UIT DE PROVINCIE Advertentiën HOE LANG IS HET LICHT? Zonsondergang hedenavond 20.36 Zonsopkomst morgenochtend 6.47 Walcheren De Raad van Souburg vergaderde. De heer H. K. van Duijvenvoorde benoemd tot hoofd der openbare lagere school. O. en W. SOUBURG. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering voltallig bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester A. H> S. Stemerding. Een ingekomen verzoek -van L, de Vey- zer om in aanmerking te mogen komen voor het huren van een woning van het woningbedrijf werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Voorts was ingekomen het jaarverslag over 1939 van de stichting Borgstellings fonds voor de Zeeuwsche eilanden. Het werd voor kennisgeving aangenomen. Wachtgeldregeling. B, en W. stelden voor tot goedkeuring van een wachtgeldregeling, thans voor het personeel van de N.V. Intern. Crediet- en Handelsvereeniging „Rotterdam", waarvan één lid in deze gemeente woonachtig is. In de kosten der wachtgelden draagt de N.V. „Rotterdam" 50 bij', zoodat voor rekening van het rijk en gemeente geza menlijk 50 moet worden bijgedragen. Voorts werd nog een wachtgeldregeling ter goedkeuring 'voorgelegd, later ingeko men, voor het personeel van de scheep- vaartvereeniging Zuid te Rotterdam. De Raad keurde de voorstellen goed. Eervol ontslag hoofd openbare lagere school. In verband met diens ongeschiktverkla- ring voor de vervulling zijner betrekking van hoofd der-openbare lagere school al hier, wegens gezondheidsredenen, werd aan den heer J. de Bruijn eervol ontslag ver leend uit die betrekking, met ingang van 1 September a.s. Benoeming. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare lagere school hadden B. en W. uit de twee sollicitanten die zich aan meldden de volgende voordracht opge maakt: 1. H. K. van Duivenvoorde te O. en W. Souburg en 2. S. Santen te Mid delburg. Benoemd werd, de heer van Duij venvoorde met alg. stemmen, zulks met ingang van 1 September a.s. Benoeming leden van verschil lende commissies. In verband met de periodieke aftreding van de leden der hieronder genoemde com missies, werden benoemd tot leden der waterleidingcommissie, de heeren M. Arendse, J. F. .Tacques, F. Leenhouts en J. Suurmond; tot leden der woningcom missie, de heeren J. F. Jacques, L. Ch. Janssen, M. Arendse en J. Suurmond; tot leden van de commissie voor het georga niseerd overleg, de heeren L. Ch. Janssen, J. Suurmond en M. Arendse; tot leden van de commissie tot wering van school verzuim, de heeren J. Deij, A. A. Los, H. K. van Duijvenvoorde, J. C. Gabrielse, H. Barentsen, C. Suurmond en D. Ruissen, en tot leden van de commissie toezicht op het lager onderwijs, de heeren A. A. Los, J. de Voogd en C. Hendrikx. Wjjziging instructie bode-concierge. Bij wijze van proef hebben B. en W. het schoonhouden van het geheele ge meentehuis opgedragen aan den concierge, nadat de daarvoor aangestelde werkster haar ontslag had genomen. B. en W. meenen, dat deze proef ge slaagd is en het schoonhouden van het ge meentehuis tot volle tevredenheid plaats heeft. Daarom stelden zij voor de oor spronkelijke instructie van den bode-con cierge opnieuw vast te stellen onder in trekking der bestaande regelingen. Aldus besloten. De rekening van het gemeentelijk wo ningbedrijf over 1939 werd voorloopig vastgesteld. De heer BOEFF maakte een opmerking over den post terreinen. Deze kwestie zul len B, en W. bekijken, waarna de reke ning werd goedgekeurd. De rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur en het waterleidingbedrijf voor 1939 werden aangeboden. Een commissie uit den Raad werd benoemd, welke deze rekeningen zal nazien. Couponbelasting. Op voorstel van B. en-W. werd beslo ten de door de gemeente van de opbrengst van effecten verschuldigde belasting bij de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbenden af te houden. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is namelijk een wijziging gebracht in de wet tot heffing van een couponbelasting. Door deze wets wijziging is de gemeente in het vervolg van de rente van alle door haar aangegane geldleeningen met uitzondering van kas- geldleeningen couponbelasting verschul digd. De gemeente is echter bevoegd de couponbelasting af te houden. Van deze bevoegdheid maken zij thans gebruik. Rondvraag» De heer CYSOUW wees op het onvol doende snoeien van het hout in den Lange- weg. De VOORZ. zeide deze zaak te zullen onderzoeken. De heer de PAGTER vroeg hoe het staat met de plannen tot bouw van een openbare school. De VOORZ. antwoordde dat ïhomenteel de opmerkingen van den bouwkundig in specteur worden bezien. De tijdsomstan digheden brengen echter eenige vertraging. Raad van Aagtekerke. AAGTEKERKE. In de Maandagavond gehouden vergadering van den Raad van Aagtekerke werd de gemeentebegrooting voor 1941 aangeboden, bedragende, wat den gewonen dienst betreft, in ontvang en uitgaaf 15479.09, wat den kapitaaldienst betreft in ontvang en uitgaaf 4500. De Gemeenterekening over 1939 werd overgelegd, bedragende in ontvang, ge wone dienst, 21500.72, in uitgaaf 20889.02, dus met een goed slot van 611.70 en voor den kapitaaldienst ont vang 27315.30, uitgaaf 44834.21, nadee- lig slot 17518.91. De rekening zal wor den nagezien door een Commissie be staande uit de heeren P. de Visser en Jobse. Besloten werd tot verlenging der. aan gegane kasgeldleening van 14.000 voor den tijd van één jaar. Op verzoek van den heer B. Dekker werd hem geheele afschrijving verleend van zijn aanslag op het kohier van school- geld. Bij de rondvraag wees de heer KODDE er op dat, in strijd met de Politieverorde ning, een stier vrij rondliep in een weide waardoor een voetpad loopt. Een nieuwe brandput. De VOORZ. gaf daarna een uiteenzet ting van hetgeen B. en W. gedaan hebben om te komen tot het maken van een nieuwe brandput, zij zien de wenschelijk- heid daarvan in en hebben de oplossing gezocht in hetmaken van een put aan de zuidzijde van de kom der gemeente. Hoewel daar bijv. op een terrein een goede welbak was, bleek toch niet dat er eenige zekerheid bestond dat bij het maken van een put op een daarvoor geschikt terrein, over voldoende water beschikt zou kun nen worden. Wel zou een verbetering worden bereikt, doch een afdoende oplos sing zagen zij daar niet in. De heer W. DE VISSER was van oor deel, dat hier geen goede uitkomst is te verwachten. De heer P. DE VISSER vestigde de aandacht op een terrein aan de Noord zijde van de kom. De heer JOBSE betoogde het nut van het, vooral in dezen tijd, beschikken over voldoende water voor het blusschen van brand. Met wat goeden wil en het maken van eenige kosten is er z.i. wel water te krijgen. De heer C. DE VISSER wees er nog op, dat, wanneer de sprlnk aan de Zuidzijde van het dorp goed schoongemaakt wordt, ook meer water 'zal verkregen worden. B. en W. zullen een en ander nog over wegen en een nader voorstel doen in de volgende vergadering. Raadsvergadering. OOSTKAPELLE. Vrijdag a.s. vergadert de gemeenteraad. De agenda bevat o.a. de volgende pun ten Vaststelling gemeenterekening 1939 Idem vergoeding 1939 aan de Bijzondere School; Lidmaatschap, Borgstellingsfonds. Zuid-Beveland Laat broedsel. KLOETINGE. Men deelt ons mede, dat een wilde tortelduif zich alhier de vorige week nog te broeden heeft gezet. Aangezien de gewone broedtijd reeds verstreken is en de normale trektijd dezer vogels aanstaande is (September) trekt dit geval als een bijzonderheid de aandacht van vogelkenners. Aanbesteding bouw van gemeentewoningen. YERSEKE. Door het gemeentebestuur werd aanbesteed het herstel van drie ge- meentewoningen. Ingeschreven werd als volgtP. Zuijdweg 2282, fa. Bruinzeel 2279, fa. Goeman 2233, fa. J. Martepn 2193, J. Luteijn 2158. Het werk is gegund aan den Iaagsten inschrijver. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN COöP. KOLENBOND. KAPELLE. De Coöp. Kolenbond U. A. „Ons Voordeel" te Kapelle, kwam in een buitengewone vergadering bijeen in het lokaal „Obadja", onder voorzitterschap van den heer J. GansemanBayens. De voorz. deelde mede, dat deze bui tengewone vergadering om tweeërlei re denen is belegd. Ten eerste om de moei lijkheden welke zich voordoen in de ko- lenvoorziening te bespreken. Uitvoerig be sprak hij de handelingen van het bestuur en de aangewende pogingen, om voor de leden aan. kolen te komen. Er was geen voorraad toen de oorlog uitbrak; slechts een 37 hl. De secr.-penningm., de heer V7. K. Schrier, die steeds voor de leveranties nauwkeurig zorg droeg, verstrekte nog nadere toelichtingen. Enkele gestelde vragen werden uitvoe rig toegelicht. De meest mogelijke zuinig heid wordt geboden. En ten tweede werd deze vergadering belegd, omdat twee commissarissen, de heeren: J. Ossewaarde en H. Taalèns be dankten. De reden daarvan werden uiteengezet, waarop een korte bespreking volgde. In deze ontstane vacatures werden ge kozen als eersten commissaris de heer Chr. Slabbekoorn en als plaatsvervangend commissaris de heer C. van der Kuyl. De heer Schi-ier bracht dank aan den heer J. Ossewaarde, die 30 jaar lang den bond op trouwe wijze diende. GETIJDEN WE MELD INGE. Aug. Hoog wafer Laag water Woensd. 28 11.50 24.20 4.58 17.39 Donderd.29 13.12 6.23 19.04 Vrijdag 30 1.46 14.26 7.42 20.16 Zaterd. 31 2.54 15.20 8.43 21.06 Zeeuwsch- V laanderen Agenda Raadsvergadering. SLUIS. Op de agenda voor de komende raadsvergadering staat o.m. vermeid Vaststelling van het definitieve plan voor vernieuwing van de keibestrating in de Kapellestraatvoorstel van B. en W. tot beschikbaar stellen van gelden voor moge lijke uitbreiding van de gemeentepolitie, met tijdelijk aan te stellen personeelbe handeling van een verzoek van A. N. Quaak te Sluis, om een bijdrage in de kos ten van slechting van een dijk, langs den weg van Sluis naar Heille. Vernielzucht. AXEL. Den laatsten tijd komt het her haaldelijk voor, dat op het terrein der korfbalclub „Rapide" alhier aan de kleed gelegenheid vernielingen worden toege bracht. Ruiten zijn ingeslagen, hoewel hier- Ingezonden Stukken EEN OUD RAADHUIS VERBRAND. Als abonnee van het zakenmaandblad „Succes" trof mij het artikel in Uw blad van Zaterdag j.l. over Middelburgs raad huis. Vele meerlingen." zullen er zijn over den wederopbouw van het genoemde raad huis, en speciaal de Middelburgers, zui len het gaarne zien herrijzen in den ouden trant. Maar toch had die „Succes"- redacteur, er ook geen slechten kijk op, te meer daar het geheele stuk in dit maand blad, wat door U jammer genoeg niet in zijn geheel is geplaatst, over geheel iets anders ging, en Middelburgs raadhuiser terloops in ter sprake Jkwam. De hoofdzaak was, voor welke genera tie wordt er momenteel gebouwd, wat eischt deze generatie, hoe staat het met efficiency, economie enz. Terecht merkt „Succes" op, dat ook moderne bouwwerken belangstelling heb ben, noemt dan Hilversums raadhuis, en komt nog met andere voorbeelden, waar bij foto's van moderne bouwwerken. Het geheele artikel had als opschrift: Geef de jongeren een kans, en daarmee werd bedoeld dat ook de jongere architecten eens een kans kregen, wat mijns inziens zeer juist is, ook het kneepje van de be lastingpenningen was niet slecht, kijk maar eens naar de restauratie van den Langen Jan, wat zou dat niet gaan kos ten op den duur? We leven eenmaal in een tijd van zui nig zijn en zoo economisch mogelijk te handelen, ook wat betreft den wederop bouw, en dan had die „Succes"-man het heusch nog niet aan het verkeerde eind. Maar de hoofdzaak van het artikel ging om de jongeren een kans te geven, en omdat U er slechts een deel uit plaat ste in Uw blad, zal bij velen de gedachte zijn gerezen dat „Succes" het enkel en alleen maar over Middelburgs raadhuis had en dat is niet zoo. Het ging om een geheel andere zaak. Hopend deze zaak iets toegelicht te hebben, met dank voor de plaatsruimte, W. A. VERBEEK, Kruiningen, (De inzender redeneert langs ons arti keltje heen. Dat de hoofdzaak van het stuk in „Succes" een pleidooi was voor de jon geren, doet niets af aan het feit, dat de schrijver er van het Middelburgsche raad huis in de gauwigheid maar wil opoffe ren. Buiten den herbouw van ons raad huis is er gelegenheid genoeg, om den jongeren een kans te geven en zou ook voor een jongen architect de restauratie van een prachtig stuk gothieli geen mooie opdracht zijn? Neen, wij moeten onvoorwaardelijk vasthouden aan wat we Zaterdag schreven: De scribent van „Suc ces" geeft met zijn „tierlantijntjes" enz. blijk van een zielig tekort aan historische en aesthetische notie. Zijn pleidooi voor de jongeren dat voor ons trouwens het opentrappen van een open deur beteekent: dénjongeren "wacht absoluut" éen belang rijke taak en het is eigenlijk een deni- gratie om van „kans" te spreken er is veeleer sprake van „recht" neemt niet weg, dat hij een aanslag pleegde op een brok verleden, waarvoor men zooveel eer bied moet hebben, dat geen opoffering te groot kan zjjn, om het voor het nage slacht in zijn ouden luister te herstellen. Wat de financieele kwestie en de zuinig heid betreft, de inzender informeere maar eens, wat de bouw van het Hilversumsche raadhuis heeft gekost. Dan zal hij ver moedelijk niet meer twijfelen aan de mo gelijkheid, ook onzen Langen Jan te res- taureeren. Wij bezien die financieele kwes tie trouwens met andere, minder conser vatieve, oogen. Het komt veel meer op den wil en de eendracht, dan op de gelden aan. Red.) Rechtszaken RECHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank te Middelburg veroordeel de heden: C. W„ 19 jaar, chauffeur-mon teur te Serooskerke, wegens diefstal tot 5 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest tot op heden. De eisch luidde op 20 Augustus 6 maan den gevangenisstraf. P. S., 3S jaar, koopman te Vrouwen polder, wegens heling, overeenkomstig den eisch, tot 2 maanden gevangenisstraf. L. KL, 68 jaar, werkman te Middelburg, wegena diefstal, tot 4 maanden met af trek van het voorarrest tot op heden. De eisch luidde 5 maanden. voor vlechtwerk was aangebracht. Zoo is men naar binnen gekomen en daar moesten banken en kapstokken het ontgelden. Ook komt het wel voor, dat de kleedgelegen heid verontreinigd wordt. Waarschijnlijk is dit alles werk van de jeugd, die daar vrij spel heeft. Ook de kleedgelegenheid van de voetbal- vereeniging moet het meermalen ontgel den en dan voornamelijk ook de ruiten. Evenzoo is dit het geval met de gebouw tjes op de schietbaan, die thans niet meer in gebruik zijn. Schuilkelders met bloemen beplant. AXEL. In en nabij deze gemeente heeft men nog vele schuilgelegenheden intact gelaten. Buiten Ss daarvan zooveel notitie niet genomen en op do schuilplaatsen tiert dan ook welig het onkruid. Binnen de gemeente is er echter hiér en daar meer aandacht aan besteed en zijn de schuilgele genheden met groen of bloemen beplant, wat een heel wat fleuriger aanblik ople vert in het stadsbeeld. Je moet maar boffen. HOOFDPLAAT. Bij een te IJzendijlce gehouden schieting op de liggende fiers werd deelgenomen door een drietal schut ters van de eerste broek van Hoofdplaat. Dat fortuna bij deze sport groote parten speelt, bleek bij deze schieting, daar deze heeren beslag wisten te leggen- op den hoogvogel, één zijvogel en 2 kleine vogels. DE BOMMENTRAGEDIE TE AMSTERDAM NADE3T HAAR EINDE. Langzaam maar zeker nadert het einde van de bommentragedle in de Kinkerstraat te Amsterdam. In het wegdek ligt op an- derhalven meter diepte een zware beton- laag. Het gat is reeds bijna geheel opge vuld met zand en cement. Na overleg met de bewoners van de nabijgelegen perceelen is het besluit geno men de bom, welke in Kinkerstraat 43 ligt, te verwijderen. Ter voorbereiding hiervan is gisterochtend de ruimte onder den bene- denvloer met zand opgevuld, niet alleen van het perceel 43, maar ook van nummer 41. De stadsreiniging zorgde er in den loop van den dag voor, dat alles, wat in de per ceelen 41, 43 en 45 beschadigingen zou kunnen oploopen, verwijderd was. De stut- en sloopdienst had de woningen op eenige plaatsen gesteund. Dinsdag heeft men zich bepaald tot het tot springen brengen van den vloer, opdat het gevaarlijke projectiel in vrije positie zou komen en gemakkelijk te verwijderen zou zijn. Met het oog op mogelijke complicaties, zooals bijvoorbeeld het explodeeren van de bom, waren twee ambulances van den G.G. en G.D., twee motorbrandspuiten en een ladderwagen en drie ploegen van den stut- en sloopdienst ter plaatse aanwezig. Zij hebben geen dienst behoeven te doen. Na uitgebreide voorbereidingen is om streeks acht uur Dinsdagavond een geringe lading trottyl tot ontplofifng gebracht, welke de verdere verwijdering van de bom aanzienlijk vergemakkelijkt. Er is een groot gat in den vloer geslagen, zoo diep, dat het projectiel goed bereikbaar is. Vandaag werden de werkzaamheden voortgezet. Een aardige bijzonderheid, verband hou dende met de buitengewone omstandighe den in de Kinkerstraat is, dat bewoners van deze buurt in enkele dagen tijds reeds een bedrag van circa 800 bijeengebracht heb ben, dat zal dienen om die inwoners, die schade ondervinden, deze eenigszins te ver goeden. "frh» richten VISCHMLJN VLISSINGEN. Dinsdag 27 Augustus. Aanvoer van drie vaartuigen. Garnalen, kleinhandel 2425 ct. per kg zoodjes 22.70. BRESKENS. Gem. Vischmyn, 27 Aug. Aangevoerd door 20 vaartuigen 1456 kg. garnalen. Kleinhandel 2428 ct. per kg., export 2428 ct. per kg. MIDDELBURG, 27 Aug. Fruitveiling. Appels: Madeleinen 59 c., Ermgaard 4, Codlin Keswick 3—6, zoete Campagne 2 3, Swedenappel 79, H. Fr. van Baden 47, Herzogin Elza. 5, Jacq. Lebel 45, Manks Codlin 512, Bergamotten 37, Vlaamsche Schijving 2,5, Early Victoria 7, Seigneur d'Esperen 6, t. Jansappel 6, Roode Ribbing 3, Transparant de Croncel 67, Perzikroode zomerappels 8, Goud- reinetten 4, Blomzoet 8, handappels 10. Peren: Gieser Wildeman 34, Brede- rode 5, Souvenir de Congres 9,5, St. Re- my 4, Beurré Aremberg 26, Beurré de Mérode 37, Beurré Hardy 24 Beurré Durandeaux 24, jutten 214, Claps- peren 215, Triumph de Vienne 212, Dr. Cornelis 2,5—5, William Duchesse 1 4, N.H. Suikerpeer 19, Dr. Julius 26, Perzikperen 35, stoofperen 23, Schar laken 67. Pruimen: Reine Victoria 610, Belle Louvaine 69, Kirkispruimen 612, Rei ne Claude 618, witte wijnpruimen 6 15, Washingtons 79, blauwe eierpruimen 68, Jeffersons 12. Druiven: Golden Champion 34, Black Alicante 40, Frankenthaler 2842. To maten 615, bramen 2030, alles per kg. Perziken 18, abrikozen 1, meloenen: netmeloenen 920, suikermeloenen 728, ananasmeloenen 1039, oranje ananas 20 26, Zesweeksche 10, alles per stuk. Aardappel veiling-. Blauwe eigenheimers groote 6090, bonken 5070, Zeeuwsche blauwe groote 7085, poters 50. Bintjes: groote 6580, bonken 6080, alles per 25 kg. VEILINGSVER. „ZUID-BEVELAND." GOES, 27 Aug. Groote veiling. Dubbele princesseboonen 9.30, zure kroetappels 1.502 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Transp. de Cron- cels extra 13.20—20, A 12.50—20, B 10.90 14, C 66.50, Zigeunerinnen extra 14 22, A 14.50—20, B 13—17, C 10.20—11, Mancks Codlin extra 1118, A 1417, B 1216, C 9.509.90, Jacq. Lebel extra 6, A 7.50, B 6.50, C 6, Warners King 2— 5 The Que' 46.50, Zoete Ribbeling 2 7.50, Bismarck 33.50, Roode Claville 5, Lanes Prince Albert 24, Ganserodes 2 3.50, Gansebout 1.504.50, Kaiser Alexan der 23.50, Dominoappels 27, Const, de Groot 34.50, Cox Pomona 815, Codlin Keswick 2.506, Baumans Reinette 2.50. Peren: Br. de Mérode extra 7, A 7, B 7, C 5.506, Br. d'Amanita extra 1012, A 10—12, B 9—13, C 6—8, Triumph de Vienne extra 14—20, A 1517, B 13—15, C 1112, Clapps Favorite extra 10.60 14, A 10.90—13, B 10—10.25, C 7—10, jutten extra 21. A 13—15, B 11, C 5," Wit tebroodspeer 24.50, Will. Duchesse 2—6, Ronde Perzikperen 25.50, Spekperen 35, Sou v. de Congres 25.50, Ananas de Cen tral 4.508, Br. Beuker 3.50-6, Br. Wilhel- mina 25.50, Br. Lebrun 26.50, Scharla kenperen 3.504, Seign. d'Esperen 210, Calleboutsperen 34, Diamantperen 5 7.50, Dr. Jules Guyot 37.50, Duifjespe ren 23, Dr. Cornelis 24, Précose de Trevoux 45.50, Bergamotten 3.50-4, Bon Chr. William 2—11.20, Br. Hardy 4.5018, Goudballen 2.505, Marg. "Ma- rillat 37.50, lcroet- en valperen 13.50. Pruimen: Reine Claude (groene) 618, Reine Claude d'Alton 613, Reine Cl. Violette 68, Rademakerspruimen 69, Roodo eierpruimen 610, Abrikoospx-ui- men 68, BI. Abrikoospruimen 6—S, Bel le de Louvain 68, Burbankpruimen 6, gele eierpruimen 67, Jeffersonpruimen 615, Kirkespruimen 612, Reine Vic toria 611. Diversen: Black Beriy 1222, blauwe druiven II26, tomaten 914, alles per 100 kg. Meloenen 1022, perziken 4 6.50 per 100 stuks. Weer bomaanvallen op Engelandt Vannacht hebben Duits.che bommenwer pers in massa aanvallen ondernomen op een reeks plaatsen in Midden- en Zuid» Engeland. Het waren sterke eskaders die vooral de motorenfabrieken van Derby en de vliegtuig- en motorenfabrieken van Birmingham herhaaldelijk en hevig met bommen bestookten. De fabrieken nabij Birmingham, waar Spitfires vervaardigd worden, werden zwaar beschadigd. Om vangrijke branden toonden aan de later komende vliegtuigen de uitwerking van den eersten aanval. Voorts hebben Duitsche bommenwerpers hedennacht de militaire werken van South ampton gebombardeerd. Op de staatswerf van Chattam, die eveneens met bommen bestookt werd, vonden geweldige ontplof fingen plaats, die volgens thans ontvangen bevestigingen ernstige verwoestingen heb ben aangericht. SLACHTOFFER DF-, DUISTERNIS. Maandagavond is te Leeuwarden de onge veer 55-jarige schipper Witteveen door de duisternis misleid en te water geraakt. Bur gers en leden van den Opbouwdienst brach ten den man, die reeds oewusteloos was, op het droge. In het ziekenhuis, waar men hem naar vervoerd had, is de man gisternacht overleden, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen. Ondergeteekende, burgemeester der Gemeente Goes, brengt onder de aandacht van belanghebben den, onderstaande beschikking van den Secretaris-Generaal van liet departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart (enquête oude materialen en afvalstoffen). Artikel I. Een ieder, die zich bezig houdt met de inzameling, den handel of het sorteeren var. oude mate rialen en afvalstoffen, niet zijnde afvallen van levensmiddelen, Is verplicht, overeenkomstig de be palingen van deze beschikking te dien aanzien opgave te doen aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. Artikel 2. Is de inzamelaar, de handelaar of de sorteerder, als in het vorige Artikel bedoeld, een naamlooze vennootschap, een stichting, een coöperatieve of andere rechts persoonlijkheid bezittende ver- eeniging, dan rust de in dat ar tikel omschreven verplichting op de bestuurders. Artikel 3. 1. Aan de in artikel 1 omschre ven verplichting moet worden voldaan door indiening van een naar waarheid volledige en zon der voorbehoud ingevuld gedag- teekend en onderteekend formu lier. 2. De formulieren, welke door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek rechtstreeks aan de be trokkenen zijn toegezonden, moe ten bij dit Bureau worden inge diend. 3. Voor diegenen, op wien de in artikel I omschreven verplich ting rust en nog geen formulier hebben ontvangen, zijn de formu lieren verkrijgbaar bij de ge meentebesturen; zij d'enen hei- formulier in bij het gemeente bestuur. waarvan zij het hebben ontvangen of het 'gemeentebe stuur van de plaats hunner in woning. 4. De indiening der formulieren moet geschieden vóór of op uiter lijk 31 Augustus 1940. Het niet voldoen aan boven bedoelde verplichting kan worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaren of geldboete van ten hoogste 10.000, Goes, 28 Augustus 1940, W. C. TEN KATE. Provinciale Publicatie van het Departement van Economische Zaken. INN AM-, VAN FIJNE ZADEN. In afwijking met vorige persbe richten is tha.ns de volgende rege ling definitief vastgesteld, Karvvyzaad. Het zaad van oogst 1940 en andere oogsten moet door handelaren en telers worden inge- leverd. Geel mosterdzaad van oogst 1940 moet door handelaren en telers in geleverd worden. Andere oogsten worden voorloopig niet ingenomen. Blauwraaanzaad en bruin mosterd zaad worden niet ingenomen. De innameprijs voor karwijzaad oogst 1939 en andere oogsten bedraagt 32,20 per 100 K.G., terwijl voor bijlevering' van goede karwijbalen 0,60 per stuk wordt vergoed. Houders van karwijzaad oogst 1939 ei. andere oogsten zijn ver plicht hiervan ten spoedigste een monsier aan te bieden bij hun districtssecretaris; of aan het kan toor van den Provinciale Voedsel- commissaris voo" Zeeland te Goes, Brouwgerst. Voor brouwgerst komt uitslui tend in aanmerking in A gekeurde gerst van de rassen Kenia, Saxo- nia, Mansholt's tweerijige of Spratt Ai'cher.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3