Spin Naar een besüssenden strijd aan de Lybisch-Egyptische grens Motorkracht vervangt aan beide zijden muildieren en kameelen. Marsa Matruh, het Engelsche ooriogscentrum Jn Noord-Afrika. Het succesvolle optreden van de Italianen ïn Somaliland heeft voor een oogenblik de aandacht afgeleid van het hoofdfront in Cyrenaica. Toch moet men geen oogénblik uit het oog verliezen, dat aan de Noord- Afrikaapsche kust van de Middellandsche Zee, waar de laatste groote slag zal wor den gestreden welke zal beslissen over de heerschappij over de Middellandsche Zee, waarmede samenhangt de heerschappij in het geheel Nabije Oosten tot aan de Per zische Golf en de Zwarte Zee, aan beide zijden van de Libysch-Egyptische grens geweldige troepenmassa's zijn opgehoopt. Ieder oogenblik kan de beslissende strijd ontbranden. Thans is het niet meer een bescheiden expeditiecorps van blanken, dat optrekt te gen volken van gekleurd ras, die in tech nisch en strategisch opzicht verre de min deren zijn. Zoowel van Italiaansche als Engelsche zijde maakt men thans uitsluitend gebruik van gemotoriseerde troepen. Voor het eerst heeft men afgezien van het gebruik van muildieren en kameelen, welke hier eeuwen lang een groote rol hebben gespeeld bij krijgsverrichtingen. Zij zijn vervangen door zware pantserauto's en vrachtauto's. Nog nooit, zoo meldt een Italiaansch legerbe- richt, heeft Afrika dergelijke massa's ge motoriseerde pantsertroepen bijeengezien. In dezen oorlog wordt gebruik gemaakt van duizenden tanks en pantserauto's, de zwaarste artillerie, mijnen en vlammen werpers, en in de eerste plaats dienen wel genoemd te worden de tallooze, onmisbare vrachtauto's, die water en ammunitie ver voeren. Een front van 1100 kilometer zonder een druppel water. Het front in Cyrenaica strekt zich uit over een lengte van 1100 kilometer. Het loopt in lechte lijn van Noord naar Zuid door troostelooze, van water en planten groei verstoken woestijngebied, zonder een enkele menschelijke nederzetting. De Engelschen hebben aan het Britsch- Libysche front hun beste, in den kolonialen oorlog geharde troepen verzameld. Het Engelsche opperbevel is er zich ten volle van bewust, dat aan het Libysche front zal worden beslist over het lot der Engelsche heerschappij 'in de Middellandsche Zee. Italiaansche waarnemers hebben geconsta teerd dat de Engelschen den laatsten tijd uit het in den omtrek gelegen koloniale gebied alle beschikbare troepen naar het front in Lybië hebben gedirigeerd. Naast de „Anzacs", de Australische en Nièuw- Zeelandsche troepen en het Engelsche ex- peditieleger bezigen de Engelschen hoofd zakelijk Indische troepen, die, tengevolge van de klimaatsomstandigheden, hijzonder geschikt schijnen. Bij de tot nog toé gele verde gevechten hebben de Engelschen zich voornamelijk bediend van buitengewoon gemakkelijk manoéuvreerbare pantserwa gens, die in de vlakke woestijn een snelheid kunnen bereiken van 70 kilometer en voor zien zijn van een aantal machinegeweren, alsmede van radio. De infanterie is van het tooneel verdwenen. Bjj den modernen oorlog in Afrika is de infanterie uitgeschakeld. De Engelschen zijn den laatsten tjjd herhaaldelijk tot den aanval overgegaan en hebben met gemoto riseerde troepen op drie plaatsen getfacht, door het Italiaansche front te breken, na melijk bij Scegga, 200 km ten Zuiden van de kust, verder bij Sidi Omar 175 km ten Zuiden van de kust en ten slotte bij Es Solium, dat onmiddellijk aan de kust is gelegen. De Engelsche aanvallen waren voornamelijk gemunt op de haven Bardia, waar verschillende verkeerswegen uit het Oosten en het Zuiden samenkomen. De hoofdbasis van de Engelschen is Marsa Matruh, op 200 km afstand van het Libysche front. Dit is het centrum van het Engelsche commando in Noord-Afrika. Marsa Matruh is door een spoorweg en een geasfalteerden* straatweg verbonden met Alexandria. Voor het uitbreken van den wereldoorlog hebben de Engelschen een waterleiding aangelegd van Alexandrië naai- Marsa Matruh, welke al naar gelang van de wijziging van het front kan worden verlegd. Voorloopig Is dus de watervoorzie ning der Britsche troepen bij Marsa Matruh verzekerd. Van onbeteekenend kustplaatsje tot oorlogscentrum. Deze kleine kustplaats is dus eensklaps het middelpunt van den oorlog geworden. Behalve het eenvoudige witte huis van den gouverneur vindt men te Marsa Matruh slechts enkele andere Europeesche wonin gen, een moskee, een Griekschen tempel, een bescheiden hotel, enkele kazernes voor de troepen, een vliegveld en verder niets dan armoedige hutten. Thans echter we melt het er van soldaten, zijn er groote munitie-depóts opgericht en snorren de 1 vliegtuigen door de lucht. De omgeving is bedekt met legertenten en onophoudelijk komen transporten ammunitie en levens middelen aan. Kortom, Marsa Matruh is het centrum van alle Britsche militaire operaties in Noord-Afrika en vormt dan ook een voor werp van de bijzondere belangstelling van de Italiaansche vliegers, die er iederen nacht met meer of minder succes hun bom men op laten neervallen. De Engelschen zetten er alles op, om Marsa Matruh te behouden. Zij weten wat deze plaats beteekent voor de verdediging van Egypte- Moeten zij zich van hier terug trekken, dan kunnen zjj ook Alexandrië en Cai'ro niet langer behouden, want ten Oos ten van Marsa Matruh bestaat voor hen geen enkele mogelijkheid, om een nieuwe verdedigingslinie aan te leggen. r™~~ 1 Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG VLISSINGEN Redactie en A dm.: Walslreot 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) a GOES Redactie en Adm.Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 \- IJZER IN ITALIAANSCHE RIVIEREN. De Lido en de Tiber voeren ijzerhoudend zand mede. Men meldt ons uit Rome Als een bewijs, dat Italië alle zeilen bij zet óm in het tekort aan metalen voor zijn oorlogsindustrie zooveel mogelijk met eigen middelen te voorzien, diene dat men sedert ruim een maand bezig is met het winnen van ijzererts uit het opgebaggerde slijk en zand, dat wordt medegevoerd door de Romeinsche Lido, bij Ostia. In dien tijd heeft men reeds meer dan 2500 ton erts aan de oppervlakte gebracht. Gezien het gunstige resultaat dat hier werd bereikt is men er thans ook toe overgegaan, dit systeem ook toe te passen aan de zeekust bij Fiumicino, aan de mon ding van de Tiber. Men zou het kunnen betitelen als een soort „huisindustrie", want aart elk gezin, dat rich met dit werk bezig houdt, wordt een der machines ver strekt, met behulp waarvan het ijzer en het erts v'an het zand en de modder wordt afgescheiden. De betaling van het aldus verkregen ijzer hangt af van de hoeveel heid en de kwaliteit van het ingeleverde metaal. Deels bestaat de opbrengst uit zuiver ijzer, deels uit erts. Door tal van proefnemingen is gebleken, dat ijzerhoudend zand voorkomt op ver schillende punten van de Italiaansche kust, o.a. bij Apulie aan de Adriatiscïie Zee, tusschen de steden Manfredonla en Mar- gherita di Savoya, verder in Sardinië bij Bosa, evenals op Sicilië bij de stad Au gusta. Ook in het achterland van de Lido heeft men groote lagen ijzerhoudend zand aangetroffen, die echter dieper in de aarde liggen en dus op andere wijze zullen moe ten worden geëxploiteerd. Bjj de reeds in werking zynde machines heeft men geconstateerd dat deze per dag tot elf ton produceeren. Italiaansche inge nieurs zijn voortdurend in de weer, om de machines te verbeteren en de productie op te voeren- Het tot dusverre verkregen ijzer is rijk aan titanium, hetgeen van groote beteekeais is voor de staalindustrie. Talrijke proeven hebben dan ook bewezen dat het staal, vervaardigd uit het gewon nen erts, van uitstekende kwaliteit is en voor bepaalde doeleinden zelfs het koper kan vervangen. De koning van Italië, die het aan zee gelegen landgoed Castel Portiano bezit, legt groote belangstelling aan den dag voor deze nieuwe methode om ijzer te winnen en heeft enkele machines aange schaft, die aan het strand in bedrijf zijn gesteld. Levendige handel met oploopende koersen op de Amsterdamsche effectenbeurs. De vaste stemming, die zich Maandag, bij het begin van de week baanbrak, bleef Dins dag onverminderd aanhouden. Voor ver scheidene aandeelensoorten deed zich goede vraag voor en daartegenover bestond er weinig lust om materiaal af te geven, zoo dat de koersen algemeer hooger kwamen te liggen en zich onder beurstijd, zjj het met kleine onderbrekingen, in" een opwaartsche richting bewogen. Daarbij droeg de handel een vrij levendig karakter. In diverse spe cialiteiten ging het tamelijk druk toe en meerdere fondsen werden in open hoeken verhandeld. Evenals Maandag gaven Olies ruime omzetten te aanschouwen en daarbij openbaarde zich cok thans weer goede koop lust. Bij de opening werd reeds dadelijk een tiental punten boven het vorige slot gehan deld en onder beurstijd kon nogmaals een koerswinst van een g'-ade tiental punten worden gemaakt, zoocat de toonaangevende petroleumhandel wederom aanmerkelijk hooger kwam te liggen. Iu de rubriek der industrieelen gaven Aku's ruime omzetten te zien, waarbij op een lichtelijk verhoogd peil werd gehandeld. De koersschommelin gen waren hier echter min geaccen tueerd. Op de suikerafdeeling werd de aan dacht getrokkc n doo* H.V.A.'s, die een goe de vijftiental punten opliepen. Het zaken verkeer in de scheepvaartrubriek was van opgewekten aard, in het bijzonder voor Ne- deriandsche scheepvaart nie, die na goed prijshoudende ope ing nog eenigo procenten verbeterden, waarbij middenbeurs een kleine inzinking kon worden opgemerkt. Van de tabakken gaven de Sumatra aandeelen openlijken handel te zien. De affaire in rub berfondsen was .an rustigen aard. De Amerlkaansche markt was stil, prijshou dend, maar niet veel veranderd. Ook beleg gingsfondsen waren oed van toon. De Ne- derlandsche staatspapieren uit de jongere emissie waren meerendeels een fractie hoo ger. Ook de oude schuld lag stevig in de markt. Gemeentelijke en provinciale obliga tion, a2smede pandbrieven waren eveneens prijshoudend. Prolongatie 3 procent. A. Ned. Gist- en Spiritusfabr. 370 A. Kon. Mij. De Schelde Nat. Bez. 55% Nederland le lng. 1940 4 98% dito 2e lng. 1940 4 91%—% dito met bel. fac. 1940 4 98% dito 1000 1938 (3%) 3 82%—% Indië 1000 1937 3 76% A. v. Bei-kels Patent 39% C. Calvé Delft 62 A. Lever Bros en Unilever 86 A. Philips Gem. Bez. 159%156 A. Kon. Petroleum Mij. 22842 A. Handelsver. A'dam 359%372 A. Ned. Ind. Suiker U. 210 A. Deli Batavia My. 129%37 C. Deli Mij. a 1000 184%—92 A. Senembah Mij. 14650 Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan pu blicatie by besluit van den wnd. secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën, is toegestaan. Aandeelen. Ned. Scheepvaart Unie 130 gb.3 gl. Anaconda Copper 20% gb.11/16. Bethlehem Steel 65%. Shell Union 8 15/16 gb—9 1/16 gl. CONCENTRATIE VAN HET AMATEUR-TOONEEL. Naar wordt gemeld is een Nederlandsche Amateur Tooneel luie gesticht, die zich ten doel stelt het tooneelspelen door amateurs dienstbaar te maken aan de cultureele ont> wikkeling van het Nederlandsche volk in nationalen zin. In deze Unii worden opgeno men amateur-tooneelvereenigingen van alle richtingen. In het eerste stadium van haar ontwikke ling wordt de Nederlandsche Amateur Too neel Unie geleid door een voorloopig comité bestaande uit de heeren mr. J. de Blieck, burgemeester van De Wjjk (D.), H. van Wermeskerken, Zeist; A. Kip, Doetinchem; M. Bonke, Utrecht; J. Ruiter, Amsterdam en H. Jongsma, Kneuterdijk 6 (2), Den Haag, die voorloopig het secretariaat waar neemt. De algemeene oorzaken van het weivaartstekort in Nederland. INTENSIVEERING VAN DEN TUIN BOUW EN HET ZUIVELBEDRIJF IS NOODIG. In de gistermiddag te Breda gehouden vergadering van de Kamer van Koophan del' en Fabrieken voor Westelijk Noord- Brabant heeft prof. L. van Vuuren, hoog leeraar V- Utrecht, zjjn werk over het welyaartsonderzoek in Westelijk Noord- Brabant aan dé Kamer aangeboden. Prof. Van Vuuren gaf in zijn inleidende rede eerst een retrospectieve beschouwing over de algemeene oorzaken van het wel vaartstekort in Nederland in het algemeen en in West-Brabant in het bijzonder. Daarna kwam hjj tot een korte analyse van de bedrjjfs-econofriische en sociale toe standen in het gebied der Kamer, om daarmede te trachten den weg uit te zet ten, die in verband met de nieuwe omstan digheden,leiden kan tot het vinden van den weg naar nieuwe welvaart en geluk. Daartoe gaf hjj aan de hand van het uit voerig rapport achtereenvolgens een kort overzicht van de toestanden, zooals zij nu rijn in de demographische verhoudingen, in de agrarische productie en in de nijverheid, om te besluiten met enkele richtlijnen. Een nieuwe taak voor onze nijverheid. Sprekende over de nieuwe toestanden, welke in West Europa op het continent op economisch gebied in het leven zullen wor den geroepen, onder leiding van Duitsche economen, deelde hjj mede in de toekomst voor onze nijverheid een geheel nieuwe taak te zien, die zeker veel bescheidener zal zijn dan tegenwoordig. Nederland zal industrieele bedrijven moeten behouden, want geen enkel volk en geen enkel land kan uitsluitend agrarisch gericht zijn. Ne derland zal in het nieuwe systeem Neder land moeten blijven. Wanneer men echter aandringt op een vlucht in de agrarische productie, dan bedoelt men dat uitsluitend met het oog op de bestaande werkelijkheid. Hij betreurde het, dat het bedrijf, vooral op de zandgronden, gebaseerd is op den invoer van buitenlandsch krachtvoeder voor mensch en dier. Men vergat echter daarbij, dat men het evenwicht der natuur verstoorde door de agrarische productie ver uit te bouwen boven de krachten van eigen bodem. Het px-oductieproces dient zich te richten, aldus prof. Van Vuuren, naar een intensiveering in den tuinbouw en het zuivelbedrijf, waarmede gepaard zal moeten gaan de pluimveeteelt en de vai'kensteelt voor het kleine en middelgroote bedrijf. Hjj drong er op aan, dat het thans de tijd is om het stalvoeder in den grond te bren gen voor dezen winter, wil vooral het vet gehalte van de melk op peil blijven. Hij eindigde zijn betoog met allen op het hart te drukken, dat nog nooit een vok ton onder is gegaan door druk van buiten, doch alleen door het verliezen van het vertrou wen in eigen kracht. PROFILTI WERKT AAN KORTE SPEELFILMS. De gewijzigde omstandigheden doen de Nederlandsche bioscopen aangewezen zijn op Nederlandsche en Duitsche films en daarom heeft Profilti, de verzorgster van filmjournaals, gemeend zich tc moeten toeleggen op de fabricatie van korte speelfilms, die haar plaats in het voor programma kunnen vinden. Voorloopig heeft Profilti zich tot de vervaardiging van een twaalftal van der gelijke, zuiver Nederlandsche speelfilm- pjes beperkt en de titels duiden wel aan, In welke richting deze' fernery zich ont wikkelt. Titels als „Rooken is een kunst", „Klei ne vreugden des levens"*, „Zooals u het bekijkt", „Onze beste tijd", en „De dieren hebben gelijk", zijn waarlijk in weinig woorden veelzeggend. Wanneer deze speelfilmpjes het door Profilti gehoopte succes hebben, dan zal z\j op den ingeslagen weg voortgaan en op haar wijze trachten de Nederlandsche filmproductie op hooger peil en tot groo teren omvang te brengen. A FRANSCH WEST AFRIKA 14) „O, die heeft daar vast geen bezwaar tegen. En ik ook niet" voegde ze er met zachte stem aan toe. „Ik heb hier heelemaal geen kannissen en mijn oom komt nergens", besloot ze, als om een verklaring te geven voor haar houding. „Dat is dus afgesproken", antwoordde Warwik snel. „Misschien mag ik u nu vast vragen, straks een autoritje met me te maken. Wij kunnen dan onderweg ergens buiten gaan eten en wij zullen, geloof ik, een prettig dagje kunnen hebben". „Graag. Dat zal ik heel prettig vinden". „Wat doet uw oom eigenlijk?" vroeg Warwik, als om het gesprek op een ander onderwerp te brengen. Hij wilde nu weten of het meisje er werkelijk geen idee van had, wat er in dit huis gebeurde en of haar onschuld niet geveinsd was. Dat laatste kon hij zich nauwelijks voorstel len, na hetgeen hij van haar had ver nomen. Ze keek hem met haar zachte oogen recht in het gelaat. „Mijn oom heeft aller lei zaken te doen voor een geheime orga nisatie, geloof ik. Hij vertelt er niet veel van, maar ik denk, dat u er zelf wel meer van zult weten. Hij werkt in het alge meen belang en ik geloof, dat hjj de menschheid al veel diensten heeft bewe zen. Het is zoo'n beste man, maar hij doet weinig om zich bemind te maken. Dat komt zeker, omdat hij zoo slecht ter been is. Zulke menschen worden altijd tegen over anderen wat op een afstand. Maar als u hem beter zoudt leeren kennen, zoudt u vast van hem gaan houden, zoo als ik ook doe". „Ik twijfel er niet aan", antwoordde Warwik. Onder het gesprek hadden ze de huis bel gehoord en Warwik had door het raam gezien, dat Saxbury voor de deur stond. Een half uur later had hij het huis verlaten en Warwik moest lachen, toen hij zijn gezicht zag. Even later klonk er weer een andere bel door het huis. „Dat beteekent, dat oom u wil spre ken", zei Sylvia. Warwik nam afscheid van haar met de mededeeling. dat hij waarschijnlijk spoe dig bij haar terug zou komen. Hij vond de Spin als naar gewoonte achter zjjn bureau gezeten, met een stapel bankbiljetten voor zich. „Hier is uw geld, mynheer", zei hjj, het uittellend. „Saxbury had het meege bracht om te laten zien, dat hjj tot de transactie bereid was. En hjj heeft die transactie wel moeten afsluiten". „Prachtig Ik zag zijn gezicht, toen hij het huis verliet „Ik zal je wel' laten weten, als er weer wat te doen is", zei de Spin. „Hoe eerder, hoe liever, mjjnheer. Ik kan niet tegen eentonigheid. Heb avon turen noodigafwisselingbuiten gewone dingenAnders is het leven zoo saai Hjj begaf zich naar de deur en wendde zich daar even om. „Ik zou graag een toertje met juffrouw Sylvia maken", zei hij. „Mij best, als ze zin heeft". „Ik geloof wel, dat ik Haar kan over halen. En dan nog iets. U bent me nog vijftien dollars schuldig voor noodzake lijke uitgaven". „Uitgaven?" „Ik heb iemand's hoogen hoed vernield. Ik moet hem een anderen sturen Anoniem natuurlijk". „Hier heb je vjjftien dollars", zei de Spin met een grijnslachje. „Recht is recht. Van wie was die hoed?" „Van mjjnheer Saxbury", antwoordde Warwik. HOOFDSTUK XI. Jaloerschheid van een vrouw. Eenige dagen later was John Warwik weer bij de Spin in zijn werkkamer. De Spin, achter zrjn bureau gezeten, keek John Wanvik met, zijn glinsterende spleet oogjes aan en deze staarde het venster uit. bij met zijn vuist op het bureau. „Ik heb u wel verstaan", zei Warwik. ,,Mjjn ooren zjjn heel scherp en het is heusch niet noodig, zoo hard tegen me te schreeuwen en dat mooie bureau aan „Vanavond zei de Spin. Hjj sloeg daar- splinters te slaan. Dus vanavond? Goed begrepen „En geen fouten makenverklaarde de Spin, nogmaals met zjjn vuist op het bureau slaande. „Hiet zit meer aan vast, dan alleen geldelijke winst. Ik verlang de voldoening te hebben, dat je de anderen de loef afsteekt „Ik zal mjjn best doen", antwoordde Warwik. Het is pas mjjn tweede opdracht, moet u denken, en in de eerste ben ik geslaagd, al had u dat niet verwacht". „Laat ik het je nog eens uitleggen", zei de Spin zich naar hem toe buigend. „Die stukken zjjn beëedigde verklaringen. Worden ze aan den officier van justitie voorgelegd, dan worden enkele zeer be kende ingezetenen voor de rechtbank ge bracht en veroordeeld. Op het moment zijn ze in het bezit van mjjnheer Theodore Berklan, een van je kennissen, een man van geld en positie uit jouw kringen. En in de bibliotheek van Berklan staat een groote, vierkante, vlakke lessenaar. Blijk baar verbeeldt Berklan zich, dat niemand die papieren daarin zal zoeken. Ze zitten in een groote, gele enveloppe, met groene lak verzegeld. Op de enveloppe staat ge- schreven „Ontvangen rekeningen". Die enveloppe moet je, met inhoud, komen brengen", „Een heel eenvoudige opdracht", merk te Wanvik op. „En je zult me een groot plezier doen, het op zoo'n manier klaar te spelen, dat de diefstal voorloopig niet ontdekt wordt. Begrepen? Breek die schrijftafel dus niet open, als dat eenlgszins vermeden kan worden. Vanavond is daar een dineetje en jij hoort tot de genoodigden. Vanavond moet je die stukken in handen zien te krijgen'.', „Komt in orde", antwoordde Warwik glimlachend. „Begrijp goed, dat ook anderen het op die papieren begrepen hebben. Van Iemand, die er buitengewoon veel belang bij heeft, heb ik door een bemiddelaar opdracht gekregen, ze te bemachtigen, en als me dat lukt, krijg ik tienduizend dol lar, die wij samen doelen. Krijgt een ander die papieren in handen, dan beteekent dat voor mjjn opdrachtgever de gevange nis. Berklan dreigt hem daarmee en wil zich wel laten afkoopen, maar vraagt meer, dan mjjn cliënt betalen wil. Nu be grijp je waarom wjj die papieren van avond nog in handen moeten hebben. De anderen kunnen ieder oogenblik trachten zich ervan meester te maken". „Ik begrijp het volkomen, mjjnheer". ,,Da.t is alles. Als je slaagt, kom ze me dan morgenmiddag brengenals je Sylvia komt halen om mee uit rijden te gaan". „Het zal gebeuren, mijnheer". „Vooral geen verdenking wekken, be grepen? Ik kan je veel te goed gebruiken, omdat je in kringen kunt werken waar andereln niet in kunnen komen. Maar al je waarde voor rnjj zou vernietigd zjjn, als iemand ging vermoedert? dat je iets an ders was dan een deftige leeglooper, met wat geld". „Zegt u liever zonder geld, dat is juis ter", verklaarde Wanvik. „Sedert mijn vrienden me geplunderd hebben en ik ge noodzaakt ben, een misdadige „Daar hebben wij het nu niet over" viel de Spin hem in de rede. „Je hebt je orders en kunt nu wel gaan". „Ik zal mjj onmiddellijk terugtrekken", zei Warwik. Hij stond loom op, geeuwde, keek eens naar de Spin en het kaartre- gister, waarin zulk een schat van inlich tingen lag opgehoopt, nam hoed, hand schoenen en stok en begaf zich bedaard naar de deur. „Wacht even", zei de Spin. „Je zult vermoedelijk andere helpers van me tegen het lijf loopen. Verschillende hunner we ten, dat je bjj ons hoort en je kent hen niet. Als iemand, wie dan ook, je het teeken geeft, dat ik even zal voordoen, dan beteekent dit, dat hjj of zjj lid van onze organisatie en dus te vertrouwen is. Kjjk goed toe De Spin stak de rechterhand uit met duim en pink over de palm heengevou- wen en de drie andere vingers rechtuitge- strekt. Daarna sloot hjj die vingers over pink en duim heen, stak ze weer uit en sloot ze voor de tweede maal. „Dat is het teeken van de Spin", myn heer Warwik. Goed gezien?" Warwik deed het teeken zonder fout na. „Ilc weet het. Goedendag, mjjnheer!' Warwik verliet de kamer van de Spin, sloot de deur, zooals hjj geleerd had,, zorgvuldig achter zich dicht en spoeddo zich naar beneden, waar Sylvia hem onder, aan de trap opwachtte. „Bent u klaar met die akelige zaken met mijn oom?" vroeg ze glimlachend. „Heelemaal klaar, jonge dame. En hij heeft gezegd, dat ik de vrijheid mag ne-. men, morgen te komen, om u voor een ritje af te halen". „Prachtig Maarmoet u nu al weg?" „Jammer genoeg wel", antwoordde Warwik. „Ik moet naar mjjn kamers en mijn post gaan nazien". (Wordt vervolgd.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 4