Voor C de Britsche vliegtuigen boven Berlijn. Het Duitsche Iegerbericht van gisteren. Het opperbevel der Duitsche weer macht maakte gisteren bekend Een duikboot onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee Roesing heeft 46.170 b. r. t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken gebracht. De duikboot heeft daarmede op twee reizen 88.856 b. r. t. scheepsruimte tot zinken gebracht. Een tweede duikboot heeft vier koopvaardij schepen van in totaal ongeveer 30.000 b. r. t. uit een sterk beveiligd convooi weg geschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen deden Zon dag een aanval op het vliegveld Warm- well, ten N.W. van Portland. De aanval had de goede uitwerking en er ontstonden hevige gevechten. Op 360 K.M. ten W. van Landsend heeft een Duitsch vliegtuig een koopvaardijschip van 4000 b. r. t. tot zinken gebracht. Voor de Britsche havens werden weer mijnen gelegd. In den nacht van 25 op 26 Augustus hebben talrijke vliegtuigen in Birmingham alsmede in Kingstown en Coverntry fabrieken van de vliegtuig- en wapenindustrie met bom men bestookt. Men kon hevige ontploffin gen en zware branden waarnemen. In denzelfden nacht vlogen voor het eerst sinds het uitbreken van den oorlog eenige vijandelijke vliegtuigen boven Berlijn en wierpen verscheidene brandbommen uit aan den rand der stad. In het verdere deel van het rijksgebied vielen op ver scheidene plaatsen lukraak uitgeworpen bommen op niet militaire doelen. Noch hier, noch in Berlijn, werd schade aan gericht. Een der vliegtuigen welke boven Ber lijn had gevlogen, werd op den terugweg door afweergeschut neergehaald. De totale verliezen van den vijand be droegen Zondag 72 vliegtuigen, daarvan werden er 51 in luchtgevechten neerge schoten, 21 door het afweergeschut of op den beganen grond vernield. 14 eigen toe stellen worden vermist. Het jachteskader Richthofen heeft in de luchtgevechten van gisteren het aantal van 250 neergehaalde vliegtuigen over schreden. De eerste luitenant Wieck be haalde zijn 19e en 20e overwinning in de lucht. Het goud van de Belgische Nationale Bank. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering der Belgische Nationale Bank heeft de Vlaamsch-nationale senator van Dieren inlichtingen gevraagd over het lot van het goud der Belgische Nationale Bank, dat bijna volkomen naar het bui tenland is gebracht. Vooral wilde hy weten, wie het recht heeft over dit goud te beschikken en of d'e Belgische schaduw- regeering Pierlot nog recht van beschik king daarop heeft, zoo meldt het D.N.B. uit Brussel. De Gouverneur der bank, Janssen, ant woordde, dat het goud zich nog steeds in •het buitenland bevindt, waarheen het op bevel van de vroegere regeering gebracht is. Het is ondergebracht in de kelders der centrale banken van de Ver. Staten, En geland, Frankrijk en Zuid-Afrika, althans tot Juni heeft het zich daar bevonden. Op 25 Juni heeft het Belgische ministerie van financiën over geen goud beschikt. Van 8 Mei tot 25 Juni heeft de Nationale Bank echter meer dan 325 millioen francs goud van de vroegere regeering en meer dan 1500 millioen francs goud der Bank van Frankrijk voor de uitwisseling van Belgische bankbiljetten ter beschikking gesteld. Een deel van het laatste bedrag kan misschien weer opgespoord worden, maar ook deze hoop is klein, wegens de eventueele voorschotten die de Engelsche en Fransche departementen van financiën aan de schijnregeering Pierlot verstrekt hebben. Het tegoed van de Nationale Bank in de Ver. Staten is door een ver ordening van President Roosevelt geblok keerd. Ten slotte deelde Janssen mede, dat de omloop van bankbiljetten in den tijd van 25 Juni tot 20 Augustus met drie hjilliard is afgenomen. De GrlekschAlbaansche kwestie. Ten aanzien van de Grieksch—Albaan sche kwestie wijst men er in Italiaansche politieke kringen, aldus het D.N.B., op, dat van Engelsche zijde nog steeds geruchten verspreid worden om de atmosfeer op den Balkan te vergiftigen en onrust te zaaien. Deze Engelsche manoeuvres vinden slechts steun in de pers van bepaalde staten, zoo als Turkije. In Italië beperkt men zich er toe, dergelijke manoeuvres van de hand te wyzen, zooals ook uit de kalme houding van de Italiaansche pers blijkt. Zondag nog heeft de Italiaansche radio het door Reuter verspreide bericht, volgens hetwelk Itali aansche troepen de Grieksche grens hadden overschreden, moeten tegenspreken. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN LEIDSOHENDAM. Maandagmiddag heeft aan den Vlietweg te Leidschendam een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarvan de Rotterdamsche vluchtelinge mevrouw Ravesteyn, tijdelijk woonachtig aldaar, het slachtoffer is ge worden. Mevr. R. reed op haar rijwiel daar ter plaatse, toen een vrachtauto geladen met zand, van den expediteur Z. te Voorschoten, naderde. Blijkbaar is mevrouw R. daardoor zenuwachtig geworden en zig-zag gaan rijden. De bestuurder van den auto pro beerde op verschillende manieren haar te ontwijken, doch helaas zonder gevolg. Een botsing volgde, waardoor zij kwam te val len en de wielen van den zwaar geladen Wagen over de borst kreeg. Een dokter die de eerste hulp verleende, heeft het slachtoffer, dat zwaar inwendig gekneusd was; naar St. Antonius Hove te Voorburg vervoerd. Het feit is des te tragi scher als men in aanmerking neemt, dat de echtgenoot dezer dame verpleegd wordt in een inrichting voor zenuwlijders. De tal rijke kinderen, die nu beide ouders moeten ontberen, zijn bij omwonenden onderge bracht. SPORT VOETBAL De halve competitie. De stand van de halve competitie is thans als volgt De Zeeuwen 3 3 0 0 164 6 Vlissingen 4 3 0 1 155 6 R.C.S. 3 2 0 1 9—11 4 Middelburg 4 10 3 14—14 2 Zeelandia 4 0 0 4 324 0 A.s. Woensdag wordt te Middelburg ge speeld de Laatste wedstrijd, t.w. De Zeeu wenR.C..S Mocht R.C.S. dezen wedstrijd winnen, dan zou een beslissing tusschen De Zeeuwen, R.C.S. en Vlissingen noodig worden. De Zeeuwen, die aan een gelijk spel genoeg hebben om den beker te veroveren, zullen er echter wel alles op zetten om ten minste een gelijk spel te bereiken. „Zevenkampdag" voor voetballers. De door de vereenigingen Middelburg, Walcheren en Zeelandia te organiseeren „Zevenkampdag" is thans definitief vast gesteld op Zondag 8 September a.s. en zal gehouden worden op het gemeentelijk sport terrein te Middelburg. Ongetwijfeld zullen de vereenigingsbesturen het belang van een dergelijke ontmoeting inzien en de deelna me onder hun leden animeeren. Wedstrijden vastgesteld. Dinsdagavond Zeelandia 1 en 2 comb.— Walcheren I. Donderdagavond Zeelandia 3Walche ren 2. Vrijdagavond Adsp. Middelburg—adsp. De Zeeuwen. Zondagmorgen Middelburg 3De Zeeu wen 3. Zondagmiddag Middelburg 2De Zeeu wen 2. 3 September Zeelandia adsp.Walche ren adsp. Terneuzensche BoysAxel 54. Zondag speelde Axel I tegen de Terneu zensche Boys voor de serie nederlaagwed- strijden. Reeds kort na het begin had Axel een 03 achterstand, welke bij de rust was ingeloopen tot 33. Hoewel Axel hierna nog de beste en meeste kansen kreeg om te doelpunten, werd de eindstand toch 54 voor de Terneuzensche Boys. Vriendschappelijke wedstrijden. Zondag werden te Biervliet de volgen de vriendschappelijke wedstrijden ge speeld: Biervliet-adspir. tegen Schoondijke ad- spir. 13. Biervliet ISchoondijke T 14. Liefdadigheidswedstrijd te Sluis. Zondagavond werd alhier een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tus schen een veteranen-elftal van Sluis en het le elftal van V.V. Sluis ten bate van een gewonden speler. De belangstelling voor dezen wedstrijd welke in een gelijkspel' 3—3 'eindigde was bijzonder groot. WaardeRilland 61. Waarde speelde een vriedschappelijken wedstrijd tegen Rilland. Waarde was over het geheel genomen sterker en wist voor rust driemaal te doelpunten. Na ï-ust scoorde Rilland haar eerste en laatste punt en Waarde trof opnieuw driemaal het net en won dus met 61. KORFBAL Z.K.B. Uitslagen van Zaterdag Afd! Walcheren: Madjoe HSwift B 1—5. Afd. Zuid-Beveland: T.O.G.O.Wemel- dinge 31. Op Zaterdag 31 Augustus a.s. wordt alléén gespeeld de wedstrijd Volharding Zeelandia te Yerseke. Dit is de laatste wedstrijd voor de noodcompetitie in de afd. Zuid-Noord Beveland en hierbij gaat het om de bezetting van de bovenste plaats op de ranglijst daar de beide 12- tallen precies evenveel punten hebben. Rechtszaken Lijkroover staat terecht. Het gerechtshof te Den Bosch heeft gis teren. in hooger beroep behandeld de straf zaak tegen den thans gedetineerden land bouwer J. v. d. L., woonachtig te Veghel, die zich aldaar op 12 Mei van dit jaar aan lijkroof heeft schuldig gemaakt. Op dien bewusten dag heeft hij van een soldaat, die dood langs den weg lag, een horloge weg genomen, daarbij zeggende „Ik zal het maar nemen, anders doet een ander het toch maar". De Bossche rechtbank heeft v. d. L. veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf Tegen dit vonnis heeft v. d. L. hoo ger beroep aangeteekend. De advocaat-generaal, mr. H. W. Mass- nink, heeft opnieuw tegen v. d. L. twee jaar gevangenisstraf geëischt. Het hof zal over 14 dagen arrest wijzen. Strijd om een gedenkteeken op een s ldatengraf. Eenige dagen geleden deed de president der Haagsche rechtbank uitspraak in het kort geding waarin de heer B. te Sassen- heim, de gemeente Sassenheim gedagvaard had omdat de burgemeester een gedenktee ken had doen plaatsen op B.'s terrein, waar een aantal Nederlandsche soldaten, die in den oorlog gesneuveld zijn, ligt begraven. De heer B. had namelijk bezwaar tegen het gedenkteeken, dat een steenen kruis van 2.75 M. hoog zou worden. De president heeft toen deze vordering afgewezen omdat de burgemeester niet had gehandeld in opdracht van de gemeente. De burgemeester had namelijk betoogd, dat hij op last der toenmalige militaire autoritei ten had gehandeld. Hierop heeft de heer B. den burgemeester persoonlijk gedagvaard en gisteren heeft de president uitspraak gedaan. Thans heeft de president overwogen, dat uit de begrafenis wet niet is af te leiden, dat iemand bevoegd zou zijn, zonder toestemming van den Als de tomaten rijp zijn. door MARTINE WITTOP KONING. I. Is het eigenlijk nog wel noodig om voor de tomaat een aanbeveling te schrij ven? Die tijd is er geweest. Het „eet meer tomaten!" heeft de gewenschte aanmoedi ging gegeven tot kennismaking met de oorspronkelijk voor ons, Hollanders, vreem de vrucht, een aanmoediging, die haar grond vond in de overtuiging, dat de tomaat, in verband met haar groote vita- minewaarde, een belangrijke hulp kan ge ven bij het op peil houden (of brengen) van de gezondheid. Baby begint al met een paar lepeltjes tomatensap per dag; de kleuter zet die goede gewoonte voort door op zijn boter hammetje de in schijfjes gesneden tomaat te eten en zoo is de grondslag gelegd voor een blijvende vriendschap met de tomaat, het geheele leven door. Feitelijk zouden we tegenwoordig, dank zij tomatenpuree en tomatensap, in alle seizoenen van de nuttige vrucht kunnen profiteeren: het is n.l. gebleken, dat een juiste manier van conserveeren weinig afbreuk doet aan de waarde van het product. Echter vallen deze conserven niet binnen het bereik van ieders beurs en het is daarom, dat we de huisvrouw aanraden om in elk geval dezen tijd van overvloed (en dus van lage prijzen!) niet ongebruikt voorbjj te laten gaarij maar er dubbel en dwars gebruik van te maken. Hoe? Op de boterham vormen de sappige schijfjes een smakelijk belegsel, vooral nu het laagje boter niet dik kan zijn. Een schaaltje met, per persoon, een ge- wasschen hééle tomaat maakt, dat ieder zichzelf kan verzorgen; bovendien komt deze manier van opdienen aan het vita minegehalte ten goede, omdat nu de vruchten niet lang" van tevoren gesneden worden. Wilt U liever van de tomaten een slaatje maken, dat óók goed bij den broodmaal tijd past, dan zou ik U voor het aanma ken een schepje hangop of kwark aanraden, of wel de bij het koken van melk opge- zamelde „vellen", die (goed geklopt) een roomachtige massa vormen, waardoor dan een ietsje azijn kan worden geroerd. Over sla-olie, mayonnaise en slasaus missen we voorloopig de beschikking, maar de hier genoemde vervangingsmiddelen smaken niet minder goed, vooral als we door een tikje mosterd, wat fijngesneden geurige tuinkruiden (peterselie, bieslook of dragon) het aroma van de saus verhoogen. Als een handig en ook smakelyk! smeersel voor de boterham kunnen toma ten dienst doen, die we, in stukken ge sneden, evén in de 'koekenpan, zonder toe voeging van water," hebben laten gaar worden en die we dan vermengen met eenige lepels geraspte kaas tot alles met elkaar een smeuïg geheel vormt, 't Lek kerst wordt dit „broodbelegsel", als we er onder voortdurend roeren ook nog een goed geklopt ei doormengen, maar zelfs zonder dat vormt het tomaten-kaasmeng seltje een ware tractatie. Natuurlijk geven we er weer den noödigen geur aan door wat fijngesneden groene kruiden; ook voe gen we er naar smaak wat zout bij. De mogelijkheden voor het gebruik van tomaten zijn hiermee nog bij lange na niet uitgeput; in een volgend artikeltje hoop ik U wat te vertellen over warme tomatengerechten, die in het middagmaal dienst kunnen doen. Van onze Boekentafel LUCHTALARM TE BERN. Maandagnacht om 25 minuten over 12 is te Bern luchtalarm gemaakt, in verband met verschijnen boven de stad van talrijke Engelsche vliegtuigen.. Het luchtafweerge schut kwam onmiddellijk in actie. De zelfde vliegtuigen hebben later boven Ge- nève gevlogen en bewogen zich in zuide lijke richting. Ook vannacht is, naar het D.N.B. meldt het Zwitsersche rechtsgebied geschonden. Naar uit Bern gemeld wordt, is aldaar tweemaal luchtalarm gemaakt. Bij liet tweede alarm zijn de Britsche vliegtuigen in vier achter elkaar volgende golven over de stad gevlogen. Te - Genève is vannacht eveneens driemaal luchtalarm gemaakt. Ook uit andere plaatsen, van Westelijk Zwitserland komen berichten over nachte lijk luchtalarm binnen. NEDERLANDSCHE FEDERATIE VAN ACCOUNTANTSVEREENIGINGEN. Als gevolg van een Zaterdag gehouden bijeenkomst, is de Nederlandsche federatie van accountantsvereenigingen opgericht, tot welke zijn toegetreden Nationale ver- eoniging van accountants, Nationaal ge nootschap van accountants, Eerste Neder landsche genootschap van accountants en belastingadviseurs en het 'Nederlandsche college van accountants, met tezamen on geveer 300 leden. De nadere regeling ter zake is opgedra gen aan een commissie uit de besturen en raden van toezicht dezer vereenigingen. De getroffen regeling zal op korten ter mijn aan de ledenvergaderingen der toege treden vereenigingen ter goedkeuring wor den voorgelegd. Het ligt in de bedoeling ook de overige hier te lande bestaande vereenigingen van accountants tot toetreding uit tc noodigon. eischer een gedenkteeken te plaatsen op het onderhavige graf, dat zich ingevolge artikel 2 der wet op zijn grond bevindt. Ook de oorlogswet geeft omtrent het oprichten van gedenkteeken geen richtsnoer. De burgemeester werd mitsdien in het ongelyk gesteld. Hem is verboden verder te doen bouwen aan dit gedenkteeken, in af wachting van de beslissing des gewonen rechters. Het vonnis is urtvc-vbaar bij voorraad. En nuNederland in! De in het voorjaar gevoerde actie om de vacantie in verband met de buitenge wone omstandigheden in eigen land door te brengen, zal wellicht door de gebeurtenis sen in Mei niet het resultaat gehad heb ben dat men wenschte. Toch zullen er nog velen zijn die gedacht hebben: Juist nü, trekken wij er eens op uit! Verstandige menschen die deze gedachten in een daad omgezet hebben of dit nog zullen doen. Want weet iedere Nederlander wel, hoe mooi ons landje is? Op interessante onder houdende wijze beschrijft de bekende toerist Ton Koot dit naar aanleiding van een zwerftocht, in het boek „En nu Nederland in!", uitgegeven in „De Nieuwe Meulenhoff Editie". Bij het lezen van dit werkje kan men ervaren welk een schat aan schoonheid m bezienswaardigheden ons land bezit. Vanzelfsprekend is ook een plaats aan het eiland Walcheren inge ruimd. Helaas is veel schoons uit Middel burg, dat hier beschreven wordt, in vlam men opgegaan. De uitgever merkt zoo juist op: Wij meenden dit hoofdstuk onveran derd te moeten opnemen, om des schrij vers indrukken weer te geven van het oude Middelburg, zooals het velen lief was en, naar wij vertrouwen, spoedig weer zal zijn. Deze gids voor Nederland, die ook als roman zijn waarde heeft, is nog ven-ijkt met een 16-tal prachtige natuuropnamen en 10 route-kaartjes. Hoe bewaar ik mijn levensmid delen in oorlogstijd? Op bovenstaande voer iedere huisvrouw urgente waag geeft een bij de uitgeverij D. A. Daamen N.V. te Den Haag uitgege ven werkje het antwoord. Er zijn vele ma nieren om levensmiddelen goed te bewa ren; men leest ze eens hier of daar, doch wanneer men ze noodig heeft, zijn ze niet te vinden. Op advies van een oud-regee- rings-voedselcontroleur is nu het over zichtelijke en handige boekje „Hoe bewaar ik mijn evensmiddelen in oorlogstijd?" verschenen, dat een ware vraagbaak voor de huisvrouw kan worden genoemd. Zijn onz" kinderen muzikaal? De Uitgeverij W. L. J. Brusse N.V. te Rotterdam doet onder oovenstaanden titel een werk het licht zien dat als handleiding voor ouders, muziekleeraren en onderwij zers moet dienen voor het onderzoek naar den muzilcalen aanleg van de kinderen. Een belangrijk onderwerp, daar muzikali teit als een Ier gaven aan den mensch toch geenszins verwaarloosd mag worden. Het boek is van de hand van Jan Keyzer en door dr. Eduard Reeser van een voorbe richt voorzien. Schilderen met olieverf. Op uitnoodiging van de N.V. Uitgevers maatschappij Kosmos te Amsterdam heeft prof. Huib Luns in dit boek een aantal er varingen en raadgevingen neergeschre ven voor hen, die het schilderen uit lief hebberij beoefenen en voor jonge kunst schilders. Het wei-kje dat bedoeld is om den aangeboren zin voor de techniek van hét olieverfschilderen te ontwikkelen, is geïllustreerd met een 25-tal reproducties van werken van den auteur. Eerste hulp by luchtaanvallen. Bij de N.V. uitgeversmaatschappij Kos mos te Amsterdam is een handige, be knopte handleiding voor eerste hulp bij luchtaanvallen verschenen. Verschillende illustraties verduidelijken de gegeven aan wijzingen. „Eerste Hulp bij Luchtaanvallen", door J. Voskuyl, arts bij den Gem. Geneesk.- en Gezondheidsdienst te Amsterdam. Uitgave N.V. Uitge- t vers-Maatschappij „Kosmos", Am sterdam. Een handig boekje, dat bij voorkeur be oogt, den volstrekten leek, op een voor ieder begrijpelijke wijze, de kennis van eerste hulp bij ongelukken bij te brengen. De noodzakelijkheid hiervan wordt tegen woordig wel algemeen ingezien en de lut tele prijs van dit knap samengestelde en overzichtelijke boekje, stelt iedereen in staat het, tot heil van zichzelf en anderen, aan te schaffen. Olifant uit Poppelo, door Phiny Dick. Uitgave Van Goor Zonen, Den Haag. Van de schrijfster verscheen reeds eerder Miezelientje en prinses Rosmarijn, een al leraardigst en kleurig verlucht kleuter boek. Nu is daar een nieuw kleuterboek, even fraai en prettig geïllustreerd, het ver haal van Olli Fant uit Poppelo. Een ver haal voor kinderen, zonder nochtans kin derachtig te zijn. De kleuters zullen het lezen en herlezen of zich laten voorlezen. „Over Scandinavië" door Kavel Capek, met teekeningen van den schrijver. Uitgave Van-Holkema en Warendorff N.V., Amsterdam. Geen hoogdravende taal gebruikt deze geniale schrijver, wanneer hij ons voert door Denemarken (de gezegende gaarde Gods) Zweden (het land van graniet) en Noor wegen, met de steile, ontzagwekkende rots keten aan zee. En toch grijpt het ons aan, dit boek, met zijn geestigen of weemoedi gen humor toch zien wij Scandinavië door het oog van den kunstenaar zooals h ij dit ziet in zijn pracht en cultuur. Geen reisbeschrijving, doch een mteressante ka rakterschets over de Noordelijke landen en menschen legt hij ons voor, deze ons te vroeg ontvallen kunstenaar, met zijn oor spronkelijke wijze van schrijven en teeke nen. Een mooi boek, waax-van men geniet. „Goede voeding in slechte tijden" door M. P. van der Knoop en W. Zeldenrustde Jongh. Uitgave Erven J. Bijleveld, Utrecht. Om met betrekkelijk geringe kosten een goeden en vooral voedzamen maaltijd op te disschen is tegenwoordig een strikvraag voor menige huisvrouw, welke evenwel in dit handige boekje een antwoord vindt. Nuttige wenken méér dan 300 recepten brandstofbesparing, verbeterde hooikist, electrisch koken enz. enz., vormen den in houd, Een nuttig geschriftje, Ingezonden Stukken VOLKOMEN EENSGEZINDHEID» Vanmorgen luisterden wij naar het A.N. P. door de radio en hoorden o.a.: „In Luxemburg zijn alle politieke partijen ont bonden; het is verboden een nieuwe poli» tieke partij te stichten." Bravo! Daar moet het hier in Neder land ook heen, maar op dit moment nog niet, pas als de oorlog voorbij is en een toestand, van vrede komt in Europa, eerst dan moet het hier ook zoo gaan. Een volk, een taal, een vaderland, dat het beste gediend is met de volkomen eensgezindheid van allen; één school voor alle kinderen met vrijheid van geloof, maar dit geloof houden buiten de eenheid, dus eenheid in verscheidenheid. Ben cen traal bestuur en de noodige versoberingen. Evenals in de litteratuur en speciaal in de dichtkunst sedert 1918 gebroken werd met de Romantiek en men zich richtte en nog bezig is te richten op het leven en de overgave en offers voor het leven, zoo komt nu eindelijk ook de economische toe stand op het dynamische standpunt. Leven en werken wordt hoofdzaak: werken voor zich zelf en voor anderen. Werkende menschen hoeven dus niet bang te zijn voor dezen nieuwen tijd, die de meeste onzer nog nevelig voor oogen staat. Laten we eens in een paar groote trek ken mededeelen, dat o.i. komen moet: 1. Een eensgezind en dus sterk en groo» ter Nederland met Vlaanderen er bij. 2. Alle' staten van Europa met of zon der Engeland vereenigd in de Vereenig- de Staten van Europa. Maar dit. weer als overgang naar een Wereldstatenbond; met vrijen handel voor de geheele wereld. Laten we dus hopen, dat spoedig de vrede komt en de mogelijkheid wordt ge opend om doen de werken des vredes. Zoo zij het. G. J. MAAS. Goes, 24 Augustus 1940. NOG EENS PRIJSOPDRIJVING Als antwoord op de opmerkingen van de firma Maljers zou ik nog het volgende wil len opmerken le. De opmerking dat fabrikanten de kor tingen voor gireerjng lieten vervallen. Het is bij a 1 onze fabrikanten nog niet voorgekomen dat we voor contante betaling per giro de gewone korting niet in min dering mochten brengen, hetgeen ook van de zijde der fabrikanten niet mag op grond vair de bestaande verordeningen. Het lijkt ons daarom zeer vreemd dat de firma M. zich dit wel aan laat leunen. 2e. De opmerking omtrent benzine zou alleen opgaan voor grossiers die per eigen wagen bezorgen, en dan toch ook nog maar gedeeltelijk omdat zij in ieder geval toch gedeeltelijk wel mogen rijden. Vele gros siers leverden voordien franco per bode, nu niet meer-. 3. Inkrimping van de crediettermijn is in strijd met de verordeningen en ons zijn geen gevallen bekend dat fabrikanten het gezonde crediet intrekken en uit sluitend onder rembours leveren. Dat de grossiers ongezonde crediettoestanden(waar zij zelf de schuld van zijn) niet laten voort bestaan, zal wel ieder billijken en is uit maatschappelijk oogpunt toe te juichen, maar de gezonde winkelzaken staan hier ten enenmale buiten. Het bovenstaande is alles volkomen uit de praktijk genomen, maar de firma 11. weet ook wel dat het momenteel voor een kruidenier beter is zijn naam niet te noe men. De tijd hiervoor zal nog wel eens Tenslotte nog deze opmerking Er zijn gelukkig nog verschillende grossiers die normaal trachten te handelen en deze zien zodoende ver vooruit, de vele andere gros siers zal deze toekomst nog vele onaange name verrassingen brengen. Deze gros siers effenen het pad der inkoopcombina ties. EEN KRUIDENiER. Radioprogramma Woensdag 28 Augustus 1940. JAARSVELD. 414.4 M. K.R.O.-UTTZ. 8.00 Ber. ANP. 8.05 Wij beginnen den dag'. 8.15 Gram. 10.00 VPRO Morgenwij ding. 10.15 Gram. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Ber. 12.05 Gram. 12.15 Rococo- oetet. 12.45 Ber. ANP en 'gram: 1.15 KRO- Melodisteu en solist. 2.00. Voor de vrouw, 3.00 Musiguette. 3.30 Gram. 3.45'KRO- Melodisten en solist. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Ber. ANP. 5.30 Gram. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.05 Gram. 6.15 KRO-Me- lodisten en solist. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 KRO-ork. 7.45 Repor tage. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 KRO-orkest. - 8.45 Reportage. 9.00 KRO-orkest. 9.20 Cy clus. 9.40 KRO-Kamerorkest. 10.10 Wij slui ten den dag. 10.1510.30 Ber. ANP., slui ting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-UITZ. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Engelsch. 7.30 Gram. (Om S.00 Ber. ANP). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Renova- septet (opn.). 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 AVRO-Amusementsork. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Ensemble Malescu. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Omroeporkest en solist. 3.15 Bei\ Engelsch. 3.30 Zang en piano. 4.00 Conoertgebouw-ork. en soliste (opn.) 4-.30 Gram. 5.00 Ber. Duitscli. 5.15 Ber. ANP. 5,30 AVRO-Amusementsorkest. 6.15 Ber, Engelsch. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, causerie. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 AVRO-Amuse mentsorkest. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. ANP. 8.30 Ber. Engelsch, 8.45 Gram. 9.15"Ber. Engelsch. 9.30 Gram. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15 Ber. ANP. 10.30 —10.45 Ber. Engelsch. 11.15—11.30, 0.15— 0.30 en 1.15—1.30 Ber. Engelsch,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7