Jfrrdal doet schoenen langer meegaan STADSNIEUWS v Middelburg STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Vlissingen UIT DE PROVINCIE LOOP DDR BEVOLKING. In de week van 915 Augustus zijn in deze gemeente de navolgende personen ingekomen M. R. A. Verlinde, botteliers- maat, Bastion 41, van VlissingenL. Geus, bankwerker, Augustijnenstraat 25, van Vlissingen J. Minnaar, echtgen. en 1 kind, ambtenaar P.Z.E.M., Veersche Sin gel 120, van Vlissingen J. Buys, marinier le klasse K.M., 't Bijltje 6, van Vlissin gen wed. A. H. van Olm, geb. Leibbrand, zonder, Korte Geere 6, van Vlissingen A. Schuit en echtgen., smid, Pottenmarkt 2, van VlissingenE. Smit en echtgen., tamboer-marinier le kl., Varkensmarkt 2, van Rotterdam T. P. van der. Zee, recla- meteekenaar, Hofplein 3, van Rotterdam; B. A. van Sinttruijen, kantoorbediende, Spanjaardstraat 39, van Rotterdam N. J. Rolfes en echtgen., 3e stuurman, Veersche weg 11, van Rotterdam P. Jellema en echtgen. bankwerker, St. Janstraat 39, van O.- en W.-SouburgJ. J. Groenewoud, musicus, Kalvermarkt 6, van O.- en W.- Souburg; J. den Dekker, reiziger, Schut tershofstraat 10, van Nisse L. de Witte echtgen. van A. Schinkel en 2 kinderen, zonder, Segeerssingel 138, van Den Helder; mej. J. Kasteleijn, zonder, Vlissingsche straat 46, van Bergen op Zoom; T. Start, hulp in de huishouding, Seisweg 140, van ZwolleA P. Verburg, echtgen. en 1 zoon, machinist, Achtersingel 23, van Den Helder H. A. J. Griep, leerares, Zachaiias Jansenstraat 32, van Harlingen; C. J. Corré en echtgen., chauffeur, Julianastraat 5, van Vlissingen C. Henning en echtgen., zonder, Klein Vlaanderen 3e, van Wasse naar H. van Empel, zonder, Molstraat 1, van LeidenW. P. Ingelse, marinier le kl., Breestraat 63, van Den HelderA. Wondex-gem, echtgen. en 1 kind, korp.- Iconst. K.M., Dokstraat 25, van Den Hel der L. F. G. Kakebeeke, fruitkweeker, Noordpoortplein 2, van Goes F. M. Dir- ven, dienstbode, Bogardstraat 20, van Am sterdam M. Verhage en echtgen., werk man, Nederstraat 8, van Vlissingen M. J. van den Heuvel en echtgen, zeeloods N.L., Stationstraat 22, van Vlissingen. Vertrokken F. S. Sturm-Boone, zonder, van Segeerssingel 50, naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsche weg E 153 J. G. Veltman Fruin en echtgen., zonder, van Heerengracht 116, naar Oostkapelle, Schoonoord B 23 mej. M. C. Nellen, zon der, van Turfkaai 25, naar Rotterdam, Zeeuwsche straat 3; wed. H. J. van Pagé- Schietekatte, zonder, van Dokstraat 1, naar 's-Gravenhage, Fr. Valentijnstraat 55 mej. D. H. Pagé, zonder, van Dok straat 1, naar 's-Gravenhage, Fr. Valen tijnstraat 55 mej. B. D. Marannes, zon der, van Dam 21, naar Oostkapelle, Dom- burgsche weg B 12bJ. Hoek, echtgen. van G. L. van der Welt en 2 kinderen, zonder, van Leliestraat 20, naar Antwer pen mej. J. Wielemaker, zonder, van Koestraat 5ben., naar Nieuwveen, Dorps straat 262; Th. H. van Otterdijk, politie agent, van Korte Noordstraat 42, naar 's-Gravenhage, van der Vennestraat 26 J. van Kurjl, sergt.-capitulant, van Korte Noordstraat 42, naar Hilversum, Violen straat 1 A J. de Murjnck, echtgen. en 2 kinderen, van Branderijmolengang 4, naar Jutphaas, Vaartsche Rijnstraat 48 J. P. Koop, echtgen. en 2 kinderen, bloem- bollenkweeker, van Korte Delft 39, naar Hillegom, Havenstraat 26 wed. J. Janse- Machielse, zonder, van Dokstraat 12, naar Breda, Spoorstraat 33 wed. M. Bolier- van Rooijen, zonder, van Zuidsingel 72, naar Goes, Wilhelminastraat 30 J. Aren- se, huishoudster, van Zuidsingel 72, naar Goes, Wilhelminastraat 30 M. Huijsse, zonder, van Bleek 5, naar 's-Gravenhage, Laakkade 80E. de Paepe, dienstbode, van Vlasmarkt 3, naar Zuiddorpe A 117 S. C. van Wijck, onderwijzeres, van Molen water 81, naar Terneuzen, Lange Kerk straat 18 J. Minderhoud, agent van po litie, van Molenwater 115, naar 's-Graven hage, Marktweg 303 wed. J. M. Korte- kaas, geb. Van der Wilk, zonder, Pyp- straat 21, naar 's-Gravenhage, Hobbema- plein 57 wed. G. Geertse-van Rooijen, zonder, van Wal 18, naar Koudekerke, Wilhelminalaan 7. UIT FRANKRIJK TERUGGEKEERD. Zoowel de heer en mevrouw Weyl Snuijff, als de heer en mevrouw De Groot Leven zijn gistermiddag na een afwezig heid van drie maanden in de stad terugge keerd uit Frankrijk. Voorstellen van B. en W. /Voor de eerstvolgende raadsvergadering) CREDIET VOOR AANSCHAFFING BRANDWEERMATERIAAL Als gevolg van de ramp, die de gemeente op 17 Mei getroffen heeft, heeft ook het brandweer-materiaal veel geleden, zoodat vernieuwing en herstel noodzakelijk is. Be halve de kosten voor geleidelijke vernieu wing en vervanging, die zullen worden be taald uit de begrootingen voor 1940 en 1941 zal een bedrag van 3000 noodig zijn voor aanschaffing van verschillende artikelen en B. en W. vragen daarvoor een crediet tot dat bedrag aan den gemeenteraad. Onder de artikelen komen voor 1000 M. 2Vz dms, 10 draads hennepslang2 unifor men voor brandmeesters, 4 jekkers, 2 pet ten, 10 paar laarzen, 10 overalls, 20 hand doeken. Kleedingstukken en handdoeken zullen worden besteld bij Middelburgsche winkeliers. REKENING EN BEGROOTING GODSHUIZEN. Het bestuur der Godshuizen heeft aan het gemeentebestuur ter goedkeuring toe gezonden de rekening over 1939 met een suppletoire begrooting voor dat jaar, waar uit blijkt dat er een nadeelig saldo is van 33.186.92, waarvoor dekking door de ge meente wordt verzocht en dat 9082.78 lager is dan was geraamd. B. en W. stellen voor een en ander goed te keuren en overeenkomstig het verzoek 33.186.92 beschikbaar te stellen. Ook is ter goedkeuring ontvangen de begrooting voor 1941, en dit met een geraamd tekort van t 36.807.88, Geslaagd. Geslaagd voor het praktijkexamen En- gelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren de heer W. Flissebaalje en voor het examen boekhou den, afgenomen vanwege dezèlfde vereeni ging, de heer P. C. Schoonacker, beiden alhier. TEMPERATUUR BADWATER. De temperatuur van het kanaalwater was heden 67 graden. EEN LAATSTE WAARSCHUWING. Steeds zijn er nog personen, die goede ren onder zich hebben, die behooren aan de Nederlandsche dan wel aan een vreem de weermacht en dan denken wij aan paarden, vervoermiddelen, barakken, klee ding, uitrusting etc. Er is ons verzocht er dringend op te wijzen, dat al deze goe deren ten spoedigste bjj len Commissaris van politie moeten worden aangegeven. Het is daarvoor de laatste waarschuwing en zij, die nog in gebreke blijven kunnen er van verzekerd zijn, dat by het aantref fen der goederen, een strafvervolging zal worden ingesteld. Dronken. De politie stelde gisteren een man in arrest, die te veel aan Bacchus had ge offerd. Diefstal. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van 'goederen uit een school gebouw. Dat mag niet. De politie verbaliseerde een wielrijder, die zich door een motorrijtuig liet voort trekken. (Vervolg Stadsnieuws Middelburg •Ze pag. Ze blad.) GESTEMPELDE RIJWIELPLAATJES. De A.V.O. tevreden. Gelijk wij wel algemeen bekend achten, heeft op de Groote Markt, tegenover het postkantoor, een tentje van de AV.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen) gestaan, waar men de rywielbelastingmerken met naam en adres kon laten stempelen, en waar men eveneens identiteitsplaatjes en koperen naamplaatjes kon verkrijgen, alles tegen luttelen prijs en ten bate der vele onvolwaardigen, welken de AV.O. volwaardigen arbeid en een volwaardig bestaan verschaft. Onze algemeene indruk was, dat de klan ten niet al te druk liepen, doch naar de vertegenwoordiger der AV.O. te dezer stede, de heer A J. Kloote, ons mededeel de, is men voor deze eerste maal zeer te vreden. Er werden vooral ook veel identi teitsplaatjes gestempeld. Totaal werden plm. 2200 stempelingen verricht, w.o. bijna 1200 rijwielbelastingmerken. Een verzoek aan B. en W. De heer Klooté deelde ons tevens mede, dat dè A.V.O. aan B. 'en W. dezer gemeen te het verzoek richtte, voor de schoolkin deren A V. O.-identiteitsplaatjes te doen stempelen. Dat dergelijke plaatjes in dezen helaas ongewissen tijd him waarde hebben, behoeft wel niet omschreven te worden. In verschillende gemeenten is dit trouwens reeds verplichtend gesteld. Het antwoord van B. en W. op dit ver zoek is men nog wachtende. Gemeenten in de omgeving. Ook voor de gemeenten in de omgeving is er gelegenheid identiteitsplaatjes voor de jeugd te doen stempelen, vertelde de heer Klooté ons. De stempelmachine blijft voorloopig onder zijn berusting en wil één der buitengemeenten deze plaatjes aan schaffen, dan trekt men er met de machine heen en worden de plaatjes ter plaatse vervaardigd. HET ZILVEREN PRIESTERFEEST. Gisteren meldden wij reeds, dat Deken Nieveen van Dijkum, op zijn zilveren priesterfeest, zeer vele blijken van belang stelling mocht ondervinden. Ook burge meester W. C. ten Kate, de wethouders A. de Roo en A. Vermaire en de heer J. I. van Ballegoyen de Jong, gemeente secretaris, gaven op de receptie van hun medeleven blijk. GEEN WERKLOOZEN MEER. Bij navraag bleek ons, dat Goes den laatsten tijd geen werkloozen meer heeft. Nog slechts enkele personen vallen onder de steunregeling. Alen zijn te Ellewouts- dijk of te Vlissingen aan den arbeid. Reeds vroeg er bij. De leurder W. W., gedomilicieerd te Middelburg, werd gistermorgen vóór tien uur reeds in dronken toestand op den openbaren weg aangetroffen. De politie nam hem deswege mede naar het politie bureau, hetgeen echter niet naar genoe gen van W. W. was, die danig tegen stribbelde, hetgeen nogal belangstelling voor het geval wekte. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Helena Willemina dochter van A J. F. W. Geijp en J. de Jong; Abraham zoon van N. Davidse en J. Antheunisse; Jacobus zoon van J. Sturm en A. Koning; Marianne dochter van J. C. de Hooge en J. Westerhout; Pieternella Klara dochter van C. C. Lauer en S. C. Jobse; Adriaan zoon van A. Joosse en A. Dingemanse; Suzanna Cornelia Johanna dochter van J. de Bliek en S. M. van Qxem; Gerda dochter van L. A. Vroon en H. J. Quist; Sijke Francina dochter van R. O. Mulder en F. A Teerling; Johannes Franciscus zoon van W. A. Bos en W. F. Leijdekkers. Overleden: Elisabeth Johanna van der R. H. ARNTZENIUS f In den ouderdom van 61 jaar is te 's-Gravenhage overleden de Schout bij Nacht tit. R. H. Arntzenius, oud-directeur van het Nederlandsch Loodswezen in het zesde district, met standplaats Vlissingen. Schout bij nacht Arntzenius werd 24 Juli 1879 geboren en werd 2 Augustus 1899 adelborst le klasse. Hierna doorliep hy achtereenvolgens de verschillende ran gen by de Nederlandsche Marine om op 2 Juni 1902 tot luitenant ter zee 2de klasse bevorderd te worden. Elf jaar later, op 28 Augustus 1913 werd hij luitenant ter zee le klasse, op 1 November 1922 kapi tein-luitenant ter zee en 1 Januari 1928 kapitein ter zee. In de vorige mobilisatie was hij com mandant van een torpedoboot, doch hjj is daarna vrij spoedig, reeds als luitenant ter zee le klasse bij het Loodswezen op het bureau te 's-Gravenhage te werk gesteld. Op 1 Juli 1928 volgde daarop de benoeming tot directeur van het Loodswe zen alhier. Ruim elf jaar heeft hjj deze functie waargenomen, totdat hem op 1 September van het vorige jaar op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen eervol ontslag werd verleend onder toekenning van den titulairen rang van Schout bij Nacht. Schout bij Nacht Arntzenius was rid der in' de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s., 12 uur, op Oud Eik en Dui nen te 's-Gravenhage. EEN MISVERSTAND. Het Midza-bestuur Vlissingen deelt me de, dat er by enkelp inzenders een misver stand blijkt te bestaan. Alle inzenders van 50 en meer bons van elke soort, die hun bons voor 15 Juli hebben ingezonden, is een premie toe gekend. Ditmaal krijgen deze inzenders echter geen bericht thuis daarvoor, doch zij moeten hun premie zelf afhalen. Daar toe bestaat nog gelegenheid op morgen (Zaterdag) v.m. tusschen 9 en 12 uur aan het adres St. Jacobstraat 31 boven. DE „BULGIA" GESLOOPT. Nog een slachtoffer geborgen. Het eertijds zoo bekende marinevaartuig „Bulgia" dat, zooals bekend, eenigen tijd geleden is gelicht en op den wal was gezet, is thans geheel verdwenen. In slechts enkele dagen is het schip finaal gesloopt en het ijzer in lichters geladen. Tijdens het sloopwerk heeft men in het schip nog gevonden het lijk van den ma troos le klasse Bothof, die nog werd ver mist. Dit stoffelijk omhulsel zou vandaag naar IJmuiden worden overgebracht om aldaar te .worden begraven. In het geheel zijn dus 13 slachtoffers geborgen. HET SLOOPEN VAN DE „NOORDBRABANT". Ook met het sloopen van het vroegere wachtschip „Noordbrabant"' is men thans aangevangen. De bovenbouw wordt hier gesloopt, terwijl men intusschen de aan het schip ontstane schade onder de wa terlijn zal dichten, waarna het schip kan worden leeggepompt. Het casco zal dan worden weggesleept naar Hendrik-Ido- Ambacht om aldaar eveneens gesloopt te worden. Naar wij verder vernemen ligt het ook in de bedoeling om het wrak van de „Luctor et Emergo" aan sloopershanden toe te vertrouwen. Geslaagd. Woensdag slaagde te Dordrecht voor het diploma gemeente-administratie de heer J. Jongkoen, alhier. Geslaagd. Bij de dezer dagen te Utrecht gehouden vakexamens typografie is geslaagd de heer L. J. v. d. Stokker alhier. Geslaagd. Geslaagd voor het praktijk-examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, als mede voor dat van de Federatie van Han dels- en Kantoorbedienden Vereenigingen (Mercurius diploma), de heer Th. Kamer mans, alhier. Zeebaden. In de week van 9 tot en met 15 Augus tus werden 1063 zeebaden genomen waar van 539 in het volksbad en 524 in het gewone bad. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 78 gr. en van het water 67 gr. Getijden. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 16 1.50 14.09 8.17 20.44 Zaterd. 17NJJ. 2.31 14.49 8.59 21.27 Zondag 18 3.09 15.23 9.36 22.05 Maand. 19 3.46 15.53 10.11 22.45 Dinsd. 20 S. 4.22 16.27 10.40 23.12 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Plank, 73 jr.; Pleter Leendert Bolier, 74 jr.; man van M. v. Rooijen; Pieter Min derhoud, 93 jr; wed. van S. E. F. Dor- maar; Neeltje van Keulen, 1 dag; Anna Jongepier, 78 jr., vrouw van J. Vreeke; Gerrit Bastiaan van Varik, 64 jr, man van J. de Nooyer; Cornelia Parhan, 63 jr, vrouw van D. van der Voorde; Marinus Comelis Baart, 30 jr, man van P. E. van Aartsen; Pieternella Louwersen, 60 jr, vrouw van P. Jonkheer; Maria Jacoba de Lange, 76 jr, wed. van P. C. Labyt; Adriana de Jonge, 75 jr, wed. van J. van Eurg; Adriaan Klemkerk, 68 jr, man van H. M. Trocebeeke. Gehuwd: M. J. Verspoor, 23 jr. en M. den Boeft, 25 jr; J. P. Lokerse, 25 jr. en P. Bassie, 19 jr.; J. van den Oosten, 49 jr. en C. C. Bouwens, 40 jr.; J. M. Klap, 49 jr. en A Mesu, 41 jr. JAARVERGADERING STICHTING VREDERUST. In de laatste jaren werd de jaarvergade ring van de Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland geregeld gehouden op de stichting Vrede rust te Bergen op Zoom, ook omdat de vele afgevaardigden der afdeelingen en an dere belangstellenden nader met het werk der stichting in aanmerking kunnen, komen. Met het oog op de tijdsomstandigheden en op de minder gunstige verbindingen is dit jaar Goes als vergaderplaats geko zen. Elk jaar werd de jaarvergadering in de eerste week van Juli gehouden. Dit jaar is zij vastgesteld op Maandag 26 Augustus a.s. Na opening door den voorzitter, dr. J. J. C. v. Dijk, zal de vice-voorzitter ds. J. de Vries een toespraak houden. Verder zullen de huishoudelijke zaken worden afgehan deld, zooals de verslagen van secretaris en penningmeester en de verkiezing van vyf bestuursleden. GEWETENSGELD. Ten behoeve van 's Ryks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Goes 629,04, 15,62, 13,42, 9,35, 9,35. Terneuzen 7,21, '4,23,95, 13,99, 9,91, 6,92, 4,96, 3,90. Sas van Gent 6.68, 3,75, 3,10; bij den ont vanger der registratie no. 1 en successie te Middelburg 44.26 en wegens te wei nig betaalde bela'ting (zonder nadere aan duiding) bij den Ontvanger der directe be lastingen enz. te Terneuzen 150, onder letters L. K. Walcheren ONTSLAG AANGEVRAAGD. O.- EN W. SOUBURG. De heer J. de Bruijn, hoofd der Openbare School te Oost en West-Souburg, heeft tegen 1 Jan. a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Hij zal het onderwijs met pensioen verlaten. Zuid-Eeveland Eerste lustrum „Opwaarts". HOEDEKENSKERKE. Woensdagavond kwamen de vier jeugdvereenigingen hier ter plaatse bijeen naar aanleiding van het 5-jarig bestaan van de C.J.V. „Op waarts". De leiding van dezen avond berustte bij ds. Hulsbergen, eere-voorzitter der C.J.V. Ds. Hulsbergen opende de vergadering met gebed, waarna hy een inleidend woord sprak en psalm 84 voorlas. Daarna werd het verdere programma afgewerkt, dat bestond uit verscheidene voordrachten, spelen, enz., terwijl ook door de vier be stuursleden der C.J.V. een verslag werd geleverd over hun werkzaamheden, ieder op eigen terrein en ieder op eigen manier. Eén verslag was zelfs op rijm gezet. Dit programma werd nog afgewisseld door zang van de kleine meisjesvereeniging. Om ruim elf uur sloot ds. Hulsbergen deze genoeglijke samenkomst. ROTTERDAMSOHE JONGELUI OP DE BOERDERIJ. WILHELMINAD JRP. In deze gemeente zijn een 10-tal jongelui uit Rotterdam aangekomen, die" gisteren op de hofstede van den heer C. Burger, behoorende tot den Wilhelminapolder te werk zijn gesteld. Ze zijn van 1720 jaar oud en vefrlchtten alle voorkomenden landelijken arbeid. Een speciale eet- en slaapgelegenheid is voor hun ingericht. Ze doen hun werk met veel animo en geven blijk aan ee' gezonde eet lust. Bedoeling van deze terwerkstelling is stad en land dichter by elkaar te bren gen en deze stedelingen het leven van het platteland beter te leeren kennen en waardeeren. Ze blijven er tot 15 October. Getijden Wemeldinge. Aug, Hoog water Laag watei Vrijdag 16 8.31 15.57 9.23 21.46 Zaterd. 17N.M. 4.15 16.40 10.06 22.28 Noord-Beveland Concert op de tent. KATS. De muziekvereeniging „Excel sior" alhier zal Zaterdagavond half zeven plaatselijken tyd (half acht zomertijd) een concert op de muziektent aan de Voor straat geven. Ook de zangvereeniging „Ons Genoegen" zal haar medewerking verleenen, zoodat muziek en zang elkaar zullen afwisselen. Zeeuwsch-Vlaanderen Verkeersongeval. AXEL. Op den hoek "Van de Oude wijk en den weg, die naar de algemeene be graafplaats loopt, is de arbeider D., die op de fiets uit dit wegje de straat wilde inrij den, tegen een tweetal auto's gebotst. De man sloeg tegen de straat, doch kwam er wonder boven wonder met enkele lichte verwondingen af. Ook zijn rijwiel werd slechts licht beschadigd. Begrafenis F. Dekker Pz. AXEL. Woensdagmiddag heeft onder groote belangstelling op de algemeene be graafplaats alhier de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer F. Dekker, die Zaterdag ten gevolge van een noodlottig auto-ongeluk in het St Ignatius-ziekenhuis te Breda is overleden. Een drietal bloemstulcken dekte de baar. Namens de afd. Zeeland van het Ned. Trekpaarden Stamboek werd by de geopen de groeve het woord gevoerd door de hee- ren Stallaert en Lako, resp. vice-voorzittei en secretaris. Deze schetsten de groote ver diensten van den overledene voor de ont wikkeling der paardenfokkerij en den bui- tenlandschen handel in goed fokmateriaal. De heer J. M, Oggel, oud-wethouder, sprak namens de Vereen, voor Nat. Clir. Onze Bureaus zijn gevestigd j MIDDELBURG I Redactie: Tel. 269 I Admlnlstr.i Tel.139 BIERKAA111 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BKESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Rechtszaken POLITIERECHTER TE MIDDELBURG» Hedenmorgen heeft de politierechter te Middelburg de volgende zaken behandeld: A. v. d. B., 28 jaar, landarbeider te Ossenlsse, stond terecht wegens beleedi- ging van den Rijksveldwachter G. H. Pee- ters op 5 Mei te Axel. De eisch luidde 20 of 10 dagen hech tenis; het vonnis idem. De 32-jarige slager F. L. te Goes stond terecht wegens verduistering van een rij wiel, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden, welk rijwiel hij op 16 Mei van een Nederlandschen soldaat ten ge- bruike ha^ gekregen. De officier van justitie eischte zes we ken gevangenisstraf; de politierechter ver oordeelde L. tot één maand. De slager M. W. uit Rilland-Bath, oud 51 jaar, was gedagvaard wegens verdui stering van een rijwiel, toebehoorende aan den Staat der Nederlanden, welk rijwiel hy ten gebruike, althans door ruiling te gen een ander rijwiel, had verkregen op 20 Mei. De eisch was 1 maand gev.; het vonnis 14 dagen gev. Vervolgens werd behandeld de zaak te gen den 51-jarigen pakhuisknecht J. P. C. uit Goes, wien ook verduistering van een rijwiel werd ten laste gelegd en wel van een dat toebehoorde aan den Staat der Nederlanden, althans aan dë Duit- sche Weerwacht, welk rijwiel hy op 19 Mei te Goes van een Duitschen militaix' ten gebx'uike had verkregen. Eisch: drie maanden gev.; uitspraak 1 maand gev. De 40-jarige landbouwer P. D. uit Zaamslag zou zie?» op 8 Juni aldaar schul dig hebben gemaakt aan verduistering vaix twee autobanden, welke hy in bewa ring had. Tegen D. luidde de eisch twee maanden gev., terwijl de politierechter hem tot 1 maand veroordeelde. Tegen den 29-jarigen schilder J. B. N. uit Hulst was een dagvaarding uitge bracht, volgens welke hij diefstal subsi diair verduistering van een rijwiel zou hebben gepleegd, toebehoorende aan J. E. Reyns, welke fiets hjj op 24 Mei te Wals oorden heeft .veggenomen of wel van een Duitschen militair ten gebruike heeft ver kregen. In deze zaak was de eisch twee maaix- clen gev., en de uitspraak 1 maand gev. Wegens diefstal van een kist scheeps beschuit op 19 Juni had zich de 20-jarige schippersknecht J. P. de B. uit Breskens te verantwoorden. Tegen hem luidde de eisch 1 maand gev. er de uitspraak drie weken gev. Nog werd behandeld de zaak tegen den 43-jarigen fx-aiser H. D. uit Vlissingen, wien di-fstal was ten. laste gelegd van eenige planken toebehoorende aan de N.V. Balast- en Bouwstoffen Maatschappy, ge pleegd te Vlissingen op 6 Juli tezamen en in vereeniging met een onbekend geble ven persocn. De eisch was 1 maand gev., de uitspraak 14 da"— gev. Schoolondei-wijs, waarvan de heer Dekker bestuurslid was. Namens de Vereen, van Vlashandelaren voerde de heer A. P. de Ruyter het woord. De overledene was van deze vereexxiging voorzitter. Verder sprak de heer C. de Feyter van Boschkapelle, die als neef van den overle dene woorden van troost tot de kinderen richtte, doch ook herinnerde aan de vele verdiensten van den ontslapene voor de paardenfokkerij Nog werd het woord gevoerd door ds. J. S. Post, Geref. predikant en ds. E. Raams, Ner. Herv. predikant te Hoek. De oudste zoon, de heer P. Dekker, heeft in gevoelvolle woorden bedankt voor de laatste eer, zijn vader bewezen en 'voor de algemeene bljjken van medeleven. Bjjtyds gered. AXEL. Aan den zgn. steilen kant van de Kleine Kreek waren Woensdagmiddag eenige jongens aan het visschen vanaf de steigertjes, die daar door de Belgische vis- schers zijn aangebracht. Hierby is het on geveer 10-jarlg zoontje van den heer J. te water geraakt. Aangezien het daar ter plaatse zeer diep is, ging de jongen direct kopje onder, Gelukkig behieldeD de andere jongens him tegenwoordigheid van geest en stelden alles in het werk om hun kame raadje op den kant te trekken De kleine drenkeling hield zich daarby ook kranig en zoo is hy tenslotte met veel moeite weer op den walkant geholpen. Met den schrik en een nat pak is dit ongeval dus nog betrekkelijk goed afgeloopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2