en Kronen UIT DE PROVINCIE Tabak wordt geoogst op de helling van Amerongens berg. Advertentiën Hesft iemand? Zeeland krijgt een eigen destructor. Bouw te Hansweert. HANSWEERT. Nog maar een paar jaar geleden was het noodig, in Zeeland pro paganda voor de destructie van gestorven of afgemaakte en voor de consumptie on geschikt vee te maken. Een propaganda, die gesteund werd door de geschiedenis sen van begraven en weer opgegraven cadavers die aan het licht kwamen. Daar na nam de overheid de leiding, alle Zeeuwsche gemeenten gingen een collec tieve overeenkomst met de „Gekro" te Overschie aan en sindsdien ziet men dage lijks de bekende auto's, die de cadavers van de afgekeurde dieren ophalen, langs de Zeeuwsche wegen rennen. Hansweert werd als centrum van dezen dienst aangewezen daarheen werden alle cadavers vervoerdhier werden ze ont leed enz., waarna dan by voldoende hoe veelheid, vervoer naar den destructor te Overschie volgde. Thans zal Zeeland echter een eigen destructor krijgen, die door de inmiddels opgerichte N.V. „Destructor Zeeland", te Hansweert gebouwd wordt op „de werf" aan de haven, dezelfde plaats waar tot heden het „depót" gevestigd was. Als ge bouw wordt daartoe benut de oude „ma chinekamer" van de werf, die geheel ver bouwd en met een verdieping van 5 6 meter verhoogd wordt. De werkzaamheden, die voor den oorlog aanvingen, zijn reeds in een vergevorderd stadium en naar de bedrijfsleider, de heer P. A. Westdijk ons mededeelde, kan eind October of begin November van dit jaar het in bedrijfstellen van den „Destructor Zeeland" verwacht worden. De heer West- dijk deelde ons tevens mede, dat hier dan de volledige verwerking der cadavers en liet .afval tot beendermeel, oliën, vetten, enz. zal plaats vinden. Aanvankelijk was er wat oppositie te Hansweert, om de niet bepaalde aange name geur die uit dezen hoek kwam, doch de heer Westdijk verzekerde ons, dat dit hoofdzakelijk te wijten is aan de omstan digheid, dat de cadavers thans steeds eenige dagen bewaard moeten worden, voor vervoer naar Overschie kan plaats vinden. Gaat die destructor werken, dan is dit niet' meer noodig en zal het met de stank ook grootendeels gedaan zijn. Voorts is de werkgelegenheid die deze destructor .aan Hansweert verschaft, een factor die niet van belang ontbloot is. Aan een tiental gezinnen zal dit bedrijf weer een bestaan verschaffen. Thans wer ken er vier chauffeurs, twee slagers, een machinist-stoker en een kantoorbediende, benevens den bedrijfsleider. Voorts is na het inwerking stellen van den destructor nog eenige uitbreiding van het personeel te wachten. Een gelukkige omstandigheid is wel, dat de tijdens de oorlogsdagen reeds in aanbouw zijnden destructor, onbeschadigd bleef, terwijl de naaste omgeving zoo zwaar geteisterd werd. Déelen wij voorts nog mede, dat de heer R. A. de Kloes, directeur van de N.V. „Destructor Zeeland" is en dat er een commissie van Toezicht bestaat, gevormd uit eenige gedelegeerden van de Zeeuw sche gemeentebesturen, onder voorzitter schap van mr. dr. Mes, burgemeester van Heinkenszand. De N.V. A. v. d. Straaten te Hansweert voert het werk. uit. Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond. Jaarvergadering. De Zeeuwsche Polder- en Waterschaps bond hield Zaterdagmorgen zijn algemeene vergadering in de Prins van Oranje te Goes. De 2e voorzitter, de heer C. D. Vereke, deel de mede dat de le voorzitter, mr. P. Diele- man, verlaat was, om welke redenen hij voorloopig de leiding nam. Spr. herinnerde er aan dat men helaas één der beste be stuursleden op deze vergadering miste, nl. de heer W. 'lau beelce, die in het afgeloopen jaar is overleden. Spr. heette daarna allen welkom, in het bijzonder den burgemeester en den secretaris van Goes. JAARVERSLAG. De secretaris, jhr, mr. A. F. C. de Casembroot bracht het jaarverslag uit. Daaraan ontleenen wjj Ofschoon de mobilisatie van land- en zeemacht hun stempel op het doen en laten van den Bond hebben gedrukt, vallen er over 1939 nog verscheidene zaken mede te deelen. Allereerst de verzekering tegen fraude en nalatigheid ontvanger-griffiers, welke kwestie op de op 16 Juni 1939 ge houden bestuursvergadering zeer uitvoerig is besproken. Daar waren ook aanwezig de heeren Losecaat Vermeer, adjunct-directeur van de Nationale Borgmaatschappij en de heer Luijendijk namens het accountantskan toor. Kraaijeveld en Luijendijk, die in over leg met den bond reeds eenige kassen controleert. Door de samenwerking tusschen deze twee instellingen zullen de verzekerings tarieven by een controle vanwege den heer Luijendijk belangrijk lager zyn, zoo dat deze voor leden van den Polderbond bij een verzekerd bedrag dat boven de 10.000 is, 3% per duizend bedragen. De leden zullen zich namelijk tegen een lager tarief kunnen verzekeren dan de niet-leden. Ook is door het bestuur beke ken de kwestie of de kosten dezer verze kering door de polders of door d© ontvan gers-griffiers zeiven moeten worden ge dragen. Tenslotte gaf men aan het eerste de voorkeur. Naar aanleiding hiervan heeft het be stuur besloten een request aan Ged. Staten te richten, met verzoek te willen bevor deren, dat deze contröle van polderkassen alsmede deze verzekering tegen fraude voor alle polders en waterschappen ver plicht wordt gesteld. Het rapport betreffende salarissen der waterbouwkundige ambtenaren der cala- miteuze polders, dat dit jaar gereed was gekomen werd met elgemeene stemmen onder dankzegging aan de Commissie voor de genomen moeite aangenomen. Overeenkomstig advies werd besloten voorloopig geen wijzigingen in de bestaan de regelingen voor te stellen. Gezien de belangstelling die voor vroe ger gehouden excursies bestond, besloot het bestuur dit jaar een excursie te orga- niseeren naar den Haarlemmermeerpolder om verschillende soorten asphaltwegen, alsmede de wijze waarop deze wegen wor den onderhouden en hersteld, te bezichti gen. Deze toch is een groot succes ge weest, daar er meer dan negentig personen hebben deelgenomen. In een drietal autobussen van de Stoomtram „Walcheren" alsmede enkele particuliere auto's werd over Rotterdam naar Schiphol gereden, alwaar het be stuur van den Haarlemmermeer, ir. Bijl sn enkele opzichters als ook verschillende andere autoriteiten aanwezig waren om de deelnemers te ontvangen. Na een goed verzorgden maaltijd werd, begunstigd door mooi weer, een rondrit door den Haarlemmermeer gemaakt, om diverse werken te bezichtigen. Tenslotte werden de deelnemers op gastvrije wijze te Hoofddorp in het Polderhuis door het bestuur ontvangen en onthaald. Overeenkomstig het besluit van de in 1938 gehouden algemeene vergadering, werd door het bestuur een commissie be noemd, tot het bestudèeren der salarissen der ontvangers-griffiers. Deze commissie was wegens den omvang van haar taak in het afgeloopen jaar niet met den arbeid klaar gekomen. De financiën van den bond over het af geloopen jaar waren niet slecht. De in komsten bedroegen 2176.041/2, de uitga ven 1875.92, alzoo een batig saldo van 300.121/,. Nadat de secretaris, de heer A. F. C. de Casembroot, zijn jaarverslag had uitge bracht, deed hjj eveneens mededeeling dat de rekening over 1939 werd onderzocht en in orde bevonden en aldus goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden de heeren F. P. Polderdijk en C. D. Vereke bij acclamatie herkozen, ter wijl in de vacature W. Kakebeeke de heer J. Goetbeer te Wolphaartsdijk benoemd werd. Hi-rna kwam do voorzitter, de heer mr. P. Dieleman, ter vergadering, die zijn excuus aanbood voor zyn te laat komen, hetgeen te 'jten was aan avtopanne. Spr. zette uiteen dat het bestuur, om het groote belang van de w 'ei-huishouding in Zeeland, ir. Wiers- ma had uitgenoodigd onderwerp te be handelen, waartoe hij hem vervolgens het woord verleende. (Voor de r de van ir. Wiersma zie men pag. 2, 2e blad). Besmettelijke ziekten. In de week van 4, tot en met 10 Aug. kwam in Hontenisse één geval van rood vonk voor. Examens steno en typen. Op 10 dezer heeft de Nationale Vereeni- ging van Leeraren in Stenografie „Groote" examens afgenomen in stenografie en ma- chineschrijven. Voor steno-typist hadden zich 11 candi daten aangemeld; die -allen-slaagden, ïi.l.: E.' J. Helder en M. -Koetje, Vlissingen.D. Brouwer, Veere (lof) P. J. Louwerse, H. Verhooys, J. Boone, J. L. den Hollander, W. N. van Miert, J. Joziasse en J. M. Daniëlse, allen Middelburg en J. de Visser, Melis- kerke. Voor typist slaagden alle 12 candidaten, nl. J. D. de Visser, Ritthem C. J. Vader, Domburg A. E. P. Meerholz, L. Goedbloed; C. Boone, P. Zeyger en Th. Kamermans Jr., allen Vlissingen P. v. d. Ameele (lof), P. Roose, M. P. van Leeuwen (lof), E. A. v. d. Boudt en E. J. Kögeler, allen Middelburg. Voor kantoorstenograaf Nederlandsch,, 130 lettergrepen per minuut slaagden alle 7 candidaten, nl. C. H. van Westen, S. Jonker, A. F. Meeuwse en C. Hi J. Kok, allen Middelburg J. J. M. Brijsse, J. C. Hu- ser en E. Bax-entsen, allen Vlissingen. Voor steno Duitsch 100 lettergr. per mi nuut slaagden de 2 candidaten P. Geers, Middelburg en C. Meyers, Serooskerke. Voor Engelsch 100 lettergr. slaagde de candidaat P. Geers, Middelburg. Voor typen Duitsch 40 lettergr. per mi nuut slaagde de candidaat C. Meyers, Se rooskerke en voor typen Nederl. 75 lettergr. per minuut de candidaat C. H. J. Kok, Mid delburg. H Walcheren Toegelaten tot de M.T.S. te Dordrecht. KOUDEKERKE. Tot de Middelbaar Technische School te Dordrecht is toege laten J. V. de Vroon, alhier. Zuid-Beveland Hedenavond concert. YERSEKE. Het muziekgezelschap „Mo zart" zal hedenavond by gunstig weer een concert geven op de Paardenmarkt. Maandag beginnen de scholen weer. YERSEKE. De scholen, die thans 4 we ken wegens vacantië gesloten zijn geweest, zullen Maandag a.s. weer geopend worden. Daar anders na de vacantie de scholen eerst des Dinsdags beginnen, mogen de ouders met het bovenstaande wel reke ning houden. Een concert. KLOETINGE. Hedenavond 8 uur hoopt het muziekgezelschap „Excelsior" bjj goed weer een concert te geven op de muziek tent. Afloop verkooping. HOEDEKENSKERKE. Vrijdag werd in de herberg van H. Uitterhoeve alhier, door notaris E. C. van Dissel (;e Goes ten ver zoeke van de fam. S. Roelse-Carlier in het openbaar verkocht een nieuw woonhuis, schuurtje, erf en tuin aan den Molenweg A 114, alhier, groot 2 A. 56 cA. Kooper was de heer A. Looy, alhier voor 3410, Getjjden Wemeldinge. Aug. Hoog water Laag watei Zaterd. 17N.M. 4.15 16.40 10.06 22.28 Zondag 18 4.58 17.20 10.43 23.03 Maand. 19 5.38 17.54 11.17 23.35 Dinsdag 20 S. 6.16 18.28 11.46 24.06 Woensd. 21 6.48 19.01 12.19 24.39 Donderd.22 7,19 19.33 12.52 25.13 Vrijdag 23 7.52 20.01 13.25 Een der laatste plantages in Nederland Zandgoed reeds geplukt. Sigarettenrookers hebben het in deze dagen niet makkelijk hun eigen, vertrouw de merk is even zeldzaam geworden als water jn de woestijn, en de vroeger ver smade Turksche en Bulgaarsche tabak krygt nu een afzet als nimmer te voren. Bovendien vindt men nog op tal van ven sterruiten en deuren het veelzeggende pa piertje sigaretten en shag uitverkocht. De oorzaak ligt voor de hand de overzeesche tabak kan Nederland niet meer bereiken. Maar levert ons land zelf dan geen tabak meer? Was er eertijds geen bloeiende tabaksindustrie in de omgeving van Amers foort, Nijkerk, Amerongen en Rhenen? Terzijde van den drukken Grebbeberg, die buiten Amerongen om leidt, staan de be kende tabaksschuren, met hun hooge, roo- de daken, maar wie naar binnen kijkt, ont dekt alles, behalve tabak. En overal in het rond ziet men wel de bekende tegen den wind beschuttende heggen, waartegen de ranken van pronkers en snyboonen geleid zijn, maar achter die hebben gedijen wel tal van landbouwproducten, een overvloed van boontjes, andijvie, boerenkool, en andere nuttige zaken, maaygeen tabak En toch, die een smaden grindweg volgt, berg opwaarts, en halverwege, bij een geweldig groote schuur even links af slaat, die staat daar plotseling tegenover een vrij uitge strekte tabaksplantage, de laatste in Ne derland. Links en rechts van het smalle pad groei en de ruim één meter hooge tabaksplanten met hun geweldige, zachtgroene, in den wind ritselende bladeren, beschut tegen de weersinvloeden door hagen van hoog-ran- kende pronkers. De meeste planten zijn getopt, dat wil zeggen, dat de stengel er uit gesneden is om verder doorgroeien te beletten. Slechts hier en daar heeft men een plant tot vollen bloej laten komen, en ontwaart men de typische, roodachtige tabaksbloem, die straks het zaad zal leve ren voor den nieuwen aanplant. De eerste bewerking hebben de planten reeds ondergaan. De onderste vier blaren, het zoogenaamde zandgoed, is overal ge plukt alleen heel achter in de plantage zijn arbeiders nog bezig met oogsten. Groo te stapels bladeren worden per kruiwagen naar de schuur gebracht, en hier onder gaan zy de eerste bewerking zij worden opengesneden en aan de houten spijlen geregen om te drogen. Vliegensvlug snijdt het vlijmscherpe mesje, dat tusschenduiiu en wijsvinger gehouden wordt, zoodat het. voor den. tóe-; schouwer niet zichtbaar, is, over desoins vingèrdikke hoofdnerf van het blad, die aan de rugzijde opengesneden wordt. Rats, rats, rats, blad na blad ontvangt zijn kerf, met feillooze nauwkeurigheid trekken de arbeiders hun mesje over de nerf, en wanneer de spijl vol zit met aan geregen bladeren, schuift men hem boven in de schuur, waar de wind er langs blaast, en het water doet verdampen. Straks, wanneer het zandgoed aangere gen is en te drogen hangt, komen de mid delste bladeren aan de beurt, het aardgoed, en ten slotte de laatste en bovenste blade ren, het bestgoed. Dan heeft de tabaks plant haar plicht gedaan, en kan zij ver dwijnen, om in het voorjaar plaats te ma ken voor het nieuwe jonge gewas. Er wordt dus nog tabak geteeld in Ne derland? Liderdaad, er is achter Ameron gen nog een kleine plantage van enkele hectaren, en hier en daar in het land van Maas en Waal en by Rhenen doet men er ook nog wat aan, maar dit alles mag toch geen naam hebben, en staat in geen verhou ding tot den omvang van den bloeienden tabaksverbouw, welken ons land in vroe ger jaren heeft gekend. Drie eeuwen tabaksbouw. Wie iets over tabak en tabakscultuur te weten wil komen, belandt onvermijdelijk bij den ouden heer Versteegh, den 84-jarigen bewoner van het vriendelijk huis in de schaduw van Amerongens schoone dorps kerk, vele jaren raadslid én wethouder der gemeente, een man, die Amerongen kent als geen ander, die ingewijd is in alle ge heimen van het tabaksvak, dat door alle jaren heen de liefde van zijn hart heeft gehad. „De oorsprong van de tabaksteelt da teert van het jaar 1615", aldus de heer Ver steegh. „In Amersfoort werden toen de eerste zaden uitgezaaid, en de eerste plan ten geteeld, en vandaar dat de inlandsche tabak door alle jaren heen den naam van Amerfoortsche tabak behouden heeft, al breidde de cultuur zich dan ook weldra over andere streken van ons land uit. Want ook in Nijkerk, Hoogland, Hamersveld, Woudenberg, Eist, Amerongen, Rhenen, Wageningen, in sommige streken van de Betuwe en van het land van Maas en Waal ging men in later jaren, en met succes, tot den verbouw van de tabaksplant over. Maar elders in ons land is de tabaksbouw vrijwel nimmer voorgekomen. Natuurlijk heeft men het wel geprobeerd, vooral als de buitenland6che tabak hooge prijzen op bracht, maar't is een cultuur, waar men verstand van moet hebben. Wie er zoo maar mee begint, omdat er misschien wel iets in te verdienen zou zijn, die kan vast en zeker op een mislukking rekenen". „Hoeveel bedroeg in de „goede jaren" de opbrengst aan tabak in ons land?" „In 1814 beliep de oogst zeven millioen ponden tabak, in 1891 was de oogst al te- ruggeloopen tot 2/z millioen pond, m 1901 tot iys millioen "en in 1923 tot 800.000 pond. Zoo ging de tabakscultuur ziender- oogen achteruit. De hoogste bloei bereikte men in den Franschen tijd. In het jaar 1806 stichtte Napoleon in Amerongen een groot magazijn, waar ieder, die tabak verbouwde, zijn oogst moest inleveren. Daar werd dan de tabak gecontroleerd en geschat, en ver volgens over de verwerkers gedistribueerd. Dat was zuiver „overheidsbemoeiing"; die toestand, waarbij dus de verbouwers altijd zeker waren van hun afzet en hun prijs, heeft voortgeduurd tot in het jaar 1810. Het gebouw zelf, hecht en sterk, dient nog steeds voor opslagplaats van tabak. We kunnen er zoo wel even heen wandelen, want het staat hier achter mijn huis, aan den gemeenteweg". „En wiens tabak ligt er nu in opgesla gen?" De heer Versteegh glimlacht. „Nou, dat is niet moeilijk om te raden. Ik ben de eenige hier in de omgeving, die nog Hol- landsche tabak in voorraad heeft. Het ma gazijn bevindt zich in mijn bezit, en in het magazijn liggen nog opgeslagen 200.000 pond Hollandsche tabak. Er bevinden zicli prachtige partijen, mooi. op blad gesorteerde deksoortenonder". „Daar zal dus op het oogenblik wel vraag naar zijn?" „Inderdaad, de pry's is wel iets beter geworden, maar de heele zaak gaat toch tegen billijke prijzen weg. Dat zal dan het laatste jaar wel zijn, en dan behoort voor Nederland de tabaksbouw vrywel tot het verleden „Wat is eigenlyk de oorzaak, dat de in landsche tabakscultuur zoo achteruit is gegaan" „Dat is een kwestie van uitvoerrechten. Onze tabak is in ons land nu eenmaal niet gewild. De Nederlandsche rooker heeft een fijnen smaak, hij is op dit gebied verwend, en als het geen Indische tabak is, dan deugt het bij hem niet. De inlandsche tabak ging dus in hoofdzaak naar Duitsch- Iand, maar de laatste jaren werd de waar de van de tabak verre overtroffen door de rechten, welke er op drukten. Het gevolg was, dat de Amersfoortsche tabak vrijwel onverkoopbaar werd geweldige hoeveelhe den heb ik in myn magazijn opgeslagen gehad. En toch is onze cultuur den laatsten tyd sterk verbeterd. Door bemesting met proeven van diverse kunstmestsoorten, on der toezicht en advies van een landbouw- consulent, is de brandbaarheid van het blad aanzienlijk verhoogd, en dat was juist een van de bezwaren, welke men tegen de Hollandsche tabak aanvoerde. Toch, als het zoo doorgaat als thans, dan zal binnen niet al te langen tijd de heele tabakscultuur in Nederland verdwenen zijn Noord-Beveland Afloop verkooping. COLIJNSPLAAT. Donderdagavond werd publiek verkocht het woonhuis met schuur tje en erf groot 1.28 are voor de Erven mej. A. Stols-Snoep. Kooper werd de heer C. Maris te Middelburg voor 2400, plus 8J,2 onkosten. Z. Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen De Nederlandsche Unie. AARDENBURG. De Nederlandsche Unie vindt hier ter plaatse veel sympathie. Ongeveer driehonderd personen betuigden door het plaatsen van hun handteekening instemming met de doelstelling van ge noemde Unie, terwijl ruim 40 personen een- jaarlijksche contributie toezegden. VEEL KWADE AARDAPPELEN. AXEL. Het aardappelrooien is thans voorloopig stil gelegd in het Land van Axel, omdat er te veel kwade knollen op verschillende perceelen voorkomen. Ook op de tuingronden, waar velen aard appelen hebben staan voor winterprovisie, komen er veel kwade aardappelen voor. Evenals op de groote perceelen, laat men ook daar de aardappelen staan, om nog wat te laten uitzieken. Met dit al is er weer meer werkloos heid gekomen onder de landarbeiders en ook onder de jongens en meisjes, die an ders bij het aardappelenrapen werkzaam Burgerlijke Stand YERSEKE. Geboren Janna Maria, dochter van Adriaan Hollestelle en Maria Jacomina Overbeeke. Helena, dochter van Johan nes Cornelis Minnaard en Neeltje Linden- berg. Ondertrouwd Johannes Steketee, 24 j. en Wilhelmina van Overloop, 20 j. te Ka- pelle. VROUWENPOLDER. Van 11 Juli tot 17 Augustus 1940. GetrouwdJacobus Marinus Klap, wedn., 49 j. en Adriana Mesu, j.d. 41 j. AGENDA VLISSINGEN. A.tiambra-Theater. Van Vrijdag 16 tot en met Dinsdag 20 Aug. „Hotel Sacher". MIDDELBURG. Slectro-Bioscoop. Van Vrydag 16 tot en met Donderdag 22 Aug.„Liefde gaat zeldzame wegen" en „Schwarzwald- Madel". GOES. Grand-Theater. Vrijdag 16, Zaterdag 17, Zondag 18 en Dinsdag 20 Augustus „De Jantjes". Marktberichten Vlschmjjn Vlissingen. Vrijdag 16 Augustus. Aanvoer van 3 vaartuigen. Garnalen, kleinhandel 19 ct. 20 ct. per kg. Zoodjes 1,902,40. GEM. VISCJioMIJN BRESKENS. 10 .ugustus 1940.16 vaartuigen, 811 K.G. garnalen, export 3751 ct. p. K.G., zoodjes 1.10—6.00. MIDDELBURG. Coöp. Veilingsver. Wal cheren. Groentenveilin'g: Spinazie 410; postelein 612; augurken 220; Wage- naarsboonen 68; suikerboonen 1014; stoksnijboonen 1523; stamsnijboonen 8 18; stokprincesseboonen 1519; stam- princesseboonen 1014; doppers 8—12; koolrapen 2; breekpeen 34; andyvie 2; waspeeii 5 uien 4 kroten 2 savoyekool 2%5y2; spitskool 2%; roode kool 48; boerekool 2; wittekool 2%; prei 810; alles per kg. Peen 5%7%; rapen 5%; kroten 22%; uien 47; selderie 2ys—-6; peterselie 1: rabarber 1; radijs 2; ram menas 4% alles per bos; bloemkool 528; andijvie 11%; kropsla 1; komkommers 33% alles per stuk. Fruitveiling van 17 Augustus: Pruimen: Belle de Louvain 511 Washingtons 6 16 witte wijnpruimen 89 Reine Claude 17; Reine Victoria 710; roode pruimen 67; druiven: Frankenthaler 2240; witte druiven 10; Black Alicante 3234; Cham- pon 22 Himalaya Berry 152 tomaten 914; alles per kg. Clappsperen 14 perziken 37 per zikappels 3 Keswich 12 netmeloenen 417 Oranjeananas 1228 suikermeloe nen 21; alles per stuk. Op de veiling van gisteren waren behalve deze vruchten nog aangevoerd: pruimen: Jeffersons 411; Czaarpruimen 47boe- re witte 212; blauwe pruimen 810; Violetpruimen 14—15; roode besseh 522 alles per k.g.; abrikozen 1 ct. per stuk. ZIERIKZEE. Coöperatieve Veilingsver- eeniging. 15 Augustus. Kipeieren 4.605.40 per 100 stuks j eendeieren 5.20 per 100 stuks. Botez-prrjs-commissie 0.90 per pond. KAPELLE. Veilingsvereeniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving". Groot" veiling 17 Augustus dubb. Prin- cesseboonen z. draad 9.50 per 100 k.g. Groote veiling 16 Augustus Zure kroet- appels 2.803.40, kroetperen 1, Dubb. Princesseboonen zonder draad 9.50, alles per 100 k.g. Kleine veiling 16 Augustus Pruimen Reine Victoria 619, Belle de Louvain 6 10, Jefferson 720, Washington 1223, Dubb. Boeren Witte 6—15, Reine Claude Verte 1227, Witte Wijnpruimen 615, Blauwe idem 69, Kirkuspruimen 815, Dietrich Ulhorn 68, Tonneboers 69, Purple Pershore 6—8, Golden Japan 16— 23, Czar 612, Abrikoospruimen 79, Gele Eierpruimen 810, Princepruimen 6—7. Appels Zigeunerinnen 627, Perzik- roode Zomerappels 48, Early Victoria 3—8, Keswick 26, Manks Codlin 3—15, The Queen 2r6. Transparante de Croncels 5—13, Astrakan 2—5, Bloemzoet 3—7/,, Zoete Aagt 3—7, Lord Suffield 2—6, Jacques Lebel 36, Nelsons Glorie 24. Peren Clapps Favorite 215, Précose de Trévoux 2—16, Juttenpeer 7—38, Brui ne Heerenpeer 25, André Desportes 2 4, Petite Marguerite 25, N.H. Suikexij 14, Dr. Jules Guyot 37, Beuri-é d' Amanlis 36, Fransche Wijnpeer 4 10, Beurré Merode 14, Wittebroodspeer 13, Diamantpeer 14, Williams Duches- se %-5'/,. Diversen Frambozen 4694, Bi-amen 1725, Moei'beien 53, Blauwe Druiven 26—30, Abrikozen 17. Groenten dubb. Princesse boonen 6 10, Snijboonen 1216, Spekboonen 10, Stokprefect z. dr. 14, Rentegevers 1112, Tomaten S16, Sjalotten 45, alles per Savoye kool 2.604, aardappelen 2.80 3.40, alles per 100 k.g. Komkommers 3 Bloemkool 614, beiden per stuks, Kropsla 1—1.10 per 100 stuks, Perziken ■5/2, Meloenen 815, beiden per stuk. Een enorme sorteering tegen lage prijzen maakt dat U bij ons slaagt. Ftadl© TËÜ1E tegenover Postkantoor L. Noordstraat 47, Middelburg Uw adres voor Stofzuigers en andere Electrisohe apparaten fast van verstopping, slecht» spijsvertering, overmatige vet- vorming of de schadelijke gevol gen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en Inge wanden met Dr. Schïeffer's Stofwisselsngszout De betrouwbare en aangename werking hiervan ts een weldaad voor het geheele organisme. Flacon f 1.05. Dubbele flacon fl.75 bij apothekers en'-vakdroglsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3