SPORT Radiorubriek VOETBAL BEKERTOURNOOI VAN N.A.O. TE BREDA. Op de nieuwe terreinen van N.A.C., die eerst op 15 September .officieel geopend zullen worden, is gisteren het tournooi om den zilveren -beker van de gemeente Prln- cenhage gespeeld. De uitslagen waren: N.A.C.—Willem II 2—1 Longe—N.O.A.D. Or—2 Verliezersronde: LongaWillem II 23 EIND WEDSTRIJDN.A.C.N.O.A.D. 2—0. De wisselbeker die eenmaal werd gewonnen door de Belgische club Boom F.G., eenmaal door Go Ahead en tweemaal door N.A.G., is dus thans overgegaan in handen van N.A.C. Voorts speelde een R.K. jeugdelftal tegen het jeugdelftal van N.A.C., welke ontmoe ting door de R.K. jeugd gewonnen werd met 10. OM DE A.R.O.L.-BEKER. De uitslagen van den eersten dag van het A.R.O.L. tournooi te Amsterdam luiden: H.F.C.Zeeburgia 10 A.F.C.—U.V.V. 4—0 D.W.V.—D.W.S. - 0—3 AjaxH.B.S. 0—5 OOK EENHEID IN HET AMSTERDAMSCHE VOETBAL. In een bijeenkomst van de verschillende Amsterdamsche voetbalbonden is besloten, dat de A.V.B., A.V.V.B., A.K.V.B., R.K. A.V.B., de afdeeling Amsterdam van den Nederlandsch Christelijken Voetbalbond en de afdeeling Amsterdam van den N.A.S.B., in één bond vereenigd zullen worden. WEENEN—BERLIJN 3—2. Meer dan 50.000 toeschouwers waren gistermiddag in het Praterstadion te Wee- nen getuige van den stedenwedstrijd Wee- nen-Berlijn; Nadat de rust met 11 ingegaan was, slaagde de Weensche ploeg er ten slotte in om met 32 te winnen. ATHLETIEK CONCENTRATIE IN DE ATHLETIEK. Op initiatief van mr. J. J. C. P. van Kuök, voorzitter van de Nationale stich ting voor lichamelijke opvoeding, heeft Zaterdagmiddag te Amsterdam een be spreking plaats gehad tusschen de bestu ren van den Arbeiderssportbond en de K.N.A.U. De vergadering die onder leiding stond van den K.N.A.U.-voorzitter den heer G. E. van der Werff, had een vlot en vriend- schappelijk verloop. De athletiek-groep van den Ned. Arbei- derssportbond heeft zich onmiddellijk en zonder eenige restrictie bereid verklaard zich aan te sluiten bij de K.N.A.U.-orga- nisatie. De arbeiders athletïek clubs zullen in dezelfde formatie blijven bestaan. Zij zullen zich echter allen bij de K.N.A.U. aanslui ten. Het cultureele- en het jeugdwerk blijft geheel onder leiding van de arbeiders organisaties. Elke club mag onderling wedstrijden tus schen hun eigen leden zelf organiseeren. Alle andere wedstrijden komen onder lei ding van de K.N.A.U. De concentratie be oogt dus in hoofdzaak het wedstrijdwezen. Eén bestuurslid van den N.A.S.B. zal toetreden tot het bestuur van de K.N. A.U., alsmede één technisch leider van den N.A.S.B. tot de nat, tech. cie van de K.N.A.U. Binnenkort zullen verdere besprekingen worden gevoerd met de overige athletiek- bonden zooals de R.K., de Christelijke, het K.N.G.V. e.a. NATIONALE JUNIORESCLUB- KAMPIOEN SCHAPPEN Nieuw Ned. record 200 m. horden. Zondagmiddag zijn op de sintelbaan te Amsterdam de nationale juniores club kampioenschappen om den Wouter Groene- steyn-beker en de wedstrijden om den Herman van Leeuwen-beker gehouden. In dit programma waren tevens twee se- nioresnummers opgenomen, welke gol den voor het kampioenschap van Ne derland. Eén hiervan was het nummer 200 meter horden, waarin de titel behaald werd .door F. Butselaar van Hellas. Na het verloopen van de drie series was de ver wachting echter anders. Immers in de tweede serie slaagde de athleet A. Wel- lerdieck van Hellas er in het record op dien afstand met 0.1 sec. te verbeteren en te brengen op 25.4 sec. Het stond sedert 6 September op naam van B. Mesman- Schultz met een tijd van 25.5 sec. In de finale moest de nieuwe record- houder echter de meerderheid erkennen van Butselaar, die een tijd van 25.6 sec. maak te. Slegt kampioen op de 10 k.m. De kampioenstitel op de 10.000 meter ging naar den P.S.V.-er Slegt. Nadat de strijd om de leiding tusschen Bakker en Walther door het opgeven van laatstge noemde geëindigd was, liep Slegt lang zaam op Bakker in. Met nog di'ie ronden voor den boeg was de A.A.C.-er ingehaald en in de laatste ronde beschikte Slegt nog over zooveel reservekrachten, dat hij deze met een felle eindspurt inzette en de race met ruim 9 seconden voorsprong winnen kon, De strijd om de bekers was eveneens zeer spannend. In beide gevallen moest het laatste nummer de beslissing brengen. De Herman van Leeuwen-beker werd met één punt verschil door de Trekvogels ge wonnen, de Wouter-Groenestejjn-beker met een half punt verschil met A.A.C. door Vlug en Lenig. De uitslagen van de senioren waren: 200 meter hoiden: 1. en kampioen But selaar 25.6 sec; 2. Wellerdieck 26.8 sec; 3. Hagedoorn 26.00 sec. 10.000 meter: 1. kampioen Slegt (P.S.V.) 33 min. 45 sec. 2. Bakker (A.A.C.) 33 min. 54.3 sec.; 3. Overdijk (A.A.C.) Polsstoldioogspringen, A-klasse: 1, La- more (Haarlem) 3.60; 2. Mosies (Trek vogels) 3.60 meter.; 3. Butselaar (Hellas) 3.50 meter* WIELRENNEN P. VAN NEK WINNAAR VAN DE RONDE VAN VALKENBURG. Onder buitengewoon groote belangstel ling, ruim 15000 toeschouwers, werd gis teren de ronde van Valkenburg gehouden, waarbij gereden werd over het befaamde Cauberg-circuit over een afstand van 128 k.m. Aan dezen eersten internationalen wegwedstrijd in dit seizoen namen 41 renners deel. Hierbij wist de renner Piet van Nek, een fraaie overwinning te be halen. Van het begin af tot het einde streed van Nek in de voorste gelederen om na de 13de ronde er alleen tusschenuit te trekken en met een veilige voorsprong de kop te nemen. Hij wist deze bevoorrechte positie tot het einde van deze uit 20 ronden bestaanden wedstrijd te behouden. De uitslagen luiden: 1. P. v. Nek in 3 uur 43 min. 10 sec. 2. de Lattauer (België) 3 uur 47 min. 5 sec. 3. Joosen (Made) in dezelfden tijd, 4. De Hoog (Amsterdam) 5. Wijdenes, 6. Gommers, (Dongen) 7. Dietvorst (Am sterdam), 8. Steenbakkers, (St. Michiels- Gestel), 9. v. d. Zande, 10. Demondt (België), 11. Engel (Amsterdam), 12. C. de Groot (Amsterdam), 13. Banken, 14. Reuter (Amsterdam), 15. v. d. Vliet (Am sterdam), 16. Hofstede (Gouda), 17. Strae- ren (België). BELLENAARS WINT DE RONDE VAN TEGELEN. Zaterdagmiddag heeft te Tegelen voor de vijfde maal de ronde van Tegelen plaats gehad. De uitslagen luiden: Amateurs: 60 km. over 45 ronden: 1. C. Smits (Rotterdam) in 1 uur 40 min. 43 sec. 2. J. Liebregts (Eindhoven), 3. P. Spits (Tegelen), 4. Keizer (Amsterdam). Profs en onafhankelijken: 1. C. Pejle- naars (Terheiden) in 2 uur 45 min. 2. van Amsterdam (Merxem), 3. C. van Gent (Rotterdam), 4. Jan Braspenning (Prin- cenhage), 5. G. Saes (Weert). REVANCHEWEDSTRIJDEN DER NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Het slechte weer zal er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen, dat de belangstelling voor de revanchewedstrijden der nationale kampioenschappen in het Stadion Amster dam, Zondag maar matig was. De groot ste belangstelling ging natuurlijk uit naai de verrichtingen van onzen nationalen stayer-kampioen Adri Zwartepoorte, die thans onder bijzonder moeilijke omstandig heden zou moeten bewijzen, dat hij zijn titel niet louter aan toevallige omstandig heden te danken had. Inderdaad is het een zeer interessante en spannende strijd geworden, waarin de stayers Bosland en van Amsterdam zich bijzonder hebben onderscheiden. Schulte bleek niet in goede conditie en staakte on tijdig den strijd. Bosland ontketende van het begin af een jeugdige vechtlust, waardoor de overige renners gedwongen werden door een hoog tempo gedurende den geheelen wedstrijd zich tot het uiterste te geven. Hierbij gingen zoowel Zwartepoorte en Wals ten onder. Een verrassender verloop had onge twijfeld niemand zich kunnen denken. Verwacht werd, dat onze nationale be roepssprinter A. van Vliet onbedreigd als overwinnaar uit deze revanche zou komen cn inderdaad heeft Derksen geen kans gezien van Vliet's prestaties te be naderen. De uitslagen waren: Stayerswedsfcryd oven 100 km.: 1. Bos land 1 uur 25 min. 15.4 sec.; 2. v. Am sterdam op 100 meter; 3. Wals op 480 meter; 4. Zwartepoorte op 2 ronden. Sprintwedstryd voor amateurs over 500 meter: 1. Bijster; 2. v. Boheemen; 3. Moeke. Inhaalwedstrijd vooii beroepsrijders over maximum 5 km.: Ie rit: 1. v. d. Voort; 2. v. Egpiond (100 rh.j 2e rit: 1. Groenewegen; 2. Klink (25 m.). 3e rit: 1. Klink (3e plaats)2. v. Eg- mond (4e plaats). Beslissingsrit: 1. Groenewegen; 2. v. d. Voort (70 m.). Sprintwedstrijd tusschen de beroepsrij ders v. Vliet en Derksen: le rit: 1. v.Vliet 13.4 sec.; 2. Derksen. 2e rit: 1. v. Vliet 12.8 sec.; 2. Derksen. MERKENS DUITSCH STAYER KAMPIOEN. Duitsch stayerkampioen 1940 werd de overwinnaar bij de Olympische spelen in 1936, Toni Merkens in 1 uur 27 min. 9 sec. Op de tweede plaats eindigde Um- benhauer, 3. Schindler en 4. de oud-we reldkampioen Lohman. KORFBAL JAARVERGADERING VAN DEN NEDERLANDSCELEN KORFBALBOND. Te Amsterdam heeft de Nederlandsche korfbalbond de 87ste jaarvergadering ge houden. Nadat de voorzitter, de heer S. A. Wilson op treffende wijze de slachtof fers van den oorlog had herdacht en de hulpactie voor de Rotterdamsche korfbal lers in herinnering gebracht had, schet ste hij vervolgens den momenteelen toe stand van spel en bond. Overal in den lan de werden onmiddellijk na den oorlog plan nen gemaakt om weer te gaan korf- ballen. En nu de competitie voor de deur staat is opnieuw gebleken, dat de leden verlangend zijn het spel weer te beginnen. Er is dan ook, gezien de omstandigheden, geen reden tot pessimisme. Nu de licha melijke opvoeding meer in de belangstel ling komt te staan is er ook voor korf bal een betere kans om propaganda voor het spel te maken. Wat de eenheid in de korfbalsport be treft, merkte de heer Wilson op, dat de Nederlandsche korfbalbond met den Chris telijken korfbalbond reeds eenige bespre kingen gevoerd had, welke nog niet tot een resultaat geleid hebben. De mogelijk heid van een federatie werd onder oogen gezien, maar voor verdere plannen zal men afwachten, wat de stichting voor li chamelijke opvoeding zal doen. Het bestuur werd vervolgens herkozen, alleen in de plaats van den heer dr. ir. J. P. Mazure, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd mevr. M. J, Stempels-Piet gekozen. Gemengd Nieuws BIJ LUCHTGEVAAR KIJKE MEN NIET VOOR HET RAAM In Amsterdam-Noord moest Zaterdagmid dag het afweergeschut in werking treden, hetgeen tengevolge had, dat op enkele plaatsen lichte projectielen neerkwamen. Een dezer ontplofte in de Leeuwerikstraat op het plaveisel, waarbij twee voor het raam kijkende personen door scherven werden ge raakt, zoodat zjj zich moesten laten verbin den. De verwondingen bleken van lichten aard te zijn. Een tweede projectiel kwam in een per ceel aan de Kanariestraat (waarvan de be woners niet thuis waren) tot explosie en richtte daar eenige beschadiging aan hpt meubilair aan. Men zij nogmaals gewaarschuwd om by luchtgevaar nie'. op straat ie vertoeven en niet voor het raam te gaan kijken. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID EN VERDRONKEN. Als gevolg van de duisternis is Zaterdag avond de 75-jarige G. Noorlander te Schoonhoven om het leven gekomen. De man die op den Höögen Dyk te Bergam bacht woont, wilde zich van Schoonhoven naar huis begeven. In het donker is hij, in plaats van de steenen brug óver de Voor haven op te loopen, aan de linker zijde van het water den 'rol opgegaan. Hy is' daar over den opslag van zand van den kade muur in de Voorhaven geloopen. Twee agenten en een lid van den lucht beschermingsdienst boden met een roeiboot spoedig hulp en reeds na vijf minuten had den zij den ouden man op het droge ge bracht. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. Een zelfde ongeluk vond Zaterdagavond ook nog plaats te Harlingen. Omstreeks half twaalf is daar de 59-jarige ongehuwde tuin man J. de Vries, komende uit de Nieuw- straat in het vaarwater van het Franeker Eind geraakt en verdronken. VERKEERSONGEVALLEN MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vrijdag vond op den rijksweg te Dronrijp een ernstig auto-ongeval plaats. Een auto, waarin drie aardappelhandelaars waren ge zeten, slipte en botste tegen een boom. De bestuurder, de heer J. Bouman uit Voor burg liep een kaakfractuur op. De heer E. Luttmr*-- Sr. uit Stadskanaal bekwam zeer ernstige verwondingen, terwijl zijn zoon, de heer E. Luttmer Jr. uit Harlingen, even eens gewond werd. Alle gewon-".en werden naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden overgebracht, waar de heer E. Luttmer Sr. Zaterdag is overleden. Te Nijmegen is Zaterdagmiddag op den hoek van den Weurtschen weg en de Bor- stadlaan de 63-jarige huiseigenaar van S. door een autobus aangereden. Het slachtoffer sloeg tegen de straat en bleef dood liggen. De heer van L. was hard- hoorig. Den chauffeur treft geen schuld. Te Wassenaar is Zaterdagnamiddag op den ryksstraatweg de 19-jarige mej. P. Z., wonende te Rotterdam, die per rijwiel van de Eikenlaan kwam;' door een militairen auto aangereden, doordat zij geen voorrang verleende. Het meisje werd met zware hersen schudding en inwendige verbloeding naar het ziekenhuis St. Ursula overgebracht, waar zij kort na aankomst aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is bezweken. Voorts is Zaterdagavond te Katwijk aan Zee in de Secretaris Varkevisserstraat de ongeveer zestigjarige krantenbezorger G. van Bruggen, die per fiets zijn werk deed, door een vrachtauto achterop gereden. De aanrijding kwam zoo ernstig aan, dat Van Bruggen op slag dood was. De competitie zal op 15 September be ginnen. Om het komende jaar geheel op nieuw te beginnen heeft het bestuur be sloten alle straffen, behalve de royeerin- gen, kwijt te schelden. ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN IN HEEMSTEDE. Te Heemstede zijn Zondag nationale zwemwedstrijden gehouden, welke voor een belangrijk deel golden, als revanche van de Nederlandsche kampioenschappen. De kampioenen hebben getoond, dat zij de titels waard waren en behaalden de over winning. Vooral Jo Waalberg was op dreef, want ondanks het nogal koude water slaagde zy er in beneden de drie minuten den afstand van tweehonderd meter school slag af te leggen, een prestatie, welke zy dit seizoen nog niet heeft verricht. Zij kwam weer tegenover T. Bijland en C. Koster en in dezelfde volgorde als de vo rige week, kwamen de dames binnen. Een goede verrichting leverde ook A. C. de Brun van H.I .C. op de honderd me ter schoolslag, die tweede werd achter Smitshuysen. Ric van Veen won met slechts een tien de seconde verschil van Bep van Schaick in liet nummer honderd meter borstcrawl. Het heerennummer verliep niet minder spannend, want Hoving kwam als eerste aan met een minimumverschil voor Schef- fer. Iet van Feggelen won het nummer hon derd meter rugslag en de dames N. Schef- fer-Senff en Dini Kerkmeester kwamen gelyk aan. Na overzwemmen bereikte me vrouw Sclieffer het eerst de finish, TENNISSEN OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Scheveningen streden gisteren Leimo- nias en D.D.V. om het clubkampioenschap van Nederland. Er waren aardige, vlot gespeelde partijen, waarin veel was te ge nieten. De Amsterdammers, die hun Haag- sche rivalen het vorige jaar met 82 versloegen de inzet was toen ook het landskampioenschap startten ook dezen keer met de besten kansen. Maar de Haag- sche dames beslisten nu anders. Zij ver loren geen enkele partij, ook niet in het gemengde dubbelspel. Het werd 5—5, on beslist, dus en waarschijnlijk zal dc match in Amsterdam worden overgespeeld. Van vrouw tot vrouw. Moeder vraagt: Jantje heeft de laatste weken de teeken- ziekte. Ik heb er niets tegen, als hij maar niet overal op zat te krabbelen. Vooral de pasgewitte muur in de bijkeuken moet het ontgelden. Het helpt niet of ik hem al verbied, hij laat het toch niet. Wat moet ik met hem beginnen, hy wordt er zoo lastig do^r en tot nu toe had ik geen kind aan hem. Antwoord: Doodeenvoudig ig de oplossing. Geeft U hem een stuk papier en een potlood, U zult zien, dat hij dan Uw muur met rust laat. Kinderen van' een jaar of drie willen „teekenen" (al lijkt 't er in onze oogen niet erg op) precies zooals ze eerder wilden spreken. Er zyn vele geleerde be schouwingen over deze teeken„manie" ge houden, men rekent ze tot de motorische uitingen, welke .voor den groei en de ontwikkeling van het kind onmisbaar zijn. Daarom is b.v. lichamelijke opvoeding niet uitsluitend „lichamelijk", als ze tenminste goed wordt beoefend. Doch het kind en later de jonge mensch leert hierdoor zijn spieren beheerschen, wat ook aan de uitingen van zijn geest ten goede komt. En dit eerste teekenen is een eerste uiting van het verlangen naar de spieroefening, die het zal moeten beheerschen, wil het een evenwichtig mensch worden. Hondenliefhebster vraagt: Ik zou graag een aardig klein hondje hebben, liefst een rashondje. Ik ben niet ruim behuisd en woon op een bovenhuis. Het liefst zou ik een grooten hond hebben, doch dat vind ik, gezien de tegenwoordige omstandigheden en mijn eigen huisvesting, nogal bezwaarlijk. Antwoord: Er is :.atuurlijk een hemelsbreed ver schil tusschen een grooten hond en een kleinen, niet alleen omdat de rassen bui tengewoon uit elkaar loopen, doch ook omdat Uzelf ten opzichte van een grooten hond anders zult zyn ingesteld dan ten aanzien van een kleine. Bij een grooten hond krijgen we het gevoel beschermd te worden, bij een kleine beschermen wij zelf. Intusschen, hoe een hond reageert, hangt voornamelijk af van zijn opvoeding. Ik ken een grooten hond, die eigenlijk tegen zichzelf beschermd behoorde te wor den, hij is onbeheerscht en is een schrik voor iederen bezoeker, terwijl hij weinig bijdraagt tot de werkelijke bescherming van zijn eigenares. Als U bij een hond het gezellige element zoekt, dan kunt U dat evengoed, misschien beter, bij een kleine hond vinden. Een dwergkeesje b.v. is een kittig, opgewekt dier, een Pekingeesje lijkt me minder voor U geschikt. Aller liefste honden zijn ruigharige terriers. Modiste vraagt: Dit voorjaa.r heb ik een paar nieuwe hoeden gekocht, maarik heb ze zoo goed als niet gedragen. Nu komt het na jaar aan, zou ik ze nog kunnen dragen of komen er modellen, die vee. verschillen van die van het voorjaar? Antwoord: Ik zou nog even wachten met veran deren, de zomer is nog niet om en U kunt nog gerust zonder hoed of met een enke'e hoofdband op straat komen. De nieuwe sorteeringen, die voor het groot ste deel in ons land worden vervaardigd, zijn nog niet uit, de hoedenfabrieken wer ken nu op volle kracht en binnenkort zullen we zien, wat de nieuwe najaars mode ons brengt. Keukenprinses vraagt: Er worden me allerlei middelen aan de hand gedaan om sla aan te maken zonder olie. Tot nu toe kon ik er nog komen, maar de bodem van mijn olieflescli is duidelijk zichtbaar. Wat is de beste ma nier om dit tekort zoo weinig mogelijk aan mijn huisgenooten te laten merken? Antivoord: In de eerste plaats, vertel ze niet dat U geen olie meer hebt! Als ze erg op olie zijn gesteld, zullen ze op ieder slasausje dat U probeert iets aan te merken heb ben! Keuken geheimen bestaan niet voor niets! Ik wil ze U wel verraden: kwark is uitmuntend met tuinkruiden en azijn vermengd als slasaus te gebruiken. U moet het naar eigen smaak verdunnen. U kunt óók een hardgekookt ei met wat boter en melk vermengen, citroen of azijn toevoegen. Tenslotte kunt U karnemelk flink kloppen, met kruiden vermengen of met de gehakte stelen van jonge uien, zout of/en suiker toevoegen. Annette vraagt: Eenigen tijd geleden leende ik een ken nis een zakdoekje. Ze heeft 't me nog niet teruggegeven. Ik heb nog voldoende zakdoeken, maar dit een behoort tot een dozijn, dat dus geschonden is. Zal ik er om vragen of wachten totdat ze 't me terugstuurt. Ik vrees alleen, dat ik dan nog heel lang geduld zal moeten oefenen. Misschien verdwijnt het intusschen wel 1 Antwoord: Hm, in dezen tydMaar ja, als U byzonder er op gesteld bent, dat het do zijn compleet is, maak dan van Uw hart geen moordkuil. Ik zou 't niet vragen! Huisvrouw vraagt: Myn schoonmoeder, die niet jong meer is, is bij me komen wonen. Ze laat me myn gang gaan en ik doe myn huishou ding zooals ik gewend ben. Maar soms verwijt ze me, dat ik zoo erg zuinig ben met koffie en thee. Ik heb een paar ons thee meer dan ik strikt noodig heb, maar wilde die bewaren tot de nood aan den man komt. En daarom pas ik alle bezui nigingsmethoden toe, die me zyn aange raden. De thee en koffie zijn nog zeer drinkbaar. Antwoord Kent U de fabel van Lafontaine: „De krekel en de mier?" De krekel, die den heelen zomer had rondgedarteld, moest het in den ■■-'inter afleggen, tenvyl de mier, die ijverig gewerkt had, van zyn voorraden kon leven. Maarzoo lang de wereld bestaat, zijn er altijd krekels en mieren geweest. Ze hebben elkaar nooit zoo heel goed begrepen en dat zal blijven tot het einde der dagen. Alleen, in uw geval is het andersom, gewoonlijk heeft de ouderdom meer van de mier en de jeugd meer van de krekelEen enkele keer een royale hand brengt af wisseling! Maar alweer, overmaat schaadt! Zonnebloem vraagt Mijn broer is bij de Marine ln West- Indië en aangezien wij niet kunnen schrij ven, verlangen wij natuurlijk erg naar be richt van hem. Wij zouden graag willen weten wat we moeten doen om iets van hem te hooren, Antwooiü s Goede raad is hier zeer duur. Er bestaat geen directe verbinding meer. U hebt geen kennissen in Amerika, die zouden kunnen informeeren? Ik wilde dat ik U beter kon helpen, maar ik weet er ook geen raad op. Aan Zus Mij werd gezegd, dat over Zwitserland nog mogelijkheid tot informatie bestond. Van daaruit kon getelegrafeerd worden. Maar, ik vrees, dat de kosten overweldi gend zullen zijn. De gulden noteert er ZVz cent! Moeder vraagt S Myn dochtertjes van elf en negen jaar gaan, als het weer het toelaat, iederen dag naar het strand, baden en spelen. Soms nemen ze hun jonger broertje ook mee. Een paar kennissen van mij vinden het onverantwoordelijk om kinderen nu al leen naar het strand te sturen, omdat, wanneer er luchtgevaar is, de kinderen dan niet thuis zijn. Ik laat ze gaan, met angst in mijn hart en geef hun goede raadgevingen mee. Ze zijn zoo dol op het strand! Wat denkt U. Is er niet meer moed noodig om ze te laten gaan (al is 't met angst) dan om ze vlak bij de deur te laten spelen? Antwoord Inderdaad is er meer moed voor noodig om ze alleen naar het strand te laten gaan dan ze vlak voor de deur te laten spelen. Maardaar gaat het niet om. Dat is een kwestie, die U persoonlijk betreft, niet de kinderen. U moet zich afvragen of het gevaar inderdaad grooter is als ze op het strand zijn dan wanneer ze voor de deur spelen. En dan staan we voor een groot vraagteeken, omdat dat hebben we lang zamerhand wel geleerd niets zoo onbe rekenbaar is als luchtgevaar. Wel en dit is een andere kwestie, zou ik ze liever niet alleen laten gaan. Hoe flink ze ook zijn, of drie kinderen, van wie de oudste elf jaar is inderdaad het gevaar be seffen en dan genoeg bedachtzaamheid en zelfbeheersching bezitten om dat te doen, wat de situatie eischt? Ik geloof, dat ik 't met mijn werk zoo zou regelen, dat ik samen met ze kon gaan. Een huisvrouw moet nu eenmaal alles kunnen regelen ter- wille van de kinderen: een kamerbeurt, zelfs de wasch kan eerder worden overge slagen dan hun welzijn. En het feit, dat de moeder in de nabijheid is en over ze waakt, maakt ze vanzelf rustig. Ze hoe ven toch niet iederen dag den geheelen dag naar het strand Brieven bestemd voor de rubriek „Van Vrouw tot Vrouw" moeten worden ge adresseerd aan Redactie Provinciale Zeeuwsche Courant, Walstraat 5860, Vllssingen. In den linkerbovenhoek schrijve men: „Van Vrouw tot Vróuw" en onderteekene met naam, volledig adres en schuilnaam. NOG 70.000 K.G. KOFFIE IN BESLAG GENOMEN. Bij den Amsterdamschen koffie-impor- teur, bij wien dezer dagen de politie op on geveer 400.000 K.G. koffie beslag legde, om dat deze impoi .eur de koffie tegen lioogere prijzen verkocht dan geoorloofd is, heeft nu de politie nog een groote partij in beslag genomen, meldt de Tel. Het betreft onge veer 70.000 K.G. -voffie, welke nog ergens lag opgeslagen in een pakhuis van den be trokkene. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet. Dinsdag 27 Augustus 1940. JAARSVELD, 414.4 m. A.V.R.O.-uitz. 8.00 Ber. A.N.P. Hierna: gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Piano. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 AVRO-Aeolian-ork. en so liste. 12.00 Gram. 12.45 Ber. A.N.P. en gram. 1.00 AVRO-Amusementsork. en so liste. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroepork. en soliste. (2.50—3.05 Cyclus. 3.404.00 Causerie over Charivavius)4.30 Gevar. conc. (opn.) 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Vage bonden en solisten. 6.30 V.P.R.O. Jeugd- uitz. 6.45 Gram. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Ber. 7.20 Gram. 7.35 Cau serie. S.00 Ber. A.N.P. 8.15 A.V.R.O.-Amu- sementsork, 8.30 Cabaret. 9.15 Causerie. 9.35 Gram. 10.1010,30 Ber. A.N.P, Slui ting. KOOTWIJK, 1875 ra. K.R.O.-uitz. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (En- gelsch). 7,30 Wij beginnen den dag. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Gram. 11.15 Ber. (En- gelsch). 11.30 Gram. 12.00 Frans Wouters en zijn Caliente-ork. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 Gram. 1.15 K.R.O.- Melodisten en solist. 2.00 Ber. (Duitsch). 2.15 Gram. 3.15 Ber. (Engelsc.li)3.30 Gram. 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Ber. A.N. P. 5.30 K.R.O.-Melodisten cn solist. 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 R.V.U. Cyclus. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.7.15 Reportage. 7.30 Gram. 8.00 Ber. (Duitsch). S.15 Ber. A.N.P. S.30 Ber. (Engelsch). 8.45 K.R.O.-kamerork. 9.15 Ber. (En gelsch). 9.30 K.R.O.-kamerork. 9.55 Wy sluiten den dag. 10.00 Ber. (Duitsch). 10.15 Ber. A.N.P. 10.3010.45 Ber. (Engelsch), Sluiting. 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15— 1.30 Ber, .(Engelsch),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7