STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes SPORT Volstrekte verduistering. De commissaris van politie verzoekt ons, er nogmaals de aandacht op te ves tigen, dat er volstrekt verduisterd moet worden. Zoodra de duisternis begint in te tre den, even na zonsondergang, moet men er voor zorgen, dat geen enkele lichtstraal meer naar buiten kan doordringen, ook niet voor een kort oogenblik. Men lette er in het bijzonder op, dat aan den achterkant der huizen en op de binnenplaatsen de zaak goed in orde is. By elke overtreding hoe gering ook, die wordt achterhaald zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Tevens stelt men zich bloot aan zeer onaangename maatrege len indien men de zaak slof behandelt. Het moet van nu af zoo zijn, dat geen enkele aanmerjcing kan worden gemaakt. Men zy gewaarschuwd! HET HUWCOMITé BEGINT MORGEN WEER UIT TE DEELEN. Vlugger dan aanvankelijk gedacht was, is men gereed gekomen met de voorbe reiding van een nieuwe uitreiking van aanwezige goederen en zoo kan het plaat selijk hulpcomité morgen weder de vol gende kleedingstukken direct na aanvraag uitreiken: voor mannen overhemden en sokken; voor jongens kousen; voor vrou wen directoires, camisoles, onderjurken en kousen; voor meisjes directoires en kou sen. Verder kantoorjassen en ovex-alls. Dit zal geschieden des Maandags van 9 tot 10 uur voor hen, wier familienaam met een A begint; 10 tot 12 voor B; 2 tot half vier voor C en D, van half vier tot half vgf voor E en F. Dinsdag van 9 tot half elf voor Gr van half elf tot 12 uur voor H, van twee tot drie voor I en J en van drie tot half vijf voor K. Woensdag van 9 tot half elf voor L, van half elf tot 12 uur voor M, van 2 tot drie voor N en O; van 3 tot half vijf voor P. Donderdag van 10 tot half elf voor R en van 2 tot vier voor S. Vrijdag van 9 tot 10 voor T, van 10 tot 12 voor V; van 2 tot half vier voor W en van half vier tot half vijf voor IJ x Z. Als andere artikelen ontvangen zijn, zal daarvan kennis worden gegeven voor het raam. Zij, die er om vroegen, kunnen dan op volgorde geholpen worden en an dere kunnen alsnog aanvragen doen. VERHOOGING SUBSIDIE ARMENRAAD. B. en W. stellen den gemeenteraad voor overeenkomstig het verzoek van het be stuur van den Armenraad om een ver hoogd subsidie van 400 voor 1940, noo- dig geworden door het tijdens de oorlogs dagen geheel verbranden van den inven taris van het bureau en het aanwezige geldkistje met kasgeld. OPSCHORTING JACHT IN DUINTERREINEN. De heer P. W. M. Hoegen van Hooge- lande heeft voor het tijdvak van 1 Augus tus 1938 tot 1 Augustus 1945 de jacht in de gemeentelijke duinterreinen nabij de Oranjezon gepacht. Thans heeft hij ver zocht de bepalingen der betreffende over eenkomst voor het tijdvak 1 Augustus 1940 tot 1 Augustus 1941 te willen op schorten aangezien, onder de tegenwoor dige omstandigheden, de uitoefening der jacht zeker geen genoegen zou zyn, nog afgescheiden van de mogelijkheid daartoe. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. NIEUW RAADSLID. In de vacature als raadslid, ontstaan door het ontslagnemen van mevrouw R. Weijl-Snuijf, is thans gekozen verklaard de heer J- Verhage, die de benoeming heeft aangenomen. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in het Kanaal door Walcheren was hedenmorgen 64 gr. RIJWIELDIEFSTALLEN. De politie heeft aangehouden van G. uit Cadzand, die zich alhier in den laat- stën tijd aan verschillende rijwieldiefstal len moet hebben schuldig gemaakt. De aangehoudene zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Britsche kanonneerboot tot zinken gebracht. De Britsche admiraliteit heeft Maandag avond, volgens Reuter, den ondergang ge meld, van de Britsche kanonneerboot Pen zance. Het officieele communiqué van de Admiraliteit luidt als volgt „De secretaris van de admiraliteit moet tot zijn leedwezen mededeelen, dat de ka nonneerboot „Penzance" door een duikboot is getorpedeerd en gezonken. De naaste familieleden van de opvarenden zijn ver wittigd". De kanonneerboot „Penzance" was in 1930 van stapel geloopen en had een wa terverplaatsing van 1025 ton. Haar bewa pening bestond uit twee stukken luchtdoel geschut van 10,2 cm., twee kanonnen van 4.7 cm. en acht machinegeweren. De be manning in vredestijd bedroeg honderd personen. Staatsloterij Trekking van heden, 5000: 7048. 1500: 7904. ƒ1000: 6898 15958 22772. f 400: 11552 22840 23895. 200: 9695 11481 15487 21809. 100: 1759 2077 4378 7356 10708 12366 22390, BOMMEN OP VLISSINGEN. Gisteravond is boven Vlissingen een viertal bommen uitgeworpen. Een dezer bommen is terecht gekomen op het ma gazijn van de Fa. Wolfard-Wessels, Ka naalstraat, terwijl een tweede bom achter het perceel Dijkstraat 101 bewoond door den heer v. O. tot ontploffing kwam. Er werd aanzienlijke schade aangericht. Een 55-jarige kapper werd door een scherf geraakt en liep aan zijn linker arm een vleeschwond op. Door de politie is hij met zijn vrouw die hulpbehoevend is naar den Hoofdcommandopost overge bracht, waar geneeskundige hulp werd verleend. De verwonding bleek niet van ernstigen aard te zijn. Het echtpaar heeft den nacht op den post doorgebracht. „GETROFFENEN OORLOGSGEWELD ZEELAND. Zooals bekend werd op 25 Juli j.l., tij dens een druk bezochte vergadering in hotel „Britannia" alhier, officieel opge richt de afdeeling Vlissingen van de stich ting „Getroffenen oorlogsgeweld Zeeland". Eenigen tijd tevoren was deze afdeeling reeds officieus tot stand gekomen. Een dezer dagen is het dagelijks be stuur van deze afdeeling gevormd, n.l. als volgt: K. G. Bron, voorzitter; J. Goed- bloed, penningmeester en H. W. E. Weijens, lid, terwijl burgemeester Van Woelderen het eere-voorzitterschap heeft aanvaard. Zooals bekend is het doel der stichting een officieele, algemeene instantie te scheppen voor hen, die door of tenge volge van oorlogsgeweld direct of indi rect in materieel bezit of bestaan zijn ge troffen. Alle nadere inlichtingen worden verstrekt aan het bureau van Sociale Zaken in de Hendrikstraat. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Een bakker die zich van morgen om 5 uur van zijn huis naar zijn werk begaf, is byna het slachtoffer geworden van ergerlijke baldadigheid. Over de verkeers straat tusschen het Ravesteijnplein en de Bonedijkestraat was n.l. een touw ge spannen, waar de bakker met zyn fiets tegen aanreed en kwam te vallen. Geluk kig kwam hij met den schrik vrij. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken dat gis teravond om 11 uur dit touw nog niet was gespannen, zoodat dit in den af ge loopen nacht moet zijn gebeurd. Het behoeft wel geen betoog dat een dergelijk staaltje van baldadigheid ten sterkste moet worden afgekeurd. De po litie stelt een ernstig onderzoek in. BENOEMING ADJUNCT-INSPECTEUR VAN POLITIE. Tot adjunct-inspecteur van politie al hier is benoemd de heer H. P. G. J. van Nahuijs, brigadier van politie - alhier. WEES ZUINIG MET HET GAS. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt wordt een ieder met aandrang verzocht uiterst zuinig met het gas te zijn, daar anders reeds binnen eenige da gen moet worden overgegaan tot het stopzetten van den toevoer gedurende een gedeelte van den dag. De oorzaak is gelegen in den zeer be perkten aanvoer van de geschikte kolen. De „uitvinding" is niet nieuw. De „uitvinding" van onzen stadgenoot den heer Kamphuis, n.l. om lichtuitstra- ling voor winkels e.d. te voorkomen, waar over wy Zaterdag j.l. schreven, blykt niet nieuw te zyn. Naar aanleiding van ons berichtje ont vingen wij n.l. eenige brieven, waaruit blijkt dat een lichtuitschakeling, zooals hier wordt bedoeld, reeds door verschil lende winkeliers wordt toegepast, niet al leen in onze onmiddellijke omgeving, doch ook reeds in Zeeuwsch-Vlaanderen. Intusschen blijkt de ruchtbaarheid die wy aan deze eenvoudige „uitvinding" heb ben gegeven, toch zijn nut te hebben, daar er ongetwijfeld meerdere winkeliers tot dezen maatregel hun toevlucht zullen ne men, temeer daar er zoo weinig kosten aan zijn verbonden. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der ar beidsbemiddeling alhier staan als werk zoekenden ingeschreven Mannen: 2 drukkers, 1 grondwerker; 2 opperlieden; 1 stucadoor; 5 timmerlie den; 2 opzichters; 1 kleermaker; 16 me taalbewerkers; 1 brood/banketbakker; 1 kok; 1 slager; 1 tuinman; 4 magazijnbe dienden; 1 reiziger/agent; 2 winkelbedien den; 2 chauffeurs; 18 kellners; 13 loopers; 1 portier; 30 transportarbeiders; 25 kan toorbedienden; 1 musici; 32 varensgezellen (w.o.: stuurlieden, machinisten, stokers, matrozen enz), 1 schoenmaker, 29 losse ar beiders. Vrouwen: 1 winkeljuffrouw; .2 kan toorbedienden; 2 huishoudsters; 1 dienst bode; 10 werksters. Totaal 209 ingeschreven (vorige week 192). Alzoo een vermeerdering van 1,7 werkzoekenden. Getijen. September. Hoogwater Laagwater. Dinsdag 3 3.21 15.33 9.47 22.22 Woensd. 4 4.03 16.16 10.25 23.04 Donderd. 5V.M.S.4.47 17.04 11.11 23.50 Vrydag 6 5.33 17.53 11.59 24.40 Zateraag 7 6.23 1.8.43 0.40 12.49 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. ZIJ DIE KWAMEN EN GINGEN. Gedurende de tweede helft van de maand Augustus hebben zich in onze gemeente Ge-estigd: D. Meeusen, magazijn bediende, Vrouwestraat 15, van O. en W. SouburgJ, M. Veeger, autog. lasscher, Duyvendrechtstraat 35, van Amsterdam S. Duvekot, stoker P.Z.E.M., Anjelierenlaan 98, van O. en W. Souburg J. C. van Zonne veld, teekenaar, Hoogeweg 44, van O. en W. Souburg; E. V. Ryckaert, bankwerker, Slijkstraat 24, van HoofdplaatJ. P. Tol huizen, hotelhouder, Boulevard Evertsen 34, van Baarn j M, G, van Stee, slager, Nijver heidstraat 7, van MiddelburgP. J. van Oorschot, hoofdagent levensverz., Gr. Markt 21, van Etten en Leur M. Schreuder, arts, Badhuisstraat 93, van OegstgeestP. J. Ferwerda, monteur, Kasteelstraat 93, van Yerseke W. L. Pelle, inspecteur levensvei'Z. mij., Boulevard de Ruyter 46, van Middel burg W. A. Pelle, koopman, Boulevard de Ruyter 46, van Middelburg A. H. Kuling, werktuigk., Hendrikstraat 42, van Den Haag. Vertrokken: C. H. E. Brainich von BrainichFelth, officier K.M., H.M. Wachtschip, naar Arnhem K. Schotanus, zonder, Kaaskadestraat 8, naar Franekera- deelC. Boone, sergt. K. Art., Aagje De kenstraat 13, naar Numansdorp S. E. G. JansenHulst, zonder, Kanaalstraat 50, naar Koudekerke A. Schuit, smid, Marine straat 36, naar Middelburg B. van der Wilt, machinist, Scheldestraat 68, naar Goes K. J. Roberti; officier K.M., Singelweg 85, naar Diemen P. Kronenberg, zonder, Badhuis straat 127, naar Renkum L. M. F. v. d. Lande, chemicus, Boulevard Bankert 92, naar Amsterdam J. Minnaar, ambtenaar, Beursstraat 1, naar Middelburg H. Bak ker, monteur, Boterbloemlaan 29, naar Gro ningen J. J. Hellinga, ambtenaar N.L., Paul Krugerstraat 16, naar Koudekerke J. C.Govers, fabrieksarbeider, Vrouwestraat 15, naar Goes A. Kenters, smid, Groene- woud 17, naar BurghA. J. Elfrink, bank werker, Aagje. Dekenstraat 7, naar Koude kerke P. Wissekerke, bankwei'ker, Arbeid- straat 5, naar O. en W. Souburg; H. P. Trimbos, depot-chef, W. Bermweg 18, naar Goes J. Wijsman, timmerman, Noordstraat 40, naar ZierikzeeJ. J. Brandenbui'g, stuurman, Kasteelstraat 77, naar Arnhem A. C. MissaarCorthals, zonder, Paul Kru gerstraat 32, naar Goes W. Rietbergen, stoker-olieman, Coosje Buskenstraat 3, naar Goes K. F. de R-uijne, zonder, B. Ewoud- straat 10, naar Hilversum W. A. Borgeld, off. v. gez., Koudek. weg O. 76, naar Den Haag L. Geus, bankwerker, Paardenmarkt 39, naar Middelburg H. F. van der Merk, onderbaas, Scheldestraat 31, naar Velsen J. M. Ova, teekenaar, v. de Spieghelstraat 61, naar Koudekerke E. G. F. Berting Lammens, zonder, Glacisstraat 131, naar Den Haag J. Moerland, werkman, Schuit- vaartgracht 189, naar Ovezande T. Pais, loodsleerling, v. Dishoeckstraat 47, naar Terschelling S. van Rees, loodsl., Irislaan 20, naar Terschelling A. de KatOost hoek, zonder, Coosje Buskenstx-aat 8, naar Veere ju.. van den Anker, smid, Hyacin- thenlaan 13, naar Koudekerke J. Roelse, electricien, Asterlaan 1, naar Goes F. La- roes, gasfitter, Kanaalstraat 122, naar Kou dekerke A. H. v. OlmLeibbi'and, zonder, Walstraat 39, naar Middelburg; J. E. Chaf- fart, zonder, Palingstraat 4, naar O. en W. Soubui'g P. Dre' ar, zonder, de Lanoystraat 17, naar Heinkenszand P. W. J. Falhaber, zonder, Groenewoud 7, naar Zoutelande H. J. Blikman, matroos K.M., Hendi'ikstraat 22, naar Leiden G. de Bruyn, sei'gt. telegr., Schuitvaartgi-acht 211, naar Hoorn P. Brouwer, kantoox'bed., Kasteelstraat 91, naar Koudekerke J. A. Minneboo, stuur man, Dijkstraat 30, naar Veere F. Schog, landarbeider, Kolvenierstraat 21, naar Oudelande C. J. de Ven, machinist, Scheldestraat 57, riaar Veere W. K. Rom berg, ziekenvex-pl., Kanaalstraat 10, naar Den Haag S. A. Buurman von Hout, zon der, Joost de Moorstraat 11, naar Rotter dam A. de Keizer, electro techn., Coosje Buskenstraat 54, naar Rotterdam J. Oos terling, tremmer, Scherminkelstraat 9, naar Rotterdam M. van Stee, bottel, maat, Dyk- straat 16, naar Yerseke M. L. C. v. d. Struijsv. Beek, zonder, Zeilmarkt 9, naar Den Haag W. J. van Mook, werkman, Lampsinsstraat 15, naar O. en W. Souburg A. J. Looijsen, sergt. marin., Aagje Deken straat 17, naar Hilversum J. G. W. van Rheenen, inspecteur, Koudek. weg 63, naar Voorburg D. C. Hoogerdijk, sergt. vlieg- tuigm., Bonedijkestraat 1, naar Den Haag J. F. de Coninck, werkman, Bellamypark 1, naar Middelburg K. van de Gruiter, zeil maker, Nieuwstraat 17, naar Andijk W. F. Minneboo, machinist, Scheldestraat 37, naax' O. en W. Souburg P. J. Kaat, bankwerker, Schuitvaartgracht 55, naar O. en W. Sou burg M. A. v. d. Sande, bakkex*, Walstraat 123, naar Kapello P. van Es, agent v. pol., Arbeidstraat 1, naar Middelburg J. Wezen- bex-g, loodgieter, Glacisstraat 80, naar O. en W. Souburg S. Minderhoud, goedei'enklei'k, Boulevard de Ruyter 10, naar Kruiningen P. F. van Overbeekc, kwartiermeester, Ka naalstraat 106, naar Bergen op Zoom C. W. v. d. Bergdo Veij, zonder, Schuitvaart gracht 193, naar Serooskerke W. A. F. Millenaax', timmerman, Mai'grietenlaan 55, naar O. en W. Souburg A. J. Stoutjesdijk, stoker, Hyacinthenlaan 27, naar Zierikzee A. C. Geus, timmerman, Paardenmarkt 39, naar Hoedekenskerke G. J. J. Peperzak, bankwerker, Boterbloemlaan 27, naar Hoe dekenskerke M. A. Havermans, kwartier meester, Nieuwstraat 23, naar Oostbui'g A. C. Stokkerman, matroos le kl., P. Hein- straat 14, naar Slu: P. de Nooyer, me troos le kl., Schuitvaartgracht 251, naar Arnemuiden D. J. Kuyt, electricien, Sin gelweg 1, naar Middelburg J. Geschiere, werkman, Paardenstraat 21, naar Koude kerke T. P. van Harlingen, werktuigkun dige, Emmastraat 28, naar Zoutelande M. d- Valk, adj. insp. v. politie, Mariniersplein 6a, naar Middelburg J. Brokschmidt, bank werker, Glacisstraat 33, naar Koudekerke A. Huson, scheepswerktuigk., Singelweg 182, naar Roosendaa1 L. J. Schipper, con troleur P.Z.E.M., Reatrixlaan 41, naar Mid delburg J. M. Moerman, zonder, Sluiskade 13, naar Zoutelande W. F. Jense, monteur, Bellamypark 34, naar O. en W. Souburg A. H. Verouden, marinier le kl., Prinsen straat 33, naar DelftJ. P. Servaas, teeke naar, Boulevard Bankert 42, naar Amster dam J. van der Giesen, vlootpredikant, Steenenbeer 6, naar Renkum H. P. Cor- reljé, korp.-hofmeester, Kanaalstraat 96, naar Rotterdam J. C. de Bruijne, meter- opnemer P.Z.E.M., Bellamypark 23, naar Middelburg P. de Pagter, metselaar, Oude Markt 23, naar Den Bosch K. A. Mans, be drijfsleider, Badhuisstraat 39, naar Heem stede C. Weimar, kantoorbediende, Iris laan 2a, naar Den Haag J. M. Verduijn, scheepmaker, Bankertstraat 21, naar Scho- re H. van den Bosch, sergt. maj. K. Art., Kasteelstraat 5, naar Den Haag W. F. Gel dof, meubelmaker, Anjelierenlaan 95, naar Koudekerke J. C. Leenhouts, zonder, Verlc. Quakkelaarstraat 21, naar Goes J. Otte, machinist N.S., W. Bermweg 10, naar Utrecht; I. A. de Vissex', maj.-botteliex', Scheldestraat 67, naar Vrouwepoldex J. P. van de Vrie, zonder, Singel 82, naar Dom- EEN AFDOENDE VINDING. Op het gebied van winkelverduistering Het vraagstuk dér winkelverduistering wordt met het korten der dagen steeds dringendex-. Het afschermen van vensters en deuren, zoo, dat deze geen licht door laten, is vaak vry gemakkelijk, zy het soms ook vry kostbaar, op te lossen. Het aanbrengen der „lichtsluizen" geeft ech ter grooter moeilijkheden. Dat is in den regel zeer kostbaar en vaak niet vol doende als beide deuren tegelijkertijd ge opend! worden, en voorts is er het gevaar dat de komenden en gaanden in de „licht- sluis" tegen elkaar opbotsen. Een paar weken geleden kwamen we hier in een winkel waar de winkellamp, doox% middel van een sleepcontact, op het openen en sluiten der winkeldeur reageer de. By het openen der deur ging het licht uit en was de deur gesloten, dan ging het licht weer aan. Maar het was om kippenvel te kx-ijgen. Als men er binnen kwam, deinsde men byna terug voor de diepe duisternis, en was er ook het ge vaar tegen een ander op te botsen. Was men eenmaal in den winkel en het licht was weer aan, dan stond men, als een ander de deur opende, elk oogenblik weer eenigen tyd in het donker. Gisteravond zagen we echter bij de Fa. Blanker in de Keererstraat een vinding toegepast, die ons als afdoende voorkwam. Bij het binnenkomen van den winkel kreeg men alleen den indruk in een wat vaag en eigenaardig verlichte zaak te komen, doch als men de deur gesloten" had, dan werd het licht plotseling sterker en nor maal. Daarna kwamen we evenwel tot de ontdekking, dat het licht in feite geheel uitging, als men de deur opende, doch dat de dus uitgedraaide lamp zoo sterk nalichtte, dat dit den indruk maakte van een wel zwakke maar zeer behoorlijke verlichting. Het eenvoudige geheim schuil de hier in een x-onde, glazen plaat, be handeld met lichtgevende verf, die on der de gewone lamp hing, tei*wijl de lamp zelf door middel van een sleepcon tact op de deur werkte. Hoofdzaak hierbij is, dat het licht, dat deze geprepareerde plaat verspreidt, geen „uitstx-alend" licht is, zoodat deze licht bron ons niet met de politie in aanraking kan brengen. Wy vernamen dat deze vinding, waar op octx'ooi "is aangevx-aagd, in den handel gebx-acht wordt door de Glas- en Verf- fabi'iek Wattez, alhier. OPHEFFING WEESHUIS. Reeds enkele malen is in deze gemeente over de opheffing van het weeshuis ge dacht, omdat er de laatste jaren slechts enkele weezen in verblijven en de kosten daai-om vry hoog zijn. Naar wij vernemen zullen B. en W. thans met een voorstel tot opheffing komen, waarna de weezen dan in gezinnen of een gesticht elders ondergebracht zullen worden. EEN ONONTPLOFTE GRANAAT. Bij de politie werd kennis gegeven, dat zich op het land by de „Karnemelksput" een onontplofte granaat zou bevinden. Een onderzoek zal worden ingesteld. Aangesteld. Onze stadgenooten H. Spruyt en P. v. d. Male werden aangesteld by de marechaus see te 's-Hertogenbosch. Geen orgelconcert. Naar men ons mededeelt kan het orgel concert, dat morgenavond in de Maria Magdalenakerk zou worden gegeven niet doox-gaan. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Burgers spoedig met „groot verlof". Naar wy vernemen zal de luchtbescher mingsdienst, die hier tot heden door de daartoe aangemelde bui'gers waargenomen woi'dt, binnenkort geheel verricht worden door leden van den Opbouwdienst. Een der tigtal manschappen is daax-voor aange vraagd. Deze dertig menschen, benevens nog de manschappen die in de omliggende ge meenten den luchtbeschermingsdienst zul len waarnemen, zullen te Goes centraal gelegerd worden. Totaal zullen dat er een 150 worden. Hoogstwaarschijnlijk zal het Weeshuis als kazerne voor deze man schappen ingericht worden. De kosten zul len voor de gemeente plm. 15 cent per inwoner bedragen. burgT. E. Slot, vliegtuigconstructeur, Emmastraat 28, naar O. en W. Souburg F. J. Raöemaker, bankwerker, Breewater- straat 36, naar Hengelo B. Schrik, zonder, Groenewoud. 19, naar Aardenburg A. Kor- tekaasKloosterman zonder, Glacisstraat 21, naar Kloetinge J. M. Korver, machinist, Singel 74, naar O. en W. SouburgH. L. Maas, kantoorbediende, Piet Heinstraat 2, naar O. en W. Souburg R. KlopTaakens, zonder, Dijkstraat 4, naar Serooskerke D. Schreij, geb. v. Bel, zondei', Vex'k. Quakke laarstraat 185, naar Koudekerke J. F. Ver linde, zonder, Duyvendrechtstraat 13, naar AmsterdamG. Koopman, zonder, Bone dijkestraat 4, naar Rilland-BathJ. J. Prins, stoker N.L., Azaleastraat 17, naar O. en W. SouburgH. J. Wijtenburg, zonder, Singelweg 6, naar Leiden P. A. J. Kok, werktuigkundige, Coosje Buskenstraat 12, naar Middelbui'g J. Heijdenryk, machinist N.L., Paul Krugerstx'aat 37, naar Heiloo M. v. Otterdykv. d. Slot, zonder, Kanaal straat 76, naar Den Haag J. C. van Liere, smid, Boul. de Ruyter 36, naar Steenbergen A. Franso, marconist, Boul de Ruyter 26, naar Den HaagJ. den Hollander, koop man, Walstraat 29, naar Goes J. Dinge- manse, wagenbestuurder N.S., B. Ewout- straat 70, naar Middelburg M. van Soelen, koperslager, v. Speijkstraat 10, naar O. en W. SouburgA. Herrewijnen, monteur, Hobeinstraat 91, naar DinteloordJ. S. Adriaanse, tramconducteur, Clijverstr. 39 naar O. en W. SouburgJ. GillissenFeij, zonder, Aagje Dekenstraat 3, naar Goes, VOETBAL De nieuwe competltie-lndeellng. GEEN SPLITSING DER le KLASSE. Het heeft lang geduurd, maar eindelijk is dan nu toch de competitie-indeeling voor het Zuiden bekend geworden. Men weet dat reeds geruimen tijd geleden de indeeling der verschillende klassen in het Westenj Noorden en Oosten bekend is gemaakt. Voor het Zuiden had men tc kampen met vele moeilijkheden in verband met de groote reizen welke "de elftallen moeten maken. Daarom wilde men het Zuidelijk district in twee afdeelingen splitsen, een Oostelijke en een Westelijke afdeeling, met Eindhoven als gx'ens hiervan. Wanneer deze splitsing door zou gaan, zou men in iedei'e le klasse twee tweedeklassei's (in Oost; Middelbui'g en R.B.C.) en een r.k. elftal indeelen. Zooals we destijds meldden werden voor stellen in dien zin gedaan. Het afdeelings- bestuur heeft deze plannen ook besproken, en naar ons van bevoegde zijde werd ver zekerd, was zij de meening toegedaan, dat deze oplossing gewenscht geacht moest worden. Echter de goedkeunng van deze plannen moest uit Den Haag komen. Daar is er lang en breed over gesproken en vooral de benzine-kwestie, d.w.z. het feit of b-nzine verstrekt zou worden voor het reizen der elftallen, wanneer zulks pex» trein meer dan een dag zou vorderen, speelde daarbij een voorname rol. Bovendien schijnt 't N.V.B.-besfcuur niet voor de splitsing te hebben gevoeld, omdat de competitie dan het etiket van een noodcompetitie zou moeten worden ver leend. Immers in geen der afdeelingen, welke ï-eeds wax-en samengesteld was een r.k. elftal in de eerste klasse ingedeeld, en men wilde nu voor het Zuiden eenzelfde houding bepalen. Hoe dit ook zij en welke motieven tot de thans gepubliceerde indeeling mogen hebben geleid, wanneer men de 2e klasse A beziet, dan blykt er uit, dat toch nog flinke reizen voor de Zeeuwsche en West Brabantsche elftallen te maken zyn. Van Oostei'hout naar Bx-eskens b.v. is in den huidigen tijd geen peuleschilletjc. De volgende indeeling is thans bekend gemaakt. -le klasse B.V.V., Eindhovbn, Helmond, Juliana, Limbui-gia, NOAD, Longa, M.V.V., N.A.C., P.R.V., Roermond, Willem II. 2e klasse D: Alliance, De Baronie, Breskens, Goes, Hero, Middelburg, R.B.C., T.S.C., R.C.S., Vlissingen, Zeelandia, De Zeeuwen. De 2e klasse bestaat dus uit 12 elftal len. De andere Zuidelijke tweede klassen zyn zelfs nog gx-ooter. De 2e klasse A. b.v., met Bleyerheide, Kerkrade, Palemig enz. telt 14 elftallen, de 2e klasse B 13 elftallen en de 2e klasse C, met De Valk, Wilhel- mina, Helmondia enz. 14 elftallen. In de laatstgenoemde drie klassen zijn eenige r.k. elftallen ingedeeld. KORFBAL Z. K. B. De Zaterdag te Yerseke gespeelde korf- balwedstryd tusschen „Volharding" en „Zeelandia" uit Hansweei't welke wedstrijd de beslissing moest brengen inzake het kampioenschap van de noodcompetitie, afd. Zuid-Noox'd-Beveland, is geëindigd in een 31 overwinning voor „Zeelandia", zoodat deze vereeniging ongeslagen dat kampioen schap heeft behaald. Deze afdeeling is hiei-mede uitgespeeld en de eindstand luidt: Zeelandia 10 9 1 19 489 Volharding 10 8 1 1 17 34—7 S. S. S10 6 4 12 34—7 T. O. G. O. 10 4 6 8 13—34 Wemeldinge 10 2 8 2 440 D. O. S10 2 8 2 8—38 De stand van de noodcompetitie afd. Walcheren, welke competitie nu precies voor de helft is afgewerkt, luid: Swift A6 5 1 11 34—7 Madjoe I 6 4 1 1 9 2812 Swift B 6 4 2 8 19—IS Animo 6 2 2 2 6 21—17 Madjoe II 6 1 2 3 4 1228 H. B. S6 11 4 3 17—25 V. K. V6—1 5 1 7—31 A.s. Zaterdag woi'dt voor deze afdeeling gespeeld: AnimoH.B.S. Madjoe nSwift A; Swift BV.K.V,, ATHLETIEK GEEN ATHLETIEK IN HET K.N.G.V. „De Athletiekwereld", officieel orgaan van de K.N.A.U., deelt het volgende mede: „De Nedei-landsche regeex-ing prefereert, dat de athletiek afdeeling van het K.N.G.V, overgaat naar de K.N.A.U. De K.N.A.U, organiseert evenmin gymnastiekwedstrij- den. Terzake zullen binnenkort vriendschap pelijke besprekingen worden gevoerd." De Kinderbijslagwet 1 Januari a.s. in werking. Naar de Stand, verneemt, is aan de ver schillende instanties, welke een taak heb ben met betrekking tot de uitvoering van de Kinderbijslagwet, bericht gezonden, dat het in de bedoeling ligt om zooals ook reeds voorheen in de bedoeling lag de wet met ingang van 1 Januari 1941 in werking te stellen. 400 DOODELIJKE ONGELUKKEN IN DE VER. STATEN. Tijdens het jongste weekeinde, dat we gens Labor Day een dag langer duurde en millioenen menschen naar buiten lokte, zijn in de Ver. Staten 400 personen door on gelukken om het leven gekomen. 221 men schen verloren het leven bij autobusonge- lulcken, meldt het D.N.B. uit New-York, 36 ZWARE MISDADIGERS UITGEBROKEN. Uit de gevangenenkolonie Pine Bluff in Ax'kansas zijn 36 zware misdadigei's uitge broken, nadat zij een cipier doodgeschoten en zeven andere cipiers hadden ontwapend. Met een groote hoeveelheid vuux-wapenen zijn zij in auto's ontkomen, zoo meldt het D.N.B. uit New-York,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2