l STADSNIEUWS t Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes Bommen bij den Noordweg neergekomen. In den afgeloopen nach' vernam men het bekende zware geronk van vliegtuig motoren. Tegen middernacht werden knal len van bommen gehoord. In de omgeving van den Noordweg en den Noordsingel wer den vele ruiten vernield en een groote schrik maakte zich van de daar wonende personen meester. Verschillende hebben hun woning verlaten en elders een onder komen gezocht. Speciaal ook de woning en de broeikas sen van den groenten- en bloemenkweeker De Klein hebben danig geleden. In andere perceelen, bijv. pand 51 is geen ruit meer heel. Ook hebben enkele daken het moeten ontgelden en zijn pannen vernield. Heden morgen kon een nader onderzoek worden ingesteld en bleek, dat in het z.g. Gat van Ponse twee groote bommen op bouwland zijn neergekomen, die groote gaten veroor zaakten, terwijl in den tuin achter perceel Noordweg 53 een derde tot ontploffing kwam. In een weide verder op in het Gat van Ponse is een bom neergekomen, die he denmorgen nog niet tot ontploffing was gekomen en die de oorzaak is, dat order werd gegeven enkele woningen in de naaste omgeving te ontruimen, waarmede de be woners hedenmorgen bezig waren Van de politie vernamen wij nog, dat niemand haar van het geval verwittigde. Personen die over een telefoon beschikken, gelieven indien er iets van dezen aard gebeurt het politiebureau op te bellen. Het is 's nachts anders ondoenlijk de plaats van het onheil op te sporen. VEERTIG JAAR BIJ DE P.T.T. Den 1 September a.s. zal het 40 jaar zijn geleden, dat de heer A. G. Schram de Jong, directeur van het P.T.T.-kantoor te Middelburg als surnumerair bij den P.T.T. in dienst trad. Na in laatstgenoem de functie werkzaam te zijn geweest te 's-Gravenhage, Deiden (Postkantoor), Rot terdam (Postkantoor), en Leiden (Tele graafkantoor), volgde op 1 Januari 1903 zijn benoeming tot commies vierde klasse. In den commiezenrang was hij achtereen volgens werkzaam te Amsterdam (Post kantoor), Leeuwarden (Telegraafkantoor), Nijmegen (Postkantoor), 's-Gravenhage (eerst Telegraaf-, toen Postkantoor en daarna aan het hoofdbestuur). Op 16 No vember 1921 volgde zjjn benoeming tot di recteur te Woudrichem. Reeds 2 jaar la ter verwisselde hij deze directie met die te Schagen, om 6 Juli 1925 in gelijke functie werkzaam te worden gesteld te Zierikzee, waar hij op 1 November 1928 den rang van referendaris verkreeg. Na dat hij op 16 November 1932 was belast met de directie te Alphen a. d'. Rijn, zien wij hem 1 Mei 1937 de leiding van het P.T.T.-kantoor te Middelburg opgedragen. De heer Schram de Jong is door zijn humaan optreden, zoowel bij het publiek als bij zijn personeel zeer gezien. HET OPRUIMINGS- EN HERSTELWERK. Gisteren heeft men zich, nadat Zater dag de eerste zijmuur van het op 8 Mei geopende magazijn van Albert Heijn in de Langedelft was omgehaald, bepaald tot het maken van de gaten voor het doortrekken van de kabels aan die muren, die men heden zou beginnen om te trek ken, en als eerste stond op het lijstje de muur bij de Nieuwe Kerkstraat, die tusschen het magazijn De Klok en het perceel van den heer Wijtman stond. Nu wij toch over deze omgeving schrij ven, willen wij er aan toevoegen, dat het eerste deel van het pand der familie Ron- ca, dat men ook nog wilde in orde bren gen voor tijdelijken winkel, verleden week bij den hevigen wind getroffen is door een omvallenden muur en nu zal moeten worden gesloopt. Bij het werken in het puin aan de over zijde der straat, daar waar de firma Ro bijn haar magazijn heeft gehad, is zekere L. uit Vlissingen, gistermiddag plotseling ongesteld geworden. Dokter Pel, die ge waarschuwd was, achtte overbrenging per ziekenauto naar het gasthuis gewenscht, daar het hier een maagaandoening was, die operatief ingrijpen noodzakelijk deed zijn. Bij de historische gebouwen worden de maatregelen voor het behoud van wat bleef staan, geregeld voortgezet en wij denken ditmaal speciaal aan het Stadhuis. Steeds meer deelen worden gestut, maar ook de toren wordt niet vergeten en met een grie zelige bewondering hebben wij gisteren personen op den rand van wat nog over is, zien loopen en stukken steen e.d. van bovenaf in het puin zien werpen, wat ook van iets lager gelegen deelen van den toren plaats vond. Na het hinderlijke bovenop te hebben verwijderd, is men begonnen met het ma ken van een voorloopige afdekking om verder inregenen te voorkomen. Ook de gene, die het ontkalken van het wapen schild op zich heeft genomen, heeft zijn hoogen post weer betrokken, en zijn werk voortgezet. Op het Koorkerkhof is men begonnen aan het opbouwen van een schutting. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in het ka naal door Walcheren was hedenmorgen 63 gr. Verduisteringsbepalingen worden niet goed nageleefd. Vele overtredingen in Den Haag. De verduisteringsbepalingen worden te 's-Gravenhage zoowel in de huizen als bg de voertuigen, nog steeds niet naar be- hooren nageleefd. Dit blijkt wel hieruit, dat de Haagsche politie in de week van .12 t/m 18 Augustus j.l. niet minder dan 320 processen-verbaal tpr zake heeft opge maakt. In den afgeloopen nacht bedroeg het aantal alleen al 58, DE ZEE KENT GEEN NATIONALITEIT. Schreven wij gisteren over de teraarde bestelling met militaire eer van drie mi litairen, w.o. een Engelschman en twee Franschen, die allen op de Walchersche stranden waren aangespoeld, Maandag middag waren wjj wederom getuige van een dergelijke plechtigheid. De zee, onberekenbaar in haar grootsch- heid, had wederom een gedeelte van haar prooi aan de aarde teruggegeven. Thans waren het de stoffelijke resten van vier Duitsche militairen en wel een hauptmann, een ober-leutenant, een feldwebel en een gefreiter, allen leden van het Duitsche luchtwapen. In de stemmig, met groen versierde aula van de begraafplaats stonden de vier kis ten, gedekt met de Hakenkruisvlag, opge steld, terwijl or een drietal soldaten de eerewacht was betrokken. Tal van officieren, zoowel van het lucht wapen als de zeemacht, waren aanwezig om de laatste eer aan de dappere gevalle nen te bewijzen. Onder hen merkten wij o.a. op den kapitein ter zee Molmann, den kapitein-luitenant ter zee Gayer, den hauptmann Köhlen en vele anderen, terwijl mede aanwezig waren de burgemeester van Vlissingen de heer C. A. van Woel- deren en de doktoren Van der Bijl en Jens. Terwijl een militair muziekkorps treurmu ziek speelde, werden de -'sten door perso neel van het luchtwapen naar buiten ge dragen. Voorafgegaan door de muziek en een groot vuurpeleton, werden de kisten naar het graf gedragen. Een groot aantal kransen werden door militairen van land en zeemacht meegedragen, terwijl ook le den van de transport-colonne afdeeling Vlissingen, een viertal kransen in den stoet meedroegen. Nadat de kisten boven de geopende gemeenschappelijke groeve, waren geplaatst, werd het woord gevoerd door een Duitse" vlootnredikant, die op ontroerende wijze schetste hoe deze man nen, kameraden, op de meest eervolle wij ze hun leven hebber gegeven in den strijd voor hun vaderland. Terwijl de kisten in het graf neerdaal den speelde de muziek: „Ich hatte einen Kamerad", waarna de predikant tenslotte voorging in gebed. Nadat hauptmann Köhlen namens het Duitsche luchtwapen een 4-tal kransen op het graf had gelegd, sprak kapitein Mol mann namens de Duitsche krijgsmarine woorden van grooten eerbied voor de ge vallen leden van het luchtwapen. Zij stre den, aldus spr., voor een rechtvaardigen zaak en offerden op dappere wijze hun le ven voor Führer, volk en vaderland. Ook namens de Duitsche krijgsmarine legde ir. een viertal kransen neer. Dr. Van der Bijl bracht door het neer leggen van een viertal kransen, een laat- sten groet namens het Nederlandsche Roo- de Kruis. Nadat het vuurpeleton een drietal salvo's over het graf had gelost, was deze plechtigheid geëindigd. Te Antwerpen slaagde voor Regentes in de Germaansche talen onze vroegere stad- genoote mej. J. Debra. Aanmeldingsplicht voor schippers. Bhjkens een mededeeling van den inspec teur-generaal voor het verkeer te 's-Gra- venhage worden alle schippers, die varen voor eigen rekening of in vaste verhouding staan tot de vrachtgevers, verplicht, zich na de lossing van hun lading aan te melden bQ het kantoor van den diohtstbijzijnden agent van een bevrachtingscommissie of bevrachtingssecretaris. Deze aanmeldings plicht is onmiddellijk ingegaan en is inge voerd om een zoo nuttig mogelijk gebruik van de vervoersmiddelen te kunnen bewerk stelligen. Ten kantore van genoemde per sonen of instanties zal men den schipper eventueel vervoer kunnen opdragen in de richting van de plaats, waarheen hij gaat ter inneming van een nieuwe lading. Den schippers wordt aangeraden zich strikt aan deze bepaling te houden, aange zien hij anders de kans beloopt, dat zjjn goedkeuring of verklaring voor de vaart of zijn olievergunning wordt ingetrokken. PETROLEUM VOOR NAVIGATIELICHTEN EN VAARTUIGEN Volgens een mededeeling van den in specteur-generaal voor de Scheepvaart te 's-Gravenhage is in een groot aantal, rayons een aantal districtshoofden en onder-dis- trictshoofde;. aangewezen, die bevoegd zijn voor het .geven van certificaten voor goed afgeschermde navigatielichten en tevens be wijzen van vergunning voor het verbruik van petroleum ten behoeve van de naviga tielichten mogen verstrekken. Voor de Zeeuwsche stroomen is als districtshoofd aangewezen de directeur van het Loodswe zen te Vlissingen. Als onder-districtshoof den fungeeren de havenmeester te, Hans- weert, de havenmeester van Terneuzen, de havenmeester van Breskens en de techni sche ambtenaar van den Rijkswaterstaat te Vlissingen. De schippers kunnen zich om- inlichtingen tot deze personen wenden. Met de bewijzen van vergunning voor het verbruik van pe troleum kunnen zij zich wenden tot de plaatselijke distributiekantoren, alwaar zjj de noodige bonnen in ontvangst kunnen ne men. Faillissementen. Mevr. D. Hoefkens, wed. G. A. Wessels, vroeger winkelierster in glas, porcelein, enz., Nieuwendijk, Vlissingen. Totaal passief 2590.77, waarvan preferent 64.62. De baten bedragen vermoedelijk 597.44. DE HERVORMDE SCHOOL VOOR- LOOPIG IN HET GROENEWOUD. Zooals bekend krijgt de Her-vormde school, die vroeger in het schoolgebouw aan de Wagenaarstraat was onderge bracht, een nieuw onderkomen aan de Groote Markt. Alvorens dit gebouw betrokken kon worden, moesten verschillende belangrijke verbouwingen geschieden. In afwachting van het gereed komen van een en ander, werd tijdelijk les gegeven iri de Oranje- school aan de Bloemenlaan van dezelfde schoolvereeniging. Daar de werkzaam- WINKELSLUITING EN VERDUISTERING. Contactcommissie bepleit een „glijdende schaal". De Contact-Centrale van de drie Midden standsbonden, de Raad voor het Grootwin kelbedrijf en de drie samenwerkende be dienden-organisaties hebben, naar „Het Volk" meldt, een nota gezonden aan het Departement van Economische Zaken met verzoek, maatregelen te willen nemen ten aanzien van de winkelsluiting in de win termaanden. Lr deze nota wordt gezegd, dat het, met het oog op de verduistering noodzakelijk zal zijn de bepalingen van de Winkelslui tingswet buiten werking te stellen. Een landelijke regeling verdient daarbij de voorkeur boven plaatselijke of regionale regelingen. Het zal overweging verdienen het slui tingsuur afhankelijk te maken van het tijdstip van zonsondergang in dier voege, dat zoodra de zon vóór 19.30 ondergaat, het sluitingsuur valt op een tijdstip vóór 20 uur en wel zoodanig, dat, naarmate de zonsondergang vroeger is, het sluitingsuur wordt vervroegd, totdat 18 uur is bereikt. Het wordt van belang geacht, het terug- loopen van het sluitingsuur sprongsge wijze, bijv. met een kwartier in een periode, van 14 dagen te doen geschieden. De volgende schaal wordt daarom voor gesteld valt zonsondergang tusschen 19.35 en 19.20 uur, sluiting 20 uur valt zonsondergang tusschen 19.20 en 19.05 uur, sluiting 19.45 uur valt zonsondergang tusschen 19.05 en 18.50 uur, sluiting 19.30 uur valt zonsondergang tusschen 18.50 en 18.35 uur, sluiting 19.15 uur valt zonsondergang tusschen 18.35 en 18.20 uur, sluiting 19 uur, enz. In deze regeling zou plaats ingeruimd kunnen worden voor de mogelijkheid van ontheffing of uitzondering voor de weken van St. Nicolaas en Kerstmis. Met betrekking tot de sociale positie van het winkelpersoneel kan worden overwo gen, dat de vervroegde sluiting in het al gemeen aan den vrijen avond ten goede komt. Een compensatie wordt billijk ge acht zij zou kunnen worden, gevonden in een inkorting van de pauze, in uiterste gevallen tot het wettelijk minimum van een half uur. Verduisteren van zonsondergang tot zonsopgang Er blijkt nog steeds eenige verwarring te bestaan omtrent het tijdstip, waarop geen licht meer uit de huizen naar buiten mag uitstralen en op de wijze waarop deze verduistering geschieden moet. Voortdurend zijn er nog menschen, die in de meening verkeeren, dat zij hun ramen eerst een half uur na zonsondergang behoe ven af te schermen,en een zekere achte loosheid is hier niet 'geheel weg te cijferen. Echter is de situatie zoo, dat de verduis teringsbepaling van kracht is van het oogenblik van zonsondergang tot dat van zonsopgang. Tusschen die beide tijdstippen mag dus geen licht uitstralen, met dien verstande, dat ook het ontsnappen van licht door kie ren niet toegestaan kan Worden. Vandaar deze raadgevingVerduistert uw ramen goed en tijdig, en doet dat óók aan de achterzijde van uw woning. Bommen op Eindhoven. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ca. half een luchtalarm gemaakt, toen En- gelsche vliegtuigen een aanval deden, waar omtrent het hoofd van den luchtbescher mingsdienst aan het A.N.P. mededeelt, dat twee brisantbommen en een groot aantal brandbommen werden uitgeworpen, waar van reeds 25 zijn opgespoord. Alle projec tielen kwamen neer in het veld tusschen Strijp en Gestel, waar zij slechts geringe schade in het land aanrichtten. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor, evenmin zijn er gebouwen beschadigd. In wijden omtrek bevinden zich geenerlei militaire objecten. heden op de Groote Markt nog geruimen tijd zullen duren, zal voorloopig het schoolgebouw in het Groenewoud betrok ken worden. HET LEVEN HERSTELT ZICH. Vele inwoners keeren terug. Het leven in onze stad herkrijgt zoo langzamerhand weer een normaal aan zien. Het blijkt, dat vele ingezetenen, die de gemeente hadden verlaten om in de dorpen een tijdelijk onderkomen te vinden, weer naar hun oorspronkelijke woonplaats terugkeeren. Ook velen van hen, die al leen overdag in Vlissingen verbleven, doch den nacht daarbuiten doorbrachten, zijn van gedachten veranderd en blijven nu rustig thuis. De pessimisten hebben dit maal ongelijk gehad, het is n.l. nu wel gebleken dat het verblijf in Vlissingen niet gevaarlijker is dan. elders, zoodat er geen enkele reden is om de stad te ont vluchten. Tijdens de lange zomerdagen was dit heen en weer trekken niet zoo'n groot be zwaar, doch nu de avonden langer worden en bij slecht weer, wordt het minder aan genaam. Deze factoren zijn zeker mede aanleiding dat velen thans thuis blijven. Met dit al, beteekent deze terugkeer een herstel van het normale leven in onze stad. Getijden. Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsd. 27 8.57 21.27 2.53 15.16 Woensd. 28 10.19 22.52 4.02 16.37 Dond. 29 11.38 24.13 5.25 18.06 Vrijdag 30 12.42 25.12 6.40 19.16 Zaterd. 31 13.30 7.38 20.05 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later» S springtij. Schuttevaêr verzoekt uitdieping van de buitenhaven aan 't Sas. Naar gemeld wordt heeft het hoofdbe stuur der schippersvereeniging „Schutte vaêr" aan Burg. en Weth. van Goes een verzoek verzonden, waarin de aandacht van dit college gevestigd wordt op de geringe diepte van de buitenhaven van het Sas van Goes, die den toegang vormt tot de Goes- sche haven. In het schrijven wordt naar voren ge bracht, dat genoemde toegang gedurende meer dan 2% uur voor en na gemiddeld laagwater niet kan worden aangedaan, in dien de .diepgang van de vaartuigen 2 me ter bedraagt. Hieruit volgt, dat voor groo- tere schepen, die dus meer diepgang heb ben, de inlooptfld in nog sterkere mate wordt beperkt. Bij de navigatie moet de schipper dus rekening houden met de groo te kans, dat hij geruimen tijd op zee zal moeten vertoeven om te wachten, als hij niet tijdig den toegang kan bereiken. Dit wachten op een dikwijls ruw en door sterke getijstroomingen beheerscht vaarwater als de Ooster-Schelde brengt zekere gevaren met zich mede. Op grond van de omstandigheid, dat de haven van Goes tot één van de meest be zochte havens van Zeeland behoort, meent genoemd hoofdbestuur de uitdieping van de buitenhaven van het Goesche Sas te mogen bepleiten, in het belang van de schip pers en het handelsverkeer. ONVOLDOENDE VERDUISTERD. M. R. in de Lange Kerkstrat en J. M. aan den Stationsweg werden verbali- seerd wegens het onvoldoende verduisteren van hun panden. ONWETTIGE RIJWIELVERLICHTING. M. E. v. d. M. en J. K. W. K., heiden alhier, kregen een bekeuring, omdat hun rijwiel niet was voorzien van een volgens de voorschriften afgeschermde verlichting. RIJWIEL GEVONDEN. Op het politiebureau werd gisteren een „gevonden" rijwiel aangegeven, dat een halven dag onbeheerd aan den Westhaven- drjk langs het kanaal had gelegen. Een vreemde vondst op een vreemde plaats EEN RUIT INGEGOOID.... Bedenkelijk verschijnsel. In een kort bericht meldden wij giste ren, dat door een onbekend gebleven wiel rijder bij den sigarenwinkelier E. A. Klooté een groote etalageruit werd inge gooid. Was hier enkel van baldadigheid sprake, of van een (altijd laaghartige) persoonlijke wraakneming, dan zou er geen aanleiding zijn op dit bericht terug te ko men, maar omdat hier zeer waarschijnlijk een politieke, of vermeende politieke drijf veer in het spek is, is er die reden thans wel. Want. in dit licht bezien is deze daad een zeer ernstig verschijnsel. En het is ook een verschijnsel, dat in strijd is, en zeer ongunstig afsteekt bij het politieke leven dat Goes tot heden kenmerkte. Want heel veel heeft Goes nooit van ergerlijken politieken strijd geweten en zoo er al eeni ge strijd was, dan werd die binnen de mu ren van vergaderzaal of raadszaal gevoerd, en dat steeds op waardige wijze. En die zelfde Goesenaars, die dan in vergader- of raadszaal eikaars tegenstander waren, werkten daarnaast in andere instanties altijd hartelijk samen. In het belang van Goes en haar bevolking. En vaak ook in het belang van elders wonenden, ongeacht van welke politieke gezindheid die „elders wonenden" waren. Als Goes hulp kon bie den, dan werd die hulp geboden, royaal en zonder verder vragen. Toen ook Goese naars leden onder het oorlogsgeweld, toen hielp Goes eveneens, zonder zich af te vra gen, van welke politieke of godsdienstige gezindheid die getroffenen waren. Men hielp elkaar als Goesenaar en als mensch. Zooals we Goes hier teekenden, zoo was Goes te waardeeren. Zóó was Goes, om een weidsch woord te bezigen, groot in het beste waarin een kleine gemeente groot kan zijn. En zoo is het, tot den donkeren Zondagavond die pas achter ons ligt, steeds geweest. Geen enkele politieke partü beeft hier tot heden den tegenstan der met ongeoorloofde en te laken midde len bestreden. En zeer ernstig is te hopen, dat dit zoo blijven zal, en dat die daad van Zondagavond het eerste en laatste ver schijnsel op dit gebied zal blijven. Laat elke weldenkende Goesenaar daartoe me dewerken. Dat is ons aller belang. Want men bedenke daarbij ook, dat we nog steeds onder Duitsche bezetting leven dat de Duitsche overheid hier de hoogste aard- sche macht is, en dat het haar eerste taak is in geheel Nederland, dus ook te Goes, de orde en rust te handhaven. En reeds ge noegzaam bleek elders, dat dit handhaven van de rust en orde met straffe hand ge schiedt Zaterdag 18 Mei, een dag na de bezet ting van Goes, schreven we„Dit num mer zal verschijnen in een door de Duit- schers bezet gebied. Zoo ergens dan past zeker in dit gebied een waardige houding van de bevolking. Men overwege zijn woorden en zijn daden. En het wordt ons niet moeilijk gemaakt die houding tegen over de Duitschers, die thans Zuid-Beve land bezetten, aan te nemen. Van een ieder, die persoonlijk met de Duitschers in aanraking kwam, hoorden we niets dan lof over hun waardige' en welwillende hou ding". Dit schreven we dus drie maanden ge leden en elke Goesenaar zal beamen, dat die houding van de zijde der bezetting steeds gehandhaafd is. Laat Goes er dan toch vooral voor waken zich niet van een andere, minder waardige wijze te laten GEVAARLIJKE HOND. De wielrijder M. J. van L. werd gisteren op den Ouden Singel door een hond aan gevallen, waardoor hij de macht over het stuur verloor en met zijn rijwiel tegen één der- huizen terecht kwam. Het rijwiel werd aan de voorzijde vernield en L. kwam er af met een gescheurde kous. Aangifte bij de politie volgde, die een onderzoek instelt. Het autoverkeer van heden af beperkt. Van 22.00 tot 04.00 uur alle verkeer vati Nederlandsche auto's stopgezet. Het betreden van de stranden na het invallen der duisternis verboden. Op order van den Duitschen militairen bevelhebber in Nederland en op bevel van den Rijkscommissaris voor de bezette Ne- derlandsche gebieden, wordt het volgende bepaald 1. Van 27 Augustus 1940 af moet tot nadere aankondiging tusschen 22,00 en 04.00 uur alle verkeer van Nederlandsche auto's worden stopgezet. Onbeperkt wat den tijd betreft is liet autoverkeer toege laten voor auto's a. Van de Duitsche weermacht, van de Waffen-S.S. en van de Duitsche politie, van de bureaux van den Rijkscommissaris, van den douanedienst, van de „Technische Nothilfe" en van de Rijlcs-Duitsche bu reaux met officieele Duitsche onderschei dingsteekenen. b. Van de Nedei'landsche politie en brandweer, van den ambtelijken luchtbe schermingsdienst, evenals van ambulance auto's, kraanwagens, auto's van artsen en vroedvrouwen bij de uitoefening van den desbetreffenden dienst. c. Taxi's, voorzoover zij rijden voor artsen, vroedvrouwen of zieken. Het in strijd handelen met deze bepa lingen leidt tot dwangmaatregelen van de zijde der politie en tot inbeslagneming van het voertuig, 2. Van 27 Augustus 1940 af is het be treden van het strand in geheel Nederland tusschen het invallen van de duisternis en het aanbreken van den dag tot na dere aankondiging verboden. De Duitsche kustwacht heeft hiertoe bij zondere aanwijzingen van den Duitschen militairen bevelhebber ontvangen. wg. RAUTER. S.S.-Brigadeführer. Engelsche bommen op ons land. Het A.N.P. meldt uit Den Haag: Ten gevolge van de Duitsche aanvallen op En geland, is de Engelsche luchtmacht van nacht blijkbaar zoodanig in het eigen land bezig gehoudtn, dat het aantal bomaan vallen op ons land daardoor vrij gering was. Hoofdzakelijk de kuststreken zijn het doelwit geweest: het binnenland bleef ge spaard. Zoo zijn, zooals reeds gemeld, bommen gevallen op Middelburg, waar in de buitenwijken ruiten vernield werden, Westkapelle, waar bijna geen schade werd aangericht, Texel, waar akkerland werd getroffer en geen schade aangericht, en Yerseke, waar eveneens geen schade ont stond. Persoonlijke ongelukken deden zich nergens voor. De Engelschen verloren gisteren 74 vliegtuigen. Naar zooeven bekend is geworden, zoo meldt het D.N.B., heeft de Duitsche lucht macht gisteren 67 Britsche vliegtuigen in luchtgevechten neergehaald. Zeven Brit sche toestellen werden op den beganen grond vernield. Achttien Duitsche vlieg tuigen z\jn niet teruggekeerd. Kabinetscrisis in Egypte. Naar Reuter Uit Caïro meldt, zou de Egyptische ministerpresident Hassan Sabry koning Foead gisteren zijn ontslag heb ben aahgeboden. De koning zou hem ver zocht hebben een nieuw kabinet te vor men. Rijwiel gestolen. Van G. L. alhier werd een rijwiel ont vreemd, dat hij eenigen tijd tegen een pand in de Singelstraat geplaatst had. Het wordt voor de wielrijders weer op passen I VERGADERING „DE HANZE". Streven naar samenwerking. Gistermiddag werd in het Schutters hof alhier een rayonvergadering gehouden van de R.K. Middenstandsfederaties en afdeelingsbesturen op Zuid- en Noord-Be veland en Walcheren. Ook de deken en de pastoor van Middelburg woonden deze ver gadering bij. De vergadering werd geleid door den heer L. Verwer, alhier. Het voornaamste punt van bespreking was het vraagstuk van de samenwerking der middenstandsorganisaties, waarover de heer J. Bakker een uiteenzetting gaf. Hij deelde o.a. mede, dat de eenheid ge vonden zal worden in de uitbreiding der bevoegdheden van de bestaande contact commissie, waardoor de besluiten dezer top-organisatie bindend zullen worden. Daaronder zal elke bond en vereeniging zijn vrijheid en zelfstandigheid behouden. Spreker ging daarbij uitvoerig in op de taak van het hoofdbestuur en de taak der afdeelingen en afdeelingsbesturen op cultureel, sociaal economisch en zedelijk Na de pauze betuigde de heer Roode, voorzitter van de Goesche „Hanze", zijn waardeering voor de eer die de Goesche afdeeling te beurt viel om deze rayon bijeenkomst in haar midden te mogen heb hen. Na do pauze behandelde de heer Bakke" de steunactie „Midïtenstandsoffer 1940", waarbij hij krachtige steun aan deze actie bepleitte. Concert Kunstvrienden. Bij gunstig weer hoopt de Mond- en Accordeon afdeeling van Kunstvrienden hedenavond een concert te geven op de Markt. De vermelding, dat dit concert gister avond zou plaats hebben was het gevolg van een verkeerde opgave.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2