De 43ste Nederlandsche Jaarbeurs geopend. In tijden van nood laat men het Nederlandsche bedrijfsleven niet in den steek. In weerwil van stroom en tegentij, in weerwil van de moeilijke omstandigheden, waarmede het Nederlandsche bedrijfsleven te kampen heeft, heeft toch de Nederland sche Jaarbeurs gisteren haar tenten open gesteld. In de tijden, die handel, industrie en land bouw thans beleven, in de tijden, waarin w\j allen bezield zijn met den wensch tot wederopbouw en sterke binding is de taak van het Jaarbeurs-intermediair des te be langrijker en het nut van de Jaarbeursbe middeling des te grooter. De Nederlandsche pers had zich in het Jaarbeursrestaurant verzameld, waar de heer W. Graadt van Roggen, gedelegeerd lid van den raad van beheer, een rede hield. Spr. begon zijn rede, met het herdenken van de in Mei gevallenen en bracht dank aan hen, die voor Nederland gestreden heb ben in die dagen. Het Nederlandsche be drijfsleven zag zich, nadat de eerste ver bijstering voorbij was, geplaatst voor de vraag: hoe houden wij individueel: ons be drijf, en collectief:'de economische activi teit van ons land, zoo goed mogelijk en met de nog beschikbare middelen, gaande? Er kon op die vraag maar één antwoord zijn: door arbeid. Toen de zakenwereld kon overzien, wat aan bezit verloren en van de naaste toe komst te verwachten was, heeft zy, be- lieerscht, weerstand geboden aan de ver twijfeling, die haar dreigde te overweldi gen. Gemakkelijk was, na den val, het op staan niet. De ruïne op economisch gebied was groot. De wereld, waarin ons volk zichzelf terugvond, was anders geworden cd men had moeite zich aanstonds daarin terecht te vinden. Zonder eenigen ophef, volkomen zich bewust, dat zeer zware tij den in aantocht waren, is ons volk de wor steling om het allernoodzakelijkst bestaan begonnen. Ook de Nederlandsche jaarbeurs heeft haar werk voortgezet. Het Nederlandsche jaarbeursinstituut had jegens het Neder landsche bedrijfsleven een plicht: het niet in tijden van nood in den steek te laten. Deze plicht legde alle andere overwegingen het zwijgen op. Op den* oorspronkelijk vastgestelden datum is de 43e Nederland sche jaarbeurs gestart. Spr. wees vervolgens op de noodzakelijk heid van het jaarbeursintermediair. De eer ste weken na Mei toonden dit aanstonds aan. Producent en wederverkooper voelden zich, ook door de verminderde frequentie van het liandelsreizigersbezoek, van elkan der verwijderen. De zakenlieden hadden behoefte elkaar weer te zien, de gemeen schappelijke zorgen elkander toe te ver trouwen, tezamen nat* uitkomst te zoe ken. En het bleek spoedig, dat men elkan der het liefst zou ontmoeten in het oude, zoo vertrouwd geworden milieu der Neder landsche jaarbeurs. Treffend waren de be wijzen van aanhankelijkheid, die het jaar- b'eursbestuur in de afgeloopen maanden mocht ontvangen. Drie, het jaarbeurs-intermediair ken merkende factoren, vragen in verband met de veranderde omstandigheden zeer byzon- derlijk de aandacht: het persoonlijk con tact, als gevolg van de dringende behoefte aan herstel van oude en het zoeken van nieuwe relaties; de aanwezigheid van het verhandelbare product, in verband met de vraag naar nieuwe artikelen; en de voorlichting van het bedrijfsleven, zich concentreerend op de dringende noodzake lijkheid met de beschikbare middelen het beste profijt voor de gemeenschap te be reiken. HERORIENTEERING. Herorienteering heeft onder de huidige omstandigheden voor den zakenman een veel wjjdere beteeltenis gekregen. In vele gevallen moeten totaal nieuwe richtingen en nieuwe wegen gezocht worden. Ook ten opzichte van het voortzetten van oude re laties blijkt herorienteering noodig. Door stagnatie in het personenverkeer, transportmoeilijkheden, tijdelijke stopzet ting van bedrijven, de onmogelijkheid re gelmatig te kunnen leveren en ook door veel misverstand, waartoe de ontwrichte ver houdingen aanleiding geven, is het nauwe contact van vroeger losser geworden en zijn er moeilijkheden gerezen, die zich voor schriftelijke behandeling niet leenen, maar die van mensch tot mensch uitgepraat moeten worden. Voor het eerst sedert het oorlogsgeweld over ons land is gegaan, hebben zakenlieden uit alle deelen des lands en uit alle takken van het bedrijfs leven op deze najaarsbeurs weer de gele genheid veelzijdig contact met leveranciers en collega's te krijgen. Naast het persoonlijk contact staat het nuttig effect van de aanwezigheid van het artikel. Grooter plaats dan voorheen ïs ditmaal ingeruimd aan de voorlichting. Economi sche, technische en cultureele voorlichting ontbrak op vroegere beurzen geenszins en ook thans zijn de daarvoor geëigende orga nen als de economische voorlichtingsdienst van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, het centraal bureau voor de statistiek, P.T.T., Spoorwegen, enz. we der aanwezig. Thans echter is de voorlich ting in de eerste plaats toegespitst op de toestanden en verhoudingen van heden. Deze aanpassing van de jaarbeurs-voor lichting geldt zoowel op industrieel en commercieel gebied en vooral voor de agrarische belangen. Want hier gaat het in hoofdzaak om het groote, momenteel alles beheerschende probleem der voedsel voorziening van mensch en dier. De najaarsbeurs 1940 getuigt van den krachtigen wil, die nog altijd ons gewond bedrijfsleven beheerscht. Deze beurs, zoo kort na de ramp, die in het economisch bestel van onze volksgemeenschap zulke diepe wonden sloeg, is een prestatie, waar op het Nederlandsche volk later met vol doening zal kunnen terugzien. Waar deze beurs mocht achterblijven bij vorigo uajaarsbeurzen, zijn de hiaten niet het gevolg van een geneigdheid der indus trie en van den landbouw om zich in dezen noodtoestand van het najaarsbeurs insti tuut af te wenden. De ooi-zaak daarvan ligt uitsluitend in de materieele onmogelijkheid aan de jaarbeursactie deel te nemen. Ver loren gaan van de fabrieken en werkplaat sen, gebrek aan grondstoffen en het uitblij ven van aanvoer, komen als oorzaak wel in de eerste plaats in aanmerking, distribu tiemaatregelen, het verbroken contact met Indië, het stilliggen van de zeevaart en de verminderde kansen op export naar andere werelddeelen deden eveneens hun invloed gelden. Grooter zorg nog dan het vervoer van najaarsbeursgoederen baarde de regeling van het vervoer van jaarbeurs-bezoekers. Te dezen aanzien heeft de directie der Spoorwegen al het mogelyke gedaan om het alleruiterste te kunnen bereiken. HET AANTAL DEELNEMERS. De 43ste Nederlandsche jaarbeurs telt 1091 deelnemers en zij beslaat een opper vlak van 15.710 m2 expositieruimte. Dat is 112 deelnemers en 1.369 m2 expositieruimte minder dan ter vorige najaarsbeurs, die nog geheel in vollen vredestijd kon worden voorbereid. De teruggang in de cijfers van deelneming is voornamelijk toe te schrijven aan het wegvallen van verschillende buiten- landsche collectieve en individueele deelne mingen, aan een mindere animo bij de groep uitvinders (verband houdende met het soort uitvindingen, waarmede vroeger aan de jaarbeurs placht deelgenomen te worden) en aan de teleurstelling, die de meubelbeurs heeft gebracht, wier deelne mers met groote moeilijkheden te kampen hebben. De andere groepen hebben hiel en daar weliswaar een veer gelaten, maar hierbij kon verlies van oude deelnemers door aanwinst van nieuwe grootendeels weer worden goed gemaakt. Zijn ter vijfde en vierde verdieping eenige bressen ge maakt, de eerste drie verdiepingen en de parterre-ruimten der drie jaarbeursgebou wen, zyn evenals de Beatrixhal en de ver bindingsgang geheel bezet, terwyl nog nimmer op een vroegere najaarsbeurs het terrein Vredenburg in zoo grooten omvang in gebruik is geweest. Tegenover het verloren gaan van bui- tenlandsche groepen en een eveneens ver minderde individueele deelneming van buitenlandsche firma's staat een zeer veel vergroote en belangrijker belangstelling van Duitsche zijde, thans ook tot uiting komende in een uitgebreide inzending op agrarisch gebied. De Reichsmahrstand geeft in de Beatrixhal een overzicht van de organisatie van het agrarisch bedrijfs leven in Duitschland en heeft op het ter rein Vredenburg een overzichtelijke, in structieve inzending op het gebied van landbouwwerktuigen tezamen gebracht. NIEUWE GROEPEN. Onder de nieuwe groepen, welke aan deze najaarsbeurs deelnemen, trekt aller eerst de schoenengroep de aandacht. De groep schoenen en leder heeft in den be ginne aan de Nederlandsche jaarbeurs deelgenomen, helaas heeft op een oogen- blik deze groep zich onverhoeds van het centrale jaarbeursinstituut afgescheiden om elders een separate schoepen-vakbeurs te stichten. Thans hebben zeventien vooraan staande schoenfabrikanten tot hernieuwde deelneming het initiatief genomen. Behal ve schoenenindustrie als groep zijn op deze beurs ook eenige drukkers- en uit gevers-firma's nieuwe verschijningen, ter- wijl een aantal groepen bijv. de groep voedings- en genotmiddelen door i)et inschakelen van nieuwe onderafdeelingen uitbreiding hebben ondergaan. De bond kunst in industrie heeft op deze beurs op zijn oude plaats, de vierde verdieping, zijn geregelde deelneming weder hervat. De aanwezigheid van inzendingen op het ge bied van vreemdelingenverkeer en toerisme houdt eveneens verband met de bijzondere omstandigheden. Vroeger hadden deze af- deelingeu alleen belang bij het zomer-sei- zoen, thans komen, voor het bezoeken der steden, de wintermaanden meer in aan merking en dus deelneming aan de na jaarsbeurs meer van pas. Danlt zij de medewerking van het ko loniaal instituut te Amsterdam, is ook op deze 43ste Nederlandsche jaarbeurs de afdeeling Nederlandsch Oost- en West- Indië weder aanwezig. DE AGRARISCHE BEURS. Voor de vijfde maal vraagt het Neder landsche jaarbeursinstituut aandacht vooi- zijn jongste spruit, de agrarische jaarbeurs, een zeer attractief middelpunt daarvan vormt in het parterre-gedeelte van het derde jaarbeursgebouw de staatszorg inzending van de directie van den land bouw, waarin een duidelyk beeld gegeven wordt van hetgeen in ons land geschiedt ter bevordering van het productie-vermo gen van den bodem, van de verkregen resultaten en van de mogelijkheden, die zich nog voordoen. Niet minder belangrijk zijn de eigenlijke commercieele inzendingen op deze najaarsbeurs de ditmaal zeer tal rijke en gevarieerde collectie landbouw werktuigen, de inzendingen van de land- bouwsmeden, de belangrijke groep machine rieën voor de zuivelindustrie, de verschil lende inzendingen van bestrijdingsmidde len, veevoeder, meststoffen, de represen tatieve groepen zaaizaden en pootgoed, brouwgerst en geneeskruidende expositie met sierteelt-gewassen, de deelneming, voor de eerste maal, van het centraal bloembollen-comité, de belangrijke demon stratie van inlandsch hout, de helaas dooi de tijdsomstandigheden niet meer door le vende paarden en levend stamboekvee ver tegenwoordigde, maar toch acte de pre sence gevende stamboekvereenigingen dit alles zou ongetwijfeld, naast hetgeen Iop het gebied der voorlichting geschiedt, de aandacht trekken van allen, die by landbouw en veeteelt belang hebben. Voor bespiegelingen omtrent toekomst- Rechtszaken POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. (Zitting van gisteren.) Gistermorgen had de eerste zitting van den Middelburgschen politierechter na de vacantie plaats en had mr. Th. Portheine zijn plaats weer ingenomen, terwijl mr. W. P. E. baron van der Feltz, officier van justitie, de plaats van den aanklager be zette. HELING VAN GESTOLEN GOEDEREN, De eerste zaak was die tegen den 28-jari- gen Goesenaar S. J. de W., koopman van beroep, wien heling op 5 Juli van 18 overalls en 10 molton borstrokken ten laste was ge legd, welke artikelen hij kocht van F. J. Scheele voor ..0, terwijl hij wist, dat deze voorwerpen omstreeks 90 waard waren en door misdrijf waren verkregen. De verdediger, mr- A. H. Kuipers, had twee getuigen a décharge gedagvaard. De eerste, Wennins, kon verklaren dat ver dachte steeds inkoopen doet, maar van alles nauwkeurig boekhoudt, terwijl de tweede, F. A. de Coninclc, inlichtingen gaf over den manufacturenhandei en ook speciaal over de prijzen-politiek. De officier van justitie, achtte het aan verdachte ten laste gelegde bewezen en vorderde een ge angenisstraf van twee maanden. Mr. Kuipers wees er op, dat verdachte en zijn familie zeer gebukt gaan onder deze kwestie, want h.i. is er van bepaalde heling geen sprake. Het koopen van de goederen staat natuurlijk wel vast. Spr. drong aan op het opleggen van een voorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter kon zich daarmede niet vereenigen en veroordeelde de W. tot een maand gevangenisstraf. DOKTER DOOR WETHOUDER BELEEDIGD. De volgende zaak betrof die tegen den 74-jarigen J. A. C., 'wethouder van Koude- kerke, wien beleediging van den arts J. A. van Kooten ten laste was gelegd. Volgens de dagvaarding zou verdachte tegen den arts hebben gezegd „Je bent een melkboer, die zijn patiënten uitmelkt." Het bleek, dat men op 28 Juni van ge meentewege een nortonpomp zou plaatsen op het terrein van den dokter. Deze had daar oezwaar tegen en toen de wethouder er bij kwam ontspon zich een twistgesprek, waarbij C. bovengenoemde woorden zou hebben gesproken. Verdachte bekende wel, dat er een verschil van meening was, en hij den dokter iets toevoegde, maar niet pre cies, wat hem ten laste is gelegd. De officier van justitie achtte verdachte schuldig aan beleediging en vorderde 20 boete subfl. 10 dajen hechtenis. De verdediger, mr. W. K. H. Dieleman, zeide, dat de bedoelde woorden z.i. geen. be leediging inhouden. Tegen verdediger is ook wel eens gezegd „Die pleit vooi' een koe, geeft er een toe". Ly 'ziet daarin ook geen beleediging voor een advocaat. In dit geval is er van beide zijden wellicht wat te veel gezegd en had men ook den dokter kunnen aanklagen voor zijn beletten van de werk- za-mheden, doch men deed tegen hem geen klacht, al heeft hij de vertegenwoordigers der gemeente getart. Verdachte gebruikte geen scheldwoorden, al was hij wat opge wonden en men vergete niet, dat hij op zyn leeftijd als wethouder niet met zich Iaat sollen door een jongen man van 30 jaar. Er is geen opzet geweest iemand te beleedigen en spr. bepleitte dan ook' vrijspraak of ont slag van rechtsvervolging. Dan staan beide partyen weer gelijk. De officier zeide in zyn repliek, da.t z.i. een rdvocaat steeds eerst'moet trachten een zaak by te leggen, en dat in dit geval het woord melken van patiënten wel degelijk een beleediging in hield. De verdachte zeide nog, dat hy niet met voorbedachte rade de woorden heeft gezegd. De politierechter veroordeelde verdachte tot 15 boete subs. 5 dagen. Hierbij legde verdachte zich neer en zeide van liooger beroep af te zien, waarop mr. Portheine den wensch uitsprak, dat daar door de vrede tussclien C. en den dokter weer geteekend zal rijn. VERDUISTERING VAN IJZEREN VATEN. De 50-jarige visscher J. v. d. V. uit Bres- kens, stond terecht wegens diefstal subs, verduistering van drie ijzeren vaten, een wollen deken en een gummislang, welke voorwerpen hy te Breskens had weggeno men resp. uit de Schelde had opgevischt, althans gevonden. Verdachte bekende de vaten op het ter rein van de tram te hebben gelegd en daar later weggehaald te hebben. Hy wist niet dat hy die /aten niet mocht behouden, want dit mag wel als mei iets in de buitenhaven heeft vgevonden zooals de deken en de gum mislang. De officier was van jneening, dat verduis tering vast staat en vorderde een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. W. K. H. Dieleman, plannen op jaarbeursgebied zijn de tijds omstandigheden minder geëigend. „Groote gebeurtenissen aldus eindigde de heer Graadt van Roggen zijn inleiding schrijven in snel tempo de geschiedenis van dezen tyd. In de wereldgeschiedenis wordt, ook op economisch gebied, een nieuwe bladzyde opengeslagen. Hoe de toe komst er voor de wereld, voor Europa en voor ons vaderland uiteindelijk uit zal zien, men kan het gissen, weten doet geen. Maar allen zjjn wij ons hiervan bewust, dat wy staan temidden van een geweldig groeiproces, dat zich op economisch ge bied in de wereld voltrekt en dat wij niet blindelings kunnen negeeren, maar dat wij genoodzaakt zyn rechtuit in de oogen te zien om er, door er onze beste vermogens voor in te zetten, onze eigen plaats in te kunnen bepalen. Moge ons volle van de groote gebeurtenissen, die de gisting van dezen tijd aankondigt, niet de speelbal wor den, maar in het besef van werkelijkheid eu verantwoordelijkheid, medewerker er aan zyn, zeide, dat verdachte twee vaten onder zich hield, totdat de eigenaar bekend was. Toen deze het vindloon te duur vond, meende v. d. V. dat hij de vaten kon houden. Wat het derde vat betreft, hiervan was de eige naar ook bekend, doch deze kwam het niet afhalen. De deken en slang waren waarde loos en vele andere dingen, die wel waarde hadden, heeft verdachte wel degelijk aange geven. Spr. pleitte dan ook vrijspraak of clementie. De politierechter legde verdachte 14 da gen gevangenisstraf op. VERNIELING. Bij zijn eisch tegen den 18-jarigen J. R. uit Middelburg, die terecht stond wegens vernieling van een slot van het stuur van een auto, toebelioorende aan de N.V. M. L. Polak, hield de officier rekening met de jeugd van verdachte en vorderde een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en f 20 boete subs. 10 dagen hech tenis. De politierechter veroordeelde R. overeenkomstig dien eisch. MISHANDELING. Tegen G. C. K., 26 jaar, arbeider te Graauw, luidde e.sch en vonnis 10 boete subs. 5 dagen hechtenis wegens mishande ling van R. P. de Bakker. VERDUISTERING VAN TWEE DEUREN. De fabrieksarbeider A. C. T. te Westdor- pe, had zich te verantwoorden wegens dief stal of verduistering van 2 houten deuren, toebehoorende aan de bad- en zweminrich ting te Sas van Gent, die lpj zou hebben weggenomen of gevonden. Hy werd door den politierechter overeenkomstig den eisch veroordeeld tot 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. De 40-jarige machinevormer P. P. uit Souburg had zich volgens de dagvaarding schuldig gemaakt aan diefstal van een ry- wiel toebehoorende aan een ander en wel in Mei jl. te Souburg. De eisch en het vonnis luidden 3 maan den gevangenisstraf. DIEFSTAL, VAN LOODEN PIJPEN. Wegens diefstal van looden pijpen of ver duistering van 10% kg. lood op 12 Juli stond terecht de 37-jarige visscher L. v. B. uit Arnemuiden, die destijds werkzaam was als puinruimer te Middelburg. De eisch luidde een maand, de uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. MISHANDELING. De 69-jarige W. B. uit Souburg zou op 8 Juli te Vlissingen P. Melis hebben mishan deld. Het bleek, dat men op het land ruzie had gekregen en verdachte zeide, dat Melis op hem afkwam, waarop hij zich verweerde. De politierechter wees er op, dat Melis anders heeft verklaard. Verdachte „Hij kan dat wel zeggen." Mr. Portheine „Maar jij kan het ook wel zeggen." Eisch en vonnis luidden 15 b. subs. 10 dagen hechtenis. BELEEDIGING. De 20-jarige schipper H. R. R. te Philip pine, heeft twee maréchaussees en den ge meenteveldwachter beleedigd en werd over eenkomstig den eisch veroordeeld tot 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL. De 43-jarige paardenknecht S. M. te Sou burg stond terecht wegens diefstal van een rywiel in Mei, Juni of Juli of wel wegens verduistering van dat rijwiel, toen hy het van een Duitsch militair had gekregen. Eisch en vonnis luidde twee maanden ge vangenisstraf. MISHANDELING. Wegens mishandeling van M. Marijs op 17 Juli stond ten slotte terecht de 53-jarige J. M. uit Arnemuiden. Niettegenstaande zijn ontkennen en protesteeren luidden eisch en vonnis 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Militair verschafte inlichtingen aan buitenstaander. Hij meende dat ze voor Engeland van belang konden zyn. Wegens het als militair opzettelijk be kend maken van inlichtingen omti-ent mid delen van verdediging aan sen ander dan die daarmede uit den aard zijner betrekking be kend mag zijn, had zich gisteren voor het hoog militair gerechtshof de dienstplichtige soldaat M. A. P. Ie verantwoorden. Het be troffen inlichtingen over de opstelling van de Grebbelinie, die deze soldaat in Januari te Utrecht aan een restaurantbezoeker meermalen had verstrekt in de veronder stelling dat deze inlichtingen voor Enge land van belang konden zijn in den strijd tegen Duitschland, en voor welk misdrijf de krijgsraad den soldaat tot drie jaar gevan genisstraf had veroordeeld met aftrek van preventief en met ontslag uit den dienst en ontzegging van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienon. Beklaagde zeide, dat hy niet opzettelijk verraad had gepleegd, doch in de meening, dat Duitschland onze vijand was, de inlich tingen had gegeven aan iemand, die ze wel licht zou kunnen doorgeven aan Engeland. De president repliceerde hierop, dat Duitschland heelemaal onze vijand niet was en dat het gepleegde feit in ieder geval als verraad moest worden beschouwd. De advocaat-fiscaal vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. van Everdingen, als raadsman voor beklaagde optredend, achtte zonder den ernst van het feit te willen miskennen dezen jongeman iemand, die de portee van zijn daad niet heeft begrepen. Pleiter drong aan op plaatsing van bekl. in een psychopatengesticht, bijv. voor den tijd van een jaar. De uitspraak van het hof volgt later, EEN KOE VERDUISTERD. Zes maanden gevangenisstraf eischte de officier voor de rechtbank te.Utrecht gis teren tegen een veehouder uit Jaarsveld, die ervan werd beschuldigd een koe te hebben verduisterd ten nadeele van het rijksbureau voor de voedselvoorziening. Dit feit zou gepleegd zijn in de eerste dagen na den oorlog, toen er alom verwarde toe standen heerschten. Verdachte ontkende. Hy vertelde, dat er twee koeien by hem waren komen aanloo- peh, die evenwel later weer waren wegge haald. Getuigen verklaarden echter liet tegendeel. Uitspraak over veertien dagen, f Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG j Redactie: Tel. 269 BIERKAA111 Adrnlnlstr.: Tel.139 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Staatsloterij HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden, 4 September. 3e Klasse - 3e Lijst. 25.000 No. 18828 S 100 NO. 13789 Trekking van Dinsdag 3 September 1940a 3e Klasse 2e Lijst. PRIJZEN VAN 45.— 1008 1015 1042 1051 1109 1141 1185 1189 1202 1212 1217 1324 1354 1359 1371 1472 1493 1565 1676 1794 1830 1883 1927 1941 1946 1979 2064 2080 2081 2213 2215 2290 2391 2429 2444 2499 2549 2581 2588 2632 2657 2694 2719 2723 2742 2807 2S19 2835 2846 2931 2961 3002 3035 3036 3079 3137 3183 3195 3214 3229 3300 3339 3387 3399 3456 3479 3484 3486 3603 3620 3624 3697 3764 3774 3839 3857 3877 3927 3938 3959 3979 4024 414S 4185 4194 4279 4294 4391 441S 4427 4450 4478 4480 4521 4551 4626 4636 463S 4663 4687 4710 4728 4731 4738 4785 4970 5037 5049 5164 5202 5205 5209 5212 5225 5233 5289 5298 5303 5332 5338 5386 5416 5534 5552 5559 5560 5568 5589 5610 5623 5641 5651 5680 5683 5738 5785 5786 5791 5997 6022 6085 6174 6192 6200 6280 6281 634S 6374 6384 6419 6424 6432 6475 6481 6538 6552 6631 6672 6719 6734 6740 6767 6833 6835 6839 6867 6903 6964 6967 7012 7024 7028 7058 7061 7068 7087 7i00 7152 7158 7198 7215 731S 7393 7407 7418 7453 7459 7513 7516 7536 7557 7570 7583 7608 7656 7684 7705 7754 7799 7S47 7910 7912 7972 8017 8042 8055 8068 8070 8077 8079 8084- 8094 8176 8197 8206 S209 S221 8286 8337 8345 8366 8376 8449 8454 8498 8502 8557 S654 8655 S770 S805 8809 8S71 8893 8954 S97.3 9007 9019 9020 9025 9035 9050 9051 9144 9153 9160 9170 9790 9259 9342 9360 9375 9431 9439 9566 9603 9613 9627 9635 9660 9690 9708 9797 9818 9822 9S31 9921 9938 9947 9952 9956 9983 9984 10019 10067 10071 10076 10080 10085 10123 10136 10150 10309 10322 10369 103S4 10426 10439 10464 10515 1053S 10544 1054S 10560 10604 10635 10639 10645 10669 10719 10762 10823 10898 10910 10931 10936 10994 11056 11136 1116S 11191 11194 11232 11397 11470 11506 11530 11531 11553 11641 11GSS 11689 11689 11697 11722 11732 11750 11810 11811 11839 118S1 11946 12024 12034 12064 12071 12081 12113 12117 12141 12144 12193 12254 12277 12309 12311 12350 12373 12431 12454 12471 12499 12512 12524 12530 12546 12579 12592 12665 12711 12753 12759 1286S 12873 12943 12951 12966 12977 129S1 13006 13019 13021 13043 13123 13132 13168 13186 13205 13220 13264 13265 1330S 13353 13365 13372 13382 13416 13443 13460 13512 13540 13558 13608 13619 13639 13646 13674 13715 13764 13769 13S04 13809 13857 13S63 13872 138S4 13885 14069 14070 14074 14093 14252 14253 14311 14346 14400 14473 1450S 14573 1457S 14624 14648 14691 14745 14752 14797 14831 14855 14889 14896 14915 14939 14944 14980 15014 15043 15058 15114 15151 15169 151S9 15306 15448 15457 15464 15472 15477 15493 15494 15525 15537 15551 15644 15732 15767 15946 15975 15993 1607S 16079 16118 16177 16202 16233 16252 16267 16299 16377 16385 16424 16456 16483 16501 16554 1657S 16594 16618 16633 16633 16660 16673 16686 16703 16730 16743 16792 16S13 16847 16SG9 1P872 16904 16922 16940 16961 16984 17015 17056 17092 17133 17138 17166 17211 17288 17387 17408 17414 17434 17460 17475 17480 17483 17487 17491 17517 17537 17550 17551 175S4 17627 17635 17638 17722 17773 17796 17804- 17812 17982 17992 18042 1S128 1S196 18211 18293 1S365 18543 18615 18618 1S647 18663 18704 1S742 18814 18822 18830 1S877 18884- 18919 18929 18941 18977 18983 19079 19086 19087 19118 19126 19127 19140 18165 19282 19338 19340 19368 19429 19463 19483 19541 19547 19556 19567 19573 19584 19634 19657 19672 19775 19791 19818 19831 19971 20033 20100 20145 20231 20254 20264 20267 20278 20321 20334 20SS4 20385 20409 20427 20461 20579 20635 20644 20676 20770 20771 20772 20912 20914 20925 20927 20935 21016 21074 21145 21146 21166 21178 21239 21314 21330 21333 213S4 21439 21459 21498 12518 21522 21661 21731 21741 21776 217S3 21811 21823 21S56 21865 21900' 21903 21913 21964 22046 22119 22161 22176 22197 22213 22223 22236 22241- 22268 22389 2240S 22450 22451 22467 22524 22550 22584 22589 22594 22596 22640 22655 22787 22790 22835 22851 22874 22893 22895 22926 22970 22976 23023 23075 23078 23097 23117 23120 23164 23272 23346 23357 23368 23373 23410 23449 23458 23498 23507 23524 23525-23605 23610 23666 13747 23769 23879 23921 23952 23982 24060 24075 24110 24112 14149 14-163 24173 24176 24224 24267 24S288 24290 24295 24328 243S8 24411 24413 24414 24428 24489 24496 24499 24508 24518 24552 24687 24691 24-708 24782 24829 24860 24S79 24892 24S95

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7