardigde verordening omtrent bij zondere maatregelen in het belang" van de luchtbescherming, welke verordening zich vooral bepaalde tot een beperking van het motorrrjtuigenverkeer en tot een verbod van het betreden van het duingebied tij dens den nacht. De nieuwe verordening over verkeersbeperkingen is practisch een algemeen uitgaansverbod in de genoemde gebieden voor de nachtelijke uren. Niet getroffen door het uitgaansverbod worden de leden van de Nederlandsche politie en brandweer, van de Nederlandsche grens bewaking en van den luchtbeschermings dienst, personen die in ambulances en red dingsdiensten werkzaam zijn, dokters en vroedvrouwen, voor zoover hun verblijf in de open lucht voor de vervulling van ambtsplichten of van beroepsplichten noo- dig is, en wel slechts voor zoover daarbij de ambteljjke' bevoegheidskring of de nor male arbeidssfeer niet wordt overschreden. In dit verband moet in het bijzonder de aandacht worden gevestigd op het feit, dat degenen, die tot de bovengenoemde groe pen van personen behooren, zich tusschen 22 en 4 uur slechts binnen hun territoriaal ambts- of beroepsgebied mogen bewegen. Zoo is het ook b.v. noodzakelijk, dat een inwoner, die des nachts een dokter nooöig heeft, zich-in -beginsel wendt tot den meest naby wonenden arts en niet bijvoorbeeld een dokter ontbiedt, die door het bezoek aan dezen patiënt zijn normaal territoriaal arbeidsterrein moet overschrijden. Bijzon dere wenschen moeten in de huidige om standigheden terzijde worden gesteld. Het verbod tot uitgaan heeft voorts geen be trekking op 1'i.lpzoekenden in aantoonbare gevallen van zware ziekte of ongeval. Speciale vergunningen. Tenslotte is voor diegenen, voor wie in zeer bijzondere gevallen, zooals b.v. drin gende beroepsgronden, het nakomen van het verbod tot uitgaan niet mogelijk is, een regeling getroffen door net beschikbaar stellen van een speciale vergunning, welke moet worden aangevraagd bij den voor de betreffende provincie bevoegden districts commandant van de rijksveldwacht, met bijvoeging van t zee pasfoto's. In de steden Rotterdam en Den Haag moeten deze aan vragen worden gericht tot den hoofdcom missaris van politie. De beslissing omtrent het uitreiken van deze speciale vergunning berust bij den stafofficier van de Duitsche Ordnungspolizei bij den gevolmachtigde van den rijkscommissaris. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat de uitreiking van een dergelijke speciale vergunning alleen in zeer bijzondere gevallen mogelijk is, zoodat het aanvragen van vergunningen, die niet voldoende gegrond zijn, en waarmee geen algemeen openbaar belang gemoeid is, moet worden voorkomen. De speciale ver gunning is slechts geldig tezamen met een ambtelijke fotolegitimatie. Personen, die naar den maatstaf van bovenbedoelde verordening van 28 Augus tus 1940 toestemming hebben voor het be- rijden van motorvoertuigen in den tijd tus schen 22 en 4 uur, hebben behalve deze toe stemming eveneens noodig een dergelijke speciale vergunning van ontheffing van bet verbod tot uitgaan. Wie evenwel voor den nacht een rijvergunning heeft of nog zal ontvangen, krijgt ook vanzelfsprekend op aanvraag deze speciale vergunning. Strenge controle. De contröle op dit uitgaansverbod zal ten strengste worden gehandhaafd. De strafbe dreigingen voo handelingen in strijd met het verbod gewagen er van, dat degenen die in strjjd hiermede handelen, rekening hebben te houden met de zwaarste straffen. Tegelijkertijd wordt het misbruik van een uitgereikte speciale vergunning met straf bedreigd. Wie ter verkrijging van een bij zondere vergunning onware opgaven doet, stelt zich eveneens aan straf bloot. Rondtrekkende ondernemingen. Een andere verordening van den secre- taris-generaal van het ministerie van bin- nenlandsche zaken, van den secretaris-ge neraal van het ministerie van justitie en van dien van handel, nijverheid en scheep vaart verbiedt met ingang van heden, 9 September, voor de Waddeneilanden sn voor het boven omschreven kustgebied de uitoefening /an "aats tot plaats trekken de kooplieden en andere ondernemers (rondtrekkende ondernemingen). Wat onder een rondtrekkende onderne ming te verstaan is kan als algemeen be kend worden verondersteld. Voorzichtig- heidshalve is in deze verordening echter nog een nauwkeurige begripsdefinitie van de rondtrekkende onderneming opgenomen, zoodat alle twijfel daaromtrent is opgehe ven. De rondtrekkende ondernemer, die van nu af er van afziet van plaats tot plaats te trekken en zijn bedrijf in zijn woonplaats, of in de plaats waar hg op dit oogenblik vertoeft, voortzet, kan met dit bedrijf voortgaan. Hij mag echter niet meer de woon- of verblijfplaats in de boven om schreven kuststreek verlaten. Als een der gelijke verandering in zijn bedrijf niet mo gelijk is, zal hij goed doen de kuststreek te verlaten om in het binnenland zijn trek kend bedrijf verder te kunnen uitoefenen. Oplaten van vliegers verboden. Door een andere verordening van den secretaris-generaal van het departement van justitie is uit een oogpunt van veilig heid van het luchtverkeer het oplaten van vliegers van welkt soort ook, in heel Ne derland tot na. .r order verboden, en is op overtreding van dit verbod straf gesteld. Het is buit> n kijf, dat veel bepalingen van de genoemde vier verordeningen een zekeren nieuwe instelling van de bevolking vereischen en min of meer belangrijke be perkingen voor het persoonlijke en econo mische leven ten gevolge zullen hebben. Het algemeen belang echter, dat bi} de uit vaardiging van de verordeningen heeft voorgezeten, vereischt, dat alle inwoners het zich tot een plicht rekenen de hier op gelegde verplichtingen en verboden nauw gezet na te komen. Aan de Duitsche orga nen van politie en weermacht en aan de Nederlandsche poi. ie is opdracht gegeven streng te waken op de nakoming van deze verordeningen en zonder pardon tegen overtreders op te t aden. Bij een verstan dige houding der bevolking zal de uitvoe ring van ingrijpende bepalingen der veror deningen wel niet op moeilijkheden stuiten. Onder rondtrekkende ondernemers worden diegenen verstaan, die buiten het gemeéntegebied van byn woonplaats zon der vaste vestiging en zonder voorafgaande bestelling, in eigen persoon 1. Waren te koop aanbieden. 2. Warenbestellingen opzoeken, of waren bjj andere personen dan bij kooplieden of in andere plaatsen dan op open verkoopplaat sen tot wederverkoop opkoopen. 3. Zelfgemaakte producten aanbieden. 4. Muziekuitvoeringen, tooneelspel, thea tervoorstellingen of andere openluchtvoor stellingen geven zonder dat het hier een hooger belang van de kunst of de weten schap betreft. Tijdelijk Duitsche tele fonisten op de grootste Nederlandsche telefoonkantoren. Ten behoeve van een vlotte afwikkeling van het telefoonverkeer van en met de Duitsche bezetting in Nederland zijn bij wijze van tgdelgken maatregel op de groot ste telefoonkantoren Duitsche telefonisten ingeschakeld, die beschikken over een ze ker aantal telefoonverbindingen, welke op afzonderlijk daarvoor ingerichte tele foonposten zijn verbonden. De afwikkeling van het Nederlandsche telefoonverkeer zal onder dezen maatregel niet lijden, aangezien met de ter zake be voegde Duitsche autoriteiten is overeen gekomen, dat het mede tot taak van de Duitsche telefonisten behoort, voor zoo ver daartoe gelegenheid bestaat, haar zorg te wjjden aan de afwikkeling van het Ne derlandsche telefoonverkeer, ingeval dit dreigt te vertragen. Zij zullen die afwikke ling in voorkomende gevallen op dezelfde zorgvuldige wijze behartigen als het tele- foneerend publiek van de Nederlandsche telefonisten gewend is. Ex-koning Carol naar Zwitserland. Tweemaal werd een aanslag op zjjn trein gepleegd. De ex-koning van Roemenië, Carol n, is met een extra-trein naar Yoego-Slavië ver trokken, om vandaar via Italië naar Zwit serland te reizen. Tot tweemaal toe heb ben Gardisten een aanslag op den konink lijken trein gepleegd. Beide malen bleef de vorst ongedeerd. Carol n heeft van de Zwitsersche re geering een verblijfsvergunning van een maand gekregen, onder voorwaarde, dat hij zich zal onthouden van - politieke acti viteit. Voor zjjn vertrek is aan ex-koning Ca- roi een chèque van ruim 20.000 pond ster ling overhandigd als eerste jaarljjksche uit betaling van een schadeloosstelling welke Carol voor zjjn leven geëischt en toegezegd heeft gekregen. Bovendien beschikt Carol over rekeningen in Zwitserland, Engeland en de Vereenigde Staten. De aandeelen en het effectenbezit van den koning zjjn ge blokkeerd. Zware treffers op vitale punten. In een extra bericht heeft het opperbe vel van de Duitsche weermacht Zaterdag middag bekend, gemaakt, dat het lucht- wapen op dien dag voor het eerst de haven en de' binnenstad van Londen krachtig heelt aangevallen. Men herinnert zich ongetwijfeld uit de jongste redevoering van Hitier de pas sage, waarin hij de Britten waarschuwde „Stelt U gerust, wij komen terwijl hij tevens aankondigde, dat de Duitschers het gepaste antwoord zouden weten te geven op de nachtelijke Britsche bezoeken aan Berlijn." Gedurende de laatste weken werd te Londen geregeld luchtalarm gemaakt, maar het betrof hier slechts verkennings tochten en geen georganiseerde aanvallen. Daarmede is Zaterdag een aanvang ge maakt en, te oordeelen naar den stroom van berichten, die daarover van Duitsche zijde zijn verstrekt, met verbijsterend suc- In golven kwamen de Duitsche toestel len over de kuststrook en het gebied van de Theems, waar de jagers tot taak had den den weg naar Londen te effenen. Het Britsche luchtafweerapparaat is juist rondom Londen van een vernietigende kracht. Uit het feit, dat de Duitschers tot boven de stad zijn doorgedrongen blijkt, dat het luchtwapen van Goering inderdaad superi eur is en volkomen opgewassen tegen de afweergordels, wélke om het Britsche ei land zijn gesmeed. In het frontbericht van Zaterdag gaf het D.N.B. een indrukwekkende opsom ming van de militaire doelen die in de af- geloopen dagen met succes werden be stookt. Doch het weekeinde heeft, naar het schjjnt, alles overtroffen, wat Engeland tot nog toe te verduren heeft gekregen. Duitschland heeft den Engelschen de vergelding bezorgd voor de aanvallen op Duitschland op onschuldige burgers en op uitgesproken niet-militaire. doelen. Duitsch land heeft het antwoord gegeven op een wjjze, die schril afsteekt bjj wat de En gelschen, naar uit de berichten van het D.N.B. blijkt, boven Duitschland prestee- ren. De militaire doelen van Londen wer den aangevallen en het Londensche af weergeschut stond machteloos toen de Duitsche bombardeurs zich op hun doelen wierpen. Geen wonder, dat dit de bevol king van Londen met ontzetting heeft ge slagen. Het D.N.B. meldt althans uit Londen, dat- onder de bevolking van de Engelsche hoofdstad een paniek is ontstaan. De men- schen stroomden naar de ingangen van de ondergrondsche. De telkens opnieuw weerklinkende ont ploffingen in de dokinstallaties en de olie tanks wekten schrik en opwinding onder de menschen, zoo meldt het D.N.B. Voor de ingangen van de ondergrondsche ver drongen en vochten zij om toegang te krijgen. Aangezien de binnenstroomenden spoedig door de volgende menigten op de rails werden gedrongen, moesten de toe gangen deels met geweld gesloten worden, hetgeen de opwinding nog vergrootte. On middellijk deden geruchten de ronde, dat de ondergrondsche door inslaande bommen in de Theems overstroomd was. Honderd duizenden waren niet in staat voor donker hun huis weer op te zoeken, aangezien zij vastgeklemd zaten in de menigte en voor, noch achteruit konden. De dicht opeenge pakte menschen belemmerden de brand weer herhaaldelijk in zijn optreden in de bedreigde - bieden. De Duitsche gevechtstoestellen hebben den weg naar Londen vrjj gevochten en boven de Britsche hoofdstad woedt thans de titanenstrijd tusschen Spitfires en Mes- serschmidts. De aanvallen zijn gisteren voortgezet. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd in Londen weer een langdurig lucht alarm gemaakt, toen, aldus het D.N.B., Duitsche gevechtsformaties hun aanvallen op stad en haven voortzetten en met wel gemikte bommen op de haveninstallaties en op andere industrieele en militaire be langrijke objecten aanzienlijke schade aan richtten. Vooral, naar het D.N.B. ver neemt, teisterden de Duitsche bommen werpers voornamelijk de ten Oosten van Londen gelegen voor den oorlog belang rijke industrieele doelwitten in Silverton, Woolwich en Greenwich. De aangerichte schade zou ontzaggelijk zijn. Het geheele verkeerscentrum van Londen is bij den aanval in het ongereede geraakt. De schachten van den ondergrondschen spoor weg zijn, naar men heeft kunnen vast stellen, ingestort Twee gasfabrieken vlo gen in de lucht en groote entrepöts en graanpakhuizen werden door de Duitsche machines aangevallen. Van verre zjjn de sedert Zaterdag woe dende brandhaarden te zien, welke on miskenbaar den weg naar Londen aan geven. Het is voor de aanvallers een ge makkelijke taak hun doel te vinden. Alle tot dusverre neergeworpen bommen zjjn op de aangegeven aanvalsobjecten neerge komen en breidden de branden uit Eenige Duitsche vliegtuigen vlogen op zeer ge ringe hoogte op eenige luchtafweerstellin- gen af, om ze met bommen te vernietigen. Machinegeweervuur voltooide hun vernie lingswerk, waarbij ook zoeklichten werden verwoest. DE LUCHTACTIE VAN ZONDAG. De activiteit der Duitsche luchtstrijd krachten had Zondag in de eerste plaats ten doel te constateeren welke successen de aanvallen van Zaterdag hadden gehad, zoo meldt het D.N.B. Verscheidene forma ties verkenningstoestellen vlogen des mor gens en des middags op groote hoogte over het stedelijk gebied van Londen en namen foto's. ENGELSCHE LUCHTAANVAL OP. OOSTENDE. Drie Engelsche vliegtuigen hebben Zon dagmiddag een aanval gedaan op de ha venwerken van Oostende. Zjj doken, naar het D.N.B. meldt, bij verrassing uit de wolken te voorschijn. Een der vliegtuigen raakte in het spervuur van het Duitsche luchtafweergeschut en stortte brandend in zee. Twee inzittenden konden zich zwem mend in veiligheid brengen. WAT HET BRITSCHE MINISTERIE VAN LUCHTVAART MEDEDEELDE De informatiedienst van het ministerie van luchtvaart verklaart, volgens Reuter, dat de luchtgevechten zich over het ge heele gebied van Londen hebben afge speeld en gisteravond langer dan een uur geduurd hebben. Spitfires en Hurricanes stegen op om den eersten grooten aanval op Londen te verhinderen. Het ministerie van luchtvaart deelt me de „De vijandelijke luchtaanvallen op Londen hebben zich verschillende malen herhaald en in grooter omvang dan ooit te voren. Onze verdediging trad overal tegen den vijand op, terwijl de burgerlijke verdediging zich bewonderenswaardig heeft gedragen. De strijd duurt nog steeds voort". Alle berichten over de aanvallen van Za terdag melden, dat de Duitschers groote afdeelingen bommenwerpers en jagers in het vuur gebracht hebben. Een bewoner van Londen zei, dat hg minstens vijf af deelingen van bonderd toestellen had ge zien. Kort na het tweede alarm hoorde men het geraas der Duitsche motoren. Luchtafweer en brandweer traden niet op gedurende het tweede alarm, dat te 19.30 uur werd gegeven. Even na het tweede alarm werd het geluid van een groote ont ploffing uit Oost-Londen gehoord. In een der wijken konden honderden Londenaars hun huis niet op de gewone manier berei ken. Zij moesten in de schuilkelders vluch ten. Zondagochtend vroeg deed de brand weer haar best om de vele branden in een dichtbevolkte wijk te blusschen. In ver scheidene havenwerken waren branden ontstaan, terwijl fabrieken beschadigd werden. Er zijn bommen gevallen op een schouwburg en op vele kantoren en fabrie ken. Openbare diensten, zooals de verlich ting, werden in het ongereede gebracht. Men trachtte tot iederen prijs de verbin dingen in stand te houden. Arbeiders vul den de bomtrechters op, terwijl in de na bijheid nog bommen ontploften. Gas- en waterleidingsbuizen werden hersteld, tele graaf- en telefoonverbindingen weer in orde gebracht. Groote rookwolken stegen boven Londen op. Toen het donker werd, wierpen de vliegtuigen hun bommen zoo veel mogelijk in de nabijheid der reeds ver oorzaakte branden. Als een brand gebluscht was, laaide een nieuwe op. Twee Duitsche jagers hebben een aanval op een trein gedaan. Van officieele zjjde wordt gemeld: Op Zaterdag, in den namiddag, mar cheerde een afdeeling van den „Natio- nalen Jeugdstorm", ter sterkte van onge veer 200 jongens en meisjes, begeleid door eenige w.a.-mannen van de N.S.B. door de stad in de richting van de Bali straat, om daar het N.S.B.-huis op te zoeken. Juist voor dit huis reed met een duidelijk provoceerende bedoeling een wielrijder op deze afdeeling in, waardoor een meisje op den grond werd geworpen. Hoewel van dezen marsch aan de politie mededeeling was gedaan en hiervoor toestemming was gegeven, grepen de slechts in geringe sterkte aanwezige Nederlandsche politie ambtenaren niet in. Daarop ontstond tu mult-, hetwelk in een handgemeen overging. De tor plaatse aanwezige Nederlandsche politie-mannen van de gemeentepolitie wa ren niet opgewassen tegen deze situatie, doch maakten op een door den toestand niet gerechtvaardigde wjjze van hun wa pens gebruik, waardoor verschillende N.S.B.-ers zwaar gewond werden, tenge volge waarvan een hunner nog denzelfden avond in het ziekenhuis is overleden. Ook bjj de verdere behandeling van dit incident openbaarde zich een gebrek aan organi satie bjj de gemeentepolitie. De Rijkscommissaris heeft op grond van dit feit den hoofdcommissaris van politie in Den Haag uit zjjn ambt ontzet, en aan den Höheren S.S.- und Polizei-führer, S. S.- Brigadeführer Rauter, het verdere onder zoek inzake dit voorval opgedragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 1