10 STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes HET VERKEER OP DEN BOULEVARD BIJ AVOND. Op verzoek van den commissaris van politie brengen wij het verbod van den Duitschen Hafenkommandant, Kap. leut. Gayer, nogmaals in herinnering. Deze heeft bepaald dat het tusschen zonsondergang en zonsopgang verboden is met alle motorrij tuigen en rijwielen op de boulevards van af het standbeeld van de Ruyter tot aan de Nollepunt te rijden. Bovendien is het aldaar tusschen zonsondergang en zonsopgang ver boden een brandende sigaar, sigaret of pijp bij zich te hebben. Opgemerkt zij dat vooral wielrijders en wiehijdsters zich, zooals gisteravond is gebleken, niet aan het verbod storen. De politie heeft voor den eersten avond aan genomen dat zij met het verbod niet bekend waren. Hiermede kan echter natuurlijk niet worden voortgegaan en bij overtreding volgt arrestatie. Men zjj dus gewaarschuwd. Ook vernamen wij van de politie zelf, dat voor de uitvaardiging van het verbod opge schoten jongens er blijkbaar genoegen in vonden, wanneer de verduistering was in getreden, op demonstratieve wijze sigaret ten of sigaren aan te steken, waardoor op bedenkelijke wijze onnoodig veel licht werd NOGMAALS DE WINKELVERDUIS TERING. Het verduisteren der winkels bij het openen en sluiten der winkeldeur, door middel van een sleepcontact, blijkt ook hier ter stede meer en meer te worden toegepast. Het bezwaar van de algeheele duisternis bij het binnentreden en het ver laten van den winkel is echter voor velen nog een groot probleem, Niet iederen win kel leent zich voor het aanbrengen van kleine, niet uitstralende la2npjes, waar door deze steeds terugkeerende algeheele duisternis wordt voorkomen, waarvoor naar andere middelen is uitgezien. Door de glas- en verffabriek Wattez te Goes is nu een ronde, glazen plaat in den handel ge bracht, welke plaat met lichtgevende verf is behandeld. Deze plaat wordt onder de gewone lamp gehangen, welke lamp zelf door middel van een sleepcontact op de deur werkt. Wanneer nu de lamp, bij het openen der deur uitgaat, blijft de plaat een zwakke, doch zeer behoorlijke verlich ting geven, een verlichting welke niet uitstraalt. Bij het sluiten der deur wordt de gewone verlichting weer ingeschakeld. In het Volkskleedingmagazijn aan het Korte Groenewoud wordt deze bijzondere verlichting reeds toegepast en zij voldoet naar mgn ons mededeelde, uitstekend. DE VRIJMETSELAARSLOGE TE VLISSINGEN. Naar aanleiding van ons bericht in ons nummer van gisteren betreffende de op heffing der vrijmetselarij in ons land, kunnen wij mededeelen dat wij eerst nu vernemen dat de loge „L'Astre de L'Orient", gevestigd in een perceel in de Coosje Buëkenstraat alhier, reeds Woensdagmorgen door den Commissaris van. Politie is bezocht, die de loge heeft gesloten en haar deuren heeft verzegeld. Ook moeten de aanwezige gelden en boe ken door dezen politieambtenaar in beslag zijn genomen. DIRK DE WATERDUIKER OVERLEDEN In den ouderdam van 83 jaar is te Am sterdam de oud-Jordaner Dirk Rietveld overleden. Hij v/as daar vroeger een be kende figuur onder den naam Dirk de Waterduiker. Naar verluidt moet hjj in zijn leven niet minder dan 74 personen, die te water waren geraakt, hebben ge red. Dirk Rietveld, die Vlissinger van ge boorte was, heeft eenige jaren geleden onze gemeente nog bezocht. Naar wij ons meenen te herinneren was dit ter gele genheid van zgn 80sten verjaardag. Een der hoofdstedelijke bladen heeft toen door verzamelen van giften het mogelijk ge maakt, om aan dezen wensch van Dirk te kunnen voldoen. Bij dit bezoek heeft hij o.m. een huisje in de Palingstraat, waar hij gewoond heeft, opgezocht en daar nog met enkele oude kennissen gesproken, NACHTELIJKE KWESTIES. Eergisteravond heeft de politie een café in de Palingstraat moeten ontruimen waar Duitsche matrozen na den bezetten tjjd vechtende waren. Een der matrozen werd door een ander op straat gegooid, waarbij liij een verwonding aan het hoofd had beko men. Begrijpelijk is het dat een en ander onder veel lawaai en geschreeuw plaats vond, waardoor de nachtrust van de bewo ners in de omgeving verstoord is geworden. In den afgeloopen nacht zijn eenige Duit sche militairen naar het bureau van politie geleid waarvan één vrij ernstig aan de hand was verwond. Voor een buitenstaander leek het wel of in het bureau een veldslag plaats vond, zóó werd er geraasd en getierd. Een ingezetene waagde zich toch naar binnen om aangifte te doen dat bij hem een ruit was ingeslagen en een reclamevlag stulc was getrokken. De verwonde militair ont kende de vernielingen te hebben gepleegd, hoewel niet kon blijken op welke andere wijze hij dan aan zrjn hand verwond was geraakt. Later is de Duitsche politie ten politiebureele verschenen en is door haar en de Nederlandsche politie een onderzoek ingesteld. Aan den verwonden militair is eerste hulp verleend. ALHAMBRA-THEATER. „Moeder." Het is een wonderbaar iets, een Moe- der Anderen kunnen ons lief zijn, een Moe der alleen begrijpt ons, werkt voor ons, zorgt voor ons, en het eenigste kwaad wat zij ons ooit doet, is te sterven en ons te verlaten. Moeder het eerste woordi wat wij als kind leeren, dat wij steeds gebruiken, bij geluk, bij angst, bij vreugde. Al worden wij nog zoo oud, het woord Moeder blijven wij gebruiken, ook als Moeder er niet meer isHoe vaak en door hoevelen zal de Moeder in deze angstige tijden wor den aangeroepen, hoevelen. zullen thans, Rechtszaken Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Verkeersovertredingen J. W., Katten- dijke, 5 x 2 b, s, 5 x 1 d.h. J. K., Kat- tendijke 5 x 2 b, s. 5 x 1 d.h. L. M., Arnemuiden, ontslagen van rechtsvervol ging H. W., Arnemuiden, ontslagen van rechtsvervolgingG. K., Goes, 3 b. s. 3 d.h. P. J. W. en C. A. W„ Souburg, ieder 3 b. s. 3 d.h.J. M. W., Vlissin gen 60 b. s. 20 d.h. met ontzegging van het recht motorrijtuigen te besturen voor den tijd van zes maanden J. K., Vlissin gen, 2 b. s. 2 d.h. P. L., Oostkapelle, 5 b.. s. 3 d.h. J. P. K„ Vlissingen, 0.50 b. s. 10 d.h. met ontzegging van het recht motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden, benevens 3 dagen hechte nis met een proeftijd van 2 jaar A. H., Middelburg, 3 b. s. 2 d.h. W. v. O., 2 b. s. 2 d.h. W. J. de P., J. B., Kwaden- damme, M. R., Ovezande, ieder 3 b. s. 2 d.h. A. R., Oostkapelle 2 b. s. 2 d.h. I.A., Oostkapelle 2 b. s. 2 d. h.J. B. B. Brussel, 2 b. s. 2 d. h. W. W., Vlissingen 3 b. s. 2 d.h. A. R. L., Vlissingen, 2 b. s. 2 d. h. G. H. en L. v. B. Goes, ieder 2 bs. 2 d.h. N. de R., Arnemuiden, terug aan ouders zonder toepassing van straf P. S., Rotterdam, C; J. R., Goes, J. K. T. R., Vlissingen, ieder 2 b. s. 2 d.h. over treding drankwet: O. S., Vlissingen, 5 d.h.; overtreding verduisteringsverordening: M. O., Goes, 7.50 b. s. 5 d.h. J. van P., Vlissingen 10 b. s. 5 d.h. P. A. V., Vlissingen. 7.50 b. s. 3 d.h. W. M. G., Middelburg 5 b. s. 3 d.h. L. H. Oude- lande f 2 b. s. 2 d.h. overtreding der al- gemeene politieverordening der gemeente Vlissingen, D. V., 10 b. s. 6 d.li. zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden B. G.( Middel burg, 15 b. s. 15 d.h. M. K., Schore, 15 b. s. 10 d.h. B. M. en H. M. V., Mid delburg, ieder 15 b. s. 10 d. h. overtr. algemeene politieverordening van Dom burg: J. de M., C. M. en L. M., Domburg, resp. 2, 2 en 3 b. s. 2, 2 en 3 d.h. 'n rijdier op den openbaren weg laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichtèn van schade te hebben genomen J. W., Serooskerke, 3 b. s. 2 d. h. overtreding ijkwet A. O., Mid delburg, 0.50 b. s. 1. d.h., met verbeurd verklaring van het gewichtovertreding keuringsverordening van Domburg J. B.t Domburg, 2.50 b. s. 2 d.h. van de po litieverordening van Middelburg P. J. H., Sint Laurens, 2 b. s. 1 w. t. school. ver van hun Moeder verwijderd, met dub bele liefde aan hun Moeder denken en hoevelen zullen er al geweest zijn die als laatste woord „Moeder" prevelden Aan dit alles moet men denken bij het zien van de film „Moeder", een filmwerk, dat ons stil maakt van ontroering. Geen film die overloopt van een valsch pathos, doch Integendeel van eenvoud en eerbied, die bij dit onderwerp past. Het is bijna onge- loofeljjk dat deze film werd gemaakt door Gustav Ucicky, van hem verwacht men immers meer avonturen-films. De hoofdrol wordt bezet door Kathe Dorsch, die toont een groot actrice te zijn. Zij weet meermalen te ontroeren. Daar naast verdient Paul Hörbiger een bijzon- dere onderscheiding om de sobere, sugges tieve creatie van den sympathieken huis vriend, die, hoewel zijn schuchtere huwe lijksaanzoeken onbeantwoord blijven, vreugde en geluk vindt in het vaderlooze gezin. Daarnaast zijn de kinderscènes ver rassend natuurlijk, maar van het meeste belang was ditmaal de regisseur, die dit alles leidde tot een der sterkste en meest doorvoelde Moeder-films, die wij ooit op het witte doek zagen. Het gebeurt niet vaak, dat men op het witte doek den mensch in zijn dageljjk- sche leven te zien krijgtwelnu, in deze film wordt de hoofdrol gespeeld door een vrouw achter de waschtobbe. Een geluk kig gezin, waaruit de man plotseling door een ongeluk wordt weggerukt. De weduwe blijft achter met vier kinderen, geheel onverzorgd. Dan komt de strijcl om deze kinderen groot te brengen, om hen het doel, wat zij zich hadden gedroomd, toch te doen bereiken. Daarvoor is een bij zondere mate van energie, moed en opof fering noodig, doch het doel wordt ten slotte bereikt. Deze film is een hooglied op de liefde, de kracht en de goedheid der Moeder. Het voorprogramma brengt weer als van ouds eenige aardige opnamen van Polygoon, waarna een war me propaganda-film volgt voor de zoo schoone sport der vrouw. Opnamen die bijzonder goed zijn geslaagd en gemaakt zijn in een prachtige omgeving. Ook de vroolijke noot ontbreekt niet. Allereerst zorgt daarvoor „De Hotelrat", terwijl, wij zouden willen schrijven vanzelfsprekend, Walt Disny's creaties weer een belangrijk aandeel daarin hebben. Apotheek geopend. Zondag 8 September is de apotheek ge opend van de fa. A. J. van Ockeuburg, Sin- gelweg 5. Getijen. September. Hoogwater Laagwater. Zaterdag 7 6.23 18.43 0.40 12.49 Zondag 8 L.K. 7.13 19.33 1.28 13.41 Maandag 9 8.u6 20.38 2.1b 14.35 Dinsdag IQ P.22 22.10 3.15 15.52 Woensd. 11 10.56 23.39 - 4.35 11. 5 Dond.d. 12 13 6.08 18.46 Vrijdag 13 0.50 13.11 7.12 19.41 Zaterd. 14 1.41 13.55 7.59 20.26 Zondag 15 2.22 14.29 8.37 21.03 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min, later. S Springtij.» HET INVULLEN DER BILJETTEN VOOR DE SCHADE-ENQUêTE COMMISSIE. Gisteravond hield het bestuur van de Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zee land met zjjn helpers voor de eerste maal zitting in de raadzaal van het tijdelijk ge meentehuis aan het Molenwater ter voor lichting van hen, die moeilijkheden onder vinden met invulling van de hen toegezon den biljetten. Er waren vier commissies gevormd, die ieder voor een der vier uitgegeven biljetten inlichtingen verstrekten. Er was een commissie voor het onroe rend goed, biljet A een voor bedrijfsinrich ting, biljet Been voor bedrijfsvoorraad, biljet C en een voor huisraad, biljet D. In de vestibule werd aan eenige tiental len personen, die zich dezen eersten avond kwamen aanmelden, gevraagd, waarvoor zij trokken commissie gelegenheid was kon inlichtingen wenschten en als er bij de he men dan geholpen worden. Zooals te be grijpen, komen verschillende personen, spe ciaal zij, die alles kwjjt zijn, bij verschillen de commissies terecht. Over het algemeen kon men de gedupeerden op dreef helpen en dit zal zeker ook wel het geval zijn met hen, die de volgende Dinsdag- of Vrijdag avonden zich komen melden. De Stichting doet hiermede bijzonder practisch werk. COMMISSIE VAN ADVIES VOOR DE DISTRIBUTIE. In de trouwkamer op het tijdelijk Stad huis hield de commissie van advies voor de distributie gistermiddag haar laatste ver gadering met den tegen 15 September eer vol ontslagen directeur, den heer H. P. Staal. Aan het einde dezer vergadering heeft de heer L. A. Stofkoper den scheiden de toegesproken en hem dank gebracht voor hetgeen hij deed en voor den aangena- men omgang met de commissie van advies. Spr. zeide o.m., dat de heer Staal was mensch, koopman en ambtenaar. In de eer ste plaats is hij mensch, in de tweede plaats koopman en maar voor een heel klein deel ambtenaar. ALLE VERGADERINGEN VERBODEN. Naar ons wordt medegedeeld zijn alle vergaderingen thans verboden en zal ook de groote vergadering, die door de A.R. en C.H. partijen op Zaterdag 14 September zou worden gehouden, met als spreker dr. H. Colijn en prof. jhr. mr. B. C. de Savor- nin Lohman, geen doorgang kunnen vin den. MAN TE WATER GERAAKT. Gisteravond omtreeks half elf is zekere de K. bij de Beatrixbrug door een aldaar staanden stapel steenen misleid en in het water gereden. Door toegesnelde personen van wie één zich onmiddellijk te water begaf, is de K. gered kunnen worden, waarna hij weer tot bewustzijn kon worden gebracht. Kortgeleden vond op dezelfde plaats een soortgelijk ongeluk plaats, doch helaas^net doodelijken afloop. Men vraagt zich af of door 't plaatsen van een hek of andersziriè' verdere onheilen niet zouden kunnen wor den voorkomen. GEEN VOORRANG VERLEEND. Gisteren heeft op den viersprong Blauwe- dagsmiddags zijn de kantoren gesloten, aanrijding plaats gehad. Van den Blauwe- dijk kwam een vrachtauto in de richting Loskade gereden. Deze wagen had dus voorrang moeten verleenen aan een over de Kanaalbrug komenden personenauto van de rijksverkeersinspectie. Een aanrijding kon niet uitblijven. Beide wagens werden beschadigd. Van de personenauto was o.a. de voorruit stuk en de rijksverkeersinspec- teur werd aan zijn linkeroog gewond. Te gen den bestuurder van den vrachtwagen werd proces-verbaal opgemaakt. BUREAU-UREN VAN DEN DISTRIBUTIEDIENST GEWIJZIGD. De kantoren van den distributiedienst zullen met ingang van Maandag a.s. ge opend zijn des morgens van 9 tot 12 uur, des middags van 1.304 uur en verder Woensdagavoïlds van 7 tot 8 uur. Zater dagsmiddags zijn da kantoren gesloten. ELECTRO. Moeder. Het „Moeder"-thema is in vele romans, tooneelstukken en films van vele zijden belicht. Dikwijls lieten dc auteurs daarbij hun dramatische talenten wel eens wat al te zeer den vrijen teugel, met als resul taat een moeilijk verteerbaar product. Het is de groote verdienste van deze Ufa-film, dat zij het er geen enkele keer te dik oplegt, zonder daarbij te verzuimen het moederschap in al haar schoonheid recht te laten wedervaren. KSte Dorsch brengt in deze film de moe der figuur in al haar warme menschelijk- heid, die bij al haar daden het welzijn ba rer kinderen op het oog heeft. In den vol len bloei van haar echtelijk geluk wordt zij van haar luchthartigen echtgenoot be roofd en berooid, doch met een verbeten wil weet zij zich er doorheen te slaan, trekt zij met haar 4 kinderen naar Weenen, waar zij 'n kleine wasscherij begint en na jaren van hard werken tot grooten bloei weet te brengen, daarbij gesteund door de trouwe vriendschap van den braven mensch Paul Hörbiger. Met volledige wegcijfe ring van haar eigen geluk, zijn al haar zor gen den kinderen gewijd, die de moeder vele teleurstellingen bereiden. Gelouterd door het leed is het tenslotte één geluk kige familie, die dankbaar met de ge voelvolle woorden van Hörbiger, aan de jarige moeder gewijd, ir—temt. Kate Dorsch en Paul Hörbiger zjjn om hun subliem spel in deze uitstekende film niet genoeg te loven. Wordt nooit verliefd. Na langen tijd zien wij Anny Ondra in deze film weer en zij huppelt er als van ouds in al haar heerlijke opgewektheid doorheen. De intrige doet er minder toe. Laat het voldoende zijn dat Anny op haar best is. Haar lotgevallen zijn merkwaar dig en uitstekend verfilmd, waarvoor de regisseur Karl Lasuac alle eer toekomt. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 30 Augustus5 Sep tember zijn in deze gemeente de navolgen de personen Ingekomen; J. J. Lipjes, echtgen, en 1 kind, zonder, Seissingel 66, van Vlissingen; mej. W. C. Davidse, rijks klerk, Dam 40, van Koudekerke KI. Dutman, echtgen. en 1 kind, chauffeur, Lange Noordstraat 49, van Amsterdam; L. Boon, dienstbode, Nieuwe Oostersche straat 29, van Vlissingen; H. de Pen- der, chauffeur, Kalvermarkt 6, van Dor drecht; mej. M. E. Papegaaij, zonder, Houtkade 19b, van Koudekerke; J. P. van. Krieken, wed. J. L. de Kat, zonder, Pen- ninghoeksingel 75, van Rotterdam; M. M. van Kempen, echtgen. van J. A. Rutten, zonder, Latijnsche Schoolstraat 9, van Dordrecht; G. Kieboom, echtgen. en 1 kind, lasscher, Beenhouwerssingel 85, van Rotterdam; E. Modderaar, leerares Gym nasium, Seissingel "100, van Groningen; K. Focke geb. Olijslager, zonder, Bree- straat 34, van Vlissingen; M. E. de Paepe en 1 kind, tapijtstopster, Bagijnhof 13, van Zuiddorpe; W. van der Wende, echt gen. en 2 kinderen, kleermaker, Bagijn hof 3, van Helmond; J. Van Kempen, echtgen. en 5 kinderen, chef-monteur, La tijnsche Schoolstraat 9, van Dordrecht; W. K. Hummelen, apotheker, Lange Delft 123, van Groningen; P. Kloet, zonder, Stationsstraat 22 van Dreischor H. H. van Veen, linnenmeisje, Hoogstraat 11, van Bergen op Zoom J. A. van Dalen, echtgen. en 2 kinderen, kwartierm.. Pot tenbakkerssingel 12 van Den Helder H. J. A. v. Wielink, chauffeur-monteur, Seis singel 22, v. ZeistJ. van Wielink geb. van den Dolder, zonder, Seissingel 22 van Zeist; J. Sinke en echtgen., sergt-hof- meester K.M., Leliestraat 6, van Den Hel der; H. R. Stegenga, kantoorbediende, Mo lenwater 81, van Bussum J. Fr. Verlin, den, dienstbode, Loskade 1, van Temeu- zen; C. H. van der Weele, 11. verpleegster, Noordpoortplein 2, van Ouder-AmstelD. Riemens, zonder, Veersche Weg 124, van Zaamslag. Vertrokken: G. Jonkhart, huis houdster, van Seisweg 226, naar Weesp; A. C. Gude, dienstbode, van Noordbolwerk 9, naar Enschede, Emmastraat 165; A. H. Kuipers en echtgen., advocaat en procu reur, van Singelstraat 15, naar Oostka pelle B 27b; Wed. J. C. Regers geb. Por- reij, zonder, van Penninghoeksingel 13, naar Dordrecht, Brouwersdgk 109 mej. Ch. Gort, zonder, van Korendijk 10, naar Heinkenszand, Dorpstraat A 69 mej. M. C. Gort, van Korendijk 10, naar Heinkens zand, Dorpsstraat A 69 G. F. Maris, echtgen, en 1 kind, zonder, van Park de Griffioen 4, naar Coljjnsplaat, Nieuwe weg A lc J. Kousemaker, geb. Bakker*, zonder, van Segeerssingel 76, naar Nisse, Dorps plein 6 A. H. Donze, electro-techn. P.Z. E.M. van Blauwe Dg'k 49, naar St. Lau rens, Noordweg B 53k N. H. Wilbers en echtgen., teekenleeraar, van Lange Noord straat 48, naar Amsterdam, Hoendiep- straat 191 H. J. Foog en echtgen., metse laar, van Nieuwe Haven 37, naar Koude kerke, Breeweg D 207 W, Fontijne, zon der, van Rouaansche Kaai 9, naar Amster dam, Prins Hendrikkade 157 mej. M. C. van Pienbroek, zonder, van Londensche Kaai 27, naar Amsterdam, Zandpad 5 mej. C. Chr. Bos, zonder, van Brakstraat 8, naar Breda, Molengrachtsche straat 12; W. C. Bos, echtgen. en 1 kind, korp. kleer maker, van Brakstraat 53, haar Breda, Sikkelstraat 58 A. W. Bastiaanse, zonder, van Langeviele 7, naar Rotterdam, Lisch- plein 20 J. Francoois, zonder, van Oost kerkplein 10, naar Dordrecht, Corns, van Beverenstraat 18 zw. H. A. J. Griep, lee rares, van Zacharias Jansenstraat 32, naar Steenwijk, R.H.B.S. A. H. Molhoek, dienstbode, van Molenberg 45, naar Aer- denbout, Goudsbloemplein 3 mej. J. W. Mes, zonder, van Pottenmarkt 11, naar Bergen op Zoom, Burg. van Hasseltstraat 2 J. Mulder, echtgen. en 4 kindren, ver tegenwoordiger, van Zandstraat 1, naar Goes, Lange Kerkstraat 38 J. M. Jansen, zonder, van Kromme Weele 18, naar Dordrecht, Transvaalstraat 26 zw. M. Hoefkens, verpleegster, van Seissingel 36, naar Grgpskerke (W.), Boone's wegje A 113 A. J. Groosman, zonder, van Korte Delft 26, naar Amsterdam, Javakade, ge bouw Mij. Nederland mej. E. C. Preg, zonder, van Seissingel 100, naar Groes- beek, Mooksche straat 16 wed. D. Clargs- Bustraan, zonder, van Wijngaardstraat 9, naar St. Laurens, Noordweg B 39 P. de Kuijper, zonder, van Pottenbakkerssingel 8, naar Sliedrecht, Vermeerstr. 56 mej. C. P. Broeksma, kantoorbediende, van Breestraat 35, naar Vlissingen, Verk. Quakkelaarstraat 62 H. E. Groosman, zonder, van Korte Delft 26, naar Ouden bosch, Instituut St. Louis G. E. D. De nevers, zonder, van Nieuwstraat 23, naar Oudenbosch, Instituut St. LouisP. M. van Lent, zonder, van Parlc de Griffioen 11, naar Chain (België) mej. Th. Ri- vière, zonder, van Korte Delft 38, naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 211 mej. M. Knieriem, zonder, van Klein Vlaanderen 3b, naar Goes, Julianalaan 68 mej. M. E. Papegaaij, van Houtkade 19, naar Koudekerke, Langevielesingel E 5 mej. M. Bos, zonder, van Segeersweg 32, naar Vlissingen, Badhuisstraat 58 A. H. A. Willems, echtgen. en 2 kinderen, ont vanger dir. belastingen, van Loskade 27, naar Delft, Heemskerkstraat 18C. de Gi'oot, dienstbode, van Singelstraat 5, naar Koudekerke, Middelburgsche straal A 641 N. Verhagen, onderwijzeres, van Loskade 13, naar Kapelle, p.a. Slabbe- koorn A. Louwerse, molenaarsknecht, van Oude Vlissingsche weg 61, naar Vlis singen, Hellebardierstraat 8mej. A. J. Bijlsma, van Koepoortstraat 13, naar Ber gen op Zoom, Zuidoostsingel 19 J. J. de Klerk, geb. De Voogd, zonder, van Lange viele 44, naar Bergen op Zoom, Zuidoost singel 19J. M. Poissonnier, kantoorbe diende P.T.T. en echtgen. van Veersche weg 199, naar Koudekerke, Langevielesin gel E 6L. P. van de Wiel, electricien, van Lange Burg 47, naar St. Laurens, Noordweg B 156 M. Wattel, dienstbode, van Noordpoortplein 2, naar Serooskerke (W.), „Vrederust" P. Coerdes en echtgen., fotograaf, van Nieuwstraat 49. naar Zie- rikzee, Lange Nobelstraat A 164 mej. E; C. van Wage, zonder, van DomburgscL Schuitvlot 14, naar Middelharnis, West- dg'k 325. DE GRENSWIJZIGING. Nog eenige bijzonderheden. Ons artikeltje van gisteren over het laatste plan tot grenswijziging tusschen Goes en Kloetinge is op een enkel punt niet geheel duidelijk. Daarom zij hier nog vermeld, dat slechts het deel 's-Graven- poldersche straatweg van de wed. Mieras tot en met café Tol, van Kloetinge naar Goes overgaat. De tennisbaan blijft echter Kloetings grondgebied. De grenslijn loopt dan dus tusschen café Tol en de tennis baan, dwars over de kruising Buys Ballot' straat, en dan achter de Buys Ballotstraat heen, die geheel aan Kloetinge blijft, naar den Patgnweg. Zooals we meldden komt de gemeele Patgnweg aan Goes, tot en met de garage J. de Jonge. Van dit punt af, dus tusschen de garage van De Jonge en de Lewesfcraat, loopt de grenslijn dan zigzagsgewijze naar de Heemisseweg. Het deel Kloetinge, dat hiermede naar Goes overgaat; telt ruim 600 inwoners. Voor Kloetinge, dat dan van plm. 2200 op plm. 1600 zielen komt, beteekent deze wijziging een gevoelig verlies, omdat hier mede een belangrijk deel der goede belas tingbetalers naar Goes overgaat. Zooals in dertijd reeds gemeld zal Kloetinge hier voor evenwel een belangrijke schadeloos stelling ontvangen. minuten heeft U slechts noodig in 'i Geschenkenhuis om volkomen naar Uw genoegen te slagen voor 'n geschikt cadeautje. Voor 'n heer van 70 of 'n meisje van 16 jaar, 'n trouw- of verja ringspartij, jubileum of geboorte, 't Ge schenkenhuis in Goes heeft de nieuwste cadeautjes in de prijs die U wenscht te besteden. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Naar men ons meedeelt zullen de cursus sen aan de Vakschool voor Meisjes, in koken, linnennaaien, verstellen, enz. in verband met de verduistering ür de-mid daguren worden gegeven. Het is gelukt, hiervoor een regeling te treffen. Vertrouwd wordt, dat vele dames zich voor deelname zullen aanmelden en dat ook de werkgeefsters volle medewerking zullen verleenen om haar dienstmeisjes in staat te stellen deze nuttige cursussen to doen volgen. GRAND THEATER. Het dagboek van Maria Bashklrtseff. Maria Bashkirtseff, een jonge Russin, woont met haar* moeder in Parijs, waar* zg, om haar zwakkerè gezondheid, onder geregeld toezicht staat van dr. Walitzky, die niet alleen als een medicus, maar ook als een vader over haar waakt, Maria is een niet onverdienstelijk en hartstochtelijk schilderes en haar hoogste ideaal is, nog eens de hoogste onderschei ding voor de schilderkunst, de gouden me- maille van de Academie voor Beeldende Kunsten te behalen. De liefde voor de kruist brengt ook een ander liefdepro- bleem voor haar, want haar leermeester do beroemde schilder Bassieux, aanbidt haar en wil haar tot vrouw. Maar hoe hoog Maria hem ook acht, ze wijst hem af... terwille van haar kunst. Maria ondervindt echter, dat er ook nog een liefde is, sterker dan de liefde voor de kunst en deze liefde vat zij op voor den beroemden schrijver Guy de Maupassant. Het noodlot wil evenwel, dat De Maupas sant en Bassieux, hevige vijanden worden en het dreigt tot een hotsing tusschen die twee te komen. Maar dan grijpt dr. Wa litzky in. Hg bezweert Bassieux deze liefde niet te verstoren, omdat Maria nog slechts kort te leven heeft, en hij haar dien korten tijd graag a lie geluk wil gunnen. Ungelukkigerwijze hoort Maria deze me- dedeeling echter, die haar eerst zeer aan grijpt, en haar dan doet besluiten, de lief de van De Maupassant verder af te wijzen. Gebroken en diep ontgoocheld verlaat De Maupassant haar. Al spoedig nadert het einde van Maria en de goede dr. Walitzky doet alle moeite om De Maupassant te vinden en hem bij Maria te brengen. Maar hij vindt alleen den schilder Bassieux, die juist bekroond is geworden met de groote gouden medaille. Bassieux gaat dan naar zijn vijand De Maupassant toe en vraagt hem, als lid der jury, aan Maria de gouden medaille aan te bieden, opdat, in haar stervensuur, haar hoogste ideaal, nog ver vuld zal worden. Maar als Maria de medaille ontvangt, blijkt wel, dat degene, die hem haar brengt, voor haar meer beteekent dan deze hooge onderscheiding Deze film, die o.a. gespeeld wordt door Lili Darvas, Hans Jaray, Hörbiger, en Szöke Szakall, is er een van buitengewone kwaliteit. Inhoud zoowel als spel staan op hoog peil. Van het voorprogramma moet ditmaal vooral een gekleurde Walter Disney-tee- kenfilm genoemd worden, waarin op gees tige wijze de draak wordt gestoken met een aantal van de grootste filmsterren. Geen order te groot Geen order te klein Drukkerij Van de Velde Apotheken- Van 'Zaterdag 7 September te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek Van der Harst, Korte Delft. Temperatuur badwater. De temperatuur van het Kanaalwater was heden 66 gr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2