UIT DE PROVINCIE SPORT ZEEUWSCHE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. Op Zaterdag 17 Augustus a.s. zal in de zaal van den heer J. C. Krijger te Goes de Zeeuwsche Polder- en Waterschapsbond zijn algemeene vergadering houden. Aan de orde komt o.m.Voorziening in de bestuursvaeatlires, ontstaan door het overlijden van den heer W. Kakebeeke te Goes en het periodiek aftreden van de hee- ren C. D. Vereeke te Kapelle en F. P. Pol derdijk te Nieuw- en St. Joosland. De door het bestuur opgemaakte voor- drachten luiden a. voor de vacature Kake beeke 1. J. Goetheer te Wolfaartsdijk, 2. A. Zandee te Kloetinge b. voor de vaca ture Polderdijk 1. F: P. Polderdijk- te Nieuw- en St. Joosland, 2. P. Baurdoux te Nieuw- en St. Joosland c. voor de vaca ture Vereeke 1. C. D. Vereeke te Kapelle, 2. J. Vermue Jr. te Nisse. Ir. Wierdsma, ingenieur van den Polder Walcheren, zal een lezing houden over „Eenige beschouwingen over de waterhuis houding van polders". EEN DRUKKE WEEK. DOMBURG. De afgeloopen week, waar in de vacantie aan werklieden en ambte naren gelegenheid schonk tot een uitstap je, bracht in Domburg een verheugende drukte, waarvan door vele neringdoenden is geprofiteerd. De vestiging alhier voor goed of tijdelijk van Vïissingsche, Middel- bux-gsche en Souburgsche families en het verblijf van een bescheiden aantal zomer gasten van buiten Zeeland, maakt de scha de van den abnormalen zomer voor ver huurders van huizen of kamers wat min der gevoelig. Het zou ons genoegen doen, indien de volgende Augustusweken de op leving bestendigden of nog liever ver hoogden. Walcheren MIJNEN OP DE WALCHERSCHE KUST. Door den krachtigen wind die de laat ste dagen woedde, is een aantal mijnen losgeslagen en aan de kust aangespoeld. Ook in de Schelde werden er enkele ge- rapporteerd. Vrijdagavond is zoo'n gevaarlijk pro jectiel tot ontploffing gekomen, die was aangespoeld bij „Westduin". Met een krachtigen slag, welke op geheel Wal cheren werd gehoord, sprong de mijn uit elkaar, een hooge water- en zandzuü met zich voerend. Door den krachtigen lucht druk werden in het paviljoen „Westduin" vele ruiten ingedrukt en enkele strand huisjes die op het terrein van. den heer Huvers stonden, ontzet. Ook Zaterdagavond is op bijna dezelfde plaats een mijn ontploft. Toen moesten enkele ruiten van daar staande huisjes het ontgelden. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Gevonden voorwerpen. AAGTEKERKE. Gevonden een rijwiel- belastixxgmerk 19401941. Inlichtingen gem.-veldwachter. Zuid-Beveland LOOP DEK BEVOLKING. YERSEKE. Over de maand Juli: Ingekomen: A. J. v. d. Berg, druk ker, van Amsterdam naar Vlierstr. 12; M. de Wit (Wed. Cupérij), van 's-Gra- venhage naar Grintweg 25; A. Laróoij, zb., van Wemeldinge naar Damstr. 46; C. Magielsen, ziekenverpleger, van Ter schelling naar Damstr. 114; C. Koster, dienstbode, van Amsterdam naar Dreef 1; A. C. Maas, dienstbode, van Was senaar naar Vijverdwarsstr. 11; H. W. Poleij, slagersknecht, van de Lier naar Noordzandstr. 57; W. J. Beckers, ce- mentwei'ker, van Maastricht naar Oes- terstr. 12; R. J. C. Bol, officier Leger des Heils, van Amsterdam naar Domini- cusstraat 3; W, R. Benninlc, officier Leger des Heils, van Amsterdam naar Domi- nicusstraat 3; J. H. Ziegerink, zb., van Oldenzaal naar Langeville 41; C. J. Stob belaar, schipper, van 's-Gravenhage naar Molenpolderweg 12; C. Sinke, dienstbode, van Rotterdam naar Damstraat 131; S. Rijhout, matroos, van Soerabaja naar Damstraat 140; J. W. Gunning, zb., van 's-Gravenhage naar Grintweg 8; S. J. Geensen, verpleegster, van Alkmaar naar Gr. v. Zoelenstraat 13. Vertrokken: W. J. D. Hoeken dijk, zb., naar Amsterdam, Valeriussti". 201; A. Nieuwenhuize, slagersknecht naar Kruiningen, Woningbouw 184; C. Sanderse, rijksveldwachter, naar Amsterdam, Reiner Claeszenstr. 18-huis; C. Bommel jé (Wed. v. Kogelenbex-g)zb. naar Hengelo, Nieuw- straat 71; J. J. Wijkhuizen, officier Le ger des Heils, naar 's-Gravenhage, de la Rejjweg 221; M. A. Duinkerke, zb., naar Ellewoutsdijk, D 13-a; L. H. v. d. Plasse, dienstbode, naar Goes, Opril Gr. Markt 11; M. C, G, L. de Dreu, officier Leger des Heils, naar Amsterdam, Overtoom 135. Verhuizingen binnen de gemeente in verband met den brand: M. Servaas, van Oude Torenstr. 12 naar Damstraat 68; Chr. Steketee, van Schotte 2 naar Kerk- lioekstr. 10; Jac. van Strien, van Kerk plein 8 naar Kerkhoekstraat 6; Mar. Everse, van Breeweg 20 naar Damstraat 881 Joh. Tramper, van Breeweg 26 naar Schotte 2; Joh. Pekaar, van Emmastr, 9 naar Paardenmarkt 20; D. van Boven, van Oude Torenstr. 14 naar van Rand- wijckstr. 41; Joz. van Stee, van Wijngaard- str. 3 naar Vierstr. 8; D. van Stee, van Wijngaardstraat 3 naar Polen 17; I. Hage, van Noordzandst. 14 naar Polen 25; J. E. Vette, van Emmastr. 11 naar Lange ville 41; A. Goeman, van Oude Toren sti'. 27 naar Paaruenmarkt 15; Th. Zoe- tewey", van Spruitstr. 7 naar Dreef 3; St. Koster, van Spruitstr. 8 naar Dreef 3 D. M. van Stee, van Nieu\vekerksti\ 6 naai' Breeweg 10; A. Steketee, van Zand- dwarsstr. 7 naar Paardenmarkt 14; A. M. Steketee, van Zanddwarsstr. 7 naar Emmastr. 29; C. de Koeijer, van Lepel- str. 8 naar Lepelstr. 13; M. Meijaard, van Nieuwekerkstr. 4 naar Vijverstr. 1; H. Glerum, van Wijngaardstr. 14 naar Zand dwarsstr. 9; J. A. Harthoom, van Oude Torenstr. 10 naar Vierstr., School I; J. de Waal, van Nieuwekerkstr. 8 naar Wil- helminastraat 18 J. Snoep van Wijn gaardstr. 8 naar Nieuwekerkstr. 28; W. J. Meeuse, van Werkplein 10 naar Achter weg 1; J. Everse, van Oude Torenstr. 8 naar Breeweg 46; Joh. Everse, van Oude Torenstr. 8 naar Damstr. 68; C. v. d. Bosch, van Vijverdwaisstr. 2 naar Bek hof 1; M. M. de Wee, van Wijngaardstr. 11 naar Bekhof 12; A. Nieuwenhuize van Oude Torenstr. 22 i.aar Vierstr., School I.; P. Danker, van Vijverdwars- str. 4 naar Oesterstr. 6; W. de Koster, van Grintweg 2a naar Domstr. 59; Wed. Lamper, van Nieuwekerkstr. 10 naar Van Tienhovenstr. (noodwoning)Wed. v. d. Jagt, van Oude Torertstr. 20 naar Oester str. 14; H. Slabbekoorn, van Oude Toren str. 16 naar Oude Torenstr. 23; Wed. A. Nieuwenhuize, van Nieuwekerkstr. 2 naar Polen 13; J. Butijn, van Wijngaard str. 1 naar Schotte 9; A. M. Steketee, van Zanddwarsstr. 3 naar Schotte 8 C. Boone van Vijverstr. 11 naar Tienhovenstr. (nood woning) M. de Bel, van Wijngaardstr. 16 naar Schutterhof 2; L. P. J. van Oeveren, van Oude Torenstr. 31 naar Oude Torenstr. 33; Th. v. d. Berg, van Oude Torenstr. 29 naar Vierstr. 12; C. Bogaert, van Dreef 7 naar Langeville 11; E. Zegers, van Breeweg 20 naar Bekhof 5. Bovenstaande opgaven loopen van 27 Mei tot en met 8 Aug. 1940. NEDERL MI J VOOR OESTERTEELT DE MEULEMEESTER CO. Aan het verslag over het boekjaar 1939 1940 van de Nederlandsche Maatschappij voor Oesterteelt de Meulemees.ter Co. te Yerseke, wordt ontleend, dat de vraag naar het product, rekening houdende met de bijzondere omstandigheden, alles bijeen genomen njet is tegengevallen. Wel was Engeland vanwege het sluiten zijner grenzen al heel spoedig van de markt verdwenen, doch daar wij elders een aan vullend afzetgebied hadden verkregen, bracht dit gemis ons minder nadeel. De vraag van Duitsche 'zijde was het geheeie seizoen door zeer levendig, zulks in tegen stelling met België, dat heel wat minder Zeeuwsche oesters consumeerde dan het ge woon was te doen. Het binnenlandsch ge bruik nam niet minder dan pl.m. 900.000 stuks toe, vergeleken bij wat het in 1938 1939 was. De totale verzending van Zeeland uit be droeg voor de afgeloopen campagne pl.m. 10 Vi millioen oesters, tegen 13j/2 millioen in 1938'39, welke vermindering bijna ge heel op rekening van Engeland komt. De op de gronden aanwezige Fransche soorten zijn alle doodgevroren wij hadden zoo goed als geheel onzen voorraad vóór het intreden van de vorst verkocht. Ooit de Zeeuwsche oesters werden voor een heel groot deel het slachtoffer van dezen stren gen winter. Wij hadden een vrij aanzienlijk verlies aan oesters van eiken leeftijd en grootte te boeken, ook voor den aanslag op de pannen, welke aanslag reden tot tevre denheid had gegeven. Het boekjaar sluit met een nadeelig sal do van 72 exclusief batig saldo vorig boekjaar ad 784, dus met een winstsaldo van 711. Voorgesteld wordt dit bedrag over te brengen naar de reserve voor na tuurrampen. Jubileum. Maandag 19 Augustus a.s. viert de heer J. Geschiere zijn 40-jarig jubileum als organist van de Geref. kerk van Nieuw dorp. „Oefening en Ontspanning". KATTENDIJKE. Zaterdagavond gaf het muziekgezelschap „Oefening en Ontspan ning" alhier een welgeslaagde uitvoering, waarvoor veel belangstelling bestond. Getijden Wemeldinge. Aug. Hoog water Laag water Maand. 12 11.24 23.54 4.50 17.25 Dinsdag 13 12.45 25.20 6.08 18.46 Woensd. 14 14.03 7.27 20.03 Donderd.15 2.34 15.06 8.3321.00 Vrijdag 16 3.31 15.57 9.23 21.46 Zaterd. 17N.M. 4.15 16.40 10.06 22.28 Noord-Beveland UITSLAG AANBESTEDING. WISSENKERKE. Vrijdag werd door het bestuur der Waterkeering van de calami- teuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Friso aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der waterkeerende werken aan bovengoenemde polders over het dienst jaar 1940/41. Ingeschreven werd door Krijn Lucasse te Walsoorden voor 12.125 Alphons Warrens te Ossenisse voor 11.950 en Abraham van Hee te Kamperland voor 10.990. Zeeuwsch-Vlaanderen DE NIEUWERKRRKSCHE KREEK, DORADO DER HENGELAARS. Hoewel de Belgische hengelaars dit jaar zijn weggebleven, wordt er toch druk ge- vischt. Uit de dorpen Schoondijke, Groede en Oostburg trekken de liefhebbers voor dag en dauw naar de prachtige Niemver- kerksche kreelc onder Groede. Er wordt hoofdzakelijk gevischt op karper. De kar per is een trage bijter, maar eenmaal aan den haak, geeft hij reusachtig partjj. On- dertusschen gaat het met de vangsten niet al te vlot, bovendien, niet ieder is een geroutineerd hengelaar. Gelukkig weet een visscher zich te troosten en het is gezond aan het water. De hengelsport vormt in deze tijden een welkome afleiding, nu andere vermaken vanzelfsprekend achterwege blijven. SCHAARSCHTE AAN KOLEN. AXEL. in het land van Axel is thans schaarschte aan kolen. Vele menschen trachten de toegestane hoeveelheden in te slaan voor den komenden winter, doch de kolenhandelaren kunnen onmogelijk aan alle aanvragen voldoen wegens den ge ringen aanvoer. Reeds op den dag dat een zending aankomt, is deze uitverkocht. Bovendien is er veel vraag naar ver schillende soorten kolen, waardoor het Leveranties van textielgoederen en schoenen aan Duitsche soldaten etc. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt het vol gende mede Ter uitvoering van de verordening no. 60 in het Verordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied, is de vol gende regeling getroffen met betrekking tot leveranties ten behoeve van de indivi- dueele militairen van de Duitsche weer macht in Nederland, leden van politie of S.B., van den versterkten grenswacht- dienst, van de Duitsche rijkspost of van de Duitsche rijksspoorwegen van textielgoe deren en schoenen, welke krachtens de distributiebepalingen slechts tegen afgifte van een bon of schriftelijke vergunning afgegeven mogen worden. De aflevering van bovenbedoelde goede ren aan Duitsche individueele militairen en leden van S.S. enz., mag uitsluitend geschieden tegen afgifte van een door de desbetreffende Duitsche militaire autori teiten onderteekende bon, waarop de soort en de hoeveelheid der aan te schaffen goe deren staat vermeld. Deze bon, waarvan een afbeelding in de dagbladen wordt afgedrukt, dient door den leverancier te worden bewaard en kan met de desbetreffende distributiebons of ver gunningen mede worden opgezonden ter verkrijging van een nieuwe toewijzing voor de aanvulling van zijn voorraad. De kooper moet de bon (Bezugschein) aan de achterzijde ingevuld en onderteekend heb ben, daar zy ande2'S niet geldig is. Een nieuwe sociale actie. Naar het Vad. verneemt, lean binnen kort van socialistische zijde een nieuwe sociale actie tegemoet gezien worden, wel ke er op gericht zal zijn de cultureele waarden van het socialisme te bewaren en ook in de huidige omstandigheden de sociale positie der arbeiders te bevestigen en te versterken. EEUWENOUDE BOERDERIJ TE HATTEM AFGEBRAND. Zaterdagmiddag is de boerderij van den heer A. Muller te Hattem tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vuur werd het eerst waargenomen in een hooiberg. De inboe del kon nog in veiligheid gebracht wor den. De afgebrande boerderij was vele eeuwen oud en stond op historischen bod- dem, de Gaedsberg, genaamd. Met de res tauratie van dit gebouw was men reeds vele jaren bezig. MIJN ONTPLOFT BIJ NOORDWIJK. Vanochtend omstreeks half elf is te Noordwijk aan Zee een mijn aangespoeld en tot ontploffing gekomen. In de Hoofd straat sprongen alle ruiten van de winkels en woonhuizen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Strand en boulevard warén tijdig afgezet. nog moeilijker wordt, om ieder te be vredigen. Behalve naar kolen, bestaat er ook veel vraag naar kachelhout voor den komen den winter. Hieraan kan ruimschoots worden voldaan. MEER MAIS VERBOUWD. AXEL. De verbouw van mais is de laat ste jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen steeds toegenomen en het gewas blijkt hier ook goed te zijn. Het vormt een goede aanvul ling in de voedselschaarschte, die voor- nemelijlc het pluimvee bedreigt. Overal worden thans dan ook grootere of kleinere perceeltjes mais aangetroffen in deze streek. WEER PRUIMTABAK. AXEL. Nadat hier eenige weken geen pruimtabak meer verkrijgbaar was, heb ben thans de winkeliers weer een kleine zending ontvangen. Men gaat hiermede echter zuinig om by den verkoop, om iederen pruimer zooveel mogelijk te be vredigen. Men kan dan ook niet meer dan één pakje tegelijk bekomen. Rook tabak is er nog voldoende, zoodat men nog niet, zooals tijdens den vorigen oor log, op „klaverdoppen" in de pijp is aan gewezen. Vele rookers hebben zich toen daarmede tevreden moeten stellen, omdat rooktabak hier toen niet verkrijgbaar en bovendien voor de minder gegoeden onbe taalbaar was. KIPPEN WORDEN OPGERUIMD. AXEL. In het land van Axel worden thans vele oude kippen opgeruimd, voor namelijk die niet meer aan den leg zijn, worden voor een schappelijk prijsje als slachtkippen van de hand gedaan. Op de boerenerven neemt de opruiming nog niet zulke groote afmetingen aan, doch wel bij de landarbeiders, die slechts eenige kippen houden. Wanneer deze van den leg zijn le veren ze den menschen geen voordeel meer op en worden ze geslacht. Aan de aan schaffing van jonge kippen wordt voorloo- pig niet gedacht in verband met de voed selschaarschte voor de dieren. Meer voordeel ziet men algemeen in het fokken van konijnen die steeds meer bij de landarbeiders in deze streek de plaats der kippen gaan innemen. F. DEKKER Pz. f. AXEL. Zaterdag is in het St. Ignatius ziekenhuis te Breda overleden de heer F. Dekker Pz., die j.l. Maandag bij een auto ongeluk een zware hersenschudding opliep. De heer Dekker was een bekende figuur in paardenhandelskringen zoowel in bin nen- als buitenland. Vele goede fokheng- sten en paarden zijn door bemiddeling van de firma Delcker de laatste jaren naar het buitenland verkocht. Ook op ander gebied en in het vereenigingsleven heeft de heer Dekker zich verdienstelijk gemaakt. De heer Dekker bereikte den leeftijd van 56 jaren. De begrafenis zal Woensdag 14 Augustus plaats vinden op de algemeene begraafplaats alhier. VOETBAL Zy.B. wordt N. .".B.-afdeellng Zeeland. Tengevolge van de fusie der Bonden, is de Zeeuwsche Voetbal Bond opgeheven. In tegenstelling met de opvating, dat het lagere voetbal ïu ook centraal van uit Den Haag georganiseerd en geregeld zal worden, is het juist de bedoeling om het lagere voetbal gewestelijk te doen re gelen door onder-axdeelingen van den N. V.B. Het voetbal, dat vroeger door de plaatselijke en gewestelijke Bonden, de R.K. Diocesane Bonden, den Arbeiders Sportbond, den Nederlandsch Christelijken V.B., en de Nederlandsche Voetbal Fede ratie werd geleid, blijft nu ook geweste lijk geregeld. In Zeeiand wo2'dt door den voormaligen Z.V.3. contact gezocht met den R.K. Dlocesanen Bond, welke nog een paar vereenigingen in Zuid-Beveland heeft. Zoodra met deze organisatie overeen stemming bereikt is, zal de nieuwe orga nisatie zich als „N.V.B., Afdeeling Zee land" verder met de regeling van het la gere voetbal belasten. Zeeuwsch-Vlaanderen en de fusie der voetbalbonden. Nederlandsche elftallen {cir.ra in den Vlaamscl^ bond. Door het tot stand komen van de fusie der voetbalbonden en de stichting van den N.V.B. zijn vele problemen opgelost of hun oplossing nabij, doch voor één deel van ons land blijft nog een probleem over. In Zeeuwsch-Vlaanderen, speciaal het Oostelijk deel, vroeger in mindere mate ook in het Westelijk deel, zien we het verschijnsel, dat spelers, die uitge sloten zijn om in Nederlandsch verband uit te komen, b.v. door schorsing of roye ment, zich wenden tot een organisatie over de grens, waar de zgn. Vlaamsche voethalbond een niet door den Belgi schen Voetbal Bond erkende organisatie zetelt. Deze bond maakte zelfs op Ne derlandsch gebied propaganda en enkele Nederlandsche vereenigingen hebben ook geruimen tijd in dat verband gespeeld. Zoo o.a. de vefeeniging „Aardenburg" te Aardenburg, welke nu reeds een paar jaar in Z.V.B.- en K.N.V.B.-verb&nd uit komt. De Vlaamsche Voetbal Bond be staat uit menschen, die bezwaren hebben tegen den Belgischen Voetbal Bond. Dat is een zaak waar de Nederlanders zich buiten te houden hadden, doch het was Voor de Nederlandsche organisaties min der aangenaam te moeten ervaren, dat de bond, welke toch geen bezwaren tegen de Nederlandsche organisaties kon hebben, propaganda ging maken op Nederlandsch terrein. Omgekeerd gebeurde dat vanzelf sprekend niet, omdat het internationaal contact tusschen K.N.V.B. en K.B.V.B. dit onmogelijk maakte. Dat een bepaalde categorie van Belgische voetballers op eigen beenen wil staan, is hun zaak, maar dat zij afbreuk doen aan een opbouw en uitbouw van een Nederlandsche organi satie, dat zij de sancties, welke de Ne derlandsche organisaties tegen boosdoe ners op sportgebied toepassen, tot een aanfluiting maken, is ongeoorloofd. De geest- en taalverwantschap van het Zeeuwsch-Vlaamsche en Belgisch-Vlaam sche volk waren -."actoren, welke dit euvel in de hand werkten, terwijl ook de pre mies een hartig woordje meespraken. Het ware ongetwijfeld sportiever ge weest, het voorbeeld van K.N.V.B. en Z.V.B. te volgen en de ontevredenen van over de grens niet te accepteeren. Intusschen bestaat dat probleem nog en het schreeuwt even hard naar een oplos sing als de Nederlandsche toestanden op voetbalgebied dat deden. We zijn in de zen afhankelijk van wat onze Zuiderbu ren met hun sportorganisaties gaan doen, Er zijn symptomen, welke op een vol gen van het Nederlandsche voorbeeld zou den kunnen wijzen, maar men is nog niet zoo ver. Momenteel is b.v. een scheuring ontstaan in de vereeniging „Steehsche Boys" te St. Jansteen. De nieuwe ver eeniging vroeg toelating tot de N.V.B.-af- deeling Zeeland, zooals de vroegere Z.V. B. thans heet, doch dit werd geweigerd op grond van het feit, dat de plaats St. Jansteen niet groot genoeg geacht wordt om twee vereenigingen in stand te hou den en de grieven van de oprichters der nieuwe vereeniging door vérgaande con cessies van het bestuur der oude vereeni ging zijn opgehever. Niettemin weigeren de afgescheidenen tot hun oude vereeniging terug te kee- ren. Zij hebben nu het plan om in Bel gisch-Vlaamsch verband te gaan spelen. Het gevolg wordt, dat één van beide clubs sneuvelt, wat toch niet in het al gemeen sportbelang geacht kan worden. Zou er voor den N.V.B. geen aanlei ding gevonden kunnen worden om met den Vlaamschen Bond daarover eens te gaan praten? Het gaat om het algemeen voetbalbelang en speciaal om het belang van het Nederlandsch-Vlaamsche voetbal. BESTÜURSVAOATURE IN DEN VOORMALIGEN Z.V.B. De heer A. J. v. d. Velde te Breskens, die als gedemobiliseerd militair bij den Opbouwdienst is te werk gesteld, kan zijn functie als bestuurslid van den N.V.B. afdeeling Zeeland, voormaligen Z.V.B., niet langer waarnemen en heeft als zoo danig bedankt. In de vacature zal, in ver band met de nieuwe omstandigheden, voorloopig niet worden voorzien. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteren werden de volgende wedstrij den gespeeld voor het kampioenschap van Nederland: JulianaFeijenoord 20. HeraclesG.V.A.V, 52. De stand is nu: Heracles 7 4 12 18—13 9 Feyenoord 7 4 12 17—14 9 Blauw-Wit 7 3 2 2 13—11 8 Juliana 7 3 2 2 15—17 8 G.V.A.V. S 0 2 6 13—24 2 De wedstrijd HeraclesFeijenoord zal wel de beslissing brengen, KORFBAL Z.K. B. Programma van de op Zaterdag 17 Augustus a.s. te Goes op het terrein van „T.O.G.O." te spelen wedstrijden voor de noodcompetitie (aid. Zuid-Noord-Beve land) luidt: Volharding (Yerseke)—D.O.S, .(Kam perland), Zeelandia (Hansweert)S.S.S. (Colyns- plaat) D.O.S.Zeelandia. S.S.S.—"Volharding. Deze wedstrijden duren slechts 40 mi nuten zonder rust, zulks in verband pst de verre fietstochten resp. van Colijns- plaat en Kamperland naar Goes en de beperkte dienstregeling aan het veer KortgeneWolphaartsdijk. Voor afd. Walcheren wordt alleen ge speeld op a.s. Woensdag: AnimoMad- joe I te Souburg. PROPAGANDAWEDSTRIJD. De uitslag van den Zaterdag j.l. te 's Heer Arendskerke gespeelden propa- gandawedstrijd tusschen Swift uit Mid delburg en Zeelandia uit Hansweert is 2—2. ATHLETIEK E. M. M. Met genoegen zal men gelezen hebben, dat de Middelburgsche athletiekvereeni- ging E.M.M. een wedstrijd organiseerde. Ieder kan zich voorstellen, dat het een verblijdend teeken is, dat, ondanks de moeilijkheden die vooral een dergelijke vereeniging te ovenvinnen heeftslechte trainingsmogelijkheid, verliezen van duur persoonlijk materiaal, verlies van leden ete. toch doorgezet wordt. De E.M.M.-ers hebben moedig kamp ge geven en het is daarom jammer dat door een zetfout de door E.M.M. behaalde pun ten, Zaterdag in ons bericht over den driekamp zijn weggevallen. De cijfers wa ren: A.V. '35: 66% punt, Marathon 43i/2 punt, E.M.M. 43 punten. Zooals men ziet, slechts een zeer gering verschil met No. 2. Dat E.M.M. mede in dezen uitslag aanleiding moge vinden, zich spoedig ge heel te herstellen. ZWEMMEN Twee nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger. De bekende Deensche zwemster Ragn« hild Hveger verbeterde gistermiddag te Elseneur (Denemarken) twee reeds op haar naam staande wereldrecords resp, over de 1000 en 1500 meter vrije slag. De 1000 meter zwom zij in 14 min. 9.2 sec. (oude tijd 14 min. 12,3 sec.) terwijl zij de 1500 meter met 36,6 sec. verbe- terde, door dezen afstand af te leggen in den buitengewoon fraaien tijd van 21 min, 10,1 sec. (oude tijd 21 min. 45,7 sec.). BOKSEN LUC VAN DAM WINT VAN SANDERS, Een vreemde beslissing. Van de bokswedstrijden, welke gisteren te Roterdam georganiseerd waren, was de hoofdpartij het gevecht ohi den titel in het middengewicht. Leen Sanders moest dezen voor de tweede maal ver dedigen tegen den jeugdigen Luc van Dam. Van Dam liet in de eerste zeven ronden het initiatief aan Sanders, die daar gaandeweg een nuttig gebruik van maakte en dan ook weldra een duidelij- ken voorsprong had. Van de negende ron de af kwam Van Dam meer en meer in actie, doch de kampioen verdedigde zich uitstekend en was zeker niet de mindere van zijn jeugdigen tegenstander. Deze laat ste bleek, vooral in de veertiende en vijf tiende ronde, over meer kracht te be schikken, doch de groote routine en voor al de zeer goede dekking van Sanders» wogen daar zeer zeker tegen op. Alge meen meende men dan ook, dat hij als winnaar zou worden aangewezen, doch de jury dacht er anders over en wees Van Dam als winnaar aan. Door deze op zijn minst genomen vreem de beslissing moest Sanders dus zijn titel afstaan aan Luc van Dam. WIELRENNEN DE DUITSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren werden te Erfurt de wedstrij den om het Duitsche sprintkampioeu- schap gehouden. Bij de beroepsrenners wist de jeugdige Keulsche renner Schom, die in het voor jaar nog het kampioenschap wist te be halen hij de amateurs, in de finale Lo- renz, de overwinnaar bij de Olympische spelen, met een flinken voorsprong te slaan. Bij deze wedstrijden wist Lohmann met vijf meter voorsprong op Merkens den wedstrijd achter groote motoren te win nen in 1 uur 32 min. 55 sec. ERNSTIGE WOLKBREUKEN IN LOUISIANA. In den staat Louisiana zijn wolkbreu ken opgetreden, die op sommige punten geheeie gebieden tot een hoogte van twee voet overstroomden. In het Zuidwestelijk deel van Louisiana zijn m.er dan 10.000 personen dakloos. Gouverneur Jones heeft alle beschikbare booten in beslag geno men voor het doen verrichten van oprui mingswerkzaamheden voor het trans porteeren van levensmiddelen. Deze grootste overstrooming, waaronder Loui siana ooit te lijden heeft gehad, heeft op verschillende plaatsen den geheelen oogst vernietigd. IN AUGUSTUS GEEN CONTRöLE OP RIJWIELPLAATJE S. De secretaris-generaal, wncl. hoofd van het departement van financiën, deelt me de, dat in verband met de omstandigheid, dat de aanmaak en verzending van rij- wielbelastingmerken voor het loopende be lastingjaar eenige vertraging ondervindt, gedurende het tijdvak van 9 tot en met 31 Augustus 1940 geen contröle op rij-' wielbelasting zal worden gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3