Beleedigingen van Hitler werden zwaar bestraft Verpleegster en expediteur tot resp. drie en twee en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. ARNHEMSOHE HOTELHOUDER LUISTERDE NAAR ENGELSCHE ZENDER. 6 maanden gevangenisstraf en 500 boete. In een der zalen van het voormalige ministerie van algemeene zaken zijn Maan dag de eerste zittingen van het Duitsche landsgerecht gehouden, in welke zittingen verschillende gevallen van beleediging van den Ftihrer zijn behandeld. De groote zaal was langs de wanden behangen met hakenkruisvlaggen, terwijl achter de tafel van den rechter een bron zen borstbeeld van den Führer was ge plaatst. Rechter was dr. Schlüter, terwijl als aan klager optrad dr. Koblitz. FRANSCHE VERPLEEGSTER KRIJGT DRIE JAAR GEVAN GENISSTRAF. Als eerste beklaagde stond terecht de 31-jarige verpleegster van Fransche natio naliteit mej. E. Lauterbach, die op 1 Augus tus jl. op een boom in het Haagsche bosch, nadat de daarop geschreven woorden, doodt Hitier, leve Engeland" waren weggewischt, deze woorden opnieuw op dien boom heeft aangebracht. De beklaagde gaf dit feit toe, waarna de aanklager er op wees, dat dit gerechtshof in het bezette Nederlandsche gebied tot taak heeft aanvallen tegen het Duitsche rijk te vervolgen. Er is nauwelijks een zwaarder vergrijp denkbaar dan beleedi ging van den Führer, den man, dien het Duitsche volk aan het hoofd heeft gesteld, omdat het zooveel aan hem te danken heeft. Zoo'n hoofd mag niet aangetast wor den. Wat beklaagde gedaan heeft, is vol gens spr. des te zwaarder, omdat de belee diging gericht is tegen den man, die Neder land zoo bijzonder edelmoedig heeft be handeld. Hier kan slechts een zware straf in aanmerking komen en spr. vraagt daar om, mede met het oog op het feit, dat hier een voorbeeld moet worden gesteld, een veroordeeling tot 4 jaar gevangenis straf. De rechter, onmiddellijk vonnis wijzen de, achtte het gebeurde zeer ernstig, doch was iets milder ten aanzien van de straf maat. Beklaagde hoorde n.l. een gevan genisstraf van 3 jaar tegen zich uitspre ken. EEN EXPEDITEUR LIET ZICH BELEEDIGEND IN EEN CAFÉ UIT. Ook de tweede zaak betrof een be leediging van den Führer en wel door den expediteur Lageman uit Bussum. Deze was op 21 Juli met eenige vrien den in Amsterdam op stap geweest en kwam daarna in café-Hubert, waar hg volgens den telastenlegging beleedigende woorden voor den Führer heeft gebezigd. Beklaagde zegt van te voren 15 16 glazen bier te hebben gedronken. Toen hjj in het bewuste café kwam, zag hij daar een portret van Adolf Hitler hangen, waarop hjj tot zijn vrienden heeft ge zegd: „Het is hier een N.S.B.-café, We drinken ons glaasje bier leeg, want we moeten hier niet wezen". Beklaagde geeft wel toe dat er een beetje ruzie is geweest, en dat hij bij het weggaan heeft gezegd: „ze zijn hier als een dief in den nacht binnengekomen". Voor den Führer beleedigende woorden heeft hjj echter niet gesproken. Als getuige verklaart mevr. Hubert, dat Lageman geenszins, dronken was. Toen hij het portret van Hitier zag, vroeg hij: „hoe heb je den moed, dat op te hangen!" Getuige heeft hierop geantwoord: „Om dat ik meer respect heb voor wat Hitier voor zijn land gedaan heeft dan voor het geen onze koningin heeft gedaan". Lage man heeft toen verschillende voor den Führer zeer beleedigende woorden (welke niet voor een herhaling hier in aanmer king komen) gebezigd en die woorden la ter nog eens herhaald. De volgende getuige, de expeditieknecht Roth, die in het café aanwezig was, be vestigt de verklaringen van getuige-Hu- bert. Na het voorgevallene heeft deze ge tuige de zaak bü de politie aangegeven. De getuige Anger uit Bussum, een vriend van beklaagde, zegt geen portret te hebben gezien en evenmin beleedigende uitdrukkingen te hebben gehoord. Een andere vriend, de stoffeerder Gruy- ters, weet wel dat beklaagde met mevr. Hubert over de foto heeft gesproken, maar wat daarbjj gezegd is, weet hij niet, Ten slotte werden de verklaringen van mevr. Hubert nog bevestigt door den in het café werkzaam zijnden pianist. De aanklager, dr. Koblitz, merkt op, dat wanneer een inwoner van een bezet land zich veroorlooft, het hoofd van den overwinnenden staat te beschimpen, hij daarvoor moet boeten. Dergelijke ernstige beschimpingen, als in het onderhavige ge val zijn gebezigd, moeten energiek worden vervolgd, aangezien het hier een eerezaak van Duitschland geldt. Ten einde die aan gevallen eer te herstellen en mede, om dat voor anderen een ernstig voorbeeld dient te worden gesteld, is een zware straf hier gewervscht. Beklaagde is agressief te gen Duitsohland opgetreden. Hij heeft aan mevr. Hubert gevraagd, hoe zij den moed had het portret op te hangen, doch spr. vraagt hoe beklaagde den moed had op te treden zooals hij 'heeft gedaan. Wanneer spr. niet de maximumstraf vraagt, dan neemt hij daarbij eenerzjids in aanmerking, dat beklaagde iets gedron ken had, doch anderzijds eveneens, dat be klaagde zelfs den moed niet heeft hier thans de waarheid te zegen. Rekening houdend met een en ander waagt de aan klager veroordeeling tot 4 jaar gevange nisstraf. Bij het hooren van dezen eisch barst beklaagde in snikken uit en betuigt nog maals zijn onschuld. De rechter overwoog in zijn vonnis, dat bij de zeer positieve verklaringen van drie getuigen de ontkenning van beklaagde niet kan worden aanvaard, te meer niet, omdat zgn bij de deur uitgesproken woor den niet anderd dan een gevolg kunnen zijn van een voorafgaande woordenwisse ling. Daar de rechter de schuld van beklaag de bewezen achtte, veroordeelde hij dezen wegens beleediging van den Führer en legde beklaagde een gevangenisstraf op van 2/z jaar. NAAR VERBODEN ZENDER GELUISTERD. Ten slotte werd een klacht over het luisteren naar een verboden zender be handeld. De hotelier Giffart uit Arnhem had op 26 Juli met vrouw en dochter en twee pensiongasten in zijn woonkamer naar de Engelsche radio geluisterd. Beklaagde zegt, dat, terwijl het gezel schap aan het luisteren was, twee agen ten vooi'bij het raam kwamen. Die agen ten komen wel meer bij beklaagde in ver band met de nachtlijsten. Ook nu kwamen beide mannen binnen en zij bleven luiste ren tot het einde van de uitzending, waar na de een het nachtregister controleerde, terwijl de ander proces-verbaal opmaakte. Beklaagde keek daar zeer van op, om dat wel vaker politie-agenten bij hem naar buitenlandsche zenders kwamen luisteren. Beklaagde zegt, daardoor dan ook den indruk te hebben gekregen, dat het luis teren naar den Engelschen zender in de zen kring niet zoo erg was. Hij achtte zich geheel te goeder trouw, aangezien hij an ders bij het zien aankomen der agenten, heel gemakkelijk een ander station had kunnen draaien. Ten slotte deelde beldaagde mede, dat hg geenszins anti-Duitsch gezind is en dat hg heelemaal niet sympathiseert met En geland. De aanklager zei Zondag persoonlijk in Arnhem een onderzoek te hebben ingesteld. Van beklaagdes vrouw en van een pension gast heeft spr. vernomen, dat men wel wist, dat het luisteren verboden was, maar dacht, dat het zoo erg niet was. In zijn requisitoir wees dr. Koblitz er voorts op, dat iedereen weet, dat de En gelsche zender leugens brengt. Men maakt daarbij propaganda tegen Duitschland en neemt het dan niet zoo nauw met de waar heid. Beklaagde heeft niet alleen zelf het ver bod overtreden, doch ook anderen in de gelegenheid gesteld naar voor Duitschland ongunstige berichten te luisteren. Daar door wordt de Duitsche zaak geschaad. Wat de strafmaat betreft, wil spr. voor dit geval nog eenige verzachtende omstandig heden in aanmerking nemen en daarom vraagt hg thans niet de maximumstraf, doch veroordeeling tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 2 maanden en bovendien tot een boete van 300, b\j niet betaling te vervangen door 30 dagen gevangenisstraf. De rechter waardeerde de verzachtende omstandigheden iets hooger en veroordeelde beklaagde tot een gevangenisstraf van 6 maanden en een geldboete van 500 gulden, subs. 100 dagen gevangenisstraf. Wanneer Griekenland In oorlog zou komen Staat de handelsvloot onder geallieerde controle. In verband met het torpedeeren van den Griekschen kruiser „Helll" is een bericht van de „Evening Standard" belangwek kend. Het blad schrgft In geval Grieken land in een oorlog verwikkeld zou worden, zou de geheele Grielcsche handelsvloot on der geallieerde controle komen. Grieken- lands 650 schepen, met 2 millioen ton scheepsruimte zouden in geval van oorlog zoowel aan Engeland als ook aan Grie kenland zelf goede diensten kunnen be wijzen. Britsche bladen dringen aan op snelle Amerikaansche hulp. De Engelsche a- en dringen de laatste dagen bijzonder krachtig aan op snelle Amerikaansche hulp. De News Chronicle wijst er op, dat de hulpbronnen van het Britsche rg'k nog lang niet voldoende gemo biliseerd zijn. Daarom is Amerikaansche hulp op gro- schaal een dringende nood zakelijkheid voor Engeland. Het blad hoopt op „voortdurende uitbreiding" van deze hulp. In het bijzonder uit het den wensch, dat de Vereenigde Staten eindelijk eenige torpedobootjagers, die zij kunnen missen, aan Engeland zullen afstaan. De onrust in Zuld-Afrlka. Het D.N.B. bericht rnt Madrid Naar uit Zuid-Afrika wordt gemeld, is Krugers- dorp bg Johannesburg, waar kort geleden een bomaanslag werd gedaan op een offi cieel gebouw, opnieuw het tooneel geweest van ontploffingen. Acht woonhuizen en 15 winkels zijn beschadigd. Te Bloemfontein is een bom ontploft bij het momument voor de In den tweeden vrijheidsoorlog ge vallen Canadeezen, SPORT VOETBAL De halve competitie. Voor de halve competitie wordt a.s. Woensdag gespeeld de wedstrijd Zeelandia De Zeeuwen en Vrijdag Middelburg Vlissingen. De stand dezer competitie is thans als volgt De Zeeuwen 2 2 0 0 96 4 Vlissingen 3 2 0 1 113 4 R.C.S. 3 2 0 1 9—11 4 Middelburg 3 10 2 15—13 2 Zeelandia 3 0 0 3 517 0 De Zeeuwen moeten om de mooie kans te behouden dus winnen van Zeelandia, dat uitgeschakeld is. Ook Middelburg is prac- tisch uitgeschakeld, terwijl de Vlssingers er alles op zullen zetten om te winnen. De laatste wedstrijd tusschen R.C.S. en De Zeeuwen, welke op 28 Augustus te Middel burg zal worden gespeeld kan de beslissing brengen. Zevenkamp-dag voor voetballers. De heer Imanse, secretaris van den N.V. B.-afd. Zeeland, nam het initiatief tot het organiseeren van een Zevenkampdag voor voetballers. De vereenigingen Middelbux-g, Middelburgsche Boys, Walcheren en Zee landia besloten iri principe dezen dag voor hun rekening te doen organiseeren. Leden van alle Zeeuwsche voetbalvereenigingen zullen hieraan kunnen deelnemen. Het programma omvat doelschieten, vèr- trappen, vèrwerpen, baldribbelen, 100 me ter hardloopen, vèrspringen en paalschie- ten, terwijl als extra nummer daaraan wordt toegevoegd 4 x 100 meter estafette. In verband met de in het programma voorkomende athletiek-nummers zullen uitsluitend voetballers aan de wed strijden kunnen deelnemen. RIA I—AXEL 10—1. Na een aanhoudende reeks fraaie over winningen in de laatste oefenwedstrijden, heeft Axel Zondag te Westdorpe een zwa re nederlaag geleden tegen Ria aldaar. Met niet minder clan 101 werd Axel geklopt. Bij de rust was de stand 40. Ria speel de een goede partij voetbal, waartegenover Axel, dat met- een viertal invallers uit kwam, een lusteloos spel stelde. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Zondag speeldi de beide elftallen der voetba.lvereeniging Schoondijke vriend schappelijk tegen de beide elftallen der voetbalvereeniging Sluis. De wedstrijden werden in de beste harmonie gespeeld maar het spelpe stond niet hoog, ook al omdat voor deze zomerwedstrijden diverse spelers niet veel voelen en voor het uitko men gedurende den zomer bedanken. De wedstrijd tusschen de tweede elftallen werd door Schoondijke H gewonnen met 21; terwijl de ontmoeting tusschen de beide eerste elftallen een gelijk spel ople verde 11. WATERPOLO. WATERPOLO-TOURNOOI TE AXEL. Zaterdagmiddag werd in de Axelsche bad- en zweminrichting een waterpolo- tournooi gehouden, georganiseerd door de Axelsche Zwemclub (A.Z.C.). Hieraan werd deelgenomen door de vereenigingen A.Z.C., De Bruinvisch van Sas van Gent en De Schelde en Terneuzensche Zwem- en Polo club (P.Z. en P.C.) beide van Terneuzen. Van. de poloclub te Breskens was be richt van verhindering gekomen. De uitslagen waren als volgt: De BruinvischT.Z. en P. C. 11—0 (rust 5—0). De ScheldeA.Z.C. 10 (rust 00). Veriiezerswedstrjjd A.Z.C.—'T.Z. en P. C. 3—1 (rust 2—0). Finale: De BruinvischDe Schelde 51 (rust 3-0) De Bruinvisch kwam hierdoor in het bezit van den fraaien wisselbeker; De Schelde behaalde de 2e prijs (een kleine beker) en A.Z.C. de 3e prijs. Er bestond voor de wedstrijden tamelijk veel belangstelling. SCHAKEN Bondswedstrijden te Hilversum. Gisteravond zijn onder groote belang stelling de bondswedstrijden van den Ne- derlandschen Schaakbond te Hilversum be gonnen. Niet minder dan 138 deelnemers zullen elkaar gedurende een vijftal dagen in ver schillende groepen strijd leveren. Reeds op den eersten avond bleven de verrassingen niet uit in de hoofdgroep. De steeds zeer wisselvallig" spelende Prins ver loor van den Friesclien kampioen Kramer, die met een stuk tegen twee pionnen voor kwam te staan, hetgeen hem de partij deed winnen. Landau en Mulder leverden een langdu rige partij, welke tenslotte in het voordeel van Landau beslist werd. Stumpers, die eerst in de morgenuren nog een partij tegen de Jong had moeten spelen om te beslissen, wie in de hoofdgroep mocht spelen, bewees, door remise tegen Knoch, zjjn plaats waard te zijn. De jeugdige Wg- nans leverde tenslotte een goede prestatie door van Van Doesburg te winnen. OPLEIDING VAN RECRUTEN IN DEN-iM ARKEN. Het D.N.B. meldt uit Kopenhagen Het Deensche ministerie van landsverdediging heeft medegedeeld, dat in November a.s. weder begonnen zal worden met de oplei- dng van recruten voor den militairen dienst. Tegelijkertijd zal het grootste deel van de thans in dienst zgnde manschappen, wier opleiding voltooid is, naar huis worden ge zonden. Een overeenkomstig aantal met groot verlof zgnde manschappen met vol tooide opleiding, in het bijzonder van de winterlichting 1939, zal eind Cctober in hun plaats weder voor een half jaar on der de wapenen worden geroepen. Het postverdrag van Buenos Aires in werking getreden. Gunstige bepalingen voor blinden. Ruimere opvattingen Inzake drukwerken en monsters. Enkele buitenlandsche posttarleven gewijzigd. De bepalingen van het op 23 Mei 1939 te Buenos Aires gesloten algemeen post verdrag en de gelijktijdig aldaar gesloten overeenkomsten zgn thans in werküig ge treden. Als gevolg daarvan zgn de vol gende wijzigingen in de P.T.T.-verzendings- voorwaarden en tarieven van kracht ge worden. Binnenlandsch verkeer. In het binnenlandsch verkeer worden eenige faciliteiten ten bate van het ge- dachtenverkeer met en voor blinden inge voerd. Zoo is het maximum gewicht voor Braille-drukwerken verhoogd van 5 tot 7 k.g. Voorts mogen cliché's met teekens in blindenschrift op den voet van en tegen het zeer lage tarief voor Braille-drukwer ken worden verzonden. Hetzelfde geldt voor gramofoonplaten (z.g. sprekende boeken), uitsluitend ten behoeve van blinden, mits verzonden door of gericht aan een offici eel erkend blindeninstituut. In d'e tweede plaats worden inzake de verzending van drukwerken eenige ruime re bepalingen van kracht en wel ten aan zien van formulieren in gebruik bij bibli otheken voor het aanvragen of uitleenen van boeken. Deze formulieren kunnen voortaan als drukwerken worden verzon den, mits zij geen andere vermeldingen bevatten dan de titels der werken, het aantal gevraagde, resp. verzonden exem plaren, de namen der schrijvers en uitge vers, de nummers van den catalogus, het aantal leesdagen, den naam van den aan vrager en andere korte aanwijzingen, be trekking hebbende op de betreffende boek werken. Op als drukwerk verzonden platen zgn voortaan evenals thans reeds op foto's een zeer beknopte, toelichtende beschrijving en andere korte aanduidingen, op deze be trekking hebbende, toegelaten. Op monsters mag een korte aanwijzing voorkomen betreffende den fabrikant en de:i leverancier of betreffende den persoon, voor wien het monster is bestemd. Onder luchtdichte gesloten verpakking mogen worden verzonden monsters, bevattende in- dustrieele of landbouwproducten, die in een door de fabriek gesloten verpakking worden ter post bezorgd of zijn verzegeld door een in het.land van herkomst geves tigde controle-instantie. Ook voor de verrekenzendingen is, zoo wel in het binnenlandsch als in het inter nationaal verkeer (dat voorioopig voor de ze zendingen nog is opgeschort) een nieu we faciliteit vastgesteld. De afzenders van zulke dingen kunnen voortaan verhooging van het verreken verdrag verzoeken. Zijn hierdoor hoogere rechten verschuldigd, dan worden deze alsnog berekend. Tenslotte is, alleen voor het binnen landsch verkeer, de mogelijkheid van kos- telooze navraag naar verzonden pakket ten, geopend. Verzoeken hiertoe dienen uiterlijk 9 maandein na den dag van ter postverzorging te worden ingediend. Buitenlandsch verkeer. Als meest opvallende noviteit zrj hier genoemd, dat mededeelvngen van adres wijzigingen voortaan ook in het internatio naal verkeer door middel van een, in de Fransche en Nederlandsche taal gesteld formulier zal kunnen geschieden. Deze formulieren kunnen voorioopig alleen naar Duitschland worden gezonden. De prijs der internationale adreswgzigingsformulieren zal 2y2 cent per stuk bedragen. Inzake de verzending van drukwerken worden de hierboven onder „binnenlandsch verkeer" vermelde bepalingen ook voor het verkeer met buitenland voorioopig al leen Duitschland van kracht Tevens mogen in dit verkeer de thans reeds op de bestel- en inteekenbiljetten van boek werken. toegelaten bijvoegingen ook op biljetten tot aanbiedingen van boekwerken enz. worden gebruikt. Sclioolcorrespondentie met het buiten land kan, ook indien de inhoud actueel en persoonlijk is, en mits deze correspon dentie wordt verzonden door en aan hoof den van onderwijsinrichtingen, tegen het goedkoope tarief voor akten worden ver zonden mits deze zendingen overigens aan de voor akten gestelde bepalmgen voldoen. Echter- voorioopig alleen naar Duitschland, omdat alleen naar dit land verzending van akten is toegelaten. Als briefkaarten zgn voortaan in het internationaal verkeer evenals thans reeds in het binnenlandsch verkeer toe gelaten door de particuliere nijverheid ver vaardigde formulieren, bestaande uit bla den papier, waarvan de twee helften over de geheele oppervlakte tegen elkaar ge plakt. Eveneens mag voortaan ook bij verzen ding van monsters naar het buitenland (voorioopig alleen Duitschland) daarop voorkomen een index- of contróle-nummer, resp. letter of lettergroep, op het stuk zelve betrekking hebbende, terwijl ook af zonderlijk te verzenden geknipte patronen als monster worden aangemerkt. Verder zie men i.z. monsters onder „binnen landsch verkeer", evenals i.z. verreken- bedragen en -pakketten. Voor pakketten (voorioopig alleen naar Duitschland) zonder aangegeven waarde is de verplichting tot verzegeling, welke reeds voor de meeste landen, o.m. Duitsch land, was opgeheven, thans algemeen ver vallen. In elk pakket mag hetzij een fac tuur, hetzij een borderel, bericht van ver zending of bewijs van aflevering worden opgenomen, mits deze bijlagen open wor den bijgesloten, uitsluitend op den inhoud betrekking hebben en alleen gewone op gaven van een dergelijk stuk bevatten. Het bedrag der schadevergoeding, be taalbaar in geval van verlies, berooving of beschadiging van een pakket in de ge- wichtsklasse van 1 tot en met 3 k.g. be draagt ten hoogste 7.50. De bedragen; voorkomende op mo menteel nog niet toegelaten in te vor deren waarden (quitanties en handelspa pier) behoeven niet voluit in letters te zijn vermeld). Vermelding in cijfers is voldoen de. Voluit geschreven bedragen moeten in Latijnsche letters zijn gesteld, terwijl op wisselbrieven, cheques, orderbriefjes steeds de handteekening van den trekker of on derteekenaar moet voorkomen. Tariefswijziging. De andere tai-iefwijzingen betreffen alle het internationaal verkeer. Identiteitskaarten kosten voortaan 30 cent. Antwoordcoupons zullen voortaan 15 cent per stuk kosten. Het expresserecht wordt voor briefpost zendingen, ook voor doosjes met aange geven waarde (momenteel niet toegela ten), verlaagd tot 20 cent. (Momenteel al leen naar Duitschland) Het minimum recht voor doosjes met aangegeven waarde (momenteel niet toe gelaten) wordt gebracht op 40 cent (tot en met 200 gram) en voorts 10 cent voor elke 50 gram meer. Voor postpakketten is de bestaande ta- riefsschaal van 1 t/m 5 k.g. in het buiten landsch verkeer gesplitst in tweeën, n.l. van 1 t/m 3 k.g. en 3 t/m 5 k.g. De nieuwe tarieven zullen gaandeweg worden bekend gemaakt. Het invorderings- resp. aanbiedings- recht betreffende de in te vorderen waar den (momenteel niet toegelaten) is op 10 cent gebracht, Couranten, tijdschriften en landkaar ten kunnen, ook door anderen dan de uit gevers of hun lasthebbers, in het verkeer met sommige larden thans alleen Duitschland worden verzonden tegen het verlaagd drukwerktarief van l'/2 cent per 50 gram. Een recht van 20 cent is voortaan in het internationaal verkeer verschuldigd voor: Navragen en verzoeken om inlichtingen i.z. een aangeteekend stuk; Doosjes met aangegeven waarde, postwis sel of postpakket; Bericht van ontvangst, gevraagd na de terpostbezorging van een aangeteekend. stuk, doosjes met aangegeven waarde of postpakket; Inzage machtiging tot uitbetaling van een postwissel, waarvan de geldigheidsduur is verstreken, alsmede voor een duplicaat van een in het ongereede geraakte postwissel; Een bericht van uitbetaling, gevraagd na, de storting van een postwissel; Navragen naar overschrijvingen door tusschenkomst van den postgirodienst naar het buitenland; inzage van een adreskaart en inklaring en vrijmaking van briefpost zendingen. Het recht wegens inklaring en vrijmaking van een postpakket blijft ech ter 25 cent. Radioprogramma Woensdag 21 Augustus. JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitz. 8,00 Ber. ANP, gram. 9,30 Keukenpraat je, 10,00 VPRO, Morgenwij ding. 10,15 Piano. 10,45 Declamatie. 11,00 Zang en orgel. 11,30 Declamatie. 11,50 Gram. 12,00 Ber. 12,05 Esmeralda en so listen. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,15 VARA- ork. 2,00 Voor de vrouw. 2,30 VARA-ork. 3,00 Zang en orgel. 3,30 Voor de kinderen. 5,15 Ber. ANP. 5,30 Esmeralda. 6,15 Re portage. 6,35 Volkszang. 7,00 Vragen van den dag (ANP). 7,15 Ber. 7,20 Felicitaties. 7,30 Lezing. 7,50 Gram. S.OO Ber. ANP. 8,15 Puzzle-uitz. 8,30 VARA-ork. en solis te. 9,15 Radiotooneel. 9,40 VARA-ork. en soliste. 10,15 Ber. ANP en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitz. 7,00 Ber. (Duitsch). 7,15 Ber. (Engelsch). 7,30 Gram. (Om 8,00 Ber. ANP). 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gram. 10,30 Ensemble Jonny Kroon (11,1511,30 Ber. (Engelsch). 12,30 Ber. (Duitsch). 12,45 Ber. ANP, gram. 1,00 Muziekkorps van het Duitsche Luchtwapen, 2,00 Ber. (Duitsch). 2,15 Concertgebouw-ork., Toon kunstkoor en solisten. 3.15 Ber. (Engelsch). 3.30 AVRO-Amusementsork. en gram. 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Ber. ANP. 5.30 Om- roepork. 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 Onder wijsfonds Scheepvaart: Taalles en causerie. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Alt viool, piano en zang. 8.00 Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. ANP. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 Puszta-ork. 9.15 Ber. (Engelsch). 9.30 Marine en Leger Commandant van huip-mijnen- legger te Vlissingen pleegde verduistering. Voor den zeek ".sraad ta Den Haag had zich te verantwoorden de luitenant ter zee 2e klasse J. W., ter zake verduistering in dienstbetrekking als ambtenaar. Beklaagde had als commandant van de hulp-mijnenlegger 1 en 2 te V 1 i s s i n- gen 200 gulden ontvangen om daarmede dienstuitgaven ten behoeve van de mijnen- leggers te doen. Bij de overdracht van de kas kon hij 136 gulden niet verantwoorden. Tijdens het vooronderzoek heeft W. bekend, het geld voor persoonlijke doeleinden te hebben be steed, doch ter terechtzitting trok hij dit in. Echter kon hij nu evenmin het zoekge raakte bedrag verantwoorden. De fiscaal vond de zaak, door de houding van beklaagde, die geen spoor va.i berouw of eergevoel toont, onsmakelijk. De menta liteit van dezen man is beneden critiek. Hij eischte 2 maanden gevangenisstraf met ont slag uit der. militairen dienst en aftrek van preventief. Voorts eischte spr. staande de zitting, den beklaagde in arrest te stellen. Dit laatste werd door den krijgsraad gewei gerd. Nader de beklaagde gelegenheid hebben -"ch te verdedigen. Gram.10.00 Bei-. (Duitsch). 10.15 Ber. ANP. 10.3010.45 Ber. (Engelsch) en sluiting. 11.15-11.30 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Ber. _(Engelsch)_,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7