STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE Kranig werk van de Transport colonne van het Roode Kruis. In de bange oorlogsdagen. Nu de verschrikkingen van den oorlog voorbij zijn, zullen velen belang stellen in de verrichtingen van het Roode Kruis gedurende deze periode. Wij zijn thans in de gelegenheid, aan de hand van d'e uit gebrachte rapporten, onzen lezers daar over het een en ander te vertellen, waar bij wij uiteraard slechts een zeer beknopt verslag kunnen geven. Wij zullen begin nen met een verslag van de werkzaam heden van de transportcolonne te Vlissin gen. In den vroegen ochtend van 10 Mei is onmiddellijk de transportcolonne gemobi liseerd. 32 leden en 5 helpsters waren onmiddellijk present, waaruit blijkt dat van het mannelijk deel der colonne het overgroote deel dadelijk gehoor gaf aan den oproep, van de helpsters echter slechts een zeer gering gedeelte zich ter beschik king kwam stellen. Velen hebben zich een voudig niet gemeld of vonden allerei uit vluchten om zich aan de zaak, die zij vrijwillig op zich genomen hadden, te ont trekken. De colonne, die onder leiding stond van dr. Van der Bijl en dr. Jens, begon onmiddellijk met het inrichten van de school Sottegemstraat tot hulpzieken huis. In den namiddag van 11 Mei werd een Fransche vliegmachine omlaag ge schoten en twee dooden werden geborgen. Zondag 12 Mei werden vele gewonde bur gers uit ingestorte huizen te voorschijn gebracht en in het ziekenhuis „Bethesda" verzorgd, terwijl tal van dooden werden geborgen. 13 Mei moest het geheele St. Joseph ziekenhuis ontruimd worden en werd het overgebracht naar het Hotel „Britannia". In den loop der volgende da gen werden nog eenige vliegeniers gebor gen en begraven, terwijl herhaaldelijk, zoowel overdag en vooral ook des nachts na luchtalarm werd uitgerukt. Inmiddels moest ook „Britannia" ontruimd worden, terwijl op 15 Mei de burgerbevolking van Vlissingen opdracht kreeg Vlissingen te verlaten. Op 16 Mei moesten alle zieken en gewonden worden geëvacueerd naar Domburg. Door bijzondere omstandighe den keei'den de transportauto's niet tijdig terug dien avond. De leden moesten meer malen dekking zoeken. De in „Bethesda" achtergebleven overige zieken, verpleeg sters en ouden van dagen beleefden met de doktoren Van der Bijl en Jens een zeer angstigen nacht door een heftig granaat- vuur en vallende bommen. Dien nacht moest ook de colonne nog uitrukken, ter wijl nog meer ernstig gewonden, zoowel militairen als burgers binnen kwamen. Er moest onder zeer moeilijke omstandighe den worden gewerkt, aangezien enkele ge wonden niet dadelijk in het ziekenhuis konden worden binnengebracht, tengevol ge van de neervallende granaatscherven. Bovendien was er geen lichtgas meer. Omstreeks 4 uur in den ochtend verscheen eindelijk de transportautocolonne, welke onmiddelijk werd volgeladen met patiën ten, zoodat snel kon worden afgereden naar Domburg. In het ziekenhuis zelf werd een wacht achtergelaten, bestaande uit een zuster en een dokter. De laatste gewónde, die moest worden verzorgd, was helaas een der oudste transportcolonne- leden, B. Nagtegaal. Deze persoon werd bij het binnenrijden van gewonden van den auto geslingerd en kwam onder een wiel terecht, waardoor hij een ernstige breuk van. het bovenbeen bekwam. Ook hij werd in dit laatste transport opgeno men. Dank zij de medewerking van burge meester baron van Tuyll van Serooskerke en van wethouder Elout, werd de beschikking verkregen over het hotel 't Schuttershof, hotel de l'Europe, de villa „Duinoord" en de villa „Hoogduin". In enkele uren wer den hier hulpziekenhuizen ingericht. Zelfs werd een transportabel Röntgenapparaat geplaatst en kon een bescheiden operatie kamer worden ingericht. Een woord van dank aan de colonne- leden, de studenten, directrice en ver pleegsters van het ziekenhuis „Bethesda" voor de enorme hoeveelheid werk, welke door hen geleverd werd bij het in zoo korten tijd inrichten van al deze gebou wen, is zeker op zijn plaats. Op dien Vrijdag kwamen al zeer vroeg talrijke .verzoeken binnen om hulp aan zie ken en gewonden uit alle plaatsen op Wal cheren en voornamelijk ook uit Middel burg'. Den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn de transportcolonnes van geheel Wal- cheren voortdurend in de weer geweest, evenals de 10 studenten, om zieken en gewonden uit de onder vuur staande ge bieden naar Óen rustiger gedeelte van Walcheren of naar Domburg over te bren gen. Niet onvermeld mag blijven het ver zoek om redding van 6 ernstige zieken, die hulpeloos in Kleverskerke lagen, .te mid den van een bevolking van ruim 1200 menschen, welke uit Arnemuiden gevlucht was en waar dokter en burgemeester zich niet bij hadden gevoegd, doch de vlucht hadden genomen. Deze gevaarlijke op dracht werd door vrijwilligers onder lei ding van dr. Van Tricht uit Monaco volbracht. Den geheelen dag kwamen gewonden en zieken binnen uit Middelburg en- Sou burg. Allen kon een plaats in een der hulpziekenhuizen bezorgd worden. Om streeks middernacht werd nogmaals een aantal auto's naar het geteisterde Mid delburg gezonden. Om 3 uur in den nacht kon worden vastgesteld, dat geen verdere gewonden meer werden aangebracht. Niet onvermeld mag blijven de mede- deeling van een Nederlandschen militair- hospitaalsoldaat, die met een Roode Kmis- auto een ernstig verwonde aanbracht, dat hij bij Middelburg was aangehouden door Fransche troepen en gedwongen was mu nitie in de richting Vlissingen te vervoe ren. Deze grove schending van het Roode Kruis dient t.z.t. onder de aandacht van hen, wien dit aangaat, te worden gebracht. Op Zondagmiddag 19 Mei kwam dr. Van der Bijl in Middelburg in verbinding met de Sanitats officieren van de „Deut sche Kommandatur" en werd hij aan gewezen om bemiddelend op te treden tus- schen de Kommandantur en de civiele be volking. De samenwerking met de Kom mandantur was dadelijk buitengewoon vruchtbaar. Vex'schillende hygiënische rap porten over de toestanden in Walcheren en het overige Zeeland werden door dr. Van der Bijl op een desbetreffend verzoek uitgebracht. De ziekenauto van het Gast huis in Middelburg werd onmiddellijk vrij 'gegeven, terwijl geen enkele doktersauto in beslag werd genomen. Op Maandag 20 Mei werd een poging gewaagd om met een 12-tal zeer zwaar gewonde burgers Vlissingen te bereiken, teneinde verschillende amputaties te ver richten. Nauwelijks waren de patiënten uit de transportauto's in het ziekenhuis gebracht, of de stad Vlissingen kwam on der heftig granaatvuur te liggen. Boven dien viel plotseling de waterleiding uit en was het gehuil der - granaten dermate enex-veerend, dat aan rustig werken niet te denken viel. In overleg met den chirurg en na ruggespraak met burgemeester Van Woelderen, werd dan ook besloten, hoe ellendig dit ook voor de ernstig gewonden was, wederom naar Domburg temg te keeren. In overleg met de Kommandatur werd op 22 Mei door de transportcolonne Vlis- singen een groot transpoxt samengesteld van transportabele personen, welk trans- poi-t onder Duitsch geleide vertrok naar Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en Den Bosch. Een dergelijk transport volg- d'e op 24 Mei, waardoor tenslotte nog slechts ongeveer een 20-tal Fransche en Duitsche militairen overbleef. In de volgende dagen konden de ver- schilende hotels worden ontruimd en de patiënten ngar Westhove en Zonneveld worden overgebracht. In de week van 27 Mei tot 2 Juni werden nog geregeld zie ken uit Walcheren in deze inrichtingen opgenomen en behandeld, teiwijl de trans portcolonne voor het vervoer van ver schillende patiënten zorg droeg. In de week aanvangende 2 Juni werd begonnen de Vlissingsche ziekenhuizen weer in be drijf te stellen. Hoewel bovenstaand verslag slechts een zeer beknopte weergave is van het geen door de transportcolonne Vlissingen is verricht, zal het onzen lezers toch een globalen indruk geven van de enorme hoe veelheid werk, welke is verricht. Hoewel wij hier geen cijfexmateriaal willen ver werken, willen wij toch er op wijzen, dat op 20 Mei in totaal 21 6zieken en gewonde burgers en militairen in de ziekenhuizen in Domburg werden verpleegd. Tenslotte willen wij nog vermelden, dat door de leden dezer colonne een groot transport kinderen met zusters Domini canessen werd vervoerd naar het moedex- huis te Nijmegen. Hun huis in Middel- bui'g was bij den brand van Middelburg geheel vernield. Ook thans nog wordt voortdurend de hulp ingeroepen van het Nederlandsche Roode Kruis voor verschil lende werkzaamheden, welke nog verband houden met den achter ons liggenden oor log. Tot gx-oote voldoening kan echter vastgesteld worden, dat de transportco- lonneleden steeds bereid zijn om wanneer ook de hulp gevraagd wordt, deze te ver- leenen. Het rapport besluit met een lijst van namen van hen, die in actieven dienst zijn geweest (33 leden van de transport colonne), waarvan zich zéér in het bij zonder hebben onderscheiden de leden De Haas en Kuyt, terwijl in het bijzonder zich hebben ondex-scheiden de leden Ko- kelaar, Nagtegaal, Rijkse, Snoep, De Voogd, Mos, De Nooijer, v. d. Velde, Ver sprille, v. d. Vijver, Walther en Lippens. Ook de 10 medische studenten hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt. DE FERRYBOOT IN HET DOK OPGENOMEN. De feri-yboot „Prinses Juliana", welk schip te Bx-eskens gedeeltelijk was gezonken, is dezer dagen door de drijvende bokken van Van der Tak's bergingsbedrijf recht gezet, waarna het schip is leeggepompt en naar Vlissingen is overgebracht. Het schip is in het droogdok opgenomen. Ongetwijfeld zal het gei'uimen tijd duren om dit fraaie schip, dat circa drie maanden onder water heeft gelegen, te herstellen. Intusschen worden de bergingswex'k- zaamheden in de haven van Breskens voortgezet en zal het wel niet lang meer duren of ook deze haven zal weer een normaal aanzien hebben. GESLAAGD. Geslaagd voor het diploma Boekhouden, afgenomen vanwege de Vereeniging van Leerax-en in de Handelswetenschappen, de heer C. Harinck alhier. Getijden. Hoogwater. Laagwater. Dond. 15 13.22 7.28 19.58 Vrijdag 16 1.50 14.09 8.17 20.44 Zaterd. 17 N-.M. 2.31 14.49 8.59 21.27 Zondag 18 3.09 15.23 9.36 22.05 Maand. 19 3.46 15.53 10.11 22.45 Dinsd. 20 S. 4.22 16.27 10.40 23.12 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Van 12 tot en met 15 Augustus. Ondertrouwd: J. H. E. Woltering, 24 j. en M. Marjjs, 24 j.; H. Metz, 23 j. en A. de Haan, 23 j. Gehuwd: A. de Pagter 40 j. en J. M. Rekkers, 26 j.; F. M. Nieuwenhuize, 45 j. en L. J. Wijkhuisen 33 j. Geboren: Hinderika, Juliana, d.v. A. Lod der en M. C. E. Klip. Overleden: A. Kuijper 74 j. wed. van I. Koojjman; C. W. Kuen, 22 j.; F. C. Kaan- dox-p 21 j.; P. Vader 38 j. O.- EN W.-SOUBURG. Over de week van 7 tot 13 Augustus. Gebox-enAdriana Hendrika, dochter van A. Dourlein en T. Schot. GOES. Geboren: Jacomina Catharina, dochter van Aarnoud de Buck en Jacomina Catha- x'ina Wijkhuizen. Gehuwd: Max-inus Quakkelaar, 25 j.„ j.m. te Schore en Leuntje Joosse, 24 j. j.d.; Corrielis de Hond, 22 j., j.m. en Dina Elizabeth Theodora van Hese, 21 j., j.d. DE ARCHITECTEN VOOR DEN WEDEROPBOUW VAN KOORKERK EN NIEUWE KERK. Zooals bekend mag worden veronder steld, zijn de plannen voor den Wederop- bouw van de Abdijgebouwen en het toe zicht op de uitvoering daarvan opgedra gen .aan iv. H. de Lussanet de la Sablo- nière, ai'chitect van den Rijksgebouwen dienst. Voor het Stadhuis is architect de heer H. van Heeswijk, evenals eerstge noemde woonachtig te 's-Gx-avenhage. Voor den wederopbouw van den Langen Jan zal als architect optreden de heer Jan de Meijer te Amsterdam. Thans zijn ook de architecten aangewe zen voor den wederopbouw van de Nieuwe Kerk en de Koorkei-k. Naast onzen stad genoot, ir. A. Rothuizen, zal daaraan zijn krachten wijden de heer H. van der Kloot Meijburg, architect B.N.A. te 's-Graven- hage. Laatstgenoemde heeft zijn sporen op het gebied van kerkbouw reeds verdiend. Zoo heeft hij reeds in 1921 de leiding gehad bij de restauratie van de kerk te Nisse, en later bij die van de Sint Maria Magdalena kerk te Goes, en de Nieuwe Kerk te Delft. Thans is hem de restauratie van deGroote Kerk te Alkmaar opgedragen. WEDER EEN TWEEDE BIOSCOOP Zooals bekend waren er sedert verschil lende jaren twee bioscopen tc Middelbux-g, en is daarvan de Flora in de Noordstraat door het vuur op 17 Mei verloren gegaan. Thaxxs rest alleen de City-bioscoop op de Mai'kt. Naar wij thans vernemen bestaat bij de eigenaren en den exploitant van het Schut tershof het plan om ook in hun zaal meer of minder geregeld bioscoopvooi-stellingen te gaan geven, als de daarvoor vereischte toestemmingen kunnen worden verkregen. GESLAAGD. Geslaagd voor het praktijkexamen boek houden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heer G. A. Roose alhier. DE KLEEDINGVERSTREKKING. In het bericht over de openstelling van het bureau van het Plaatselijk Hulpcomité op morgenavond van half zeven tot acht uur wordt gesproken over toegezegde on dergoederen. Dit moet zijn de „aangevraag de" ondergoederen. De aanvragers kunnen dus moi'genavond in de Concert- en ge hoorzaal terecht. Vuurtje stoken. De politie heeft, proces-verbaal opge maakt tegen een ingezetene die vlak bij zijn woning een vuurtje stookte, wat ge vaar voor die woning opleverde en wat dan ook verboden is. Weer een. De politie maakte wederom proces-ver baal op tegen een persoon wegens diefstal van lood uit de puinhoopen. Temperatuur badwater. De temperatuur van het kanaalwater was heden 67 gr. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Deken R. M. Nieveen van Dijkum vierde heden zijn zilveren priesterfeest. Deken Nieveen van Dijkum werd 22 October 1890 te Amsterdam geboren en studeerde op de Haax-lemsche seminaries, waarna 15 Augustus 1925 zijn pi'iestei-- wijding plaats vond. Zijn eerste standplaats was Beemster in Noord-Holland, daarna Bodegraven, waarop in 1920 de benoeming volgde tot kapelaan te Leiden. Kapelaan Nieveen verbleef hier vijftien jaar en werd toen benoemd tot pastoor te Egmond. En tenslotte volgde dan, 4 Maart van dit jaar, zijn benoeming tot pastoor van Goes en Deken van Middelburg, zulks in de plaats van wijlen pastoor en Deken Dolle. Zooals reeds eer opgemerkt, is op ver zoek van den jubilaris alle uiterlijk eere- betoon achterwege gelaten en werd het jubileum alleen op kerkelijke wijze en met een receptie in de pastorie herdacht. Uit de vele belangstelling bleek wel, dat Deken Nieveen zich gedurende den korten tijd dien hij te Goes verblijft, reeds vele vrien den verwierf en dat men zijn arbeid, die zich voox-al ook tot de jeugd uitstrekt, hoog waardeert. DE SCHOUWSPELERS. Naar wij vernemen heeft ook de Goesche tooneelvereeniging „De Schouwspelers" het voornemen, bijzondere omstandigheden voorbehouden, dezen winter de gewone voorstellingen te geven. Het spel voor de eerste voorstelling is gekozen en evenzoo is de bezetting der rollen reeds vastge steld. Het is te hopen, dat deze, en alle ver- eenigingen, die hun werkzaamheden op de gewone wijze tx-achten voort te zetten, daartoe ook den zoo noodzakelijken steun van het publiek krijgen. INLEVERING MILITAIRE KLEEDING. Door alle groot-verlofgangers. Ten gerieve der belanghebbenden wijzen wij er op, dat alle groot-verlofgangers, die nog militaire kleedingstukken enz. in hun bezit hebben, deze moeten inleveren op 3, 10 en 11 September. Ook zjj die daartoe geen aanschrijving ontvingen, het zij omdat ze er geen aangifte van deden, hetzij om andere redenen. OPENBARE DRONKENSCHAP. Tegen J. K. en C. S., beiden alhier, werd wegens opeijbare dronkenschap px-oces- verbaal opgemaakt. Voorts werd hun op het politiebureau gelegenheid gegeven weer nuchter te worden. Dienstregeling moiortreinen VlissingenGoes. De nieuwe dienstregeling van de motor- treinen VlissingenGoes v.v. is thans, in verband met de werktijden van de arbei ders van „De Schelde" te Vlissingen, als volgt vastgesteld Alle dagen Vertrek Goes 6.Arne muiden 6.3*7, Middelburg 6.23, aankomst Vlissingen 6.30. Van Maandag t.m. Dondex-dag Vertrek Goes 18.32, Arnemuiden Middelburg 19.00, aankomst Vlissingen 19.08. Alle dagen Vertrek Goes 20.18, Ar nemuiden 20.35, Middelburg 20.41, aan komst Vlissingen 20.48. Alle dagen Vertrek Vlissingen 6.37, Middelburg 6.45, Arnemuiden 6.50, aan komst Goes 7.07. Alleen op Zaterdag Vertrek Vlissingen 12.30, Middelburg 12.38, Arnemuiden 12.43, aankomst Goes 13.00. Van Maandag tot en met Donderdag Vertrek Vlissingen 17.45, Middelburg 17.55, Arnemuiden 18.01, aankomst Goes 18.21. Alleen op VrijdagVertrek Vlissingen 18.30, Middelburg 18.40, Arnemuiden 18.46, aankomst Goes 19.06. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard Krijn Saaman, koop man in aardappelen en veldvruchten, te Wolphaartsdijk. Rechter-Commissaris mr. A. van der Hoop curator mr. C. M. Kegge, advocaat te Goes. Het faillissement van E. E. Martens, schilder, te Sas van Gent, Oostdam 49, is geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. Curator mr. H. .C- M. van Son, advocaat te Hulst. Het faillissement van de weduwe M. C. S. NooyensScherping, zonder beroep, te Mid delburg, is geëindigd door het verbindend worden der. slotuitdeelingslijst. Curator mr. A. M. J. van Deinse, advocate te Middel burg. Walcheren DRIJVENDE MIJNEN. WESTKAPELLE. Ook alhier worden meex-malen mijnen gesignaleerd, die met eb en vloed af en aan drijven en van den zeedijk- af goed zijn waar te nemen. Een dezer dagen spoelde een exemplaar aan op de steenglooiïng van het paalhoofd van het zoogenaamde tweede strand. Met hoog water botste het gevaarlijke voorwerp op zoodanige wijze op de glooi ing, dat de mogelijkheid van ontploffing niet denkbeeldig was. Nadat hiertegen af doende maatregelen waren genomen en toe zicht werd gehouden door de politie werd de mijn gisteren verwijderd. Het is van het hoogste belang dat het publiek, zoodra het een aangespoelde mijn waarneemt, hiervan direct mededeeling doet aan de autoriteiten, die daarna voor afdoende voorzorgsmaatregelen of verwij dering kunnen zorg dragen. Ook brenge men nogmaals het gevaar lijke van deze en andere vreemde voor- wei-pen onder de aandacht van zijn kin deren. Gevonden voorwerpen. DOMBURG. Gevonden op het vierde strand een huissleutel. Te bevragen bij G. Px-ovoost, Stationsstraat D 68. Arnemuiden heeft 2500 inwoners. ARNEMUIDEN. Op 2 Augustus j.l. 'aanschouwde in deze gemeente het levens licht Pietex-nella Josina, dochter van K. Baars en J. van Belzen. Zij bracht het aantal inwoners op 2500. Laten wij hopen, dat het inwonertal steeds stijgende blijft en de welvaart kome. Zestig jaar getrouwd. ARNEMUIDEN. Woensdag vierde het echtpaar C. de NooijerDe Nooijer zijn 60-jarige echtvereeniging. Het jubileerend echtpaar geniet nog een goede gezond heid en ongetwijfeld zullen zij terug- Noord-Zuid-Beveland Ook de Baby's zijn bij de Midza weikom Ter gelegenheid der geboorte van de lOoOCDOe Goesenaar Om de feestvreugde te verhogen, komt de Midza aanstaande week met een estra feestpremie uitkering en aan de 100 hoogste inzen dingen een heerlijke Midza-taart extra. Zorgt, dat Uw bonnen uiterlijk Maandagavond 19 Augustus om 7 uur in de bus zijn 1 En wat zegt U van de wekelijkse Midza-premies Deze week wordt weer 450,50 GULOEN aan premies uitgekeerd. denken aan den rustigen tijd, toen zij 60 jaar geleden op 22-jarigen leeftijd trouwden. Thans mochten 3 kinderen, 7 klein- en 7 achterkleinkinderen dezen jubileumdag mede herdenken. VERKOOPINGEN TE KOUDEKERKS. KOUDEKERKE. Notaris mr. P. Loeff heeft Woensdag in café Centraal te Koudekerke, voor de erven van mej. de wed. C. Boone— Boone te Koudekei'ke in het openbaar vex-- kocht in de gemeente Koudekerke Vijf perceelen bouwterrein en tuingrond, samen 0.7170 ha (1 G. 248 R.) aan den straatweg naar Middelbux-g (naast P. Ba- rentsen Wzn.), kooper de heer J. de Kroo Czn., timmerman en aannemer te Koude kerke, voor 4225. Twee perceelen weiland samen 0.6935 ha (1 G. 230 R.), aan den straatweg naar Mid delburg (zuidzijde) en het Boewegeling kooper L. van Keulen Jr., landboxiwer te Koudekerke, voor 2260. Twee perc. weiland samen 1.4200 ha (3 G. 18514 R.) aan den straatweg naar Middelburg (noordzijde) en het Boewege ling kooper W. Roelse, winkelier te West kapelle voor zich eix q.q., voor 3950. 1.1570 ha (2 G 284J/2 R.) bouwland en sprink aan de noordelijke baan van het Boewegeling tot tegen den Steenenheulweg bij de brug kooper J. Simonse Sr., z. b. te Koudekerke voor 3080. 0.6050 ha (1 G. 16iy2 R.) weiland aan den Groeneweg Len noorden van de hofstede bewoond door Jacs. Simonse kooper J. Si monse Jr., landbouwer te Koudekerke voor 1600. Twee perc. weiland genaamd „De Bel- link", samen 0.7800 ha (1 G. 296 R.) en twee perc. bouwland en sprink, samen on geveer 0.8132 ha (2 G. 21% R.) aan het vroon ten zuiden van Dishoeck; kooper H. Hankes, verificateur invoerrechten te Vlis singen voor zich en q.q., voor 4620. 0.6560 ha (1 G. 201 R.) bouwland aan den Duinweg, tegenover de hofstede van Abr. Kluijfhout; Sectie A 110. 113; kooper I. Kluijfhout Az., landbouwer te Koudekex-- ke, voor 2360. In de gemeente Zoutelande 0.5220 ha (1 G. 99 R.) bouwland aan den Grintweg naar Westkapelle noordzijde bij Boudewijns- lterke, genaamd „Klinke" kooper W. Roel se, kantonnier te Vlissingen, voor 2120. 0.4500 ha (1 G. 44 R.) bouwland ten zui den van de hofstede van Cs. van Sluijs hij Boiidewijnskex'ke, genaamd „De vijf Geme ten" kooper W. Roelse voornoemd voor 1690. 0.5280 ha (1 G. 103'/2 R-) bouwland, ge naamd „Pier Hugo Meetje"; kooper Jb, Minderhoud Lz., koopman te Westkapelle, voor j 2074. In de gemeente Westkapelle 0.7675 ha (1 G. 286>/2 R.) weiland en sprink, genaamd „Bramtje "Meet", gelegen aan de Sprink ten zuidwesten van de hofstede van Cs. van Sluys; kooper Jb. Minderhoud voornoemd voor 2506, 0.6418 h.a. (1 G. 190% R.) Boxiwland en Sprink aan het eind van de Joossesbaan. Kooper: Jb. Verhulst Jz., landbouwer te Westkapelle voor 2136, 0.4823 h.a. (1 G. 68% R.) Bouwland, dreef en Sprink aan de Joossesbaan. Koo per: H. Verhulst Jz., landbouwer te West kapelle voor 1477. 0.5060 h.a. (1 G. S6i/2 R.) Weiland, ge naamd. „Steutel". Kooper: H. Hendrikse, notarisklerk te Koudekerke q.q. voor 770, In de gemeente Koudekerke: een huis met schuur en tuin aan den Straatweg naar Middelburg, wijlc A no, 77, groot pl.m. 15 are 53 centiare. Kooper: C. Louwerse, timmerman te Koudekerke q.q. voor 5600.—. Een huis en ex-f aan de Baan achter bo vengenoemd. perceel met uitweg naar het Zandpadje, wijk A no. 76, gx-oot 198 centiare. Kooper: C. Bosschaart Nz., tuin der te Koudekerke voor 1420, Zuid-Eeveland GOESHOEDEKENSKERKE. Gewijzigde dienst. Ook de motortreindienst Goes-Hoedekens- kerk v.v., is gewijzigd en luidt thans als volgt: Vertrekuren Goes: 7.15, 8.32, 11.32, 15.00, 17,32, 1910. Vertrekuren Hoedekenskerke 7.50, 11.00, 14.00, 15.35, 18.00, 19.50. De aankomst aan het eindstation is voor alle diensten 25 min. na den vertrek tijd. SLACHTHUIS GEOPEND. KRUININGEN. Woensdagmiddag werd het slachthuis, alhier, onder leiding van den keurmeester De Gi-ooff, voor het eex-st in gebruik genomen. Vooral van slagers- zijde bestond er veel belangstelling. Dezen eersten middag werden vijftien varkens ge slacht. Geslaagd. KLOETINGE. Voor het examen gemeente administratie I slaagde de heer M. F. de Jonge alhiex-. Getijden Wemeldinge. Aug. Hoog water Laag water Donderd.15 2.34 15.06 8.33 21.00 Vrijdag 16 3.31 15.57 9.23 21.46 Zaterd. 17N.M. 4.15 16.40 10.06 22.28 Zondag 18 4.58 17.20 10.43 23.03 Maand. 19 5.38 17.54 11.17 23.35 Zeeuwsch-Vlaanderen Landmijnen worden opgeruimd. AXEL. Rondom deze gemeente worden nog op verschillende plaatsen landmijnen aangetx-offen, die daar door de Franschen gelegd zijn. Hoewel deze gevaarlijke plaat sen door box'djes of x'oode vlaggetjes waren aangeduid, levex-den ze toch steeds gevaar op voor de al te nieuwsgierige jeugd. Langs den weg naar Hulst lagen ook van deze gevaarlijke dingen nabij een water gang. Enkele jongens, die daar aan het koren rapen waren, wilden de zaak eens nader opnemen en waren x-eeds met een stok aan het woelen in den drassigen bo dem. Gelukkig werd dit door een werkman bemerkt, die de knapen waarschuwde en verder onheil voorkwam. Thans is men begonnen met het onscha delijk maken der landmijnen, wat een groote opluchting is voor de menschen, die in de nabijheid wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2