DE RAAD VAN SLUIS VERGADERDE. Uit onze couranten van 50 jaar geleden. r De gemeentepolitie wordt uitgebreid. Nieuwe keien voor de Kapellestraat. SLUIS. Donderdagavond kwam de Raad dezer gemeente voltallig bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A, Aer- jnaudts. B. en W. stelden voor tot vaststelling van het definitieve plan voor vernieuwing van de keibestrating in de Kapellestraat. Over deze vernieuwing is in voorgaande vergaderingen reeds herhaaldelijk gespro ken. De gemeente moet n.l. geruimen tijd ge leden van den aannemer A. J. Cambier te Breskens ongeveer 13000 stuks Gabro- Diabas keien gekocht hebben te leveren voor 1 Januari 1941 tegen den prijs van 143.per 1000 stuks franco op het Werk te Sluis. Wethouder HOEGEN deelde op 19 Juli mede, dat er van de 13000 stuks keien die in voorraad zouden moeten zijn er maar pngeveer 4000 stuks blijken te liggen. Volgens den heer Cambier hebben Fran- sche militairen tijdens de bezetting van Zeeuwseh Vlaanderen er een groote hoe veelheid van weggenomen voor het ma ken van verdedigingswerken in de duinen te Breskens. Daar deze keien zoo diep onder het zand zitten, zou opgraven veel te duur ko men. De ontbrekende Gabro-Diabas keien wil de heer Cambier aanvullen of wel met Do- lorietkeien of wel met Zweedsch graniet van welke beide soorten hij nog een vol doenden vooi-raad heeft. Besloten werd toen de keien op druk te laten beproeven, hetgeen inmiddels met gunstig resultaat is geschied. De begrooting bedraagt 3887,—, Na eenige discusies werd zonder hoof delijke stemming besloten de keien vóór 1 Januari te laten leveren en het werk uit te voeren. Het bedrag dat de gemeente over 1939, ingevolge artikel 55 der L.O.-wet 1920, werkelijk heeft uitgegeven voor de kosten bedoeld in artikel 55bis dier wet bedraagt per leerling 12,90. Uitbreiding gemeentepolitie. Hierna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van gelden voor mogelijke uitbreiding van de gemeente-politie, met tijdelijk aan te stellen personeel. De VOORZ. deelde mede, dat de moge lijkheid bestaat, dat tijdens de winter maanden de rijkspolitie weggaat, recjen waarom B. en W, voorstellen de gemeente politie. met 3 man uit te breiden. De heer Smoorenburg meent, dat er geen behoefte aan politie-agenten bestaat. De VOORZ. achtte het momenteel, ook niet noodzakelijk, doch indien de rijkspolitie hier weggaat dan wel. Naar alle waarschijnlijkheid zal uitwis seling tusschen de gemeenten van personeel plaats hebben. Het voorstel van B. en W. om 2000, beschikbaar te stellen werd aangenomen, met aanteekening, dat de heer Smooren burg tegen is. Een verzoek. Tot slot werd een verzoek van den heer A. N. Quaak te Sluis behandeld om een bijdrage in de kosten van slechting van een dijk, langs den weg van Sluis naar Heille. De kosten van dit werk waren door de Ned, Heide Mij. geschat op 650. De heer Quaak was bereid werkloozen in dienst te nemen en 1/5 der onkosten voor zijn rekening te nemen. B. en W. vonden deze bijdrage te ge ring. In een onderhoud dat de burgemeester met den heer Quaak had, deelde deze laatste mede, dat hij het werk veel goed- kooper kon uitvoeren en bereid was 200 voor zijn rekening te nemen en de rest door de gemeente betaald zou worden. Tevens was hij ook bereid indien de gemeente 200,in de kosten voor zijn rekening nam doch dan moest hij vrij zijn in de keuze van werkloozen in dienst te nemen. Algemeen voelde men echter niet veel voor dit voorstel, terwijl den heer "van DEURSEN de vraag stelde: als we dit voorstel inwilligen en er later andere eigenaars met een zelfde voorstel komen wat gaan we dan doen? De VOORZ. deelde mede, dat het werk volgens den heer Quaak in elk geval uit gevoerd zal worden, doch de gemeente de kans heeft gegeven dit werk in werkver schaffing te doen uitvoeren. Algemeen werd besloten den heer Quaak. in kennis te stellen dat de gemeente er geen prijs op stelt. De traditioneele rondvraag bleef achter wege. Lager koerspei! op de Amsterdamsche effectenbeurs. De verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied vol gens welke de wet inzake zetelverplaatsing van Nederlandsche vennootschappen buiten werking treedt, vormde op de beurs giste ren een veelvuldig voorkomend onderwerp van gesprek. Op de markt behield men zich nog een oordeel over deze kwestie voor, hetgeen toch niet verhinderde, dat bij de opening in verband met het een en ander een gedrukte stemming bestond, tengevol ge waarvan vrijwel alle aandeelensoorten zich op een lager niveau plaatsen, waarbij enkele specialiteiten, vergeleken met Don derdag een vrij groote tuimeling maakten. In de eerste plaats ging de belangstelling uit naar Olie's, die geregeld in een open hoek werden verhandeld, waarbij nog al wat materiaal van eigenaar verwisselde. Van den industrieelen gaven Aku's open lijke affaire te zien. De koers onderging bijna geen verandering. De Philips-aan- deelen openden eenige punten beneden het peil van eergisteren en bleven in zwakke tendenz bestond aanvankelijk voor H.V.A.'s, die zich na gedrukte opening nog eenige punten zagen ontgaan vervolgens echter steeg de koers een paar punten. Ta bakken hadden een kalm verloop, terwijl een kleine achteruitgang plaats vond. Rub- beraandeelen liadden een beperkte markt. De Amerikaansche afdeeling had een kalm verloop. Over "-et algemeen werd iets bene den de vorige prijzen gehandeld in navol ging van New York. Voor beleggingen be stond een prijshoudende stemming. De Ne derlandsche staatspapieren waren overigens Weinig veranderd. Amsterdam 1936 3% 80% Zeeuwsche Hyp. Bank 3 78% A. Ned. Gist- en Spiritusfabr. 374 A. K. M. de Schelde Nat Bez. 56% A. Kon. Petroleum Mij. 227-237 A. Handelsver. A'dam 366-374 A. Ned. Ind. Suiker U. 210 A. Deli Batavia Mg. 139-37 C. Deli Mjj k 1000 194-92 A. Senembah 155-58 A. Adam Rubber C. 200203 Nederland 1940 4 99% dito 2e Ing. 1940 4 91% dito met bel. fac. 1940 4 99% dito k 1000 1938(3%) 3 82%-% Indië 1000 1937 3 78 A. v. Berkels Pat. 41 C. Calvé Delft 64 A. Lever Bros en Unilever 86 A. Philips Gem. Bez. 150-52% Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen waarvan pu blicatie bij besluit van den ymd. secreta ris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van financiën, is toegestaan: Ned. Scheepvaart Unie 130 gb133 gl. Anaconda Copper C.V.A. 22i/10 gbgl. Bethlehem steel C.V. gew. A. 69 gb. Shell Union C. V. gew. A. 9% gb9% gl. Engelsche schepen getorpedeerd. Op het eiland Santa Maria bij de Por- tugeesche kust is een reddingboot van het Eiigelsche 5000 ton metende s.s. Hvington Court geland met 19 schipbreukelingen aan boord. Het s.s. werd getorpedeerd en zonk na 5 minuten. De kapitein en nog 19 op varenden worden vermist. Achttien overlevenden van een niet ge noemd Brltsch vrachtschip zijn Donder dagavond in een Schotsche haven in een reddingboot aangekomen, zoo meldt het D.N.B. uit Londen. De overige 19 leden der bemanning konden zich aan de Iersche kust in veiligheid brengen. Zij deelden me de, dat het schip zelf Zondag door een Duitsch vliegtuig was aangevallen en met twee bommen in den grond was geboord. Nieuwe luchtgevechten boven Zuid-Engeland. Gisteren hebben Duitsche vliegtuigen wederom een aanval op Zuid-Engeland gedaan, Omtrent het resultaat daarvan geeft het D.N.B. eenige bijzonderheden, waaraan wij het volgende ontleencn Een kleine voorhoede Duitsche twee- motorige jachtvliegers verscheen boven de Britsche kust eb trachtte den weg voor een achter hen volgende Duitsche groep bommenwerkers vrij te maken van de Engelsche afweer. Nadat deze voorhoede met de Engelsche vliegtuigen van het type Spitfire en Hurricane in gevechts contact was getreden, braken de Duitsche bommenwerpers door de Engelsche lucht- afweerversperring heen en vlogen naar hun doel ten Zuiden van Londen. De Duit sche bommenwerpers werden door sterke groepen jachtvliegtuigen beschermd. Een deel van deze copvooieerende vliegtuigen raakte, evenals de voorhoede, verwikkeld in een taai gevecht met de Engelsche jagers. In het geheele gebied tusschen Dover en Eastbourne werden vooral op groote hoogten op verschillende plaatsen 'gevechten geleverd, die vaak vijf tot tien minuten duurden. Een groot deel der neer gestorte vliegtuigen kwam neer in het Nauw van Calais. Aan beiden zijden van het Kanaal waren schepen onderweg om te trachten de drijvende vliegers te red den. Een Duitsche vliegboot, die behoorde tot den z.g. zeenooddienst, heeft drie En gelsche en twee Dujtsche piloten opgeno men. Volgens de verslagen van dë tot dusver gelande Duitsche groepen jacht vliegers zijn reeds dertig vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Van de Duit sche groepen jagers, die reeds zijn gelend, on u-eken zes machines. SPORT Een oproep aan de Nederlandsche jeugd. OM LANDARBEID TE GAAN VERRICHTEN IN DUITSCHLAND. Aan een oproep van het hoofd van het bureau voor sociale aangelegenheden bij het rijkscommissariaat ontleenen we liet volgende De eerste groepen Nederlandsche helpers in den landarbeid zijn ingevolge den op roep aan de Nederlandsche jeugd en aan de ouders van 31 Juli naar Duitschland vertrokken. Deze jeugd heeft acht gesla gen op den oproep van den nieuwen tijd en zoekt den arbeid en tevens de stam verwante jeugd - in het Duitsche rijk. De Duitsche- en Nederlandsche jeugd werken nu schouder aan schouder en hand in hand. In het Duitsche rgk zjjn nog vele plaat sen in den arbeid voor jongens en meisjes van 16 tot 18 jaar open. De jeugd kan zich daar bezighouden met lichten land arbeid. De jarenlange ervaring in Duitsch land betreffende de hulp op het land geeft de zekerheid, dat in elk opzicht voor de helpers en helpsters in den landarbeid wordt gezorgd. Als tegenprestatie voor hun arbeid ont vangen de helpers en helpsters, die ver spreid zijn ondergebracht, behalve vrije kost en inwoning, een zakgeld van 10 tot 15 mark in de maand, alsmede vrije heen- en terugreis, voorzoover de jeugdigen ten minste 3 maanden op de plaats van hun arbeid blijven. Wat verder op het loon bespaard wordt, kan op dezelfde wijze als bij de andere in Duitschland werkende Nederlandsche arbeiders tot het volle be drag naar huis worden gezonden. De wegen om de Nederlandsche jeugd aan het werk te zetten, zijn dus geëffend. De arbeidsbeurzen aanvaarden aanmeldin gen. VOETBAL VOETBALVEREENIGING AXEL. Donderdagavond werd in hotel 's Lands Welvaren te Axel de jaarlij ksche algemeene vergadering gehouden van de voetbalver- eeniging „Axel". Uit het jaarverslag van den 2e secre taris, den heer D. J. Freekenhorst bleek, dat in het afgeloopen seizoen 26 wed strijden waren gespeeld, waarvan 13 wer den gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 11 ver loren. Het aantal gemaakte doelpunten bedroeg 88, dat der tegenpunten 70. Het aantal leden bedraagt thans 50, dat der donateurs 46. Het financieel verslag van den penning meester, den heer L. v. d. Berge bood een somber beeld. De ontvangsten bedroe gen slechts 428,52 en de uitgaven 771,92, zoodat er een nadeelig saldo was van 343,40. De aftredende bestuursleden de heeren J. v. d. Berge, D. J. Freekenhorst en A. Koekkoek werden bij aclamatie herkozen. In de elftalcommissie werden gekozen de heeren Abr. Riemens, Adr. Riemens en R. Borght. Wegens de tijdsomstandigheden werd besloten voorloopig geen trainings avonden. te houden. Gemengd Nieuws ONDER VALLEND HOUT GERAAKT EN OMGEKOMEN. Gistermiddag is de 20-jarige ongehuwde W. Ritzema uit Bedum bij de N.V. Meu belfabriek „Nederjand" te Groningen op het terrein onder een vallende stapel hout terecht gekomen. De man is in het diaconessenhuis kort na aankomst overleden. LANDBOUWER ONDER PAARD GEVALLEN EN OMGEKOMEN. Terwijl de landbouwer J. H. J. te Veene- brugge, gemeente Ambt Hardenberg gis teren met paard en wagen op het land bezig was, viel hij, doordat het paard plot seling' aantrok, van den wagen en verwond de zich zoodanig aan zijn ruggegraat, dat hij in het ziekenhuis moest worden op genomen. Daar is hij aan de gevolgen van het ongeluk overleden. WATER-INPLAATS VAN SLAOLIE. Een inwoner van Haarlem is de dupe ge worden van twee mannen, die hem voor 50,een bus met vijfentwintig liter sla olie hadden verkocht, welke bij nader on derzoek water met een dun laagje sla olie bleek te bevatten. De bedrogen kooper deed aangifte tag de politie, die de beide mannen weldra had opgespoord. Het waren de 35-jarige L. eii de 49-jarige R. uit Haarlem. Beiden zijn in bewaring gesteld. DOODELIJK ONGELUK OP DEN RIJKSWEG TILBURG—BREDA. Vrijdagavond is" qp den rijksweg tus schen Tilburg en Breda een doodelijk on geluk gebeurd, waarvan een zwerver uit Amsterdam het slachtoffer is geworden. De man reed mee in een auto van den heer Dijkstra, uit Breda. De wagen kreeg panne en moest door een vrachtauto naar huis worden gesleept. Tijdens dezen tocht sprong een band van den vrachtauto, waar door deze begon te slingeren. De sleepket- ting brak, met het gevolg, dat de perso nenauto tegen een boom reed .-Hierdoor werd de zwerver op slag gedood. De stoffelijke resten werden overgebi'acht naar het St. Ignatius ziekenhuis te Breda. De naam van den zwerver is onbekend. Do heer Dijkstra liep slechts enkele schaafwonden op. MOTORRIJDER GEVALLEN EN GEDOOD. Vrijdagavond is de dertigjarige onge huwde D. Visser to Ilpendam met zijn mo tor gevallen en gedood. Het slachtoffer reed op den weg' langs het Noord-Hol- landsch kanaal en kwam uit de richting Purmerend. Vermoedelijk is hij in de ge vaarlijke bocht, welke zich in den weg even voorbij Ilpendam bevindt, geslipt of heeft hij deze met te groote vaart geno men. Hij sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Een langs komende autmobilist waarschuwde een dokter, die een zware hersenschudding constateerde, waaraan het slachtoffer tien minuten la ter overleed. VOOR HET OORLOGSHULPWERK VAN HET DUITSCHE ROODE KRUIS. Het D.N.B. meldt uit Berlijn. De tweede rijks-straatcollecte voor het oorlogshulp werk van het Duitsche Roode Kruis, ge houden op 17 en 18 Augustus, heeft volgegs de voorloopige telling 26.8 mil- lioen rijksmark opgebracht. Vergeleken met de eerste rijks-straat collecte van dit hulpwerk, is de opbrengst 3.8 millioen rijksmark, d.i. rond 16.3 pro cent, hooger. Het bedrag per hoofd dei- bevolking steeg van 29 tot 34 rijkspfennig. Kerknieuws Chr. Geref. kerk. Beroepen te Wil- dervank cand. P. M. Jonker te Zierikzee. Geref. Kerken. Beroepen te Zonne- maire, W. J. de Ruiter, cand. en hulppred. teAxel, Ds. H. J. Barnouw. Donderdag 5 September a.s. viert ds. H. J. Barnouw, Ned. Herv. predikant te Woltersum zijn zilveren ambtspubileum. In 1930 vertrok hij naar Zierikzee om in 1935 te Assendelft zijn intrede te doen, vanwaar hij in 1938 naar Woltersum ver trok. De jubilaris was gedurende zijn ver blijf in Zeeland 10 jaar bestuurslid van de Ver. v. Vrjjz. Hervormden in deze pro vincie. Ds. Barnouw wensclit zijn gedenk dag onopgemerkt te doen voorbijgaan. Abonneert U op dit blad. 35e weelc 1890. Op 26 Augustus, 's middags te 1 uur, werd de Oudheidskamer ten raadhuize in tegenwoordigheid van burgemeester Tutein Nolthenius en de leden van den raad, op plechtige wijze geopend door de commissie van oprichting dier instelling, bestaande uit de heeren A. A. A. E. Gewin, C. A. Kalbfleisch, C. R. C. Wibaut en W. van der Os. De Voorzitter der Commissie, de heer Gewin, hield daarbij een toespraak, welke door den burgemeester werd beantwoord. Hierop werden door de Commissie de eerste bezoekers van de Oudheidkamer in de gelegenheid gesteld zich als zoodanig te laten inschrijven, waarvan de burge meester en de aanwezige leden van den raad het eerst gebruik maakten. Wegens nog te verrichten herstellingen zal de vlaggenkamer eerst later ter be zichtiging worden gesteld. De koningin van Roemenië (Carmen Sylva) is met gevolg te Vlissingen aan gekomen en heeft met de aansluitende mailboot „Prinses Marie" de reis naar Engeland voortgezet. Een vrij talrijk pu bliek bevond zich bij aankomst dei- vorstin, onder de hal en op de ponton. De keizerin van Oostenrijk, die vorige week van Vlissingen uit naar Engeland is overgestoken, heeft een bedrag van 200 mark ter beschikking gesteld voor het treinpersoneel der Staatsspoorwegen, dat den trein heeft begeleid, welke te haren behoeve op den 20sten dezer heeft geloopen. Van 23 tot 29 Augustus vervoerden de mailbooten der Mij. „Zeeland 2031 passa giers, n.l. 953 uit Queenboro en 1078 uit Vlissingen. Blijkens publicatie is bij het gemeente bestuur van Goes een verzoek ingekomen van het Leger des Heils, om een vergader lokaal te mogen oprichten op het vroe gere erf van den heer Sterk bij het Rave lijn aan den Westwal. Benoemd tot rechter in de arr. recht bank te Zierikzee, mr. B. W. F. Kronen berg, thans subst.-griffier bij de arr. rechtbank te Rotterdam. Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zierikzee is benoemd mr. J. C. van der Lek de Clercq, advocaat en notaris aldaar. Officiëele publicaties AANVANG LESSEN OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de lessen aan de openbare scholen zullen aanvangen op Dinsdag, 3 September a.s. a. voor de Openbare U.L.O. school (Coosje Busken straat) des voormkldags 9 uur b. voor school A (Hendrikstraat) des namiddags 1.30 uur c. voor school B (Groote Markt), voor school C (Bouwen Ewoutstraat), voor school D (Bonedrjkestraat) des voormiddags 8.30 uur d. voor school E (Centrale 7e klasse school, Bouwen Ewoutstraat), des voor middags 9 uur. Vlissingen, 31 Augustus 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. AANVANG LESSEN CENTRALE 7E KLASSE. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend, dat de Centrale 7e klasse school op Dinsdag 3 September a.s. haar lessen weder zal aanvangen in het gebouw der Bijzondere School aan de Heerengracht. Middelburg, 31 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders 4 voornoemd, P. PH. PAUL,' lo.-Voorzitter. J. PH. KOENE, lo.-Secretaris. SLUITING BADBEDRIJF EN VERBOD TOEGANG TOT STRAND EN DUINEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat van 2 September a.s. af het geheele badbedrijf gesloten zal zijn en dat voorts iedere toegang tot het strand en de dui nen verboden is van zonsondergang tot zonsopgang dat dagelijks de uren van zonsondergang en zonsopgang bekend zullen worden ge maakt, Vlissingen, 31 Augustus 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DISTRIBUTIE. Uitreiking van toeslagkaarten voor de distributie van textielproducten. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat in verband met de "distributie van textielproducten toeslagkaarten zullen wor den uitgereikt. De ingevulde aanvraagformulieren MD 62 dienen, tezamen met alle distributie- stamkaarten van alle op dit formulier vermelde gezinsleden, te worden ingediend bij den distributiedien waartoe de ge meente, waai' de betrokkene in het be volkingsregister is opgenomen, behoort. Vacantiegangers komen hiervoor dus niet in aanmerking! Dtoeslagkaart wordt uigereikt indien het totale inkomen van het gezin bene den de vastgestelde grens ligt, dus: Welke bonnen geldig zijn (Om uit te knippen), BROOD; De met „4" genummerde dubbele bonnen, van het nieuwe broodbonboekje zijn geldig van 2 September tot en met Zondag 8 Sep tember voor totaal 2500 gram rog gebrood of 2000 gram ander brood. De bonnen, welke 2 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 12 September a.s. geldig BOTER, MARGARINE OF VET Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) geldig tot en met 18 October recht gevende op een half pond boter per bon. Bon 05, 06, 07 (vetkaart) geldig tot en met 18 October, recht gevende op een half pond margarine óf boter per bon. Bon 08 (vetkaart) rechtgevenöe op een half pond gesmolten spijsvet of sen halfpond boter. Bon 09, 10, 11 en 12 (vetkaart) gel dig tot en met 18 October recht gevende op een half pond boter per bon met tien cent reductie per half pond. BLOEM OF BAKMEEL; Bon 40 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 10 Augustus tot en met 6 September voor een half pond tar webloem of tarwemeel, of boekweit- meel, of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. THEE OF KOFFIE: Bon 73 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 27 September voor een half pond koffie of een half pns thee. SUIKER: Bon 72 van liet alge meen distributieboekje. Geldig tot en met Vrijdag 27 September a.s. voor één kilogram suiker. ZEEP: Bon 115 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 24 September voor 150 gram toilet zeep, of 120 gr. huishoudzeep, of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeeppoeder, of 125 gram zeepvlok ken, of 250 gram zelfwerkende wasclimiddelen, of 200 gram vloei bare zeep. Bon 116, gevoegd bij de textiel- kaart van mannen, voor 50 gram scheerzeep, of één tube scheercrème, of één pot scheerzeep. RIJST OF RIJSTEMEEL: Bon 14 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 12 Augustus tot en met 6 September voor een half pond rijst of rijstemeel öf rijstebloem. HAVERMOUT, HAVERVLOKKEN OF GORT OF GRUTTEN Bon 27 van het algemeen distributieboekje. Geldig van 12 Augustus tot en met 6 September voor een half pond ha vermout, of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, GRIESMEEL OF PUD DINGPOEDER: Bon 105 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 11 September voor 1 ons maizena, griesmeel of puddingpoeder. (Puddingpoeders, die niet vervaar digd zijn \an of niet hoofdzakelijk uit producten bereid uit granen, rijst of tapioca zijn vrij van de distribu tieregeling). MACARONI OF VERMICELLI OF SPAGHETTI. Bon 110 van het al gemeen distributieboekje. Geldig tot en met 11 September voor één ons macaroni, vermicelli of spaghetti. HONDEN- EN KATTENBROOD Bon 1 van de voederkaart voor hon den. Geldig van 1 tot en met 31 Augustus voor groep 1: 12 kg. hon denbrood groep 2: 12 kg. groep 3: 10 kg. groep 4: 6 kg. groep 5: 5 kg. groep 6: 3 kg. Op bon no. 1 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde pe riode 1% kg. kattenbrood beschik baar gesteld. PETROLEUM: Zegel gemerkt „Pe riode 5". Geldig van 12 Augustus tot en met 8 September voor twee liter (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben) KOLEN, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20% van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Voor een gezin van 2 personen beneden 700.—. Voor een gezin van 3 personen beneden 1050.—. Voor een gezin van 4 personen beneden 1400,—. Voor een gezin van 5 personen beneden 1750.y Alleenwonenden met een inkomen bene den 350.komen niet voor een toeslag- kaart in aanmerking! De uitreiking zal geschieden aan loket No. 7 en No. 8 van het Distributiegebouw, Wilhelminastraat, des voormiddags tus schen 9 en 12 uur en des namiddags tus schen 2 en 5 uur, in alphabetische volg orde, naar den beginletter der familie naam, en wel op de volgende dagen: Op Maandag, 2 September a.s.: A, B, O, D, E, F en G. Op Dinsdag, 3 September a.s.: H, I, J, K, L, NI en N. Op Woensdag, 4 September a.s.: O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y en Z, Belanghebbenden worden er met nadruk op gewezen, zich op genoemde dagen en uren op het Distributiekantoor tot het af halen van genoemden bescheiden te mel den Vlissingen, 31 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 11