coupons Kousen BOVEN- en BENEDENWONINGEN „De Sim' ADVERTENTÏËN Laatste Berichten De Duitsche luchtaanvallen van gisteren. Aan de aanvallen van gisteren op de graafschap ten aan de Zuid- en Zuidoost kust van Engeland hebben, naar bij in formatie bg het Duitsche opperbevel ver nomen wordt, rond 200 bommenwerpers deelgenomen, voor de begeleiding en be scherming waarvan ongeveer 320 Messer- schmidt-jagers meevlogen. De aanvallen voerden tot in het gebied van Newcastle. In de eerste plaats werden havens en scheepsdoelen, tankschepen en kazernes, daarnaast ook vliegvelden en luchtafweer- b&tterijen aangevallen. Overal werden mooie successen waargenomen en talrijke branden op vle plaatsen vastgesteld. De door Reuter-Londen verspreide getallen, volgens welke gisteren meer dan 1000 Duitsche vliegtuigen in den strijd waren geworpen, zijn sterk overdreven. Waar schijnlijk .vil Reuter daarmee de op vele plaatsen ontstane schade motiveeren. Een Engelsch majoor, die den moed verloren heeft. Uit de Portugeesche hoofdstad Lissabon wordt gemeld: Een gepensionneerd majoor van het Britsche leger, lie met een schip uit En geland hier is aangekomen, heeft tegen persvertegenwoordigers verklaard, dat hij voor de zaak van Engeland geen penny meer geeft. Hij is ervan overtuigd, dat vele Engelschen, die thans reeds van mee ning zijn, dat de oorlog zjjn hoogtepunt heeft bereikt, vreeseljjk ontgoocheld zullen worden, wanneer de Duitschers eerst met hun werkelijk offensief tegen Engeland beginnen. Hij heeft met vele Engelsche officieren gesproken en door hen meenin gen hooren verkondigen, die ten tijde van Nelson als buitengewoon moedig, ten tijde van den wereldoorlog als weinig vernuf tig en nu in den oorlog van 1940 als to taal verouderd beschouwd moeten worden. Geïnterneerde Duitschers vluchten uit Port Elizabeth. Volgens berichten uit Portugeesch Mo zambique heeft de vlucht van 120 geïn terneerde Duitsche burgers met het schip Queen Ann" uit de haven van Port Eli zabeth (Z. Afrika) tot gevolg gehad, dat de Engelsche marinestations in geheel 2vid-Afrika in een toestand van groot alarm verkeeren. De 120 Duitschers, waaronder zich leden der bemanningen van Duitsche koopvaar dijschepen bevonden, die bij het uitbreken van den oorlog in Afrikaansche havens waren gearresteerd, zijn maandenlang in een kamp in Uptington geïnterneerd. On geveer drie weken geleden werden zij naar Port Elizabeth gebracht, waar zij moesten helpen laden en lossen. Donderdagmorgen was de „Queen Ann", een oud type vracht schip van 800 ton, die koloniale waren naar Engeland zou brengen, van de reede van Port Elizabeth verdwenen. Pas in de middaguren werd ontdekt, dat van de Duitsche gevangenen, die in de opslag plaatsen waren vndergebracht er 120 ont braken en dat de wacht gekneveld op den grond lag. Naar alle waarschijnlijkheid is het den Duitschers gelukt de scheepswacht te overmeesteren en het schip uit de haven te krijgen. Alle oorlogsschepen, die in Zuid-Afrikaansche wateren kruisen, zijn radio telegrafisch van het gebeurde op de hoogte gesteld. Het marinestation in Kaapstad heeft onmiddellijk een torpedo jager en twee torpedomotorbooten uitge zonden om aan de jacht op de „Queen Ann" deel te nemen. Bovendien worden door het Zuid-Afrikaansche luchtwapen verkenningsvluchten langs de kust ge maakt. Zaterdagmorgen berichtte de be manning van een vischkotter, dat zij Vrij dag omstreeks drie uur in den middag ter hoogte van Durban werd ingehaald door een schip van het type der „Queen Ann". Daar echter het schip da Britsche vlag voerde en de bemanning uniformen der Engelsche koopvaardij droeg, koesterde zij geen enkele verdenking. Men neemt aan, dat de Duitschers zullen probeeren Madagascar of Italiaansch-Somaliland te bereiken. Noorsche kroonprinses naar Amerika scheep gegaan. Kroonprinses Martha van Noorwegen is naar „Stockholm Tidningen" meldt. Don derdag te Petsamo aangekomen, waar zij zich heeft ingescheept op het Amerikaan- sche troepentransportschip „American Le gion", dat met 897 Amerikanen uit Euro pa naar de Vereenigde Staten zal ver trekken. De kroonprinses komt op uitnoo- diging van den Amerikaanschen president naar New York. Zij heeft haar drie kin deren, prins Harald en de prinsessen As- trid en Ragnhild bij zich. HET DUITSCHE LEGERBERICHT VAN HEDEN. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakte hedenmiddag bekend Het Duitsche luchtwapen zette zijn aanvallen op zeehavens, gebouwen der wapenindustrie, vliegvelden en ballonver sperringen op 15 Augustus en in den nacht van 15 op 16 Augustus voort. De haveninstallaties van Portland, Scarbo rough, Bridlington en Middleborough, de vliegtuig- en motorenfabrieken in Bir- mngham en Brough bij Huil, alsmede hangars en schuilplaatsen op verscheidene vliegvelden in Zuid-, Zuidoost en Midden- Engeland werden zwaar beschadigd. Hier bij kwam het tot hevige luchtgevechten, in het verloop waarvan majoor Galland zijn twintigste overwinning in de lucht be haalde. Verscheidene Britsche havens werden met mijnen versperd. De nachtelijke aanvallen van Britsche vliegtuigen in West-Duitschland richten geen noemenswaardige schade aan. De totale verliezen van den vijand be droegen op 15 Augustus minstens 143 vliegtuigen, waarvan er 106 in luchtge vechten en de rest op den beganen grond werden vernield of door de luchtdoel- TWINTIG ARRESTATIES IN DE ZAANSTREEK. Diefstallen .en kettlnghandel. Veertien dagen geieden ontdekte de poli tie te Wormerveer een diefstal van vaten vet en olie, ontvreemd uit een fabriek al daar. Een zevental personen werd onder verdenking van diefstal,, heling of mede plichtigheid hieraan gearresteerd. Na deze arrestaties, waarbij vermiste goederen wer den opgespoord, zocht de politie nog naar een hoeveelheid van ongeveer 80 kg. olie. Bij voortgezet onderzoek, dat zich over ver schillende gemeenten uitstrekte, gelukte het de Wormerveersche politie gisteren de ontvreemde hoeveelheid olie aan den dag te brengen en in beslag te nemen. De olie bevond zich te Zaandam en was geborgen in de bij de bedrijfswoning behoorende schuur. De vervoerder van deze olie werd gearresteerd. Bovendien kwam aan het licht, dat een der eerste arrestanten zich ook had schul dig gemaakt aan diefstal van slaolie. In dezelfde periode, dat de politie deze diefstallenreeks ontwaarde, ontdekte zij twee ernstige misdrijven. Vooreerst diefstal van elf wollen dekens met het opschrift „rijkseigendom". Deze waren door een chauffeur gestolen en aan iemand te Wor merveer verkocht. Twee medeplichtigen werden gearresteerd. De politie is dèn chauffeur, die buiten Noord-Holland woont, op het spoor. Verder had de Wormerveersche politie succes met een vrij uitgebreid onderzoek, dat zij in verschillende Zaangemeenten in stelde. Hierbij ontmaskerde zij een com plot van kettinghandelaars, die zich aan overtreding van de distributiewetten schul dig maakten. Het centrum van dezen han del bevond zich in de gemeente Koog aan de Zaan. Vier personen, die zich hadden bezig gehouden met den verkoop van balen suiker werden aangehouden en opgesloten. De heeren verkochten de suiker, die nor maal 35 gulden per baal kost, voor 70 tot 90 gulden per baal. Te Assendelft verkoch ten zij een partij méel, waarvan de normale prijs 8 gulden per baal is, voor 18 en 20 gul den per baal. Tegen de handelaars en de vervoerders alsmede tegen de tusschenpersonen, een complot van tien man, is procesverbaal op gemaakt. Een groote partij góederen, waar toe ook rijst en koffie behooren, is in beslag genomen. „Weinig bevredigende berichten". De Engelsche minister-president Chur chill heeft gisteren in antwoord op een in het Lagerhuis tot hem gestelde vraag ge antwoord, dat de operaties in Britsch So- maliland nog voortduren. Overigens was h\j genoodzaakt te zeggen, dat hij „weinig bevredigende berichten" uit Somaliland had ontvangen. Het gebrek aan ijzer in Engeland. Volgens de „Times" is het ijzer in En geland zoo schaarsch geworden, dat de uitzichttoren in Great Armouth gesloopt zal worden. Het materiaal hiervan gaat weer in den smeltkroes en wordt dan weer door de bewapeningsindustrie gebruikt. Hetzelfde Engelsche blad maakt melding van een haastige vermeerdering van het aantal reddingsbooten, daar in de eerste elf maanden van den oorlog „slechts" 2183, d.w.z. per week gemiddeld „slechts" 46 menschenlevens van de aan de kusten van Engeland tot zinken gebrachte schepen gered konden worden. De „Times" laat doorschemeren, dat dit slechts een klein gedeelte van de geleden verliezen is. BOMMEN EN THEE. Boodschap van de Engelsche vliegers aan Amsterdam. De Engelschen hebben boven Amster dam niet alleen bommen uitgeworpen maar ook oranjekleurige zakjes met thee, met een kaartje er aan, waarop gezegd wordt, dat Engeland nog thee heeft. Aldus de Deutsche Zeitung, die vervolgt: Dat zal voor hen, wien de bommen het dak boven het hoofd in brand hebben gesto ken, zeker een geruststelling zijn. DE 75.000STE HILVERSUMMER GEBOREN. Gisteren is de 75.000ste Hilversummer geboren. Het was de zoon van den erf- gooier en wever, L. A. Klaarenbeek. De wnd.-burgemeester heeft een spaarbank boekje uitgereikt. In 1900 telde de gemeente Hilversum 20.000 inwoners, zoodat zij in 40 jaar buitengewoon is gegroeid. KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag is een 6-jarig knaapje bij het spelen aan den waterkant aan de Lange Haven te Schiedam te water ge raakt en verdronken. Enkele Duitsche mi litairen sprongen onmiddellijk te water, doch zij konden het jongetje niet vinden. Na 10 minuten slaagde een lid van de Schiedamsche Reddingbrigade erin het slachtoffer boven te brengen. Twee dok toren poogden geruimen tijd de levensgees ten op te wekken, doch mochten hierin niet slagen. artilerie werd neergeschoten. Bovendien gelukte het 21 versperimgsballons neer te schieten. 32 Duitsche vliegtuigen keerden niet terug. De Duitsche zeenooddienst wist echter negen Duitsche en een Britsche vlieger in het Kanaal te redden. Een duikboot bracht twee bewapende koopvaardijschepen, met een gezamen- iyken inhoud van 14.000 brt., tot zinken. Eenige mijnenvegers schoten van tien aanvallende vijandelijke Spitfire-vliegtui- gen er vier naar beneden. .(Ongéeorrigeerd) Officieel® publicaties VREEMDELINGEN MOETEN ZICH MELDEN. Het Hoofd van plaatselijke Politie als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelin genreglement, in de gemeente Vlissingen, gezien artikel 4 van voornoemd regle ment, VORDERT dat alle vreemdelingen, die thans hun woon- of verblijfplaats hebben in de ge meente Vlissingen, met uitzondering van arische Duitschers, zich binnen 14 dagen na dagteekening van deze bekendmaking bij hem moeten aanmelden aan het bureau van politie, ge vestigd aan de Breestraat 11 alhier, onder medebrenging van hun paspoort en/of eventueel andere identiteitspapieren (trouwboekje, geboortebewijs enz.) Deze vordering geldt niet voor: a. Niet-arische vreemdelingen, die na 1 Januari 1933 Nederland zijn binnenge komen en b. Vreemdelingen van Engelsche, Fran- sche, Belgische en Poolsche nationali teit, voor zoover zij reeds aan een nh 28 Mei 1940 gedane vordering tot aan melding hebben voldaan, lissingen, 16 Augustus 1940. Het Hoofd van plaatselijke Politie, GASINJET. Onverminderd de andere maatregelen, welke kunnen worden genomen ten aan zien van de(n) vreemdeling (e) die voor noemde aanmeldingsplicht niet nakomt, kan niet-nakoming dezer verplichting vol gens art. 26 van het Vreemdelingenregle ment, gestraft worden met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. ENQUÊTE VASTE BRANDSTOFFEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat in verband met éen enquête naar het kolenverbruik, formulieren voor de distri butie van vaste brandstoffen uitgereikt zullen worden op Zaterdag, 17 Augustus a.s,. des morgens tusschen 9 en 12 uur en op Maandag, 19 Augustus a.s., des mor gens tusschen 9 en 12 uur en des middags tusschen 2 en 5 uur. Formulier MD 60 voor groep A. Deze groep omvat de woningen van particuliere personen. De formulieren zullen uitgereikt worden aan loket No. 7 en No. 8. Formulier MD 69 voor groep B. Deze groep omvat o.a. de openbare gebouwen (niet voor publieke vermakelijkheden), dus ziekenhuizen, sanatoria, Rijks-, Gemeente en Provinciale kantoren, Gestichten, Ker ken, Gevangenissen, Kazernes, Scholen, Centrale keukens, Apotheken, wacht- en behandelingskamers van artsen. Deze formulieren zullen worden uitge reikt aan loket No. 6. Formulieren MD 70 voor groep C. Deze groep omvat de Warenhuizen, winkels, hotels, pensions (óók; kamerverhuurders) restaurants, café's, particuliere kantoren, lesruimten in particuliere huizen. Deze formulieren zullen worden uitgereikt aan loket No. 6. Formulieren MD 71 voor groep D. Deze groep omvat de gebouwen voor publieke vermakelijkheden, vereenigings- of verga derlokalen, niet behoorende tot de groe pen A, B en C. Deze formulieren worden eveneens uitgereikt aan loket No. 6. Formulieren MD 72 voor groep E. Deze groep omvat de kleinindustrie met een jaarverbruik van minder dan 240 ton en niet behoorende tot de groepen A, B, C en D. Deze formulieren worden eveneens aan loket No. 6 uitgereikt. Vlissingen, 16 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van P. Huijssoon, verlofhouder, wonende Varkens- markt no. 15, om verkoop van sterken drank in het klein voor de benedenvóór- en de zijlocaliteit van het perceel Var- kensmarkt no. 15, welke localiteiten een oppervlakte van respectievelijk 38,75 M2 en 20,50 M2. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verleenen van de vergunning schriftelijk bezwaren bij hun College in brengen. Middelburg, 16 Augustus 1940. Burg. en Weth. van Middèlburg, DE BORDES, Voorzitter. M. van der VEUR, Secretaris. MARCEL DEAT WAARSCHUWT TEGEN ILLUSIES. De bekende Fransche journalist Marcel Déat keert zich in de „Oeuvre" tegen de illusies van die Franschen, die thans nog op een Engelsche overwinning hopen en wel, naar Déat ironisch opmerkt, met dezelfde juistheid van oordeel, waarmee zjj vroeger op het bondgenootschap met Rus land en op den Poolschen tegenstand heb ben vertrouwd. Ik van mijn kant geloof, zoo verklaart Déat, dat Engeland vernie tigd wordt en dat het Britsche rijk ten on der zal gaan. Marktberichten VISCHMUN VLISSINGEN. Donderdag 15 Augustus. Aanvoer van 3 schepen. Garnalen, kleinhandel 1922 ct. per kg. Zoodjes 2.204.60; Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOÊS 15 Aug. Groote veiling. Dubb. princesse boonen 2.802.30 per 100 kg. Kleine veiling: Early Victoria Extra 5.50, A. 7.50, B. 7,—, C. 5; Codlin Kes wick Extra 6, A. 6, B. 6, C. 6; Zigeune rinnen Extra 6, A. 6, B. 6, C. 6; Duch d'Oldenburg 410; Dominoappels 5; Ja mes Greeve 6.5016; Lord Suffield 3.50 6; Perzikr. zomerappels 6; Manclcs Cod lin 4—17; Red Victoria 5,50—10; The Queen 3.505; Transp. de Croncel 3.50— 5,50; Zoete Ribbeling 6,50; Signe Til- lish 57,50; Peren N. H. Suikerpeer Extra 13,15, A. 11—14, B. 10—11, C. 8.30—8.80, Pr. de Trevoux, extra 12—12,90; A. 11.30 B. 9.70—10.15, C. 7.50—7.60; Pet. Mar guerite 210: Jutten 8.5028; N. H. Suikerpeer 1.504; Br. de Merode 36; Spekperen 23; Br. d'Aremberg 2,50; Scharlakenperen 1.503; Br. Giffard 4; Seign. d'Espern 2,5016; Br. d'Amanlis 5,509; Triump de Vienne 9,5013; Br. Hardy 14; Wittebroodspeer 22.50; Brui ne Heerenpeer 16; Dr. .ïules Guyot 46; Bergamoten 12; Bon Chr. William 6.50; Dr. Cornelis 47; Ananas de Contrai 6.50; André d'Esportes 6. Pruimen: Abrikoospr. 611; Czarpr. 6-7,50, Belle de Louvain 612,80; Dubb. Boere Witte 612,40; Burbankpruimen 8.5014; Ditrich Uhlhorn 69; Gele Eierpruimen 8.50; Laxton Beautiful 9; Jeffersonprui- men 618; Ontariopruimen 7.5010; Kir- kespruimen 615; Reine Victoria 614.70; Reine Claude (groene) 1026; Vroege van Buhlenthal Wash. Pruimen 618; Reine CL Violette 827; Witte Wijnpruimen 6 16; Frambozen 4247; Tomaten 813; Koopt steeds uw groenten en fruit in de Groenten- en Fruitcentraie. Daar hebx U alles versch en prima kwaliteit. Puike aardappelen 10 kg. voor 40 ct., zonder kwaad. Eet nu witte Wijnpruimen 15 ct. per kg., 8 ct. p. pond. Heerlijke Drui ven 22 ct. p. pond. Fijne Tomaten 8 ct. p. p., Clapsperen 15 ct p. kg., Smeltappels 10 ct. p. kg., Stoof peren 8 ct. p. kg., Eieren 10 stuks voor 52 ct. Wilt U voor den winter zorgen? Het is nu tijd voor de in maak. Vraagt bij ons prijs, dan hebt U beslist goede kwaliteit. Koopt nog heden een bus heerlijke Tomatensoep, 21 ct. p. blik. Ook nog ruim gesorteerd in Hero's conserven. Verder alle soorten Jams. Koopt daarom bij ons. Wij zijn in alle soorten ruim gesor teerd en prima kwaliteit. M. P. VAN HESE, Oprit 37. Vlissingen. Black Berry 21—28, alles per 100 kg. Per ziken 27 de 100 stuks. MIDDELBURG, 15 Augustus. Aardappel, fruit en eierveiling. Appels: Codlin Keswick 13; Zoe te St. Jan 34; Zure Sc. Jan 4; Klaas appels 612; Manks Codlin 5%7; Zi geunerinnen 414; Petite Marqerite 45; Earley Victoria 25; Perzik roodezomer- appel 814; Madeleinen 4—9; Gravestei- nen 4—6; The Queen 24; Duchesse d'Ol denburg 2—8; Warners King 2—3; Do- minisca 613; alles per kg. Peren: St. Jans 5—11; Claps Favorite 212; Precose de Trevoux 36; Honds muil 68; Bergemot 45; Dirkjespeer 24; Scharlaken 7; N.H. Suikerpeer 2% 6; Kaneelperen 23!ABruine Heeren 47; André d'Esporte 67; Beurrê de Mérode 34; Bonne Louisse 57; alles per kg. Pruimen: Washingtons 414; Belle de Louvaine 714; Witte wijnspruimen 5 12; Reine Victoria 1011; Dubb. boere witte 713; Ontario's 11; Reine Claude 8; Blauwe Pruimen 212; Gele pruimen 8; alles per kg. Druiven: Golden Champion 32; Franken- thalers 2850; Black Alicante 36—44; Witte Pareldruif 2430; alles per kg. Meloenen: Netmelonen 318; Ananas meloen 915; Oranjeananas 3132; Sui kermeloen 826; Zesweeksche 1220 alles per stuk. Tomatén 213; Bramen 10, per kg. Kasvijgen 1; Abrikozen 1; Perziken 17. per stuk. Aarappels: Mitlothiams: Groote 85-120; Bonken 70110; Drielingen 70. BI. Eigen heimers: Groote 70130; Bonken 60100; Drielingen 4580. Bintjes: Groote 90 125; Bonken 100120. Zeeuwsche BI.ï Groote 120; Bonken 100 alles per 25 kg. Eieren: Aanvoer 20.000 stuks. 5256 3.80; 56—60, 4.95; 60—64, 5.10—5.25; 66 70, 5.30; Eendeieren 4.40; Kalkoeneieren 7.00. TE HUUR in de beatrixlaan, Rie- besstraat en Paul Krugerstraat. Te bevragen Kantoor Wo- ningbouwvereeniging „Gemeen schappelijk Belang", Boterbloem laan 30, 's Zaterdags van 45 uur. HET BESTUUR. Zoo juist ontvangen GROENE HARING MAKREEL SPEKBOKKING ZIET ETALAGE. enz. enz. VISCHIANIEL DE KONIND St. Jacobsstraat 33 - Vlissingen. U behoeft niet zonder te loopen Voor 5 punten heett U een paar wasch- zijden kousen, terwijl de prijzen nog steeds dezelfde zijn. Extra fijne waschzijde 59, 79, 99, 119 p.p. Heeft V geen punten meer toch kousen koopen s/< waschzijden Dameskousen 59, 99 cent. zoaidee» pyrites ST. JACOBSSTRAAT 8 TELELOON 494 VLISSINGEN Z&TEÜOA® MAANDAG OB1SDAG WOENSDAG vo©r: SffanteS, Maroteleostuuim, Jap@n5 R©k en Blouse^ KOMT U EENS KIJKEN ER IS OOK VOOR U IETS BIJ. Crêpe Georgette, Velour-chiffon, Kant en Cou pons tot 90 cM. mogen vrij verkocht worden. fó) B RT B? Coosje Buskenstr. 63 B O O) E, VLISSINGEN Mss> «nedeBBucs 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3