UIT DE PROVINCIE f Hoe lang is het licht Zonsopkomst morgenochtend 6.57 Zonsondergang hedenavond 20.21 Maanopkomst morgenochtend 11.18 Maansonderg. morgenavond.. 21.52 v J HET GROENE KRUIS. De Jaarvergadering ging weer niet door. In ons vorig nummer meldden wij reeds, dat de jaarvergadering van. de Provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" opnieuw niet kon doorgaan, omdat slechts eenige leden waren opgekomen. Van het bestuur was een derde aanwezig en tot de afwezi gen behoorden niet voorzitter en secretaris, zooals wij berichtten maar voorzitter en •penningmeester, Eén der leden uitte na de mededeeling van den w.n. voorzitter, den heer C. Kloos terman, dat om bovengenoemde redenen de vergadering verdaagd werd, nog zijn mis noegen over dezen gang van zaken. Hy en andere aanwezigen meenden, dat meer bestuursleden en leden aanwezig hadden kunnen zijn. Jaarverslag 1989. Hoewel dus de jaarvergadering niet door ging willen we hieronder toch nog eenige gegevens uit het ons door den secretaris, den heer Dieleman, verstrekte jaarverslag laten volgen, die daarin o.a. schrijft „Onze terugblik op het afgeloopen jaar zal het met die van zoovele andere Ver- eenigingen gemeen hebben, dat men de tijdsomstandigheden hun schaduw min of meer zag werpen op het gemeenschaps leven. Niet dat onze organisatie direct daar- yan de nadeelige gevolgen ondervindt, maar middellijk dat onze Afdeelingen eenige financieele moeilijkheden kunnen ervaren. Zoo heeft de afdeeling Driewegen Ovezande uit hoofde van hare middelen, gemeend het verband met de Provinciale Vereeniging te moeten verbreken. Mogelijk dat de mutatie in het bestuur dier vereeni ging aangaande dit besluit tot uittreding tot andere gedachten leidt. Ook Yerseke deed een soortgelijk ge luid hooren. Het onmerkbaar geldelijk pro fijt van aansluiting, waarop men zich be roept, is niet altijd met juistheid in cij fers uit te drukken. De bemiddeling tot het verschaffen van subsidies uit de Provinciale middelen ten behoeve van enkele afdeelingen voor hun wijkverpleging, functionneerde weer op de zelfde aangename wijze. Als uitvloeisel van een ter algemeene vergadering te St. Maartensdijk opge worpen en terstond spontaan ondersteun de vraag of ook iets kon worden gedaan voor het ziekenvervoer op ,het Eiland Tho- len, is een regeling ontworpen en in over weging gegeven, Qie evenwel door het Hoofdbestuur in meerderheid niet aan vaardbaar werd geacht. Het ontworpen voorstel tot afdoening van de zaak-Nieuwenhuise is door het Hoofdbestuur aanvaard, daar een ande e oplossing niet wel mogelijk uitvoerbaar is gebleken. De Zieken-auto-dienst voor Zuid- en Noord-Beveland is, door medewerking van het Gasthuis en van de Vereeniging voor Ziekenhuis-verpleging aldaar, tot een gun stige oplossing gebracht, aan welker laat ste formaliteiten thans de hand wordt gelegd. Het op de begrooting gevoteerde bedrag van 250 voor de Commissie voor de Hy giëne van het Kind heeft zijn bestemming niet kunnen bereiken, daar de voorwaarde, dat ook het Wit-Gele Kruis in deze provin cie voor dezelfde instantie een gelijk be drag zou fourneeren, niet in vervulling is gegaan, wijl die vereeniging op haar des wege aanvankelijk geuite voornemen is terug gekomen. Het aantal aangesloten afdeelingen be draagt thans 57. De financiën ontwikkelen zich in een zoodanig gunstige positie, dat wé aan verschillende onderdeelen der middelen tot bevordering van de volksgezondheid niet alleen onze aandacht kunnen schenken, maar in de toekomst ook daadwerkelijke steun daaraan zullen kunnen verleenen. De rekening over 1939 wjjst een batig saldo aan van 1530. Het saldo, dat per 1 Jan. 1939 2122.09 bedroeg, is daar door gestegen tot 3652.09." EXTRA-TREIN NAAR DE JAARBEURS. Ter gelegenheid van de 43ste Nederland- sche Jaarbeurs, die gehouden wordt van 3 tot en met 12 September, zal er vanuit het Zuiden een extra-trein loopen op 6 September. De trein vertrekt 's morgens om 6.06 uur uit Vlissingen, de terugreis uit Utrecht vindt plaats om 18.32 uur, zoodat men weer tijdig thuis is. De kosten van den extra-trein heen en terug zijn zeer laag. Zij die van den extra-trein gebruik ma ken en reeds in het bezit zijn van een geldige dagkaart, kunnen tegen inlevering hiervan 1 terugbekomen aan het loket „Inlichtingen" in de hal van het Jaar beursgebouw te Utrecht. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij nog naar de in dit nummer voorko mende advertentie. Walcheren Bommen bij Ritthem neergekomen. RITTHEM. In den nacht van Maandag op Dinsdag zyn twee bommen gevallen bij het Nieuwe Dorp. Een bom viel op een alleend staand schuurtje, dat geheel ver nield werd. Van de huizen in de omge ving werden al de ruiten vernield, ook waven vele dakpannen stuk. De andere bom kwam in een naburige weide terecht. DE OOGSTOPBRENGST VALT NIET MEE. GRIJPSKERKE. Nu het dorschen in vollen gang is, bljjkt dat de verwachtingen omtrent een slechte opbrengst bewaarheid worden. De vele regens en de zware ha gelslag die wij hier gehad hebben dezen zomer, hebben veel nadeel gedaan. Er zijn perceelen witte en bruine boonen, die bijna waardeloos zijn. Ook de appels en peren en bijzonder het zachte fruit heeft veel ge leden. Voor vele landbouwers en fruittelers een groote schadepost. Alle vacantiegangers naar huis. ZOUTELANDE. Alhier is een verorde ning afgekondigd, waarbij wordt bepaald, dat alle vacantiegangers, die alhier ver toeven, onverwijld naar hun woonplaats moeten terugkeeren. De strandtentjes moe ten onmiddellijk worden afgebroken. Al leen ingezetenen mogen nog een zeebad nemen, doch toeven op het strand is ver boden. De pensions en hotels mogen geen nieuwe gasten meer aannemen, behalve doortrekkende reizigers, MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Nog steeds zijn er klachten over onvoldoende verduis tering en moeten de politie en de lucht beschermingsdienst hier handelend tegen optreden. Men schijnt nog maar niet te beseffen, dat elk lichtpuntje uit de hui zen, hoe gering ook, vermeden moet wor den en strafbaar is. Zoo blijkt herhaal delijk dat dakramen enz. niet of niet vol doende afgeschermd zijn. Het is thans nog bij waarschuwingen gebleven, doch in het vervolg zal proces-verbaal worden opgemaakt. Men zij dus voor de laatste maal gewaarschuwd. Loop der bevolking. SINT LAURENS. Over de maand Augus tus zijn ingekomen J. Smits, z. b., uit Kou- dekerlte (Z.) naar Noordweg A 69 Wed. W. A. Schout Velthuis geb. Smith met ge zin, z. b., uit Vlissingen naar Noordweg A 69 Chr. M. Slot, onderwijzeres, uit Vlis singen naar Noordweg A 69 A. Ingelse en gezin, groentenhandelaar, uit Middelburg naar Noordweg A 92r P. van den Boogaart en gezin, koopman, uit Vlissingen naar Noordweg B 89 D. J. M. Groffen, verlos kundige, uit Middelburg naar Noordweg B 53h M. Verschiere, korp. mont. K.M., uit Vlissingen naar Nadorst B 119 i. Vertrokken: F. Volmer, landbouwers knecht, van Eendekotsweg A 80 naar Oost- kapelle, Duinweg A 73 J. van der Burgh en gezin, opp. wachtm. adm., van Noordweg A 69 naar 's-Gravenhage, A. Paulownastr. 13 E. H. Kloevekoi'n, huishoudster, van Noordweg B 53b naar Zandvoort, Bentveld wég 3 C. Wattel, huishoudster, van Grijpsk. Aardenweg-A 25 naar Serooskerke (W.), A 8 W. J. Net en gezin, machinist, van Noordweg B 155b naar Bruinisse, Kerk straat 'f. Vader, z. b., van Noordweg A 66 naar 's-Gravenhage, Fahrenheitstraat 353. Opbrengst collecten. VEERE. Bij den rondgang voor de gene rale kas der kerkelijke gemeente van de Nederlandsch Hervormde kerk werd een be drag van bijna 4' opgehaald, terwijl de zendingscollecte van April tot ultimo Augustus ruim 46 opbracht. De halfjaar- lijke bijdrage voor de instandhouding van de kerkbode heeft te Veere in December en Juni respectievelijk ruim 59 en ruim 55 opgebracht, terwijl over dezelfde periodes van de afdeeling Kleverskerké van het Veersche verband ruim 11 en ruim 10 werd opgehaald. Rijkspostspaarbank. WESTKAPELLE. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Augus tus op spaarbankboekjes ingelegd 3735, en terugbetaald 23728.67, alzoo 19993.67 méér terugbetaald dan ingelegd. Er werden twee nieuwe spaarbank boekjes uitgegeven. Accijns voor geslacht vee. WESTKAPELLE. Op het postkantoor alhier werd gedurende de maand Augus tus ontvangen aan accijns voor het ge slachte vee een bedrag van 807,80. BEVOLKING. WESTKAPELLE. De loop der bevolking in Augustus was als volgt: Vertrokken: Martina Mesu, dienstbode, naar Vrouwepolder. Ingekomen Pieter Abraham de Moor, zonder beroep, van den Helder. Le na Dekker, zonder beroep, van Koudeker- ke. Marinus van den Boomgaard, maré chaussee, vAi Rotterdam. Franciscus H. A. van Nunen, maréchaussee uit Meyel. Willem Pieter de Visser, maréchaussee, uit Amsterdam. Ztiid-Beveland Ernstige val in glazen kast. YERSEKE. De werkman A. v. Strien had Maandagmiddag het ongeluk, toen hij werkzaam was aan één der glazen kassen van den heer Poleij, dusdanig in het glas te vallen dat een polsader werd doorge sneden. Hevig bloedend werd het slachtoffer eerst ter plaatse verbonden en inmiddels een geneesheer ontboden, die onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk achtte. Des avonds kon de heer v. Strien echter weer naar zijn woning terug worden vervoerd. EEN GOED MOSSELSEIZOEN. YERSEKE. Wjj schreven reeds eerder dat de mosselverzending nu zeer goed gaat. De laatste dagen gaat 't er op lijken, dat dit seizoen buitengewoon goed gaat wor den. Groote kwantums mosselen worden naar België verscheept. De Schelde biedt thans groote bedrijvigheid, vanwege de vele vaartuigen die d;t product opvisschen. Zelfs Zondags moet er druk gevischt wor den. Vele mosselschippers die lang met hun schepen aan de paal hebben moeten liggen, leven thans weer op en het ziet ex- naar uit, dat Yerseke een eerste klas mosselseizoen tegemoet gaat. Dat straks over de oesters hetzelfde mag worden geschreven. GETIJEN WEMELDINGE. September. Hoogwater Laagwater. Donderd 6.iil 19.11 12.15 24.46 Vi'ijdag 6 7.35 .9.u5 13.07 25.38 v- terdag 7 8.21 20.37 13.58 Zondag 8 E.K. 9.05 21.21 2.28 14.50 Maandag 9 9.52 22.15 3.18 15.43 Dinsdag xO 10.58 23.38 4.20 16.54 Woensd. 11 12.26 25.03 5.39 17.23 Verbetering aan de haven. YERSEKE. Op de haven heeft thans een belangrijke verbetering plaats. De kade muur ten zuiden van de weegbrug wordt namelijk een flink eind achteruit gezet. Deze muur die vooral in het bieten seizoen een zeer hindex-lijke plaats innam zal thans zoover verplaatst worden dat een behoorlijke weg vrijkomt voor het ver keer. DE RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK VERGADERDE. De jacht .en de begraafplaats. ELLEWOUTSDIJK. Maandagmiddag kwam de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Smallegange bijeen. Afwezig de heer De Dreu. De begrootingen 1940 en 1941 van het Burgerlijk Armbestuur worden behoudens goedkeuring van Ged. Staten vastgesteld. Evenzoo de rekeningen van genoemde instelling over de jaren 1938 en 1939. De gemeente-rekening 1939 wordt, na dat de commissie van onderzoek rapport heeft uitgebracht, voorloopig vastgesteld met 35935,98 aan ontvangsten en 5 36780.81 aan uitgaven, mitsdien met een nadeelig slot van 844.83. De kapi- taaldienst laat eveneens een nadeelig slot zien t.w. van 1999.55. De gemeenschappelijke regeling voor het luchtbeschermingsgebied Z. en N. Be veland wordt aangevuld met een bepaling, dat kosten, vallende op de uitvoering van haar taak zoo noodig door een geldlee- ning kunnen worden gedekt. Omtrent een verzoek van de heeren J. T. van Hattum te - Scheveningen en mr. F. van Hattum te Santpoort om het jachtrecht wederom voor 5 jaren te mo gen uitoefenen op de begraafplaats, be staat zeer veel verschil van opvatting; vooral wat- betreft het begrip van rust, welke op een begraafplaats dient te heer- schen. De VOORZ. deelt mede, dat reeds in de vergadering van B. en W. de mee ningen zeer uiteen liepen, waarbij hij zich uit Piëteitsovexwegingen als een per tinent tegenstander heeft doen kennen. Wethouder OELE wenscht het verzoek onder bepaalde voorwaarden toe te staan, o.a. dat niet over de graven geloopen wordt, terwijl Wethouder ZOETER voor onvoorwaardelijke toestemming is, omdat de familie Van Hattum er z.i. geen mis- bi-uik van zal maken. Mitsdien is er om trent dit verzoek geen voorstel of advies van B. en W. te verwachten. De heer HENDRIKSE verklaart zich tegen inwilliging van het verzoek. Hij wil een begraafplaats niet tot sportter rein omgedoopt zien. Wethouder OELE, gesteund door den heer Dieleman blijft zich echter op het standpunt stellen, er geen bezwaar tegen te hebben dat eventueel wild van de be graafplaats verdreven wordt mits uit sluitend door paden geloopen wordt en niet op de begraafplaats wordt gescho ten. De heeren VAN DE VELDE en STOUTHAMER verklaren tegen inwilli ging van het verzoek geen bezwaar te hebben, aangezien het de heeren Van Hattum maar te doen is, óm buiten de begraafplaats aangeschoten wild even tueel op de begraafplaats te mogen op halen. Wethouder OELE zegt, dat ze krach tens de Jachtwet daarvoor geen ver gunning noodig hebben. Wethouder ZOETER handhaaft zijn meening dat de uitoefening van het recht nimmer aanstoot heeft gegeven, hetgeen echter door den heer HEN DRIKSE niet wordt beaamd. Omtrent een voorstel van den heer ZOETER om bet verzoek in te willigen staken de stemmen. Voor stemden de heex-en Zoeter, Van de Velde en Stout- hamer. Tegen de heer Oele, Dieleman en Hendrikse. De volgende vergadex-ing wordt hierop dus teruggekomen. Aan den wegwerker W. Jeremiasse wordt wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftjjd op zijn ver zoek eex-vol ontslag verleend uit deze en zijn bijbetrekkingen. De VOORZ. en verschillende leden spx-eken woorden van waardeex-ing voor de langdurige, en vele diensten, die door dezen plichtsgetrouwen ambtenaar in zijn ruim 34 jarigen dienst tijd op voorbeeldige wijze zijn verricht. Zeeuwsch-Vlaanderen BOMMEN OP TERNEUZEN. Twee dooden en vier gewonden. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht is boven Terneuzen door een Engelsch vliegtuig een zestal brisantbommen uitge worpen. Hierdoor zijn twee inwonersge dood, .wee personen zwaar en twee anderen licht gewond., Tevens werden een school en eexxige huizen grootendeels verwoest. DE PROEFBOOMGAARDEN. Omtx-ent het verslag van deix rondgang in de proefboomgaarden van Zeeuwsch- Vlaanderen, verzoekt men ons nog de vol gende aanvullingen te publiceeren. Het sproeischema luidt als volgt 16 Maart vxuchtboomcarbolineum 7 6 April 1 y2 Bordeauxsche pap, 26 April Californische pap, 21 Juni Californisclxe pap met loodax-senaat, 26 Juli 1 Califor nische pap plus 0,1 nicotine. Zoowel voor appels als voor peren is het gewenscht de loodarsenaat bespuiting xxiet te combineeren met Bord. of Cal. pap, doch deze afzonderlijk uit te voeren, ten einde bladbeschadiging te voorkomen. Wat de nicotine betreft, deze stof wordt verspoten als gif tegen insecten en ver toont dus als zoodanig een overeenkomst met loodarsenaat. Wat het ombuigen der takken betreft, is het juist de neergaande sapstroom, die meer geremd wordt en daardoor de vxuehtzetting bevordert. De schimmel waarop gewezen werd heet „monillia" en niet „manilla". Wat het witten der stammen betreft, is gewezen dat het witten de stammen gaaf maakt, waardoor het dus eenigszins in werking overeenkomt met de winterbe- spuiting van carbolineum. Waar in den aanvan0 gesproken wordt van bemesting met chloox-houdend kalk- zout, zal de deskundige lezer begrepen hebben, dat bedoeld is kalizout 40 Dat de bespuitingsproeven waren toege past op Transpararente en Cx'onsels en niet op de Transperant Croisel maakt slechts weinig verschil en zal ieder duidelijk zijn, toch is het goed, dat onze fruitnamen steeds goed geschreven onder de aandacht komen van het publiek. Geslaagd. AARDENBURG. Te Amsterdam slaagde voor het toelatingsexamen voor het In stituut Kunstnijverheidsonderwijs, mej. Emmy van den Broecke alhier. VEEL BOOMENVERKOOPINGEN. AXEL. Nu de boomprijzen aan den lxoo- gen kant zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen, vinden meer verkoopingen van boomen plaats, dan anders het geval was. Heel wat oude boomen verdwijnen alzoo langs wegen en dijken, doch gelukkig worden deze meestal vervangen door jong houtgewas. BRAMEN PLUKKEN. AXEL. Het bramen plukken heeft thans in deze streek reeds een grooten omvang aangenomen. Ofschoon ze nog nauwelijks geschikt zijn om nu reeds getrokken te worden. De vacanties zijn nu beëindigd, doch na schooltijd trekt de jeugd er thans op uit om langs de slootkanten een em mertje bramen bijeen te krijgen. Beter gaat dit in de streek langs de grens, die meer beboscht is exx waar ook meer bramen voorkomen. Lang hoeft men daar niet te zoeken voor eenige kilo's. Beschouwde men de bramen voorheen slechts als een lekkernij voor de jeugd, thans hebben ze meer waarde. Men maakt er nl. een smakkelijke gelei van voor den boterham, ter vervanging van boter 'of vet. WATERLANDKERKJE. Voor de betrek king van gemeenteveldwachter hebben zich alhier 20 sollicitanten aangemeld. 25-jarig jubileum. AXEL. Zondag was het 25 jaar geleden dat de heer F. M. Panwels, stationschef bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tx-amweg Mij. al hier, bij die Maatschappij in dienstbetrek king kwam. De Directeur, de heer C. Windt van Merkesteyn kwam den jubilaris gelukwen- schen en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Mevrouw Pauwels werd een bloemstuk aangeboden. Namens het tram personeel werd ook nog een geschenk aan geboden. Schouwen en Duiveland NED. HERV. RUSTHUIS GEOPEND. ZIERIKZEE. Zaterdagnamiddag is in 't Vrye het Ned. Herv. Rusthuis „Ons Huis" officieel geopend in tegenwoordigheid van verschillende Ned. Hen'. Kerkelijke colle ges, het Gemeentebestuur, opzichters en vele andere genoodigden. In de met bloe men versierde eetkamer heette de heer J. de Regt, voorzitter van het bestuur der Diaconie, allen welkom, waarna deze een overzicht gaf van de totstandkoming van het Rusthuis, - dat 22 kamers bevat, waarvan 4 zit- en slaapkamers en 18 zit-slaapkamers. Ver-volgens werd het woord gevoerd door den burgemeester jhr. mr. J. Schuui-beque Boeije, dr. Valeton, dr. Pijnacker Hordijk, terwijl de heer O. Baarda, architect te Hengelo, onder wiens leiding dit gebouw is ontworpen en uitge voerd en de heer J. Roggeband, alhier, als bouwex-, dankten voor de woorden tot hen gericht Het gebouw is in ruime mate voorzien van licht en lucht, terwijl door het geheele huis centrale verwarming is aangebracht. Voor en achter bevindt zich een fraai aangelegen tuin. Het geheel mag een sieraad voor onze gemeente ge noemd worden. Reeds zijn verscheidene appartementen verhuurd. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Van 25 tot en met 31 Augustus. Geboren: Hendx-ik, zoon van Leums Adriaan Roelse en Johanna Cijsouw. Ondertrouwd: Joost Boogaard 25 j. en Willemina Roelse 24 j. Willem Hui- bregtse 24 j. en Kornelia Huibregtse, 24 j.Jakobus Minderhoud 25 j. en Adi'iana Cijsouw 24 j. ST. LAURENS. Over de maand Augustus. Geboren Gerard Janse, z. van Cornelis en Maria Louwerse. Marinus Cornelis Ma- rinissen, z. van Willem en Johanna Lou werse. Ondertrouwd K. Houterman, 27 j. en T. P. Vader, 25 j. Getrouwd K. Houterman, 27 j. en T. P. Vader, 25 j. - Overleden J. Fx-ansoo, 90 j., wedn. van J. Melse J. Antheunisse, 73 j., wedn. van A. G. van Essen A. Franse, S9 j., wedn. van J. van Tatenhove M. J. Dingemanse, 66 j., echtg. van C. Kasse. Kerknieuws Prof. dr. K. Schilder. In het Geref. weekblad „De Bazuin" schrijft prof.' dr. K. Dijk te Zwolle, hoog leeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kam pen, het volgende „Het zal voor niemand die meeleeft meer een geheim zijn wat in het laatst van de vorige week onzen hooggeachten en ge liefden prof. Schilder overkomen is. De autoriteiten hebben het noodzakelijk ge acht hem van zijn gezin en zjjn ax'beid weg te voeren en hij is gegaan als een „vroom Christen", die met een vrije en goede con- cientie voor zijn hemelschen Koning ge streden heeft. Wij mogen over deze weg voering geen oordeel neerschrijven, maar w\j kunnen ïxiet nalaten uiting te geven aan ons innig meeleven met den kloeken strijder en zijn gezin, die zeker mogen zijn van de hartelijke belangstelling van geheel ons yolk en van het gedurig gebed van allen, die den open weg kennen tot den genadetroon Gods", Marktberichten MIDDELBURG, 3 September. Fx-uitvei- ling. Appels: Tuinzoet 810 ct.Court pendu 36 c. Codlin Keswick 27 c.j Jacq. Lebel 37 c.; Transparant de Cron- cel 210 e.; Tx-iumph de Vieixne 615 c.? Manclt Codlin 511 c.; Cox Pomona 35 c.; Zigeunerinnen 1016 c.; Blomzoet 10 14 c.; Bismark 3 c.: Early Victox-ia 24 c.; The Queeix 23 c.; Boumanzoet 5 c.; Schuttersreinet 23 c.; Warnesking 4 c.; Enkhuizeraagt 9 c.; Gx-aanzoet 23 c.; Zwedenappel 4 e.; Friedrich von Baden 56 c.; Ribbing 46 c. Peren: Souvenir de Conentes 24 c.j N.H. Suikerpeer 3:4 c.; Bon Chrétein William 4 c.; Beurré Aremberg 23 c.; idem d'Amanlis 18 e.; idem Lebrug 4 8 e.; idem Dueandeua 27 c.; idem Hardy 410 c.; idem de Mérode 25 c.; Jutten 612 c.; Williams Duchesse 25 c.; Scharlaken 46 c.; Clapsperen 212 c.; Seigneur d'Esperen 37 c. Broods- pei'en 23 c.; Hex-zogin Elza 34 c.J Bei-gamotten 35 c.; Dr. Cornelis 3—8 c. Pruimen: Reine Victoria 29 e.; Reine Claude 615 c.; Kirkispruimen 1115 c.y Jeffersons 311 c.; Gele pruimen 23 c.; Blauwe pruimen 45 c.; Eierpx-uimen 56 c.; Burbank 12 e. Druiven: Fx-ankenthalex-s 20—30 c/? Black Alicante 2340 ct. Bramen 21 22 c.; Aardbeien 90 c.; Tom; ten 713 c.; alles per kg.; Perziken 17 c.; netme- loenen 715 c.; Oranje Ananas 1223 c.r ananas 622 c.; suikex-meloenen 820 e.; Zesweeksche S14 c.; alles per stuk. Aax-dappelveiling: Blauwe eigenheimers gx-oote 7095 c.; Bonken 7080 c.j Zeeuwsche blauwen groote 11.10; po ters 5060 c.; bintjes groote 7080 c.j bonken 7580 c.; alles per 25 kg, VISCHMIJN VLISSINGEN. Dinsdag 3 Septembex*. Aanvoer van 3 schepen. Garnalen, kleinhandel 22—25 ct. per kg. Zoodjes j; 0.80—J; 2.70, KAPELLE, 2 Sept. Veiling van 31 Aug. Groote veiling: Dubb. priixc. boonen 10.50 per 100 kg. Veiling van 2 Sept. Groote veiling: Zure kroetappelen 1.80—1.90, kroetpéren 1.10, dubb. princ. boonen 12 per 100 kg. Kleine veiling Reine Victoria 4—15, Belle de Louvain 411, Jefferson 515, Reine Claude Verte 21—32, idem Violet 3 —71/2, idem Dalthan 8—15, Kirkus 3— 13, Monarch 10—18, Rademakers 6—15, Burbanck 210, Catalonie 27. Abrikoos- pruim 17, Roode Eierpruinx 410, Gele idem 310, Zigeunerin 617, Transp. de Cronsels 219, Manks Codlin 314, Kes wick 2—5, Jac. Lebel 2—7% Signe Tillish 49, Nelsons Glorie 24, Guldelingen 2 4, Fransche 'Schijven 25, Cox Ponxona 6 15, Domineappel 25, Keizer Alexander 26%, Lanes Px-ince Albex-t 24. Eng. Pigion 8—10, Roode Eakker 2—5, Bloem zoet 36, Tuinzoet 25, Zoete Aagt 2- 6, Clapps Favorite 2—10, Triumph de Vienne 316, Bonne Louise 6—25, Wil liams Duch. 213, Jutten 2—28, Bon Chretien Williams 2—7, Margeriet Max-illat 68, Madame Trieve 34, Duifjes 14%, Beurre Hardy 4—17, id. de Merode 2—7, id. d'Amanlis 310, id. Le Brun 28, Hertogin Elza 4S, Maagdeperen 57, Conference 613, dubb. Bergamotten 2 6, Foppeperen 24%, Calleboutsperen 2 4, Koninginnepeer 16, Spelcperen 23, Marsepeinperen 2—3, Frambozen 53—62, Bramen 2642, Moerbeien 72, BI. Druiven 2627, Dubb. Princ. boonen 610, Snij- boonen 12—18, Spekboonen 12, Stokprinc. boonen 1315, Tomaten 915, alles per kg. Savoye kool 5.80—6.10, Roode kool 5.70, Aardappelen 2.80, alles per 100 kg. Komkommers 23%, Bloemkool 7, Meloe nen 7.14, alles per stuk Ki-opsla 2.60, An dijvie 1.602.60, beide per 100 krop Bos- peen 46, Uien 45, beide per bos. VETKANEN CRISISPRODUCT. Bij besluit van den secretax-is-generaal van het departement van landbouw en visscherij zijn vetkanen aangewezen als crisisproduct, in den zin van artikel 3, lid 1 van het besluit van 28 Augustus 1939, van hetwelk het afleveren, doen afleveren, vex-voeren en doen vervoeren is vei'boden. Radiorubriek DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1940. JAARSVELD, 414,4 m. A.V.R.O.-Uitz. S> Bei\ A.N.Pgram. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw- 10.35 Zang" en ox'gel. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Omroepork. (12.0012.15 Gram.) 12.45 Ber. A.N.P., gram. 1.00 A.VR.O.-Amusementsark. ex solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Het Nieuw Hollandsch stx-ijkkwartet. 3.00 Cyclus. 3.30 Secco en zijn ensemble en gram. 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Vagebonden en solisten. 6.30 V.P.R.O. Cy clus. 6.45 Gram. 7.00 Vx'agen van den dag (A.N.P.) 7.15 Ber. 7.20 Gram. 7.45 Gram, of reportage. S.0C Ber. A.N.P. 8.15 Orgel spel, „Song Singers" en die Hawaïaxx Sere- naders". 9.00 Cabaret. 9.30 Omroep ork. en solist, 10.15 Ber. A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 18w5 M. V.A.R.A.-UITZ. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Engelsch)'. 7.30 Gram. (Om 8.00 Ber. A.N.P.) 10.00 Orgelspel. 10.45 Gram. 11.15 Bex\ (En gelsch). 11.30 Esmeralda en solist. 12.30 Ber, (Duitsch). 12.45 Bei". A.N.P. 1.00 V.A.R.A.- ork. 2.00 Bei. iDuitsch). 2.15 Gram. (3.15 3.30 Bpr. Engelsch). 3.45 Voor de vrouw, 4.15 Gram. 4.20 Keukenpraatje. 4.50 Gx'am, 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Orgelspel. 6.15 Bei\ (Engelsch). 6.30 Es meralda. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.), 7.15 Gram. 7.25 Reportage. 7.45 Gram. event, reportage. 8.00 Ber. (Duitsch). S.15 Ber. A.N.P. 8.3'J Ber. (Engelsch), 8.45 V.A.R.A,-ork. (9.159.30 Bei'. Engelsch), 10.00 Ber. (Duitsch). 10.15 Ber. A.N.P. 10.30—10.45 Ber. (Engelsch) en sluiting. 11.15—11.30;0.o.50.30 en 1.15—1.30 Bei', .(Engelsch),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3