UIT DE PROVINCIE EEN REGELING VOOR HET VERVOER VAN SUIKERBIETEN. Voor de komende suikerbieten- en de daarop volgende pulpcampagne, die voor binnenschippers veel werk met zich mee brengen, is voor de districten van de be vrachtingscommissies een regeling getrof fen, teneinde een zoo nuttig mogelijka uit bating van de vervoei-smiddelen te berei ken, _-AJle schippers, die aan het vervoer voor één der suikerfabrieken wenschen deel te nemen, kunnen bij alle secretarissen van de bevrachtingscommissies een aanvraagfor- - muiier aanvragen, dat zij kunnen indienen bij één der bevrachtingssecretariaten, in welks gebied suikerfabrieken zijn gelewen, o.a. te Terneuzen. Een aanvraag tot deel neming kan slechts voor één fabriek gel den. De indiening van de aanvraagformulieren moet uiterlijk op 7 September geschiedt zijn, waarna vóór 21 September zal wor den meegedeeld, welke schippers deel kun nen nemen aan de campagnevaart. De be slissing omtrent de deelneming aan de cam pagnevaart, alsook de beoordeeling aan gaande de geschiktheid van de schepen, ligt geheel in handen van de betrokken ^èvfachtingssecretarissen. Hoe lang is het licht Zonsondergang hedenavond20.41 Zonsopkomst morgenochtend 6.44 Maanopkomst hedennacht 0.30 Maansondergang morgenmiddag 16.21 Vrijwillige voldoening belasting. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is bij den ontvanger der registratie no. 1 en suc cessie te Middelburg 490.34 ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaal de belasting. Walcheren Paard door granaatscherven gedood. OOST- EN WEST-SOUBURG. Toen ver leden week een vreemde vliegmachine boven Walcheren vloog, werd het paard van den landbouwer C. J. alhier in de weide door granaatscherven gedood. De beschadigde kerk wordt hersteld. RITTHEM. Op Vrydag 17 Mei werd de Herv. kerk, die in 1926 geheel is gerestau reerd, ernstig getroffen door het oorlogs geweld. Er werden 2 groote gaten dwars door de dikke kerkmuren geslagen en de glas-in-lood ramen aan de eene zijde wer den totaal vernield. Doordat de gaten en de ramen later met planken dichtgespijkerd werden, kon de kerkdienst doorgaan, al moest het electrisch licht ontstoken worden. Daar deze toestand niet bestendigd kon blijven, ook met het oog op het komende gure weer, en niet gewacht kon worden of er van regeerings- wege eenige vergoeding wordt verkregen, is begonnen met de kerk en de consistorie kamer te herstellen. Gelukkig bleef de bijzonder fraaie kerk toren ongeschonden. De gevolgen van de jongste mijnontploffingen. WESTKAPELLE. Alhier spoelde achter het zoogenaamde IJzeren Torentje een mijn aan. Door den hoogen vloed werd het gevaarlijke voorwerp over het staket van de zeewering gebracht zonder tot ontplof fing te zijn gekomen. Gezien den grooten afstand tot het dorp mag deze ligging wel ongevaarlijk genoemd worden. Naar we over het ontploffen van een mijn op Donderdagmiddag j.l. nog nader vernemen is hierdoor aan de boerderij van den heer J. Moens aanmerkelijke schade toegebracht. Van de daken van huis en schuur werden meerdere honderden dak pannen verschoven en gelukkig voor een gering gedeelte vernield. Van een kippenhok werden een aantal ramen totaal vernield, terwijl ook elders nog ruiten het moesten ontgelden. Scherven van de mijn waren o.a. ook op het erf neergekomen, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. RAAD VAN ARNEMUIDEN. Uitbreiding industrie-terrein van de N.V. Oestercultuur Mij. Vlaming. ARNEMUIDEN. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van buz'gemees- ter H. G. Horninge, voltallig. De VOORZ. deelde mede dat de raads- agenda aan don provincialen gevolmachtig de te Middelburg moeten worden ingezon den. Ook de notulen der Raadsvergadering moeten zoo spoedig mogelijk daarheen ge zonden worden. In verband hiermee ver zocht spr. de besprekingen zoo zakelijk mogelijk te doen. Door Ged. Staten was goedgekeurd het aangaan eener geldleening van 8200 bij de Coöp. Poerenleenbank te Arnemuiden, Vijandelijke vliegtuigen boven Berlijn. Naar hot D.N.B. verneemt hebben in den nacht va.n 25 op 26 Augustus verschei dene vijandelijke vliegtuigen boven het stadsgebied van Groot-Berlijn gevlogen en op twee voorsteden brandbommen uitge worpen. Behalve een brand in een boschje werd er geen schade aangericht. Een der vliegtuigen die boven Berlijn gevlogen had den, werd op den terugweg door luchtdoel artillerie neergeschoten. Het houden van bijzonder,© godsdienstoefeningen. Naar wij In de „A'damsche Kerkbode" lezen, kwam bij den kerkeraad der Geref. kerk van Amsterdam-Centrum een schrij ven in van hot gemeentebestuur van Am sterdam, dat speciale godsdienstoefeningen en kerkdiensten op verjaardagen of andere gedenkdagen van leden van het Huis van Oranje moeten worden beschouwd als door de Duitscha autoriteiten verboden hande ten behoeve van de verharding van den Kraaijenholschen weg. Aan mej. M. de Rijke te Kleverskerke werd in verband met haar aanstaande hu welijk eervol ontslag verleend als onderwij zeres in de nuttige handwerken aan de openbare school te Kleverskerke. Op voor stel van den voorzitter besloot de Raad haar een aandenken bij haar huwelijk te geven. In de plaats van mej. M. de Rijke werd nr. 1 der voordracht mej. G. J. Hoek, on derwijzeres aan de Ghr. naai-, brei- en be waarschool te Arnemuiden met algemeene stemmen benoemd. De gemeenterekening 1939 werd door B. en W. aangeboden. Onder den gewo nen dienst bedroegen de ontvangsten ƒ134.764.36, de uitgaven 117.408.13; goed slot 7.356.23. De kapitaaldienst be liep in ontvangsten 17.790.62, in uitgaven 17.649.35, goed slot 141.27. Tot nazien der rekening werden door den voorzitter aangewezen de heeren P. Janse, Joh. van Belzen en P. de Haas. De VOORZ. deelde nog mede dat het ba tig slot van thans 3417.97 minder be draagt dan hét vorig jaar. Na eenige toe lichting door den VOORZ. besloot de Raad alsnog niet tot het Borgfonds toe te treden. De pensioengrondslag van den onderwij zer P. I. Krijger werd in overeenstemming met zijn periodieke verhooging gebracht. Een verzoek van den pachter van den vischhal, den heer J. Marterjn, om vermin dering van pacht in verband met de malaise in den vischhandel werd in pi'incipe inge willigd. Het bedrag der vermindering kan pas worden vastgesteld na afloop van het bedrijfsjaar 1940. Een voorstel van B. en W. tot verlen ging van huur voor enkele kleine percee- len grond werd aangenomen. Een verzoek van de N.V. Oestercultuur Mij. v.h. P. Vlaming en Zonen werd dooi den VOORZ. als volgt toegelicht: Dat in beginsel door het streekplancommissie als industrieterrein is aangewezen het terrein liggende ten zuiden van het Arnekanaal tegenover de bebouwde kom; dat dit ter rein in eigendom toebehoort aan den heer F. Crucq, die onder geen enkele voorwaar de bereid is, djü terrein hiervoor af te staan dat daarom is uitgezien naar een ander geschikt terrein gelegen aan het Ar nekanaal, welk terrein oorspronkelijk vol gens de streekplancommissie aangewezen was als bouwtei-i-ein voor woningen; dat evenwel gezien het groote belang dat de gemeente heeft bfj het voortbestaan dezer industrie, B. en W. voorstellen in beginsel vanaf het veerhui? in oostelijke richting een aantal viex-kante meters naar behoefte be schikbaar te stellen. De heer P. DE HAAS acht het ook van belang dat de industrie hier gevestigd blijft; spr. meende echter dat de last die ze veroorzaakt vocjr de bewoners hierdoor niet veel verminderd zal zijn, waarop de VOORZ. antwoordde dat deze vermoedelijk veel minder zal zijn, door het aanbrengen van een beplanting ten Oosten van de in richting en doordat de schelpen dagelijks zullen worden verwerkt of opgeruimd. Na verdere bespreking waarbij men blijk gaf een open oog te hebben voor het belang van het behoud der industrie werd het voorstel tot uitgifte in erfpacht tegen den prijs van 8 cent per m2 met algemeene stemmen aangenomen. Een schriftelijke vraag van den heer Joh. van Belzen werd wegens te late indiening aangehouden tot een volgende vergadering. Rectificatie. VEERE. Naar aanleiding van een be richt, dat wij enkele dagen geleden om trent het alhier tijdelijke gestationneerde detachement der Nederlandsclie militie, die wij als den „afbraakdienst" kwalifi ceerden, opnamen, diene dat genoemde kwalificatie op een misverstand berust, die wij thans gaarne rectificeei-en. In plaats van dezen term, dien men veelal hoort en schertsenderwijs tegenover den „opbouw- dienst" gesteld is, willen wij vermelden, dat het hier gaat om een afdeeling van het Regelingsbureau (Abwicklungsstelle) der voormalige Etappen Auto Compagnie (Nachschubcolonne), detachement Zee land 7e sectie. LUK AANGESPOELD. VEERE. Alhier is dezer dagen het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een man aangespoeld. Het feit, dat hoofd en linkerarm ontbraken en het lin ker deel der borstkas ernstig gehavend was, terwijl bijna alle kleedingstukken ont braken, zou erop kunnen wijzen, dat het hier iemand geldt, die den dood op een schip gevonden heeft en niet een vliegenier; zooals oorspronkelijk beweerd werd. Het lijk is naar de begraafplaats te Zandijk vervoerd. Zuid-Beveland Vermiste Nederlandsche militairen. De afdeeling West-Zuid-Beveland van het Ned. Roode Kruis beschikt over gegevens betreffende vermiste Nederlandsche mili tairen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den voorzitter dier afdeeling den heer J. I. van BaUegooijen de Jong, Oostsingel 64, Goes. CHR. LANDARBEIDERS OP ZUID- BEVELAND. Gevoerde loonactie. De vacantie- gangers te Rilland Bath. Het ewtenpiukken. In de Zaterdag te Goes gehouden ver gadering van. het district Zuid-Beveland van den Ned. Chr. Landarbeidersbond werden de resultaten van de gevoerde loonactie besproken. Contracten met den L.T.B. zyn afgeslo ten voor vijf dorpen. Verder met den Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Nieuw- dorp, met enkele werkgevers te Hoede- kenskerke en met een werkgeversvereeni- ging in Oostelijk Zuid-Beveland. Ook werd gereleveerd dat in de arbitrale uitspraken voor Oost Z.-Boveland en midden Z.-Beve- land de resp. contracten voor Oostelijk Z.- Beveland en den L.T.B. zijn opgenomen. Verder werden tal van punten bespro ken. Betreffende de „vaoantiegangers" te Rilland-Bath (de jongelui die in hun va cantia landbouwwerk komen verrichten) werd het betreurd, dat bij denzelfden werk gever nu arbeiders die zich aanmeldden om werk, werden afgewezen. Waar dit zeker de bedoeling van het laten werken van bedoelde jongelui in den landbouw zeker niet zal zijn, zal hierop te bevoegder plaatse worden gewezen. - Inzake het erwtenplukken werd mede gedeeld, dat zich hier hetzelfde verschijn sel als vorig jaar voordeed. Er was een werkgever die aanvankelijk voor 1.75 liet werken en later maar 1.50 betaalde. Voor een anderen werkgever waren deze cijfers resp. 1.40 en 1.20. Dezen zomer was het door de ooi-logsomstandigheden niet mogelijk met deze werkgevers te on- dex-handelen, maar voor een volgend jaar zal hieraan aandacht worden geschonken. Men zal zich herinneren, dat hetzelfde verschijnsel zich ook vorig jaar heeft voor- gedaan, waarom toen een staking werd geproclameerd. Geslaagd. KLOETINGE. Voor het examen diploma kantoortypiste slaagden de dames G. Ruis- sen en Jac. de Vrie alhier. Voordracht hoofd O. L. school. WAARDE. De door B. en W. opgemaak te voordracht voor hoofd der openbare school alhier, bestaat uit de volgende hee ren: 1. C. van de Zande te Kloetinge; 2. P. I. Krijger te Arnemuiden; 3. B; van de Reepe te Aalsmeer, Orgelavond. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN. Even als te Nisse, zal ook hier een orgelavond door den Goeschen organist Gommert de Kok worden gegeven, met medewerking van twee fluïttisten. De belangstelling voor dergelijke avonden blijkt toe te nemen en van twee fluitisten. De belangstelling voor ons mededeelde op het organiseeren van meer avonden aangedrongen. Geslaagd. BAARLAND. Voor het examen voor be lastingconsulent is geslaagd de heer Th. Stolk, alhier, SAMENKOMST LEGER DES HEILS. HOEDEKENSKERKE. Zondagmiddag werd alhier, in den boomgaard van M. v. d. Ree, een openlucht-samenkomst ge houden door het Leger des Heils uit Goes. Dit verdient te meer vermelding, omdat het 20 jaar geleden is dat het Leger des Heils deze plaats heeft bezocht voor het doen houden eener openlucht-samenkomst. Verschillende sprekers voerden het woord, afgewisseld door zang en muziek. Als sprekers willen we hier noemen: de heer Beekhuizen, zoon van den commandant van het Leger des Heils in Ned. Oost- Jhdië. Het Leger mag op een goed be zochten middag terug zien. Velen waren opgekomen om de samenkomst bij te wo nen. GETIJDEN WEMELDINGE. Aug. Hoog water Laag watei Zaterd. 24 8.21 20.33 1.45 13.58 Zondag 25 8.56 21.07 2.2C 14.34 Maand. 26 E.K. 9.39 21.52 2.58 15.19 Dinsdag 27 10.33 22.59 3.50 16.21 Noord-Beveland EEN AANGESPOELDE MIJN ONTPLOFT. Betrekkelijk geringe schade aangericht. WISSENKERKE. Zaterdagmorgen om streeks half zeven werden de bewoners dezer gemeente opgeschrikt door een he- vigen knal. De oorzaak hiei-van was het ontploffen van een mijn, die bij hoog water terecht kwam op de steenglooiïng van den zeedijk van den Thoornpolder. De steen- glooiing bekwam nogal eenige schade ten gevolge van deze ontploffing. Hoe groot de kracht van de luchtdruk was, die ontstond, blijkt wel uit het feit, dat op den Dorps- dijk en in de Noordeindstraat enkele rui ten werden vernield. Drie mijnen, die Woensdag in den zgn. Zandhoek waren aangespoeld, zijn door de Duitsche marine gedemonteerd, terwijl een mijn aan den Mariapolder tot ontploffing wc"' gebracht, waarbij een woning in de nabijheid eenige schade bekwam aan dak pannen enz. Concert op de muziektent. KAMPERLAND. Zaterdagavond werd alhier door liet plaatselijk muziekgezelschap „Ons Genoegen" een concert gegeven op de muziektent. Ondanks het minder gunstige weer was er voor dit concert veel be langstelling. Z eeuWsch-Vlaanderen BOMMEN BIJ DE GRENS VAN ZEEUWSCH VLAANDEREN. Het A.N.P. meldt uit Hulst Vrijdagnacht kwamen enkele bommen van licht kaliber neer op Belgisch gebied aan de grens van Zeeuwsch Vlaanderen. De bommen werden tegelijk uitgeworpen door een Engelsch vliegtuig en kwamen in het veld terecht achter 'n groep woningen, die licht bescha digd werden. Persoonlijke ongelukken kwa men niet vooi'. Gevonden voorwerpen. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een elec trisch strijkijzer. Inlichtingen gemeente veldwachter. Eon nieuwe „stiel", AXEL. Nu de vliegertijd is aangebro ken en de jeugd zich vermaakt met het oplaten van vliegers, zijn eenige werk- loozen alhier op het denkbeeld gekomen om vliegers te vervaardigen voor den verkoop. En de zaken gaan voorloopig goed, want voor de jeugd is het nu gemakkelijk om op goedkoope wijze een vlieger te bekomen. Voor één of twee dubbeltjes kunnen de jongens nu naar hartelust vliegeren. Onderwijs in de Chr. school hervat. AXEL. De Chr. school in do Nieuwstraat alhier, die door het bombardement danig was gehavend is thans geheel hersteld, zoodat het onderwijs in de lokalen deze week kan worden hervat na beëindiging der vacantie. Voordien waren de leerlin- gen ondergebracht in de andere scholen, die hierdoor eenigen tijd overbevolkt zijn ge weest. Het onderwijs op de verschillende i scholen gaat thans weer zijn normalen gang, Laatste Berichten Engelsche lucht aanvallen op Nederland. Op verschillende plaatsen ernstige materleele schade. In de gemeente Ambt-Hardenberg zijn de bewoners Zondagmorgen tegen drie uur uit hun slaap opgeschrikt door het vallen van zware bommen, gevolgd door een groot aantal brandbommen. Een der bommen viel in de nabijheid van de-woning van den landarbeider Oelen neer en richtte belangrijke schade aan. Al le bewoners kwamen met den schrik vrij en vonden bij omwonenden gastvrij onder komen. Nog twee andere bommen vielen in de omgeving iieer. Men neemt aan, dat een vierde bom tusschen de landbouwgewas sen is gevallen. Met het oog hierop zijn de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Tengevolge van de explosieve kraeht der bommen sprongen de ruiten bij tal van ingezetenen. Verder werd geen materieele schade aangericht. Een groot aantal brandbommen, dat werd uitgeworpen, doofde tusschen de land bouwgewassen. De Duitsche autoriteiten zijn gewaar schuwd voor het instellen van een onder zoek. In de omgeving bevinden zich geen militaire objecten. Ook hebben Engelsche vliegtuigen in den nacht van Zaterdag op Zondag vier brisantbommen en tien kleine brandbom men uitgeworpen aan den rand der ge meente Helmond. Ze kwamen in het open veld, doch vrij dicht bij een woon wijk terecht. Door scherven werd aan enkele pax'ticuliere woningen eenige schade aangericht. De brandbommen veroorzaak ten geen brand. Er werd tien minuten luchtalarm gegeven. Bommen op een meelfabriek te Deventer. Gistermiddag om twee uur heeft een Engelsch vliegtuig' bommen geworpen op de meelfabriek van de N.V. Noury en van der Lande's meelfabrieken te Deventer. Twee van de drie bommen sloegen in de fabrieken en vex-oorzaakten hier zeer ern stige bedrijfsschade door-dat juist de ma chine, waar het eerste stadium van het maalproces geschiedt, werd vernietigd. Het kan maanden duren voordat deze molen hersteld. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Engelsch vliegtuig omlaaggeschotenj In den nacht van Zaterdag op Zondag is omstreeks drie uur aan den weg onder Vijfhuizen (Haarlemmermeer) een Engelsch vliegtuig door het Duitsche afweergeschut in brand geschoten. Het toestel stortte neer op het land van den landbouwer H. de Rijk- Het toestel brandde uit. De inzitten den kwamen allen om het leven. Een bom, die vlak bij het vliegtuig lag, is later tot ontploffing gebracht, in verband waarmee de gezinnen in de omgeving hun woningen eenigen tijd hadden verlaten. Materieele schade werd niet aangericht. s«ke Stand VLISSINGEN. van 2226 Augustus. Ondertrouwd: P. de Bruin, 24 j. en L. de Ridder, 25 j.; J. Gouka, 41 j. en J. van Jaarsveld 31 j. Getrouwd: A. de Lange, 41 j. en F. A. Trimpe, 40 j. B. Biesebroek, 25 j. en M. L. van Rijswijk 25 j. Geboren: Cornelia, d.v. M. Swennen en S. van Tatenhoven, Elisabeth Maria d.v C. J. Maas en M. C. B. Poorthuis. Overleden: M. M. Lute 79 j. vrouw van P. A. du Pon; J. Volmer 23 j.; C. de Waal, 48 j. man van C. P. de Wilde; H. J. Stijlder 60 j. wed. van E. Weeland. OOSTK 4PELLE. Van 1724 Augustus 1940. Geboren; Jannetje d.v. van Krijn Melis en Adriana Kodde; Jannie, d. v. Cornelis van Iwaarden en Geertruida Weststrate; Jan, z.v. Jan Hoefkens en Margrieta Francois. VROUWENPOLDER. Van 18 tot 24 Augustus 1940. Overleden: Van den Bosse, Maria, 60 jaar, echtgenoote van Versluijs, Jan. GOES. Geboren: Jan Machiel, z. v. Machiel de Kok en Margaretha Jacoba Geelhoed. Ondertrouwd: Martinus Roose, 26 j., j.rn. en Francina Elisabeth Geene, 25- j., j.d. te 's Heer Arendskerke Johannes Torbijn, 25 j., j.m. en Tannetje Levina Taselaar, 25 j., j.d., te Wolphaartsdijk. Geboren: Jacob Adriaan, z. v. Arij van Liere en Maatje Braamse. Overleden: Anna Maria van den Maag denberg. 71 jr. wed. van Cornelis van Unen. Elizabeth Wagenaar, 42 jr. e. v. Jacobus de Jager te Kapelle. Katharina Romijn, 59 jr. e. v. Gerard Gorsse. Naar de Marcchaussee's. HOOFDPLAAT. Onze dorpsgenoot de heer L. Provoost is geplaatst bij het wapen der Kon. Marcchaussee's. Stagnatie bft oogstwerkzaamheden. AXEL. D.e hevige regens der laatste dagen hebben heel wat stagnatie in de oogstwerkzaamheden teweeg gebracht in het Land van Axel, /aarbij ook de hevige wind, die soms stormkracht bezat, een rol van beteekenis speelde. Op die percee- len, waar de gewassen nog te velde staan liggen ze door den wind neergeslagen, wat het oogsten bemoeilijkt. En ook op de zware kleigronden is het thans zeer dras sig tengevolge van den hevigen regenval zoodat ze moeilijk te bewerken zijn. De zware trekpaarden bewijzen dan ook weer uitstekende diensten in deze dagen. Op sommige plaatsen hebben dc reeds in schoven staande gewassen het ook moe ten ontgelden en zijn zij door den hevigen wind geheel uiteengewaaid. Een gedeelte der fabrieksaardappelen wordt voor voedsel- gebruik gereserveerd. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt het volgende mede Het ligt in de bedoeling, een gedeelte der anders voor industrieele verwerking bestemde aardappelen zoo noodig voor de voeding der bevolking te bestemmen of in ieder geval voor dit doel te reserveeren. Hiervoor zullen worden bestemd in de eerste plaats een gedeelte van de geel- vleezige aardappelen. Deze aardappelen worden ook in andere jaren dikwijls voor consumptiedoeleinden verkocht. Verbouwers, die in het bezit zijn van een uitpoot- en maalvergunning voor fabrieks aardappelen en die een gedeelte van deze aardappelen voor consumptiedoeleinden wenschen te reserveeren, dienen, als zij willen profiteeren van het nader te noemen sorteer- en'bewaarloon, daarvan zoo spoe dig mogelijk een opgave te doen aan de Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veondam, op een bij deze centrale aan te vragen formulier. Deze centrale zal bepalen, welk deel van de aangeboden aardappelen voor deze bewaring kunnen worden toegelaten. Het risico van het bewaren is voor den verbouwer. De aardappelen zullen moeten voldoen aan normale eischen voor con sumptieaardappelen, o.a. maat 35/65, vrij van vuur en roest, terwijl misvormde en zgn. bonken evenmiir worden toegelaten. Bij accooj'dbevindrng zal de genoemde centrale voor bewaring tot 1 Maart 1941 een sorteer- en bewaarloon garandeeren van 1.40 per 100 kg. De garantie geldt alleen, indien en zoolang de aardappelen in geschikten toestand voor consumptie ver- keeren. Het zal den verbouwer veroorloofd zijn, deze aardappelen voor 1 Maart 1941 voor consumptie doeleinden te verkoopen. Als de aardappelen voor 1 Maart 1941 niet zijn verkocht, zal de centrale of de door haar aan te wijzen instantie het recht hebben, de aardappelen voor consumptie over te nemen voor 3.15 per 100 kg. Bij even- tueele afname na 1 Maart 1941 zal aan den houder een bewaarloon per week over eenkomstig een later voor zandaardappelen vast te stellen bewaarloon worden gege ven. Als de aardappelen op 1 Maart of later niet voor consumptie worden gereserveerd, dan zal de Nederlandsche aardappelmeel- centrale aan den houder een sorteer- en bewaarpremie van 1.40 per 100 kg. uit- keeren en tevens ervoor zorgen, dat de aardappelen kunnen worden vermalen. Voor de te verwerken aardappelen zal ten minste een prijs van 1.75 per 100 kg., overeenkomstig de normale voorwaarden, door de fabriek, die de aardappelen ver werkt, worden uitgekeerd. Mocht blijken, dat reserveering tot 1 Maart niet noodig is en de verkoop als consumptie-aardappelen voor 10 December 1940 niet mogelijk is, dan zal de genoemde centrale het recht hebben, tegen het einde der fabrieksaardappelcampagne, doch uiterlijk op 10 December 1940, zich van de aangegane verplichtingen te ontslaan, on der toekenning van een vergoeding voor sorteer- en bewaarloon van 1 per 100 kg. Kerknieuws Geref. Kerken. Aangenomen naar Wanswerd, Friesland (en dus niet, zooals gemeld naar Hans- weert), ds. R. H. Kuipers te Oosthem. Chr. Gerf. Kerk, Beroepen te Drachten cand. P. M. Jonker te Zierikzee. Doopsgezinïde Gemeente. Beroepen te Middelburg en Goes mej. Dr. A. H. A. Bakker, Amsterdam. DS. FAGEL GAAT NAAR HEERLEN. Naar wij vernemen, heeft ds. P. Fagel, Nederlandsch Hervormd predikant te Veere, het beroep naar Heerlen aangenomen. „De Reformatie'' niet verschenen. Naar wij vernemen is alles wat op het weekblad „De Reformatie" onder hoofd redactie van prof. dr. K. Schilder, lroog- leeraar aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, betrekking heeft, door de Duit sche autoriteiten in beslag genomen zoodat het blad vorige week niet verschijnen kon. 'r, irtserichten Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 24- Aug. Kleine veiling. Appels: Mancks Codlin extra 13—19; A. 13—18; B. 9,3016; C. 7.70S Zomer Courtpendu 4; Zomer Ermgaard 2.507; Zigeunerinnen 424; Zoete Ribbeling 48.50; Sweden- appels 48.50; Transp. de Croncel 413; The Queen 3.506.50 Warmers King 24; Baumans Reinette 24; Bramley Seed ling 24.50; Codlin Keswick 26; Cla- sieappels 22.50; James Greeve 516; Jacq. Lebel 24.50; Kaiser Alexander 5; Nelsons Glorie 24; Roode Astrakan 6; Gansebout 3; Bismarck 23; Peren: Jutten extra 19, A. 1321, B. 712, C. 57.50; Clapps Favorite extra 11—12; A. 10.75—12, B. 9—9.20, C. 7,30; Diamantperen 4.506; Br. d'Amanlis 3 9; Br. Hardy 3.509.50; Dr. Jules Guyot 27; Br. de Merode 36.50; Callebasse Tirlemont 6; Br. Lebrun 23; Dr. Cor nelis 24.50; Marg. Marillat 37.50; Roo de Perzikperen 2.50; Spekperen 25; Souv. de Congres 26; Wittebroodspeer 35; Will. Duchesse 1,505,50; Scharlakenperen —50; Seign. d'Espern 3,506; Triumph de Vienne 613; Kroet en val peren 12. Pruimen Cataloniepruimen .6; Dubb. Boere Witte 68.50; Ditricli Ulilhora 6 8; BI. Abrikoospruimen 67.50; Belle de Louvain 67.50; Burbankpruimen 6 9; Blauwe Kwetsen 67.50; Abrikoosprui men 611; Jeffersonpruimen 613; Kir- kespruinren 611; Wash, pruimen 6; Reine Victoria 611; Monarch 612; Reine Claude groene 6—16 Reine Claude d'Al- ton 614; Reine Cl. Violette 6,50. Diver sen: Black Berry 17—19, bl. druiven 16— 23, alles per 100 kg. perziken 3,50—5 per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3