mictE ZEEiffSCIf Bil! Bijzondere maat» regelen op economisch gebied. i Een verordening van den rijkscommissaris. Het verordeningenblad van Donderdag bevatte een verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederland sche gebied betreffende bijzondere maat regelen op economisch gebied. Hierin wordt o.m. het volgende bepaald. Verplaatsing van den zetel Artikel 1. 1. De wet van 26 April 1940, houdende bijzondere voorzieningen met betrekking tot de in gebiedsdeelen van het Koninkrijk der Nederlanden gevestigde naamlooze vennootschappen en andere rechtsperso nen, alsmede met betrekking tot zeesche pen, die gerechtigd zijn tot het voeren van de Nederlandsche vlag, treedt buiten werking. 2. Verplaatsingen van den zetel, die op grond van de in lid 1 genoemde wet vóór het in kracht treden van deze verorde ning hebben plaats gehad, moeten vóór 15 September 1940 bij den secretaris-ge neraal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart worden opge geven. Hij, die aan zulk een verplaatsing van den zetel in overwegende mate heeft medegewerkt, is verplicht de opgave te doen of te laten doen. 3. Een op grond van de in lid 1 ge noemde wet Verrichte verplaatsing van den zetel of een op laatstgenoemde han deling berustende maatregel of daaruit voortvloeiend rechtsgevolg kan geheel of ten deele nietig verklaard of opgeheven worden. Deze beslissingen gaan uit van den secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart. Deze kan tevens die maatregelen treffen, die in dit verband verder noodig blijken te zrjn. Artikel 2. Rechten uit aandeelen in ondernemingen. 1. Zijn effecten, waarin aandeelen in binnen- en buitenlandsche privaatrechte lijke rechtspersonen of vereenigingen van personen tot uitdrukking komen, naar een gebied buiten het rijk in Europa ge bracht, dan kan hij, die recht op het aan deel heeft, de uit dit aandeel voortvloei ende rechten ook dan uitoefenen, indien hij ten gevolge van den oorlog niet in staat is de aandeelbewijzen tot zich te nemen of aan te bieden. Dit geldt slechts ten behoeve van die natuurlijke of rechtsper sonen, vereenigingen van personen, instel lingen, stichtingen en andere doelvermo gens en handelszaken, die door één per soon worden gedreven (ondernemingen), die zich in het bezette Nederlandsche ge bied ophouden of aldaar hun zetel hebben. 2. De bepalingen van lid 1 gelden ook ten aanzien van een rechtspersoon, die op grond van de in art. 1, lid 1, van ge noemde wet haar zetel verplaatst heeft. In een dusdanig geval kunnen de uit het effect voortvloeiende rechten slechts door de(n) zich binnen het bezette Nederland sche gebied bevindende bestuurder(s) gel dend gemaakt worden. Als bestuurder is ook aan te zien een ingevolge de verorde ning no. 26/1940 aangestelde beheerder. 3. Indien door een ander dan den in de leden- 1 en 2 aangewezen gerechtigde rechtshandelingen zijn verricht of worden verricht, die door het feitelijke bezit der aandeelbewijzen mogelijk zijn geworden, zijn deze van onwaarde, tenzij de secreta ris-generaal vair het departement van handel, nijverheid en scheepvaart anders mocht bepalen. Artikel 3. 'Afstempeling van aandeelen. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied kan bepalen, dat de effecten, waarin de aandeelen en het ver mogen eener naamlooze vennootschap of van een andere privaatrechtelijke rechts persoon of vereeniging van personen tot uitdrukking zijn gebracht, binnen een door hem bepaalden termijn ter afstem peling worden aangeboden. Hij kan tege lijkertijd bepalen, welke de rechtsgevolgen zullen zijn, voor het geval de bedoelde aanbieding niet binnen den aangegeven termijn plaats vindt. Artikel 4. Straffen. 1. Hij die niet voldoet aan de verplich ting tot aanmelding, als bedoeld in art. 1, lid 2, of die opzettelijk in strijd handelt met een op grond van artikel 6 gegeven voorschrift, wordt, voor zoover op grond van een andere bepaling geen zwaarder straf tegen de handeling is bedreigd, ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste vijf jaar en met geldboete van ten hoogste honderdduizend gulden of met een van deze straffen. 2. Hij die door zijn schuld in strijd met een der in lid 1 gegeven voorschriften handelt, wordt gestraft metgevangenis straf van ten hoogste een jaar of met een geldboete van ten hoogste tien duizend gulden. 3. Handelingen, als bedoeld in lid 1, zijn misdrijven (Verbreohen)handelin gen, als bedoeld in lid 2, zijn overtredin gen (Ubertretungen). Handelingen, in strijd met artikel 1, lid 2, of met een op grond van artikel 6 gegeven voorschrift, worden slechts op vordering van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart vervolgd. Deze vordering kan ingetrokken worden. Artikel 6. Verdere maatregelen. 1. De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied treft de voor de uitvoering van deze verordening noor dige maatregelen en geeft de voor haar uitvoering of aanvulling noodige voor schriften. Hij oordeelt over twijfelgeval len, die zich bij de toepassing van de voor schriften dezer verordening voordoen. Zijn beslissingen hebben algemeene rechts kracht. 2. De Rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied kan de hem in- geypjge lid 1 toekomende bevoegdheden overdragen. Artikel 7. Deze verordening treedt onmiddellijk in werking. SPORT VOETBAL Jaarvergadering „EJVLM." Gisteravond kwam de voetbalvereeniging „E.M.M." in gebouw „Diligentia" te Vlis- singen in vergadering bijeen. Allereerst herdacht de voorzitter, de heer Jac. J. Luwema, terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven, op treffende wijze het tijdens den oorlog gevallen lid, Adri \'an Burgh. Vervolgens sprak de voorzitter zijn te leurstelling uit over de geringe opkomst. Spr. hoopte echter dat de afwezigheid van vele leden een bewijs is, dat.zij met den huldigen gang van zaken accoord gaan. De penningmeester, J. P. Dommisse, liet in zijn uitvoerig jaarverslag een optimis tisch geluid hooren. Het bleek o.a. dat het afgeloopen jaar zeer gunstig geweest is. Doordat het le elftal in de noodcompetitie by de Zeeuwsche 2e klassers was inge deeld, waren de recettes voor E.M.M. on gekend, terwy'l de reiskosten minimum wa ren, zoodat een mooi batig saldo kon wor den geboekt. Uit het zeer uitvoerige verslag van den secretaris, P. Ventevogel Jr., bleek, dat het ledental vrijwel stationnair gebleven was. De prestaties van de elftallen in het afge loopen seizoen konden bevredigend ge noemd worden. Weliswaar eindigde het le elftal op de voorlaatste plaats, doch dit was, de tegenstanders in aanmerking ge nomen, niet te verwonderen. De experimen ten met jeugdige spelers slaagden over het algemeen goed, zoodat voor de toekomst het beste verwacht mag worden. De periodiek aftredende bestuursleden, Jac. J. Luwema, M. P. v. d. Ent en J. Kloosterman, werden herbenoemd. •t'V cMisim£(Mteeo bcmanger met een „Kleintje" in de bereikt U de bevolking van GEHEEL ZEELAND 1—5 regels s echts 50 ct., iedere regel meer 10 ct. 'üüüSigiSEHIiiiSüB" JFFICIEELE PUBLICATIES. BESPARING BOUWMATERIALEN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis de navolgende circu laire van het Regeeringscommissariaat voor den Wederopbouw, d.d. 21 Augustus j.l. Maatregelen ter besparing op bouwmaterialen. Met ingang van heden zal ik de goedkeu ring, welke ingevolge het besluit van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht van 21 Mei 1940 betreffende den Weder opbouw I vereischt wordt voor het onder nemen van bouwwerken, voorloopig slechts verleenen, indien bij het ontwerpen de vol gende richtlijnen ter besparing van be paalde bouwmaterialen zijn in acht geno men, en onder de voorwaarde, dat deze richtlijnen bij de uitvoering eveneens m acht genomen worden, alles voor zoover dit uit een oogpunt van bouwtechniek ver antwoord is en voor zoover het geen bui tengewone financieele- nadeelen mede brengt L Algemeene richtlynen. 1°. Op het gebruik van hout moet zooveel mogeljjk bespaard worden aangezien yzer en staal ook slechts in beperkte mate ter beschikking staan, moet hout in. het algemeen niet door ijzer of staal doch zooveel mogelijk door andere bouwstoffen vervangen worden. 2°, In de eerste plaats komen steen en beton voor bouwwerken in aanmerking, in de tweede plaats gewapend beton slechts indien het bewijs geleverd kan worden, dat uitvoering in steen of beton ten gevolge van bijzondere bouw- of bedrijfsomstandigheden niet mogelijk is, mag ijzer of staal gebruikt worden. 3°. Waar mogelijk moet vervangen wor den hout door metselwerk, ongewapend be ton, bimsbetonplaten, bouwplaten van sa mengesteld materiaal e.d. b. ijzer en staal door metselwerk, onge wapend beton en indien onvermijdelijk door gewapend beton c. gewapend beton door metselwerk of ongewapend beton. 4°. Voor alle hieronder niet genoemde onderdeelen van bouwwerken mnet het ge bruik van vervangingsmaterialen voor hout en staal zooveel mogelijk bevorderd wor den. IL Richtlijnen voor de constructie. a. Muren en kolommen, waarin uitslui tend drukspanningen kunnen optreden, moeten niet in staal, maar iri metselwerk of beton of desnoods gewapend beton uit gevoerd worden. b. Gewapend-betonkolommen mogen niet meer dan 3 bewapening bevatten. c. Niet vrijdragende tusschenwanden moeten zooveel mogelijk boven elkaar ge steld worden. Opvangen van muren en andere onderdeelen van een bouwwerk moet vermeden worden wanneer dit niet mogelijk is moeten lichte materialen ge bruikt worden. d. Het gebruik van houten en stalen lateien is in het algemeen niet toegelaten. De kozijnopeningen moeten zoo smal zijn, dat in normale gevallen door een „strek" of „boog" het bovenliggende metselwerk voldoende wordt ondersteund. 1H. Richtlijnen voor de uitvoering. a. Voor paalfundeeringen moet het ge bruik van houten palen beperkt worden tot de allernoodzakelijkste gevallen zij moeten in het algemeen worden vervangen door gewapend betonpalen. b. Voor blijvende damwanden, keermuren e.d. moet het gebruik van staal en hout tot een minimum worden beperktvoor tijdelijke damwanden kan het gebruik van hout of staal worden toegestaan. o. Fundeeringen, kelders e.d. moeten zoo veel mogelijk in metselwerk of ongewapend beton worden uitgevoerd. Voor bijzondere constructies kan hiervan worden afgewe ken. d. Dragende opgaande muren moeten van metselwerk of van stampbeton vervaardigd worden. e.. Voor balklagen, vloeren, plafonds e.d. moet de toepassing van hout en staal zoo veel mogelijk vermeden worden. Er zou ge bruik gemaakt kunnen worden van beton, van op de fabriek vooraf vervaardigde (holle) aansluitende gewapend-betonbalken of -baksteenmateriaal, platenmateriaal, houtgraniet e.d. Kelderafdekkingen kunnen bijvoorbeeld bestaan uit gemetselde gewelven. f. Het maken van uit hout of staal ge construeerde kappen, goten e.d. moet vermeden worden. In de plaats van houten en ijzeren kapspanten dient men zooveel mogelijk te gebruiken gording dragende hooger opgetrokken muren van metselwerk of stampbeton, betonnen kapspanten e.a. In plaats van de houten bebording kan bims betonplaten- of ander platenmateriaal, mits waterdicht, aangebracht worden. Gegolfd metalen platen mogen niet worden aange bracht. g. Waar het niet mogelijk is om houten kozijnen te vermijden, -mag de zwaarte van bet kozijnhoufc niet grooter genomen wor den, dan strikt noodzakelijk is. Dit geldt ook voor architraven en kozijnbetimme ringen. h. Terreinafscheidingen, balkonhekken e.d. mogen niet van hout of staal worden vervaardigd. IV. Controle. Aanvragen voor de .goedkeuring van bouwwerken, waarbij naar mijn oordeel niet voldoende met de noodzakelijkheid tot be sparing rekening gehouden is, zullen ter zijde gelegd worden. Aan den aanvrager zal hiervan mededeeling worden gedaan. Ik behoud mij voor mij hieromtrent advies te doen uitbrengen door de plaatselijke diensten van Bouw- en Woningtoezicht. Aan deze diensten zal ik ook de controle op de naleving van deze richtlijnen bij de uitvoering van de bouwwerken kunnen op dragen. De aanvragen voor de goedkeuring van bouwwerken dienen met het oog op de toetsing aan deze richtlijnen vergezeld te gaap van een beschrijving of voorloopig project, waarin de voor deze toetsing 'be- noodige gegevens vermeld zijn. Deze stuk ken dienen door den opdrachtgever of diens gemachtigde in tweevoud te worden inge zonden op de wijze, vermeld in het van mijnentwege beschikbaar gestelde aan vraagformulier voor goedkeuring van de uitvoering van een bouwwerk. De Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw, Dr. Ir. J. A. RINGERS. Vlissingen, 30 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. AANVRAGE OM GOEDKEURING VAN BOUWWERKEN. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat bij het besluit WWederopbouw I is vastgesteld, dat voor de uitvoering van al le bouwwerken op het gebied van water bouw, spoorbouw, wegenbouw, burgerlijken bouw en utiliteitsbouw de goedkeuring van den Regeeringscommissaris voor den we deropbouw is vereischt; dat door genoemden Regeeringscommis saris bij zijne beschikking van 21 Augustus j.l. werd bepaald, dat voor wat betreft werken, waarvan de kosten in totaal min der dan 500.beloopen, stilzwijgend mag worden aangenomen, dat zijn goedkeuring is verkregen. Voor het uitvoeren van der gelijke kleine werken behoeft deze goéd keuring van 21 Augustus j.l. af dus niet meer te worden aangevraagd. Vlissingen, 30 Augustus 1940. De Bürgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat in verband met de zeepdistri- butie de detaillisten, welke vóór of op Vrijdag, 30 Augustus hun invulformulieren MD 267 op het Distributiekantoor hebben ingeleverd, Zaterdag, 31 Augustus 1940 des morgens tusschen 9 en 12 uur aan loket No. 4 hun zeep-toewijzing in ontvangst kunnen nemen. Voor Instellingen en kappers zal nog een nadere publicatie volgen. Vlissingen, 30 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Distributie- vraagstukken. Nu de distributie van levensmif^'-m, textielproducten, zeep en kolen achtereen volgens op snelle wijze is ingevoerd en er bijkans geen week voorbij gaat, dat er niet eenig behoefte-artikel in bewerking is, nu er, door de snelheid van de invoering èn de toeneming van alle mogelijke bepa lingen, reoi het publiek geen gemakkelijke tijd aanbreekt, moenen wij onze abonné's van dienst te bunnen zjjn door het openen van deze nieuwe rubriek. Wjj stellen ons voor in deze rubriek, die op een nader e bepalen tijdstip regelmatig zal verschijnen, distributie-aangelegenhe den te behandelen, die voor al onze abon né's, in Oost- en West-Zeeuwsch Vlaande ren, zoowei als in de beide Bevelanden en op Walcheren, van belang kunnen zijn. De bedoeling L ben te attendeeren op moge lijk gunstige bepalingen, het wyzen °P be paalde mogelijkheden en zoo noodig nieu we voorscliyilten te publiceeren, die voor een bepaalden groep beteekenis hebben. Mochten de lezers zelf vragen hebben op distributiegebied, dan kunnen zij deze aan het adres /an onze redactie te Vlissingen, Walstraat 58-60, zenden, waarna voor prompte beantwoording zal worden zorg gedragen. Indien de vragen van meer per soonlijken aard zy.i, dan zal het antwoord per brief worden toegezonden. Textielkaarten tydig aanvragen. Het zal het publiek niet algemeen be kend zijn, dat voor diegene", die hun tex- tielkaar, de maand September pas af halen, een bijzondere aftrek zal plaats vin den - 15 punten. Tot heden werden de textielpuntenkaar- ten alleen verstrekt nadat de r-.nvrager een daarvo r aangewezen formulier had ingevuld. Aan de hand van dit formulier, waarin o.a. gevraagd werd naar de aan- koopen sedert 28 Mei j.l. werd dan beslist of er al of niet J punten van de textiel- lcaart verwijderd moesten worden. Voor alle personen, die om één of andere rr nog niet in het bezit zyn van de tex tielkaart, worden in September 15 punten verwijderd; in October 30 punten, in No vember 45 punten, in December 60 punten en in Januari 75 punten. De aftrek van punten voor eventueel na 28 Mei gekochte goederen zal echter dan niet meer geschie den. Het invullen van een formulier behoeft ook niet meer plaats te vinden, aangezien de textielkaarten uitgereikt mogen wor den op vertoon van de stamkaart. Geen losse bonnen voor fees telijkheden. Dikwijls wordt de vraag gesteld of er ex tra-toewijzingen of losse bonnen mogen worden verstrekt voor begrafenisplechtig heden, huwelijksfeesten en andere bijeen komsten, waar de maaltijd een bijzonder verzorgde plaats inneemt. Ofschoon in het algemeen nimmer losse bonnen werden uit gereikt, is er thans vanwege het Centraal Distributiekantoor nogmaals op gewezen, dat voor dergelijke doeleinden onder geen voorwaarde losse bonnen mogen worden uitgereikt. Voor de feestgangers, die een extra rantsoen meenen te kunnen verorberen is dat geen prettige mededeeling, want zy zullen voortaan hun eigen bonnen moeten meebrengen. Voor de winkeliers. De levensmiddelenvoorziening van het personeel van den Opbouwdienst geschiedt met ingang van 31 Augustus a.s. op andere wijze. Het vorderen van levensmiddelen ten be hoeve van dezen dienst zal van dien datum af niet meer plaats mogen vinden. In cle plaats daarvan worden aan den Nederlandschen Opbouwdienst door het Centraal Distributiekantoor speciale rant soenbonnen in grootere coupures verstrekt. Onder de aandacht van de winkeliers wordt gebracht, dat deze rantsoenbonnen bestaan uit: Suiker 5 rantsoenen van 1 KG op één bon. Koffie of Thee 5 rantsoenen van pond of y2 ons op één bon. Tarwebloem, Rijst of Havermout 5 rantsoenen van pond op één bon (op deze bonnen moet doorgehaald zijn wat niet verlangd wordt). Maizena of Vermicelli 5 rantsoenen van 1 ons op één bon. (eveneens doorhalen wat niet verlangd wordt). Boter 10 of 50 rantsoenen van K.G. op één bon. Vet 10 of 50 rantsoenen van KG op één bon. Brood 20, 100 of 1000 rantsoenen van 1 ons op één bon. De winkeliers, bij wie deze bonnen door leden van den Opbouwdienst worden aange boden, mogen de daarop vermelde hoeveel heden afleveren. Deze bonnen mogen dan op dezelfde wij ze worden ingewisseld als de vorderingsbe- wyzen, industrie-coupures e.d. Andere formulieren of bewijzen dan de daarvoor van 31 Augustus af geldende rantsoenbonnen, mogen de winkeliers of grossiers dus van den Nederlandschen Opbouwdienst niet innemen. Nog iets over de textielkaart. Nu practisch iedereen in het bezit is van een textielkaart, kan het nuttig zyn nog eens iets te vertellen over het gebruik van deze kaart De geldigheidsduur loopt tot 1 Februari 1941, dat is dus 6 maanden. Deze 6 maanden zijn onderverdeeld in 2 perlodeD van elk 3 maanden, van Augustus-Novem ber en November-Januari. In de eerste periode mogen slechts 40 punten worden verbruikt een bepaling waarvan vele men- schen niet op de hoogte zijn, ofschoon zulks duidelyk op de textielkaart staat aangege ven. Zelfs zijn er nog winkeliers, die pun ten afknippen van de November-Januari- serie, hetgeen absoluut verboden is. Er is echter één uitzondering gemaakt ten behoeve van hen, die door bijzondere omstandigheden dringend een groot stuk, Kerknieuws Ds. H. A. ten Hove. Donderdag 5 Sept a.s. herdenkt ds. H, A. ten Hove, Ned. Herv. predikant te Delfzijl, den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn ambt aanvaardde. Herman Andries ten Hove werd 15 Juli 1887 te Elburg geboren. In 1914 candidaat geworden in Gelderland, bevestigde wijlen ds. A. J. van 't Hooft van Oosterbeek hem te Rit them in zijn eerste gemeente In 1920 vertrok hij naar Schoonoord, welke standplaats hij in 1923 met Musselkanaal verwisselde. 10 April 1932 bevestigde prof. dr. Joh. de Groot hem in zijn tegenwoor dige gemeente Delfzijl. Toestand van Johannes de Heer achteruitgaande. De heer Johannes de Heer te Drieber- gen-Rijsenberg heeft thans, wegens den voortdurenden achteruitgang zijner krach ten, de redactie van het biad „De Weg wijzer" dat in de plaats van „Het Zoek licht" is gekomen neergelegd. Hij wordt als redacteur opgevolgd door den heer D. J. Tesselhoff te Driebergen, die van „Het Zoeklicht" was en reeds meerdere rubrie ken daarvan redigeerde. De heer Johannes de Heer zal als medewerker aan „De Weg wijzer" blijven medewerken, teneinde zoo doende nog eenig persoonlijk contact met de in den loop der jaren door hem ge- vormden grooten lezerskring te onderhou den. Geref. Kerken. Drietal te 2 o n n e m a v e, G. v. Doornik, cand. te Delft, W, J. de Ruiter, cand. en hulppred. te A x e 1 en E. Toren beek, idem te Rotterdam. Afscheid ds. Drost'. Op Zondag 22 September zal ds. J. E. Drost, Ned. Herv. predikant te 's-Heer Abtskerke, afscheid van zijn gemeente nemen. Rechtszaken In hooger beroep. M. W., 51 'jaar, slager te Rilland-Bath, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Mid delburg van 16 Augustus 1940, waarbij hij wegens verduistering is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De Officier van Justitie is mede van dat vonnis in hooger beroep gegaan. Radiorubriek ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1940. JAARSVELD. 414,4 m. AVKO-Uitz. 8,00 Ber. ANP. en gram. 10.00 Morgen wijding. 10,15 Gram. 10,30 Causerie. 10,35 Ensemble Jonny Kroon. (11,0011,20 De clamatie.) 12,00 Philharmonisch Kwartet. 12,45 Ber. ANP. en gram. 1,00 AVRO- Amusementsork. 1,45 Gram met toel. 2,15 Omroeporkest. 3,15 Declamatie. 3,35 Gram. 4,30 Disco-causerie. 5,15 Ber. ANP. 5,30 Kinderkoor. 6,00 AVRO-Amusementsork., solist en AVRO-girls. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Ber. 7,20 Gram. 7,25 Cy clus. 7,45 Gram. of reportage. 8,00 Bei". ANP. 8,15 Omroepork. en solisten. 9,10 Ra- diatooneel. 9,30 AVRO-Strijkork. 10,00 VP RO: Avondwijding. 10,1510,30 Ber. ANP sluiting. KOOTWIJK. 1875 m. KRO-Uitz. 7,00 Ber. (Duitsch). 7,15 Ber. (Engelsch). 7,30 Wy beginnen de dag. 8,00 Ber. ANP. en gram. 11,15 Ber. (Engelsch). 11,30 Gram. 12,00 Rococo-octet. 12,30 Ber. (Duitsch). 12,45 Ber. ANP. 1,00 Gram. 1,15 KRO-ork. 2,00 Ber. (Duitsch). 2,15 Gram. 3,15 Ber. (Engelsch). 3,30 Gram. 5,00 Ber. (Duitsch) 5,15 Ber. ANP. 5,30 KRO-ork. 6,15 Ber. (Engelsch). 6,30 Vraaggesprek. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Gram. S.00 Ber. (Duitsch). 8,15 Ber. ANP. 8,30 Ber. (Engelsch). 8,45 KRO-Melodisten en solist. 9,15 Ber. (En gelsch). 9,30 KRO Melodisten. 9,55 Wij sluiten den dag. 10.00 Ber. (Duitsch). 10.15 Ber. (ANP). 10,30—10,45 Ber. (Engelsch), sluiting. 11,15—11,30; 0,15—0,30 en 1,15— 1,30 Ber. (Engelsch). AGENDA RUDDELBURG. Electro-Bioscoop. Van Vrijdag 30 Aug. tot en met Donderdag 5 September „De Dochter van den Samoerai" en „Robert en Bertram op ski's." VLISSINGEN. Alkambra-Theater. Van Vrijdag 30 Aug. tot en met Dinsdag 3 September„Het geheime dagboek". GOES. Grand Theater. Van Vrydag 30 Aug. tot en met Dinsdag 3 September; „Merijntje Gijzen's Jeugd". bijv. een costuum of een mantel noodig hebben, welke stukken méér dan 40 punten eischen. Om deze menschen tegemoet te komen is bepaald, dat zoolang de textiel kaart ongebruikt is, een voorschot op de 60 punten van de November-Januari- serie mag worden genomen. Heeft men dus bijv. een paar sokken of kousen van 6 punten gekocht, dan kan men géén ander groot stuk van een hoogere puntenwaarde dan 34 punten vóór November meer koo- pen. Een volgend maal zal de kwestie der speciale vergunningen worden besproken, die voor menschen welke brand-, oorlogs- of andere schade hebben geleden, zoowel als voor hotels en pensions en voor perso nen, die bepaalde scholen bezoeken, van het grootste belang zrjn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7