UST DE PROVINCIE Hoe lang is het licht Zonsondergang hedenavond 20,18 Zonsopkomst morgenochtend 7, Maansopk. morgenochtend 12,36 Maansonderg. morgenavond 22,28 AANBESTEDINGEN. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft gis termorgen aan zijn bureau aanbesteed: a. het maken en inhangen van twee binnenvloeddeuren van greenhearthout voor de Westsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert met bijko mende werkzaamheden. Inschrijvers waren: N.V. A. v. d. Straa- ten Jr. Aann. bedrijf, Hansweert, 8427; J. M. Dekker, Hansweert, 7255. 'b. Het uitvoeren van baggerwerk in de tramweghavens aan het Zijpe, in de pro vincie Zeeland, gedurende het jaar 1940. Inschrijvers waren: N.V. Th. Smeulers Aann. bedrijf 's-Gravenhage 6790; N.V. v.h. v. Dongen en v. Hoven, Dordrecht, 6600. Zuid-Beveland Faillissement geëindigd. KRABBENDIJKE. Het faillissement van C. Lobbezoo Hzn., handelaar in steenkolen, wonende te Krabbendijke, is geëindigd door verbindend worden der uitdeelingslijst. Jubileum by P.T.T. Op 1 September herdacht de heer J. Spaan, directeur van het P.T.T.-kantoor te Breda, den dag waarop hij vóór 40 jaar als surnumerair bij de P.T.T. in dienst kwam. De heer Spaan was o.m. van 1911 1919 directeur te Wemeldinge en van 1919—1922 te Tholen. Rijkspostspaarbank. KRABBENDIJKE. Gedurende de maand Augustus is bij de Rijkspostspaarbank in gelegd 204, terugbetaald 5234.58, geen nieuwe boekjes werden in dit tijdvak uit gereikt. Bommen op Hansweert neergekomen. SCHIPPERSVROUW GEDOOD. HANSWEERT. Dinsdagavond werden in de omgeving van Hansweert enkele •bommen uit een vliegtuig geworpen waar door schepen getroffen werden. De schepen „Egalité" en „Preference 6", bei den geladen met grint waren binnen enkele minuten in de diepte verdwenen. De bemanning kon zich redden. Het schip „Helena", schipper Joosten, geladen met kolen werd eveneens getroffen de wooix- roef is geheel uitgebrand. De vrouw van den schipper kwam hierbij om het leven. De schipper werd gewond. GETIJEN WEMELDINGE. September. Hoogwater Laagwater. Donderd. 5 6.51 19.11 12.15 0.46 Vrijdag 6 7.35 19.55 13.07 1.38 Z- terdag 7 8.21 20.37 13.58 Zondag 8 E.K. 9.05 21.21 2.28 14.50 Maandag 9 9.52 22.15 3.18 15.43 Dinsdag j.0 10.58 23.38 4.20 16.54 Woensd. 11 12.26 1.03 5.39 17,23 Zeeawsch-Vlaanderen BOMMEN OP TERNEUZEN. Twee dooden en vier gewonden. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht is boven /'erneuzen door een Engelsch vliegtuig een zestal brisantbommen uitge worpen. Hierdoor zijn twee inwoners ge dood, ';wee personen zwaar en twee anderen licht gewond. Tevens werden een school en eenige huizen grootendeels verwoest. '{Reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplaag.) DE RAAD VAN IJZENDIJKE VERGADERDE. De legesverordening gewijzigd. IJZENDIJKE. Onder voorzitterschap van jhr. Von Bönninghausen tot Hering- haven vergaderde de gemeenteraad vol tallig. De gemeenterekening over 1939 werd aangeboden met een bedrag aan inkomsten van 91.962, uitgaven 85.612, aldus met ben batig slot van 6350,Het nadeelig slot van de rekening voor den kapitaal- dienst 1939 bedroeg 1277. De begrooting 1941 werd aangeboden. Op voorstel van B. en W. Werd de leges- yerordening gewijzigd. Voor vergunningen voor nieuwbouw zal l%o der bouwsom moeten worden betaald met een minimum van 2,50 en een maximum van 10. voor verbouw idem doch met een mini mum van 1,en een maximum van ;f 5,terwijl bouwwerken beneden 250 vrij zijn. Voor een ventvergunning zal 15 cent leges worden geheven, voor een pas poort 50 cent, voor een bewijs van Neder landerschap 50 cent. Het voorstel van B. en W. de coupon- belasting zoowel van obligatie- als van on- devhandsche leeningen te verbalen op de geldgevers vond bij den heer Calon bestrij ding. Deze wenschte de leeningen, renten de 3 of minder, hiervan uitgezonderd te- zien. Volgens het voorstel van den heer Ca lon werd besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer De Wit te waarom zoo weinig petroleumzegels be schikbaar worden gesteld. De voorzitter zeide dat deze kwestie niet het gemeente bestuur doch den distributiedienst aanging. Als oorzaak gaf hij aan, dat genoemde dienst een drastische beperking van het petroleum-verbruik voorschrijft. BRAND IN TARWEMIJTEN. IJZENDIJKE. Op de wijk Goedleven brak dezer dagen door onbekende oorzaak brand uit in twee tarwemijten, staande op het erf van den, landbouwer Boesens. Door het krachtige optreden der buurtbewoners en met medewerking van de IJzendyksche brandweer kon de schade tot de tarwemrj- ten beperkt blijven. LADING VLAS VAN AUTO GEVALLEN. IJZENDIJKE. Maandagmiddag passeer de een zwaar met vlas beladen vrachtauto den hoek MarktKoninginnestraat toen de lading losschoot en nagenoeg in zyn ge heel op straat terecht kwam. De straat Was gedurende eenigen tyd versperd. En kele boven op het vlas zittende werklieden gingen mee naar beneden, doch kwamen met den schrik vrij. BENOEMING TIJDELIJK ONDERWIJZERES. BIERVLIET. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school te Biervliet is benoemd mej. Dellaert, te IJzendijke. Loop der bevolking. Over de maand Augustus. BRESKENS. Ingekomen J. Bron uit Amsterdam M. de Visser uit Domburg J. W. Besemer uit Hilversum M. M. Baart Uit Sluis J. Neuféglise uit Cadzand M. S. Bogte uit OostburgG. H. Salomé uit 's-Gravenhagce D. Bijl uit LoosdrechtJ. E. Heijboer uit Haarlem S. J. v. Liere uit 's-Gravenhage L. M. Geluk uit Vlissingen; L. G. Warnier uit Breda J. S. J. M. Wfl- lems uit Breda J. van Weelden uit Best A. van der Kleij uit Rotterdam H. J. Hel- lendoorn uit RotterdamP. E. Merrelaar uit Hoofdplaat. Vertrokken D. P. Ekkebus en gezin naar Vlissingen P. W. Heijdens n. Hoofd plaat A. J. de Hulster naar Schoondijke S. M. van Houte naar Zu;dzande J. v. d. Vijver naar Oostburg S. J. Cruson naar 's-Gravenhage J. van Melle naar Utrecht J. L. Bliek naar GroedeH. J. Hol naar Aardenburg. Loop der bevolking. WATERLANDKERKJE. Over de maand Augustus 1940 zyn ingekomen F. Caste- leijn van Groede; F. S. Babijn van Zuid- zande. Vertrokken: C. J. Bron naar Oostburg S. M. Verhage naar Oostbux-g E. J. Swax-- tilc naar IJzendijke. Veel patrijzen. AXEL. In het jachtveld in Zeeuwseh- Vlaandei-en blijken zich dit jaar meer pa tryzen te bevinden dan vorige seizoenen. Van een nadeeligen invloed op den wild stand door den strengen winter is dan ook niets gebleken in deze streek. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Van 25 September'. Ondertrouwd: J. C. den. Broeder, 24 j. en M. J. Smit, 23 j. Getrouwd: J. H. E. Woltering, 24 j. en M. Marijs, 24 j.; W. Florusse, 32 j. en C. M. van de Grijp, 33 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. van den Brink en C. Lampers; Hendx-ik, z. v. H. Boomstra en C. Valkier; Theadora Huberdina, d. v. T. A. M. Rijntjes en H. van Langerak; Catharina Johanna Helena, d. v. T. J. Ver hoef en J. van Spx-ang; Pieter, z. v. P. de Nooijer en J. de Ridder; Jacoba. Maria, d. v. J. J. G. van den Broeke en M. J. C. van Hal; Priena Leni Jacomina, d. v. B. Klein- jan en M. A. van den Broecke. Overleden: J. van Molenbroek 72 j. wede. van W. Theune. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van Woensdag 28 Augustus tot en met Dinsdag 3 September. OndertrouwdJohannes Gerardus Strikker, 26 j. en Geertruida Johanna Eli sabeth Leushuis, 29 j. Geboren Tannetje Geertruida, d. v. D. de Visser en P. M. de Visser. Pieter Jacobus, z. v. P. Hangoor en J. A. Lants- heer. Maatje Maria, d. v. S. Kaljouw en M. A. Sanderse. Willemina Leintje d. v. J. B. O. Koelhuis en P. Sturm. Overleden Jaapje Meuldijk, 84 j., we duwe van J. Wezemei'. MELISKERKE. Over de maand Augustus 1940. Geboren: Adriaan Abraham, z. v. Da niël Jacob Guequierre en Maria de Kra ker. Jacobus, z. v. Stefanus van Keu len en Pieternella de Voogd. Marinus, z. v. Marinus Verhage en Maatje Onder- dijk.. Gehuwd: Antheunis Joziasse, 23 j. jm. en Maatje Jacobse, 20 j. jd. BIGGEKERKE. Over de maand Augustus 1940. Geboren Izaak, .zoon van Johannes van Keulen en van Aürïana Geschiere. Neel- tje, dochter van Johannes van Keulen en Adriana Geschiere. Ovex'ledenAdriaan Simpelaax', 69 jaar, weduwnaar van Leuntje Bakker. Neel- tje van Keulen, één dag, dochter van Jo hannes van Keulen en Adriana Geschiere. SEROOSKERKE (W.) Over de maand Augustus 1940. Geboren: Denise, Yvonne, d. van Robert Hoegen en van Jeanne, Henriette van 't Hoff. Jacoba, Johanna d. van Houterman, Jacobus Allaart en van Elisabeth Maljaars. Over de maand Augustus. Geboren Adriana Jacoba, d. van J. Heij boer en van J. M. Manhave. Hendrik Jacob, z. van A. A. Fenrjn en van J. Pleijte. Jan Victor, z. van W. L. Adriaanse en van B. M. E. van Vooren. Leendert, z. van J. M. C. Emmen en van R. Bronsema. PIJPLEIDING TE HAIFA GESLOTEN. Uit Haifa wordt vernomen, dat de pe- tx-oleummaatschappy daar de pijpleiding heeft afgesloten in verband met de bom bardementen door de Italiaansehe vlieg tuigen, zooals ook de pijpleiding, die te Tripoli ia Syrië eindigt, is gesloten, Werktijden in verband met de verduistering. Maatregelen voor het werken op Zaterdagmiddag en het Inhalen van uren. Dewaarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement vaix sociale zaken, heeft bepaald a. Aan hoofden of bestuurders van on dernemingen in alle gemeenten des rijks, in wier fabrieken of werkplaatsen in ver band met de bestaande verduisterings voorschriften moeilijkheden worden onder vonden, toe te staan, dat in die fabrieken of werkplaatsen le. in het tijdvak van Zaterdag 7 De cember 1940 tot en met Zaterdag 11 Ja nuari 1941 in afwyking van hét bepaalde in artikel 23 der Arbeidswet 1919 door arbeiders opZaterdag arbeid mag wor den verricht tusschen 1 uur des namid dags en zonsondergang 2e. in het tijdvak van Zaterdag 2 No vember 1940 tot en met Zaterdag 30 No vember en in het tijdvak van Zaterdag 18 Januari 1941 tot en met Zaterdag 22 Februari 1941 in afwijking van het be paalde in artikel 23 der Arbeidswet 1919 door arbeiders op Zaterdag arbeid mag worden verricht tusschen zoxxsopgang en 5.30 uur na zonsopgang of, indien de arbeid op Zaterdag wordt onderbroken door een rusttijd van ten minste een half uur, tusschen zonsopgang en ten hoogste zes uren na zonsopgang VERLOREN GEGANE UREN KUNNEN IN ANDERE WE KEN WORDEN INGEHAALD. 3e. In het tijdvak van Maandag 16 September 1940 tot en met Maandag 31 Maart 1941, in afwijking van het bepaalde in artikel 24 der Ai'beidswet 1919 door arbeiders van 16 jaar of ouder, voor zoo ver door hen in dit tijdvak tengevolge van de verduisteringsvoorschriften een aantal weken minder dan 48 uren per week wordt gewerkt, in de overblijvende weken de op deze wijze vex-loren uren worden in gehaald tot een maximum van ten hoog ste 38 uren, waarbij de wex-ktrjd voor de mannen, niet meer mag bedragen dan ten hoogste 11 uren per dag en 60 uren per week en de werktijd voor de jeugdige per sonen en vrouwen niet meer dan ten hoog ste 10 uren per dag en 55 uren per week, een en ander onder herinnering aan het bepaalde in artikel 70, tweede lid, vaix het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1936, krachtens hetwelk, zoolang van de vergunning wordt gebx-uik gemaakt, naast do arbeidslijst of den rooster een door het hoofd of den bestuur der der onderneming of een door dezen daarmede belast persoon, als bedoeld in artikel 75 der Ax-beidswet 1919, ondertee kend geschrift is opgehangen, dat de op grond der vergunning te volgen wex-k- tydregeling aangeeft. Hoofden of bestuurders van onderne mingen wordt er aan herinnerd, dat inge volge artikel 31, eerste }id, der Arbeids wet 1919, bij het volgen van een normale werktijdregeling de na 4i/z uur arbeid te geven x-usttyd niet meer dan f2 uur be hoeft te bedx-agen en dat, indien "krachtens deze vex-gunning langer dan 8'/2 uur per dag wor-dt gewerkt, ingevolge het be paalde in artikel 63, le lid, van het Werk tijdenbesluit voor fabx-ieken of werk plaatsen 1936, volstaan kan worden met het geven van een half uur rust telkens na ten hoogste 5 uren arbeid. Als de belasting verhoogd wordt DAN AFZONDERLIJKE HEFFINGEN. Zooals gebleken is, zyn de tarieven voor de belastingen naar inkomen en vermo gen tot heden nog niet gewijzigd. Hier uit volgt, dat de bestaande tarieven ook voor het belastingjaar 19401941 zullen worden toegepast en dat ook de verhoo ging van opcenten der gemeente-fondsbe lasting gehandhaafd zal blijven. Het ligt evenwel in de lijn der bijzon dere omstandigheden om aan te nemen, dat de middelen van het Rrjk verhooging der belastingen noodzakelijk zullen ma ken. Mocht dit het geval zijn, dan zal men deze middelen dus moeten verweiwen door het heffen van nieuwe belastingen. Naar het Vad. verneemt zou dit dan ge schieden in dexx vorm van afzonderlijke heffingen. Een fonds voor land- en zeemacht gesticht. De Nationale Unie heeft Dinsdagavond te Den Haag een vergadering gehouden, onder voorzitterschap van jhr. R. Groe- ninx van Zoelen. Ten einde verwarring te voorkomen, zal de Nationale Unie voortaan naar hui ten den naam van haar orgaan „De Vuur slag" dragen. Hieruit mag allerminst ge concludeerd worden, dat „De Vuux'slag" geen goede betrekkingen met de Neder- landsche Unie zou onderhouden, want het tegengestelde is waar. Voorts had de voorzitter een goed be richt mede te deelen. Hoewel hier te lande verschillende or ganisaties hoogst verdienstelijk werk doen ter ondersteuning van hen, die in het le ger en op de vloot hun plicht deden, hier bij hun leven lieten of ernstig in hip. be staan geschaad werden, deze organisaties zijn alle ontstaan vóór 10 Mei j.l. Engere samenwerking, bezield door de jongste ge beurtenissen, kan haar werk slechts ten goede komen.' Derhalve aldus spreker heeft onze kring het initiatief genomen tot stichting van „Het fonds voor Land- en Zeemacht 1940"; voorloopig secretariaat: Zeestraat 57b, Den Haag. Het fonds zal bedoelden vereenigingen matei'ieel en organisatorisch ten dienste staan. Het was spreker een voorrecht den aanwezigen te kunnen mededeelen, dat de oudgouvexTieur-genex-aal jhr. B. C. de Jon ge, zich bereid had verklaard het eere- voorzitterschap te aanvaarden, Gemengd Nieuws ROEIBOOTJE DOOR MOTORBOOT OVERVAREN. Schilder verdronken. By de spoorbrug over het Spaarne by Haarlem is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan den 46-jarigen schilder A. Knynenburg uit Amsterdam, het leven heeft gekost. K. verx'ichtte met eenige col lega's allen in dienst van de Nedex-landsche Spoorwegen, schilderwex-k aan de brug. Volgens voorschrift was aan de leuning een roode vlag bevestigd om bestuurders van passeei-ende treinen op de aanwezig heid der arbeiders attent te maken. Op ze ker oogenblik viel deze vlag in het water. K. begaf zich in een roeibootje onder de brug om haar terug te halen, juist toen een motorboot wilde passeeren. Het roei bootje werd overvaren en K. verdween in de diepte. Direct werden reddingspogingen ondernomen door zyn collega's en opvaren den van de motorboot, doch deze bleven zonder resultaat. Ongeveer drie kwartier later werd het stoffelijk overschot door de politie met een dreg opgehaald. DOOR AUTO OVERREDEN EN OMGEKOMEN. Gistermiddag is in Duinoord te Katwijk aan Zee de ongeveer 50-jarige wielrijder H. Ahrends, aannemer uit Dronryp, die hier tijdelijk woont, door een vrachtauto over reden en korten tijd later overleden. WILLY ALBERTI WAS TE JONG. Ontijdig afgebroken carrière. In „Rose Marie", hetwelk op het oogen blik in Carré te Amsterdam gaat, trad tot Vrijdag „Hollands' jongste tenox-", Willy Alberti, op. Hij zong in deze operette het liedje van een kleinen zwerver, „Ik ben zoo alleen" van Chris Reumex'. De knaap, die volgens zyn zeggen 15 jaar oud was, had met dit liedje veel succes en meer malen kreeg hy geschenken uit de zaal. Wie schetst echter de. ontsteltenis van den directeur, Alex Wunnink, toen de po litie kwam vertellen, dat Willy hog geen veertien jaar was en dus niet mocht op treden. Hij liet den knaap bij zich komen en deze viel weldra door de mand. „Nou, dan zit ik er in", was het eenige antwoord, dat de 13-jarige den vei'baasden directeur gaf, alvorens hij zyn spullen pakte en verdween. Voor den jongen, die aan het begin van zijn loopbaan staat, was het allesbehalve prettig. Hij verdiende goed en had tevens uitzicht op eenige aardige contx-acten. Op 13 October a.s. wordt hy echter 14 jaar. Wellicht zal vanaf dien datum zyn ster opnieuw willen gaan rijzen. Tot dien dag houdt de politie een oogje in het zeil. MOTORONGELUK NABIJ COEVORDEN. Wachtmeester ernstig gewond. Gistermorgen is te Klooster bij Coevox*- •den een motor met zijspan, waarin ""e wachtmeester der marechaussee van der Leest en marechaussee Spanjex- gezeten waren, in hotsing gekomen met een auto bestuurd door den heer J. Francke, hoofd opzichter van de Nederlandsche Heide Maatschappij te Coevorden- Na de botsing vloog de motor tegen een. boom en ge raakte vervólgens in brand. Den heer Francke, die, hoewel de voorkant van zijn wagen ernstig werd beschadigd, geen letsel hal bekomen, mocht het nog gelukken den wachtmeester van der Leest onder den brandenden motor weg te halen. De heer van der Leest, die vrij ernstig was gewond, werd naar het ziekenhuis te Coevorden vervoerd. Marechaussee Span- jer kwam met den schrik vry. JONGEN AANGEREDEN EN OMGEKOMEN. Op het buitenhof te Den Haag is gis- tex-middag de 12-jarige M. H. aangex-eden door een auto, tengevolge waarvan de schedel van den jongen verbrijzeld werd. Hy was op slag dood. ACTIVITEIT DER REDDINGBOOTEN VAN DE N.Z.H.R.M. De zomermaanden Juni, Juli, en Augustus zijn over het algemeen de rustig ste voor de N.Z.H.R.M. In de afgeloopen 10 jaar bedroeg b.v. het aantal diensten van reddingbooten gedurende deze drie maanden niet meer dan 68, d.i. nog geen 7 gemiddeld. 1940 vertoonde echter een geheel ander beeld. Ondanks het feit, dat er zeer weinig scheepvaart ïs langs onze kust, voeren de reddingbooten der N.Z.H.R.M. in de drie zomermaanden niet minder dan 20 maal uit. Van deze 20 tochten werden er drie verricht door de motox-reddingboot „Neel- tje Jacoba" van LJmuiden, twee door elk der motorreddingbooten „Brandaris" (Ter schelling), „Dorus Rykers" (Den Helder), „President Steyn" (Egmond aan Zee), „Abraham Fock" (Ameland), en door de roeireddingboot van Katwyk aan Zee, ter wijl de ï'oeireddingboot van Noordwyk aan Zee, de roeireddingvlet van Petten en de motorreddingbooten „C. A. den Tex" (Har- lingen), „Insulinde" (Oostmahorn), „Nico- laas Max'ius" (Terschelling), „Arthur" (Scheveningen) en „Joan Hodshon" ,(de Cockscorp) eenmaal uitvoeren. In totaal werden in dit tijdvak 31 men- schen gered, zoodat het totaal aantal ge redden sedert 1 Januari 1940 thans 85 be draagt. Vele reddingtochten geschiedden des nachts of tijdens zwaar stormweer on der bijzonder moeilijke omstandigheden. Dat het risico voor de reddingbootbeman ningen veel grooter is dan vroeger, behoeft geen betoog. Wel zyn thans de stalen mo torreddingbooten voorzien van een zg. Gausskabel ter beveiliging tegen magneti sche mijnen, doch het gevaar van veran kerde en drijvende mijnen is allerminst denkbeeldig, waarbij men tevens niet uit het oog moet verliezen, dat de zeegaten on verlicht zijn. De paraatheid der N.Z.H.R.M. is thans aanzienlijk opgevoex-d. De iix havens liggen de motorreddingbooten zijn gereed om on middellijk uit te varen, waartoe op sommi ge stations enkele leden van de bemanni -.g dag en nacht op of vlakbij do reddingboot aanwezig zün, Officiëele publicaties DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Directeur van den Distributiedienst te Middelburg maakt bekend, dat ten be hoeve van .personen die werkzaamheden, verrichten, waarbij zij in sterke mate aan vuil-wörden zyn blootgesteld, aanvraagfor mulieren te verkrijgen zyn voor een extra rantsoen zeep. Deze fox-mulieren worden alleen verkrijg baar gesteld voor werkgevers en bedrijfs leiders van die bedrijven, welke personeel in dienst hebben, dat voor deze extra rant soenen zeep in aanmerking komt. Aan de indlvidueele arbeiders van deze bedreven worden derhalve geenformulieren uitge reikt. Aan hen, die niet in een bedrijf werk zaam zyn, doch zelfstandig een beroep uit oefenen, worden, voor zoover zij daarvoor in aanmerking komen, deze aanvraagfor mulieren echter wel uitgereikt. De inge vulde aanvraagformulieren moeten uiterlijk 14 September a.s. zijn ingeleverd bij den Distributiedienst. Tevens wordt extra zeep beschikbaar ge steld voor kinderen beneden 8 jaar en praktiseerende artsen. Hierover volgt nog een nadere publicatie, De Directeur voornoemd, H. P. STAAL, DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Directeur van den distributledien'/t te GOES brengt ter algemeene kennis le. De uitreiking van extra bonnen, voor zeep. en toiletzeep aan kinderen, die op 1 September 1940 nog geen acnt jaar oud waren, zal geschieden in het distri butiegebouw in alphabetische volgorde naar de beginletter der familienamen en wel op de volgende dagen Maandag 9 September a.s. A. t/m H; Dinsdag 10 September a.s. I t/ia R;_ Woensdag 11 September a.s. S. t/m Z. De distributiestamkaarten van de kin deren, die in aanmerking komen voor deze extra bonnen, moeten worden medegeno men. Het kantoor is voor deze uitreiking geopend van 912 uur en van 13%— 17 uur. 2e. De aanvraagfoi'mulieren ter vei'kry- ging van extra rantsoenen zeep ten be hoeve van ai-beiders, die werkzaamheden verrichten, waarbij zij in sterke mate aan bijzondere verontreiniging van lichaam en/ of kleeding zijn blootgesteld, zyn vanaf 7 September a.s. op' de gewone kantoor uren in het distributiegebouw verkrijg- baax'. De aanvrage kan alleen geschieden dooi* werkgevers of bedrijfsleiders, welke perso neel in dienst hebben, dat voor deze extx-a rantsoenen zeep in aanmex'lting komt, terwijl aan hen, die niet in een bedrijf werkzaam zijn, doch zelfstandig een be roep uitoefenen, voorzoover zij" daarvoor in aanmex'lting komen, ook aanvraagformu lieren kunnen worden uitgereikt. Deze formuliererx moeten uiterlijk 14 September a.s. zijn terugbezorgd, GOES, 5 September 1940. De directeur voornoemd, H. KOOPS. REKENINGEN DUITSCHE WEERMACHT. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend: dat rekeningen voor leveranties en ver richtingen ten -behoeve van de Duitscbe weermacht uiterlijk op den loden van de maand, die volgt op de maand waarin de leveranties of de verrichtingen geschied den, moeten worden ingediend ten stadhui- ze, 3de afdeeling. Op vei'zoekeh, welke niet binnen dezen termijn ingediend zijn, wordt geen acht geslagen. Hy, die een verzoek om toekenning van een vergoeding voor een leverantie of verx'ichting indient, moet hierbij overleg gen een verklax-ing van hetgeen verricht is of een door de Duitsche weermacht af gegeven ontvangstbewijs. Vlissingen; 5 September 1940, De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN, VERBLIJF VAN NIET-INGEZETENEN, De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis: I. dat vluchtelingen uit andere gemeen ten, die in de gemeente Middelburg ver blijf houden of den nacht doorbrengen bijv. ingezetenen uit Vlissingen en O. en W. Souburg zich ten spoedigste ter gemeentesecretarie (afdeeling Bevolking) te Middelburg Molenwatermoeten mel den ter ontvangst van een voor hen nood zakelijke vei'klaring voor hun verblijf in deze gemeente, zulks onder over-legging van hun distributie-stamkaart. n. Andere niet-ingezetenen, die om he slist dringende redenen tijdelijk in de ge meente Middelburg vertoeven, marktbe- zoekers, schippers van elders, die in Mid delburg laden en lossen, reizigers van el ders, moeten voor hun verblijf in Middel burg in het bezit zijn van een verklaring, van den Bux'gemeester hunner woonplaats, waaruit blijkt, dat ztf in het bevolkings register dier gemeente zijn ingeschreven. Hl. De houders van verklaringen als hierboven onder I en H bedoeld zjjn ver plicht deze steeds by zich te dragen. IV. School- en kostschoolkinderen van elders kunnen in Middelburg blijven. MIDDELBURG, den 4 September 1940. De Burgemeester van Middelburg. DE BORDES. Wachtgeldregeling voor Kamerleden. Naar „De Tijd" verneemt, is voor de leden der Tweede Kamer een wachtgeld regeling getroffen, zoodat zy een deel van hun salaris gedux-ende de loopende zittingspAxïode ki'ijgen doox'betaald. Abonneert U op dit blad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6