STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Middelburg JUBILEUM BIJ „DE SCHELDE". Vandaag: wordt bij de N.V. „de Schelde" wederom een jubileum herdacht. Het is 40 jaar geleden, dat de heer T. R. van Roosev.elt, ambtenaar bij de afdeeling ma gazijnen bij de afdeeling koperslagerij in dienst trad. Zoowel in de magazijnen als in de koperslagerij had de jubilaris geluk- wenschen van zijn chefs en collega's in ontvangst te nemen. Hierna heeft de heer F. C. Matzinger, chef van de afdeeling algemeene zaken, den heer Van Roosevelt in zijn bureau toe gesproken en uiting gegeven aan zijn waardeering voor de wijze waarop de ju bilaris zijn werk heeft verricht. VOOR HET VEILIG VERKEER. Van gemeentewege zijn aan de land zijde van het verbreede gedeelte van den Boulevard bij het voormalige Haventje van Meijer witte paaltjes geplaatst om den voetgangers als baken te dienen, waar het wandelpad en den dijk zich be vindt. Het is niet uitgesloten dat wande laars door de duisternis misleid van dezen dijk zouden tuimelen en in het water zouden terechtkomen met al de ge volgen van dien. Het plaatsen van deze paaltjes is dus zeker geen overbodige daad te noemen. Getijen. September. Hoogwater Laagwater. Donderd. 5V.M.S.4.47 17.04 11.11 23.50 Vrijdag 6 5.33 17.53 11.59 24.40 Zateraag 7 6.23 1.8.43 0.40 12.49 Westlcapelle is 2E min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S EEN STILLE DINSDAG. Met veel narigheden. Tegenover den drukken „Dinsdag van de kermis", die een week achter ons ligt, stak de Dinsdag van gisteren wel zeer schril en ongunstig af. Er waren op de Groote Markt geen kra men geplaatst en de Markt ging deswege niet door. Slechts één koopman had een nieuw houten trapje en een nieuwe ladder op de Markt uitgestald, maar toen wij er een kijkje namen stonden deze twee dingen in alle eenzaamheid op het leege marktter rein, niemand stelde er belang in en zelfs de koopman was nergens te ontdekken. Op een vroeger tijdstip waren wel koop lieden uit Walcheren gearriveerd, maar die hadden even het terrein verkend en waren toen dadelijk weer teruggegaan. Aan het station, in het bijzonder op het perron, heersclite echter een tamelijke drukte, want daar waren eenige tientallen kooplieden uit Holland en Brabant aangeko men en die wilden Marktwaarts. Er was echter politie, die uitdrukkelijke bevelen had, dat alle niet in Zeeland woonachtige personen Zeeland niet binnen mochten, en, zoo ze er al waren, Zeeland dadelijk moes ten verlaten. En dus mocht geen der koop lieden het station verlaten en moesten ze er enkele uren zoek brengen tot de eerste ge legenheid kwam om weer naar Brabant of Holland terug te keeren. Dat allen zich hierin niet dadelijk schik ten, dat er gemopperd en gelamenteerd werd, laat zich hooren. En zoo wei-d het eenerzijds een stille maar anderzijds een zeer onrustige Dinsdag. Concert „Euphonia". Het Concert van „Euphonia", dat was bepaald op 6 September is nader vastge steld op 7 September a.s. te 7 uur n.m. GEVONDEN VOORWERPEN. v In de maand Augustus 1940 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaan de voorwerpen als gevonden aangegeven: een heerenparapluie; 5 portemonnaies met inhoud: een pak jute zakken; een rood schermpje voor afdekking van een kinder wagen; een grijs damestaschje met inhoud; een zilveren broche met blauwen steen; een wandelstok; drie zilveren damesarm banden; een autoped; een gouden hanger waarin twee foto's; een zilveren armband met z-ooden steen; een distributie vetkaart; een zilverbon van een gulden; een duim stok; een vulpotlood; een opvouwbaar stoeltje in een grijs linnen foudraal; rij- wielbelastingmez-k 19401941; twee mes sen; een vulpotlood; bz'uïn etui, waarin een foto; een doosje inhoudende een rozen krans; een ving met 4 sleutels; twee huis sleutels; ceintuur van een regenjas; vier broodbonnen No. 2; bruin zadeldek; een alpinomuts; een sportkous; een paar voet balschoenen; een contact sleuteltje; een ijzeren windhaak; een heer en polshorloge; een blauwe kinderoverall, gewikkeld in grauw papier; een poederdoosje; een zilve ren ring; een heerenrijwiel, merk „Neder- landsche Kroon"; een rozenkrans in rood- lederen etui; een zilveren broche; een ro zenkrans in slanglederen etui. Aankomen loopen: een hond, Holland- sche herder. Nadere inlichtingen over een en ander worden op het politiebureau verstrekt. MEVROUW TSJIANG KAI SJEK NAAR AMERIKA? Mevrouw Tsjiang Kai Sjék, die op het oogenblik te Hongkong vertoeft, zou zich volgezzs de „Tokio Asahi Sjimboen" een dezer dagen met een „Clipper"-vliegtuig naar Manilla begeven, waar zij eenige Amerikaansche persoonlijkheden zou ont moeten. In welingelichte kringen wordt aangenomen, dat mevrouw Tsjiang van Manila uit zal doorreizen naar de Ver- eenigde Staten, waar zij wellicht president Roosevelt zal ontmoeten, meldt het D.N.B. Uit Tokio, De invulling der schade formulieren. Het bestuur der Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld afd. Middelburg, schrijft ons het volgende: Zooals reeds gepubliceerd is door de Schade-enquête-commissie zijn alle nota rissen op Walcheren en vele advocaten in Zeeland bereid gratis van voorlichting te dienen bij het juist invullen der schade formulieren. De afdeeling Middelburg der stichting heeft verschillende deskundige personen bereid gevonden vooz-lichting te geven om trent technische vragen en behulpzaam te zijn b\j de invulling. Daartoe zal op twee avonden per week, n.l. op Dinsdag en Vrijdagavond van 7 tot 9 uur, ge legenheid zijn in het Gemeentehuis (S.D.O.A.). Voor de eerste maal op 6 September a,s. Men plege vooraf zooveel mogelijk over leg me zijn eigen deskundigen, verzame- le al de gegevens en bewijsstukken, die nuttig kunnen zijn en bestudeere de voor lichtende circulaire No. 5 van de Stich ting zorgvuldig. Wat betreft de panden, zorge men voor de volgende gegevens: kubieke inhoud verloren pand; gewenschte kubieke inhoud te herbou wen pand; verkoopwaarde Mei 1940; herbouwwaarde Mei 1940; verkoopwaarde grond die bij het pand behoort apart. Voor beschadigde panden een begroo ting of rekening van de herstelkosten. DE V. INKELIERS WENSCHEN WINKEL SLUITING ALS HET DUISTER WORDT. „Handelsbelang" verzoekt B. en W. thans een verordening in het leven te roepen. Het bestuur dér vereeniging „Handelsbe lang" heeft het volgende schrijven aan B. en W. gezonden „Het vraagstuk der winkelsluiting in de komende wintermaanden is voor ons bestuur aanleiding geweest bij de Middelburgsche winkeliers een uitgebreide enquête in te st'llen naar de mogelijkheid om gewijzigde sluitingsuren van overheidswege vast te stellen, aangepast aan de verduisterings voorschriften. Wij kennen thans het stand punt van een 300-tal belanghebbenden. Het resultaat der enquête is, dat bijna zonder uitzondering alle winkeliers op ons initiatief zich hebben accoord verklaard met de volgende regeling voor 'de avondwinkel sluiting gedurende de maand September sluiting om 8 uur October om 7 uur No vember om 6 uur December om 5 uur Januari om 5 uur, terwijl voor de sluitings uren gedurende de in deze maanden val lende feestdagen uitzonderingen zouden moeten worden gemaakt. Waar de eenige mogelijkheid om zeker heid te hebben, dat deze sluitingsuren stipt worden nagekomen is, dat deze bij verorde ning onder strafsanctie voor overtredingen van overheidswege worden vastgesteld, heeft het bestuur der vereeniging Handels belang de eer uw college beleefd te verzoe ken op korten termijn een zoodanige veror dening in het leven te roepen en daarbij rekening te willen houden met de dezerzijds aangegeven richtlijnen." ALLE VERZEKERINGSMAAT SCHAPPIJEN CONTRA SCHADEVERGOEDING. De besturen van de vereenigingen „Han delsbelang", „De Hanze" en de „Chr. Mid- denstandsvereeniging" hebben het volgen de schrijven aan hun leden, die getroffen werden door oorlogsgeweld, gericht: „Naar aanleiding van de door U op onzen oproep verstrekte opgave van de maatschappijen, waarbij Uwe eigendom men ten tijde der oorlogsomstandigheden waren verzekerd, hebben onze besturen zich zoowel mondeling als schriftelijk tot deze verzekeringsmaatschappijen gewend teneinde te mogen vernemen hoe deze zou den staan tegenover het betalen eener te gemoetkoming in de geleden schaden. Het spijt ons U te moeten mededeelen, dat alle maatschappijen thans hebben ge antwoord geheel afwijzend te staan tegen over het denkbeeld van tegemoetkoming, ook in zelfs maar een deel der geleden schaden. Het in hun geheel te dezer plaatse doen afdrukken van de verschillende antwoor den zoude zeker te uitgebreid worden. Wij willen daarom volstaan met een opsom ming der belangrijkste argumenten welke in de diverse antwoorden naar voren zijn gekomen. Eenige maatschappijen schreven, dat het risico der zgn. oorlogsschade uitdruk kelijk in hunne polissen is uitgesloten en dat bij het berekenen der premie met dit uitgesloten risico rekening is gehouden, weshalve de zeer zware schaden, welke thans moeten worden geregeld, voor die maatschappijen niet te dragen zouden zijn. Enkele andere maatschappijen uitten hun medegevoel voor de ramp die Mid delburg heeft getroffen, doch waren ove rigens van oordeel dat de schaden niet door een bepaalde groep in casu de verzekeringsmaatschappijen doch door het geheele Nederlandsche volk in evenre digheid moeten worden gedragen. Vele andere maatschappijen waren van meening dat zq geen schaden konden uit- keeren tegenover de andere niet-getroffen verzekerden. Deze maatschappijen waren toch van meening geen bepaald gedeelte der b\j hen verzekerde interessen te mo gen bevoordeelen tegenover of ten koste van- een ander deel. Een der grootere makelaarsfirma's be richtte ons, dat indien de maatschappij en tot uitkeering zouden worden gedwon gen zij gaarne medewerking zoude verleenen bij de regeling der schade etc. De getroffen zakenlieden onder de ge adresseerden hebben inmiddels recht streeks bericht ontvangen dat de voor waarden voor het verkrijgen van een z.g,. Oorlogsmolestcrediet, aanmerkelijk voor- deeliger zijn geworden. Zooals ongetwijfeld dus reeds voldoen de bekend mag worden geacht, is mede dank z\i ook onze medewerking de rente voor het eerste jaar verlaagd van 5 op 2%. DE DUITSCHE AANVALLEN OP ENGELAND. Bij de aanvallen der Duitsche jagers en gevechtsvliegtuigen op Zuid Engeland is het, naar het D.N.B. verneemt, gisteroch tend tot verscheidene luchtgevechten ge komen, waarbij volgens de tot dusverre ontvangen berichten 29 Britsche vliegtuigen werden neergeschoten. Bq aanvallen op Britsche vliegvelden werden nóg vijftien vliegtuigen op den grond vernield. Tot dusverre worden, twaalf Duitsche vliegtuigen vermist. He verwoestingen in Engeland. Volgens te Stockholm ontvangen re cente berichten uit Londen, aldus het D. N.B., is de schade, die door de Duitsche bomaanvallen in verschillende steden van Zuid- en midden Engeland is aangericht, zoo groot, dat zij kan worden vergeleken met de verwoestingen in Warschau en Rotterdam. Boven een heele reeks Engel- sche steden hangt een ondoordringbare, breede rookwolk, afkomstig van branden, die vuurzuilen van vele meters hoogte hebben doen ontstaan. De aanblik van deze brandende steden is verschrikkelijk en heeft een verpletterend effect op de stemming der bevolking. LUCHTALARM IN LONDEN. In Londen is gistermiddag vroeg liicht- alarnz gemaakt. De Duitsche luchtaanvallen op de Brit sche eilanden hebben, naar het D.N.B. ver neemt, ook des middags voortgeduurd. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben ver scheidene militaire doelen in Zuid Engeland met bommen aangevallen. Er ontstonden hier en daar weer luchtgevechten, waarbij nog meer Engelsche vliegtuigen werden neergeschoten. Reuter meldt omtrent de gebeurtenissen van gisterochtend Er werd in Londen luchtalarm gemaakt, terwq'l boven de stad een buitengewoon hevig luchtgevecht woedde. Aangenomen wordt, dat minstens twee Duitsche machines daarbjj zijn neer geschoten. Dit was het grootste luchtge vecht, waarvan tot dusverre melding is gemaakt in dit district. Groote formaties bommenwerpers vlogen, begeleid do*>r jachtvliegtuigen over de Zuidoostkust Britsch gebied binnen. Uitsluiting van grossiers in sigaretten. Met het oog op de mogelijkheid, dat vanwege het rijksbureau van tabak en tabaksproducten te Den Haag maatrege len mochten zijn of worden genomen, waarbq ten aanzien van grossiers, die zich niet aan de distributievoorschriften hebben gehouden, de verleende dispensatie wordt ingetrokken, wordt aan daardoor gedu peerde afnemers dier grossiers den raad gegeven zich onv.erwijld schriftelijk in ver binding te stellen met het „uitvoerend bureau der N.O:S.I' Joh. Vermeerstraat 29, Amsterdam Z.", oilder nauwkeurige opgave van de hoeveelheid sigaretten, welke en den naam van de'-fabrikanten, van wie zij door bemiddeling'van die grossiers in 1939 hebben betrokken. TIEN MINUTEN LUCHTALARM. Gisteravond heeft na drie maanden we der het luchtalarm boven Middelburg ge klonken. Er warert vliegtuigen hoog in de lucht waargenomen en deze lieten licht- parachutes neer. terwijl afweergeschut binnen de gemeente m werking werd ge steld. Dit zijn twee van de vier redenen, die aanleiding zijn tot het maken van alarm. De twee anderen zijn het vallen van bommen in de gemeente of het plaats hebben? van een luchtgevecht boven de gemeente. Ongeveer 10 minuten na het alarm was gemaakt, verdwenen de vliegtuigen, die voornamelijk boven de grens van de ge meente waren geweest en kon het lucht- gevaar als voorbij worden beschouwd. In- tusschen waren zij, die moeten opkomen bij luchtgevaar, bijna zonder uitzondering naar de hun aangewezen post gekomen en hadden zij bewezen nog steeds paraat te zijn. DE VERDUISTERING. In den afgeloopen nacht is een automo bilist verbaliseerd, die reed zonder rijbe wijs en zonder de voorgeschreven verlich ting. Een inwoner werd verbaliseerd wegens het niet behoorlijk verduisteren van zijn woning. Er zijn weder enkele maatregelen geno men tegen de gevaren aan de verduistering verbonden en dan doelen wij o.a. op het verbod om auto's gedurende den nacht te parkeeren, zonder toestemming van den Commissaris van politie, die dan daarvoor geschikte plaatsen kan aanwijzen. Verder zal er worden aangezegd rijwielrekken en dergelijke obstakels veilig op te bergen en daarbq denken wij speciaal ook aan planken e.d., die bq het opruimingswerk worden gebruikt en veelal dwars over de straat blijven liggen. Het is gisteravond weer gebleken, dat bij luchtgevaar sommige menschen denken, dat zij rustig het licht kunnen opdraaien en de verduisteringsplicht niet meer geldt. Dit is nu juist zeer verkeerd, want men wijst daai-door een vliegenier, den weg. EEN DIRECTEUR VAN DEN GEMEENTELIJKEN DISTRIBUTIEDIENST BENOEMD. In plaats van den heer H. P. Staal is tot directeur van den gemeentelijken dis- tributiedienst benoemd mr. P. C. Adriaanse, die reeds enkele maanden, bij dien dienst werkzaam is. Naar wij vernemen bedroeg het aantal sollicitanten naar deze betrekking onge veer 150. GESLAAGD. Aan het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen slaagde voor de aanteekening „kraamverpleging" zuster I. M. Panhuisen, vroeger alhier. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in het Kanaal door Walcheren was hedenmorgen 64 gr. Rechtszaken LAFFE OVERVAL OP TWEE OUDE MENSCHEN. Tegen belde daders levenslang geëischt. Het vorige jaar in den nacht van 11 op 12 April, is in een buurtschap onder de gemeente Holten (O.) een afschuwe lijke roofoverval gepleegd, waarvan het be jaarde echtpaar Leetink, dat daar in een zeer afgelegen eenzame boerenhoeve woon de, net slachtoffer is geworden. De vrouw, die 63 jaar is, zat zocals wel eens meer gebeurde, na het middernachtelijk uur nog kousen te breien. Haar 73-jarige man lag te bed. Plotseling hoorde zij geklop aan de deur en toen zij wantrouwend vroeg, wie daar was, werd gezegd: „De zoon van den veldwachter, doe eens even open." Buiten komende werd zq door nach telijke bandieten neergeslagen. De mannen drongen vervolgens het huis binnen en mishandelden den bejaarden landbouwer, die weigerde te zeggen, waar zijn geld was, zoo lang met het deksel van een melkbus, dat hjj dood bleef. De aanran ders waren n.l. van meening, dat de boer veel geld in huis had en er warm bij zat. Later bleek echter, dat hq kort te voren 2.000 gulden elders in bewaring had ge geven, zoodat het bedrag dat zij buit maakten, slechts zeven gulden was. De oude vrouw heeft een langdurige verple ging moeten ondergaan en lijdt nog aan hevige schrikaanvallen. Als verdacht m dezen misdaad ston den gisteren voor de rechtbank te Amelo terecht de Apeldoornsche klompenmaker G. V. en de venter H. H. T. D. uit Deven ter. De vrouw en drie kinderen van den ver dachte D., verklaarden, dat de man in den bewusten nacht thuis was geweest. Beide verdachten ontkenden hardnekkig en betuigden om strijd hun onschuld. V. trad daarbij zoo brutaal op, dat de presi dent hem dreigde, de zaal uit te zullen zetten. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir, dat de bewijzen tegen de beide mannen van dien aard waren, dat parket en rech ler-commissaris aan hun schuld niet twijfelen. Zij hebben zich bovendien door hun uitlatingen tegenover verschei- dene personen verraden. Voor zulk een schandelijke en lage misdaad past de hoog ste straf, aldus de officier. Daarom eisch- te hij levenslang tegen beiden. Uitspraak 10 September. Van onze Boekentafel VAN PARTIJMAN TOT NATIONAAL- SOCIALIST. Een apologie van den heer Boogerd. Wq ontvingen ter recensie een brochure geschreven door den heer C. J. M. Boo gerd, arts te Zierikzee en lid van de Prov. Staten van Zeeland, die gelijk men weet het lidmaatschap van de Liberale Staatspartij heeft opgezegd en zich heeft aangesloten bij de N.S.B. De schrijver zet in zijn geschrift uiteen, waarom hij tot den stap, die in politieke Zeeuwsche Kringen nogal opzien baarde, meende te moeten overgaan. Hij doet dit jn den stijl der verdedigende motiveering, zoodat het stuk een apologie mag heeten, een apologie, gelijk de vader des Vader lands er eens zulk een aangrijpende ge schreven heeft. Maar naar den inhoud gaat de brochure toch ook weer verder. De heer Boogerd wilde niet alleen „een soort verantwoordig" afleggen, doch te vens „aan de zeer velen, die in deze dagen in volkomen geestelijke verwarring zich onmogelijk een houding weten te geven tegenover de uiterst moeilijke vraagstuk ken, waarvoor ieder denkend Nederlander zich ziet geplaatst, een soort leiddraad verstrekken, die hen misschien van dienst kan zijn om voor zichzelf tot een oplos sing te geraken". Hij zet uiteen, dat hij er, gedrongen door den barren geestelijken nood, waarin ons volk na den lOden Mei kwam te verkeeren, toe over is gegaan, schoorvoetend en met tegenzin aanvankelijk, zich te verdiepen in hetgeen de N.S.B. voorstaat en tevens al de bekende verhalen over deze beweging te verifieeren. De uitslag" van dit onderzoek was heel iets anders dan hij verwacht had. „Wanneer men van de N.S.B. wat meer studie maakt, niet alleen dus afgaat op datgene, wat „men" er van fluistert", al dus de heer Boogerd, ,dan valt met wis kundige zekerheid te bewijzen, dat er door de N.S.B. nooit verraad gepleegd kan zijn". Fn hij vervolgt: „Het zal U de eerste maal, dat U zulks zwart op wit ziet staan, vreemd aandoen dit te vernemen! U zult het de eerste maal ook onmogelijk kunnen of willen gelooven! Met mij is dat precies zoo gegaan. .Immers wanneer men niet meer gelooft aan de geruchten na den oorlog en de krantenberichten en regee- ringsmededeelingen van vóór den ooi-log, volgens welke de N.S.B. een partij van verraders en spionnen ten gunste van Duitschland was, dan vervalt meteen ook de belangrijkste reden, waarom de Ne derlanders de N.S.B. zoo ontzettend zijn gaan haten! En U zult dit ook daarom niet gemakkelqk willen gelooven, omdat U dan moet toegeven steeds een onjuiste meening erop na te hebben gehouden! En juist dit valt voor den doorsnee-Neder lander niet mee. Ik heb dat zelf eerst ook niet gekund. Maar voor de logica der feiten heb ik tenslotte volledig moeten zwichten!" En eenmaal gezwicht, is de schrijver lid geworden van de N.S.B. en heeft hq deze brochure geschreven, waarin dan verder nog de verschillende aspecten van het na- tionaal-socialisme, zooals zich dat in den Nederlandschen vorm der N.S.B. beli chaamt, de revue passeeren. Het lqkt ons niet onwaarscliqnlqk gezien de politieke verhoudingen, die he laas ook thans nog zoo scherp zijn in ons land dat deze brochure opnieuw stofwolken aan den politieken hemel zal doen verschijnen. Wij blijven desniettemin hopen, dat de discussie allengs weer op een peil zal komen, waar het ressentiment minder op den voorgrond treedt. De apo logie van den heer Boogerd is er in elk geval alvast vrij van. Officiëele publicaties VERTREK VAN NIET INGEZETENEN, De Burgemeester der gemeente Vlissin- gen brengt ter openbare kennis, dat ten aanzien van de navolgende per sonen een aanvullende regeling is getrof fen: I. Vluchtelingen (voor zoover niet af komstig uit den Helder) zoowel zij wier woonhuis vernield is, als zij die alleen den nacht buiten eigen woonplaats doorbren gen, behoeven niet te vertrekken, mits zq zich terstond ter Secretarie (afdeeling be volking) aanmelden voor een verklaring, vermeldende waar zij in het bevolkingsre gister zijn ingeschreven .en de redenen in houden voor het verblijf in Vlissingen. Dezo verklaring moeten de houders steeds bq zich dragen. II. Arbeiders werkzaam op vliegvelden moeten zich tot den plaatselijken Com mandant wenden om een soortgelijke, hier* öoven omschreven verklaring. Deze ver klaring moet door mq ter Secretarie (Al- deeling bevolking) worden geviseerd. IH. Zij die onderwijsinrichtingen bezoe ken kunnen ter plaatse blijven. IV. Ingezetenen die in naburige gemeen ten werkzaam zijn en niet-ingezetenen die om beslist dringende redenen te Vlissingen tijdelijk vertoeven alsmede marktbezoekers, schippers, die te Vlissingen Iaden en los sen en reizigers van elders afkomstig, be hoeven zich niet te verwijderen, mits zij in het bezit zijn van een verklaring van den burgemeester hunner woonplaats, ver meldende, dat zij in het bevolkingsregister dier gemeente zjjn ingeschreven. Deze ver klaring moeten de houders steeds bij zich dragen. V. Voor rqks- en provinciale ambtenaren zijn geen beperkende bepalingen, mits zij zich behoorlijk kunnen legitimeeren. VT. Voor het personeel van den Opbouw- dienst verschijnt eene nadere regeling. Het personeel kan voorloopig ter plaatse blij ven. Vlissingen, 3 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN., TERUGKEER VLUCHTELINGEN UIT DEN HELDER. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uit DEN HELDER uitgeweken in woners, die in Vlissingen vertoeven, ON MIDDELLIJK NAAR DEN HELDER MOETEN TERUGKEEREN. Zij die niet in Den Helder terugkeeren worden na 8 September a.s, uitgesloten van de ondersteuning welke zij genieten. Na 8 September a.s. zal geen reisgeld voor terugkeer naar Den Helder voor re kening van het Departement van. Binnen- landsche Zaken ter hand worden gesteld aan hen die volgens de voorschriften daar voor in aanmerking komen. Vlissingen, 4 September 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN.. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen; Gelet op art. 8 der Hinderwet; brengen ter openbare kennis, dat bq hun besluit van 3 September 1940 aan de N.V. Maatschappij „de Schelde", alhier vergunning is verleend tot het uitbreiden van de bestaande timmerfabriek; in het perceel, kadastraal bekend gemeen te Vlissingen. Sectie C. No. 1401, gelegen aan den Koningsweg. Vlissingen, 4 September 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN, De Secretaris, F. BISSCHOP. ZEEPDISTRIBUTTE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat aan arbeiders die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke vervuiling van lichaam of kleeding zijn blootgesteld, extra rantsoenen zeep zullen worden uit gereikt. Hiertoe zullen vanaf Donderdag, 5 Sep tember a.s. aanvraagformulieren MD 80 aan werkgevers of bedrijfsleiders van de bedrijven, welke personeel in dienst hebben, dat voor deze extra rantsoenen in aanmer king komt, worden uitgereikt. Aan de individueele arbeiders van deze bedrijven, worden geen formulieren uitge reikt. Aan hen, die niet in een bedrijf werk zaam zijn, doch zelfstandig een beroep uit oefenen, kunnen, voorzoover zij daarvoor in aanmerking komen, deze aanvraagformu lieren wèl worden uitgereikt. De formulieren worden uitgereikt aan loket no. 4, des morgens tusschen 9 en 12 uur en des middags tusschen 2 en 5 uur. Zq moeten uiterlijk Dinsdag, 10 September bq het Distributiekantoor worden ingele verd. Na dezen datmn kunnen geen verdere aanvragen in behandeling worden genomen. Vlissingen, 4 September 1940, De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. VERBOD TOT PARKEEREN VAN AUTOMOBIELEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis I. dat hij, gelet op artikel 12 der Wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen, besloten heeft tot vaststelling van den volgenden algemeenen gedragsregel Het is verboden van een half uur na zonsondergang tot een half uur na zons opgang op den openbaren weg automobie len te parkeeren, tenzij daartoe toestem ming van den Commissaris van Politie is verkregen. II. dat hq bepaald heeft, dat de sub I vermelde gedragsregel in werking treedt op lieden. Middelburg, den 4 September 1940. De Burgemeester van Middelburg, HE BORDES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2