STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes HET WERK BIJ DEN LANGEN JAN EN DE KOORKERK. Gisteren, hebben wij onzen blik even rus tig laten gaan over het werk, dat men begonnen is op het Koorkerkhof. Bij de Koorkerk eg den Langen Jan is een schut ting gebouwd, waarachter een bergplaats voor materiaal en voor stukken, die van genoemde gebouwen afkomen en voor de toekomst bewaard moeten blijven. Men heeft daar o.a. de uit 1715 datee- rende groote klok van den Abdijtoren, die bij haar val met het bovendeel naar bene den in den grond was gedrongen, na op takelen weten onder te brengen. Men voorkomt daarmede, dat de klok speel plaats blijft voor de jeugd en dat deze af en toe door er op te slaan, deed terug denken aan den tijd, toen de klok de uren geregeld aankondigde. Een weemoedige herinnering voor ieder rechtgeaard stad genoot. Maar er is meer geborgen, waaronder de overblijfselen van een der wijzerborden, - die eenige weken op den ingang van.de - Koorkerk hadden gelegen. Zoo men weet hangt een ander wijzerbord op de ijzeren stelling hoog in de lucht. Ook dit zal bin nen afzienbaren tijd zoo mogelijk geborgen moeten worden, wil men voorkomen, dat de najaarsstormen dit werk overnemen, met wellicht minder aangename gevolgen. DE DRIE BRUGGEN GEREED. Thans is na de verbreeding van de Noordbrug en van de Seisbinnenbrug, ook die van de Seisbuitenbrug gereed gekomen. Vooral ook deze brug geeft aan de omge ving een ander aanzien'en de passage is er voor voetgangers heel wat veiliger g"e- worden. Men heeft hier de trottoirs ook maar kort gelaten evenals op de binnen- brug, doch het hek, dat is geplaatst, geeft een beter aspect. Het .gemeentebestuur behoeft zich over het voor-oorlogsche besluit tot verbree ding dezer drie bruggen niet te beklagen, het is in alle opzichten een verbetering. DE NOODWINKELS. „Wat heeft de courant nu weer over de noodwinkels te vertellen Zoo zullen zich wellicht verschillende lezeressen en lezers afvragen. En toch is er voor ons aan leiding, nu de meeste winkels 14 dagen geopend zijn, nog weer eens terug te ko men op deze belangrijke aanwinst voor de stad, al is zij dan ook van tydelykeit aard. Ten eerste brengen wij in gedachten een bezoek aan de kaden, hier is een pand nog in aanbouw, doch reeds ver klaar, terwijl twee andere gereed zijn, doch nog niet betrokken, beide zijn echter verhuurd en voor het geheel is het te hopen, dat de huurders er nu spoedig in zullen trekken. Als dan hetpand bij de Koningsbrug ook gereed is, heeft men een algemeen over zicht en niet te veel last meer van mate rialen en goederen voor de panden. Op den Dam is men echter nog verder van deze voltooiing af, omdat aan het steenen pand, hoe hard er ook aan wordt opgeschoten, nog enkele weken gewerkt zal moeten worden, en een tweede pand in wendig nog vrij wat arbeid vordert, al denken wij, dat dit toch binnen afzienbaren tijd wel in gebruik zal worden genomen. Er i'esten echter nog een viertal panden verderop, die nog niet bezet zijn en wel de drie, die als etalageruimten waren ge dacht en die genummerd zijn 21, 22 en 23 en ook no. 19, waarvan de aanvankelijke huurder zich heeft teruggetrokken. Er is echter geen vrees, dat deze panden ledig zullen blijven staan, want er zijn vele liefhebbers voor en men is nu aan het na gaan wie hunner voor deze ruimten in aanmerking kunnen komen. Als wij goed tellen komen er ten slotte 61 winkels en 5 eet- en diinkgelegenheden, terwijl het 67ste pand, nlm. no. 26, tegen over de Brakstraat thans gereed is als een keurig overdekte rijwielbergplaats. Dit is zeker een zeer nuttige instelling en vooral de vele rijwieldiefstallen, waarvan men dagelijks hoort en leest, mogen voor de winkeliers en voor hen, die in de om geving of verder in de stad gaan winkelen, aan'eiding zijn hun stalen rossen onder veilige bewaking te plaatsen. Er zijn nog andere nuttige instellingen op velschillende plaatsen tusschen de winkels gebouwd en dan doelen wjj op de toiletgebouwtjes, die in de kosten van den bouw der gemeentelijke winkels zijn opgenomen. Zij, die zelf bouwden zullen wellicht ook daarvan gebruik mogen ma ken, alzal dit wel niet pro deo kunnen geschieden. Tenslotte nog een opmerking die echter een wensch in zich sluit, die zeker reeds bij vélen is opgekomen. Voordat tot den bouw van de noodwinkels in het groot werd besloten, was reeds een pand op den Dam door een groot bedrijf geplaatst. Dit nu steekt zeer af bij de anderen en wij geloven, dat velen het zullen waar- deeren, als de betrokken firma zou kunnen besluiten het pand te doen overschilderen in de kleuren der andere panden en zoo mogelijk er ook een luifel in denzelfden geest als bij de anderen zou willen doen aanbrengen. Wij voegen er gaarne aan toe, dat wij van verschillende winkeliers mochten ver nemen, dat de verkoop tot nu toe tot te vredenheid stemt. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdrgs, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m.: kindertaschje, in houdende zakdoeken; stuk kant; sleutel van een rijwielslot; kinderschoentje; paar zwarte dameshandschoenen. Bij vinders: blauw kindertaschje, inhou dende een spiegeltje, L. Willeboordse, Seis- weg 83; portemonnaie met inhoud, A. Frenks, Achter de Houttuinen 16; dames muts, groen met geel, Marie Geert, Nieu we Oostersche straat 10; vermoedelijk gouden ring, M. Wagenaar, Seisweg 202; broche, C, Floltil, Vischmarkt 6; ijzeren spanriem, vermoedelijk van een auto, A. de Nood, Kuiperspoort 8; gummi regen jas, P. J. Davidse, Middelburgsch wegje 18; kinderkousje, B. Jeras, Spuistraat 21; roode hoofddoek, A. W. Zandee, Noord- singql 70; bruin zeil, B. de Kuijper, Bree- Er mag geen groente meer worden vernietigd. De veilingen hebben van de Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale een circulaire ontvangen, waarin, volgens de Alkm. Crt., wordt medegedeeld, dat in verband met de omstandigheid, dat geen voor mensche- lijke consumptie geschikte producten mo gen worden vernietigd, is bepaald, dat, wanneer op de veiling producten aangebo den worden door telers, die niet aangeslo tene A en/of B zijn, of die meer telen dan waarop de teeltvergunning hun recht geeft, deze producten dienen te worden geveild, in afwijking met vroeger door de Centrale gegeven voorschriften. De veilingen zullen de Centrale zoo spoe dig mogelijk van dergelijke feiten op de hoogte moeten stellen, onder opgave van naam, voornaam en woonplaats van den teler, alsmede van de hoeveelheid, de soort en de kwaliteit van de aangeboden producten. JAARVERGADERING CENTRAAL GE NOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTEL- LINGS- EN VACANTIEKOLONIES. Het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantiekolonies, dat in Mei van dit jaar zijn algemeene verga dering door de oorlogsomstandigheden niet kon houden, heeft thans de afgevaardig den der 500 afdeelingen bijeengeroepen voor het houden der jaarvergadering op Zaterdag 14 September a.s. De exploitatie-rekening over 1939, tot een bedrag van rond 490.000, geeft een tekort aan van 11.256, dat gedekt kon worden uit de opbrengst van de weldadig heidspostzegels en giften en legaten. Het nadeelig .Saldo op de winst- en verlies rekening ad 20.155 kon door afschrij vingen op het kapitaal en verschillende fondsen worden gedekt. In het verslag van den geneeskundigen inspecteur trekt de aandacht, dat de met de verpleging verkregen resultaten in de boschhuizen in het verslagjaar niet zoo gunstig waren als in voorgaande jaren, waarin een vingerwijzing is gelegen, ook in verband met observaties en in drukken, om vooral in dé bosschen bij felle zonneschijn de zonbestraling te beperken. De nazorg voor de in verpleging geweest zijnde kinderen, met welk vraagstuk de vorige algemeene vergadering te Hoorn zich reeds bezig hield, heeft het hoofdbe stuur thans aanleiding gegeven tot een voorstel om dit vraagstuk op breeder basis commissariaal te maken. NIEUWE NEDERLANDSCHE FILMS. Ih aansluiting op het onlangs verschenen bericht over het vervaardigen van een vier tal Nederlandsche films door de Haro van Peski filmproductie, deelt de directie thans het volgende mede De eerste film is getiteld „Scherven brengen geluk". Dit is een licht blijspel zonder eenige verdere pretentie dan het bieden van een vroolijk amusement. De stof is gebaseerd op tal van komische verwar ringen. De tweede film is getiteld „Klaasje Zevenster", naar den beroemden roman van mr. Jacob van Lehnep. De derde film is getiteld „Zilveren vleu gels" en is gebaseerd op het leven van den grooten Nederlandschen vliegtuig-construc teur Anthony Fokker. De vierde film is een detective film en is getiteld „Onzichtbare handen". Van de films „Klaasje Zevenster" en „Zilveren vleugels" zullen tevens Duitsche versjes worden gedraaid. Staatsloterij (Niet officieel). Trekking van Woensdag 4 September 1940 3de klasse, 3de lijst. Prijzen van 45. 1553 1928 2210 2308 2803 2887 2938 3162 3934 4656 4885 4950 5127 5235 5430 6154 6492 6503 6712 7336 8211 8269 8725 9357 9494 10265 10331 10744 10956 10963 10986 11227 11627 12025 12089 12100 12540 12607 12704 12747 12754 13081 13191 13256 13257 13428 13546 13705 13969 14782 15333 15393 15527 15565 15700 16039 16369 16429 16643 16911 17160 17234 17283 17339 17406 17470 17785 17870 18060 18134 18475 18486 18701 19153 19343 19433 19494 19972 20286 20506 20605 20660 21013 21479 21634 21747 21790 22830 22916 23621 23699 23945 24004 24010 24044 24404 24635 24787 Verbeteringen 3de klasse, 1ste lijst: 23544 m. z. 24544 3de klasse, 2de lijst15551 m. z. 15581; straat E 44, gem. Koudekerke; zak, in houdende hoofdkussen, W. Cornelisse, Kin derdijk 74; kinderhoedje, J. Peene, 't Bijl tje 8; blauwe regenjas, A. Neufeglise, Hoogstraat 8; zonnebril, P. Barentse, Veersche pad 2; kinderhoedje, C. Tissink, Spanjaardstraat 60; roode portemonnaie met ritssluiting, Dina de Groot, Smids- bolwerk 8; armbandhorloge, M. J. Klercq, Vlasmaikt 46; geldsbedrag, Jan Joosse, Hoogstraat 5; vyf bankbiljetten, A. Bre vet, Veersche singel 172; dameshand schoen, A. Poppe, Seisweg B 69; porte monnaie met inhoud, Geldof, Bree 50; broche, J. Feij, Spanjaardstraat 38; zil verbon, J. de Schipper, Middelburgsche weg C 17 Koudekerke; blauwe werkmans- kiel, Snoep, Veersche singel 102; rjjwiel- belastingmerk, A. A. M. Goote, Nieuwe Vlissingsche weg C 180; belastingmerk, M. Kastelein, Bastion 33; damesarmband horloge, S. Frelier, Noordweg B 90d, St Laurens; zilveren oorbel, F. Fondse, Kor te Geere 40; damespolshorloge, P. Geel hoed, Zacharias Jansenstraat 12. N.B. Indien by één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. De markt. Terwjjl te Goes Dinsdag de marktdag door de bekende omstandigheden niet is doorgegaan, had vandaag de markt alhier het gewone cachet van den laatsten tijd, al zjjn wellicht de kooplieden van buiten weggebleven. Temperatuur badwater. De temperatuur van het Kanaalwater was lieden 65 gr. Een druk bezocht concert. De bijzondere omstandigheden zyn oor zaak dat wij het dezen zomer zonder de bekende concerten op Strand en Bellamy- park hebben moeten doen. Nu het seizoen echter officieel is geëindigd, werden wij gisteravond toch nog vergast op een con cert, door een korps van de Duitsche ma rine, dat concerteerde op het. terras van hotel „Britannia". De heerlijke zomer avond lokte tal van ingezetenen voor een wandeling, waardoor het op den Boulevard Evertsen ouderwets druk was. Velen heb ben daar met aandacht staan luisteren naar de vroolijke wijsjes die op verdienste lijke wjjze ten gehoore werden gebracht. Het concert, dat, in verband met de inval lende duisternis, tegen negen uur was ge ëindigd, viel schijnbaar zeer in den smaak van het publiek en we hoorden meermalen de opmerking maken dat het jammer was, dat onze plaatselijke korpsen dit jaar geen concerten hebben mogen geven. ONGEWONE SCHOOLTIJDEN. Nu het niet gewenscht is, dat in deze tjjden ondeiwijs in de bovenlokalen van scholen wordt gegeven, is er een regeling getroffen, waardoor de kinderen van die scholen, welke bovenlokalen bezitten, des morgens of 's middags naar school moe ten. 's Morgens wordt onderwijs gegeven van 8.3012.30 uur, terwijl aan de andere klassen dan 's middags van 1.305.30 uur les wordt gegeven in de benedenlokalen. Het betreft hier alleen die scholen, welke bovenlokalen bezitten. De lesuren voor de andere scholen zijn ongewijzigd gebleven. Vóór de vacantie was deze regeling ook reeds toegepast. Thans wordt na de vacan tie er mee doorgegaan. DRONKEN AUTOBESTUURDER AAN GEHOUDEN. In den afgeloopen nacht heeft de politie een reiziger aangehouden die in beschon ken toestand in een auto zat en met de lichten daarvan morrelde, waardoor deze telkens aan- en uitgingen.' Hij is in be waring gesteld, terwijl de auto tijdelijk is opgeborgen. Tevens is tegen hem pro ces-verbaal opgemaakt wegens ongeoor loofd parkeeren. AANRIJDINGEN. Op den hoek Van Galenstraat-Dijkstraat is dezer dagen een 19-jarige wielrijder aangereden door een Duitschen auto. De jongeman bekwam een hersenschudding en is naar het ziekenhuis „Bethesda" over gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Verder vond gisteravond nog een aan rijding plaats op den Nieuwen Vlissing- schen weg nabij den Hoogeweg tusschen twee groote vrachtauto's. Beide wagens werden beschadigd. Aan de politie is ge bleken dat van een der auto's de rem men ondeugdelijk waren, terwijl de vracht wagen met goede remmen zoodanig werd beschadigd, dat hij moest worden wegge sleept. Proces-verbaal werd door de po litie opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerde een groot aanta.l dames- en heerenrijwielen; een pa pieren gulden; bruine dameshoed; gedeel te van den kop van een rijwiellantaarn; blauw kindertaschje met inhoud; blauwe autostep en een gasmasker; en dat in lichtingen zijn te bekomen omtrent: 2 sleutels aan een touwtje bij Proost, Van de Manderestraat 28; terrier bij L. van Halle, Koudekerksche weg (O.) 60; huis sleutel bij Peters, Joost de Moorstraat 17; gouden zegelring met initialen R.J., bij Jillema, Walstraat 59; huissleuteltje bij J. van Dis, Hurgronjestraat 5; lederen etui waarin twee oude rijwielbelastingmer- ken bij B. van Splunder, Oude Markt 35; portemonnaie met inhoud by Z. Verha gen, Nijverheidsstraat 23; danieshand- schoen bij Boucherie, Noordstraat 53; een half pond margarine by Norman, Badhuis straat 74; zilveren manchetknoop bij D. Minnaard, Boschjeslaan 11; Engelsche sleutel bij A. Meerman, Beursstraat 25; zilveren bladvormige broche met steentjes by H. de Klerk, Boterbloemlaan 5; roode damesportemonnaie met Duitsch geld en een rekening bij J. Brouwer, Bel- lamypark 16; een duivenmand en zeildoe ken schort bij Gem. Reinigingsdienst; ket tinkje met twee sleutels by Van Hercules, Boterbloemlaan 22; kaartje bruine wol bij mevr. De Hond, Kaaskadestraat 7; pad- vindersriem by J. Stroo, Weststraat 12; zilveren gulden by den heer Van Oorschot, Vrydomweg 4; rywielbelastingmerk in étui by Landman, Rozengracht 42. Voorts aan het bureau gedeponeerd: twee kus sens, 1 laken, 6 matrassen, 6 gestikte de kens en 6 wollen dekens. Getyen. September. Hoogwater Laagwater. Donderd. 5V.M.S.4.47 17.04 11.11 23.50 Vrijdag 6 5.33 17.53 11.59 0.40 Zaterdag 7 6.23 18.43 0.40 12.49 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min, vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. Doopsgezinde gemeente. Mej. dr. A. H. A. Bakker van Amster dam heeft het beroep naar de Doopsgezin de Gemeente te Middelburg en Goes aan genomen. Afloop verkooping. KOUDEKERKE. Gisteren heeft notaris J. L. van der Harst uit Middelburg in het Vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat op het Zand, te Koudekerke, in het open baar verkocht ten verzoeke van de erven van mevr. wed. Suurmond-de Troye, het huis met schuur, erf en tuin te Koude kerke aan den Koudekerkschen weg, ge merkt D101, groot 2 A. 74 c.A. Kooper werd de heer S. Moens, melkslijter, Kou dekerke, q.q, vo.ov 3060.—-d HET KWADE GERUCHT. En de courant. Wij leven wel in den tijd van het „kwa de gerucht". En daarbij heeft dit kwade gerucht zulk een kracht, dat het bijna niet te herstellen is. Wie een kwaad ge rucht poogt te herstellen maakt men uit voor pro-dit of'pro-dat, en aan het kwade gerucht houdt men vast. En daarbij, is het bijna onbegrijpelijk, hoe men aan de details komt! Zoo gaat deze week te Goes het kwade gerucht, dat het raadslid de heer C. Kloos terman naar den Engelschen zender ge luisterd heeft, dat zijn toestel in beslag genomen is, en dat hij 1000.boete gekregen heeft. En men weet er bij te vertellen, dat de heer Kloosterman door die en die winkelier, die toevallig bij hem aan huis moest zijn, verraden is. En er zouden er ook al zijn, die met dien be- treffenden winkelier wel eens zouden af rekenen! We zouden van dit kwade gerucht geen melding maken, als men niet zoover ging, dat men ons reeds van enkele zijden van beschuldigde, dat we het nu natuurlijk niet in de courant zetten omdat hét hier het raadslid, den heer Kloosterman be treft. En daarom staat het nu dus toch in de courant, maar dan als een „kwaad ge rucht", dat van eiken grond ontbloot is. Dit bleek ons bij navraag op het politie bureau en in een gesprek met den heer Kloosterman. Waarbij men ons van de zijde der politie er nog op wees, dat elk zulke geruchten zelf controleeren kan, .want bij overtreding van het verbod om naar buitenlandsche zenders, uitgezonderd de Duitsche ,te luisteren, volgt niet alleen inbeslagname van het radiotoestel, maar ook in hechtenisneming van den overtre- der. Concert harmonie „Euphonia", De harmonie „Euphonia", directeur de heer P. de Rooij, zal Zaterdag 7 September, des avonds kwart over zeven een concert geven op de Groote Markt. Het programma luidt als volgt 1. „Blue Devils", marsch, Ch. Williams 2. „Neptune", ouverture fantastique, G. Gadenne. 3. „Ouverture Pittoresque", G. Sweinsberg. 4. „Wiener extrablatter" (groote potpourri) H. Klimment. 5. „Hochzeit der Winden" (walzer) J. B. Hall. 6. „Erika", H. Niels, arr. P. J. Oomes. 7. „King Cotton", marsch, J; P. Sousa. TOELATING R.H.B.S. Alsnog zijn toegelaten tot de le klas der R.HsB.S., alhier: P. J. Balkenende, te Biezelinge; M. van Fraassen, te Goes en A. Jonkheer te Yerseke. Tot de 3e klas werd alsnog toegelaten: W. J. van de Ree, te Hoedekenskerke. Na herexamen werden tot de 3e klas als nog toegelaten: F. Pauw, Ellewoutsdijk, M. G. Trommelen, Lewedorp; tot de 4e klas A. A. M. Koolwijk, Goes, J. A. van Elsacker, Kruiningen; tot de 5e klasse B. J. C. van der Have te Kapelle en J. Minderhoud, Wil- helminadorp. BLOEMENTENTOONSTELLING O.L.S.A. Naar wij vernemen zal de bloementen toonstelling der Openbare Lagere School A., die vorig jaar, tengevolge van den juist uitgebroken oorlog, niet doorging, dit jaar wel gehouden worden; behoudens toestemming der autoriteiten. Als datum is Zaterdag 12 September vastgesteld. ZUID-WOORD-BEVELAND Midza-bonnen garen, is een extra premie sparen Rechtszaken In liooger beroep. J. v. d. V., 50 jaar, schipper te Breskens, heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Politierech ter te Middelburg van 16 Augustus 1940, waarby hij wegens verduistering is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf. ZEEMILICIEN BRAK IN OP WALCHEREN. Voor den zeekrygsraad te Den Haag heeft zich dezer dagen een jeugdige zee milicien der marinetroepen te verantwoor den gehad, die zich in een oneerlijke bui door inklimming, toegang had verschaft tot een zomerhuisje ergens op Walcheren en die toen zes molton dekentjes had medege nomen, aldus de Held. Crt. Tegen hem eischte de fiscaal vier weken met aftrek en de Zeekrijgsraad heeft hem veroordeeld tot 75,boete subs. 2 maanden hechte nis, en 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Marktberichten 1 Veillngsver. Zuid-Beveland. GOES,. 3 September, Groote veiling: Dubb. Princesseboonen 11,90; Zure Kroet- appels 2,20 per 100 kg. Kleine veiling Appels Transp. de Cron- cels Extra 12—15, A 12—14, B 10—12, C 67; Mancks Codlin extra 15, A 1415, B 8.5010, C 6—7; Bismarck 1—3; Blom- zoet 45,50; Baumans Reinette 24? Codlin Keswick 1,502,50; Clasieappels 2 3.50; Const, de Groot 1,504,50; Cox Pomona 1,509.50; Zomer Courtpendu 1,50 4; Zomer Ermgaard 34; Zigeunerinnen 721; Zoete Ribbeling 38; Roode Ribbe- ling 23; Reinette d'Automne 23,502 Roode Claville 3,50; Hondsmuil 22.50;. Jacq. Lebel 26 Zoete Dobber 46 No tarisappels 1.505,50; Oranje reinetten 2 6.50; Gansebout 1-2,50Tuinzoet 3,50 7.50; Lemoenappels 46; Lanes Prince Albert 1.50—3.50; per 100 kg. Peren: Br. d'Amanlis 5,50 extra 7.50, A 7—7.50, B 6—7, C 5,50; Louise B. d'Avr.- extra 24, A 20—21, B 15—17, C 13 Triumph de Vienne extra 1315, A 14 15, B 10—13, C 9—10; Br. Hardy extra 12 15, A 11—15.10, B 12, C 10; Br. Beuker 3—5; Br. Wilhelmina 1—4,50; Br. Le brun 36,50; Souv. de Congres 28.50; Sp. Wijnperen 8.50; Soldat Laboureur 2 8,50; Seign. d'Espern 315; Vrjgeperen 17.50; Wittebroodspeer 12; Will. Du- chesse 210,85; Bergamotten 23,50; Bon Chr. William 27; Blanke Jutten 1,50 3,50; Clapps Favorite 39; Br. de Merode 27,10; Dr. Jules Guyot 1,504; Duifjes peren 12.50 Jutten 313 Ronde Per zikperen 2 Maagdepeer 2.506 Calle- boutsperen 1,504,50; Marg. Marillat 2 7; Kroet en val peren 11,50; per 100 kg< Pruimen: Reine Claude d'Alton 48,50; Reine C.'. Violette 24; Rademakersprui- men 29,50; Roode Eierpruimen 25; Reine Victoria 250; Monarck 29,50; Gele Eierpruimen 27; Jeffersonpruimen 1,509,50; Abrikoospruimen 1,508; Kirkespruimen 46; Pruimen (val) en kroet 0,502 per 100 kg. Diversen: Black Berry 13IS; bl. drui ven 1418 per 100 kg. Perziken 0.502, per 100 stuks. VISCHMIJN VLISSINGEN. Woensdag 4 September. Ruime aanvoer. Garnalen, kleinhandel 1920 ct. oer kg, Zoodjes 1.60—1.90. Veilingsver. „KapelleBiezelinge en Omgeving". KAPELLE. Groote veiling van 3 Sept. ;1 Dubb. Pr. boonen z. dr. 11. Groote veiling van 4 Sept.Dubb. Pr. boonen z. dr. 13.90, Kroetapelen (zure) 2.40, Kroetperen 1.10, alles per 100 Ko. Kleine veiling idem Pruimen Reine Victoria 415, Belle de Louvain 410, Jef ferson 617, Reine Claude Violet 612, idem d'Althan 620e Kirkus 521, Mo narch 1024, Rademakers ,817, Bur bank 48, Abrikoospruimen 210, Kwetsen 6— 14, Roode Eierpruimen 515, Gele idem 4 12, Perzikpruimen 310. Appelen Zi geunerinnen '823, Transparente de Cron- cels 220, Manies Codlin 413, Ellison's Orange 924, Keswiclc 25, Early Victo ria 512, Jacques Lebel 26V2, Nelson's Glorie 36, Constantijn de Groote 24i/„ Roode Ribbeling 3S, Zoete Herfstappels 26, Zoete Appels 2—8. Peren Clapps Favorite 412, Triumph de Vienne 316, Bonne Louise d'Avranches 526, Williams Duchesse 212, Seigneur d'Esperen 518, Spaansche Wijnperen 49, Bon Chretien Williams 38, Soldat Laboureur 48 Jutten 411, Marguerite Marrilat 4—8, Conference 712, Maagdeperen 37, Beur- ré Hardy 418, id. de Merode 27, id. d'Amanlis 310, id. Lebrun 610, id. Beu kers 36, Dubb. Bergamotten 36, Schar lakenperen 23, Calleboutsperen 24%, Vijgenperen 47'/2, Souvenir de Congres 29, Koninginneperen 35. Diversen ,s Frambozen 50, Bramen 2842, Blauwe Druiven 2730. Groenten Dubbele Prin- cessen z. dr. 610, Snijboonen 10—20, Stok- princessen 12, Tomaten S16, Sjalotten 6. alles per Ko. Savoye Kool 4.605.80, Witte Kool 3.30, Aardappelen 2.80, alles per 100 Ko. Komkommers 23, Bloemkool 715, Perziken 13, Meloenen 612, alles per stuk. Andijvie 1.201.70, Kropsla 1.S0 3.beiden per 100 krop. Kippeneieren 7.10 per 100 stuks. MIDDELBUG. 4 September. Groentenveï- ling. Spinazie 27 c.; Postelein 4—8 c.; Augurken 525 e.; Wagenaarsboonen 15 c.; Suilterboonen 15 c.; Stoksnijboonen 623 c.; Stamsnijboonen 615 c.; Stolc- prineessenboonen 1526 c.; Stamprinces- senboonen 1220; c.; Koolrapen 2%3 c.; Breekpeën 56 c.; Andijvie 2 c.; Was- peën 6 c.; uien 1—4 c.; Kroten 2 c.; Savoye kool 2%5 c.; Roode kool 35 c.; Witte kool 2 c.; Prei 38 c.; alles per kg. Peën 3y°7 c.; Rapen 36 e.; Kroten 14 c.; Selderie 13 c.; Uien 13 c.; Knolselderie 23 c.; Peterselie 1 c.; Ra dijs 2% c.; Rammanas 13 c.; alles per bos; Bloemkool 230 c.; Andijvie 1 2 c.; Kropsla 13 c.; Komkommers 24 c.; alles per stuk. Fruitveiling. Pruimen: Reine Victoria 18 c.; Blauwe wijnspruim II c.; Jeffer- sons 512 c.; Roode Eierpruim 28 c.j Reine Claude 913 c.; Dubbele Blauwe 12 c.; Witte wynspruimen 1212 c.; Gele pruimen 3 c.j Bramen 1522 c.; Black Berry 25 c.; Frankenthalers 22 c.; tomaten 7 c.; alles per k.g. Perziken 19 c. per; stuk. GOES, 4 Aug. Augurken 3—27, stok- snyboonen 625, pronkboonen 1213, stamsnyboonen 12, stokprincesseboonen 13 25, rentegevers 1417, dubb. princesse boonen 1.5014, perfectboonen 15, groene boonen 7.508, roode kool 3.505.50, sa voye kool 56.50, postelein 3, spinazie 9.50, tomaten 9.5016, rapen 2.50, uien 44.50, breekpeen 2, aardappelen 2.50 3.50, idem (drielingen) 1.502. Alles per 100 kg. Kroten 3.50, rapen 3.50, seldery 0.501.50. Alles per 100 bos. Andijvie (breedblad) 1.102, idem (krul) 1.20, bloemkool 2.50IS, kropsla 12.90, kom kommers 23.50 per 100 stuks. Blauwe druiven 18—23, Black Berry 718 per 100 kg. Meloenen 615 per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3