Nieuwe tarieven voor brieven, briefkaarten en telefoongesprekken. Door het wegvallen van een groot deel van het internationaal- en het translt- verkeer en het terugloopen van het hin- nenlandsch verkeer, zijn de P.T.T.-ont- vangsten sterk gediaald. Tegenover deze daling kan, mede in verband met de nood zakelijkheid om personeelontslag in dezen tyd zooveel doenlijk te vermijden, geen, ook maar by benadering evenredige, ver mindering der uitgaven worden gesteld. Daarom is het, ter handhaving van het buctgetaire evenwicht noodzakelijk gewor den eenige P.T.T.-tarieven te verhoogen. Deze verhooging zal, voor zoover de posttarieven betreft, op 20 Augustus a.s. ingaan. Het nieuwe tarief voor brieven wordtlocaal tot en met 20 gram 5 cent 20 tot en met 100 gram 1/2 centinter- locaaltot en met 20 gram 7 cent. Boven deze gewichtsgrenzen blijven de oude tarieven gehandhaafd. Het nieuwe tarief voor briefkaar ten: wordtlocaal 4 centinterlocaal 5 cent. Op zich nog in handen van het publiek bevindende postbladen, briefkaarten, enz. met zegelopdruk van lagere waarden dient, bij gebruik na 19 Augustus a.s. het ontbrekende bedrag te wonden bijgeplakt. Inzake het brief- en briefkaarttarief in het grensverkeer met Duitschland volgen nog nadere mededeelingen. De telefoontarieven worden als volgt verhoogda. locale gesprekken 3 centb. interlocale gesprekken per 3 minuten of gedeelten daarvan le zóne 010 K.M.) 6 cent 2e (10—15 K.M.) 15 cent 3e (15—25 K.M.) 30 cent 4e (25—35 K.M.) 45 cent 5e (boven 35 K.M.) 60 cent. De datum, waarop de nieuwe gesprek- tarieven aan iederen telefoonabonné wor den berekend, zal den abonné's schriftelijk Worden medegedeeld. Alle hierboven niet genoemde telefoon tarieven blijven ongewijzigd. In het binnenlandsche telefoonverkeer is verschuldigd voor een oproepbericht 0.30 en voor een voorbericht de helft van de kos ten van enkelvoudig niet-dringend gesprek (afronding naar boven van gedeelten van centen tot geheel-), met dien verstande, dat het verschuldigde niet minder dan 0.06 en niet meer dan 0.30 bedraagt. Behalve het voor deelneming aan den boodschappendienst verschuldigde recht is daarenboven verschuldigd 3 cent voor het opgeven van naam, telefoonnummer enz. van degenen, die veibinding wenschten met den deelnemer 3 cent voor elke gedane mededeeling aan oproepers omtrent de be reikbaarheid van den opgeroepene dertig cent voor elke an .".ere aan den opgeroepene of aan den oproeper overgebrachte mede deeling van ten hoogste 30 woorden. POST VOOR INDIË. In de beschikking van den secretaris-ge neraal van Binnenlandsche Zaken wordt het port voor brieven en briefkaarten naar Ned. Indië als volgt /astgesteld Voor brieven voor een gewicht t/m. 20 gr. 12% cent en voorts voor elk volgend ge wicht van 20 gr. of restend gedeelte van 20 gr. 7% cent daarboven. Voor briefkaarten7% cent voor elke VERSTERKING VAN DE SCHATKIST HET DOEL. De Oberpostrat dr. Linnemeyer motiveer de op een persconferentie te Den Haag den maatregel door er op te wijzen, dat in het door den oorlog geteisterde Nederland een sterk beroep op de staatskas moet worden gedaan, waardoor naar nieuwe bronnen van inkomsten moet worden omgezien. Hij hoop te echter, dat het bij deze tariefsverhooging zal kunnen blijven. 300.090 KOEIEN VERDWIJNEN. Eenigen tijd geleden is medegedeeld, dat o.a. de rundveestapel zal worden in gekrompen. Volgens den Vee- en Vleeschhandel houdt men er rekening mee, dat het aantal koeien vóór den winter zal worden inge krompen mét 300.000 stuks, die ten deele zullen worden geconsumeerd, ten deele geëxporteerd. Ter persconferentie werd onlangs mede gedeeld, dat de melkproductie met onge veer een milliard liter (20 pet) zal worden verminderd. Mr. J. Linthorst Homan vraagt ontslag als Commissaris der provincie Groningen. Men meldt ons, dat mr. J. Linthorst Homan, nu hij door zijn medewerking aan de leiding der Nederlandsche Unie zich in het politieke leven heeft begeven, daar van ten volle de consequenties wil aan vaarden, zoodat hij het als een plicht heeft gevoeld, een verzoek om eervol ont slag als commissaris der provincie Gro ningen in te dienen, hetgeen hij dan ook dezer dagen heeft gedaan. MOET)ER LIET HAAR TIEN KINDEREN IN DE:. STEEK. Een ernstig geval van achterlating van hulpbehoevende kinderen door hun moe der is Vrijdag ter kennis van de Haagsche politie gekomen. Een ongeveer 40-jarige vrouw, wonende aan de Jan Steenstraat aldaar, die eenige maanden geleden we duwe was geworden en met tien kinderen, waarvan de oudste een meisje van 15 jaar en de jongste thans nog slechts zes maanden is, was achtergebleven, bleek baar inboedel van de hand te hebben ge daan en met een man er vandoor te zijn getrokken, na des ochtends de kinderen de straat op te hebben gestuurd, zonder eenigen maatregel voor him verzorging te nemen. Zoo zwierf de oudste met de baby op den arm, terwijl die rest in enkele groepjes door de stad rondzwalkte, om al bedelende te trachten wat te eten te krijgen Door de zorgen der politie is het ge- heele kroost van de nalatige moeder nog denzelfden avond bijeengegaard en voor- Zware straffen wegens sabotagedaden tegen de Duitsche weermacht Aan gemeenten kan een gevoelige geldboete worden opgelegd. De Duitsche weermachtsbevelhebber in Nederland, generaal der luchtmacht Fr. Christiansen, maakt beltend a) In mijn op 6 Juli 1940 gepubliceerde bekendmaking heb ik ertegen gewaar schuwd 1) Den met Duitschland in oorlog zijnde mogendheden eenigerlei, de oorlogsvoering betreffende, mededeelingen te doen toeko men of daarbij behulpzaam te zijn 2) sabotagedaden tegen de Duitsche weermacht en haar instellingen of tegen verkeers-, handels- en industrie-installaties te begaan. Ik heb er uitdrukkelijk op gewezen, dat dergelijke handelingen volgens de Duitsche, met het oog op den oorlog verscherpte, landsverraadwetten worden gestraft, en dat degene, die een met Duitschland in oor log zijnde mogendheid voordeelen verschaft, mededeelingen verstrekt of op eenige an dere wijze begunstigt, tevens het leven en den eigendom van zijn eigen volksgenooten benadeelt en in gevaar brengt. Ondanks deze niet mis te verstane be kendmaking is nog onlangs een sabotage daad voorgekomen. Ingeval van herhaling zal naast de be straffing van daders, medeplichtigen en medewetenden a) zoowel aan de gemeente waar de daad is gepleegd, b) als ook aan de woonplaats van de schuldigen een gevoelige boete worden op gelegd. b) Bovendien maak ik bekend 1) Iedere waarneming van een landing, van het naar beneden springen of van het oponthoud van vijandelijke militairen zoo mede van ieder geval, waarin uit vijande lijke vliegtuigen op Nederlandsch gebied een voorwerp wordt nedergeworpen, moet terstond aan de naastbijzijnde Duitsche mi litaire of politioneele instantie worden gemeld. 2) Degene die vijandelijke militairen ver borgen houdt of hun onderdak of andere hulp verleend, wordt volgens de Duitsche strafwetten in bepaalde omstandigheden met den dood gestraft. Dienovereenkom stig is reeds een vonnis van een Duitschen krijgsraad geveld, waarin zware tuchthuis straffen zijn opgelegd. c. Zouden gevallen als bovenbedoeld zich herhalen, dan zal bovendien worden over gegaan tot inhechtenisstelling van een ge past aantal gijzelaars. Vergadering van de N.S.B. te Oss. Baron Speyart van Woerden moet aftreden De kring Nijmegen der N.S.B. heeft te Oss een openbare vergadering gehouden. Sprekers waren de heeren Rost van Tonnin gen, Thomaes en Tesser. De heer Thomaes critiseerde de R.K.S.P. Hf zeide een geloovig katholiek te zijn maar zich onder de vanen van het politieke katholicisme der Staatspartij niet langer thuis te hebben gevoeld en daarom tot de N.S.B. te zijn toegetreden. De heer Tesser gaf een. overzicht over zijn wording tot nationaal-socialist. Ook hij zeide een geloovig katholiek te zijn en hij kwam op tegen het mandement van de bis schoppen, dat zich eenzijdig tegen de N.S.B. richtte. De heer Rost van Tonningen sprak over de bekende zaak-Oss. Spreker schetste hoe de marechaussee de bewijzen in handen had gekregen over de schending der eerbaarheid van tientallen arbeidersmeisjes door een joodschen in dustrieel. Bij de arrestatie dreigde deze man, die tot de beste relaties der Staats partij behoorde, dat de marechaussee deze arrestatie bitter zou berouwen. Spr. las voor wat mr. H. P. Marchant in het r.K. dagblad Ons Noorden over de positie van meisjes in de Brabantsché industrie schreef. Doeleude op het ontnemen van de opspo- ringsbevoegdhejd der marechaussee te Oss zeide spr. dat nog nooit de schande van een bewind door een eigen partijlid zoo fel in het licht is gesteld, als door mr. Mar chant in het voorgelezen artikel. De heer Van Angeren, die op het ministe rie van justitie de heele actie mee had hel pen leiden, zit thans in Londen. Maar de derde verantwoordelijke voor het optreden tegen de marechaussee, voor de ontneming van de opsporingsbevoegdheid aan de bri gade Oss der marechaussee, baron Speyart van Woerden, zit nog altijd op het kussen. Uit naam van de gerechtigheid, zoo riep spr. uit, die ook in dit land dient te wor den hersteld, verlangen wij het aftreden van baron Speyart van Woerden. Het groote socialistische ideaal wil de menschen van een volk gelukkig zien. Het wil dat de jeugd lichamelijk en geestelijk tot den hoogsten trap zal worden opge voerd. Laten wij allen voor dit groote socialisti sche ideaal strijden, aldus besloot spreker, opdat aan dit volk duidelijk worde, dat het leven een kostelijk geschenk van den Op permachtige is en niet slechts een tranen dal, zooals leugenachtige vertolkers van het Evangelie ons soms willen wijsmaken. Met het zingen van „Alle man van Neer- lands stam" werd de vergadering besloten, loopig ter verzorging toegewezen aan de St. Anna-stichting. De opsporing van de moeder is ge vraagd op grond van art. 255 van het wetboek van strafrecht „Hij (zij), die opzettelijk iemand tot wiens onderhoud, verpleging of verzorging hij krachtens wet of overeenkomst verplicht is, in een hulpe- loozen toestand, brengt of laat, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste twee jaren of geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden". Engeland verliest den strijd in Somaliland. Stefanï meldt uit Rome De tegenstand van de Engelsche troepen in Britsch Soma liland bij de verdedigingslinies, die reeds een tijd geleden zijn. opgericht, en voorzien zijn van Friesche ruiters, prikkeldraad en verdekt opgestelde mitrailleurs, is door de Italiaansche troepen gebroken. De Italiaan- sche colonnes achtervolgen de Engelschen, die terugtrekken op een linie van minder beteekenis, die geen hindernis van voldoen de beteekenis vormt voor het onstuimig opdringen der Italianen. Vernomen wordt, dat het Engelsche slag schip „Royal Sovereign" in de haven van Berbera voor anker ligt ter bescherming van de schepen, die bezig zijn materiaal te laden, dat misschien nog gered kan worden, en die onder het bereik van de Italiaansche luchtmacht liggen. Men verwacht, dat de Engelschen Britsch-Somaliland zullen ver liezen, welk verlies reeds door de moede- looze verklaringen van Churchill is aange kondigd. Na de vlucht iiit Andalsnes, Duinkerken en Calais wordt een ander Engelsch expe ditiecorps gedwongen zich in te schepen, indien dit zonder moeilijkheden en zonder verliezen zou kunnen geschieden. „DE SLAG IN SOMALILAND IS GEWONNEN". De slag in Somaliland is gewonnen, schrijft de „Giornale d'Italia", en het is te voorzien, dat binnen enkele dagen Somali land zal ophouden deel uit te maken van het Britsche rijk. De Italiaansche troepen kwamen bij hun offensief te staan voor de door de Engelschen gereed gemaakte defen sieve middelen, voor de beste rijkstroepen en voor zeer versche versterkingen, waar onder pas aangekomen Fransche vliegtui gen en bestuurders. Hulde aan het opper bevel en aan de Italiaansche soldaten, die een overwinning behaald hebben op den vijand, op zijn wapenen, op de moeilijkheden van het klimaat en het terrein. Met dit offensief heeft Italië de Engelsche strijd krachten aldaar uitgeput. De verovering van Britsch-Somaliland zal aan Italië de mogelijkheid geven een breed front vrij te krijgen, neemt de mogelijkheid weg van een eventueefe Britsche actie in dien sector, verhoogt de Italiaansche bedreiging voor de vitale basis van Aden, verstrekt Italië nieuwe economische middelen, waaronder zes milliöen stuks vee, maakt een enormen indruk op de bevolkingen aan de Roode Zee, die gevoelig zijn voor de aftakeling van het Engelsche prestige en moedigt de anti-Engelsche beweging der Arabieren aan. De Britsche propaganda poogt tever geefs de beteekenis van Somaliland en van de Italiaansche overwinning te verkleinen. Deze overwinning, tezamen met het optre den van de Duitsche luchtmacht tegen de militaire centra van Engeland, vormt een essentieel bestanddeel voor den opmarsch van de twee asmogendheden naar de zege praal. DE BEDEVAART NAAR DEN USER. De 21ste bedevaart naar den User, de tradioneele tocht van het Vlaamsche volk naar het eeregedenkteeken in Dixmuiden, dat opgericht is ter nagedachtenis aan de strijders voor de Vlaamsche vrijheid en voor de in den wereldoorlog gesneuvelde Vlamin gen, stond gisteren geheel in 't teelten van het parool: „Concentratie en nieuwe orde". Na een toespraak van den leider der Vla mingen, dr. L. msj sprak namens de Vlaamsche frontsoldaten van 19141918 de voorzitter van den Vlaamschen oud-strij- dersbond, Germain Lefever, die het dictaat van Versailles en zijn gevolgen hekelde. De neutraliteit van België, zoo zeide hij, is opgeofferd aan de omsingelingspolitielt van Frankrijk, waardoor België automa tisch in den oorlog der anderen gesleurd werd. Men vertrouwde op bondgenooten en werd bedrogen. Men verlangde hulp en wat men heeft gekregen zijn: massa-arrestaties, verjaging, plundering, bedrog, matelooze en ontzaglijke vernietiging. En toch kwamen de Vlaamsche oud-strijders op voor dezelfde taken van 1918, nl. voor een nieuwen vrede en voor den herbouw van Europa. Daarvoor zijn echter niet de machthebbers van gis teren, die verantwoordelijk zijn voor de economische cultureele en sociale wanorde van gisteren cn heden. Tenslotte sprak de dichter Vercnoeke als vertegenwoordiger van de jonge Vlaamsche frontgeneratie, die zeide, dat de jonge Vlaamsche generatie van soldaten in den dienst van den volksvijandigen staat heeft gestaan. Zij heeft, geleid door officieren die haar taal niet kenden, den staat moesten verdedigen, die zij gehaat hebben. Ook professor dr. Daels brandmerkte in naam van het bedevaartcomité de onge rechtigdheden, die na den oorlog zijn voor gekomen. De loyaliteit van de Vlamingen is beantwoord met zwarte lijsten en massa arrestaties, teneinde den Franschen troe pen het binnendringen in het land te verge makkelijken. Met de dooden van Vlaanderen hoopt men, dat uit dezen oorlog een nieuwe soci ale orde op volkschen nationalen grondslag zal voortkomen. De plechtigheden werden gesloten met het onthullen van een nieuw eereltruis voor de gevallenen van 1918 tot 1940. NIEUW DUITSCH VLIEGTUIG. In de Dornierfabrieken is thans een nieuw vliegtuig gebouwd, n.l. de Do. 215, een zelfde soort vliegtuig als de Do. 17, het zgn. vliegende potlood. Het nieuwe vliegtuig kan zoowel als gevechtsvliegtuig of als verkenningsvliegtuig worden ge bruikt. Het heeft twee motoren en is uit gerust met zware en lichte mitrailleurs. "De Do. 215 heeft reeds niet zeer groot succes dienst gedaan tijdens den veld tocht in het Westen en wordt ook ge bruikt voor den oorlog tegen Engeland. SPORT VOETBAL De eerste Zondag In September begint de nieuwe competitie. Naar het A.N.P. hedenmorgen in een onderhoud met de heeren A. J. Staal en L. Boeljon van den N.V.B. heeft vernomen, heeft de heer K. J. J. Lotsy zgn ontwerp van de competitie-indeeling aan het be stuur van den N.V.B. voorgelegd. Nog deze week zal de competitie-indee ling worden bekend gemaakt. Nog is geen beslissing genomen ten aanzien van een normale of een noodcompetitie in het nieu we seizoen. Over de kwestie hoofdklasse ïs in het geheel niet gesproken, daar het absoluut niet in de bedoeling heeft gelegen van het bestuur van den N.V.B. om reeds nu daar toe over te gaan. Toch ligt het in de bedoeling om reeds den eersten Zondag van de maand Septem ber met de nieuwe competitie aan te vangen, zoodat de vereenigingen zich hier reeds op kunnen voorbereiden. Hierbij zal evenwel rekening gehouden worden met de verschillende reeds vastgestelde wedstrij den der tradition- ile tournooien, zooals de Zilveren bal en het Aroltournooi. Voor ve? schillende tweede-klasse vereenigingen be- teekent dit evenwel een buitenkansje, daar deze dan de gelegenheid krijgen het seizoen te beginnen. Bovendien zal men rekening moeten houden met het feit, dat het in het voornemen ligt van het bestuur van den N.V.B. voorloopig geen inhaalprogramma's vast te stellen. GOES—DE ZEEUWEN S—5. Het was jammer, dat Goes voor dezen wedstrijd niet de sterkste ploeg kon op stellen. Men miste nl. vijf spelers, De Kok, Wijs, De Pan, Pauwe en Akkerman, en daardoor was ook de bezetting een lastig vraagstuk geworden. De invallers werkten wel hard, maar het verband was meestal zoek en gemiddeld stond het spel van Goes op laag pijl. De Zeeuwen had den twee invallers, en vormden een beter sluitend geheel. Ze speelden vlot en waren voor doel steeds gevaarlijk. Rust ging in met 42 voor de gasten en na rust scoor de elk der partijen nog eenmaal, zoodat het einde met 53 kwam. Voor de Zeeu- men scoorden Smit en Leijnse (4) en voor Goes Dockefeer (2) en Schmidt, R.O.S. naar Dosko. Naar wij vernemer speelt Zondag a.s. het eerste elftal van de Souburgsche tweede klasser R.C.S. te Bergen op Zoom een vriendschappelijken wedstrijd tegen Dosko. Vriendschappelijke wedstrijd te Wemeldinge. Zaterdagavond speelde te Wemeldinge het eerste elftal van Stormvogels een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ajax n van Ierseke. Ajax wist dezen wedstrijd met 32 te winnen. KORFBAL WemeldingeKrabbendjjke 22. De korfbalvereeniging Wemeldinge I speelde Zaterdag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Krabbendijke I. De uit slag was 2—2. ATHLETIEK DE DRIEKAMP TUSSCHEN DE WALCHERSCHE VEREENIGINGEN. A.V. '35 vergroot haar voorsprong. Zaterdagmiddag werd te Vlissingen het tweede deel van den driekamp tusschen de Walchersche vereenigingen Marathon, A.V. '35 cn E.M.M. voortgezet De 1500 meter hardloopen werd gewonnen door G. Dobbe- laere (Mar.), 2. Barendse (E.M.M.) en 3. Roelse (A.V. j). Op het nummer speer werpen bezetten de eerste drie plaatsen Bijsterveld, Vader en de Pagter, allen van A.V. '35. Het hinkstapspringen werd gewon nen door Mattliysen (A.V. '35), 2. Parent (Mar.), 3. Vac (A.V. '35). Tenslotte werd een Zweedsche estafette gehouden, welke een overwinning bracht voor A.V. '35, ge volgd door Marathon als tweede en E.M.M. derde. A.V. '35 verzamelde Zaterdag 71 p., Marathon 47 en E.M.M. 35. Nu het tweede ieel van dezen driekamp is afgewerkt, is de stand der vereenigingen als volgtA.V. '35 137 punten, Marathon 90% en E.M.M. 78 punten. A.D.A. kampioen van Nederland 10 X100 m. estafette. Zondag zijn te Rijswijk door „de Trek vogels" georganiseerde nationale record- athletiekwedstrijden gehouden. De spanning vond haar hoogtepunt bjj de 10 maal 100 meter estafette voor da mes, om het kampioenschap van Neder land. Vier clubs, n.l. Sagitta (Amsterdam), Athleta (Utrecht), Hollandia (Rotterdam) en A.D.A. (Amsterdam), namen aan dezen kampioenschapsstrijd deel. Het, was Fanny Koen, die in de ploeg van de eerste honderd meter erin slaagde, met een grooten voorsprong de leiding aan haar club (Sagitta) te geven, die deze tot 900 meter voor haar opvolgster wist te behouden. Doch toen kwam de groote verrassing: Ali de Vries (van A.D.A.) haalde met topsnelheid den ach terstand in en wist met een verschil van 0.8.seconde het eerste de finish te be reiken. De uitslag van dit nummer was: 1. A.D.A. (Amsterdam) 2 min. 15,4 sec., 2. Sagitta (Amsterdam) 2 min. 16,4 sec., 3. Hollandia (Rotterdam) 2 min. 18,9 sec. DAMMEN „Jozeph Blankenaar" kampioen van Nederland. Door een gelgk spel tegen „het Noor den" te Zwolle, is de Amsterdamsche dam club „Jozeph Blankenaar" kampioen van Nederland geworden. WANDELEN Nood-Vierdaagsche te Nijmegen. Gisteren werd in het stadion „De Gof- fert" te Nijmegen in tegenwoordigheid van tienduizend toeschouwers een liefdadig heidssportdag gehouden, ter gelegenheid Onze Bureaux zijrs gevestigd t MIDDELBURG Redactie: Tel. 269 BIERKAA111 ABmMtfr.iT.1.139 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Wafslraaï 58-60 Telefoon 1Q (2 lijnen) GOES Radactie en Adm.! Turfkode 15 Telefoon 2863 -r" SOUBURG Kanaalstraat 43, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Gemengd Nieuws ZES GULDEN VOOR EEN POND THEE 2 Er zijn nu eenmaal menschen, die door de distributiemaatregelen minder krijgen dan zij verlangen en er zijn helaas ook men schen, die trachten hiervan op schandelijke wijze misbruik te maken door de goederen, die verlangd worden, tegen fantastisch hooge prijzen te leveren. Zoo heeft de Amsterdamsche politie kort geleden een man aangehouden, die ervan beschuldigd wordt thee verkocht te hebben voor niet minder dan zes gulden per pond. Deze man zal zich voor den officier van justitie voor deze handelwijze moeten ver antwoorden. Een winkelier in Zuid heeft zich eveneens schuldig gemaakt aan prijsopdrijving. Deze had van de blikken soep, waarvoor de win kelprijs 25 ct. bedroeg, het prijsje afgehaald en deze artikelen voor 30 cent verkocht. Dat een dergelijk optreden niet toelaat baar is, spreekt vanzelf. Er zijn echter nog altijd kooplustigen, die het opdrijven van prijzen in zooverre aanmoedigen, dat zij zich bereid verklaren abnormale prijzen te betalen. Zij maken zich eveneens schuldig aan een strafbaar feit. De Amsterdamsche politie heeft Vrijdag middag in de Potgieterstraat weer twee personen gearresteerd, die zich hebben schuldig gemaakt aan het verkoopen van kruidenierswaren boven den normalen win- keliersprijs. Reeds eenigen tijd had de politie het oog op eeh kapperswinkel, met het vermoeden, dat daar iets onrechtmatigs geschiedde. Toen gistermiddag een dame deze zaak verliet, werd zij aangesproken door de re chercheurs Blonk en van Schaik, die haar nader aan den tand voelden over haar aan wezigheid in den winkel. Hierbij kwam vast te staan, dat ook deze dame zich in het bezit gesteld had van kruidenierswa ren, die haar tegen abnormaal hooge prg- zen waren aangeboden. De politie hield twee personen aan, den kapper en diens neef. De voorraad, die in beslag genomen werd, was niet zoo groot en leek eerder op een hamstervoorraad, die uitverkocht werd, dan op een hoeveelheid goederen uit den kettinghandel. De beide gearresteerden hebben zich echter schuldig gemaakt aan niet toelaatbare handelingen. Zoo hebben zij een pond koffie, dat in den winkel 65 cent kost, afgeleverd tegen 1.70. De slaolie bracht inplaats van de normale 65 centen 1.10 op. Zij zullen zich hierover tegenover den officier van justitie moeten verantwoorden. DE MEISJES VAN BOUVIGNE TERUGGEKEERD. Zooals men weet, "jn bij de evacuatie van Breda ook de meisjes van het dienstboden- internaat Bouvigne bij Breda naar het bui tenland vertrokken, en verkeerde men lan- gen tijd omtrent dit gezelschap in onzeker heid. Op verzoek van het departement van so ciale zaken hebben de Duitsche autoriteiten alles in het werk gesteld om deze vluchte lingen op te .oren en naar Nederland te doen irrugkeeren. Deze pogingen zijn gelukkig met succes bekroond en thans kan worden medegedeeld dat het gezelschap, bestaande uit 83 meis jes, acht catechisten en drie leidsters Zater dagavond tegen 10 uur uit Montpellier we der in Breda is aangekomen. Vier dagen geleden hadden ztf met drie autobussen den terugtocht naar ons land aanvaard. van het slot van de nood-Vierdaagsche. Deze wandeltocht telde gemiddeld per dag twaalfhonderd deelnemers. De laatste dag legden tweeduizend liefhebbers het traject af. Al was het dan een nood-Vier daagsche, toch waren de deelnemers uit alle hoeken van het land opgekomen. In de pauze, welke de verschillende wed strijden van den sportdag onderbrak, werd in het sportstadion een défilé gehouden. De wandelaars trokken hier voorbij majoor J. N. Breunese, den burgemeester van Nij megen en de vertegenwoordigers van den N.V.B. en de N.W.B. Majoor Breunese werd het nood-Vier daagsche kruis in zilver aangeboden, als blijk van erkentelijkheid voor hetgeen hij voor de wandelsport en voor de Vierdaag- sche in het bijzonder had gepresteerd. Bur gemeester Steinweg ontving hetzelfde kruis. Majoor Breunese roemde Nijmegen voor hetgeen deze stad voor de wandelsport had verricht. Hij verklaarde, dat Nijmegen en de N.B.L.O.-Vierdaagsche onafscheidelijk zijn verbonden en zeide van harte te hopen, dat de officieele Vierdaagsche te Nijmegen het volgend jaar zou doorgaan. Duizenden stemden met een daverend applaus met deze woorden in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3