STADSNIEUWS STADSNIEUWS Vlissimen STADSNIEUWS Goes Bedenkingen tegen de radio-rede van den Vara-Voorzitter. UIT DE PROVINCIE TWEE VERKEERSONGELUKKEN. Gisterenavond zijn twee slachtoffers van verkeersongelukken naar het Gasthuis al hier overgebracht. Het eerste ongeluk gebeurde op den Nieuwen Vlissingschen weg. Een uit Dom burg aan het vliegveld tewerkgestelde kwam langs het rijwielpad in de richting Middelburg rijden en moest uitwijken voor andere wielrijders. Hy kwam daarbij op den rijweg en werd aangereden door een met kolen beladen vrachtauto, die ook voor een tegenligger naar rechts moest uithalen. De wielrijder brak bij het on geluk een been. Het tweede ongeval deed zich voor op den Ouden Vlissingschen weg by Souburg, waar een Middelburger met zijn motor rijwiel kwam te slippen en bewusteloos bleef liggen. Bij aankomst in het zieken huis was de man echter weer bij kennis. Geslaagd. Geslaagd voor het praktijkexamen boek houden van de Vereen, van leeraren in de Handelswetenscnappen, de heeren A. Bastiaanse en A. Minnaar, beiden te Mid delburg. TEMPERATUUR BADWATER. De temperatuur van het water in het kanaal was heden 68 gr. DE OFFICIEELE OPENING VAN DE GEMEENTELIJKE NOOBWINKELS. Een week uitgesteld. Zooals wij j.l. Donderdag meldden, lag het in de bedoeling van Burg. en Weth. de officieele opening van de gemeentelijke noodwinkels te doen plaats hebben op Donderdag a.s. te 10 uur des voormiddags. Het is echter gebleken, dat uitstel van een week en wel tot Donderdag 22 Augustus eveneens te 10 uur zeer gewenscht was. Verschillende winkes zijn nog niet ver genoeg gereed om te worden geopend en als dit wel het geval is zijn de huurders nog vaak niet gereed met hun installatie of .hebben zij nog niet voldoende goed ontvangen. B. en W. hebben dan ook tot genoemd uitstel besloten, wat echter niet zeggen wil, dat zij die voor dien tijd gereed komen niet mogen verkoopen. Van de zaken, die in eigen gebouwde panden komen, is er Zaterdag j.l. weer een geopend en wij hebben reden te ver moeden, dat er deze week nog wel een of meer zullen volgen. Intusschen is men ook begonnen met de fundeering van het tweeverdiepings- steenen noodgebouw dat op den Dam' zal verrijzen en ligt het in het plan op de open plek een eindje verder nog een afge sloten terras te maken, waardoor een ge heel wordt verkregen van af het tijdelijke marktplein tot aan de Beatrixbrug. Verschillende winkeliers zijn intusschen aan de inrichting van de winkels begon nen en wij hebben ons reeds overtuigd, dat zelfs standaardwinkels voor vele zaken voldoende ruimte bieden. Het uitstel van de officieele opening kan mede tot gevolg hebben, dat dan een telefoonkabel gelegd zal zijn en de be strating langs de winkels in orde is ge bracht. IN HET DOK GEVALLEN. Gistermiddag is een jongen, die op den Dam tusschen de houten gebouwen in was gegaan op den Dokmuur geklommen en blijkbaar meer kijkende naar, of in de ge bouwen dan naar het Dok in het water gevallen en daarbij eerst op een kano, die kantelde. De jongen is spoedig op het drooge gebracht, maar afsluiting van die toegangen zal zeker gewenscht zijn en is ook in voorbereiding. HOUDT DE OFFICIEELE WEG. Het puin in de stad is nog lang niet weg, maar vermindert toch zienderoogen en daarbij treedt de duisternis steeds vroe ger in. Deze twee zaken samen, maken het gevaar van zich op straat te begeven als de zon onder is, grooter. Blijft men op hetgeen steeds de officieele weg is ge weest, dan is het gevaar niet zoo groot, maar men zorge goed niet af te dwalen op de open plekken, waarop eenmaal hui zen hebben gestaan. Daar zijn vele putten, maar ook open kelders, regenbakken, enz. en zoolang die niet behoorlijk zijn afge dekt leveren zij groot gevaar op. Voor kinderen, die niet begrijpen, op de straat te moeten blijven, zijn ze ook over dag verre van ongevaarlijk. De uitgifte van goederen 5u de Concert en Gehoorzaal. In het belang van de mannen, die over dag verhinderd zijn, ondergoederen te ko men uitzoeken, heeft het Plaatselijk Hulp comité besloten dat ook Vrijdagavond van half zeven tot acht uur gelegenheid zal bestaan in de Concert- en Gehoorzaal toe gezegde ondergoederen voor mannen in ontvangst te nemen. Burgerlijke Stand colijnsplaat. Geboren: Hendrika en Magritha d. v. Jan Pieter Janse en Sophia de Pree Ca- tharina Maria d. v. Jan Karman en Catha- rina Tazelaar. Ondertrouwd: Jan Daniel Koets 33 j. te Kortgene en Maria Visser, 31 j. Overleden: Hendrika Jansc 3 dg. d. v. Jan Pieter Janse en Sophia de Pree Geertruida Bastiaanse 56 j. echtg. van Abraham v. Gilst. Margritha Janse, 6 d. d. v. Jan Pieter Janse en Sophia de Pree. kruiningen. Van 1—8 Augustus. Geboren: Hendrik, z. v. Sarei Schrief en Janna Marina van- der Maas. Jan. Adri- aan, z. v. Adriaan Cok en Krina Adriana Wisse Marinus Jan, z. v. Boudewijn Kie- yit en Adriana jforra Daane. Ondertrouwd: Marinus Jacobus le Clercq, 26 j. en Pieternella de Koerjer, 27 j. Nieuwe aanvraagformulieren tot verlenging van vergunning voor vervoer langs den weg. Naar wij vernemen kunnen de inge schreven verbruikers van benzine vanaf heden de nieuwe aanvraagformulieren tot verlenging van hun vergunning voor het vervoer langs den weg bekomen bij den distributiedienst, Wilhelminastraat, aan loket 3. De uitgifte vindt alleen plaats in de morgenuren, d.i. van 9 tot 12 uur. De nieuwe formulieren, eigenlijk zijn het kaarten, bestaan uit 4 modellen 'van vei'- schillende kleur. De roode gelden voor het vervoer van goederen ten behoeve van derden langs den weg; de blauwe dienen voor eigen vervoer; oranje kaarten worden uitgereikt voor het vervoer van pei'sonen (anders dan met autobussen) en de witte zijn bestemd voor het gebruik van of vervoer met een motorrijtuig (ca tegorie D). Uit deze opsomming volgt, dat de kaarten van dezelfde kleur moeten zijn als de vergunning en driehoek over Au gustus 1940. De kaarten moeten uitsluitend worden gebruik voor verlenging van de be staande vergunningen; voor nieuwe aan vragen moet een rood en een wit formu lier van ander model worden aangevraagd bij den distributiedienst. De kaart moet uiterlijk 17 Augustus in het bezit zjjn van den Rijksinspecteur van het Verkeer té Middelburg. DIENSTREGELING TRAM GEWIJZIGD. Naar wij vernemen is met ingang van Zaterdag op de lijn Vlissingen stadstati on de tram vertrekkende te 5.10 voor middag van het Bellamypark en aanslui ting gevende op den trein van 5.35u., ver vallen. Op de lijn VlissingenMiddelburg vertrekt thans de eerste tram van Vlis singen (remise) te 6.32 uur en van Middel burg te 7.00 uur. Getyden. Hoogwater. Laagwater. Dinsd. 13 11.13 23.50 5.08 17.45 Woensd, 14 12.26 24.58 6.26 18.05 Dond. 15 13.22 7.28 19 58 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Officieele Publicaties. Zeeuvvscli Stierenreglement. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat blijkens de gehouden drie-maande- lijksche en stalkeuringen de stieren, waar van de eigenaars in de navolgende aan grenzende gemeenten woonachtig zijn, zijn goedgekeurd Anna's Frans, geboren 3 Maart 1939; eigenaar K. Wielemaker, wonende te Kou- dekerke B. 173; George, geboren 5 October 1939, eigenaar P. S. Kodde, wonende te Koude- kerke B. 49; Lïna's Dries, geboren Mei 1939, eige naar J. Lorier, wonende te Koudekerke e 264; Frans, geboren Maart 1939, eigenaar J. Wisse, wonende te Ritthern, No. 102. Vlissingen, 13 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Verbod ryden electrische trams tusschen 23 uur en zonsopgang. De Burgemeester van Vlissingen; Gelet op artikel 12 der Wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen: brengt ter openbare kennis, dat het van Zaterdag 10 Augustus 1940 af tusschen 23 uur en zonsopgang ver boden is, de trams van de Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij te doen rijden. Vlissingen, 13 Augustus 1940. De Burgemeester voornoernd, VAN WOELDEREN. inlevering van opplakvellen. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat in verband met de beëindi ging van de distributieperioden voor: tarwebloem op 9 Augustus 1940, rijst op 11 Augustus 1940, havermout op 11 Augustus 1940. De data, waarop de detaillisten hun op- plakvellen met consumentenbonnen die nen in te leveren, als volgt zijn vastge steld: Voor Code No. 3001 t3999 Woensdag, 14 Augustus 1940. Voor Code No. 4001 t/m. 4999 Donderdag 15 Augustus 1940. Voor Code No. 5001 t/m 5999 Vrijdag, 16 Augustus 1940. Voor vermicelli en maizena wordt, ge zien den langen duur der distributieperi ode, tegelijkertijd met de inlevering der bonnen voor ryst cn havermout de ge legenheid tot inlevering opengesteld. De bonnen moeten voor elk artikel op afzon- dergelijke opplakvellen en met een afzon derlijk ontvangstbewijs worden geleverd. Vlissingen, 13 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van L. J. VAN 'T WESTENDE q.q. de N.V. Middelburg- sche Electrische Zagerij en Schaverij, om vergunning tot het bijplaatsen van ma chines voor houtbewerking, n.l. één elec tromotor van 26 P.K., één van 27 P.K., één van 5,5 P.K. en 2 van 0,5 P.K. en het plaatsen van een ondergrondsch ben zinereservoir, kadastraal oekend in sectie C, Nrs. 1708, 2232, 2566. Op Dinsdag 27 Augustus a.s., des vóór middags elf uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van Do ontvanger de directe belastingen ïs overgeplaatst. De ontvanger der directe belastingen, enz. A. F. van Valt Meijer van het kan toor der directe belastingen en accijnzen alhier is overgeplaatst naar het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Beverwijk. PRINA JACOMINA OELE'S BLIJDE INKOMSTE. Alle goede dingen bestaan uit drie, luidt een oud gezegde, en het is wel opmerkelijk, dat de 10-duizendste ingezetene, op 10 Augustus geboren en toevallig dienzelfden dag door den va.der om 10 uur aangegeven werd. Dr. Dikkenberg, aan wiens zorgen deze baby de eerste oogenblikken van haar leven was toevertrouwd, wees er gekscherend op, dat dit de tienduizendste Goesche ingeze tene wel eens kon zijn, maar in ernst meen de men toch niet, dat dit voor Goes histo rische feit reeds zoo dicht bij was. Ook de jonge vader was er niet op voorbereid, al ging hij wel iets vermoeden, toen hij op de secretarie nogal lang moest wachten. Al het personeel kwam plotseling in actie, er werd gedraafd, getelefoneerd, gefluisterd over den burgemeester en de pers. Maar daar Jan Pieter de Munck voor het eerst zjjns levens- een pasgeboren kind aangaf, wist hy uiteraard niet, of al deze drukte niet steeds gebruikelijk was bij de blijde inkomste van een nieuwen mensch. Zoo bleef het ook voor hem een verrassing, tot hij in de burgemeesterskamer genoodigd en daar door een groot gezelschap ontvan gen \yerd. Dat hij daar, naast vele geluk- wenschen, ook voor Prina Jacomina een spaarbankboekje van gemeente en V.V.V. in ontvangst kon hemen, meldden we reeds. In den loop van den dag kwamen er nog meer verrassingen. De heeren Witkam, Veenis, Rossier en Goedhart van de Midza, maakten een „kraamvisite" en boden daar bij een geschenk onder enveloppe en een fraaie geboortetaart aan. Voorts werd nog een mooie door Magazijn „De Ooievaar" voor de 10.000ste beschikbaar gestelde wieg gebracht. Er kwam ook een groote en smakelijke taart van burgemeester Ten Kate, met het wapen van Goes en het. op schrift „Welkom in 't leven, tienduizend ste", de fa's Joh. de Kruyter en Verharen stelden schoentjes voor Prina Jacomina beschikbaar, en anderen gaven met bloe men en planten van hun medeleven blijk. En 's avonds prijkte reeds een foto van Prina Jacomina in ae etalage van Atelier de Soomer in de Papegaaistraat, benevens een aantal opnamen van de historische aan gifte ten stadhuize, waar men zich ver drong om de foto's te bezichtigen en men het er algemeen over eens was, dat de „tienduizendste" wel een bijzonder lieve baby was. Andéren waren er voldaan over, dat het geen baby van een „vluchteling" was, maar een echte Goesche, een dochter De MunckOele En intusschen ligt Prina Jacomina rus tig in haar rose wieg, onwetend van al die drukte om haar, niet in het minst aange daan door de veel bewonderende blikken der bezoekers, of het gefluisterde over haar „lieve ronde toetje", of haar lange donke re haar". Prina Jacomina slaapt maar, en laat zich hooren als ze honger heeft, en doet gelijk elke gezonde baby pleegt te doen. Dat ze zoo opgroeie, en zelf lang getui ge mag zijn van een even gezonden groei van haar geboortestad! RIJWIELPLAATJE GESTOLEN. De dader gepakt. Mej. D. P. H„ vain 's-Gravenpolder, deed gistermiddag bij de politie aangifte, dat van haar rijwiel, dat korten tijd in de Kor te Vorststraat onbeheerd had gestaan, het nieuwe rijwielplaatje was ontvreemd. De politie toog dadelijk op onderzoek uit en vernam dat de 22-jarige J. A. L. zich ter plaatse verdacht opgehouden had. Even later kwam de agent genoemde J. A. L. tegen, en verzocht hem mee naar het poli tiebureau te gaan. In de buurt van het po litiebureau wierp L. een etui weg, met een ï'jjwielplaatje van het vorig jaar, hetgeen den agent echter niet ontging. Mej. D. P. H. herkende dit etui als het hare en deel de mede, dat zij het nieuwe plaatje over het oude had geschoven. J. A. L. bleek daarop in het bezit van twee losse, nieuwe rrjwiel- plaatjes te zijn. Bovendien bleek nog dat een winkelier L. aan het rijwiel en het plaatje bezig had gezien, zoodat uit een en ander wel vast kwam te staan, dat J. A. L. het rijwielplaatje van mej. D. P. H. ontvreemdde. Aldus maakte de politie pro ces verbaal tegen hem op. de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalüen dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester, VAN WALRÉ DE BORDES. De Secretaris, VAN DE VEUR. De burgemeester van Middelburg, Gezien het schrijven van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van binnenlandsche zaken d.d. 8 Augustus 1940, no. 19772, afd. B.B., gelet op artikel 12 der wet betreffende bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen (wet van 23 April 1936, Stbl. 302); besluit te bepalen dat met ingang van heden in deze gemeente tusschen 23 uur en zonsopgang geen electiische trams meer mogen rijden. Overtreding van dit verbod wordt ge straft overeenkomstig de bepalingen van aangehaalde wet. Middelburg, 13 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. De individueele economie heeft zich overleefd. Een nadere uiteenzetting van den heer A. de Vries. Gisteravond heeft de voorzitter van de V.A.R.A., de heer Arend de Vries, voor de V.A.R.A.-microfoon de volgende rede gehouden. Er is ons gebleken, dat de verklaring, die ik op 24 Juli namens het V.A.R.A.- bestuur voor de microfoon uitsprak en die in de Radiogids van 27 Juli j.l. in extenso werd opgenomen, by sommigen verwar ring heeft gesticht. Velen blyken onze verklaring slechts oppervlakkig te heb ben beluisterd of gelezen, en hebben, al leen daardoor reeds, onhoudbare conclu sies getrokken. Het eerste, vrij algemeen door de critici uitgesproken bezwaar, kan aldus worden geformuleerd het V.A.R.A.-bestuur heeft voor hetgeen in het verleden werd ver richt en bereikt, geen goed woord kunnen vinden. Wie onze verklaring rustig wil nalezen, zal moeten erkennen, dat deze opmerking onjuist is, aldus de heer De Vries. Wij wezen immers op de totstand koming van 'onze mooie vacantiegebouwen en kampeerplaatsen in de prachtigste streken van Neerlands natuurschoon. Deze zijn niet n u verrezen en ingericht, maar in den tijd, die achter ons ligt. Wij ves tigden de aandacht op het mooie werk van de A. J. C. en wy roemden dit als voor bereidenden arbeid, gericht op een samen leving, die niet alleen zegt arbeiders als menschen te beschouwen, maar het ook inderdaad doet. Wij hebben gesproken over het onderwijs, dat in ons land een hoog niveau had bereikt. Wij wezen op het Plan van den Arbeid, dat weldoordachte, practische maatregelen ontwierp om aan het Nedei'landsche volk bestaanszekerheid te verschaffen by een behooi'lyk bestaans- peil. Dit alles is werk, verricht in den tijd, die achter ons ligt en wy hebben niet na gelaten daarvan met waardeering gewag te maken. Een tweede tegen onze vex'klaring inge brachte bedenking wijst op een wezenlijk verschil van opvatting. Er zyn er name lijk, die zeggen dat thans aan alle critiek op het verleden het zwijgen moet worden opgelegd. Dat dwangbuis hebben wij ons zelf niet aangelegd en wij zullen dat ook in de toekomst niet doen. Dé burgerlijke democratie, die zich krampachtig aan de individueele economie heeft vastgehouden, was onmachtig en onwillig om onze eischen, die beoogden het algemeen be lang te stellen boven het eigen en groeps belang, in te willigen. De individueele economie, dat vi'ije spel der maatschappe lijke krachten, zoo" zeiden wy, heeft zich overleefd en heeft in de laatste periode van haar bestaan millioenen veroordeeld tot een leven van geestelijke en maatschappe lijke slavernij. Deze critiek spraken wij uit in het verleden, waarom zouden wij er thans over moeten zwijgen? Dat ware naar onze overtuiging de ergste fout, die de arbeiders in dezen tijd zouden kunnen begaan. De eenige eisch, die men daarbij kan stellen, is, dat wij in critiek' eerlijk blijven. Dezen maatstaf aanleggend, kon den en moesten wij zeggen, wat onze ver klaring inhield. Het is immers juist, dat wij ondanks de grootste krachtsinspannin gen, permanente en massale werkloosheid niet hebben kunnen doen verdwijnen, dat de A.J.C. haar aangevangen werk juist tengevolge van deze werkloosheid niet heeft kunnen uitbouwen, dat onze mooie vacantiegebouwen en kampeeroorden niet bezocht konden worden door hen, die het allereerst er behoefte aan hadden, dat het onderwijs in de lange crisisjaren, beden kelijk in de verdrukking is geraakt. Deze lijst zouden wij kunnen aanvullen met tal van verschijnselen, waarvoor het oude eco nomische bestel geen uitweg bood. Er moet worden geordend en deze ordening ver langt activiteit, waarbij de ax-beiders zeker nu niet aan den kant moeten staan, doch veeleer in het voorste gelid. Maar, zoo luidde een volgend bezwaar, van onze eischen kan onder de huidige ver houdingen immers niets terecht komen. Het parool zij daarom, afzijdig blyvexx. Wij voelen voor dezen aftocht naar de woestijn niets. Het heeft geen nut, oude vormen te be treuren, die zyn heengegaan en niet terug- keeren. De grootste fout in een tijd van maatschappelijke veranderingen is doel- looze afzijdigheid. Maar wat blijft er van onze vrijheden over, die wij beschouwen als een kostelijk en onontbeerlijk bezit en een wezenlijk deel zijn van het socialisme, zooals wij het heb ben geleerd, zoo vroeg men ons verdei'. Zeker, vrijheid is een kostelijk goed, maar, zoo vragen wij ons af, was er in de sociale verhoudingen van het verleden voor de arbeiders wel zooveel aan wezenlyke vrij heid aanwezig. Onze verklaring heeft dat ontkend en wees er op en terecht dat de oude bui'gerlyke maatschappij in de laatste periode van haar bestaan millioe nen heeft veroordeeld tot een leven van geestelijke en maatschappelijke slavei'ny. Men moet zich het leven van de gezinnen, die jaren lang werkloos waren, eens inden ken. Ook hier opent zich naar onze vaste overtuiging, nu het oude economische be stel, dat afgeleefd en innerlyk vex'molmd was, is ineengestort, wyde perspectieven, als ieder zijn plaats in den arbeid weer zal kunnen innemen. Het hoofdbestuur en de vereenigings- raad van de V.A.R.A. hebben besloten den arbeid voort te zetten. Er zal een sociaal- economisch program opgesteld en voor de microfoon toegelicht en verdedigd worden. Wij zullen daarbij niets doen en naai' ons is toegezegd, niets behoeven te doen, dat strijdig is met onze beginselen, al spreekt het vanzelf, dat er bij de gewijzigde om standigheden gezocht zal moeten worden naar nieuwe vormen en dat wij ons los zullen moeten maken van oude tradities. De toekomst ligt niet achter, maar voor ons. Voortwerkend in positief socialisti- schen zin op grondslag van de thans be staande verhoudingen in Europa Ziedaar het doel en den inhoud van ons streven. ALGEMEENE VERGADERING GROENE KRUIS. De opgeschorte algemeene vergadering van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging het Groene Kruis, is thans bepaald op Dinsdagmorgen 3 September, in „De Prins van Oranje" te Goes. Walcheren Ongelukjes by het oogsten. ARNEMUIDEN. Het is weer oogsttijd. Op den akker wordt het kostelijk graan geoogst en bijeengebracht in schuur of stapel. Voor dit wek zijn tientallen han den noodig, die soms hun tol aan dezen arbeid moeten betalen. Zoo door J. M. en A. J., die zich met een sikkel sneden, waarvoor zij geneeskundige hulp moesten inroepen en gedwongen vacantie kregen. Gevonden voorwerpen. OOSTKAPELLE. Gevonden: een don kerbruine sportkous, te bevragen by F. Don, Dorpsstraat A 145; een vermoede lijk zilveren vulpotlood, by mevrouw Scho- rer, „Huize De Sprenck"; honden-borst- tuigje en grijze regenjas, bij den gemeen teveldwachter; een vulpotlood, bij N. van Rijn, Domburgsche weg A 217. Zuid-Beveland UIT FRANKRIJK TERUGGEKEERD.... WOLPHAARTSDIJK. Vrijdagavond j.l. bracht het muziekgezelschap „Advendo" een concert aan zijn directeur, den heer M. Haartsen, die na een afwezigheid van eenige maanden onverwacht weer in zijn gezin by zyn ouders terugkeerde. Hij had als dienstplichtige deel genomen aan den oorlog en moest mee naar Frankrijk vluch ten, waar hij eenige maanden heeft ver toefd. De zeer groote belangstelling voor dit concert bewees hoe zeer de ingezetenen hebben meegeleefd met de spanning die het gezin Haartsen heeft moeten door maken. De voorzitter van „Advendo", de heer Vos, heette den directeur hartelijk welkom namens de leden. Zanguitvoering. KAPELLE. Op de muziektent gaf de zangvereeniging „Zanglvxst" te Kapelle een uitvoering onder levendige belangstelling. Ook het kleine zangkoor, onder leiding van mevr. Beenhakker, zong op verdienstelijke wijze enkele nummers. Het minder gun stige weer was reden dat de belangstel ling niet grooter was. De directeur, de heer Kousemaker, gaf reeds eerder blijk, dat met „Zanglust" iets te bereiken is. Getyden Wemeldinge. Aug. Hoog water Laag water Maand. 12 11.24 23.54- 4.50 17.25 Dinsdag 13 12.45 25.20 6.08 18.46 Woensd. 14 14.03 7.2^ 20.03 Donderd.15 2.34 15.06 8.33 21.00 Vrijdag 16 3.31 15.57 9.23 21.46 Zaterd. 17 NM 4.15 16.40 10.06 22.28 Zondag 18 4.58 17.20 10.43 23.03 Maand. 19 5.38 17.54 11.17 23.35 Dinsdag 20 S. 6.16 18.2S 11.46 24.06 Woensd. 21 6.4S 19.01 12.19 24.39 Donderd.22 7,19 19.33 12.52 25.13 Noord-Beveland Loop der bevolking. COLIJNSPLAAT. IngekomenJan Schol en echtgen. van Vlissingen, Wille- mina J. Kramer van Breskens, Martina Kloosterman van Aai'denburg, Marinus G. Riemens van Haarlem, Pieter Tlx. van dei' Weele van Vlissingen, Lena Versluis van Middelburg. VertrokkenNeeltje van der Weele naar Zeist, Jan A. Mesu naar Wissekerke, Leendert Serier naar Terneuzen, Geer- truida Janse naar Kortgene. Zeeuwsch-Vlaanderen r.k. kerk weer in gebruik genomen. HOOFDPLAAT. Na ruim tien weken van het gebruik dex R.K. kerk verstoken te zijn geweest, is deze Zondag jl. weer in gebruik genomen. De hoogst noodige reparaties zijn geschied, maar het zal nog geruimen tijd duren eer de kerk er opgeknapt uit ziet. Zo'oals de kerk er eenmaal uitzag, zal ze wel nooit terug verschijnen. Een fraai gebeeldhouwd zij altaar, de biechtstoel en de gebrandschil derde ramen zijn onherstelbaar verwoest en voorgoed verdwenen. Het herstel der kerk zal voor de parochie ontzaglijke kos ten medebrengen. Verkooping. SLUIS. Zaterdagmiddag werd ten over staan van notaris H. van Mazylc eenig huis raad van het Protestantsch vluchtelingen kamp in het pensionaat St. Joseph ver kocht. Concert op de Markt. SLUIS. Zondagavond gaf het muziekge zelschap Apollo een concert op de Groote Markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2