Ie Spin Wenschen en verlangens van de Z.L.M. in dezen tijd. De Inkrimping van den veestapel moet niet van boven wor den opgelegd. Spoed ten aanzien van de „petroleum- enquête" vereischt. Voorschotten op de schadeloosstel ling voor het inundatiegebied Kruiningen. De prijs van tarwe en groene erwten te laag gesteld. Er kome een inkrimping van de vlasteelt. Het dagelijksch bestuur der Z. L. M. ver gaderde deze week te Goes onder leiding van mr. P. Dleleman. O.M. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking. Richtlijnen ter beperking van den vee stapel in verband met het tekort aan krachtvoer. De richtlijnen ter bespreking van den vee stapel, neergelegd in het rapport van de Commissie-Otten, werden uitvoerig bespro ken. Het dag. bestuur kon zich met de strek king van het rapport vereenigen en wenschte vooral den nadruk gelegd te zien op het beginsel, dat, wanneer het tot een beperking moet komen, deze niet dient te worden opgelegd van boven af, doch dat deze beperking dient te worden nagestreefd door de voederdistributie zelf, opdat de vrijheidsbeperking van den boer niet groö- ter worde dan noodzakelijk en de afvalpro ducten zooveel mogelijk tot waarde wor den gebracht, zulks niet alléén gezien van uit het boerenbelang, maar vooral ook van uit het algemeen belang. Petroleum voor huis- en stalverlichtlng. Nu de avonden al beginnen te korten, wordt het gemis aan petroleum voor ver lichting sterk gevoeld. In die streken, waar men nog niet op het electrisch net is aan gesloten, zal men binnenkort petroleum be hoeven voor huis- en stalverlichting. Blij kens mededeelingen is de petroleumpositie niet rooskleurig. De verlichting op de bedrijven op het platteland heeft de aandacht. In verband hiermede is een enquête voorbereid, ten einde op de hoogte te komen van de hoe veelheid petroleum, welke voor de verlich ting van de woningen noodig is. Het dag. bestuur besloot aan te dringen op een spoe dige beëindiging van de enquête en het nemen van een beslissing ten dezen. Vrijwillige arbitrage-regeling. Van het K.N.L.C. was ontvangen een ontwerp-overeenkomst voor een vrijwillige arbitrage-regeling inzake de arbeidsvoor waarden in den land- en tuinbouw, af te sluiten tusschen de 3 C.L.O. en de 3 land arbeidersbonden. Het dag. bestuur was van meening dat de functie van voorzitter der in te stellen arbitrage-commissies een zeer -verantwoor delijke was, weshalve deze voorzitter door den president van de rechtbank dient te worden aangewezen. Evacuatie van vee en inundatieschade. In verband met de groote behoefte aan contanten besloot het dag. bestuur bij de betreffende instanties aan te dringen op be taling van het vee, hetwelk door de evacu atie is verloren gegaan en met klem ce wjjzen op de groote noodzaak van uitbeta ling van voorschotten op de schadeloosstel ling voor het inundatiegebied Kruiningen. Prjjzen der akkerbouwproducten oogst 1940. Naar aanleiding van de publicatie der prijzen akkerbouwproducten oogst 1940 is het dag. bestuur van meening, dat niet vol doende rekening gehouden is met de sta ging der productiekosten sinds het intre den van den oorlogstoestand. De verhoo ging der productiekosten wegens de stij ging der arbeidsloonen, het te werk stel len van meer arbeiders, de hoogere transportkosten enz. bedraagt meer dan het verschil tusschen de prijzen voor oogst 1939 en die voor oogst 1940. Op grond van deze overwegingen is 1n het bijzonder de prijs van de tarwe en de groene erwten te laag vastgesteld, terwijl de fijne zaden vóór de publicatie der prij zen op de vrije markt tegen belangrijk hoogere prijzen werden verkocht. Aange drongen zal worden op een hoogeren prijs voor de genoemde producten. Inkrimping pluimveestapel. Het dag. bestuur besloot instemming te betuigen met het voorstel van den Rijks- pluimveeconsulent voor Drenthe en Ovenj- sel, waarbij als principe voor de inkrimping van den pluimveestapel gelden zal de re gel: „hoe grooter bedrijf, hoe minder kip pen". Inkrimping vlasteelt. In verband met de zeer ölechte uitkom sten van de vlastèelt en in het belang van de voedselvoorziening overwoog het dag. bestuurd de vraag of het gewenscht is, te komen tot een verbod van de teelt van vlas. Hierbij werd geconcludeerd dat een algeheel verbod niet gewenscht is, doch dat in verband met de thripsaantastingen en het niet voldoende beschikbaar zijn van bestrijdingsmiddelen een verdere inkrimping van de teelt van vlas noodig is vooral in de gebieden, die in de afgeloopen maan den in erge mate door thrips hadden te lij den. Tevens werd de wenschelijkheid be sproken de vlasperceelen zooveel mogelijk aaneengesloten te leggen en- geen bieten of erwten te zaaien na vlas. DEMONSTRATIEDAG VAN DEN OPBOU WDIEN ST. De eerste cursus van het centraal sport-- opleidingsinstituut te 's-Gravenhage, wel ke cursus ongeveer zes weken heeft ge duurd en v/aar de korps- en afdeelings- sportleiders voor den opbouwdienst werden opgeleid, is gister geëindigd met een de monstratiemiddag op de Haagsche sintel- baan. Ongeveer 750 leden van den opbouw dienst namen hieraan deel, allen behooren- de tot afdeeling geestelijke en lichame lijke opvoeding, onder leiding van kapitein J. D. S. Paters, wien als hoofd-sportleidei s waren toegevoegd de tweede luitenant B. Bossong en de heer J. J. Th. de Kok. Majoor J. N. Breunese, leider van den op- bouwdienst inspecteerde bq den aanvang van het feest de cursisten. Voorts werden onder leiding van den reserve-kapitein P. Tiggers eenige liederen gezongen. Daarna gaven de nieuwe korps- en af- deelingssportleiders en de hulpinstructeurs, die de districtscurssen hebben gevolgd blijk van hun prestaties, namelijk vrije oefenin- Nationale Christen Geheelonthouders- vereeniging. De 61ste algemeene vergadering. Onder presidium van prof. dr. J. R. Slote- maker de Bruïne te Wassenaar werd te Utrecht de jaarlijksclie algemeene vergadering gehouden van de N.C.G.O.V.. welke in verband met de tijdsomstandig heden een sober karakter droeg. De aftredende leden van het hoofdbestuur en van de commissie van redactie werden herkozen. De verslagen werden goedge keurd. Aan dat van den secretaris, den heer C. J. Toebes te 's-Gravenhage, ontlee- nen we, dat zes afdeeling'en werden opge heven en 3 nieuwe werden opgericht. Plet aantal leden en aangeslotenen liep met 443 terug en bedraagt thans 9342. Hierna sprak de secretaris de heer C. J. Toebes, van Den Haag over „terugblik". gen, athletiekvormen en spelen. Op de 1500 m. werd Lacor van Marathon eerste in 4 min. 40,4 sec. Onregelmatige koersbeweging op de Amsterdamsche effectenbeurs. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs bewoog zich gisteren in kalme banen. De omzetten waren kleiner dan eergisteren, hetgeen niet wegnam dat tal van fondsen toch nog in open hoeken werden verhandeld. De markt maakte een onzekeren indruk en een uitgesproken tendenz kon niet worden weergegeven. De koersbeweging was onregelmatig, waarbjj door elkander genomen de slot- koersen gisteren niet veel verschilden bij die van Woensdag. In Olies ging het weder om levendig toe. Na prijshoudenden inzet, kon een verbetering van eenige procen ten worden waargenomen, doch daarna kwamen de verkoopers weer in de meer derheid, in verband waarmede zich een in zinking van een zestal punten voltrok. Voor industrieelen bestond nog vrij goe de belangstelling, in het bijzonder voor aku's. Er vielen geen groote mutaties waar te nemen, zjj het dan ook, dat de koers tenslotte een paar punten lager kwam te liggen. De Philipsaandëelen gaven nu en dan wederom openlijke .affaire te zien, waarbij de koers, naprijshoudenden inzet, een vijftal punten achteruit liep. Unilevers waren vrijwel onveranderd. In de Scheep vaartunies ging het weer vrij levendig toe. Het koerspeil kon hier vrij goed gehand haafd blijven. De suikermarkt was stil, HVA's bewogen zich in hoofdzaak tus schen 380 procent en 376 procent. De min der courante soorten hadden een weife lend voorkomen. De rubbermarkt was stil. Tabakken konden zich meerendeels op on geveer de topprijzen van gisteren hand haven. Voor Amerikaansche waarden bestond een vaste stemming. De beleggingsafdeeling had een kalm verloop. De Nedèrlandsche staatspapieren waren nauwelijks veranderd en min of meer regelmatig. Obligatiën Nederlandsch Indië werden tegen omstreeks de vorige koersen verhandeld. Amsterdam 1936 Zeeuwsche Hyp. Bank Nederlandsche le lng 1940 dito 2e lng 1940 dito met bel. fac. 1940 dito 1000 1938 (3%) Indië. k 1000 1937 A Van Berkels Patent C Calvé, Delft A Lever Bros en Unilever A Philips Gloeil. Gem. Bez. A Amsterdam Rubb. A Kon. Petroleum Mij. A Handelsver. A'dam A Ned. Ind.' Suiker U. A Dell Batavia Mij; C Deli Mij. k 1000 A Senembah Mij. Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan pu blicatie bjj besluit van den wnd. secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën, is toegestaan. Ned. Scheepv, Unie 134 gb137 gl Anaconda Copper 2113/i6 gb3 gl Bethleherq. - Steel - 70. gl Shell Union 9% gb— 9s/iegl NIEUWE CARBIDGENERATOR VOOR AUTO'S. Carbidgas is een der vele vervangings- stoffen welke in Zweden zijn ingevoerd, om over het gebrek aan benzine en andere petroléumproducten heen te komen. Tot dusver hebben slechts weinig autorijders hun wagens vkn installaties voor dergelij ke brandstoffen voorzien, omdat er een zekere vrees voor ontploffingsgevaar be stond. Een nieuw type aggregaat, ge noemd „Karbil" is thans door een Zweed gebouwd en onlangs op de markt gebracht, dat vertrouwen schijnt te wekken. Ver scheidene auto's in Zweden zijn reeds met het nieuwe aggregaat voorzien en velen werden er besteld. Zoo wordt door een groot aantal Stockholmsche taxi-eige naren gemeld, dat zij .dit aggregaat laten aanbrengen. Het zou verscheidene voor- deelen hebben boven gasgenerators uit houtskool of hout De bedrijfskosten zijn natuurlijk afhankelijk van den carbidprrjs, maar zouden ongeveer gelijk zijn aan die van benzine-auto's vóór de vërhooging van den benzineprijs in Zweden. Het aggregaat is door Zweeds'che autoriteiten onderzocht. 3% 79% 3% 78 4 98% 4 91% 4 98% 3 82%—E 3 77% 43 63 159—54 206204 252—245 37680 214 148—143 198—195% 158—59 Mutaties in hoofdbesturen van vakbonden, aanges'oten bij het N.V.V. Ingevolge een besluit van den commis saris van het N.V.V., den heer H. J. Wou denberg, zijn enkele mutaties aangebracht in de hoofdbesturen van eenige vakbonden, meldt de „Arbeiderspers". In de plaats van J. P. W. van der Sluys, voorzitter van den Bond van Nederland sche Onderwijzers, is gekomen G. F. Vlekke; de secretaris van den Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond, G. van der Houven, is vervangen door H. C. Ebeling; de voorzitter van den Meubelmakers bond, C. Lammers, is vervangen door K. A. Wentink; bij den Ned. Bond van Mannelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de Kleedingin- dustrie zijn ontslagen de voorzitter, T. van der Heeg, en de hoofdbestuurster Ali- da de Jong. In de plaats van Van der Heeg is gekozen L. H. Mesker; in de plaats van E. Sinoo, secretaris van den Bouwarbeidersbond, die met pen sioen is gegaan, is gekomen S. C. Smit; de tweede voorzitter, J. W. van Achter- bergh, is vervangen door J. dé Vries; de voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders, A. Kievit, is ver vangen door Norbert van Hest, de tweede secretaris, J. van der Meulen, door H. J. van der Laan, de hoofdbestuurder J. W. Brandsueder, is ontslagen; W. Roos, penningmeester van den Ned. Schildersgezellenbond, is vervangen door J. A, Kaub; W. J. Fijlstra, penningmeester van den Textielarbeidersbond, is vervangen door E. Vei'beek; in de plaats van D. Preso, penning meester van den Sigarenmakersbond, is gekomen G. Muntjewerff, de hoofdbe stuurder T. Blog is ontslagen; de voorzitter van den Diamantbewer- kersbond, Is. Voet, is vervangen door H. J. M. Verschure. Naar het Handelsblad verneemt, is de heer S. Verbeek, van den Algemeenen Ned. Textielarbeidersbond, lid van de N.S.B. Naar eenheid in de politie- uniformen. Beslissing begin September te verwachten. Naar het Nwsbld. v. 't N. verneemt, ver- keeren de plannen om te komen tot unifor miteit der kleeding der gemeentepolitie in een vergevorderd stadium, ook wat de ran gen betreft. Reeds is in dien zin een voorstel gedaan waarover in begin September een beslissing is te verwachten. Men hoopt daardoor een einde te maken aan de groote verschillen, welke thans be staan, in de kleeding van dorpsveldwach ters. Wat de uniformen van Rijksveldwacht en marechaussee betreft, een verandering daarin ligt niet in het voornemen. De Rijkscommissaris in Twente. Tei' voortzetting van zijn inspectietoch ten door ons land, bracht de iijkscommis- saris Donderdag een bezoek aan Twenthe, waar een bezoek werd gebracht aan de bedrijven der Nederlandsche zoutindustrie te Boekelo. Het volgende Dezoek gold de textielfabrieken der N.V. van Heek en Co. Hier hadden de leidende figuren uit de Twentsche textielindustrie zich vereenigd en werd het woord gevoerd door den heer A. H. Ledeboer, voorzitter der fabrikantenvereniging. De Rijkscommissaris dankte hier ook voor de begroeting en gaf de verzekering, dat hij en zjjn medewerkers levendig be lang stellen in deze belangrijke bedrijven en in het zoo goed mogelijk voortzetten er van. Regeringscrisis in Frankrijk. De reeds sedert eenige weken latente re geeringscrisis in Frankrijk is, naar uit. Vichy gemeld wordt, tijdens de afwezigheid van den vice-president Laval buitengewoon verscherpt. Naar het schijnt gaat het hier om den strijd om de'macht binnen de re geering. In het bijzonder schijnen militaire kringen critiek uit te oefenen op de door vice-president Laval gevoerde politiek. Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG Redactie: Tel. 269 Adminlstr.': Tel.139 BIERKAA111 j l P VLISSINGEN Redactie en Adm .- Walstraat 58-60 Teletoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 De naleving der Belgische taalwetten. VERTEGENWOORDIGER IN DE BETREFFENDE COMMISSIE. De bevoegde Belgische departementen nebben, naar het D.N.B. uit Brussel meldt, een verordening uitgevaardigd welke van groot belang is voor de taalkundige en volksche vraagstukken van België. Het betreft de benoeming van een commissie, welke tot taak krijgt de taalwetten in gang te doen vinden ook op het gebied van het bestuur, van de rechtelijke macht en van het onderwijs. Deze commissie heeft vérstrekkende volmachten en haar uitspraken moeten richting geven aan de Belgische ministeries. Tot voorzitter van de commissie werd prof. De Vleeschhauwer van de universiteit van Gent benoemd, tot vertegenwoordiger van de Vlaamsche volksmeerderheid de Vlaamsche nationalist Florimond Gram mens en tot vertegenwoordiger van het Waalsche volksdeel de ambtenaax van het provinciale bestuur Gaillard. De commis sie, aldus omschrijft het D.N.B. haar op dracht, moet de'taalwetgeving, welke door de vroegere Belgische regeeringen nooit goed is nageleefd en deels door de regee- rende kliek is gesaboteerd, definitief en volkomen laten uitvoeren. Wijziging in het bestuur van de Nederlandsche dagbladpers. DE HEER J. W. HENNY LEGT HET VOORZITTERSCHAP .NEER. Het bestuur der Nederlandsche Dag bladpers deelt ons mede: In het besef, dat de ontwikkeling der gebeurtenissen dit onvermijdelijk maakte in het belang der vereeniging de N.D.P. en haar leden, heeft de heer J. W. Henny, directeur van het Leidsche Dagblad, het - voorzitterschap onzer vereeniging neer gelegd. Het bestuur, dat dit besluit vaji zijn voorzitter zeer betreurde, doch in dc gegeven omstandigheden meende, het te moeten aanvaarden, heeft daarna uit zijn midden tot zijn opvolger benoemd den heer mr. J. Kars, directeur van het Rotter- d&msch Nieuwsblad DE WERKLOOSHEID IN BELGIË DALENDE. Uit Brussel meldt het D.N.B. Het werk- loozencijfer in België is in den loop van een week gedaald van 491.213 tot 483.453. Ondanks het terugstroomen der vluchtelin gen en krijgsgevangenen is het aantal werkloozen dus met 7.760 verminderd. De Duitsche autoriteiten streven er naar bij alle opbouwwerkzaamheden zooveel moge lijk Belgische arbeiders aan het werk te zetten. door JOHNSTON Mc.CULLEY 16). „Zeg, Togo, jij maakt óók snelle vor deringen in de wijsheid', zei Warwik, hem aankijkend. „Zorg maar, dat je voor je eigen welzijn niet al te veel te weten komt." „Togo weet veel dingen, waarover hij niet spreken," antwoordde de huisknecht. „Zijn meester hem vertrouwen kan." „Uitstekend. Maar wat doen we nu met dien James Brown?" „Togo zoü voorstellen, u hem ontvangt, mijnheer." „Hm!" „En dat u een pistool bij de hand zult hebben, mijnheer, tijdens de bezoek." „Verdraaid.' Is die kerel dan een ban diet?" vroeg Warwik verbaasd. „Ik niet zeker weet mijnheer, maar ik heb opgemerkt, dat pistool soms kalmee renden invloed heeft." „Jouw opmerkingsgave is bewonderens waardig," zei Warwik. „Laat dien James Brown maar o-*er drie minuten binnen entob maar niet over een pistool. Ik heb een browning in mijn jaszak zit ten en daarmee heb ik je al onder schot van het oogenblik af, dat je hier de kamer binnen kwam." „Maar mijnheer?' „Niet dat ik je niet vertrouw, Togo, het was maar bij wijze van oefening, snap je? Binnen drie minuten dus." Met een buiging verwijderde Togo zich vlug. Warwik keek de kamer rond en liep ten slotte naar een venster, waarvan hij een der gordijnen zoo hoog mogelijk op trok. Het avondlicht stroomde het ver trek binnen en er vormde zich een licht baan van het venster naar de deur, waar door de vreemde zoo dadelijk binnen zou komen. James Brown zou genoodzaakt zijn, eenige oogenblikken in het. volle licht te staan, zoodat Warwik hem goed kon opnemen. Togo diende hem aan. De bezoeker was een man van middelbaren leeftijd, stoer gebouwd, met een norsch gezicht en het uiterlijk van een boef, die tot welstand was geraakt. Warwik nam hém onder het opsteken van een sigaret nauwkeurig op. „MijnheerehJames Brown?" vroeg Warwik. „Ja. U bent dus mijnheer John War wik „Juist, mijnheér. Mag ik u vragen, wat er van uw dienst is? Vertelt u het me alstublieft een beetje vlug, want ik moet dadelijk weg." Brown keek naar Togo. „Ik zou u liever alleen spreken, mijn heer Warwik," zei hij. „O," maar Togo is te beleefd om te luisteren. Enfinje moogt wel gaan Togo." „Maar mijnheer!" Het was bijna een protest, „Ga nu!" beval Warwik. „Mijnheer Brown wenscht me onder vier oogen te spreken, Togo." Togo trok zich buigend terug en sloot de deur achter zich. Broxvn ging op den door Warwik aangewezen stoel zitten en deze nam zelf aan de andere zijde van de tafel plaats. „En, mijnheer Brown?" „U hebt immers mijn brief gistermid dag ontvangen, lie „Twee zelfs, mijnheer Brown," viel Warwik hem in de rede. „Ik bedoel niet den brief van de Spin," zei Brown. „De Spin?" „Och, mijnheer Warwik, u moet goed begrijpen, dat ik. alles van uw zaken af weet. Uw geheim i3 echter veilig bij me. Ik woon in een glazen huisje en laat dus wel na, steenen naar een ander te gooi en." „Zoo, zoo!" „Laten we dus op de zaak terugkomen, aangezien u zegt, dat u weg moet Ik ben u alleen komen bezoeken, om nog maals op het hart te drukken, de door u ontvangen orders niet uit te voeren. We waren bang, dat de brief geen indruk ge noeg op u maken zou." „We?" vroeg Warwik. „Ik en de menschen, die mijn mede helpers zijn, mijnheer Warwik. Ik wil er u met nadruk op wijzen, dat u uzelf in ernstig gevaar begeeft, door niet te doen, wat wij u zeggen." „Enwat is dat?" „U moet wel naar dat diner toegaan, maar uit het huis van Berklan niets mee nemen, wat u niet is aangeboden. U be grijpt me vermoedelijk wel". „Afgezien van de vraag, of ik u begrijp of niet, heeft het er niet veel van weg, dat u uzelf vrijheden veroorlooft die wel wat ver gaan, door me hier op mijn eigen kamer te komen vertellen, wat ik doen en laten moet?" „Dat besef ik volkomen. Maar in dit ge val moeten we nu eenmaal van het ge won,, afwijken. Ik kan u ook 'meedeelen, dat wf bereid zijn, iets op geldelijk gebied voor u te doen, indien u die orders niet opvolgu" „Werkelijk?" „Vermoedelijk niet zooveel, als u krijgen zoudt, wanneer u die orders wel opvolgt, maar toch nog de moeite waard. Ik kan u ook mededeelen, dat, wanneer u er wel mee doorgaat, wij niets zullen nalaten, om u dat te verhinderen. U bent een man van eer, mijnheer Warwik en ik heb dus niet anders noodig, dan uw woord, dat u geen poging zult doen, een zekere enve loppe uit het huis van Berklan weg te nemen". U vraagt werkelijk tè veel van me", antwoordde Warwik. „Sta me toe, nog eens aan te dringen op voldoening van onze wenschen. En dan zou ik u willen vragen, om uw antwoord terstond te geven. Wilt u doen, wat wfl verlangen?" „Neen!" schreeuwde Warwik, zich over de tafel buigend om James Brown recht in de oogen te zien. „Ik neem geen bevelen van u aan, wie u dan ook zijn moogt!" vervolgde hij. „En u hebt het glad mis, als u denkt, mij bang te kunnen, maken met dergelijke zotte praatjes". „Het zijn geen zotte praatjes, mijnheer Warwik. Wij zijn erop voorbereid, uw plannen te verhinderen. Begrijpt u dat? We nemen alle mogelijke middelen daartoe te baat". „Hebt u ooit van me hooren zeggen, dat ik zonder te vechten terugwijk?" „Maar ditmaal vecht u tegen machten, die u niet overwinnen kunt' „Dat blijft te bezien, waarde heer", ant woordde Warwik glimlachend. „U zit hier op uw eigen kamer, mijnheer Warwik, uw huisknecht is dichtbij, u zit aan uw eigen tafel tegenover me. Uw han den liggen voor u op tafel. Verroer u niet! Kijk, ik heb u onder schot!" Dat was zoo. Warwik had er razend spijt van, dat hij zijn rechterhand uit zijn zak waarin zijn automatisch pistool zat, had weggehaald. Hij lachte zenuwachtig en keek den ander aandachtig aan. „Neemaardat is me ook wat!" zei hij. „Daar u niet doen wilt, wat wij u zeg gen, ben ik wel genoodzaakt ervoor te zor gen, dat u vanavond niet naar het huis van Berklan kunt gaan", zei James Brown „Blijf stil zitten, mijnheer Warwik Ik moet de leiding vei in handen nemen".. xm, Een ander neemt de leiding. Ze keken elkaar eenige oogenblikken zwijgend aan en geen van beider gelaat verried, wat er in hem omging. „Nou", zei Warwik eindelijk met een jucht. „Hoe luidt het programma verder? Dit is belachelijk, niet waarbeslist belachelijk! Iemand op zijn eigen kamers met een revolve'' in bedwang houden en. hem vertellen, dat hij niet bij zijn eigen vrienden kan gaan dineeren! Het heeft veel weg van 'n tooneeldraak, wat?" „Mocht uw bediende aan de deur komen, roep hem dan toe, dat u bezig bent en niet gestoord wilt worden". „Vast en zeker! Als die arme, kleine Togo, dien revolver van u zag, zou hij ver moedelijk doodsbang worden en bij me vandaan gaan en die kerel is een juweel in zjjn werk en zoo zorgzaam. Het zal wel een vervelende situatie wordenis het zoo niet?" „U moest me toch wat slimmer ver onderstellen, mijnheer Warwik. Ik besef heel goed, dat u tijdens dit gebabbel druk bezig bent met nadenken over uw toe stand. Toch kunt u niets beters doen, dan toegeven. Ik ben erop /oorbereid, wan hoopsmaatregelen te nemen, als dat noo dig mocht „Nog iets wanhopigers dan iemand een revolver onder zijn neus te houden?" „En u zult er ook niet in slagen, m(jn waakzaamheid te doen verslappen, of af te leiden". „Moeten we hier als een paar stomme idioten dan den heelen avond blijven zit ten, zonder eten of drinken? Dat is onzin! Als ik nu eens bedaard uit mijn stoel op stond en met mijn bezigheden doorging? Zoudt u me dm met dat ding neerschie ten?" (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6